10 najlepších planetárnych miešačov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Túto recenziu sme sa rozhodli venovať planetárnemu mixéru. Hlavná výhoda tohto typu prístroja oproti tradičným miešačkám spočíva v princípe fungovania. Štandardné modely majú dve hlavy – 2 šľahacie nadstavce alebo 2 testo háky, ktoré sa otáčajú okolo svojej osi. Okrem toho musí používateľ držať prístroj neustále v ruke (s výnimkou stacionárnych modelov) a musí proces neustále kontrolovať, čo je veľmi nepohodlné. Pri planetárnych modeloch sa otáčajú nielen okolo svojej osi, ale aj okolo celého priemeru misky. Používa sa len jedna tryska. Samotné prístroje sú vždy stacionárne, vybavené uzavretou miskou a tromi typmi nástavcov (šľahacia metla a 2 miešače na tekuté a husté cesto). Výsledkom je plne automatizovaný proces miešania, ktorý umožňuje používateľovi venovať sa iným úlohám a zároveň prináša hladké cesto, krém alebo vyšľahaný bielok.

Náš výber 10 najlepších planetárnych miešačov od renomovaných domácich a zahraničných výrobcov. Aby bolo hodnotenie univerzálne, snažili sme sa pokryť spotrebiče z rôznych cenových relácií, od 4-5 tisíc Euro až po prémiové modely za 40-60 tisíc. Používatelia si tak môžu vybrať najlepšie riešenie z hľadiska ceny, funkčnosti a ďalších kritérií.

Napriek podobnosti vzhľadu, výbavy a funkčnosti sa nám podarilo vybrať modely mixérov, ktoré majú svoje individuálne vlastnosti, ktorými sa odlišujú od svojich kolegov.

Najdôležitejšími kritériami výberu sú okrem znalosti značky a ceny aj výsledky praktického používania technológie bežnými spotrebiteľmi. Na tento účel sme použili recenzie a komentáre majiteľov konkrétnych modelov mixérov, uverejnené v rôznych verejných zdrojoch – oficiálnych stránkach výrobcov, online službách, ako je Yandex.Trh, otziv- a ďalšie populárne stránky.

Poradie pozícií v hodnotení nemá na nič vplyv a považuje sa za ľubovoľné. Jediný háčik je v tom, že dva najdrahšie modely sme umiestnili na koniec zoznamu.

Ako si vybrať správny planetárny miešač

Pri výbere správneho planetového miešača je vhodné zohľadniť nasledujúce body:

 1. Predpokladané zaťaženie techniky.
 2. Požadovaná funkčnosť.
 3. Pohodlné ovládanie.
 4. Ďalšie funkcie a vlastnosti.

Planétové miešačky pre domácnosť sú k dispozícii v domácich a poloprofesionálnych verziách. V segmente Ho-Re-Ca neuvažujeme o profesionálnych strojoch, pretože to nie sú profesionálne stroje a zvyčajne sa nekupujú na domáce použitie. Ak chcete techniku používať zriedkavo na prípravu cesta alebo krému v malých množstvách – postačí vám lacný model. Drahší a spoľahlivejší model je vhodnejší na varenie pre rodinu alebo pre tých, ktorí radi experimentujú v kuchyni.

Väčšina planetárnych miešačov vo všetkých cenových kategóriách sa štandardne dodáva s tromi nadstavcami – šľahačom a dvoma metlami na cesto. To postačuje na prípravu veľkého množstva krémov, cesta a iných zmesí. Niektorí výrobcovia rozširujú sadu o rôzne užitočné zariadenia, ktoré nemajú vplyv na funkčnosť, ale robia prácu so zariadením praktickejšou. Napríklad silikónovú stierku, ktorá je súčasťou balenia, alebo zariadenie na rýchle oddelenie bielkov od žĺtkov.

Jednoduchosť ovládania– Jedným z hlavných kritérií pri výbere mixéra. V závislosti od modifikácie sa režimy rýchlosti môžu ovládať kolískovým spínačom alebo pohyblivou pákou. Konzola sa zdvíha stlačením tlačidla alebo otočením páky alebo špeciálnej západky. Neexistuje univerzálny spôsob fungovania, pretože každá možnosť má svoje vlastné vlastnosti a výhody. Ideálnym riešením je pred kúpou planetárneho miešača vyskúšať každé ovládanie samostatne.

Ďalšie funkcie techniky by mali zahŕňať rôzne možnosti, ktoré zabezpečia pohodlnejšiu prácu so zariadením. Napríklad ak máte časovač, chránič misky s veľkým otvorom na vyberanie prísad alebo misku s jednou robustnou rukoväťou.

Správny planetárny mixér vám výrazne zjednoduší prácu v kuchyni a umožní vám pripraviť množstvo kulinárskych pokrmov, ktoré sa bez pomoci takejto techniky pripravujú veľmi ťažko manuálne.

Najlepšie planetárne miešačky

NomináciaMiestoNázov produktuCena
Hodnotenie najlepších planetárnych miešačov1Kitfort KT-1343-18 990 €
2REDMOND RFM-53016 501 €
3Hyundai HYM-S44518 073 €
4ENDEVER SIGMA-245 703 €
5GALAXY GL22304 290 €
6Kitfort KT-1308-14 299 €
7Gemlux GL-SM-88CR9 511 €
8ENDEVER Sigma-287 821 €
9KitchenAid 5KSM3311XECA45 990 €
10Smeg SMF0258 990 €

Kitfort KT-1343-1

Hodnotenie: 4.4

Kitfort KT-1343-1

Otvorí sa naša recenzia modelu Kitfort KT-1343-1 od populárneho ruského výrobcu domácich a kuchynských spotrebičov. Na mixér sa poskytuje 1-ročná oficiálna záruka a celoštátna servisná sieť pre bezproblémovú technickú podporu a všetky otázky týkajúce sa opráv a údržby. Prístroj sa tradične vyrába v Číne, rovnako ako drvivá väčšina analógov od iných výrobcov.

Model má stacionárnu základňu so zdvíhacou motorovou jednotkou. Tento tvar bol prevzatý od britského výrobcu kuchynských robotov Kenwood, ktorý podobné zariadenie prvýkrát vyrobil v polovici minulého storočia. Táto konštrukcia sa ukázala ako taká praktická, že ju dodnes používajú takmer všetci výrobcovia planetových miešačov.

Mixér Kitfort KT-1343-1 je vybavený veľkou 5-litrovou misou z nehrdzavejúcej ocele. Džbán má veľkú rukoväť, ktorá uľahčuje jeho prepravu.

Prístroj je vybavený 1000-wattovým motorom, ktorý stačí na prácu s akýmkoľvek druhom cesta a krému. Pre vaše pohodlie je k dispozícii 6 rýchlostí a pulzný režim s plynulou zmenou rýchlosti, ktorý chráni motor pred preťažením a prepätím.

Obsahuje 3 tradičné nástavce – šľahač, miešač na cesto, mixér na smotanu alebo prísady. Dvojitý hák na miešanie hustého cesta je charakteristickým prvkom. V skutočnosti sa skladá z dvoch nadstavcov rôznych veľkostí a tvarov, ktoré pracujú súčasne. Táto konštrukcia zabezpečuje dôkladné a homogénne premiešanie prísad pre dokonalé pečivo.

Podľa recenzií na stránke Yandex.Na trhu je mixér ocenený známkou „Výber kupujúcich“ a má hodnotenie 4.8 bodov. Odporúča 97 % používateľov. Majitelia zariadenia zaznamenali vysokú kvalitu miešania výrobkov, prítomnosť dvojitého háku, plynulé prepínanie rýchlosti, štýlový dizajn a pohodlnú misku s rukoväťou. Nevýhody, ktoré niektorí spotrebitelia pripisovali zvýšenej hlučnosti, ako aj prítomnosti cudzích vibrácií pri miesení strmého cesta.

Premyslený dizajn, dobrá výbava a vysoká funkčnosť urobili z planetového miešača Kitfort KT-1343-1 jedného z lídrov v našom hodnotení a vo svojom cenovom segmente.

Výhody

 • Výkon 1000 W.
 • Dvojitý hák na cesto.
 • 6 rýchlostí s plynulou reguláciou otáčok.
 • Misa s rukoväťou.
 • Priehľadné veko s otvorom na doplnenie.

Nevýhody

 • Vyššia hladina hluku (podľa spotrebiteľských správ).
 • Nezvyčajné vibrácie pri miesení príliš hustého cesta (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

REDMOND RFM-5301

Hodnotenie: 4.4

REDMOND RFM-5301

Ďalším nominovaným v našom hodnotení je mixér REDMOND RFM-5301 od obľúbeného výrobcu kuchynských spotrebičov z Číny. Dodáva sa s oficiálnou jednoročnou továrenskou zárukou a všetky technické problémy možno riešiť prostredníctvom dobre rozvinutej siete servisných stredísk.

Mixér má tradičný tvar a príliš sa nelíši od väčšiny ekvivalentov iných výrobcov. Do nášho hodnotenia bol model zaradený vďaka optimálnemu pomeru medzi cenou, kvalitou a funkčnosťou. Môžeme teda s istotou povedať, že ide o najlepší model v cenovej kategórii medzi známymi a uznávanými značkami, ktoré si získali dôveru spotrebiteľov.

Model má výkonný motor s príkonom 1000 W, 8 rýchlostí a pulzný režim. Stačí pracovať s takmer všetkými obľúbenými prísadami na výrobu niekoľkých druhov cesta a krémov.

Z funkcií stojí za zmienku automatické vypnutie motora v prípade prehriatia. V praxi sa mixér po 10 minútach nepretržitého používania sám vypne. Za nespornú výhodu modelu sa považuje aj prítomnosť kovových prevodov prevodového systému. Výrobca to oficiálne uvádza na svojej webovej stránke.

Dodáva sa s 3 klasickými tryskami, ako aj so 4-šálkovou miskou.5 l a priehľadné veko so širokým okienkom na pridávanie prísad.

Samotný mixér má pomerne kompaktné rozmery, takže sa bez problémov zmestí aj do malej kuchyne. Na zabezpečenie stability je vybavený 4 upínacími nožičkami, ktoré ho pomáhajú udržať na jednom mieste aj pri miesení tuhého cesta.

Podľa majiteľov technológie mixér dokonale zvláda svoje úlohy a prítomnosť 8 rýchlostí uľahčuje výber vhodného režimu prevádzky. Nevýhody pre niektorých používateľov súvisia s neúplným uchopením výrobkov na stranách misky.

Planetárny mixér REDMOND RFM-5301 odporúčame ako jeden z najlepších modelov za nízku cenu, ktorý ponúka množstvo skvelých funkcií.

Výhody

 • Malé rozmery.
 • 8 rýchlostí.
 • Ochrana proti prehriatiu motora.
 • Kovové ozubené kolesá v prevodovke.

Nevýhody

 • Metlička nedosahuje úplne do strán misky (podľa recenzií zákazníkov).

Hyundai HYM-S4451

Hodnotenie: 4.5

Hyundai HYM-S4451

Ďalším zástupcom techniky v nízkom cenovom segmente je Hyundai HYM-S4451 od populárnej lacnej značky z Číny.

Napriek nízkej cene môže tento model ľahko konkurovať planetárnym miešačom iných výrobcov, ktoré stoja o 30-50 % viac. Navonok zariadenie vyzerá štandardne, príliš sa nelíši od svojich analógov. Tento model je pozoruhodný tým, že má 8 rýchlostí (väčšina analógov má najviac 6), ako aj celkom dobrým zväzkom.

Okrem štandardných 3 trysiek používateľ dostane silikónovú stierku a špeciálne zariadenie na rýchle oddelenie žĺtkov od bielkov.

Nerezová misa má kapacitu 4.Mixér má 5-litrovú misu a pre pohodlie používateľa je na tele umiestnená značka, ktorá označuje správny smer jeho nasadenia.

Majitelia mixéra si pochvaľujú jeho dobrú kvalitu mixovania pri malých množstvách prísad (napr. 1 vajce), plynulé prepínanie rýchlosti a dobré vybavenie. Pre model v tejto cenovej kategórii neboli zistené žiadne kritické chyby.

Hyundai HYM-S4451 odporúčame ako lacný základný model pre začínajúcich kuchárov, ktorí chcú vyskúšať túto techniku, ale nemajú možnosť alebo chuť kúpiť drahší model.

Výhody

 • Nízka cena.
 • 8 rýchlostí.
 • Rozšírený sortiment zariadení.
 • Nízka hmotnosť (iba 3 kg).

Nevýhody

 • Misa bez rukovätí.

ENDEVER SIGMA-24

Hodnotenie: 4.5

ENDEVER SIGMA-24

ENDEVER SIGMA-24 je planetárny mixér od ruského výrobcu domácich spotrebičov montovaný v Číne. Model má klasický tvar so zdvíhacou jednotkou a miskou v spodnej časti tela.

Jedna z vlastností zariadenia – zdvíhanie hlavného modulu sa vykonáva jednoduchým stlačením tlačidla namiesto otáčania páky silou. Rýchlejšie a jednoduchšie ovládanie aj s mokrými alebo špinavými rukami.

Mixér má motor s výkonom 800 W, ktorý je dostatočný nielen na vykonávanie základných procesov, ale v porovnaní s podobnými modelmi znižuje aj spotrebu energie.

Balenie je štandardné a obsahuje 3 tradičné nástavce na tekuté a husté cesto, ako aj na krém. Mixér sa dodáva so silikónovou stierkou.

Spotrebitelia si pochvaľujú dobrý výkon mixéra, jeho funkčnosť, inteligentný dizajn, užívateľsky prívetivé ovládanie a prijateľnú cenu. Neboli zistené žiadne závažné nevýhody.

Lacná cena, inteligentný dizajn a užívateľsky prívetivé ovládanie radia planetárny mixér ENDEVER SIGMA-24 na samý vrchol našej cenovej ponuky.

Výhody

 • Energeticky účinný 800 W motor.
 • Pohodlné umiestnenie radiacej páky.
 • Nízka cena.

Nevýhody

 • Žiadna prísavka na spodnej strane.

GALAXY GL2230

Hodnotenie: 4.6

GALAXY GL2230

Ďalším nominovaným v našom hodnotení je GALAXY GL2230. Tento planetárny mixér od ruského výrobcu, ktorý vyrába malé kuchynské spotrebiče od roku 2011. Všetky produkty sú vyrobené v Číne a majú dvojročnú záruku. Dobre rozvinutá sieť servisných stredísk v Rusku, Bielorusku, Kazachstane a ďalších krajinách SNŠ ľahko vyrieši všetky problémy s technikou.

Výraznou vlastnosťou tohto mixéra je jeho 12 rýchlostí, ktoré umožňujú maximálne presný výber optimálneho režimu prevádzky zariadenia. Výrobca označil telo mixéra odporúčanou rýchlosťou pre každý nástavec, čo je veľmi praktické.

Konzolu možno zdvihnúť jednoduchým stlačením tlačidla. V porovnaní s pákami a inými podobnými mechanizmami je to najjednoduchší a najpraktickejší spôsob prístupu k panvici a špachtli.

Model je k dispozícii v bielej alebo čiernej farbe, čo vám umožní vybrať si najlepšiu možnosť pre konkrétny dizajn kuchyne.

Z hľadiska vybavenia a funkčnosti sa tento model nelíši od väčšiny planetárnych miešačov iných výrobcov.

Mnohí majitelia tohto modelu pozitívne hodnotia spravodlivý výkon, široký výber rýchlostí a dobrý výkon mixéra. Medzi nevýhodami niektorí respondenti uviedli zvýšenú úroveň hluku.

GALAXY GL2230 odporúčame všetkým, ktorí si chcú kúpiť lacný planetárny mixér, najmä tým, ktorí s touto technikou ešte nepracovali, ale chcú to vyskúšať a nechcú si kúpiť stroj vyššej triedy.

Výhody

 • 12 rýchlostí.
 • Tipy na telo.
 • Dobrá kvalita vyhotovenia.

Nevýhody

 • Vyššia hlučnosť (podľa spotrebiteľských správ).

Kitfort KT-1308-1

Hodnotenie: 4.7

Kitfort KT-1308-1

Pokračuje náš prehľad najlepších planetárnych miešačiek ďalší model od populárnej ruskej značky Kitfort KT-1308-1.

Napriek tomu, že model je vyrobený v tradičnom tvarovom faktore, má zásadný rozdiel od tisícov analógov od iných výrobcov – má dvojstupňový časovač. Priame odpočítavanie pomáha načasovať čas potrebný na vykonanie konkrétneho procesu, napríklad šľahanie smotany. Pri ďalšom vykonávaní rovnakého postupu môžete nastaviť odpočítavanie času, po ktorom sa mixér vypne. Tento režim bude dôležitý pre všetkých používateľov, ktorí varia zložité jedlá, pri ktorých je dôležitá doslova každá sekunda, aby sa suroviny nepokazili. Rovnaká práca je napríklad so smotanou, ktorú je veľmi ľahké vyšľahať.

Model je k dispozícii v niekoľkých farbách, ktoré vám umožnia vybrať si správne riešenie pre konkrétny interiér kuchyne alebo s ohľadom na osobné preferencie používateľa.

Vo všetkých ostatných ohľadoch sa mixér príliš nelíši od analógov iných výrobcov v tejto cenovej skupine.

Podľa spoločnosti Yandex.Na trhu získal model prestížnu známku „Buyer’s Choice“ a hodnotenie 4.8 bodov na základe viac ako 800 recenzií a 1200 hodnotení. Majitelia techniky upozorňujú na vysokú kvalitu montáže, hrubé plastové telo, prítomnosť časovača a efektívnu prácu mixéra. Prakticky neexistujú žiadne negatívne reakcie, ale niektorí používatelia upozorňujú na nedostatočný výkon (najmä pri varení hustého cesta vo veľkom množstve) a na to, že nie všetky nástavce sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a nedajú sa umývať v umývačke riadu.

Odporúčame Kitfort KT-1308-1 vďaka dvojpolohovému časovaču, niekoľkým druhom farieb, dobrej funkčnosti a jednoduchému ovládaniu.

Výhody

 • Hladký gombík na reguláciu rýchlosti.
 • Časovač odpočítavania a odpočítavania s vypínaním.
 • Niekoľko dostupných farieb.
 • Dostupnosť prísaviek.

Nevýhody

 • Slabý výkon motora (podľa spätnej väzby používateľa).
 • Panvica nemá žiadne rukoväte (podľa recenzií používateľov).

Gemlux GL-SM-88CR

Hodnotenie: 4.7

Gemlux GL-SM-88CR

Predstavujeme ďalší mixér od ruského výrobcu Gemlux GL-SM-88CR, ktorý vyrába kuchynské spotrebiče od roku 2015. Produkt je vyrobený v Číne a má oficiálnu jednoročnú záruku.

Model patrí do línie Premium, čo znamená primeranú kvalitu konštrukcie a použitých materiálov.

Základné rozdiely tohto mixéra od analógov v priemernom cenovom rozpätí (10-12 tisíc Euro) budú niekoľko. V prvom rade je to hliníkové puzdro, ktoré vydrží oveľa dlhšie ako plastové.

Druhým je 12-cestný regulátor otáčok, zatiaľ čo väčšina konkurentov ich má maximálne 6-8. Zvýšený počet rýchlostí nie je len snahou výrobcu vyniknúť, ale aj reálnou možnosťou zvoliť si vhodnú rýchlosť, čo je dôležité najmä pri práci s chúlostivými prísadami, ktoré sa miešaním pri príliš vysokých alebo príliš nízkych rýchlostiach ľahko pokazia.

Tretí dôležitý bod – ochranné veko je vybavené hriadeľom s veľkým priemerom, ktorý zabraňuje vyliatiu výrobku na stôl. Poslednou funkciou je misa s dvoma rukoväťami, ktorá sa veľmi ľahko premiestňuje (najmä keď je plná) a umiestňuje do sedadla mixéra.

Vybavenie, princíp fungovania, typ ovládania a ďalšie aspekty tohto modelu sa nelíšia od analógov v tejto cenovej skupine.

Majitelia zariadenia pozitívne hodnotia kovové puzdro zariadenia, veľký počet rýchlostí, kvalitu spracovania a účinnosť. Nevýhodou modelu Sigma-28 je jeho veľká hmotnosť (čo je logické, keď vezmeme do úvahy jeho kovový kryt) a nadmerná hlučnosť.

Gemlux GL-SM-88CR je jedným z mála mixérov v nižšom cenovom segmente s kovovým telom, vyšším počtom rýchlostí a premyslenými detailmi. Všetky tieto vlastnosti umožnili, aby sa tento model stal nielen jedným z lídrov v našom hodnotení, ale aby sa umiestnil na prvých miestach vo svojej produktovej skupine a nechal za sebou známejších konkurentov.

Výhody

 • Hliníkové telo.
 • 12 rýchlostí.
 • Pohodlný nakladací poklop.
 • Misa s dvoma rukoväťami na pohodlné uchopenie.

Nevýhody

 • Zvýšená hladina hluku (podľa názoru používateľov).

ENDEVER Sigma-28

Hodnotenie: 4.8

ENDEVER Sigma-28

Ďalší model mixéra od ruskej značky ENDEVER Sigma-28 pokračuje v našej recenzii. Hoci naše hodnotenie už obsahovalo produkty tohto výrobcu, rozhodli sme sa pozrieť na ďalší model a ukázať, prečo si zaslúži pozornosť.

Prvým rozdielom oproti mnohým konkurentom je puzdro z nehrdzavejúcej ocele, ktoré nielenže dodáva zariadeniu štýlový vzhľad, ale v porovnaní s plastovými puzdrami aj výrazne zvyšuje životnosť.

Po druhé, výkon motora je 1 300 W, čo je takmer 2-krát viac ako u mnohých konkurentov v tejto cenovej kategórii. Vďaka tomu si mixér ľahko poradí s hustým cestom, ktoré iným modelom chýba.

V ostatných ohľadoch je model podobný stovkám alebo tisícom mixérov vyrábaných domácimi a zahraničnými výrobcami na našom trhu.

Používatelia si všímajú vysoký výkon výrobku, oceľové puzdro a štýlový vzhľad. Mnohí majitelia strojov sa tiež vyjadrujú o vysokej efektivite práce a výslednej kvalite zmesí. Nevýhody niektorí respondenti pripisujú slabému výkonu pri malom množstve ingrediencií (pravdepodobne kvôli hlbokej miske a nie príliš dobrému tvaru nádoby).

ENDEVER Sigma-28 odporúčame pre jeho vysoký výkon, štýlový vzhľad, jednoduché ovládanie, odolné telo a primeranú cenu.

Pridaná hodnota

 • Výkon motora 1300 W.
 • Oceľové puzdro.
 • Štýlový dizajn.
 • Pohodlné ovládanie.

Nevýhody

 • Nie je vhodný na prácu s malými množstvami potravín (podľa recenzií spotrebiteľov).

KitchenAid 5KSM3311XECA

Hodnotenie: 4.8

KitchenAid 5KSM3311XECA

Pokračujeme v našej recenzii jedného z najdrahších planetárnych mixérov KitchenAid, modelu 5KSM3311XECA. Model je vyrobený v USA a má oficiálnu 5-ročnú záruku v Rusku. V prípade problémov so zariadením sa môžete obrátiť na servisné stredisko, ale ako ukazuje prax, takéto odvolania prakticky neexistujú.

Mixér na prvý pohľad zaujme svojím štýlovým vzhľadom a originálnym „podpisovým“ dizajnom, ktorý spája moderný a retro štýl. Jedna z mnohých vlastností modelu – jednodielne kovové puzdro, ktorým sa môže pochváliť len málokto aj v drahom cenovom segmente.

Druhá najlepšia vlastnosť – motor je priamo poháňaný a má len 250 wattov. Napriek pomerne skromným údajom zvládne motor takmer akýkoľvek proces varenia – od šľahania jednej bielkoviny až po spracovanie mäsa na mleté mäso. Motor spotrebuje veľmi málo elektrickej energie a funguje lepšie ako väčšina podobných modelov, ktoré majú až 5-krát vyšší výkon.

Základná súprava obsahuje obvyklé 3 nadstavce, ale výrobca sa postaral o ďalšie funkcie tým, že na prednú časť spotrebiča nainštaloval samostatný pohon pre ďalšie nadstavce. Vďaka viac ako 45 nástavcom môžete planetárny mixér premeniť na multifunkčný kuchynský stroj.

Väčšina majiteľov spotrebičov si pochvaľuje funkčnosť, praktickosť, kvalitu vyhotovenia a spoľahlivosť. Neboli zistené žiadne kritické nevýhody, len niekoľko respondentov uviedlo zvýšenú hmotnosť zariadenia, ktorá je však spôsobená pevným kovovým puzdrom, čo možno považovať aj za výhodu (zvýšená stabilita).

KitchenAid 5KSM3311XECA jednoznačne odporúčame všetkým začiatočníkom, ale aj profesionálnym kuchárom, ktorí chcú zdokonaliť svoje kulinárske schopnosti pomocou kvalitných, spoľahlivých a všestranných spotrebičov.

Výhody

 • Viac ako 45 ďalších príloh.
 • Vstrekované oceľové puzdro.
 • Rozpoznateľný dizajn.
 • Vysoká kvalita vyhotovenia.
 • Dostatok funkcií.
 • 250 W motor s priamym pohonom a energetickou účinnosťou.

Nevýhody

 • Príliš vysoká cena za samotný mixér a ďalšie príslušenstvo.
 • Zvýšená hmotnosť (podľa recenzií zákazníkov).

Smeg SMF02

Hodnotenie: 4.9

Smeg SMF02

Náš prehľad najlepších planetárnych mixérov uzatvára ďalší prémiový model, Smeg SMF02 od renomovaného talianskeho výrobcu. Oficiálna záruka na zariadenie je 1 rok s možnosťou predĺženia až na 4 roky prostredníctvom registrácie na oficiálnej webovej stránke.

Tento model je priamym konkurentom predtým diskutovaného amerického mixéra KitchenAid. A cena je porovnateľná. Oba modely majú kovové telo, len v prípade Smegu je telo vyrobené z liateho hliníka.

Hlavným rozdielom je výkon motora, ktorý je v našom prípade 800 W (v porovnaní s 250 W u amerického výrobcu). Spôsob pripojenia prídavných nadstavcov je v oboch modeloch rovnaký – konektor v prednej časti tela a samotné nadstavce sú si veľmi podobné.

Zdvíhanie konzoly je pohodlnejšie stlačením tlačidla na zadnej strane krytu (americký mixér má páčku na boku).

Majitelia si pochvaľujú jedinečný dizajn miešačky inšpirovaný 50. rokmi, výkon a takmer neobmedzené možnosti. Kritické nevýhody neboli identifikované, ale niektorí používatelia upozorňujú na vysoké náklady a skutočnosť, že dýza nedosahuje dno, takže miešač nezvláda malé množstvo zložiek.

Planetárny mixér Smeg SMF02 odporúčame predovšetkým milovníkom kvalitných talianskych spotrebičov v exkluzívnom retro dizajne, ktorí chcú pripravovať pokrmy akejkoľvek náročnosti, od jednoduchých múčnikov až po skutočné majstrovské diela.

Výhody

 • Umiestnený v hliníkovom tele.
 • Maximálna stabilita povrchu.
 • Priamo poháňaný motor s výkonom 800 W.
 • Rozsiahla ponuka dodatočných nadstavcov.
 • Ochrana motora proti prehriatiu.
 • Všetky prevody sú vyrobené z tvrdenej ocele.

Nevýhody

 • Predražené.
 • Nezvládne dobre malé množstvo zložiek (podľa recenzií používateľov).
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: