5 najlepších kokosových telových masiel

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebná konzultácia so zdravotníckym pracovníkom.

Naše telo potrebuje starostlivosť rovnako ako naša tvár. Negatívne vplyvy pôsobia na všetky oblasti pokožky rovnako a udržanie zdravého vzhľadu pokožky si vyžaduje veľa úsilia. Dnešný kozmetický priemysel ponúka veľké množstvo produktov starostlivosti o telo. Ide o všetky druhy krémov, pleťových vôd, sér. Kokosový olej je považovaný za jeden z najúčinnejších. Jeho jedinečnosť spočíva v prítomnosti rôznych prospešných látok: vitamínov A, C, E, kyseliny laurovej, olejovej, stearovej, kaprylovej, vápnika, fosforu, horčíka.

Olej posilňuje imunitný systém, zlepšuje metabolizmus, má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém a bojuje proti vírusom, hubám a mikróbom. Vnútorná obnova vedie k vonkajšej premene, vďaka čomu je obľúbenou zložkou kozmetiky proti starnutiu. Prírodný produkt so silným hydratačným účinkom. Je to silný antioxidant, ktorý blokuje až 20 % UVA lúčov, ktoré poškodzujú kožné bunky.

Kvalitné prípravky neobsahujú zahusťovadlá, syntetické vonné látky, farbivá a iné chemikálie, takže výsledok používania je 100% zaručený. Povolené pridávať bezpečné vône na vytvorenie kúpeľného efektu. Prostriedky hlboko prenikajú do pokožky, stimulujú regeneráciu tkaniva, neucpávajú póry, nevytvárajú nepriedušný film. Niektorí výrobcovia ich obohacujú o ďalšie užitočné komponenty.

Odborníci v našom časopise analyzovali trh a vybrali 5 kokosových telových masiel, ktoré podľa ich názoru a spätnej väzby zákazníkov môžu súťažiť s kolegami o titul najlepšieho.

Najlepšie kokosové telové maslá

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Hodnotenie najlepších kokosových telových olejov1OrganicTai1 130 €
2Kokosový olej NOW970 €
3MIKO410 €
4TropicanaOrganic panenský kokosový olej lisovaný za studena385 €
5Floresan330 €

OrganicTai Čisté kokosové telové maslo lisované za studena

Hodnotenie: 4.9

ORGANICTAI ČISTÉ KOKOSOVÉ TELOVÉ MASLO LISOVANÉ ZA STUDENA

Na prvom mieste nášho zoznamu je 100% nerafinovaný kokosový olej. Vhodné najmä pre veľmi citlivú, podráždenú a dehydrovanú pokožku. Tonizuje a starne pleť, stimuluje obnovu buniek, minimalizuje známky starnutia a má silné hydratačné, vyživujúce a zjemňujúce vlastnosti. Pomáha zvládnuť zápaly, znižuje riziko infekcie a dezinfikuje rany. Kokosový olej sa používa pri všetkých masážnych technikách. Okamžite uvoľňuje telo a pripravuje ho na ďalšiu liečbu.

Prípravok chráni farbené vlasy pred rýchlou stratou farby a opravuje poškodenú kutikulu. Je založený na surovinách z Thajska. Starostlivé spracovanie dužiny orechov zaručuje zachovanie ich užitočných zložiek. Olej sa môže používať celoročne. V zime chráni pred vetrom a nízkymi teplotami, v lete pred UV žiarením a mimo sezóny poskytuje silnú vitamínovú podporu. Nepostrádateľný pri cestách do tropických krajín. Zabezpečuje rovnomerné opálenie a chráni všetkých členov rodiny vrátane detí.

Olej dodáva pokožke prirodzenú kokosovú vôňu bez pridania umelej vône. Každodenné ošetrenie sa stane príjemným, relaxačným kúpeľným zážitkom.

Výhody

 • organická kozmetika z Thajska;
 • Starostlivosť o celé telo a vlasy;
 • Čisté a prírodné zloženie bez akýchkoľvek prísad;
 • vôňa čerstvo rozpučeného kokosu.

Nevýhody

 • neidentifikované.

TERAZ Kokosové telové maslo

Hodnotenie: 4.8

TERAZ Kokosové telové maslo

Za lídrom v účinnosti a obľúbenosti medzi zákazníkmi nezaostáva ani výrobok americkej značky. Môže sa použiť ako základný olej na kombináciu s inými prípravkami. Rýchlo odstraňuje suchosť dehydratovanej pokožky. Okamžite sa vstrebáva, nezanecháva lepkavé zvyšky. Vyrobené na Filipínach z miestnych a vybraných surovín. Spoločnosť vo svojich výrobkoch nepoužíva drsné chemikálie ani syntetické zložky vyvolávajúce alergie. Uprednostňuje sa udržateľnosť, prirodzenosť a bezpečnosť.

Olej má ľahkú nelepivú textúru a neucpáva póry. Je vhodný pre všetky produkty domácej starostlivosti. Jeho blahodarné vlastnosti poskytujú podporu matným, rozštiepeným vlasom, pravidelne farbeným, trvalej ondulácii alebo tepelne upravovaným prameňom. Účinné vitamínové zloženie pomáha znižovať výskyt zmien súvisiacich s vekom. Olej aktívne používajú profesionálni maséri ako zahrievací prostriedok.

Spotrebiteľom sa páči jemný tok balenia, pohodlná aplikácia a vysokokvalitné zloženie. Mnohí odporúčajú olej ako optimálnu podporu pre zrelú pleť. Dodáva sa vo fľaši s UV ochranou, takže počas skladovania nestratí svoje cenné vlastnosti.

Výhody

 • optimálny kozmetický základ;
 • Intenzívny hydratačný účinok;
 • Hladká, nemastná konzistencia;
 • vhodné pre problematickú pleť.

Nevýhody

 • neidentifikované.

MIKO Nerafinovaný kokosový telový olej

Hodnotenie: 4.7

KOKOSOVÉ TELOVÉ MASLO MIKO, NERAFINOVANÉ

Na treťom mieste sa umiestnila známa značka MIKO, ktorá vo svojich kozmetických výrobkoch používa prírodné zložky. Vhodné pre suchú, šupinatú a citlivú pokožku ako SOS regenerácia. Po pravidelnom ošetrení sa pokožka viditeľne napne, tkanivo sa stane plnším a vyživeným a výraz vrások a záhybov sa zníži. Kokosový olej nebol rafinovaný, preto aminokyseliny, tuky, minerály a vitamíny zostávajú nezmenené. Pochádza z plodov stromov rastúcich v Indonézii.

zloženie sa rýchlo vstrebáva, je okamžite asimilované ľudskou pokožkou. V hlbokých vrstvách sa aktivujú metabolické procesy, v povrchových vrstvách sa začína regenerácia poškodených miest. Protizápalové, antimikrobiálne a upokojujúce vlastnosti výrobku umožňujú jeho všestranné použitie. Uhladzuje krivé vlasy, spája končeky, neutralizuje statickú elektrinu.

Masážna manipulácia s olejom zvyšuje účinnosť liečby. Môže sa používať samostatne alebo v kombinácii s akýmikoľvek produktmi starostlivosti o pleť: pridáva sa do peelingov, masiek, hydratačných a revitalizačných prípravkov.

Výhody

 • čistý olej lisovaný za studena;
 • si zachováva všetky svoje výživové vlastnosti;
 • Vhodné na starostlivosť o alergickú pokožku;
 • Príjemná relaxačná vôňa.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Za studena lisované kokosové telové masloOpicanaOrganický panenský kokosový olej lisovaný za studena

Hodnotenie: 4.7

<tr></div><p>Panenský kokosový olej lisovaný za studena“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/3781666196391-335-.jpg“ height=“400″ title=“Telové maslo</p><tr>Organický panenský kokosový olej lisovaný za studena“><p>Štvrté miesto patrí výrobku, ktorý pomáha riešiť mnohé problémy v domácnosti. Dokonale hydratuje telo po sprchovaní, nepotrebuje žiadnu ďalšiu výživnú kozmetiku, zabraňuje vzniku strií počas tehotenstva, zlepšuje pevnosť a vypína pokožku po intenzívnom chudnutí. Má zosilnený účinok na hojenie rán, čím urýchľuje regeneráciu poškodeného tkaniva.</p><p>Technológia lisovania za studena pre šetrný účinok na štruktúru. Olej sa získava z dužiny a vnútorného jadra pomocou lisu, pričom sa nepoužívajú žiadne chemikálie. Táto metóda plne zachováva terapeutické vlastnosti výrobku. Suroviny používané na jeho výrobu sú orechy z najkvalitnejších odrôd kokosových paliem rastúcich v južnom Thajsku.</p><p>Výrobok má</p><tr>Vápnik, draslík, mangán, fosfor, jód, kyselina laurová, vitamíny B, E, C. Aktívne sa používa pri celkovej tonizujúcej, terapeutickej a anticelulitídnej masáži. Po kúpaní neutralizujú zvyšky čistiacich prostriedkov a solí z tvrdej vody, obnovujú vlhkosť pokožky, odstraňujú suchosť a stuhnutosť a upokojujú podráždenú pokožku.<h4>Výhody</h4><ul><li>100% prírodný kokosový olej;</li><li>Vybrané čisté suroviny;</li><li>Šetrná technológia extrakcie;</li><li>príjemná vôňa bez parfumácie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neboli identifikované.</li></ul><h3>Floresan kokosové telové maslo</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=FLORESAN PRÍRODNÉ KOKOSOVÉ TELOVÉ MASLO

Piaty na zozname je prírodný kokosový olej lisovaný za studena, ktorý si v maximálnej možnej miere zachováva všetky svoje prospešné vlastnosti. Vhodný na použitie na citlivú pokožku, ktorú okamžite zjemňuje a upokojuje. Jedinečná prírodná štruktúra má mnoho vlastností. Hydratuje, vyživuje, obnovuje poškodenú pokožku a má vysoko terapeutický účinok. Olej zabraňuje tvorbe strií a celulitídy. Môže sa používať ako všestranný prípravok na starostlivosť o telo, tvár, vlasy a nechty.

Ekologicky šetrné suroviny spĺňajú bezpečnostné požiadavky. Olej sa harmonicky spája s ostatnými produktmi starostlivosti o pleť. Nielenže chráni pokožku pred spálením, ale podporuje aj tvorbu krásne rovnomerného opálenia. Jeho prirodzené antioxidačné vlastnosti poskytujú ochranu pred UV žiarením, pigmentáciou a ochabnutím.

Výrobok sa dodáva v praktickej plastovej fľaši. Objem vydrží dlho aj pri intenzívnom používaní. Vôňa je jemná a vytvára príjemnú auru počas relaxačnej masáže. Konzistencia zodpovedá vlastnostiam prírodného oleja. Recenzie hovoria, že Slovenská výrobok nie je horší ako niektoré drahé ekvivalenty.

Výhody

 • ekologicky čistá surovina;
 • okamžitá hydratácia;
 • jednoduché dávkovanie;
 • hospodárne používanie.

Nevýhody

 • neidentifikované.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: