10 najlepších spoločností Elektrické varné panely

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je určený ako reklama a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Modely elektrických varných dosiek v posledných rokoch doslova zaplavili svetový trh. A hoci si niektorí ľudia myslia, že sú len poctou móde, tieto spotrebiče majú niekoľko nesporných výhod, vďaka ktorým sú tak vyhľadávané. Ako si vybrať najlepšiu možnosť pre váš domov? Ktorí výrobcovia sú ochotní ponúknuť slušnú kvalitu bez predraženia značky?? Naši odborníci to zistili.

Ako si vybrať správny spotrebič

Typ vykurovania, počet horákov

Počnúc počtom horákov. Koľko ich bude stačiť? To je prvá otázka, na ktorú treba odpovedať. Modely s dvoma horákmi sú vhodné pre malé rodiny a osamelých ľudí. Táto možnosť je ideálna pre malé kuchyne. Ak vám nestačia dva horáky, môžete sa zamerať na konštrukcie vybavené tromi vykurovacími telesami.

Najbežnejšia voľba – panel so štyrmi horákmi. starostlivo si vyberte počet horákov, pretože táto vlastnosť do značnej miery ovplyvňuje cenu spotrebiča.

Varné dosky používajú rôzne typy horákov:

 1. Špirálové – používajú sa v lacných modeloch, majú nízku spotrebu;
 2. Stuha (Hi-
 3. ght) – energeticky účinné, sú veľmi žiadané v strednom cenovom segmente;
 4. Halogénové žiariče sú najvýkonnejšou možnosťou, určenou na okamžitý ohrev. zriedkavo používané v domácnosti.

Povrchový materiál

Nerezová oceľ – považuje sa za jeden z najspoľahlivejších a najodolnejších materiálov pre varný povrch. Elektrické varné dosky z nehrdzavejúcej ocele sa rýchlo zahrievajú, pomaly chladnú a ľahko sa čistia (dokonca aj brúsnymi prostriedkami).

 1. Smalt – odolný voči vysokým teplotám, ľahko sa čistí a udržiava, je estetický, ale aj odolný voči mechanickému poškodeniu a abrazívnym látkam.
 2. Sklokeramika – tento druh povrchu veľmi dobre vedie teplo, je kompaktný, má štýlový vzhľad, varnú plochu možno prispôsobiť rôznym veľkostiam pokrmov, ale na čistenie sú povolené len špeciálne tekuté zmesi a na použitie je potrebný špeciálny riad.
 3. Tvrdené sklo – alternatíva k predchádzajúcemu materiálu. Zriedkavo sa používa v elektrických varných doskách.

Vykurovacie zóny

Varné dosky sú k dispozícii s okrúhlymi, oválnymi varnými zónami, často s rozširujúcimi zónami, ktoré zväčšujú dostupnú varnú zónu (dvoj-, trojokruhové zóny). A potom sú tu modely s ohrevnými zónami, ktoré možno kombinovať s jedným ohrevným okruhom a zväčšiť tak priemer varnej zóny.

Tip. Všimnite si modely, pri ktorých možno dve vykurovacie telesá spojiť do jednej vykurovacej zóny. Tým sa zvýšia vaše možnosti varenia.

Ďalšie možnosti

Ďalšie možnosti, ktoré rozširujú funkčnosť varnej dosky, budú užitočné pre tých, ktorí ocenia maximálny komfort a pohodlie pri používaní kuchynských spotrebičov:

 1. Automatické varenie – keď prvok dosiahne nastavenú teplotu, režim vykurovania sa zmení na udržiavanie tepla.
 2. Automatické vypnutie – spotrebič sa automaticky vypne, ak používateľ po určitú dobu nevydá žiadne pokyny.
 3. Tlačidlo detskej poistky eliminuje riziko náhodného zapnutia spotrebiča.
 4. Detekcia kuchynského riadu – varná doska automaticky zistí nielen to, či je na pracovnej doske kuchynský riad, ale aj to, či je správne umiestnený.
 5. Indikátor zvyškového tepla – na indikáciu prítomnosti zvyškového tepla.

Poradie najlepších výrobcov

HodnotenieMiestoNázovHodnotenie
Zoznam najlepších výrobcov1Asko5.0
2NEFF4.9
3Smeg4.8
4MAUNFELD4.7
5Electrolux4.6
6Bosch4.5
7Gorenje4.4
8Weissgauff4.3
9Hansa4.2
10Beko4.1

Asko

Hodnotenie: 5.0

Asko

Krajina: Švédsko

Webová stránka: /

Spoločnosť bola založená vo Švédsku v roku 1996. Odvtedy jej odborníci pracujú na vytváraní nákladovo efektívnych, bezpečných a odolných zariadení. Všetky značky spoločnosti Electrolux (bez výnimky) majú certifikáty kvality. Všetko v tomto spotrebiči má štýlový, osobitý dizajn a vyvážený výkon. Vďaka tomu si značka vybudovala bezchybnú povesť.

Naši odborníci zaradili túto značku do tohto hodnotenia z dobrého dôvodu – jednou z rozpoznateľných vlastností varných dosiek Asko je ich dlhšia životnosť v porovnaní s konkurenčnými značkami. Je to úplne pochopiteľné: spoločnosť pri vývoji používa vysokopevnostné a odolné materiály: sú bezpečné a odolné voči opotrebovaniu a v neposlednom rade si zachovávajú svoj reprezentatívny vzhľad.

Výrobky Asko patria do prémiovej cenovej triedy. Určené pre ľudí, ktorí nie sú ochotní len utrácať za domáce spotrebiče, ale chcú si vybaviť domácnosť najnovšími technickými vymoženosťami. Ako všetky spotrebiče, aj varné dosky prechádzajú niekoľkými stupňami kontroly – pri predaji sa nevyskytujú žiadne poruchy.

NEFF

Hodnotenie: 4.9

NEFF

Krajina: Nemecko

Webová stránka: /

NEFF je nemecká značka, ktorá sa pýši históriou siahajúcou až do konca 19. storočia. Teraz súčasť skupiny spoločností BSH. Značka bola uvedená na Slovenská trh až v roku 2005. Pod touto značkou sa vyrábajú a predávajú len spotrebiče prémiovej triedy.

Elektrické varné dosky Neff kombinujú pôsobivý výkon (až 17 úrovní ohrevu) s kvalitnými komponentmi. Rad tejto značky sa môže pochváliť celým arzenálom užitočných možností: dotykové ovládanie, ohrev panvíc, udržiavanie teploty a dva horáky so spoločnou tepelnou zónou. Varné dosky Neff sa ľahko čistia: so špeciálnou škrabkou môžete varné dosky udržiavať v najlepšom stave.

Smeg

Hodnotenie: 4.8

Smeg

Krajina: Taliansko

Webová stránka: /

Prémiový taliansky výrobca domácich spotrebičov. Spoločnosť sa zameriava predovšetkým na technologickú zložku, udržiavanie vysokej úrovne kvality a výnimočného dizajnu svojich výrobkov. Každý z modelov elektrických sporákov SMEG na trhu vytvoril tím uznávaných architektov a dizajnérov.

V súčasnosti sa považuje za jedného z najväčších výrobcov domácich spotrebičov na svete. Zastúpenia po celom svete – v Európe, napríklad v Portugalsku, Francúzsku, Rusku, ale aj v zahraničí (USA, SAE atď.).).

Sortiment SMEG zahŕňa niekoľko verzií varných dosiek – indukčné varné dosky s integrovaným odsávačom pár, kombinované verzie, sklokeramické varné dosky atď. Obzvlášť obľúbené sú výrobky s M

  tiZone – varná zóna je rozdelená na dve časti – alebo ju možno použiť ako jednu veľkú varnú zónu.

  MAUNFELD

  Hodnotenie: 4.7

  MAUNFELD

  Krajina: Spojené kráľovstvo

  Webová stránka: /

  Spoločnosť pôsobí na domácom trhu už viac ako dve desaťročia a za ten čas si dokázala vybudovať dobré meno vo svojej oblasti. To všetko vďaka pôsobivej ponuke kuchynských spotrebičov, použitiu praktických a moderných materiálov, ktoré sú nielen vysoko funkčné, ale aj odolné voči opotrebovaniu.

  Ďalšou zaujímavosťou modelu MAUNFELD je jeho štýlový minimalistický dizajn, ktorý bol vyvinutý priamo v hlavnom laboratóriu výrobcu. Preto si spotrebiteľ môže ľahko nájsť vhodnú varnú dosku do každého interiéru. Zariadenia značky sa nachádzajú v Taliansku, Turecku, Poľsku a ďalších krajinách.

  Electrolux

  Hodnotenie: 4.6

  Electrolux

  Krajina: Švédsko

  Webová stránka: /

  Švédska spoločnosť, založená pred viac ako sto rokmi, je dnes jedným z „monštier“ svetového trhu s domácimi spotrebičmi a profesionálnym vybavením. Druhý najväčší výrobca domácich spotrebičov na svete (na čele je spoločnosť Whirlpool). V priebehu rokov medzinárodná korporácia absorbovala niekoľko spoločností, medzi ktorými boli pomerne známe (napríklad Zanussi).

  Varné dosky spoločnosti Electrolux sú bezpečné na používanie, ľahko sa čistia a sú veľmi prívetivé pre používateľa – okamžite reagujú na jeho príkazy (vďaka dotykovému panelu a elektronike) a sú úsporné (vďaka vysokej účinnosti). Všetky tieto vlastnosti spolu vytvárajú vysoko funkčný, efektívny, odolný a užitočný výrobok.

  Ďalšie trikové sporáky Electrolux – široká škála úprav z hľadiska výkonu, veľkosti a cenovej kategórie. Každý si môže vybrať najlepší variant podľa vlastných želaní.

  Bosch

  Hodnotenie: 4.5

  Bosch

  Krajina: Nemecko

  Domovská stránka Weissgauff: /

  Známa nemecká značka, ktorá zahŕňa mnoho značiek, je pevne zakorenená na Slovenskom trhu vďaka dokonalej rovnováhe vysokej spoľahlivosti a odolnosti za rozumnú cenu. Spoločnosť má pomerne široký sortiment varných dosiek, aj keď mierne rovnaký.

  Používatelia si pochvaľujú najmä bezporuchovú prevádzku a technologické inovácie spotrebičov BOSCH. Výrobky tohto výrobcu – vždy spoľahlivý nákup pre domácnosť. Vysoko funkčné indukčné varné dosky so špeciálnymi tvarmi a veľkosťami zjednodušujú proces varenia a robia z neho skutočný pôžitok.

  Silnou stránkou výrobkov spoločnosti je aj dokonalý vizuálny vzhľad a praktickosť materiálov. Do výrobného procesu sú zapojení poprední dizajnéri a inžinieri. Výsledkom je vedome navrhnutý a bezpečný výrobok. V čom sú varné dosky BOSCH dobré?? Každý detail bol navrhnutý tak, aby poskytoval maximálnu ochranu používateľa pred možnými poruchami: detská poistka, neohrievací povrch pri indukčných modeloch, automatické vypnutie a ďalšie.

  Gorenje

  Hodnotenie: 4.4

  Gorenje

  Lokalita: Slovinsko

  Webová stránka: ru./

  Od svojho založenia v 50. rokoch 20. storočia vyrába funkčné a pohodlné výrobky pre domácnosť. Od 80. rokov sú k dispozícii prvé vstavané varné dosky. Dnešný sortiment spoločnosti Gorenje zahŕňa širokú škálu starostlivo navrhnutých elektrických varných dosiek. Pre každého spotrebiteľa značka ponúka kvalitné riešenia s lakonickými povrchmi, ergonomickými líniami a rozmanitými konfiguráciami.

  Široký sortiment výrobkov, nízka spotreba energie, dokonalé umiestnenie horákov a vysoká užívateľská prívetivosť sú hlavnými dôvodmi, prečo sú tieto výrobky veľmi žiadané. Varné dosky sú vybavené detskou poistkou, časovačom na pohodlné varenie, automatickým vypnutím atď.

  Weissgauff

  Hodnotenie: 4.3

  Weissgauff

  Krajina: Nemecko

  Webová stránka: /

  Táto značka vznikla v Nemecku, ale stala sa známou hneď po uvedení na Slovenská trh. V roku 2009 značku získala spoločnosť Megalex a o štyri roky neskôr expandovala na trh SNŠ. Ruskí majitelia si ponechali dizajnérsky tím nemeckého typu a presunuli výrobu do Číny.

  To však neznamená nízku kvalitu – spotrebiče sú vyrobené rovnakou technológiou ako slávne značky Bosch, Hotpoint Ariston, ale ich trhová cena je nižšia. Stojí za zmienku, že ponuka výrobcu elektrických varných dosiek je pomerne skromná – len tri rady, ale každý model je jedinečný. Prezentovaný sortiment sa líši vo výkone – od 3 do 7,3 kW. Nie je zlá ani z hľadiska vybavenia (od dvojplatničky domino po plnohodnotnú štvorplatničku).

  Hansa

  Hodnotenie: 4.2

  Hansa

  Krajina: Nemecko

  webová stránka: /

  Značka sa prezentuje ako nemecká značka, ale v tejto krajine sa vyrábajú len návrhy: všetky elektrické varné dosky sa vyrábajú v Poľsku. Výrobky sú vybavené spoľahlivou elektronikou, ktorá bez problémov funguje počas stanovenej životnosti. Pravda, je tu jedna vlastnosť – technika je dosť citlivá na výrazné nárazy.

  Výrobca ponúka desiatky možností pre elektrické varné dosky s dvoma aj štyrmi horákmi. Inžinieri spoločnosti tvrdia, že každý model sa zahreje už za 10 sekúnd. Varné dosky sú mechanicky odolné, ľahko sa čistia a sú esteticky dômyselne navrhnuté: počas používania do švov nepadajú zvyšky potravín a prach.

  Beko

  Hodnotenie: 4.1

  Beko

  Krajina: Turecko

  Miesto: /

  Známy turecký výrobca domácich spotrebičov patriaci do skupiny Ko Holding. Značka je na národnom trhu už takmer štvrťstoročie. Závod spoločnosti sa nachádza v Kirzhachu. Stojí za zmienku, že výrobca sa postaral o dlhú životnosť vyrobených spotrebičov.

  Väčšina elektrických varných dosiek tejto značky je chránená špeciálnym rámom z nehrdzavejúcej ocele po obvode varnej plochy – na ochranu pred mechanickým poškodením. V prípade rozliatia tekutiny na varné zóny sa automaticky vypnú. Podľa spotrebiteľských recenzií sú spotrebiče Beko odolné, poruchy sú zriedkavé (hlavne malé, ľahko vymeniteľné časti), ľahko sa ovládajú.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: