10 najlepších keramických kanvíc

* Porovnanie najlepších podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Čajový obrad sa už dlho považuje za zvláštny rituál. Niektorí ľudia dávajú prednosť dobrej spoločnosti všetkých svojich príbuzných a priateľov, zatiaľ čo iní dávajú prednosť posedeniu v útulnej kuchyni pre dvoch alebo troch a neuspěchanému rozhovoru. Každá osoba si vyberie pre seba pohodlnejšiu možnosť. Bez ohľadu na spoločnosť má čajový obrad stále atribúty: kvalitný nálev, krásne šálky, čajník, čistá voda a nálada na čaj.

Ak chcete uvariť lahodný čaj, musíte naliať vriacu vodu, vylúhovať a až potom naliať do šálok. Musíte uznať, že je nepríjemné, keď sa vôňa čaju alebo kávy mieša s vôňou kovu, plastu alebo iných zvláštnych pachov. Moderný svet je plný umelých materiálov, kuchynské potreby nie sú výnimkou. Výrobcovia elektroniky zohľadnili želania zákazníkov a vyvinuli keramické kanvice.

Keramika je prírodný materiál, ktorý sa vyrába z hliny a hlinených zmesí s minerálnymi prísadami, vytvrdzuje sa vypálením. Ekologicky navrhnutá rýchlovarná kanvica. Hladké vnútorné steny keramickej kanvice zabraňujú tvorbe vodného kameňa, na stenách sa nezachytávajú baktérie a uvarená voda nemá nežiaduce chute a pachy.

Ďalšie plus pre keramickú kanvicusú jeho tepelné vlastnosti: Voda sa ochladzuje pomalšie vďaka hrubším stenám. Mnohé keramické modely majú termostat. Táto funkcia umožňuje ohrievať vodu na požadovanú teplotu, čo nepochybne ocenia mamičky pri príprave detskej výživy.

Stojí za zmienku viacniekoľko výhod keramickej kanvice. Keramika nevedie elektrický prúd, takže pri jej používaní nemôžete dostať elektrický šok. Vďaka hrúbke stien je kanvica v porovnaní so sklenenými, železnými a plastovými modelmi tichá. Veľká výhoda do kancelárie, domov s malým dieťaťom alebo na nočný čajový večierok.

Dizajn keramických kanvíc je veľmi rozmanitý a spĺňa potreby každého zákazníka. Pre milovníkov vintage motívov s maľovanými motívmi, hladké s jasnými farbami pre milovníkov high-tech sú tu modely s oceľovými prvkami, ktoré dokonale zapadnú do interiéru moderných kuchýň.

Okrem pozitívnych aspektov naši odborníci poukázali naniekoľko nevýhod:

 1. Veľká hmotnosť keramickej kanvice. Nie každá žena dokáže ľahko zdvihnúť kanvicu s vodou, nehovoriac o deťoch alebo starších ľuďoch.
 2. Krehkosť výrobku. Keramika nevydrží nárazy a pády, preto sa neodporúča kanvicu púšťať. Ak sa neporuší, môžu sa objaviť mikrotrhliny, ktoré po zahriatí vody spôsobia rozštiepenie materiálu.
 3. nebezpečenstvo popálenia. Materiál sa veľmi zahrieva a nie všetci výrobcovia súhlasia so zmenou autentického vzhľadu a vytvorením ďalších prvkov na izoláciu rukovätí. Najbezpečnejšie je manipulovať s kanvicou pomocou kuchynskej rukavice alebo uteráka.
 4. Keramickým kanviciam trvá varenie o 1-2 minúty dlhšie ako kanviciam z iných materiálov, čo je potrebné zvážiť pre tých, ktorí ráno radi odchádzajú do práce alebo do školy vysokou rýchlosťou.

Ako si vybrať keramickú kanvicu

 1. Jedným z kritérií pri výbere rýchlovarnej kanvice je jejkapacita. Pre 1-2 osoby sa hodí kanvica s objemom jeden liter, ktorá sa uvarí pomerne rýchlo. Pre veľkú rodinu je lepšie kúpiť rýchlovarnú kanvicu s objemom približne 2 litre. Musíte venovať pozornosť príkonu kanvice. Najlepšie 2.2-3 kW. Kanvica bude rýchlo vrieť a spotreba energie zostane mierna.
 2. Vnútorná dôležitá časť jevykurovacie teleso.Môžu byť otvorené, uzavreté a indukčné. Otvorený typ je menej častý, naši odborníci odporúčajú uprednostniť posledné dva. Dno takýchto kanvíc je vybavené snímačom teploty. Funkcia automatického vypnutia je v kanviciach povinná. Po zovretí vody vypne spotrebič a zabráni jeho zapnutiu, ak je v kanvici málo vody alebo je úplne prázdna. Bez tejto funkcie by sa kanvica rýchlo pokazila.
 3. kanvicu možno na jej základni otáčať o 360 stupňov, dĺžka kábla, Bezdrôtové pripojenie, podsvietenie a priehľadné okno sú menej dôležitými kritériami výberu, ale nemali by ste na ne zabúdať. Kúpa keramickej kanvice je zložitý proces. Je potrebné zohľadniť vlastnosti materiálu a jeho charakteristiky, a to:
 4. Úvodná stránkaCelistvosť stien a náterov.Výrobná chyba sa môže vyskytnúť u každého výrobcu. Odporúčame vám, aby ste kanvicu dôkladne skontrolovali zo všetkých strán, či na nej nie sú praskliny, triesky alebo iné chyby.
 5. Hrúbka keramiky, dôsledok – hmotnosť kanvice. V obchode sa nemusíte hanbiť. Keramickú kanvicu držte chvíľu v ruke a majte na pamäti, že jej hmotnosť sa vplyvom vody zvýši.
 6. Dizajn.V tejto veci nie je nikto poradcom, každý si kupuje keramickú kanvicu podľa vlastného vkusu a interiéru kuchyne.

V ponuke je toľko rôznych produktov, že je ťažké rozhodnúť sa, ktorý je najlepší. Zákazníci často strávia hodiny alebo dni hľadaním recenzií a špecifikácií keramických kanvíc. Naši odborníci vykonali podrobnú analýzu trhu a zostavili rebríček 10 najlepších keramických kanvíc.

Hodnotenie najlepších keramických kanvíc

NomináciaMiestoNázovCena
Hodnotenie najlepších keramických kanvíc1Kitfort KT-691-22 628 €
2GIPFEL 11753 299 €
3Kel
 • KL-1338
 • 2 506 €
  4Gorenje K10BKC1 890 €
  5

  olaris PWK 1731CC

  3 075 €
  6GALAXY GL05081 731 €
  7CENTEK CT-00632 115 €
  8ENDEVER KR-420C2 240 €
  9DELTA DL-1233A2 135 €
  10Zimber ZM-112321 964 €

  Kitfort KT-691-2

  Hodnotenie: 4.9

  Kitfort KT-691-2

  Snehobiela keramická kanvica s krásnou kačacou potlačou do vašej kuchyne. Kanvica s príkonom 1800 W a objemom 1,2 litra varí rýchlo. Ideálne pre 2-3-člennú rodinu. Vykurovacie teleso je skryté, takže čistenie kanvice zvnútra nie je problém. Výrobcovia dbali na bezpečnosť používateľa a vybavili kanvicu funkciou automatického vypnutia a ochranou proti zapnutiu bez vody. Veko kanvice má svorky, ktoré zabraňujú jeho pádu pri naklonení.

  V spodnej časti kanvice sa nachádza tlačidlo zapnutia/vypnutia s indikátorom ohrevu, ktoré vás informuje o procese prevádzky kanvice. Z komentárov používateľov trhu.Dizajn kanvice som si okamžite zamilovala! Veľmi pekné! Žijem sám, kapacita 1.2L je pre mňa ideálny. Veľmi tichý, čas varu 3-4 minúty. Naši odborníci oceňujú vysokú kvalitu kanvice Kitfort KT-691-2 za prijateľnú cenu, vďaka ktorej sa táto kanvica dostala do rebríčka najlepších.

  Výhody

  • tichá prevádzka;
  • štýlový dizajn;
  • rýchly ohrev vody;
  • hospodárne využívanie elektrickej energie;
  • Dlhá výtoková rúra zabezpečuje, že sa voda nelepí.

  Nevýhody

  • Plastová časť vo vnútri kanvice nie je súčasťou balenia;
  • Žiadne označenie na veku pre jednoduchšie otváranie.

  GIPFEL 1175

  Hodnotenie: 4.8

  GIPFEL 1175

  Mierne futuristický dizajn tejto kanvice si získal srdcia mnohých používateľov. Zakrivená biela keramika v tvare hrušky sa hodí do moderných aj klasických kuchýň. Objem kanvice je 1,8 litra, výkon 1500 W. Vykurovacie teleso – uzavretá špirála. Kanvica vrie pomerne rýchlo. Steny sú vyrobené z kvalitnej keramiky, takže dlho udržujú teplo. Bez vody váži približne 2 kg. Pomerne krátka šnúra sa dá ľahko skryť pod základňu.

  Spätná väzba zákazníkov po roku používania: „Vyzerá fantasticky! Moji hostia si ani hneď neuvedomia, že kanvica je elektrická. Perfektne sa hodí do mojej bielej kuchyne! S kanvicou Gipfel 1175 som veľmi spokojná a v budúcnosti budem kupovať len keramické kanvice!“. Kanvica sa v našom rebríčku umiestnila na poprednom mieste vďaka oddanosti svojich používateľov.

  Výhody

  • jedinečný dizajn;
  • nemení chuť vody
  • Udržuje ju dlho horúcu;
  • Dobrý pomer ceny a kvality.

  Nevýhody

  • veľká hmotnosť
  • bez stupnice naplnenia.

  Kel
 • KL-1338
 • Hodnotenie: 4.7

  KEL<li></div><p>KL-1338″ src=“/wp-content/uploads/2023/03/13116666196501-410.jpg“ height=“413″ title=“KEL</p><li>KL-1338″><p>Textúra stien keramickej kanvice Kel</p><li>Model KL-1338 má po celom tele jemné zaoblené vrypy, ktoré v kombinácii s univerzálnou bielou farbou naznačujú jeho vintage pôvod. Retro dizajn je v súlade so štýlom 20. – 30. rokov v USA. Kanvica s objemom 1,7 litra, ideálna pre veľké rodiny. výkon 2200 W, ktorý umožňuje rýchle varenie kanvice. Vykurovacie teleso z nehrdzavejúcej ocele je bezpečne ukryté vo vnútri žiarovky. Naši odborníci hodnotili kanvicu pre jej jedinečný dizajn a vynikajúcu kvalitu.<p>Šnúra s dĺžkou 1,2 metra a možnosť otáčať kanvicu o 360 stupňov na základni vám umožní umiestniť ju v kuchyni kamkoľvek sa vám páči. Výrobca sa postaral o bezpečné používanie tohto modelu, bez vody sa kanvica nezapne. Keď kanvica dosiahne nastavenú teplotu alebo sa odoberie zo základne, spustí sa systém automatického vypnutia. Ochrana výtoku pred pretečením. Tlačidlo zapnutia má svetelný indikátor.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>neobvyklý dizajn;</li><li>rýchly ohrev;</li><li>pohodlná rukoväť;</li><li>jednoduché uzamykanie veka.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>žiadny indikátor objemu vody.</li></ul><h3>Gorenje K10BKC</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Gorenje K10BKC

  Gorenje K10BKC je jednou z malých keramických kanvíc na svete. Bez neho nie je možné získať najvyššie hodnotenie. Sýto čierny lesklý povrch s bielymi a sivými štvorcami rôznych priemerov okamžite upúta pozornosť. atraktívny dizajn sa hodí do moderných interiérov. Podsvietenie páčky zapnutia/vypnutia mení farbu z modrej na bielu. Vysokokvalitná keramika na jednoduché čistenie a dlhú životnosť.

  Funkcia blokovania chodu nasucho zaisťuje bezpečné používanie kanvice. Ovládač Strix sa po uvarení alebo po vybratí zo stojana vypne. Spotrebič je možné znovu zapnúť do 30 sekúnd po jeho vypnutí. Tento model má filter na čistenie vody, takže kanvica nevyžaduje pravidelné čistenie. Úsporné využívanie energie a rýchle varenie vďaka príkonu 1630 W a objemu odsávania 1 l.

  Výhody

  • 360-stupňová rotácia na základni;
  • zabudovaný vodný filter;
  • štýlový dizajn a podsvietenie
  • ochrana pred vriacou vodou a prehriatím;
  • kompaktné rozmery.

  Nevýhody

  • nie je zistená.

  polaris PWK 1731CC

  Hodnotenie: 4.5

  POLARIS PWK 1731CC

  Keramická kanvica pre veľkú rodinu alebo kanceláriu. Strohá biela farba je zvýraznená pruhom s abstraktným vzorom na dne kanvice. Jeho dizajn je ideálny pre akýkoľvek interiér. Silikónový krúžok na veku kanvice zabraňuje hrkaniu pri varení vody a hrubé steny slúžia ako izolácia proti hluku. Tento prístroj neruší vás ani vašich kolegov pri práci. Široká výlevka uľahčuje vylievanie vody z kanvice.

  Objem 1700 ml. Rýchlovarná kanvica s výkonom 2,2 kW rýchlo uvarí vodu. Vykurovacie teleso je skryté vďaka špeciálnemu dizajnu, ktorý na ňom nezanecháva vodný kameň. Šnúru je možné ukryť do podpery, ktorej dĺžka je 74 cm. Kanvica sa otočí na svojej základni o celú otáčku. Automatický spínač s podsvietením, ktoré je užitočné v tme a je indikátorom kanvice. Výrobca pridal manuálny spínač na jednoduché používanie.

  Výhody

  • široký výtok;
  • Diskrétny univerzálny dizajn;
  • silikónový krúžok zabraňuje hrkaniu veka;
  • Dobrý pomer ceny a kvality.

  Nevýhody

  • Predlžuje čas varu, kým sa nevypne;
  • telo sa prehrieva.

  GALAXY GL0508

  Hodnotenie: 4.4

  4356789076754.jpg

  Kapacita 1,9 litra je nepostrádateľná pre veľké spoločnosti. Vo vnútri žiarovky je indikátor maximálneho odberu vody. Vyčnieva až do ¼ priemeru kanvice, čo vám umožní vyhnúť sa preplneniu kanvice a vyliatiu vody počas varu. Galaxy GL 0508 nemá veľký výkon – iba 1400 W, čo predlžuje čas varu. To je potrebné mať na pamäti pri jeho kúpe. Husté keramické steny kanvice nedovolia vode rýchlo vychladnúť a udržujú vysokú teplotu vody po dlhú dobu. V dôsledku toho ju budete musieť variť menej často.

  Kanvica má bielu farbu a je zdobená horizontálnymi plynulými líniami so vzorom vlny, takže sa hodí do každého dizajnu kuchyne. Napájací kábel je kompaktný, jeho dĺžka je 70 cm. Naši odborníci udelili kanvici miesto v rebríčku najlepších pre kvalitný regulátor, ktorý je zodpovedný za funkciu automatického vypnutia. Senzor priblíženia sa spustí bezchybne po dosiahnutí bodu varu a v neprítomnosti vody.

  Výhody

  • veľká kapacita;
  • Relatívne lacné;
  • Výrazný ukazovateľ maximálneho množstva vody;
  • vysokokvalitné senzory automatického vypnutia.

  Nevýhody

  • Vysoká hmotnosť pri maximálnom naplnení;
  • krátka šnúra pre niektoré kuchyne.

  CENTEK CT-0063

  Hodnotenie: 4.3

  CENTEK CT-0063

  Malá štýlová čierna čajová kanvica v matnom vyhotovení je nevyhnutná na príjemný čajový obrad v japonskom štýle. Trapézový tvar, dlhá výlevka a praktická guľatá rukoväť z neho robia drahý a reprezentatívny predmet. Veko je vybavené dvoma okami na bezpečné uchytenie. Jeden sa vloží pod okraj kanvice, druhý sa vloží do drážky a potom sa veko otočí o 90 stupňov.

  Vykurovacia špirála je skrytá za doskou z nehrdzavejúcej ocele. Objem kanvice 1200 ml, výkon 1500 W. Čas varu 7-9 minút. Kanvicu možno umiestniť do ľubovoľnej polohy. Integrovaný bezpečnostný snímač sa spustí pri pokuse o zapnutie prázdnej kanvice a jej vybratí z podstavca kanvice. Naši odborníci vybrali model Centek CT-0063 pre jeho netradičný dizajn a kvalitné materiály a zaradili ho do hodnotenia najlepších. Osvedčený používateľ služby. to potvrdzuje: „Veľká kanvica! Krásny dizajn a kvalitné materiály. sa používa viac ako rok“.

  Výhody

  • Je tu priehradka na kábel;
  • Veko sa dá bezpečne zaistiť na mieste;
  • Dizajn inšpirovaný japonským štýlom.

  Nevýhody

  • na kanvici nie je indikátor plnosti.

  ENDEVER KR-420C

  Hodnotenie: 4.2

  ENDEVER KR-420C

  Táto keramická kanvica pokračuje v orientálnej téme nášho hodnotenia. Biele telo je zdobené modrými ornamentmi, ktorých prvky pripomínajú mozaiku starých čínskych váz. Fľaša s objemom 1,7 litra vám umožní pohostiť veľkú skupinu lahodným nápojom. Proces varenia nie je rýchly, pretože výkon je 1600 W. Používateľov však priťahuje jeho tichosť. Silné steny tlmia zvuk vriacej vody. Šnúra má iba 75 cm, ale kanvica sa otáča na 360° základni.

  Nová kanvica môže pri prvom použití vydávať plastový zápach. Pochádza z plastového základu, ktorý nie je v kontakte s vodou. Časom tento problém zmizne. Keď sa kanvica zapne s prázdnym zásobníkom, okamžite sa uzamkne. Má tiež zámok veka. Naši odborníci analyzovali veľké množstvo recenzií a zistili, že zariadenie ENDEVER KR-420C sa často kupuje ako nezabudnuteľný darček pre milovanú osobu.

  Výhody

  • Neobvyklý mozaikový vzor;
  • dlho udržuje teplo;
  • pri prevádzke nevydáva žiadny hluk;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • Zápach plastov pri prvom použití;
  • varenie trvá dlho.

  DELTA DL-1233A

  Hodnotenie: 4.1

  DELTA DL-1233A

  Praktická keramická kanvica DELTA DL-1233A v bielej farbe s farebnou letnou potlačou – poletujúci motýli. Objem 1700 ml, výkon 1,5 kW. Varná kanvica sa varí dlho a niektorí používatelia s tým nie sú spokojní. Vykurovacie teleso je uzavreté. Tento model má tri úrovne ochrany: automatické vypnutie pri vybratí z podstavca, nedostatočnej hladine vody a pri varení. Sieťový indikátor signalizuje prevádzku kanvice a orientuje ju v tme.

  V základni je priehradka na kábel. Kanvica sa na ňom otáča o 360 stupňov. Pripomienky používateľa trhu.Kanvicu používam už niekoľko týždňov. Za ten čas som nenašiel žiadne nevýhody. Veľmi pekný dizajn, bude ozdobou každej kuchyne. Ťažký, ako ostatné keramické riady. Pri varení vody nie je cítiť žiadny zápach.“Zo všetkých keramických kanvíc vyrábaných v tuzemsku vybrali odborníci v hodnotení najlepších kanvíc práve kanvicu DELTA DL-1233A.

  Výhody

  • Tri účinné úrovne ochrany;
  • má regulátor maximálneho naplnenia;
  • Vysoká kvalita od domáceho výrobcu.

  Nevýhody

  • sa zasekne a veko môže vypadnúť;
  • dlho vrie.

  Zimber ZM-11232

  Hodnotenie: 4.0

  Zimber ZM-11232

  Zimber ZM-11232 je kompaktný zástupca série. Vyrobené z kvalitnej bielej keramiky a zdobené jemnými ružami. Správne tvarovaná výlevka umožňuje bez problémov naplniť aj ten najmenší pohár. Bočná rukoväť je vyrobená tak, aby sa dala ľahko uchopiť pomocou pištole. Spätná väzba od používateľov. Kanvica je skvelá, spĺňa všetky moje požiadavky a želania: rukoväť je veľmi pohodlná, správny tvar výtoku, krásny vzor. Rýchlo sa varí.“

  Kanvica má výkon 1,35 kW a objem 1 000 ml. Kanvica varí rýchlo a je vhodná pre malú rodinu s 2-3 osobami. Skryté vykurovacie teleso je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Kanvica sa na svojej základni otáča na obe strany. Šnúra dlhá 0,7 metra. Počas prevádzky svieti svetelná indikácia a funkcia automatického vypnutia zabezpečuje bezpečnú prevádzku zariadenia.

  Výhody

  • pohodlná výlevka a bočná rukoväť;
  • rýchlo vrie;
  • Vysokokvalitná keramika;
  • nízke náklady.

  Nevýhody

  • neboli zistené.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: