6 najlepších ošetrujúcich masiek pre vaše vlasy

*Prehľad najlepších šampónov odporúčaných redakciou. Informácie o výberových kritériách. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred nákupom vyhľadajte odborné poradenstvo.

Kompletná starostlivosť o vlasy je zložitý proces pozostávajúci z viacerých krokov. Pravidelné používanie šampónu, kondicionéru, masky a séra je časovo a pracovne náročný proces. Moderní výrobcovia starostlivosti o vlasy kombinujú niekoľko produktov do jedného prípravku, aby bola rutinná starostlivosť jednoduchšia a účinnejšia. Skvelým príkladom tejto synergie je maska na vlasy. Spolu s odborníkmi z tímu Expertology zistíme, prečo sú potrebné masky na vlasy a ktoré výrobky na Slovenskom trhu skutočne stoja za zváženie.

Ako si vybrať kondicionér

Výber správnych výrobkov na starostlivosť o vlasy nie je jednoduchá úloha, pretože moderní výrobcovia ponúkajú obrovský sortiment masiek a kondicionérov s rôznymi zloženiami. Aby ste pochopili, ako fungujú prípravky na starostlivosť o vlasy, je dôležité poznať štruktúru vlasového stvolu. Malé šupinky vlasovej kutikuly sa nachádzajú na jej povrchu, podobne ako priehradky dlaždice. Tieto častice budú odstránené agresívnymi čistiacimi látkami v šampóne. Vlasy tak môžu rýchlo strácať vlhkosť, lipidy a ďalšie stavebné látky, čo spôsobuje ich vysušenie, lámavosť a nepoddajnosť.

Znamená to, že musíte úplne prestať používať šampón?? Určite nie! Kondicionér pomáha vyrovnávať vplyv čistiacich prípravkov na vlasový stvol. Stiahne bunky kutikuly a obnoví zdravú štruktúru vlasov. Dokonalá ošetrujúca maska by mala pôsobiť nielen na povrchovú vrstvu vlasového stvolu, ale mala by ho aj hĺbkovo vyživovať a hydratovať. Pri pravidelnej aplikácii môže pomôcť vytvoriť na povrchu vlasov ochrannú dýchajúcu membránu, ktorá ich pomáha chrániť pred poškodením vplyvom prostredia a podporuje ľahký styling.

Pri výbere masky na vlasy by sa mal brať do úvahy predovšetkým typ vlasov a kondicionér:

 1. Suché a poškodené vlasy. Intenzívne hydratačné a vyživujúce zloženie pomáha obnoviť lámavé, rozštiepené končeky a nepoddajné vlasy. Výrobky na vlasy môžu obsahovať prírodné oleje, ceramidy, kyselinu hyalurónovú a ďalšie regeneračné zložky. Bylinné lipidové komplexy môžu tiež pomôcť obnoviť rovnováhu lipidov.
 2. Mastné a ťažké. Kondicionérové masky na vlasy na báze bieleho a modrého ílu, ktoré obsahujú prírodné bylinné výťažky, pomáhajú odstrániť prebytočnú mastnotu, regulujú činnosť mazových žliaz a obnovujú objem vlasov. Produkty s jemnou morskou soľou môžu pomôcť absorbovať prebytočný maz a znížiť tvorbu lupín. Odborníci na starostlivosť o telo neodporúčajú používať make-up, ktorý obsahuje silikóny, pretože môže upchať póry a zvýšiť vylučovanie kožného mazu.
 3. zafarbené a matné.Viacnásobné farbenie narúša štruktúru vlasov, ktoré sú potom porézne, krehké a bez života. V takom prípade odborníci na vlasy odporúčajú vybrať si ošetrujúce masky s obsahom prírodných rastlinných olejov, ktoré majú hydratačný, vyživujúci a revitalizačný účinok zároveň. Arganový olej obnovuje lesk a pružnosť vlasov. Kvalitný prípravok môže obsahovať aj bylinné výťažky, vitamín E a kyselinu hyalurónovú.

Ak chcete mať istotu, že si vyberiete ten správny výrobok na starostlivosť o vlasy, je dôležité pozrieť sa nielen na zložky, ale spoľahnúť sa aj na skutočné výsledky laboratórnych testov a vypočuť si odborníkov. Tím Expertology predstavuje svoj zoznam najlepších ošetrujúcich masiek, ktoré rozhodne nesklamú.

Hodnotenie najlepších masiek, kondicionérov na vlasy

FUNDATION
NomináciaMiestoNázovCena
Hodnotenie najlepších masiek na vlasy1MOROCCANOIL Vyhladzujúca maska2 350 €
2LEBEL RYŽOVÝ PROTEÍN1 302 €
3SEBASTIAN PROFESSIONAL Hydre
2 750 €
4DIKSON REŠTRUKTURALIZAČNÁ HYDRATAČNÁ MASKA1 395 €
5ESTEL Haute Couture Luxury HydroBalance690 €
6Aravia Professional Blond Revive Mask720 €

MOROCCANOIL Vyhladzujúca maska

Hodnotenie: 4.9

MOROCCANOIL VYHLADZUJÚCA MASKA

Izraelská značka Moroccanoil vyniká na svetovom trhu starostlivosti o vlasy inovatívnymi a účinnými receptúrami na báze prírodných zložiek. MOROCCANOIL Uhladzujúca maska je špeciálne navrhnutá pre prirodzene nepoddajné, kučeravé vlasy. Jeho hlavnými aktívnymi zložkami sú arganový extrakt a arganový olej. Tieto prírodné zložky majú preukázanú účinnosť a pozitívne ovplyvňujú štruktúru vlasového stvolu. Už po prvom použití sú vlasy jemnejšie, hladšie a odolnejšie. Kučery sa ľahko upravujú bez zamotávania, a to aj vo vlhkom prostredí. Vďaka svojmu prírodnému zloženiu pôsobí veľmi jemne. MOROCCANOIL Vyhladzujúca maska pre všetky typy vlasov.

Výrobok má hustú konzistenciu, jemný perleťový odtieň a príjemnú vôňu. Dá sa ľahko nanášať na vlhké vlasy a nesteká. Výrobcovia odporúčajú počkať 5 až 10 minút a potom výrobok opláchnuť teplou vodou. Čím viac sú vaše vlasy poškodené a vyčerpané, tým dlhšie si môžete masku. Pri aplikácii tohto prípravku 2-3-krát týždenne sú vlasy výrazne hydratované a zahustené a získavajú jasný zdravý lesk. Ďalšou výhodou výrobku je jeho veľmi úsporná spotreba.

Výhody

 • Bezpečné prírodné zloženie na báze liečivého arganového oleja;
 • preukázaná účinnosť;
 • Vyhladzuje a uhladzuje nepoddajné, kučeravé vlasy;
 • Vyživuje, hydratuje, obnovuje zdravú štruktúru vlasového stvolu;
 • hustá konzistencia pre jednoduchú aplikáciu;
 • príjemná farba a vôňa;
 • viditeľný účinok už po prvej aplikácii;
 • Možno použiť pre všetky typy vlasov;
 • hospodárne používanie masky.

Nevýhody

 • vysoká cena.

LEBEL RYŽOVÝ PROTEÍN

Hodnotenie: 4.8

LEBEL RYŽOVÝ PROTEÍN

Lebel Rice Protein Conditioning Mask je produktom obľúbenej japonskej značky, ktorá vyvíja a vyrába profesionálne produkty starostlivosti o vlasy už viac ako 30 rokov. Hlavnou účinnou zložkou je hydrolyzát ryžového proteínu, ktorý obsahuje komplex aktívnych hydratačných zložiek, aminokyselín, provitamínu B5 a dôležitých polysacharidov. Táto jedinečná zložka opravuje štruktúru poškodeného vlasového stvolu a zároveň vyhladzuje a vyrovnáva vlasy. Olej z pšeničných klíčkov a med, ktoré sú tiež obsiahnuté v Lebel Rice Protein, pomáhajú zintenzívniť liečivé vlastnosti ryžového hydrolyzátu.

Prírodné zložky prípravku aktívne vyživujú a hydratujú vlasy, čo je viditeľné už po prvom použití. Hlavný vyhladzujúci účinok kozmetického výrobku sa však dosahuje vďaka silikónovej zložke. Prípravok vytvára na vlasoch veľmi tenký film, ktorý ich chráni pred stratou vlhkosti a poškodením spôsobeným vonkajšími faktormi. Na rozdiel od bežných mýtov nedávny výskum dokázal, že silikóny sú pre vlasy a pokožku hlavy úplne bezpečné. Odborníci odporúčajú, aby boli pri používaní kozmetiky so silikónmi opatrní len tí, ktorí majú mastné vlasy.

Lebel Rice Protein Mask má hustú konzistenciu a hladkú, krémovú textúru. Osobitnú pozornosť si zaslúži jej príjemná kvetinová vôňa, ktorá zostáva na vlasoch dlho po odstránení masky. Už po prvej aplikácii sú vlasy hladšie, jemnejšie a poddajnejšie. Používatelia komentujú krásny, zdravý lesk a viditeľné suché konce. Okrem toho má výrobok silný kondicionačný účinok a znižuje statiku vlasov. Je dôležité poznamenať, že výrobok nie je vhodný na objemné účesy a styling.

Výhody

 • Vysoký obsah hydrolyzátu ryžových bielkovín, oleja z pšeničných klíčkov a medu;
 • Hĺbkovo vyživuje a hydratuje;
 • Výrazný vyhladzujúci a zmäkčujúci účinok vďaka prítomnosti silikónu v zložení;
 • pekná krémová konzistencia;
 • kvetinová vôňa;
 • Statická kontrola;
 • Profesionálna starostlivosť o suché a rozštiepené končeky;
 • účinnosť a bezpečnosť potvrdená japonskými odborníkmi.

Nevýhody

 • ťažko sa vytvárajú objemné účesy a účesy po aplikácii kondicionačnej masky;
 • výrobok nie je vhodný pre mastné vlasy.

SEBASTIAN PROFESSIONAL HydreFONDY PRE ZDRAVOTNÍCTVO

Hodnotenie: 4.7

SEBASTIAN PROFESSIONAL HYDRE<tr></div><p>EATMENT FOUNDATION“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/3021666197771-876-.jpg“ height=“470″ title=“SEBASTIAN PROFESSIONAL HYDRE</p><tr>EATMENT FOUNDATION“><p>Americká značka profesionálnej vlasovej kozmetiky SEBASTIAN PROFESSIONAL ponúka účinné riešenie problému nadmerne suchých vlasov bez života. Hydre hĺbkovo hydratačná maska</p><tr>FOUNDATION je špeciálne vyvinutý na obnovu štruktúry poškodených vlasov a na intenzívnu hydratáciu. Prípravok zanecháva vlasy jemné, hladké a poddajné, takže sa ľahko rozčesávajú a upravujú. Maska obsahuje hydratačné zložky a vyživujúce aminokyseliny. Jeho exkluzívne zloženie tiež poskytuje silnú ochranu vlasového stvolu pred škodlivými vonkajšími faktormi vrátane teplotných zmien.<p>Na rozdiel od väčšiny konkurentov maska SEBASTIAN PROFESSIONAL Hydre</p><tr>Výrobok má sýtožltú farbu. Výrobok nezafarbuje vlasy. Textúra masky je veľmi podobná balzamu, ktorý sa dá ľahko naniesť na mokré vlasy, ale nesteká. Ľahká kozmetická vôňa, ktorá pri aplikácii nezostáva na vlasoch. Používatelia poznamenávajú, že pri pravidelnom používaní sú vlasy jemnejšie, hydratovanejšie, pružnejšie a poddajnejšie. Účinok je obzvlášť viditeľný na suchých, rozštiepených koncoch. Vďaka svojmu jemnému a delikátnemu zloženiu SEBASTIAN PROFESSIONAL Hydre<tr>nedokáže sa vyrovnať s vážnym poškodením vlasov po chemickom narovnávaní a trvalej ondulácii.<h4>Výhody</h4><ul><li>hĺbková hydratácia pre suché vlasy;</li><li>vysoký obsah aminokyselín</li><li>mäkkosť, pružnosť a ľahké rozčesávanie;</li><li>Dlhodobé používanie pre výrazný kumulatívny účinok;</li><li>Možno použiť na všetky typy vlasov;</li><li>Príjemná krémová konzistencia, ktorá umožňuje ľahké rozloženie výrobku na vlasy;</li><li>nízka spotreba;</li><li>Účinnosť preukázaná laboratórnymi testami.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>mierny terapeutický účinok na vlasy poškodené chemickou úpravou alebo trvalou onduláciou;</li><li>relatívne vysoká cena.</li></ul><h3>DIKSON REŠTRUKTURALIZAČNÁ HYDRATAČNÁ MASKA</h3><p>hodnotenie: 4.7</p><div style=DIKSON REŠTRUKTURALIZAČNÁ HYDRATAČNÁ MASKA

Dikson RESTRUCTURING MOISTURIZING MASK je európska renomovaná značka profesionálnych produktov starostlivosti o vlasy. Vďaka vysokému obsahu prírodného výťažku z ľanových semienok je špeciálne vyvinutý na hĺbkovú hydratáciu a posilnenie vlasového vlákna. Prípravok obsahuje aj mliečne aminokyseliny, ktoré pôsobia ako vodiče živín do vnútorných štruktúr vlasov. Vitamín F s laboratórne overeným pozitívnym účinkom je zodpovedný za lesk a žiarivosť. Dokonalý koktail zložiek, ktorý zanecháva vlasy jemné, hodvábne a viditeľne hydratované po celej dĺžke bez zaťaženia. Pre fantastický objem počas stylingu.

Výrobok má veľmi hustú konzistenciu, vďaka ktorej sa ľahko nanáša na vlhké vlasy a zabraňuje stekaniu výrobku. Prípravok má príjemnú kozmetickú vôňu a aplikuje sa na vlasy na 15 až 20 minút. Na rozdiel od väčšiny produktov v tomto segmente sa maska Dikson RESTRUCTURING MOISTURIZING Mask môže aplikovať na pokožku hlavy bez obáv z podráždenia alebo odlupovania. Používatelia hovoria, že stačí používať zloženie 1-2 krát týždenne a vlasy sú dokonale hladké a objemné a získavajú zdravý lesk.

Výhody

 • vysoký obsah prírodných živín;
 • Hĺbkovo hydratuje, vyživuje a posilňuje vlasové vlákna;
 • Hustá konzistencia, ktorá zabraňuje vytekaniu prípravku z vlasov;
 • príjemná kozmetická vôňa;
 • Možnosť bezpečnej aplikácie výrobku na citlivú pokožku hlavy;
 • Fantastický lesk a objem;
 • hospodárne používanie;
 • preukázaná účinnosť receptúry.

Nevýhody

 • Masku je potrebné ponechať na vlasoch aspoň 15-20 minút.

ESTEL Haute Couture Luxury HydroBalance

Hodnotenie: 4.6

ESTEL HAUTE COUTURE LUXURY HYDROBALANCE

Ruská značka Estel Professional vyrába vysokokvalitné výrobky pre domácu a salónnu starostlivosť. ESTEL Haute Couture Luxury HydroBalance Conditioning Hair Mask je medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbená vďaka svojmu jedinečnému revitalizačnému a hydratačnému zloženiu. Výrobok obsahuje vosk z ryžových otrúb, ktorý chráni vlasy pred extrémnymi teplotami a inými negatívnymi vplyvmi prostredia. Vďaka vysokému obsahu kyseliny hyalurónovej maska obnovuje optimálnu hydraulickú rovnováhu tkanív a peptidy umožňujú dlhotrvajúci hydratačný účinok. Po nanesení prípravku sú vlasy hladké, kompaktné a pružné od korienkov až po končeky.

Haute Couture Luxury HydroBalance Conditioning Mask má dostatočne tekutú a krémovú konzistenciu a veľmi príjemnú kozmetickú vôňu. Prípravok sa ľahko rozotiera do vlasov a môže sa používať ako kondicionér (čas aplikácie 3 minúty) alebo maska (čas aplikácie 10-15 minút). Účinok je viditeľný už po prvej aplikácii. Aj suché vlasy bez života získajú príťažlivý lesk, ľahko sa rozčesávajú a upravujú. Výrobca tvrdí, že výrobok možno použiť pre všetky typy vlasov.

Výhody

 • Vysoký obsah hydratačných peptidov a kyseliny hyalurónovej;
 • Výrazné zvýšenie pružnosti a hustoty vlasového vlákna;
 • Vosk z ryžových otrúb chráni vlasy pred poškodením teplom;
 • príjemná kozmetická vôňa;
 • Uľahčuje česanie a úpravu vlasov;
 • Môže sa používať ako kondicionér aj maska;
 • preukázaná účinnosť pre všetky typy vlasov
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • Dostatočne tekutá konzistencia, ktorá zvyšuje spotrebu výrobku.

Aravia Professional Blond Revive Mask

Hodnotenie: 4.5

Aravia Professional Blond Revive Mask Conditioner

Odfarbené vlasy sú takmer vždy sprevádzané suchosťou, lámavosťou a stratou pružnosti. Na vyriešenie týchto problémov a neutralizáciu neatraktívneho žltého odtieňa vyvinula spoločnosť Aravia masku Professional Blond Revive Mask, ktorá upravuje odtieň blondín. Vďaka vysokému obsahu pšeničných bielkovín má táto kúra účinok hlbokej obnovy a posilnenia vlasového stvolu zvnútra. Pravidelné česanie a úpravu vlasov uľahčuje pravidelné používanie. Komplex prírodného kokosového oleja a oleja z hroznových jadierok vyživuje a hydratuje. Zloženie je obohatené o výťažok z fialových kvetov a obsahuje žiarivý fialový pigment, ktorý zvyšuje intenzitu chladných platinových odtieňov a zároveň kompenzuje nepekné zažltnutie.

Konzistencia masky Aravia Professional Blond Revive je pomerne hustá. Farba zloženia je sýto fialová, čo môže prvých používateľov znepokojiť. Niet sa čoho báť, pretože vlasy nebudú fialové, ale nádherný, chladný, nežltý odtieň. Doba, počas ktorej musíte olej nechať pôsobiť na vlasoch, závisí od intenzity požadovaného efektu a pohybuje sa od 1 do 5 minút. Výsledkom pravidelného používania masky Aravia Professional Blond Revive sú ušľachtilé blond vlasy so zdravým vzhľadom a fantastickým objemom.

Výhody

 • Optimálna pigmentácia zloženia na odstránenie nežiaduceho žltnutia;
 • Hlboko vyživuje, hydratuje a posilňuje vlasový stvol;
 • jednoduché česanie a styling;
 • príjemná konzistencia a vôňa
 • Ekonomická efektívnosť;
 • Možnosť regulovať intenzitu účinku;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • Nevhodné pre ženy s pšeničnými alebo perleťovými vlasmi.

Výberom kvalitnej a účinnej kondicionérovej masky na vlasy môžete súčasne vyriešiť celý rad problémov vrátane nadmernej suchosti, bez života a nepoddajných vlasov. Odborné poradenstvo tímu Expertology uľahčuje nájdenie najlepšieho kozmetického výrobku s preukázanou účinnosťou.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: