10 najlepších chladničiek Atlant

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakčnej rady. Informácie o výberových kritériách. Uvedený materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Chladiace jednotky pre domácnosť sú k dispozícii vo veľkom množstve. Bieloruská spoločnosť Atlant je významným výrobcom chladiacich zariadení už od čias Sovietskeho zväzu. Jej výrobky sa dodávali nielen do Ruska a ďalších sovietskych republík, ale aj do Európy. Chladničky Atlant sa predávajú v Nemecku, Francúzsku, Belgicku a Nórsku. Dnes podnik úspešne pokračuje v tradíciách niekdajšej výroby a vyvíja nové technológie. Jednokomorové chladničky Atlant – klasický dizajn a moderná technológia v jednej chladiacej jednotke.

Hodnotenie najlepších chladničiek Atlant

NomináciaSídloNázovCena
Hodnotenie najlepších jednokomorových chladničiek ATLANT1ATLANT MX 5810-6215 359 €
2ATLANT X 2401-10014 196 €
3Atlant MX 2822-8014 651 €
Rebríček najlepších dvojkomorových chladničiek Atlant1Atlant XM 6326-10122 996 €
2ATLANT 6025-03125 139 €
3Atlant XM 4214-00020 460 €
4ATLANT XM 4008-02215 830 €
5Atlant XM 4426-009 ND45 545 €
Hodnotenie najlepších mrazničiek Atlant1Atlant M 7184-00319 745 €
2Atlant M 7204-10022 630 €

Hodnotenie najlepších jednokomorových chladničiek ATLANT

ATLANT ÌÕ 5810-62

Hodnotenie: 4.9

ATLANT ÌÕ 5810-62

Pozrime sa na model obchodnej značky Atlant, ktorý je dokonale vhodný pre malé kuchyne. Zariadenie patrí do triedy energetickej účinnosti A. Hladina hluku dosahuje 41 dB. Úžitkový objem chladiacej komory je pre tento typ zariadenia dostatočne veľký – 286 litrov a dokonale sa hodí pre veľkú rodinu. Konštrukcia tejto chladničky je neštandardná, tento model má len chladiacu komoru s kvapkovým typom odmrazovania.

Dvere tohto modelu sú vybavené možnosťou vyklápania. Všetky režimy tejto chladničky sa regulujú pomocou špeciálneho otočného kolieska umiestneného vo vnútri chladiaceho priestoru. Jednotka je pomerne priestranná a má police vyrobené zo skla odolného proti poškriabaniu. Veľké zásuvky na zeleninu a ovocie sú vyrobené z priehľadného plastu. Na dverách chladničky sa nachádzajú aj špeciálne poličky určené na drobné predmety aj na umiestnenie nápojov.

Výhody

 • veľký úložný priestor;
 • Závesy dverí na pántoch;
 • užívateľsky prívetivé ovládanie;
 • Police sú vyrobené z tvrdeného skla;
 • veľké zásuvky.

Nevýhody

 • Bez mraziaceho priestoru.

ATLANT X 2401-100

Hodnotenie: 4.8

ATLANT X 2401-100

Zvážime model chladničky, ktorý je dokonale vhodný pre malú kuchyňu aj pre použitie v malých kanceláriách. Užitočný objem spotrebiča je 118 litrov. Priestor zariadenia je rozdelený na mraziaci priestor s objemom 15 litrov a chladiaci priestor s objemom 103 litrov. Zariadenie patrí do triedy energetickej účinnosti A+. Systém odmrazovania priestoru chladničky v tomto modeli je kvapkový systém odmrazovania – námraza vo vnútornom priestore sa odstraňuje automaticky.

Pre malú mrazničku nie je mraziaca kapacita zlá – 2 kg za deň, pokiaľ ide o minimálnu teplotu, dosahuje -18 stupňov. Mraziaci priestor sa odmrazuje ručne. V prípade výpadku prúdu sa teplota v mraziacom priestore po 8 hodinách zvýši z -18ºC na -9ºC. Konštrukcia modelu je skonštruovaná tak, aby zariadenie autonómne udržalo vnútorný chlad až 9 hodín.

Mraznička je vybavená policami z odolného skla, zariadenie je tiež vybavené policou na vajcia. Jedna z dvoch políc je výškovo nastaviteľná do troch polôh a druhá polica je určená na zakrytie zásuvky na ovocie a zeleninu. Dvere chladničky majú tri vrecká – na vysoké fľaše a dve na drobné predmety. Horné vrecko je vybavené vekom, ktoré zabraňuje absorpcii pachov iných výrobkov. Tento model má tiež špeciálny gombík, ktorým možno nastaviť úroveň chladenia. K dispozícii je sedem možností nastavenia. Okrem toho je mraziaci priestor vybavený svetelným systémom.

Výhody

 • Energetická trieda A+.;
 • Vybavená policami z odolného skla;
 • jednu z dvoch políc možno nastaviť do troch rôznych výšok;
 • sa nachádza špeciálny otočný gombík;
 • sedem rôznych úrovní chladenia;
 • osvetlenie.

Nevýhody

 • malý užitočný objem.

Atlant MX 2822-80

Hodnotenie: 4.7

Atlant MX 2822-80

Lacná a praktická jednokomorová chladnička Atlant MX 2822-80 predstavuje optimálny pomer ceny a funkčnosti. Bieloruská spoločnosť tradične dbá na komfort používania, účinnosť a spoľahlivosť. Chladnička má všetky potrebné funkcie na bezpečné a dlhodobé skladovanie potravín. Využiteľný objem chladničky je 220 litrov, čo nie je najlepší ukazovateľ, ale pre rodinu pozostávajúcu z 2-3 osôb to stačí. Pokiaľ ide o spotrebu energie (trieda A (266 kWh/rok)) a hlučnosť (do 41 dB), model získal na päťbodovej stupnici solídnu štvorku.

Kompaktné rozmery umožňujú inštaláciu modelu v malej kuchyni a možno ho použiť ako prídavnú chladiacu jednotku. Vnútorný priestor by sa nemal rozmrazovať častejšie ako 2-3 krát ročne.

Výhody

 • Vysoký mraziaci výkon; vysoká mraziaca kvalita;
 • izolovaný mraziaci priestor;
 • Tichá prevádzka;
 • kompaktné rozmery s dobrou úložnou kapacitou;

Nevýhody

 • Veľmi malý mraziaci priestor – 30 litrov.
 • Systém NoFrost.

Hodnotenie najlepších dvojkomorových chladničiek ATLANT

Atlant XM 6326-101

Hodnotenie: 4.9

Atlant XM 6326-101

Domáca dvojkomorová chladnička Atlant XM 6326-101 je v modernom tvare. V hornej časti sa nachádza priestranná chladnička a v spodnej časti mraznička. Ovládanie pomocou elektronickej riadiacej jednotky a špeciálneho LCD displeja, ktorý zobrazuje teplotu. Tento model je vybavený bohatými funkciami – superchladenie, supermrazenie, indikácia teploty, zvuková signalizácia otvorených dverí.

Ergonomický tvar a pohodlné rozmiestnenie komôr zaisťujú pohodlné používanie počas dlhého času. Kovové puzdro zaisťuje spoľahlivú ochranu a tesnosť, takže chlad zostane vo vnútri 17 hodín po výpadku prúdu. Celkový úžitkový objem dosahuje 371 litrov.

Hlavnou prednosťou tejto chladničky s mrazničkou je prítomnosť dvoch kompresorov, ktoré zabezpečujú nezávislú prevádzku dvoch chladiacich priestorov. Vďaka tomu sa podarilo znížiť spotrebu energie na 295 kWh/rok (trieda A) a relatívne nízku hladinu hluku 40 dB.

Výhody

 • Optimálny pomer cena/výkon;
 • Pohodlný, ergonomický tvar;
 • Dostatočná kapacita na uskladnenie potravín;

Nevýhody

 • Žiadne veľké nevýhody

ATLANT 6025-031

Hodnotenie: 4.8

ATLANT 6025-031

Ďalší model v našom prehľade, ktorý patrí do radu Soft

 • dvojkomorová chladnička vybavená dvoma kompresormi. Táto chladnička je pre používateľov najdostupnejšia vo svojej kategórii. Energetická trieda A pre tento spotrebič. Tento model má samostatné ovládanie teploty. K dispozícii je aj najjednoduchšie manuálne odmrazovanie mraziaceho priestoru – každý priestor možno vypnúť samostatne. Mraziaci priestor je dostatočne priestranný – jeho objem je 139 litrov. Vysoký mraziaci výkon – 15 kg potravín za deň. V prípade výpadku prúdu dokáže chladničku udržať v chlade až 17 hodín.

  Za zmienku stojí užitočný priestor, ktorý je rozdelený priehľadnými plastovými zásuvkami, ktoré sú v zariadení štyri. Chladiaci priestor je okrem otvorených políc vybavený aj výklopným držiakom na fľaše. Obsahuje aj dve zásuvky na ovocie a zeleninu a praktické vrecká na dverách. Hlboká mraznička s automatickým odmrazovaním a zvukovým signálom, ktorý signalizuje otvorené dvere. Pokiaľ ide o nastavenia, tento model je vybavený riadiacim systémom so špeciálnym regulátorom.

  Výhody

  • Vysoký mraziaci výkon;
  • Udržuje chlad až 17 hodín;
  • Automatické odmrazovanie v chladiacej komore;
  • zvukové upozornenie;
  • Riadiaci systém so špeciálnym regulátorom;
  • samostatná regulácia teploty.

  Nevýhody

  • trieda energetickej účinnosti.

  Atlant XM 4214-000

  Hodnotenie: 4.7

  Atlant XM 4214-000

  Mnohým spotrebiteľom sa páči lakonický vzhľad a známe tvary dvojkomorovej chladničky Atlant XM 4214-000. Vyznačuje sa pohodlím a jednoduchým používaním, takže sa stane nepostrádateľným pomocníkom v kuchyni. Vnútorný objem 248 litrov, dostatočný pre 3-člennú alebo 4-člennú rodinu. Vyčlenenie 80 litrov pre mraziaci priestor. Chladnička generuje priemernú hladinu hluku 42 dB. Schopnosť autonómne udržiavať teplotu až 16 hodín v prípade výpadku prúdu. Z hľadiska spotreby energie patrí táto jednotka, rovnako ako väčšina zariadení radu Atlant, do triedy A so spotrebou energie 288 kWh/rok.

  V bežnej priehradke môžete skladovať potraviny dennej spotreby, zatiaľ čo mraziaca priehradka je určená na dlhodobé skladovanie. Vysoký výkon zabezpečuje účinné zmrazovanie. Prístroj pracuje stabilne po dlhú dobu a nebojí sa výkyvov v sieti.

  Výhody

  • primeraná cena;
  • Vysoký výkon a stabilná prevádzka;
  • pohodlné usporiadanie políc;
  • optimálny pomer ceny a funkčnosti;
  • veľký mraziaci priestor;

  Nevýhody

  • Nie Nie Mráz;
  • Hladina hluku je priemerná;
  • Dvere sa dajú len ťažko opätovne zavesiť.

  ATLANT XM 4008-022

  Hodnotenie: 4.7

  ATLANT XM 4008-022

  Zvážte model s veľkorysým čistým objemom 244 litrov. Vďaka dvom oddeleným priehradkám je chladnička ideálna pre veľkú rodinu. Pokiaľ ide o hladinu hluku, tento model má 41 dB. Nízku spotrebu energie označujú výrobcovia ako výhodu tejto chladničky s mrazničkou. Kompresor tohto modelu a riadiaci systém, ktorý je tvorený tlačidlovými spínačmi, sú pripravené na rôzne výkyvy napätia v sieti. Kompresory v chladničkách s ochrannou známkou ATLANT sú vlastnej výroby.

  Chladnička je vybavená policami zo skla odolného voči nárazom – nie sú vystavené poškriabaniu a udržia ťažké výrobky a náčinie. Chladnička je vybavená indikátorom, ktorý v prípade otvorených dverí upozorní používateľa, aby sa zabránilo rozmrazovaniu. K dispozícii sú dve možnosti závesov dverí. A pre pohodlné umiestnenie chladničky v kuchyni je vybavená špeciálnymi kolieskami na základni zariadenia.

  V tomto modeli je nainštalovaný výkonný a spoľahlivý ventilátor, ktorý sa pravidelne zapína na chladenie potravín a je poháňaný špeciálnou elektronickou jednotkou. Pokiaľ ide o úplné zmrazenie, jednotka dokáže zmraziť 6 kg za deň. Izolácia je dobre vyrobená a zabezpečuje nízku teplotu až 17 hodín. Zariadenie má systém manuálneho odmrazovania mraziaceho priestoru.

  Výhody

  • Objemný úžitkový priestor;
  • Nízka spotreba energie;
  • kompresor vlastnej výroby;
  • je k dispozícii indikátor;
  • Valčeky na základni spotrebiča;
  • výkonný a spoľahlivý ventilátor;
  • Udržuje nízku teplotu až 17 hodín;
  • dve možnosti závesov dverí.

  Nevýhody

  • hlučné.

  Atlant XM 4426-009 ND

  Hodnotenie: 4.6

  Atlant XM 4426-009 ND

  Chladnička Atlant XM 4426-009 ND má pôsobivý objem 357 litrov. Výrobca vyčlenil 104 litrov na mraziacu komoru, čo je jeden z najlepších ukazovateľov. Mraziaci priestor má 5 políc z tvrdeného skla a 2 plastové boxy na zeleninu a ovocie. To stačí na uskladnenie potravín pre 4-5-člennú rodinu.

  Výkon chladničky je dostatočný na chladenie a rýchle zmrazenie potravín do 6 kg/deň. Uzavretá priehradka dokáže v prípade výpadku prúdu udržať potraviny chladné až 15 hodín. Minimálna teplota -18 °C v mraziacom priestore. Hlavnou výhodou tohto modelu je prítomnosť systému NoFrost v chladiacom a mraziacom priestore, čím sa eliminuje potreba ich odmrazovania. Táto chladnička sa tiež môže pochváliť množstvom funkcií – superchladenie, supermrazenie, ukazovateľ teploty, zvuková signalizácia otvorených dverí. Tento model má však nízku triedu spotreby energie, za rok spotrebuje 405 kWh, čo zodpovedá triede A.

  Výhody

  • Najlepší pomer ceny a kvality;
  • Systém NoFrost pre mraziaci a chladiaci priestor;
  • príjemný dizajn;
  • pracuje potichu;
  • kvalitatívne udržiavanie chladu bez kondenzácie a námrazy;
  • moderný dizajn a premyslená ergonómia;

  Nevýhody

  • Nie je to najlepšia trieda energetickej účinnosti;

  Hodnotenie najlepších mrazničiek Atlant

  Atlant M 7184-003

  Hodnotenie: 4.9

  Atlant M 7184-003

  Ak je potrebné vybrať klasickú jednokomorovú chladničku za atraktívnu cenu, potom je potrebné venovať pozornosť modelu Atlant M 7184-003 od bieloruského výrobcu. Výrobky tejto značky v sebe spájajú nie zlú kvalitu, pohodlie pri ovládaní a rozumnú cenu. Jeho šírka je 0,6 m a hĺbka 0,63 m, výška je 1,5 m. Z hľadiska spotreby energie patrí tento model do triedy A s energetickou účinnosťou 341 kWh/rok. Nadpriemerná hladina hluku 42 dB. Výdrž batérie tiež nie je na najvyššej úrovni a je 14 hodín.

  Vonkajší povrch krytu je pokrytý plastom s vyššou odolnosťou. Prístup do vnútornej komory je zabezpečený jedinými dverami. Na prednom paneli sa nachádzajú indikátory, ktoré informujú o parametroch práce. Užitočný vnútorný objem je 240 litrov.

  Výhody

  • lakonický dizajn, ergonomický tvar;
  • jednoduchosť ovládania;
  • Optimálny pomer ceny, kvality a funkčnosti;

  Nevýhody

  • Hladina hluku je v porovnaní s inými modelmi mierne vyššia.

  Atlant M 7204-100

  Hodnotenie: 4.8

  Atlant M 7204-100

  Chladiaca skriňa Atlant M 7204-100 je určená na použitie v domácnostiach a vyznačuje sa kompaktnými rozmermi, funkčnosťou a pohodlným používaním. Potraviny vo vnútri sa vďaka kombinácii rôznych technológií uchovávajú dlho čerstvé. Vnútorný objem 243 l je pre väčšie pohodlie rozdelený do siedmich priehradiek. V spodnej časti sú zásuvky z antibakteriálneho plastu. Hlavnými výhodami tohto modelu sú však nízka hlučnosť 39 dB a vysoká spotreba energie triedy A+, táto chladnička spotrebuje len 263 kWh za rok.

  Chladnička má dostatočný výkon na zmrazenie 24 kg potravín v priebehu jedného dňa. V prípade potreby môžete aktivovať režim supermrazenia. Vnútorná konštrukcia a dvierka sú dostatočne hermeticky uzavreté, aby v prípade potreby zachovali chlad aj 19 hodín po výpadku prúdu.

  Výhody

  • kvalitatívna montáž a prevádzková spoľahlivosť;
  • vysoká kapacita na domáce použitie;
  • Dobrá vzduchotesnosť, dlhodobé udržanie teploty;
  • nízka hladina hluku;
  • nízka spotreba energie;

  Nevýhody

  • Systém NoFrost.

  Ktorú chladničku Atlant je najlepšie vybrať??

  ktorú chladničku je najlepšie vybrať Atlant

  BieloSlovenská podnik „Atlant“ je už viac ako 50 rokov považovaný za jedného z najlepších výrobcov domácich chladiacich zariadení na území SNŠ. Počas sovietskej éry mala spoločnosť veľkú podporu, a preto boli jej chladničky populárne nielen v Sovietskom zväze, ale aj v mnohých európskych krajinách. V súčasnosti sa pozícia spoločnosti na európskom trhu trochu oslabila, ale podarilo sa jej udržať a rozvíjať svoje výrobné kapacity.

  Dôležité vlastnosti každej chladničky sú:

  1. fyzické rozmery;
  2. Form-factor – dvojkomorový alebo jednokomorový;
  3. energetická trieda;
  4. Hladina hluku;
  5. autonómnosť prevádzky;
  6. Systém odmrazovania NoFrost;
  7. kapacita chladiaceho a mraziaceho priestoru.

  Môžete si vybrať z mnohých rôznych modelov spoločnosti „Atlant“, ktorá sa teší veľkej popularite medzi spotrebiteľmi v Rusku.

  Chladnička Atlant MX 2822-80 je veľmi obľúbená medzi lídrami klasického tvaru – jednokomorové chladničky s jednými spoločnými dverami. Ide o moderný spotrebič s chladivom R600a a nízkou spotrebou energie. Medzi nevýhody patrí malá kapacita, preto nie vždy vyhovuje úlohe hlavnej chladničky v domácnosti.

  Modernejšie dvojkomorové chladničky sú tiež stále žiadané. Model Atlant XM 6326-101 sa líši celkovým objemom 371 l. Mraznička v spodnej časti sa vyznačuje veľkými rozmermi s objemom 115 litrov. Ešte jeden zaujímavý model Atlant XM 4426-009 ND, ktorý sa vyznačuje objemom 332 l a podporou NoFrost pre mraziacu komoru.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: