10 najlepších odšťavovačov granátového jablka

*Prehľad najlepších odšťavovačov granátového jablka od redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Požiadanie o radu pred kúpou.

Tento prehľad venujeme odšťavovačom granátového jablka. Vybrali sme 10 modelov od najlepších miestnych a zahraničných výrobcov. Pre pohodlie používateľov sme všetkých nominovaných rozdelili do troch skupín podľa princípu fungovania prístrojov – mechanické, elektrické lisy a elektrické šnekové odšťavovače.

Pri výbere konkrétneho modelu sa zohľadňuje uznávaná značka, kvalita vyhotovenia, technické vlastnosti a inovatívne riešenia, ktoré zabezpečia najvyššiu možnú kvalitu odšťavovania. Kľúčovým faktorom pri výbere boli aj praktické hľadiská, konkrétne to, ako sa stroje správajú v reálnych podmienkach.

Medzi zdroje informácií patria oficiálne webové stránky výrobcov, tematické fóra, stránky so spätnou väzbou a údaje z trhovísk a iných verejných zdrojov.

Ako si vybrať odšťavovač na granátové jablká

Pri výbere správneho odšťavovača na granátové jablká je potrebné zohľadniť nasledujúce faktory:

 1. Typ konštrukcie a princíp fungovania.
 2. Výkon.
 3. Ďalšie možnosti.

Vzhľadom na osobitný charakter granátového jablka nie každý odšťavovač je vhodný na domácu výrobu šťavy z granátového jablka. Zariadenia s odstredivým mechanizmom by sa nemali používať na lisovanie granátových jabĺk, pretože sito sa rýchlo upchá kôstkami a priehradkami ovocia a časti ovocia môžu jednoducho zaseknúť mechanizmus, čo povedie k prehriatiu zariadenia.

Na výrobu šťavy z granátového jablka sú vhodné tri typy odšťavovačov:

 1. Mechanický lis.
 2. Elektrický lis.
 3. Elektrický skrutkový typ.

V prvých dvoch prípadoch sa ovocie rozreže na polovicu a potom sa polovice striedavo vkladajú do pracovnej nádoby. Pri manuálnych modeloch musíte hornú posuvnú časť zatlačiť čo najviac na špeciálny filter s otvormi, cez ktorý šťava padá do misky. V prípade modelov s elektrickým lisom sa spodná časť otáča, aby oddelila šťavu od dužiny, zatiaľ čo horné pohyblivé veko lisuje polovicu ovocia. Šťava vyteká špeciálnym otvorom. Oba varianty sú ideálne aj na odšťavovanie všetkých citrusových plodov, od citrónov po grapefruity alebo pomelo.

V prípade elektrických šnekových odšťavovačov by sa plody granátového jablka mali očistiť, olúpať a oddeliť od ovocných pletív, ktoré môžu pokaziť chuť šťavy. Granátové jablko sa naleje do misky s jedným alebo dvoma špirálovými šnekmi vo vnútri. Šťava sa oddeľuje od dužiny pohybom šneku. Nektár steká do misky jedným kanálom a suchý koláč sa vylúči samostatne.

Produktivita– Ďalšie kritérium pre výber správneho odšťavovača. Všetky manuálne verzie sú určené na intenzívne používanie, ale elektrické verzie môžu byť profesionálne (poloprofesionálne) alebo domáce. Ak potrebujete dva alebo tri poháre šťavy denne, môžete si vziať odšťavovač pre domácnosť, ale ak používate šťavy vo veľkých množstvách (napr. v kaviarňach alebo baroch), mali by ste si vybrať profesionálny model s vyššou životnosťou.

Medzi voliteľnými doplnkamiza zmienku stojí eliminátor odkvapkávania pri mechanických modeloch alebo systém zastavenia odkvapkávania pri elektrických modeloch, viacero rýchlostí, reverzný režim (len pri elektrických modeloch) a ďalšie možnosti.

Správny odšťavovač vám umožní vychutnávať si čerstvo vylisované granátové jablká a citrusové nektáre po mnoho rokov.

10 najlepších odšťavovačov granátového jablka

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie mechanické odšťavovače granátového jablka3Foodatlas MJE-14 229 €
2Kapusta 18036 450 €
1Maskot M-ST8 490 €
Najlepšie elektrické lisy na granátové jablká3CASO CP 330 Pro6 690 €
2Kitfort KT-11084 186 €
1Viatto VA-CJ1684 189 €
Najlepšie elektrické skrutkové odšťavovače granátového jablka4REDMOND RJ-980S6 499 €
3Kitfort KT-11225 999 €
2Oursson JM70029 020 €
1Garlyn J-700 Pro21 900 €

Najlepšie mechanické odšťavovače granátového jablka

Táto kategória zahŕňa tri modely mechanických pákových odšťavovačov od domácich a zahraničných spoločností. Napriek podobnému dizajnu a rovnakému princípu fungovania má každý model svoje vlastné vlastnosti a výhody.

Foodatlas MJE-1

Hodnotenie: 4.7

Foodatlas MJE-1

Naša recenzia sa začína odšťavovačom Foodatlas MJE-1 od ruskej spoločnosti, ktorá sa špecializuje na zariadenia pre potravinársky priemysel. Vyrobené v Číne v najmodernejšom výrobnom závode s viacstupňovou kontrolou kvality. Tento model je určený pre bary a reštaurácie, ale často sa používa aj v domácnostiach.

Konštrukcia predstavuje vzpriamený stĺp s podperou, v ktorej hornej časti sa nachádza posuvný mechanizmus a odnímateľná misa. Princíp zariadenia je veľmi jednoduchý – granátové jablko alebo akýkoľvek citrusový plod sa rozreže na dve polovice a jedna polovica sa vloží do misky (šupkou nahor). Odšťavovač sa pohybuje stlačením páky a pomaly vytláča šťavu z ovocia. Jedinečná konštrukcia zabezpečuje, že počas odstreďovania nedochádza k rozstrekovaniu šťavy a hmotnosť šťavy sa odvádza do misy.

Čierne lakované oceľové telo a misa z nehrdzavejúcej ocele. Pre stabilnú polohu v spodnej časti podpery sú k dispozícii 4 prísavky.

Majitelia odšťavovača uvádzajú jeho pevnú a robustnú konštrukciu, vysokú kvalitu lisovania a čistú šťavu s minimálnym množstvom dužiny. Medzi nevýhody patrí potreba neustáleho doťahovania skrutiek na mechanizme lisu.

Nízka cena, spoľahlivý dizajn a jednoduchá obsluha umožnili ručnému odšťavovaču na citrusy a granátové jablká Foodatlas MJE-1 obsadiť jedno z popredných miest vo svojej cenovej skupine.

Výhody

 • Robustné oceľové puzdro.
 • Čistá šťava bez dužiny.
 • Misa z nehrdzavejúcej ocele.

Nevýhody

 • Skrutky je potrebné z času na čas dotiahnuť.

Kapusta 1803

Hodnotenie: 4.8

Kapusta 1803

Ďalším modelom v našej recenzii je Kale 1803. Mechanický lis sa vyrába v Turecku a poskytuje sa naň päťročná záruka. Hoci odšťavovač patrí do kategórie profesionálnych odšťavovačov, možno ho používať aj doma.

Za zmienku stojí najmä liatinový kryt, ktorý je pevnejší a stabilnejší.

Vo vnútri misky je sitko so špeciálnou „stupňovitou“ konštrukciou. V porovnaní s bežnými filtračnými kužeľmi sa získa až o 20 % viac šťavy. Pri lisovaní granátových jabĺk sa šupka z granátového jablka nelúpe a šťava sa do džbánu nalieva len dovtedy, kým sa nevyžmýka posledná kvapka.

Ďalšou vlastnosťou je prevodový mechanizmus, ktorý umožňuje používateľovi vynaložiť oveľa menšiu silu na extrakciu šťavy (v porovnaní s tradičným lisom).

Misa má priemer 12 cm a umožňuje odšťavovanie granátových jabĺk a veľkých citrusových plodov (grapefruit, pomelo).

V spodnej časti tela je pod misou odkvapkávacia miska, ktorá zabraňuje tomu, aby sa zvyšky šťavy po odšťavovaní dostali na stôl.

Majitelia lisu poukazujú na vysokú kvalitu montáže a spoľahlivosť konštrukcie, jednoduché používanie a veľkú veľkosť misy. Neboli zistené žiadne väčšie nevýhody, ale niektorí používatelia uvádzajú, že je potrebné stlačiť ovocie niekoľkokrát pod rôznymi uhlami, aby sa vytlačila šťava.

Lis na granátové jablká Kale 1803 odporúčame kvôli jeho nízkej cene, inteligentnej konštrukcii a jedinečným technologickým riešeniam, ktoré umožňujú ľahko získať z ovocia maximum šťavy.

Výhody

 • Prevodovka.
 • Jedinečný krokový filter.
 • Liatinový podstavec.
 • Priemer misky 12 cm.

Nevýhody

 • Nepozorované.

Maskot M-ST

Hodnotenie: 4.9

Maskot M-ST

Maskot M-ST dopĺňa prehľad mechanických odšťavovačov granátového jablka. Výrobok sa vyrába v Turecku a má 3-ročnú záruku.

Telo odšťavovača je vyrobené z liatiny a nehrdzavejúcej ocele, čo zaručuje dlhú životnosť a odolnosť. Misa je vyrobená z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele. Pohyblivý zberač kvapiek v spodnej časti.

Niekoľko farieb (červená, oranžová, zelená a sivá) a chrómová verzia. To umožňuje vhodnú voľbu pre akýkoľvek kuchynský interiér.

Šťava sa vytláča otáčaním páky smerom k sebe až na doraz. Pružina pružiny zabezpečuje plynulý pohyb páky, ktorý znižuje silu potrebnú na vytlačenie šťavy.

Misa s filtrom je ľahko vyberateľná na čistenie. Možno ho umývať aj v umývačke riadu.

Jednou z výhod odšťavovača je široká škála farieb, robustná konštrukcia a vysoká kvalita extrakcie šťavy. Medzi nevýhodami niektorí používatelia uvádzajú malú medzeru medzi miskou a hornou pohyblivou časťou lisu, kvôli ktorej nie je veľmi pohodlné vyberať použité polovice ovocia.

Spoľahlivá konštrukcia, schopnosť pracovať v intenzívnych prevádzkových podmienkach a vysoká kvalita odšťavovania umožňujú odšťavovaču Maskot M-ST stať sa jedným z lídrov vo svojej skupine výrobkov.

Najlepšie elektrické odšťavovače na granátové jablká

Táto kategória zahŕňa tri modely elektrických lisovacích odšťavovačov vhodných na odšťavovanie citrusov a granátových jabĺk. Všetky modely sú si navzájom veľmi podobné, ale každý má svoje vlastné výhody, ktorými sa odlišuje od svojich konkurentov.

CASO CP 330 Pro

Hodnotenie: 4.8

CASO CP 330 Pro

Otvára kategóriu najlepších elektrických odšťavovačov na granátové jablká CASO CP 330 Pro od mladej nemeckej značky kuchynských spotrebičov. Vyrobené v Číne a vzťahuje sa na ne jednoročná záruka.

Hoci bol pôvodne navrhnutý na citrusové plody, výkonný 160W motor vám umožní ľahko vylisovať šťavu z plodov granátového jablka. Medzi konštrukčné prvky patrí kužeľ a sito z nehrdzavejúcej ocele, ako aj špeciálne veko, ktorým sa ovocie tesnejšie pritlačí ku kužeľu, aby sa dosiahla účinnejšia extrakcia šťavy. Vďaka tomu sa používateľ nemusí dotýkať ovocia, ani to nevyžaduje veľa úsilia.

Odšťavovač má dve pracovné (naklonené nadol) a zdvihnuté (aby sa zabránilo kvapkám na stôl) odšťavovacie stopky.

Pre pohodlie používateľov možno všetky odnímateľné časti konštrukcie umývať v umývačke riadu.

Medzi výhody zariadenia patrí vysoký výkon motora, štýlový vzhľad a schopnosť pracovať s veľkým ovocím. Medzi nevýhody patrí pomerne vlhký koláč.

Odšťavovač CASO CP 330 Pro odporúčame pre jeho moderný vzhľad, pohodlný dizajn a vysokú kapacitu.

Výhody

 • 160W motor.
 • Pracovné časti z nehrdzavejúcej ocele.
 • Z veľkých plodov je možné získať šťavu.

Nevýhody

 • Na sitku zostalo veľa dužiny.

Kitfort KT-1108

Hodnotenie: 4.8

Kitfort KT-1108

Na ďalšom mieste v našom hodnotení je Kitfort KT-1108 od domáceho výrobcu domácich spotrebičov. Odšťavovač je zostavený v Číne a má oficiálnu jednoročnú záruku.

Kombinácia čierneho lesklého plastu a nehrdzavejúcej ocele dodáva spotrebiču štýlový a moderný vzhľad.

Medzi vlastnosti techniky, ktoré stoja za zmienku, patrí prítomnosť integrovanej nádoby na šťavu. Výlevku možno odklopiť, aby šťava mohla vytiecť do pohára alebo inej nádoby. Ak je výtok uzavretý, šťava sa hromadí v nádržke.

Príkon motora je 160 W, čo stačí na rýchle a efektívne otáčanie granátových jabĺk a rôznych citrusových plodov.

Držiak na polovice ovocia má pohodlnú rukoväť s pogumovaným úchopom. Pracovná šiška má okrem zvlnených okrajov na vrchole ostrý hrot, ktorý zabezpečuje polovicu plodu.

Zabudovaná ochrana zabraňuje prehriatiu motora. Prístroj sa odporúča zastaviť po odšťavení 10 pomarančov alebo 5 granátových jabĺk.

Podľa spoločnosti Yandex.Na trhu má odšťavovač známku „voľba kupujúceho“ s hodnotením 4.8 bodov. Odporúčané 97 % spotrebiteľov – znak vysokej dôvery a kvality. Medzi výhody patrí jednoduchý dizajn, dobrá kvalita stláčania a štýlový vzhľad. Nevýhodou je absencia spätného chodu a pracovný kužeľ je vyrobený z plastu, nie z nehrdzavejúcej ocele.

Vďaka vysokému výkonu, dobrej kvalite vyhotovenia, prijateľnej cene a štýlovému dizajnu sa odšťavovač Kitfort KT-1108 umiestnil na popredných miestach v našom hodnotení.

Výhody

 • Pohodlná fixácia polovíc ovocia.
 • Zabudovaný zberač šťavy.
 • Dobrá kvalita stláčania.
 • zabudovaná ochrana proti prehriatiu motora.

Nevýhody

 • Pracovný kužeľ z plastu.
 • Žiadny spätný chod (podľa recenzií používateľov).

Viatto VA-CJ168

Hodnotenie: 4.9

Viatto VA-CJ168

Prehľad kategórie uzatvára elektrický odšťavovač granátových jabĺk Viatto VA-CJ168 od ruskej spoločnosti, ktorá dodáva zariadenia pre malé a stredné podniky v potravinárskom priemysle. Technika sa montuje v Číne a má 1-ročnú záruku.

Odšťavovač má dôležitú vlastnosť – telo sitka a páka sú vyrobené z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele. To svedčí o vysokej kvalite, spoľahlivosti a trvanlivosti výrobku. Aj dizajnové prvky z nehrdzavejúcej ocele dodávajú odšťavovaču štýlový a výrazný vzhľad.

Zdvíhacia výlevka s funkciou zastavenia odkvapkávania zabraňuje rozliatiu šťavy na pracovnú dosku. Na sklo je špeciálny podstavec.

Príkon 160 W je dostatočný na vylisovanie všetkých citrusových plodov a granátových jabĺk.

Majitelia odšťavovača si všímajú jeho štýlový vzhľad, kvalitnú konštrukciu a jednoduchý dizajn. Nevýhody, ktoré niektorí spotrebitelia pripisujú nekvalitnému stláčaniu na okraji ovocia, najmä pri výbere veľkých plodov.

Odšťavovač Viatto VA-CJ168 odporúčame všetkým používateľom, ktorí chcú kvalitné a moderné zariadenie s dobrou životnosťou.

Výhody

 • Telo, páka a sitko z potravinárskej nehrdzavejúcej ocele.
 • Systém zastavenia odkvapkávania.
 • Jednoduchá demontáž a umývanie.

Nevýhody

 • nevymačkáva úplne šťavu z okrajov polovíc ovocia (podľa recenzií spotrebiteľov).

Najlepšie elektrické skrutkové odšťavovače granátového jablka

Táto kategória zahŕňa 4 modely šnekových odšťavovačov od Slovenskách a zahraničných výrobcov. Všetky modely sú univerzálne, takže sú vhodné nielen na výrobu šťavy z granátového jablka, ale aj na výrobu šťavy z iného ovocia a zeleniny.

REDMOND RJ-980S

Hodnotenie: 4.6

REDMOND RJ-980S

Prvý odšťavovač v tejto kategórii produktov – REDMOND RJ-980S od obľúbeného Slovensko-čínskeho výrobcu. Zariadenie sa montuje v Číne a vzťahuje sa naň oficiálna 1-ročná záruka.

Vďaka kompaktnému krytu spotrebič nezaberá v kuchyni veľa miesta, čo je dôležité pre miestnosti s malým priestorom. Telo odšťavovača je červené s čiernym vekom a priehľadným prevádzkovým priestorom.

Jeden pracovný šnek sa otáča rýchlosťou 55 otáčok za minútu, čím zabezpečuje rovnomerné vytláčanie šťavy z produktov s rôznou hustotou. Prítomnosť spätného chodu vám umožňuje vyňať zaseknuté kusy a znovu ich stlačiť.

V prevádzkovom priestore sa nachádza samostatný zásobník s objemom 600 ml, takže môžete miešať šťavy priamo v prístroji. Je potrebné zakryť výtok špeciálnou pogumovanou zátkou.

Výhodou modelu je jeho kompaktná veľkosť, moderný dizajn a kvalitné stláčanie. Medzi nevýhodami používatelia zdôrazňujú hlučnosť, ako aj ťažkosti s čistením kovovej sieťky.

REDMOND RJ-980S ScrewJugger odporúčame všetkým používateľom, ktorí chcú cenovo dostupný a kompaktný model na každodenné odšťavovanie.

Výhody

 • Pôvodný dizajn.
 • Kvalitná žmýkačka.
 • Kompaktná veľkosť.
 • Integrovaný zberač šťavy s objemom 600 ml.

Nevýhody

 • Zvýšená hladina hluku.
 • Ťažko sa čistí kovová sieťka (podľa recenzií používateľov).

Kitfort KT-1122

Hodnotenie: 4.7

Kitfort KT-1122

Ďalší odšťavovač od ruskej značky Kitfort – model KT-1122. Moderný dizajn z čierneho plastu a nehrdzavejúcej ocele.

Šnek z odolného polyméru sa otáča rýchlosťou 68 otáčok za minútu, ktorá sa považuje za optimálnu na odšťavovanie bez peny a hrdze. Model má jednu rýchlosť a reverzný režim.

Výstupnú dýzu na šťavu možno uzavrieť špeciálnou zátkou, čím sa zabráni vzniku kvapiek na stole. Súprava obsahuje nádobu na džús a koláč.

V službe Yandex.Výrobok na trhu bol označený ako „voľba zákazníkov“, pričom 100 % používateľov odporúča tento odšťavovač na kúpu. Medzi výhody modelu patrí jeho jednoduchá konštrukcia, reverzný mechanizmus a vysoká priepustnosť. Nevýhody odšťavovača majú tiež plastový filter a nie príliš vysoký výkon. Výsledkom lisovania šťavy z príliš mäkkých produktov je pyré.

Odšťavovač Kitfort KT-1122 je vynikajúcim riešením na prípravu čerstvých štiav pre celú rodinu.

Výhody

 • Optimálne otáčky šneku 68 ot/min.
 • Systém zastavenia odkvapkávania.
 • Ťažký šnek.

Nevýhody

 • Plastové sitko.
 • Zlé otáčanie mäkkých potravín (podľa recenzií spotrebiteľov).

Oursson JM7002

Hodnotenie: 4.8

Oursson JM7002

Ďalším šnekovým odšťavovačom v našej recenzii je Oursson JM7002 od Slovensko-švajčiarskej značky malých domácich spotrebičov.

Model je k dispozícii v troch farbách (červenej, žltej a zelenej), takže si používateľ môže vybrať tú správnu možnosť pre konkrétny interiér kuchyne.

Prístroj má široké hrdlo (75 mm), ktoré umožňuje odšťavovanie celých jabĺk.

Vďaka optimálne nastaveným otáčkam šneku (65 ot./min.) a výkonu (240 W) zariadenie dôkladne odšťaví všetku zeleninu, ovocie a bylinky.

Uzatvárací uzáver zabraňuje kvapkaniu na stôl pri výmene nádoby alebo pri zastavení prevádzky.

Model je vybavený trojstupňovým sitkom s rôznymi priemermi otvorov. To zaručuje vysokú účinnosť odšťavovania produktov s rôznou hustotou.

Používatelia si všímajú dobrú kvalitu otáčania, štýlový dizajn, jasné farby a vysokokvalitnú konštrukciu. Nevýhodou je výška odšťavovača po zostavení (nie všetky kuchynské skrinky môžu byť umiestnené), ako aj ťažkosti s čistením filtra.

Výhody

 • Široké hrdlo (75 mm).
 • Trojstupňový filter.
 • Niekoľko jasných farieb.
 • Vysoká kvalita stláčania.

Nevýhody

 • Príliš vysoká pri montáži.
 • Ťažko čistiteľné sitko (podľa recenzií spotrebiteľov).

Garlyn J-700 Pro

Hodnotenie: 4.9

Garlyn J-700 Pro

Odšťavovač Garlyn J-700 Pro od mladej ruskej značky malých domácich spotrebičov dopĺňa našu recenziu. Vyrobené v Číne, záruka 1 rok.

Odšťavovač má štandardný tvar a navonok sa podobá na predchádzajúce modely. Kľúčový rozdiel je vo vnútri – je to výkonný šnek 3. generácie, ako aj exkluzívne sitko bez plastovej sieťky. Táto konštrukcia poskytuje najefektívnejšie vylisovanie šťavy z produktov s rôznou hustotou.

Mali by sme spomenúť aj špeciálnu konštrukciu nabíjacieho portu s pohyblivým posuvníkom, ktorý umožňuje manipuláciu s výrobkami s rôznymi priemermi.

Na bočnej strane tela sa nachádza dvojité dotykové tlačidlo s modrým kruhovým osvetlením. Odšťavovač má jednu rýchlosť a spätný chod.

Kanál na odtok šťavy možno uzavrieť špeciálnou zátkou, ktorá zabezpečuje utesnenie a zabraňuje kvapkaniu na stôl.

Používatelia si všímajú dobrú montáž, tichú prevádzku a vysokú kvalitu hotovej šťavy. Kritické nevýhody neboli nájdené, ale niektorí spotrebitelia zaznamenali nie veľmi vysokú kapacitu, ktorá vám neumožňuje vytlačiť veľké množstvo šťavy naraz.

Garlyn J-700 Pro odporúčame všetkým používateľom, ktorí chcú modernú techniku na kvalitné odšťavovanie v malých množstvách pre všetkých členov rodiny.

Výhody

 • Jedinečný filtračný systém bez sieťky.
 • Výkonný šnek z potravinárskeho plastu.
 • Nabíjací otvor s rôznymi priemermi.
 • Systém zastavenia odkvapkávania.

Nevýhody

 • Nie veľmi vysoký výkon (podľa recenzií spotrebiteľov).
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: