10 najlepších plynových rúr

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Táto recenzia sa týka vstavaných rúr. Vybrali sme 10 najlepších modelov od renomovaných výrobcov vrátane Slovenskách. Pre pohodlie používateľov sme všetkých nominovaných rozdelili do 3 kategórií – najlepšie lacné modely, najlepšie stredné a prémiové rúry a najlepšia kompaktná rúra so šírkou čela len 45 cm.

Pri výbere modelov vychádzame nielen z obľúbenosti značky, funkčnosti a praktickosti, ale aj zo skutočného používania spotrebiča. Z tohto dôvodu sme si preštudovali spätnú väzbu od zákazníkov, ktorí už nejaký čas používajú konkrétnu plynovú rúru, aby sme mohli presne určiť všetky jej chyby, výhody a nevýhody. Tieto informácie sú užitočné najmä pri výbere modelu.

Všetky údaje pre náš prehľad sme získali z otvorených zdrojov – webových stránok výrobcov, tematických fór, rôznych recenzentov (napr. otziv-), ako aj z trhoviska Yandex.Trh.

Ako si vybrať plynovú rúru

Pri výbere plynovej vstavanej rúry je potrebné zohľadniť nasledujúce body:

 1. Veľkosť a rozmery.
 2. Príslušenstvo.
 3. Funkčnosť.
 4. Ďalšie možnosti.

Plynové rúry sa dodávajú v dvoch veľkostiach: štandardné a kompaktné. Prvý ponúka spotrebiče s prednou časťou širokou 60 cm, druhý s prednou časťou širokou 45 cm. Upozorňujeme, že počet tenkých modelov je veľmi obmedzený, takže tu nemôžete počítať s veľkým výberom. Ide o pomerne špecifický spotrebič, takže nie každá spoločnosť zvládla jeho výrobu.

Existuje mnoho ďalších rúr štandardných rozmerov, takže v tejto kategórii je vždy z čoho vyberať, pokiaľ ide o vzhľad, vybavenie a funkčnosť.

Plynové rúry sa dodávajú v dvoch konfiguráciách – len plynové alebo kombinované. Prvý obsahuje spodný horák vo vnútri a otvorený gril (nie na všetkých modeloch). Druhou možnosťou je plynový a elektrický gril. Elektrický gril sa považuje za praktickejší a bezpečnejší ako otvorený plynový horák, ale plne plynová rúra počas prevádzky nespotrebúva žiadnu elektrickú energiu (žiarovka sa nepočíta).

Funkčnosť rúry závisí od jej konfigurácie a vybavenia. Medzi užitočné možnosti patrí otočný broiler na grilovanie kurčiat a iných pokrmov a konvekcia na rovnomerné varenie všetkých surovín (obzvlášť užitočné pri pečení).

Medzi funkcie, ktoré zabezpečujú pohodlné používanie technológie, patrí prítomnosť časovača s vypnutím a odloženým štartom (v lacných modeloch je len mechanický časovač so zvukovým signálom). Môžete si vybrať systém čistenia hydrolýzou (do zásobníka sa naleje voda, ktorá sa počas ohrevu odparuje a zmäkčuje mastnotu na stenách) alebo katalytický systém (špeciálny smalt so samočistiacou funkciou).

V správnej plynovej rúre rýchlo, pohodlne a bezpečne pripravíte rôzne pokrmy – od jednoduchých nákypov a grilovaného kurčaťa až po koláče a iné pečivo.

Hodnotenie najlepších plynových rúr

HodnotenieUmiestnenieNázovCena
Najlepšie lacné plynové rúry5GEFEST DHE 601-01 A12 490 €
4Beko BIGT21100X22 331 €
3GEFEST DE 621-0316 870 €
2MBS DG-60422 620 €
1Indesit IGW 324 IX28 799 €
Najlepšie plynové rúry v strednom a prémiovom cenovom segmente4Electrolux EOG 92102 CX50 312 €
3De’Longhi CGGBA56 900 €
2Kaiser EG 637254 406 €
1Smeg SF6341GVX97 790 €
Najlepšia úzka plynová rúra1Krona STRETTO 45 WH32 905 €

Najlepšie lacné plynové rúry

Do tejto kategórie sme vybrali 5 modelov od renomovaných domácich a zahraničných výrobcov. Dávajte pozor na to, že pojem „lacná plynová rúra“ je klamlivý, pretože tieto modely aj so základnými funkciami stoja viac ako ich elektrické náprotivky. Zatiaľ čo cenové rozpätie 20000-30000 Euro sa považuje za strednú hodnotu pre elektrickú rúru, pre plynové rúry to nebude drahé.

Každý z prezentovaných modelov má svoje vlastné vlastnosti (funkčnosť, vybavenie, dizajn, systém ovládania), ktoré ho robia najlepším vo svojej skupine produktov.

GEFEST DHE 601-01 A

Hodnotenie: 4.5

GEFEST DEGE 601-01 A

Našu recenziu začíname modelom GEFEST DGE 601-01 A od renomovaného bieloruského výrobcu. Rúra sa vyrába v modernom závode spoločnosti „Brestgazoapparat“ a má ročnú záruku.

Elegantný čierny matný povrch je ideálny pre moderné alebo klasické kuchyne.

Rúra je vybavená mechanickým dvojhodinovým časovačom, gombíkom na nastavenie teploty a programátorom. Používateľ si môže vybrať jeden z troch tradičných režimov – spodný ohrev, spodný a horný ohrev, ako aj grilovanie s otočným roštom. Všimnite si, že gril v rúre je elektrický, takže príprava pokrmov je rýchlejšia a šetrnejšia k životnému prostrediu (v porovnaní s otvoreným plynovým horákom).

Pre pohodlie používateľa je elektrické zapaľovanie hlavného horáka zabudované do rukoväte a prítomnosť systému „gas-control“ zabezpečí bezpečnú prevádzku spotrebičov.

Vo vnútri rúry sú odnímateľné kovové koľajničky a špeciálny žiaruvzdorný smalt zabezpečuje jednoduché čistenie. Rúra je vybavená dvojitým osvetlením, ktoré poskytuje úplný prehľad o vnútornom priestore.

Podľa recenzií na stránke Yandex.Trh, model má hodnotenie 4.7, pričom 100 % kupujúcich odporúča rúru na kúpu. Medzi pozitívne vlastnosti používateľov patrí prijateľná cena, jednoduchá obsluha, vysokokvalitný plynový termostat s chybou nepresahujúcou 5 stupňov a štýlový vzhľad. Medzi nevýhody majiteľov technológie patrí absencia externého teplomera na vizuálnu kontrolu teploty.

Vďaka primeranej cene, jednoduchej a spoľahlivej konštrukcii, dobrej funkčnosti a používateľsky prívetivému ovládaniu sa model GEFEST DE 601-01 A dostal na jedno z popredných miest medzi lacnými plynovými rúrami.

Výhody

 • Elektrický gril s otočným roštom.
 • Kovové vodiace lišty.
 • Zapaľovanie je zabudované v rukoväti.

Nevýhody

 • Žiadny externý teplomer.

Beko BIGT21100X

Hodnotenie: 4.6

Beko BIGT21100X

Beko BIGT21100X – plynová rúra v lacnom cenovom segmente od obľúbenej tureckej značky veľkých domácich spotrebičov. Model sa vyrába v modernej továrni v Turecku a poskytuje sa naň oficiálna dvojročná záruka.

Rúra má moderný dizajn a jej výrazný vzhľad podčiarkuje kombinácia tmavého skla a nehrdzavejúcej ocele. Model je vybavený mechanickými ovládacími prvkami umiestnenými na prednom paneli. Celkovo sú tu tri otočné spínače – prvý je zodpovedný za režim spodného plynového horáka, stredný gombík je mechanický dvojhodinový časovač a tretím spínačom možno aktivovať elektrický gril s otočným roštom.

Rúra je vybavená kovovými drôtenými vodidlami, ktoré chránia steny komory pred poškriabaním a umožňujú jednoduché vyrovnanie plechu (celkovo 5 úrovní).

Model získal prestížnu známku „výber kupujúcich“ na zdroji Yandexst.Trh. Majitelia rúry si pochvaľujú vysokú kvalitu vyhotovenia, štýlový vzhľad a dobrý pomer ceny a kvality. Neboli zistené žiadne kritické nedostatky, len niektorí používatelia by uvítali sýtejšiu farbu ocele na prednej strane a viac farebných možností.

Beko BIGT21100X odporúčame všetkým používateľom, ktorí si chcú kúpiť kvalitnú a spoľahlivú plynovú rúru na prípravu rôznych každodenných a sviatočných jedál.

Výhody

 • Za rozumnú cenu.
 • Moderný dizajn.
 • Jednoduché ovládanie.
 • Rotisserie.

Nevýhody

 • Časovač nevypne rúru.

GEFEST DE 621-03

Hodnotenie: 4.7

GEFEST DEGE 621-03

Naša recenzia pokračuje ďalšou rúrou od bieloruského výrobcu Gefest – GEFEST DGE 621-03.

Model je vybavený rozšírenými možnosťami a prémiovými funkciami, pričom si zachováva prijateľnú cenu v oblasti 15-17 tisíc Euro. Medzi funkcie, ktoré stoja za zmienku, patria teleskopické koľajnice a voliteľný sklenený plech na pečenie, ktorý sa štandardne dodáva ku všetkým rúram zakúpeným po januári 2020.

Spodný horák rúry je plynový a gril je elektrický. Rotačný pohon ražňa umožňuje grilovať kurča, rybu alebo veľký kus mäsa.

Rúra má kombinovaný ovládací panel a pozostáva z dvoch otočných prepínačov, medzi ktorými je displej s dotykovými tlačidlami. Na obrazovke môžete nastaviť aktuálny čas a časovač. Možnosť časového spínača umožňuje automatizovať proces varenia.

Pravý gombík ovláda plynový horák. Používatelia môžu nastaviť požadovanú teplotu, ktorú bude automaticky regulovať plynový termostat. Zapaľovanie horáka je integrované v rukoväti.

Rukoväť na ľavej strane je zodpovedná za prácu elektrického grilu a otočného roštu. Používateľ si môže vybrať jeden z troch režimov – gril bez otočného roštu, gril s otočným roštom, otočný rošt bez roštu (v kombinácii s prevádzkou spodného horáka).

Dvojité osvetlenie vám umožňuje ľahko kontrolovať proces pečenia bez toho, aby ste museli rúru otvárať.

Podľa recenzií majiteľov patrí medzi pozitívne vlastnosti tohto spotrebiča štýlový vzhľad, dobrá dodacia súprava a široká škála funkcií. Medzi nevýhodami mnohí používatelia zaznamenali silné teplo dverí.

GEFEST DGE 621-03 odporúčame všetkým používateľom, ktorí si chcú kúpiť štýlovú, spoľahlivú a predovšetkým funkčnú a praktickú plynovú rúru do modernej kuchyne.

Výhody

 • Dobré vybavenie.
 • Teleskopické vodítka.
 • Multifunkčný časovač.
 • Pohodlné ovládanie.

Nevýhody

 • Sklo je veľmi horúce (podľa spätnej väzby používateľov).

MBS DG-604

Hodnotenie: 4.8

MBS DG-604

Na ďalšom mieste nášho rebríčka je MBS DG-604 od ruskej značky so švajčiarskymi koreňmi. Spotrebiče sa vyrábajú v Číne v najmodernejšej továrni a výrobca zaručuje dlhú životnosť v podmienkach vysokej vlhkosti a teploty (dôležité nielen pre domáce kuchyne, ale aj pre poloprofesionálne kuchyne). 3 roky záruka na rúru.

Model je vyrobený v modernom štýle, kombinuje nerezovú oceľ a sklo. Vnútri sú kovové koľajnice a balenie obsahuje univerzálny zásobník, stojan a rám otočného roštu.

Jednou z vlastností tohto modelu je, že má nielen spodný plynový horák a gril, čo je v moderných plynových rúrach pomerne zriedkavé (zvyčajne kombinácia plynového dna a elektrického grilu). Funkcia konvekcie rozširuje funkčnosť spotrebičov. Konvektory sa často nachádzajú v rúrach strednej a vyššej triedy.

Na ovládacom paneli sú 3 otočné prepínače. Ľavá rukoväť umožňuje vybrať spodný alebo horný horák (zapaľovanie je zabudované v rukoväti). V strede je 90-minútový mechanický časovač, ktorý po uplynutí času vydá zvukový signál. Knoflík vpravo umožňuje zvoliť režim osvetlenia bez fungujúcich horákov (používa sa na čistenie komory od nečistôt), ako aj zapnutie konvekcie a aktiváciu otočného roštu.

Podľa recenzií na stránke Yandex.Na trhu získala rúra prestížnu známku „voľba kupujúcich“ s hodnotením 5.0. Na druhej strane majitelia spotrebiča vyzdvihujú jeho rozsiahlu funkčnosť, jednoduchú obsluhu a rovnomerné varenie. Medzi nevýhody niektorých používateľov patrí absencia zabudovaného teplomera a indikácie teploty na ovládacom paneli.

Vďaka konvekcii, dobrým funkciám, jednoduchému ovládaniu, hornému a dolnému plynovému horáku a nízkej cene je model MBS DG-604 jedným z najlepších vo svojej skupine výrobkov.

Výhody

 • Konvekcia.
 • Plynová horná a dolná časť.
 • Automatické zapaľovanie v rukoväti.

Nevýhody

 • Nie je možné presne určiť a nastaviť teplotu (podľa recenzií používateľov).

Indesit IGW 324 IX

Hodnotenie: 4.9

Indesit IGW 324 IX

Dokončenie našej recenzie lacných plynových rúr Indesit IGW 324 IX od obľúbeného talianskeho výrobcu. Vyrobené v Poľsku s ročnou továrenskou zárukou.

Rúra je navrhnutá v minimalistickom štýle, takže spotrebič dokonale zapadá do moderných kuchynských interiérov. Napriek svojmu nenápadnému vzhľadu je model vysoko funkčný a je vybavený dostatočným množstvom zariadení na prípravu rôznych jedál.

Spodný plynový horák zabezpečuje rýchle zahriatie varnej komory a horný elektrický gril sa postará o chrumkavé škvarky.

Na prednej strane sa nachádzajú 2 otočné spínače, z ktorých jeden je mechanický časovač so zvukovým signálom a druhý slúži na výber prevádzkového režimu rúry.

Vďaka technológii C

 • ck clean vnútorné sklo dverí sa dá ľahko vybrať na jednoduché čistenie.

  Od väčšiny svojich kolegov sa rúra líši väčším úžitkovým objemom, ktorý je 71 litrov.

  Majitelia spotrebičov profitujú z veľkého objemu komory, jednoduchej obsluhy, elegantného vzhľadu a rovnomerného varenia. Medzi nevýhodami niektorí používatelia poukazujú na absenciu otočného roštu, ako aj na ťažkosti pri kúpe ďalšej panvice kvôli jej neštandardnej veľkosti.

  Minimalistický dizajn, základné funkcie bez ďalších nákladných možností a cenová dostupnosť radia rúru Indesit IGW 324 IX medzi najlepšie rúry v našom rebríčku.

  Výhody

  • Moderný, zjednodušený dizajn.
  • Väčší využiteľný objem (71 litrov).
  • Systém C
  • ck clean na jednoduché čistenie skla.

  Nevýhody

  • Žiadny rotačný gril.
  • Ťažko nájsť ďalšiu panvicu kvôli neobvyklej veľkosti (podľa recenzií používateľov).

  Najlepšie plynové rúry v strednom a prémiovom cenovom segmente

  Pre najlepšie plynové rúry v strednom a prémiovom segmente sme vybrali 4 modely od obľúbených zahraničných značiek. Pre pohodlie používateľov sme zoradili kandidátov vzostupne podľa ceny.

  Electrolux EOG 92102 CX

  Hodnotenie: 4.7

  Electrolux EOG 92102 CX

  Náš rebríček najlepších plynových rúr v strednej a prémiovej cenovej kategórii otvára Electrolux EOG 92102 CX od známeho švédskeho výrobcu veľkých domácich spotrebičov. Rúra sa montuje v Taliansku a vzťahuje sa na ňu jednoročná výrobná záruka.

  Moderné a výrazné s kombináciou tmavého skla a nehrdzavejúcej ocele. Všetky kovové časti prednej strany sú ošetrené špeciálnou vrstvou, ktorá zabraňuje vzniku odtlačkov prstov a výrazne uľahčuje čistenie povrchu.

  Objem komory rúry na pečenie je 70 litrov. Čo umožňuje varenie vo veľkom sklenenom riade. Dodáva sa s tradičným smaltovaným dekorom, hliníkovým podnosom, stojanom a rámom otočného roštu. Všetky zásobníky sa pohybujú na kovových koľajničkách, ktoré zabraňujú poškriabaniu alebo inému poškodeniu bočných smaltovaných stien.

  Spodný horák je plynový a horný horák je elektrický. Kombinované varenie umožňuje variť na viacerých úrovniach s rovnakou teplotou a rozložením tepla.

  Na prednej strane rúry sa nachádzajú 3 otočné gombíky, ktoré umožňujú zvoliť režim pečenia (spodný, gril, konvekcia, gril a otočný gril), nastaviť teplotu ohrevu a použiť mechanický časovač.

  Podľa spotrebiteľských recenzií na stránke Yandex.Na trhu je rúra hodnotená 4.6 a získal aj prestížnu pečať „Buyer’s Choice“, pričom 95 % používateľov ho odporúča na kúpu. Medzi výhody tohto modelu patrí štýlový vzhľad, kvalita konštrukcie, dostupnosť konvekcie a rotačnej rúry, ako aj dobré vybavenie. Medzi nevýhody niektorých majiteľov techniky patrí absencia zabudovaného teplomera a časovača na vypnutie.

  Odporúčame Electrolux EOG 92102 CX všetkým používateľom, ktorí si chcú kúpiť kvalitnú a spoľahlivú techniku známej európskej značky s jednoduchým ovládaním a dobrou funkčnosťou.

  Výhody

  • Konvekcia.
  • Jednoduché ovládanie.
  • Nerezová oceľ s povrchovou úpravou proti odtlačkom prstov.
  • Elektrický rotačný gril.

  Nevýhody

  • Časovač zapnutia a vypnutia.
  • Žiadny teplomer (podľa používateľov).

  De’Longhi CGGBA

  Hodnotenie: 4.7

  De'Longhi CGGBA

  Ďalším nominovaným je plynová rúra De’Longhi CGGBA od renomovaného talianskeho výrobcu domácich spotrebičov. Vyrobené v Taliansku a so zárukou na jeden rok.

  Pozoruhodným znakom tejto pece je jej vzhľad. Dizajn je retro a hlavná farba je slonovinová. Kľučka dverí a vypínače sú vyhotovené v bronzovej farbe, ktorá ladí so základnou farbou.

  Rúra je vybavená plynovým grilom a spodným plynovým horákom a systém Combi-Gas zabezpečuje rovnomerné pečenie v celej rúre aj pri minimálnej teplote 130 stupňov bez rizika vyhorenia horákov. Na zadnej stene sa nachádza konvektor, ktorý zaisťuje rovnomerné rozloženie prúdenia vzduchu v rúre na rýchlejšie a kvalitnejšie pečenie.

  Predný panel obsahuje 2 otočné gombíky a mechanický časovač s ciferníkom v tvare analógových hodín.

  Tento model je vybavený trojitým bezpečnostným systémom – reguláciou plynu na oboch horákoch, bezpečnostnou poistkou na spodnom horáku pri zatvorených dvierkach a automatickým zapaľovaním integrovaným v rukoväti.

  Ďalšia zaujímavá vlastnosť modelu – plynový gril funguje pri zatvorených dverách (v prevažnej väčšine analógov dodávaných s kovovým krytom grilu, ktorý sa vkladá do medzery medzi pootvorené dvere a kryt rúry). Jeho úlohou je uzamknúť dvere a zabrániť spáleniu ovládacieho panela). Pri zatvorených dverách je v tomto spotrebiči zavedená trakcia, ktorá umožňuje používanie plynového grilu.

  Podľa recenzií majiteľov medzi pozitívne vlastnosti rúry patrí štýlový vzhľad, veľkorysá funkčnosť (vrátane konvekcie), plynový gril a rovnomerné varenie akéhokoľvek jedla. Medzi nevýhodami niektorí používatelia uvádzajú absenciu časovača na vypnutie.

  De’Longhi CGGBA zaujme svojím elegantným vzhľadom a poteší dobrou funkčnosťou. Tento model odporúčame všetkým milovníkom pravej talianskej klasiky a kvalitných spotrebičov.

  Výhody

  • Plynový gril funguje aj pri zatvorených dverách.
  • Vysoká úroveň bezpečnosti.
  • Konvekcia.
  • Originálny retro dizajn.

  Nevýhody

  • Žiadny časovač na vypnutie.

  Kaiser EG 6372

  Hodnotenie: 4.8

  Kaiser EG 6372

  Plynová rúra Kaiser EG 6372 od nemeckej značky. Tento model sa vyrába v Poľsku a vzťahuje sa naň dvojročná továrenská záruka.

  Táto rúra má moderný štýl s povrchovou úpravou z nehrdzavejúcej ocele na prednej strane. Kov je špeciálne potiahnutý, aby sa na ňom neotlačili odtlačky prstov.

  Na prednej strane nájdete dva otočné gombíky a veľký dotykový displej. Používateľ môže nastaviť hodiny a časovač a využívať ďalšie funkcie. Pohodlné a intuitívne ovládanie.

  Obsahuje dva smaltované podnosy a jednu mriežku. K dispozícii je aj rotačný gril s rámom. Všetky zásobníky sú umiestnené na päťstupňových kovových koľajničkách s jedným posuvným „teleskopom“.

  Spodný otočný horák na rúre je plynový a gril je elektrický. Konvektor zabezpečuje rovnomerné rozloženie vzduchovej hmoty v rúre, a tým zvyšuje kvalitu pripravovaného jedla.

  Medzi vlastnosti modelu patrí katalytický čistiaci systém. Na rozdiel od väčšiny ekvivalentov iných výrobcov má tento model nielen špeciálnu smaltovanú zadnú stenu, ale aj dva bočné panely. Vďaka tomu je starostlivosť o rúru oveľa jednoduchšia.

  Medzi funkcie podľa vyjadrenia zákazníka patrí dotykový displej, funkcie varenia a systém celkového katalytického čistenia. Nevýhodou je, že napriek povrchovej úprave proti odtlačkom prstov na nehrdzavejúcej oceli sú na kovovom povrchu stále viditeľné stopy.

  Kaiser EG 6372 odporúčame pre jeho štýlový, moderný vzhľad, rozsiahlu funkčnosť a jednoduchú obsluhu a údržbu.

  Výhody

  • Prítomnosť konvektora.
  • Systém tangenciálneho chladenia.
  • Elektronický multifunkčný displej s dotykovým ovládaním.
  • Katalytické čistenie.
  • Pohodlné ovládanie.

  Nevýhody

  • Na nehrdzavejúcej oceli zostávajú odtlačky prstov aj napriek ochrannej vrstve (podľa recenzií používateľov).

  Smeg SF6341GVX

  Hodnotenie: 4.9

  Smeg SF6341GVX

  Najnovším kandidátom v tejto kategórii je rúra Smeg SF6341GVX od renomovaného talianskeho výrobcu. Spotrebič sa vyrába v Taliansku a vzťahuje sa naň dvojročná výrobná záruka.

  Originálny dizajn, ktorý kombinuje klasické a moderné prvky a robí zo spotrebiča univerzálne riešenie pre takmer každé prostredie na varenie. Čelá z nehrdzavejúcej ocele ladia s čiernym skleneným panelom. Chrómové madlo dverí a spínače dodávajú spotrebiču rafinovaný vzhľad.

  Napriek zdanlivej jednoduchosti spotrebiča má všetky funkcie potrebné na prípravu rôznych pokrmov. Tento model má spodný plynový horák. Gril je elektrický, má konvekciu a súčasťou je aj otočný gril. Používateľ má k dispozícii osem programov, ktoré kombinujú rôzne prevádzkové režimy na dokonalú prípravu akéhokoľvek pokrmu.

  Vnútorný priestor je osvetlený jasnou halogénovou lampou, takže môžete mať dvere zatvorené, kým budete dohliadať na proces varenia.

  Dvierka rúry majú trojité sklo, ktoré zabraňuje riziku popálenia pri náhodnom kontakte. Hladká vnútorná časť dverí nezanecháva na hornej strane žiadne kovové skrutky, vložky ani iné prvky. Vďaka tomu je starostlivosť oň oveľa jednoduchšia.

  Majitelia spotrebičov k pozitívnym momentom patria štýlový dizajn, veľký počet režimov, dostupnosť konvekcie, jednoduchá obsluha a vysoká kvalita konštrukcie. Neboli zistené žiadne závažné nevýhody.

  Taliansky dizajn, vysoká kvalita vyhotovenia a množstvo funkcií robia z rúry Smeg SF6341GVX jedného z lídrov v prémiovom cenovom segmente.

  Výhody

  • Štýlový vzhľad.
  • 8 prevádzkových režimov.
  • Konvekcia.
  • Bezpečnostný systém.
  • Jednoduché čistenie varnej komory a dvierok.

  Nevýhody

  • Neboli zistené žiadne kritické chyby.

  Najlepšia úzka plynová rúra

  V tejto kategórii je len jeden model. Malý počet nominácií je spôsobený tým, že nie všetci výrobcovia vstavaných spotrebičov vyrábajú úzke modely a väčšina spoločností uprednostňuje elektrické rúry.

  Táto rúra má svoje vlastné výhody a špeciálne funkcie, ktoré ju odlišujú od niekoľkých konkurentov.

  Krona STRETTO 45 WH

  Hodnotenie: 4.9

  Krona STRETTO 45 WH

  Krona STRETTO 45 WH je plynová rúra od obľúbenej ruskej značky s nemeckými koreňmi. Vyrába sa v Číne v najmodernejšej továrni, ktorá prechádza dôkladnou kontrolou kvality v každej fáze výroby. Vysoká kvalita vyhotovenia je potvrdená päťročnou zárukou výrobcu.

  Rúra je široká len 45 cm, čo znamená, že sa zmestí do malej kuchynskej linky. Technológia je vyrobená v modernom štýle, takže bude vyzerať rovnako pôsobivo v klasickom aj modernom interiéri.

  Jednou z vlastností tohto modelu je jeho veľkorysá funkčnosť. Prvá vec, ktorá stojí za zmienku, je prítomnosť konvekcie, ktorá nie je bežná v plynových rúrach v prémiovom segmente, nieto ešte v lacných modeloch. Ventilátor na zadnej stene rovnomerne rozdeľuje teplotu vo vnútri rúry, čím zabezpečuje rýchlu a kvalitnú prípravu jedál, najmä pečiva. Rúra je vybavená aj plynovým grilom a tradičným spodným horákom.

  Požadovaný režim môžete vybrať pomocou otočných gombíkov na prednom paneli. Rúra má 3 gombíky, z ktorých jeden je mechanický časovač na 120 minút, zatiaľ čo ďalšie dva režimy ovládania. Používatelia môžu voliteľne zvoliť režim grilovania s rotačným brojlerom (rotačný brojler a jeho držiak sú súčasťou dodávky), ktorý umožňuje spestriť sortiment pripravovaných pokrmov.

  Výrobca venoval osobitnú pozornosť bezpečnosti tým, že skrinku vybavil rôznymi možnosťami. Každý horák má plynový senzor, ktorý automaticky preruší prívod plynu, ak horák zhasne. Ak sú dvierka zatvorené, plyn neuniká, čo zabraňuje zaplaveniu rúry plynom, ak náhodou otočíte gombíkom.

  Trojité sklo dvierok chráni pred popálením v prípade kontaktu a zvyšuje aj úroveň bezpečnosti pri práci s rúrou.

  Model, ktorý vyniká nielen bezpečnosťou, ale aj praktickosťou a maximálnou užívateľskou prívetivosťou. Vo vnútri sú kovové regály na podnosy, z ktorých jedna úroveň je vybavená teleskopickými výsuvmi na pohodlné vysunutie dekoru. Rúra s katalytickým čistiacim systémom. Zadná stena je potiahnutá špeciálnym smaltom, ktorý rozkladá všetky tuky na rozpustné zlúčeniny a vodu.

  Majitelia hodnotia štýlový vzhľad, kompaktné rozmery, pohodlnú obsluhu, jednoduchú údržbu a rozsiahlu funkčnosť ako pozitívne vlastnosti tohto zariadenia. Medzi nevýhodami niektorí používatelia uvádzajú absenciu časovača vypnutia (iba bzučiak).

  Štýl, kompaktnosť, praktickosť, funkčnosť a cenová dostupnosť sa harmonicky spájajú v rúre Krona STRETTO 45 WH, ktorá je považovaná za najlepší model vo svojej skupine výrobkov.

  Výhody

  • Katalytický čistiaci systém.
  • Trojité zasklenie.
  • Teleskopické vodítka.
  • Rotačný rožeň.
  • Konvekčný režim.
  • Vysoké bezpečnostné normy.

  Nevýhody

  • Časovač bez vypnutia (iba bzučiak).
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: