10 najlepších fritéz pre domácnosť

*Najlepšie v recenzii redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nepredstavuje reklamu a nemal by sa považovať za návod na nákup. Pred kúpou sa poraďte s odborným mechanikom mrazničky.

Kuchyňa každej gazdinky je plná užitočných spotrebičov, ktoré jej pomáhajú pripravovať rôzne jedlá a denne potešiť svojich spolubývajúcich a hostí. Mnohí z nich si radi pochutnávajú na čipsoch, ktoré sú vďaka špeciálnemu zariadeniu – fritéze – vyprážané a chrumkavé. Slnečnicový, kukuričný, olivový a iné oleje možno naliať do. Varí nielen tradičné zemiaky, ale aj všetky druhy potravín: zeleninu, kuracie stehná a krídla, krevety, chobotnice, cesto, klobásy, knedle.

Výrobcovia vyvíjajú rôzne verzie fritéz pre domáce prostredie. K dispozícii v nádobách od 0,7 l do 5 l. Nepriľnavý povrch znižuje riziko poškodenia riadu. Misky sa ľahko čistia, nehromadia pachy. Vykurovacie telesá môžu byť otvorené alebo zatvorené. Ovládanie mechanické alebo elektronické. Modely sa dodávajú s rôznymi voliteľnými doplnkami. Existuje minimum funkcií a potom viac. Vďaka časovaču nemusíte sledovať obsah. Špeciálny indikátor vám dá vedieť, kedy je čas na výmenu oleja, takže pri ďalšom varení už nebudete používať žltkasté fritézy.

Po preskúmaní trhu vybrala naša skupina odborníkov 10 spotrebičov, ktoré sa osvedčili ako najlepšie na domáce použitie. Od zákazníkov získali vysoké hodnotenia a dobré recenzie a odporúčajú ich aj odborníci.

Hodnotenie najlepších fritéz pre domácnosť

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie fritézy pre vašu domácnosť s objemom oleja do 2 litrov1Minifritéza Tefal FF 22003 790 €
2Clatronic FR 33904 450 €
3GFgril GFF-012 Easy Cook2 390 €
4CENTEK CT-14302 449 €
5Kitfort KT-20111 590 €
Najlepšie fritézy pre vašu domácnosť s objemom oleja viac ako 2 litre1Ariete 46116 561 €
2Kitfort KT-20255 290 €
3ENDEVER FR-1113 120 €
4Gemlux GL-DF4M3 590 €
5GFgril GFF-052 558 €

Najlepšie fritézy pre domácnosť s objemom oleja do 2 litrov

Minifritéza Tefal FF 2200

Hodnotenie: 4.9

Minifritéza Tefal FF 2200

Malý spotrebič značky Tefal je na čele zoznamu. Jeho najväčšou výhodou je, že na jeden záťah môžete usmažiť 600 g chutných hranolčekov s objemom 1 litra oleja. Výrobca vytvoril model, ktorý je vybavený všetkými potrebnými funkciami, pričom môžete vyprážať akékoľvek jedlo len nastavením teploty. Plynule nastaviteľný regulátor možno nastaviť na maximálnu teplotu 190 °C. Plášť je vyrobený z prvotriednej nehrdzavejúcej ocele. Medzi panvicou a fritézou je tepelnoizolačná vrstva.

Štýlová kovová fritéza vyzerá v kuchyni skvele. Ak chcete, môžete ho uložiť do skrine a nepotrebujete veľa úložného priestoru. Veko sa dá ľahko odstrániť na výmenu oleja a čistenie misky. Pevne sa zatvára, aby sa zabránilo horúcim škvrnám. Okno je veľké, obsah koša je ľahko viditeľný.

Indikátor zahrievania vás informuje, keď je pripravený na použitie. Lapač pachov zadržiava pachy a zabraňuje ich hromadeniu vo vnútri. Nohy zabezpečujú stabilitu spotrebiča. Zákazníci si obľúbili kompaktné rozmery spotrebiča, vďaka ktorým sa so zariadením nemusíte rozlúčiť a môžete variť obľúbené jedlá nielen doma, ale aj na cestách.

Výhody

 • Väčšie porcie za menej oleja;
 • Profesionálne spracovanie potravín;
 • účinný filtračný systém;
 • Tepelne odolné materiály na tele;
 • nepriľnavý povrch panvice.

Nevýhody

 • nenájdené.

Clatronic FR 3390

Hodnotenie: 4.8

Clatronic FR 3390

Ďalšie v prehľade – fritéza, ktorej maximálna kapacita oleja je 2 litre. Štýlové biele puzdro sa hodí k akémukoľvek kuchynskému náčiniu a harmonicky ladí s rôznymi interiérmi. Tepelne odolný plast na nenáročnú údržbu, ľahko sa čistí. Výkon zariadenia je 1800 W. Prepínanie režimov je plynulé. Termostat nastavuje teplotu do 190 °C. Olej sa zohreje za niekoľko minút. Kontrolky sa rozsvietia a indikujú, kedy je jednotka pripravená na použitie.

Misa s nepriľnavým povrchom. Jeho čistenie si vyžaduje veľmi málo času a úsilia. Na veku je okienko na sledovanie potravín. Rukoväť sa po stlačení tlačidla zloží do otvoru v puzdre a neprekáža pri skladovaní a preprave. Robustná konštrukcia zaručuje bezpečnosť. Kábel je dostatočne dlhý.

Podľa recenzií je model optimálne vhodný na varenie pre 4 osoby naraz, t. j. pre štandardnú rodinu. Jedlo sa griluje rovnomerne. Kôrka je zlatistá a chrumkavá. Hranolky sú na pohľad a chuťovo na nerozoznanie od tých, ktoré sa kupujú v prevádzkach rýchleho občerstvenia.

Výhody

 • Osvedčená kvalita vyprážania;
 • nevyhrievateľný povrch;
 • filtrovanie dymu a zápachu;
 • samozrejmé mechanické ovládanie;
 • Široké, protišmykové nohy.

Nevýhody

 • neboli identifikované.

GFgril GFF-012 Easy Cook

Hodnotenie: 4.7

GFgril GFF-012 Easy Cook

Bronzový laureát je všestranný model, s ktorým môžete spestriť svoj jedálniček a pripravovať zložité jedlá rovnako dobre ako profesionálny kuchár. Chipsy, zelenina v cestíčku, quiche a šišky sa vydarili rovnako dobre. Kompaktný model určený pre 2-3 osoby. Objem oleja – 1,2 l, plátky zemiakov – 300 g. Kryt je vyrobený z odolného snehobieleho plastu. Napriek farbe sa ľahko udržiava v čistote.

Integrovaný termostat umožňuje nastaviť teplotu v rozmedzí od 80 do 190 °C. Zápachový filter zachytáva pachy a zabraňuje ich šíreniu. Na veku je okienko. Odnímateľný na jednoduché čistenie. Kovové koše majú pohodlnú rukoväť, ktorá sa nezahrieva. Na povrchu spotrebiča sú vytlačené obrázky potravín odolné voči oderu a odporúčané teploty a časy varenia.

Zákazníci si vyberajú kuchynku GFF-012 Easy Cook pre jej ušľachtilý dizajn. Harmonicky zapadá do interiéru a je vhodný pre jednu osobu alebo malú rodinu. Fritéza varí rýchlo a nemá žiadne zbytočné možnosti, ktoré by zvyšovali náklady.

Výhody

 • izolovaný plášť;
 • protišmykové, stabilné nožičky;
 • Uzavreté vykurovacie teleso;
 • kompaktnosť a nízka hmotnosť;
 • Dobrý filtračný systém.

Nevýhody

 • neidentifikované.

CENTEK CT-1430

Hodnotenie: 4.7

CENTEK CT-1430

Fritéza na štvrté miesto je kompaktná a dobre výkonná, poskytuje chutné jedlá pre 3-4-člennú rodinu. Jeho výkon je 1500 wattov. Telo z nehrdzavejúcej ocele je odolné voči mechanickému poškodeniu. Jeho základňa je vybavená protišmykovými nožičkami, ktoré zvyšujú bezpečnosť počas fritovania. Jednoduché ovládanie pre každého. Režimy prepínania – mechanické. Svetelný indikátor vás informuje, keď je fritéza horúca.

Široký rozsah teplôt umožňuje varenie širokej škály pokrmov. Veko má priehľadné okienko, aby hostiteľka mohla vždy sledovať proces varenia. Kapacita koša na varenie 500 ml. Rukoväť je pohodlná. Model je vybavený pachovými filtrami. Panvica je potiahnutá teflónom.

Systém ochrany proti prehriatiu zabezpečí dlhú životnosť spotrebiča. Zákazníci odporúčajú CT-1430. Sú spokojní s kvalitou vyprážania. Všetky potrebné možnosti fritézy majú. Funguje správne a nevyskytli sa na ňom žiadne závažné poruchy. Ilustrovaná brožúra ponúka recepty pre mladé aj skúsené hostiteľky.

Výhody

 • Odnímateľné veko s priezorom;
 • nerozbitný oceľový plášť;
 • LED indikátor ohrevu/prevádzky;
 • praktický, priestranný kôš;
 • univerzálny dizajn.

Nevýhody

 • nie sú identifikované.

Kitfort KT-2011

Hodnotenie: 4.7

Kitfort KT-2011

Piatou je fritéza s objemom oleja 1,5 litra. Má štýlový dizajn a harmonicky sa hodí do klasických aj moderných kuchýň. Telo je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Počas prevádzky sa nezahrieva, takže sa minimalizuje riziko obarenia. Ovládanie je veľmi jasné a jednoduché. Nastavenie teploty je plynulé, môžete si vybrať optimálnu teplotu podľa typu potravín.

Nepriľnavý povrch misky zachováva jej pôvodný vzhľad. Veko sa dá úplne odstrániť. Kôš je priestranný a tuk sa ľahko čistí. Jej rukoväť sa pri skladovaní sklopí dovnútra, takže sa fritéza ľahko zmestí do malých skriniek. Má pohodlné bočné rukoväte na prenášanie. Napájací kábel je uložený v špeciálnej priehradke.

Zákazníci si obľúbili jednoduchú prípravu chrumkavých a opečených pokrmov. Odporúčané teploty pre rôzne potraviny sú vytlačené na paneli fritézy, takže prepečenie alebo nedopečenie je veľmi ťažké aj pre začiatočníkov. Hoci je misa integrovaná, čistí sa pomerne ľahko. Zliatina neabsorbuje pachy a nepripaľuje potraviny. Mnohí sa vyjadrili, že model KT-2011 je skvelou cenovo výhodnou voľbou pre štandardnú štvorčlennú rodinu.

Výhody

 • Olej sa zohreje za 2 minúty;
 • Vysokokvalitné vyprážanie;
 • Kompaktné rozmery;
 • rýchloupínacie veko.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Najlepšie fritézy pre domácnosť s objemom oleja viac ako 2 litre

Ariete 4611

Hodnotenie: 4.9

Ariete 4611

Prvé miesto patrí fritéze, ktorú odporúča 100 % kupujúcich, ktorí jej dali spätnú väzbu. Štýlový a krásny, ponúka vynikajúci výkon. S 2,5 litrami oleja získate 0,7 kg hranolčekov, ktoré sa vzhľadom a chuťou podobajú profesionálne pripravenému pokrmu. Trvanlivý potravinársky plast odolný voči agresívnym zlúčeninám, nepraská, nefarbí sa. Biele telo sa dokonale spája so žiarivo oranžovými detailmi.

Do kovového zásobníka sa ľahko nakladajú a vykladajú prísady; hotový výrobok sa ľahko nakladá a vykladá. Správne nastavenie teploty zabezpečí dobre prepečenú zeleninu, mäso, šišky. Kompaktná veľkosť. Vďaka ergonomickým rukovätiam sa fritéza ľahko prenáša. Okno je veľké a vnútorný priestor je dobre viditeľný.

Všetky prvky sa dajú rýchlo odstrániť. Možno umývať v umývačke riadu. Ovládacia skrinka je tiež odnímateľná. Vzduchový filter blokuje zápach. Misa z nehrdzavejúcej ocele je potiahnutá nepriľnavou vrstvou. Nápovedné diagramy na zariadení. Používatelia hodnotili ako „vynikajúce“ rýchlosť a kvalitu varenia, jednoduché čistenie, bezpečnosť, optimálny objem.

Výhody

 • Vynikajúci, pútavý dizajn;
 • Úplne demontovateľné;
 • Indikátor teploty ukazuje, kedy je dosiahnutá správna teplota;
 • tepelne odolné povrchy;
 • Snímač vypnutia pri nadmernej teplote.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Kitfort KT-2025

Hodnotenie: 4.8

Kitfort KT-2025

Na druhej pozícii je fritéza vybavená tromi košmi. Uvarí naraz 1,25 kg zemiakov. Ak používate dve drôtené fritézy súčasne, môžete fritovať dve rôzne potraviny bez toho, aby sa navzájom dotýkali. Vysoký výkon umožňuje zohriatie oleja okamžite po zapnutí. Uzavreté veko má okienko. Odlučovač zápachu a tuku udržiava v miestnosti ideálnu teplotu. Nepriľnavý systém zaisťuje dlhodobú stabilitu spotrebiča.

Časovač je možné nastaviť až na 30 minút. Puzdro z nehrdzavejúcej ocele je odolné voči vonkajším vplyvom, čo znamená, že výrobok si zachováva svoje predajné vlastnosti počas celej životnosti. Funkcia studenej zóny zabraňuje spáleniu malých kúskov.

Všetky možnosti modelu si zaslúžia pozitívne komentáre. Zákazníkom sa páči najmä jednoduchá demontáž, čistenie a výmena fritézy, bezpečnostný systém a prehľadné ovládanie, zabudovaný termostat. Všetky odnímateľné časti sa umývajú v umývačke riadu a potom sa za niekoľko minút opäť zložia. Odkladací priestor na napájací kábel.

Výhody

 • 1 veľký a 2 malé koše;
 • veľkokapacitná fritovacia nádrž;
 • kovový pachový filter
 • automatické vypnutie;
 • ergonomické rukoväte.

Nevýhody

 • neidentifikované.

ENDEVER FR-111

Hodnotenie: 4.7

ENDEVER FR-111

Na tretej pozícii je fritéza s maximálnym objemom 2,5 litra a výkonom 1800 W. Je vyrobený z vysokokvalitných materiálov, ktoré zaručujú dlhodobé používanie. Plastový kryt znižuje hmotnosť, ale je odolný voči poškriabaniu a preliačeniu. Belavá farba nevybledne, na povrchu sa netvoria žlté a tmavé škvrny. Žiadne zložité operácie. Všetky nastavenia sú mechanické. Teplotný rozsah možno nastaviť podľa vlastností potravín.

Uzavretý okruh vykurovacieho telesa zaručuje, že spotrebič je rýchlo pripravený na použitie. Svetelný indikátor informuje o začiatku prípravy ingrediencií. Veko a misa sú odnímateľné. Proces čistenia je jednoduchý. Zámok veka chráni pred kondenzáciou a postriekaním. Rukoväť sa dá sklopiť. Úspora miesta pri skladovaní a preprave.

Filter neprepúšťa pachy. Okno je dostatočne veľké, aby umožňovalo dobrý výhľad na pripravované jedlo. Zákazníci poznamenávajú, že montáž/demontáž spotrebiča trvá veľmi krátko. Chytro navrhnuté výrobcom. Jemný sieťový kôš udrží zvyšky jedla mimo oleja.

Výhody

 • povrchy, ktoré sa nedajú vyhrievať;
 • Robustná misa z nehrdzavejúcej ocele;
 • „Tipy“ receptov na tele;
 • Rýchle vyprážanie a fritovanie.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Gemlux GL-DF4M

Hodnotenie: 4.7

Gemlux GL-DF4M

Štvrtý model v tejto kategórii je určený na varenie pre veľké skupiny. Môže byť nainštalovaný v dobre vybavených kuchyniach súkromných domov a rekreačných chát a používa sa na vyprážanie zeleniny, ovocia, mäsa, rýb a dezertov. Vysokokvalitné príslušenstvo umožňuje rýchle a jednoduché varenie bez profesionálnych zručností. Príkon spotrebiča – 2000 W. Puzdro z nehrdzavejúcej ocele. Veľký kôš je vybavený ľahko uchopiteľnou rukoväťou odolnou voči teplu. Oká sitka sú malé, takže nádoba na olej je znečistená len minimálne.

Ovládací panel nie je integrovaný do krytu, ale je umiestnený v samostatnej jednotke, ktorú možno ľahko vybrať. Ergonomicky tvarované rukoväte umožňujú jednoduché prenášanie spotrebiča na miesto čistenia alebo uskladnenia. Celková hmotnosť 2,65 kg. Termostat je možné regulovať na ľubovoľnú teplotu od 60° do 190°. Systém ochrany proti prehriatiu zabraňuje mechanickým poruchám v prípade nestabilnej dodávky elektrickej energie.

GL-DF4M je fritéza určená na domáce a profesionálne použitie, kde sa vyžaduje intenzívne používanie. Každý detail bol starostlivo premyslený. Uzatvárateľné veko.

Výhody

 • kotol a teleso bez hrdze;
 • Odnímateľný ovládací panel;
 • Robustné gumové nožičky;
 • Pohodlné rukoväte na tele a veku;
 • Rovnomerné varenie všetkých potravín.

Nevýhody

 • neidentifikované.

GFgril GFF-05

Hodnotenie: 4.6

GFgril GFF-05

V rebríčku najlepších fritéz sa umiestnila značka spotrebičov Gfgril, ktorá vyrába technologické kuchynské spotrebiče vyznačujúce sa premysleným dizajnom a pohodlnými možnosťami. GFF-05 môže naraz variť pre 4 až 6 osôb. Nastavenie teploty v ľubovoľnom medzipriestore od 60° C do 190° C. Jednoduchá obsluha – nie sú potrebné špeciálne zručnosti. Pre začiatočníkov je puzdro označené odporúčanými nastaveniami na prípravu rôznych potravín.

Vďaka kvalitným filtrom sa do miestnosti neuvoľňujú pachy. Uzavretý zámok veka bráni deťom v otvorení spotrebiča. S hmotnosťou 1,9 kg ho možno kedykoľvek prenášať z miesta na miesto a vziať ho so sebou do prírody. Príjemné čierne farebné prevedenie sa hodí do rôznych štýlov kuchýň.

Podľa recenzií je mriežka ľahká, nie objemná. Rukoväť je ľahko uchopiteľná; pomáha ľahko prenášať uvarené jedlo na taniere, keď je spotrebič plne naložený. Kupujúci poznamenali, že proces grilovania je rýchly, kvalita nie je horšia ako profesionálna úroveň. Upratovanie nie je pre ženy v domácnosti časovo náročné. Všetky komponenty sú odnímateľné, nehromadia sa na nich nečistoty a hneď na prvýkrát sa umyjú.

Výhody

 • jednoduché ovládanie funkcií;
 • veľké pozorovacie okno;
 • hrubú misu s nepriľnavou vrstvou;
 • Tepelne odolné telo odolné voči nárazom;
 • skladacia rukoväť.

Nevýhody

 • Neidentifikované.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: