10 najlepších panvíc

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa považovať za návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Napriek množstvu modernejších elektrických konštrukcií je panvica stále najobľúbenejším kuchynským náradím. Dá sa to vysvetliť celkom jednoducho. Náklady na spotrebiče sú mnohonásobne vyššie a mnohí ľudia jednoducho nechcú vedieť, ako fungujú. Na druhej strane, panvica je tradičný kuchynský riad, ktorý pochádza z dávnych čias. Liatinové a hliníkové ohrievače boli nahradené nepriľnavými modelmi. Klasický riad na vyprážanie je dnes prezentovaný v obrovskom sortimente. Existujú univerzálne panvice na akýkoľvek druh varenia a panvice na palacinky alebo mäso. Ako materiály sa používajú rôzne suroviny.

 1. Liatina– najodolnejší. Panvica z liatiny vydrží celé generácie. Rovnomerne sa zahrieva a dlho udržiava teplo. Pečienky sú vnútri šťavnaté a zvonka chrumkavé a krehké. Liatinu možno čistiť všetkými druhmi abrazívnych prostriedkov. Jedinou nevýhodou je jeho veľká hmotnosť.
 2. Hliník– Ľahký materiál má dôležitú vlastnosť, že je lacný. Robustný riad, základňa a steny sa zahrejú za niekoľko sekúnd. Hostiteľka musí dohliadať na proces varenia, inak by sa jedlo mohlo spáliť. V opačnom prípade je hliníková panvica najlepšou cenovo dostupnou možnosťou.
 3. Keramikamá nespornú výhodu. Je šetrný k životnému prostrediu. Povlak obsahuje prírodné zložky. Panvice sa neboja vysokého tepla. Na vyprážanie nie je potrebný olej. Panvica má nápaditý dizajn, ktorý si mnohí zákazníci obľúbili .
 4. Nerezová oceľkombinuje vlastnosti liatiny a hliníka. Panvica je dostatočne ľahká. Rovnomerne sa zahrieva. Na panviciach sa dokonale pripravujú všetky druhy jedál. Nehrdzavie, má dlhú životnosť, nevypúšťa žiadne škodlivé látky a nezachytáva pachy.
 5. Obľúbené sú aj panvice na vyprážanieKameňom a titánom potiahnuté. Prvé sú bezpečné. Esteticky príjemný vzhľad. Titán sa vplyvom vysokých teplôt nedeformuje, jedlo sa nepripaľuje.

Akú panvicu si teda kúpiť, aby sa stala najlepším pomocníkom vo vašej kuchyni a aby ste na nej mohli pripravovať rôzne vyprážané klasiky a originálne delikatesy?? Vybrali sme 10 modelov z rôznych materiálov, ktoré spĺňajú všetky požiadavky zákazníkov.

Hodnotenie najlepších panvíc

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Rebríček najlepších panvíc1Tefal Authentic C6340502 26 cm2 690 €
2Panvica AMT Gastroguss AMT526 26 cm5 382 €
3Lodge P10S3 25 cm2 800 €
4TimA Art granit indukcia ÀÒI-1024 24 cm, odnímateľná rukoväť2 548 €
5Ballarini Cookin‘ 9C0LC0.26 26 cm2 690 €
6Kukmara Granit
  tra 282a 28cm, odnímateľná rukoväť
1 780 €
7Fissman Rock stone 4432 26 cm1 918 €
8Winner WR-8125 24 cm panvica s vekom, odnímateľná rukoväť1 680 €
9Esprado Amarilla AMRT26OE103 26 cm970 €
10NEVA KOVOVÁ TABUĽA Karelia 2328 28 cm1 437 €

Tefal Authentic C6340502 26 cm panvica

Hodnotenie: 4.9

Panvica Tefal Authentic C6340502 26 cm

Na vrchole nášho rebríčka je panvica od jednej z najobľúbenejších značiek riadu Tefal. Vhodné pre všetky techniky varenia vrátane indukčných varičov. Nový rad Authentic obsahuje exkluzívnu technológiu povrchovej úpravy. Ani extrémne spôsoby varenia nemôžu poškodiť vonkajšiu vrstvu, ktorá je vyrobená z titánu a vystužená mimoriadne tvrdými minerálnymi časticami. Bez kadmia, olova a iných škodlivých látok. Pokročilá tepelná sonda pomáha pripraviť dokonale chrumkavé a šťavnaté pokrmy z akéhokoľvek druhu potravín.

Navrhnuté na plnenie veľkých porcií naraz, čím sa minimalizuje striekanie oleja alebo šťavy z potravín. Ergonomicky tvarovaná rukoväť z tepelne odolného bakelitu. Nevykĺzne, pomáha držať panvicu, ktorá je čo najviac naplnená prísadami. Vďaka tomu, že sa potraviny nelepia na steny a dno, si čistenie nevyžaduje žiadne špeciálne čistiace prostriedky.

Panvica je podľa recenzií vysoko odolná voči všetkým typom nárazov a odolná voči poškriabaniu. Inovatívny indikátor grilovania umožňuje dokonalé prepečenie surovín, zachovanie ich šťavnatosti, vône a chuti. Panvica je vhodná na prípravu zdravých jedál.

Výhody

 • Tvrdý povlak Titanium Minera
 • a+;
 • Už sa vám jedlo neprilepí na panvicu;
 • s mimoriadne dlhou a pohodlnou rukoväťou;
 • Kompatibilný so všetkými povrchmi varnej dosky;
 • odolné voči umývaniu v umývačke riadu.

Nevýhody

 • nezistené.

Panvica AMT Gastroguss AMT526 26 cm

Hodnotenie: 4.8

Panvica AMT Gastroguss AMT526 26 cm

Druhé miesto patrí panvici prémiovej kvality, ktorá svojimi vlastnosťami umožňuje grilovať všetky druhy potravín. Viacvrstvová konštrukcia z vysokokvalitného tlakovo liateho hliníka má zosilnený plášť. 10 mm základňa zabezpečuje lepší odvod tepla. Nemecký výrobca vyvinul a použil materiál, vďaka ktorému je povrch praktický a odolný a má lepšie nepriľnavé vlastnosti. Obsahuje 6 vrstiev, čo zaručuje dlhoročné používanie bez straty kvality.

Kuchynský riad vyrobený z oxidu titánu, keramiky a minerálnych častíc odolných voči oderu. Vrchná vrstva umožňuje grilovanie bez oleja a tukov a poskytuje vysokokvalitné, profesionálne grilovanie. Panvica je vhodná aj na dusenie, dusenie a pečenie všetkých druhov potravín. Má odnímateľnú bakelitovú rukoväť, vďaka ktorej je ideálny na použitie v rúre. Horný okraj má prídavnú rukoväť, ktorá udrží aj ten najväčší náklad riadu.

Všetky výrobky značky sú vytvorené v spolupráci s nemeckým národným kulinárskym tímom. Odborné znalosti kuchárov a nezávislé testovanie zaručujú dokonalú kvalitu.

Výhody

 • spoľahlivý titánový povlak AMT Lotan;
 • rýchloupínacia žiaruvzdorná rukoväť;
 • konštrukcia odolná proti striekajúcej vode;
 • univerzálne použitie;
 • výber profesionálnych kuchárov.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Lodge P10S3 25 cm panvica

Hodnotenie: 4.7

Rošt Lodge P10S3 25 cm

Na treťom mieste je panvica americkej výroby, ktorá ponúka viac funkcií a vlastností. Možno variť na elektrine, plyne, indukcii, v rúre, na grile a na ohnisku. Liatinová konštrukcia odoláva intenzívnemu teplu, nedeformuje sa a nevypúšťa žiadne toxické látky. Extrémne pevný materiál má dobrú tepelnú vodivosť. Jedlo je šťavnaté, chrumkavé zvnútra a chrumkavé zvonka. Počas varenia môžete používať akékoľvek kuchynské náčinie vrátane kovového.

Výška stien umožňuje vkladanie veľkých porcií pri dusení alebo pečení. Rozstrekovanie sa počas vyprážania minimalizuje. Zahustený základ vám umožní variť bez chýb v recepte a vytvárať gastronomické majstrovské diela rovnako ako skúsení kuchári. Telo má dve integrované rukoväte: jednu štandardnú dlhú rukoväť a jednu malú priechodnú obdĺžnikovú rukoväť. Uľahčujú premiestňovanie panvice s pokrmom pripraveným na pečenie: vyberte ju z rúry, vyberte ju z ohňa.

Kvalitu výrobku z USA oceňujú mnohí ruskí spotrebitelia. Každý detail bol premyslený pre maximálne pohodlie a pôžitok z varenia, pričom jedlá si zachovávajú nutričné, chuťové a aromatické vlastnosti pôvodných surovín.

Výhody

 • robustná a odolná konštrukcia;
 • Zhrubnuté steny sú vysoké 6 cm;
 • širokú škálu aplikácií;
 • pohodlné uchopenie na oboch stranách;
 • Používanie kovových nástrojov.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Indukčná panvica TimA Art granit ATI-1024 24 cm, odnímateľná rukoväť

Hodnotenie: 4.7

Indukčná panvica TimA Art granit ATI-1024 24 cm, odnímateľná rukoväť

Štvrtou cenou je univerzálna panvica talianskej značky, ktorú možno používať na všetkých varných plochách aj v rúre. Zabezpečuje to odnímateľná rukoväť, ktorá sa dá ľahko oddeliť od tela a potom sa rýchlo zaistí späť na mieste. Zvláštnosťou je oceľový disk integrovaný do základne, ktorý jej dodáva magnetické vlastnosti. Nepriľnavý povlak je veľmi silný a odolný. Je odolný voči poškodeniu, zabraňuje pripaľovaniu a pripáleniu potravín. Obsahuje kamennú drvinu a minerálne častice, ktoré zvyšujú pevnosť vrchnej vrstvy.

pogumovaná rukoväť sa nezahrieva, nešmýka sa, príjemná na dotyk. Silné steny a základňa zabezpečujú rovnomerné rozloženie tepla. Zložky jedla sú dokonale pripravené a jedlo sa varí profesionálne. Vylúčenie oleja umožňuje prípravu receptov PP. Mantovetrap zachováva čo najviac nutričných hodnôt a nemení pôvodnú farbu a vôňu potraviny.

Panvice na varenie s granitom – kupujúcim sa páči, že inovatívny povrch sa nedá poškodiť ani kovovým príslušenstvom. Po varení sa môže čistiť ručne alebo v umývačke riadu. Mnohí ľudia poznamenávajú, že indukčná panvica Art granit je najlepšou voľbou na vyprážanie.

Výhody

 • zosilnený hliníkový plášť
 • Najnovšia generácia povlaku ILAG;
 • varenie v rúre;
 • používanie kovového náčinia;
 • zaručená trvanlivosť.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Grilovacia panvica Ballarini Cookin‘ 9C0LC0.26 cm

Hodnotenie: 4.7

Panvica Ballarini Cookin' 9C0LC0,26 cm

Na piatom mieste je panvica z odolného kovaného hliníka, potiahnutá niekoľkými spevňujúcimi vrstvami. Je vhodný na varenie na všetkých sporákoch okrem indukčných. Vrchná vrstva poskytuje výrobku nepriľnavé vlastnosti. Pri vyprážaní nie je potrebný olej ani tuk. Potraviny si zachovávajú všetky vitamíny, mäso je šťavnaté, nie tvrdé, a kôrka je chrumkavá a hnedá. Panvica odoláva vysokému tepelnému zaťaženiu a je vhodná do umývačky riadu.

Rukoväť je ergonomicky navrhnutá. Nezahrieva sa a k telu je pripevnená pomocou nitov z nehrdzavejúcej ocele. Po dlhšom používaní nedochádza k uvoľneniu spojovacích prvkov, čím sa zachováva ich pevnosť a konštrukčná integrita. Talianska značka navrhuje svoj riad s ohľadom na profesionálnych kuchárov. Vďaka tomu je varenie doma pre domácu pani jednoduché a pre spolubývajúcich aj hostí dokonalé.

Zloženie úplne neobsahuje nikel, ťažké kovy a iné škodlivé látky. Panvica sa môže používať na varenie pre alergikov. Kvalita výrobkov Ballarini spĺňa medzinárodné normy. nezávisle testované v laboratóriách v Taliansku, Nemecku a Dánsku.

Výhody

 • Mimoriadne pevný a odolný povlak Keravis;
 • veľkolepý moderný dizajn;
 • Bezpečné, nealergénne suroviny;
 • Osvedčená trvanlivosť počas mnohých rokov;
 • možno ho umývať v umývačke riadu; – ľahko sa čistí.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Panvica Kukmara Granit
  282a 28 cm, odnímateľná rukoväť

Hodnotenie: 4.6

 Kukmara Granit<ul></div><p>tra 282a 28cm, odnímateľná rukoväť“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/51666197581-2310.jpg“ height=“281″ title=“Panvica Kukmara Granit</p><ul>282a 28 cm, odnímateľná rukoväť“><p>Šieste miesto patrí panvici ruskej výroby, ktorá je vhodná na varenie pre veľkú rodinu alebo keď sa doma očakávajú hostia. Je vyrobený z vysokokvalitného hliníka ručným odlievaním. Mimoriadne tvrdý náter vyvinula spoločnosť WEILBURGER Coatings GmbH, Nemecko. Je vystužený veľmi tvrdými minerálmi, ktoré majú podobné vlastnosti ako diamant. Povlak predlžuje životnosť panvice až 7-krát. Možno s ním používať kovové kuchynské náčinie.</p><p>Ekologická nepriľnavá vrstva je zdokumentovaná. Nepoužívajú sa žiadne syntetické polyméry, neuvoľňujú sa žiadne toxické výpary a do potravín sa neprenášajú žiadne karcinogénne látky. Zahustená základňa zaisťuje postupné zahrievanie a dlhotrvajúce udržanie tepla. Jedlo sa uvarí rovnomerne, neprilepí sa, zachová si chuť a vôňu. Bakelitová rukoväť sa dá rýchlo odstrániť a nasadiť späť. Mechanizmus je spoľahlivý a počas prevádzky sa nevyskytujú žiadne poruchy.</p><p>Zákazníci hodnotia všetky vlastnosti výrobku ako „výborné“: kvalita, odolnosť proti poškodeniu, pohodlná rukoväť, jednoduchá údržba, dizajn. Odporúčajú ho na predaj a odborníci zo spoločnosti Expertology s nimi súhlasia.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>V súlade s európskymi normami;</li><li>Zosilnená nepriľnavá vrstva bez PFOA</li><li>vysoká tepelná vodivosť;</li><li>značná hrúbka stien a dna;</li><li>niekoľko farebných variantov náteru.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nebola identifikovaná.</li></ul><h3>Panvica Fissman Rock stone 4432 26 cm</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Panvica Fissman Rock stone 4432 26 cm

Siedma je panvica, ktorú možno používať na indukčných varičoch. Mimoriadne hrubé telo je vyrobené z vysokokvalitného hliníkového odliatku. Je potiahnutý štvorvrstvovým materiálom, ktorý poskytuje riadu stabilné nepriľnavé vlastnosti. Je založený na kamennej drvine; je zdravotne neškodný a nemá vplyv na chuť a vôňu zložiek. Bakelitová rukoväť so zakrivenou, pohodlnou rukoväťou vám pomôže držať panvicu s maximálnym naplnením. Je protišmykový a nezahrieva sa.

Vďaka inovatívnym technológiám používaným pri výrobe je jedlo chrumkavé a dokonale prepečené. Panvica sa dá použiť na dusenie, dusenie, varenie v pare a na akýkoľvek iný druh varenia. Čistenie si vyžaduje veľmi málo času. Žiadne zvyšky potravín. Uvarené potraviny sa dajú ľahko vybrať bez deformácie. Minimálne rozstrekovanie počas varenia pri vysokej teplote vďaka dômyselne navrhnutej varnej komore a 5 cm vysokým stenám.

Výrobok dokonale spája štýlový moderný dizajn, ergonómiu a praktickosť. V posudkoch sa uvádza, že intenzívne používanie nemá žiadny vplyv na príťažlivosť pre spotrebiteľa. Všetky funkcie panvice sú vynikajúce. Varenie sa stáva príjemnou zábavou namiesto povinnej povinnosti.

Výhody

 • odolný povrch PlatinumForte;
 • Certifikovaná bezpečná surovina;
 • Dokonalá kvalita grilovania;
 • vhodné pre indukčné variče
 • Možnosť ručného čistenia a umývania v umývačke riadu.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Winner WR-8125 24 cm panvica s pokrievkou, odnímateľná rukoväť

Hodnotenie: 4.4

Winner WR-8125 24cm panvica s pokrievkou, odnímateľná rukoväť

Ôsma pozícia je univerzálna panvica s pokrievkou zo žiaruvzdorného skla. Je vhodný na použitie na všetkých varných plochách. Vďaka odnímateľnému gombíku je riad ideálny na pečenie pokrmov v rúre. Pohodlná rukoväť uľahčuje používanie počas varenia a čistenia. Model je vyrobený z hliníkového odliatku. Je potiahnutá 6 vrstvami, ktoré poskytujú nepriľnavý a žiaruvzdorný efekt. Mramorové mikročastice zabraňujú prilepeniu potravín. Vďaka nim je povlak ekologický a nealergénny.

Všetky materiály sú najvyššej kvality a úplne bezpečné pre vaše zdravie. Hrúbka základne 4,5 mm. To zaručuje rovnomerné rozloženie tepla a výnimočnú kvalitu prepečenia. Výška steny 5 cm. Objemná nádoba pojme niekoľko porcií naraz. Na panvici Winner môžete pripravovať najjednoduchšie aj najzložitejšie pokrmy vysokej kvality.

Zákazníci si obľúbili výsledky varenia, dlhú životnosť, jednoduché čistenie. Priložené veko umožňuje vyhnúť sa dodatočným nákladom. Je utesnený k telu, má výstup pary a štýlovú rukoväť.

Výhody

 • Všetky typy sporákov vrátane z nehrdzavejúcej ocele a polyuretánu. . indukčný riad;
 • moderný viacvrstvový povlak;
 • Esteticky príťažlivý dizajn;
 • Ergonomická predĺžená rukoväť;
 • Možnosť prania akýmkoľvek vhodným spôsobom.

Nevýhody

 • nie sú identifikované.

Esprado Amarilla AMRT26OE103 26 cm panvica

Hodnotenie: 4.3

Esprado Amarilla AMRT26OE103 26 cm panvica

Na deviatom mieste sa umiestnil výrobok, ktorý možno používať na elektrických, sklokeramických, plynových a indukčných sporákoch. Je vyrobený z hliníka, ktorý získal ďalšie vrstvy pevnosti. Nepriľnavý povrch Whitford Xylan Plus zaručuje dlhú životnosť panvice. Neobsahuje PFOA, je absolútne bezpečný pre všetkých ľudí vrátane alergikov a detí a spĺňa európske a ruské normy. Základný náter fixuje povlak. Po nej nasleduje silikónová polyesterová vrstva, ktorá jej dodáva tepelne odolné vlastnosti.

Dno sa rovnomerne zahrieva a postupne prenáša teplo na jedlo. Na tejto panvici môžete pripravovať vyprážané, chrumkavé alebo ľahko prepečené jedlá. bez ohľadu na recept a želanie hostiteľky budete vždy spokojní s uspokojivým výsledkom. Bakelitová rukoväť zostáva počas zahrievania chladná. Dá sa použiť na premiestňovanie alebo prenášanie riadu, je protišmykový, aj keď je mokrý, a je príjemný na dotyk.

Zákazníci zanechávajú pozitívne komentáre a odporúčajú panvicu Esprado Amarilla na zakúpenie. Vďaka svojmu jasne červenému dizajnu vyniká medzi ostatnými nádobami na varenie. V rovnakom dizajne sú k dispozícii aj ďalšie výrobky, takže v prípade potreby je možné zostaviť kompletnú súpravu.

Výhody

 • Na použitie na všetkých varných doskách;
 • Nekĺzavá rukoväť, ktorá nie je opláštená;
 • jednoduchá údržba vďaka hladkému povrchu
 • odolný voči umývaniu v umývačke riadu;
 • krásny koralový odtieň.

Nevýhody

 • nezverejnené.

NEVA METAL POWDER Panvica na vyprážanie Karelia 2328 28cm

Hodnotenie: 4.2

Panvica NEVA METAL POWDER Karelia 2328 28 cm

Na konci zoznamu najlepších panvíc je výrobok domácej výroby, ktorý spĺňa všetky ruské a európske bezpečnostné a hygienické predpisy. Je veľký a priestranný, má zosilnené dno 6 mm a zvýšenú výšku steny 7 cm. Na panvici môžete variť viaczložkové jedlá, rôzne prílohy, dusené jedlá a dusiť ich. Ako základný materiál sa používa hliník. Niekoľko vrstiev zabraňuje deformácii a dodáva mu vysokú nepriľnavosť.

Kov sa odlieva podľa princípu „zlatého rezu“. Táto technológia poskytuje dokonale uvarené, šťavnaté a chutné jedlo. Hladko vrúbkovaná základňa zabezpečuje dokonalý kontakt s varnou plochou, čím urýchľuje proces ohrievania a zabraňuje poškriabaniu a šuchotaniu. Kolekcia Karelia osloví tých, ktorí oceňujú ekologickosť interiéru. Farba prírodného kameňa je úplne zachovaná a riad má veľmi estetický vzhľad. Jednoduché čistenie, bez námahy. Možno umývať v umývačke riadu.

V recenziách sa uvádza, že panvica spĺňa všetky deklarované vlastnosti. Dobre drží teplo, griluje veľké kusy mäsa a vytvára rovnomernú, chutnú kôrku. Výrobca poskytuje na riad 3-ročnú záruku. Ich životnosť nie je obmedzená, ak sa dodržiavajú zásady prevádzky.

Výhody

 • 4-vrstvový nepriľnavý systém;
 • viacstupňová kontrola kvality;
 • podobný efekt ako v liatinovom riade;
 • dostatok vnútorného priestoru.

Nevýhody

 • nie sú zistené.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: