7 najlepších výrobcov spiruliny

*Najlepší výrobcovia podľa názoru redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu, ani predajnú ponuku. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Produkcia spiruliny sa za posledných 15 rokov zvýšila 6-násobne. V súčasnosti sa biomasa komerčne vyrába a spotrebúva vo viac ako 60 krajinách sveta. Najväčšie biotechnologické firmy sa nachádzajú v USA, Mexiku, Thajsku, Indii, Číne, Japonsku, Kanade a Austrálii, kde produkcia rias presahuje 1 000 ton za 12 mesiacov.

V SNŠ spirulinu vyrábajú také známe spoločnosti ako „Agro-Victoria“ LLC (Krasnodarský kraj), „Gidrofit“ LLC (Pridnestrovye), „Absheron Biotechnologies“ LLC (Azerbajdžan). Domácu spirulinu v priemyselnom meradle pestuje aj mimovládna organizácia Biosolar MSU.

Zvýšená popularita prípravkov zo spiruliny viedla k tomu, že výrobcovia používajú chemické živiny, ktoré výrazne znižujú prínosy riasy. Vzhľadom na to je potrebné starostlivo vybrať značku/obchodnú značku tohto cenného výživového doplnku. V tomto prehľade sme zhromaždili najlepších výrobcov spiruliny z celého sveta.

Rebríček najlepších výrobcov spiruliny

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepší dovážaní výrobcovia spiruliny1NOW Foods888€
2Nutrex Hawaii2 179€
3Baidyanath500€
4Zdravotné produkty spoločnosti Swanson622€
Najlepší ruskí výrobcovia spiruliny1Agro-Victoria480€
2Nutričná ekológia300€
3MSU BioSolar1 700€

Najväčší dovážaní výrobcovia spiruliny

V tejto kategórii vedú výrobcovia z USA a Indie. Vďaka nim je výrobok čistý od ťažkých kovov, mikrocystínov alebo iných kontaminantov.

NOW Foods

Hodnotenie: 4.9

NOW Foods

Spoločnosť NOW (Natural Organic Wholesome) Foods založil v roku 1963 v Illinois vyštudovaný chemik Elwood Richard. Dnes je to jedna z najznámejších a najobľúbenejších značiek na celom svete. Všetky ich produkty vrátane spiruliny sa vyrábajú v súlade s normami GMP (Good Manufacturing Practic). A obaly vyrábajú z čistého plastu.

Tento výrobca zabezpečuje úplnú kontrolu kvality a testovanie výrobkov vo všetkých fázach výroby. Vyrábajú certifikovanú organickú spirulinu. Testuje sa v analytických laboratóriách značky, aby sa vylúčili cudzie prímesi a kontaminanty a overila sa identita a kvantitatívne zloženie.

Spotrebitelia v recenziách uviedli, že spirulina od spoločnosti NOW Foods je veľmi kvalitná. Dodáva sa vo forme lisovaných tabliet, ktoré sú na prvý pohľad pomerne veľké, ale vďaka hladkému povrchu sa prehĺtajú pomerne ľahko. Uvádzajú tiež, že tento výrobok je veľmi dobre stráviteľný, nemá vplyv na tráviaci trakt a nespôsobuje iné vedľajšie účinky. Táto kvalitná superpotravina môže byť svojou chuťou len znepokojujúca.

Výhody

 • Dodržiavanie noriem SVP
 • čisté plastové obaly;
 • Pohodlné lisované tablety;
 • dobre sa vstrebáva bez vedľajších účinkov.

Nevýhody

 • príchuť výrobku.

Nutrex Hawaii

Hodnotenie: 4.8

Nutrex Hawaii

Spoločnosť Nutrex Hawaii založil v roku 1990 na Havaji Dr. Gerald Cisewski, odborník na mikroriasy a karotenoidy. Je to výrobca spĺňajúci požiadavky GMP, ktorý sa zameriava na kombináciu najnovšieho vedeckého výskumu so špičkovou výrobnou technológiou. Ich obľúbeným produktom je Pure Hawaiian Spir

  ina (čistá havajská spirulina).

  Výrobca pestuje spirulinu na slnkom zaliatom pobreží Havaja. V ňom sa mikroriasy získavajú zo sladkej vody bez použitia pesticídov alebo herbicídov. Výrobca používa špeciálnu technológiu sušenia za studena, ktorá zachováva maximálne množstvo živín v konečnom výrobku. Spoločnosť Nutrex Hawaii vyrába čistú a kvalitnú spirulinu už viac ako 30 rokov.

  V recenziách spotrebitelia tvrdia, že sú ohromení skutočnosťou, že Pure Hawaiian Spir

   ina neobsahuje lepok, laktózu, sóju, kukuricu, pšenicu ani kvasnice. Balenie je vhodné pre 180 tabliet. Spotrebitelia milujú tento kompletný doplnok zdravia, ale niektorí sú zmätení potrebou užívať výrobok trikrát denne.

   Výhody

   • prvotriedna výrobná technológia;
   • Spirulina sa pestuje bez použitia pesticídov a herbicídov;
   • certifikovaný vegánsky výrobok;
   • Bez lepku;
   • Mnoho tabliet v balení.

   Nevýhody

   • Potreba užívať výrobok 3-krát denne.

   Baidyanath

   Hodnotenie: 4.7

   Baidyanath

   Baidyanath je jednou z najväčších a najstarších farmaceutických spoločností v Indii. Vyrába ajurvédske produkty, ktoré spĺňajú moderné požiadavky a normy. bola založená v roku 1917. Odvtedy si dokázala získať dôveru mnohých spotrebiteľov a výrazne rozšírila svoj trh. Výrobca má certifikát GMP.

   Baidyanath uvádza na trh produkt Spirulina Plus. Riasy sú tu doplnené extraktom z amly. Výrobok sa dodáva v kapsulách. Táto spirulina prešla mnohými testami kvality a súladu s modernými výrobnými predpismi. Tento výrobok od indického výrobcu je univerzálnym terapeutickým a profylaktickým prostriedkom pre celú rodinu.

   Mnoho spotrebiteľov dôveruje Baidyanath. V recenziách uvádzajú, že Spirulina Plus im pomáha byť odolná, posilňuje imunitu, zlepšuje kvalitu sexuálneho života bez ohľadu na pohlavie, aktivuje mozog. Tento produkt je veľmi dobre stráviteľný a ľahko sa aplikuje. Neobsahuje cukor, konzervačné látky ani umelé farbivá alebo arómy.

   Výhody

   • sú certifikované podľa GMP;
   • skombinujte spirulinu a amlu;
   • výrobok je vhodný pre celú rodinu;
   • Bez cukru, farbív a aróm.

   Nevýhody

   • neboli identifikované.

   Zdravotné produkty spoločnosti Swanson

   Hodnotenie: 4.6

   Zdravotné produkty spoločnosti Swanson

   Spoločnosť Swanson Health Products bola založená v roku 1969 ako rodinný podnik v Severnej Dakote. Tento výrobca si získal dôveru a uznanie spotrebiteľov výrobou účinných a efektívnych prírodných produktov vysokej kvality. Obsahuje aj organickú spirulinu.

   Od roku 2001 sa spoločnosť Swanson Health Products dobrovoľne zúčastňuje na nezávislých auditoch SVP, aby zabezpečila vysokú kvalitu svojich hotových výrobkov. Tento americký výrobca pravidelne predkladá svoje výživové doplnky laboratóriu ConsumerLab na prísne nezávislé testovanie bezpečnosti a účinnosti svojich výrobkov.

   Tento výrobca vyrába spirulinu v tabletách. Spotrebitelia si v recenziách všimli, že sa veľmi ľahko neprehĺtajú a môžu sa prilepiť na podnebie. Tento produkt je však pre svoj nutričný obsah a účinky na organizmus veľmi chválený. Dodáva telu energiu a energiu a udržuje telo mladé a zdravé. Výrobca však odporúča užívať ich produkt v 2 tabletách 3-krát denne, čo sa spotrebiteľom veľmi nepáči.

   Výhody

   • Vyrábajte certifikovaný ekologický výrobok;
   • Zúčastňuje sa na mnohých bezpečnostných testoch;
   • Vyrobte cenovo dostupný doplnok stravy;

   Nevýhody

   • Konzumácia doplnkov 3-krát denne.

   Najlepší ruskí výrobcovia Spirulina

   Slovensko sa radí medzi výrobcov Spirulina v krajinách SNŠ.

   Agro-Victoria

   Hodnotenie: 4.9

   Agro-Victoria

   V Krasnodarskom kraji vyrába výrobca Agro-Victoria širokú škálu výrobkov pod všeobecným názvom Spirulina-Sochi. Môže to byť prírodná celá mikroriasa alebo môže byť obohatená železom, jódom, meďou, selénom, mangánom alebo inými minerálmi. A tiež produkujú antioxidačný komplex „Spirulina-Sochi-7“, ktorý nemá vo svete obdobu.

   Prírodná celá spirulina od spoločnosti Agro-Victoria v dvoch rôznych kvalitatívnych kategóriách. Závisia od času zberu (slnečnej aktivity). Zdraviu prospešné vlastnosti spiruliny sa zvyšujú v závislosti od stupňa biologickej hodnoty suroviny. Tento výrobca najčastejšie vyrába riasy vo forme prášku, tabliet, ale má aj verzie vo forme dosiek.

   Spotrebitelia si pochvaľujú výrobky spoločnosti Agro-Victoria. Milujú účinok, ktorý má tento produkt na ich ústa, nechty, vlasy. Vďaka tomuto doplnku sú plné energie a menej náchylné na prechladnutie. Všetky formuláre sa pohodlne používajú. Môže sa používať vnútorne aj zvonka na masky. Ale aj keď ide o domáci výrobok, nie je vždy ľahké ho nájsť v predaji.

   Výhody

   • prírodné celé mikroriasy;
   • široký sortiment výrobkov;
   • rôzne formy výrobkov;
   • má vynikajúci účinok na telo.

   Nevýhody

   • nie je vždy ľahké nájsť v predaji.

   Nutričná ekológia

   Hodnotenie: 4.8

   Nutričná ekológia

   Ruské vedecké výrobné združenie „Ekológia výživy“, založené v roku 1997, sa zaoberá vývojom a výrobou neliečivých terapeutických a profylaktických látok. Patrí medzi ne Spirulina VEL a Spirulina VEL + selén. Prírodné komponenty a moderné technológie spolu s profesionálnymi znalosťami spoločnosti zabezpečujú vysokú kvalitu a účinnosť našich výrobkov.

   Tento výrobca používa ako surovinu Spirulina platensis z Indie. Mikroriasy od spoločnosti Ecology Nutrition sú dostupné v tabletách. Majú pohodlný zjednodušený tvar, ak sa konzumujú ústne. Tento produkt je tiež vynikajúci na rozomletie na prášok a rozpustenie na prípravu masiek.

   Spotrebitelia si tohto výrobcu pochvaľujú pre vysokú kvalitu jeho výrobkov a ich prijateľnú cenu. Sú to tablety z mikrorias, ktoré sa dajú kúpiť takmer v každej lekárni. Mnohí ľudia konštatujú, že pri systematickom používaní takéhoto doplnku stravy pociťujú zvýšenie produktivity a zlepšenie schopnosti vyrovnať sa s chorobami, ako aj s negatívnymi vplyvmi životného prostredia.

   Výhody

   • Spoločnosť používa suroviny z Indie;
   • používajú moderné technológie;
   • vhodná forma uvoľnenia;
   • ľahko sa dajú nájsť v predaji;
   • prijateľná cena.

   Nevýhody

   • neboli identifikované

   MSU Biosaline

   Hodnotenie: 4.7

   Biosolárna MSU

   Vedecko-výrobné združenie „Biosolar MSU“ pôsobí pod vedením M. . Laminovaná knižnica na Moskovskej štátnej univerzite Lomonosova. ..Lomonosov. Tento výrobca vyrába doplnky z mikrorias Spirulina platensis

    ina Platensis).Je to jediná ruská spoločnosť, ktorá pestuje spirulinu v priemyselnom meradle.

    Medzi produkty Biosolar MSU patria: suchá biomasa, fruktózový sirup so spirulinou alebo jej extraktom a včelí med s extraktom z tejto mikroriasy. Wellness komplexy spiruliny vyvinuté vedcami z mimovládnej organizácie Biosolar MSU majú jedinečný preventívny a liečebný účinok na organizmus.

    Spotrebitelia veľmi dobre reagujú na výrobky tohto výrobcu. Páči sa im sortiment spiruliny od spoločnosti Biosolar MSU a skutočnosť, že má mnoho spôsobov použitia. Keďže táto domáca spirulina má vďaka výberu bunkového materiálu a použitej biotechnológii najvyššiu čistotu a biologickú aktivitu, mnohí spotrebitelia sa rozhodnú dať jej prednosť.

    Výhody

    • výborné vstrebávanie živín;
    • Majú optimálny obsah vitamínov a minerálov;
    • Vysoká čistota suroviny;
    • dobrý sortiment výrobkov.

    Nevýhody

    • neboli odhalené.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: