11 najlepších karáf na varenie kávy

*Súhrn toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento dokument je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom je dobré poradiť sa s profesionálnym pivovarníkom.

Kávu miluje takmer každý a mnohí si nevedia predstaviť svoje ráno bez voňavého a povzbudzujúceho nápoja. Dnes si môžete kúpiť rôzne multifunkčné jednotky, ktoré nevyžadujú špeciálne zručnosti a automaticky robia všetko pre človeka. Skutoční znalci kávy však zostávajú verní tradičnému atribútu – karafe.

Prvá nádoba sa používala už v staroveku. Africkí nomádi brali svoje veľké medené kotlíky a varili v nich kyslý nápoj. Postupne sa rozmery zmenšili kvôli nepohodlnosti prepravy z miesta na miesto. A woky sa zmenia na malé džbány s dlhými rúčkami a výlevkami.

Po rozšírení takéhoto náčinia na Arabskom polostrove sa postupne začalo meniť a stalo sa nám známym tuh-jesus. Zúžený povrch, ktorý zabraňuje rozlievaniu nápoja. Vďaka dlhšej rukoväti je proces varenia oveľa jednoduchší a pohodlnejší.

Ako si vybrať kávovar

Ako si vybrať viacúčelový kávovar, ktorý je nielen pohodlný, ale zároveň poskytuje kávu najvyššej kvality? odborné tipy, ktoré vám pomôžu pri správnom nákupe.

 1. Tradičný bzučiak má tvar kužeľa. Tu sa štrk usadzuje rýchlejšie a pena je čo najčistejšia.
 2. Čím hrubšia je základňa a steny, tým lepšie. Tým sa zabezpečí rovnomerné zahriatie uvarenej kávy, aby zostala dlhšie horúca.
 3. Ak chcete získať klasický nápoj, vyberte nádoby na 1-2 šálky.
 4. Ploché, rovné podstavce sú najlepšie pre elektrické varné dosky, zaoblené podstavce pre plynové varné dosky.
 5. Mosadzná karafa je najpraktickejšia a cenovo dostupná pre všetkých zákazníkov.
 6. Pre začiatočníkov si môžete vybrať priehľadné sklo, ktoré vám umožní kontrolovať proces a zabrániť vyvareniu kávy.
 7. Čím dlhšia je rukoväť, tým je pohodlnejšia. Materiál odolný voči vysokým teplotám umožňuje používať riad bez nutnosti používať kuchynské chňapky. Vďaka odnímateľnej rukoväti môžete riad po varení lepšie umyť.
 8. Vyššie destilátory z nehrdzavejúcej ocele varia pomalšie a ponúkajú bohatší, aromatickejší nápoj.
 9. Integrovaná výlevka uľahčuje nalievanie kávy do šálok. Čím je širší, tým je pohodlnejší.
 10. Na dosiahnutie dokonalého výsledku by mal byť priemer hrdla 2 až 3-krát väčší ako priemer základne.
 11. Pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov sú správnou voľbou 500 ml alebo väčšie destilátory z nehrdzavejúcej ocele.

Ktorá karafa je najlepšia: medená, keramická alebo oceľová?

Dnes používame rôzne materiály pre naše gramofóny. Najbežnejšie sú meď, keramika a nehrdzavejúca oceľ. Pokúsme sa zistiť, ktorý materiál je lepší na výrobu skutočného osviežujúceho nápoja a aké sú nevýhody každého z nich.

Materiál

Výhody

Nevýhody

Meď

+ tradičný turecký materiál;

+ vysoká tepelná vodivosť;

+ Vhodné pre plynové a elektrické varné dosky, grily a pieskové variče;

+ V prípade pádu vydrží značné nárazy bez deformácie;

+ Esteticky príjemný vzhľad;

+ prijateľná cena.

– bez vnútornej vrstvy cínu alebo striebra môžu oxidovať a vylučovať škodlivé látky;

– rýchlo sa ochladzuje.

Keramika

+ na prípravu rôznych druhov kávy;

+ sa pomaly ochladzuje;

+ rovnomerný ohrev pre lepšiu intenzitu a chuť;

+ Šetrné k životnému prostrediu a bezpečné;

+ rôzne vzory;

+ príjemný vzhľad.

– krehké telo;

– trvá dlho, kým sa zahreje;

– pri náhlych zmenách teploty praská;

– Neglazované modely pohlcujú pachy;

– vysoká cena.

Nerezová oceľ

+ nízka hmotnosť;

+ neovplyvňuje arómu a chuť kávy;

+ sa nemusí vyrovnávať s výkyvmi teploty;

+ jednoduchá starostlivosť;

+ robustné a odolné;

+ nevypúšťa žiadne škodlivé látky;

+ rozpočtová cena.

– jednoduchý dizajn;

– široký krk Turka;

– nerovnomerné vykurovanie;

– chuť nápoja odhaľuje menej.

Vybrali sme 11 modelov Turkov, ktoré spájajú najlepšie vlastnosti a ktoré sa stali najpredávanejšími a sú schválené zákazníkmi a nezávislými odborníkmi.

Rebríček najlepších kávovarov

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie medené kotly1Mosadzná karafa, 500 ml989€
2Mayer Boch 750 Maker810€
3Grazia, 350 ml918€
4TimA TU-550c724€
5Mallony „Orientálna krása“, (Art. 985223)905€
Najlepšie varné nádoby z nehrdzavejúcej ocele1Vitesse „Turguoise“, 685 ml VS-8634790€
2Fissman, 550 ml. 33051 259€
3Padia, 340 ml (Art. 6100-23)286€
Najlepšie keramické kadidelnice1Ceraflame I
Novinka500 ml. D9375
2 417€
2Gutenberg Orientálna mozaika, 200 ml (C09-200)2 069€
3Ceraflame „I
Kladivom“ (čl. D9409)
2 890€

Najlepšie medené kotly

Stanica „Copper“, 500 ml

Hodnotenie: 4.9

Stanica Copper

Prvé miesto patrí klasickej termoske klasického tvaru s objemom 500 ml. Je vyrobený z medi s ochrannou vrstvou. Vnútorná časť výrobníka je ošetrená potravinárskym cínom, ktorý zabraňuje oxidácii a robí výrobník bezpečným pre vaše zdravie. Úzke hrdlo vytvára trpký, aromatický nápoj.

Rukoväť je dostatočne dlhá, pohodlná, vyrobená z prírodného dreva. Pomáha spríjemniť proces prípravy kávy a eliminuje riziko popálenia. Kovový krúžok umožňuje zavesenie liehovaru na háčik aj na policu. Vynikajúci dizajn z neho robí štýlový predmet v kuchyni. Kávovar je ideálnym darčekom pre milovníkov hlbokého L pri akejkoľvek príležitosti.

Mnohí používatelia sa vyjadrili o skvelom vonkajšom dizajne a autentickej, povzbudzujúcej aróme a plnom charaktere kávy. Destilačná nádoba je vysoko odolná, odolná voči deformácii, vnútorná vrstva sa nepoškriabe. Dôležitou vlastnosťou je možnosť umývania v umývačke riadu.

Výhody

 • Na prípravu všetkých druhov kávy;
 • Drevená rukoväť, ktorá sa nevyhrieva;
 • výtok;
 • bezpečnosť;
 • Dokonalý pomer medzi priemerom základne a priemerom hrdla;
 • Pocínovaná vnútorná vložka.

Nevýhody

 • nenájdené.

Mayer Boch 750 Maker

Hodnotenie: 4.8

Mayer Boch 750 malta

Na druhom mieste v rebríčku je moriak renomovanej značky Mayer Boch. Vyrobené z vysokokvalitnej medi s čiernym poniklovaným vonkajším povrchom. Trojrozmerný vzor priťahuje pozornosť a spríjemňuje varenie kávy. Vnútorná časť je pocínovaná na bezpečné používanie medeného riadu.

Výrobca zabezpečuje rovnomerný ohrev. Úzke hrdlo pomáha prášku rýchlo sa usadiť na dne a vďaka tomu je pena čistejšia od nečistôt. Vysoká bočná stena vytvára ideálne podmienky na prípravu plnej kávy a zachováva jej arómu. Vyrezávaná drevená rukoväť umožňuje rýchle vybratie destilačného prístroja z variča počas varenia. Nezahrieva sa a vylučuje obarenie.

Môže sa používať na všetkých varných doskách okrem indukčných sporákov. Neodporúča sa čistiť abrazívnymi prostriedkami a v umývačke riadu. Mnohí vyzdvihli, že varná kanvica Mayer Boch 750 je vhodná na prípravu kávy pre veľkú spoločnosť, vyrába nápoj podľa tradičných receptov, ako aj podľa autorových.

Výhody

 • vysokokvalitná meď;
 • izolovaná rukoväť;
 • potiahnuté potravinárskym cínom;
 • Vysoké boky – 13 cm;
 • príjemný dizajn
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • Nezistené.

Grazia copper cooper cooper, 350 ml

Hodnotenie: 4.8

Grazia tin

Pre milovníkov klasických kávových receptov je ruská značka ideálnou voľbou pre dokonalý výsledok. Vysokokvalitná meď vnútorne potiahnutá potravinárskym cínom. Tým sa zabezpečí, že kov pri zahrievaní neuvoľňuje škodlivé zlúčeniny, takže používanie moriaka sa považuje za bezpečné pre vaše zdravie.

Vrchná časť je potiahnutá žiaruvzdorným lakom. Lesklé telo má štýlový a drahý vzhľad. Priemer podstavca je 7 cm a hrdla 5 cm. Môže sa používať na plynových, sklokeramických alebo elektrických vykurovacích plochách. Rukoväť z prírodného dreva. Má pohodlný tvar, nevedie teplo. Má krúžok na zavesenie na háčik.

Mnohí spotrebitelia si tento model vyberajú pre jeho optimálnu kapacitu, atraktívny dizajn a pohodlný tvar. Dobre sa čistí po použití v ruke alebo v umývačke riadu; pri páde sa nedeformuje; aj po dlhšom používaní vyzerá stále rovnako dobre ako pri kúpe.

Výhody

 • Vnútri je hrubá vrstva cínu;
 • výlevka na nalievanie kávy do šálok;
 • Bezpečne pripevní rukoväť;
 • úzke hrdlo;
 • S vonkajším zrkadlovým leštením;
 • možno umývať v umývačke riadu.

Nevýhody

 • nenájdené.

TimA TU-550s

Hodnotenie: 4.7

TimA TU-550s

Ďalší model, ktorý bude zaradený do hodnotenia pod hovoriacim názvom „Turčanka“, ktorý osloví milovníkov skutočnej silnej kávy. Vďaka ideálnemu pomeru medzi veľkosťou dna a hrdla, priemerom stien a výškou bokov sa nápoj získava presne podľa klasickej receptúry, pričom sa zachováva aróma a dokonalá pena. Vhodné pre všetky variče (okrem indukčných) a na prípravu tureckej kávy na piesku.

Vnútorná povrchová úprava z potravinárskeho cínu. Telo je upravené priehľadným lakom a zdobené jemnými orientálnymi ornamentmi. Drevená rukoväť je odnímateľná a v prípade potreby sa dá odskrutkovať. Pohodlne sedí v kefke, nerozpáli sa, zabraňuje popáleniu.

Podľa niektorých recenzií je to presná kópia tradičného liehovaru. Úzke hrdlo zabraňuje odparovaniu éterických olejov, tekutina sa postupne zahrieva, čím vzniká silný nápoj s bohatou arómou. Používatelia aj odborníci udeľujú zariadeniu TimA TU-550s najvyššie známky za všetky jeho vlastnosti.

Výhody

 • štýlový vzhľad;
 • úzke hrdlo s výlevkou;
 • Stabilná, široká základňa;
 • Odnímateľná rukoväť odolná voči teplu;
 • klasický kužeľovitý tvar;
 • Háčik na zavesenie.

Nevýhody

 • nenájdené.

Mallony „Orientálna krása“, (Art. 985223)

Hodnotenie: 4.6

Mallony Oriental Beauty (Art. č. 985223)

Medený liehovar Classic M1M je dvakrát potiahnutý potravinárskym cínom, čo eliminuje riziko zahrievania chemikálií. Tepelne odolný lak mu dodáva zvláštny lesk a krásne zdobenie robí z modelu štýlový doplnok v kuchyni. Môže sa používať na všetkých vykurovacích povrchoch okrem indukčných sporákov. Úzke hrdlo podporuje zachovanie vône. Spodná časť sa zahrieva rovnomerne.

Rukoväť z prírodného dreva s pohodlným uhlom sklonu. Nevedie teplo, umožňuje rýchle odstránenie hrnca z variča pri varení. Odskrutkovacia rukoväť sa dá v prípade potreby odskrutkovať. Turbot sa ľahko čistí a nevyžaduje si takmer žiadnu údržbu.

Kupujúci si všimli, že meď časom netmavne, na povrchu sa netvoria žiadne škvrny, vyzerá rovnako atraktívne ako pri prvom zakúpení. Káva je plná, s pikantnou chuťou a vôňou. Nízke náklady boli silným argumentom pre výber modelu „Oriental Beauty“.

Výhody

 • klasický tvar;
 • optimálny priemer základne a hrdla;
 • odnímateľná, žiaruvzdorná rukoväť;
 • Meď je veľmi kvalitná;
 • Dve vrstvy cínu;
 • výtok.

Nevýhody

 • nie je možné nájsť.

Najlepšie sitko z nehrdzavejúcej ocele

Vitesse „Turguoise“, 685 ml VS-8634

Hodnotenie: 4.9

Vitesse Turguoise

Destilačná nádoba z nehrdzavejúcej ocele 18/10 je prvá v tejto kategórii. Vďaka leštenej povrchovej úprave so zrkadlovými vložkami je atraktívny a vhodný do všetkých typov kuchýň. Steny a základňa sa rýchlo zahrievajú na ranný nápoj dodávajúci energiu. Váži len 300 g.

Pohodlne tvarovaná kovová rukoväť s bakelitovou rukoväťou, vďaka ktorej sa nešmýka a nezahrieva.Turguoise je kávovar pre firmy veľkosti 4.

Podľa používateľov sa dizajn dobre kombinuje s iným riadom z nehrdzavejúcej ocele. Je vysoko trvanlivý, odolný voči poškodeniu, odstraňuje zvyšky kávy, nefarbí sa, nefarbí a možno ho umývať v umývačke riadu. Tento model je považovaný za najlepší z hľadiska pomeru kvalita/cena.

Výhody

 • vysokokvalitnej nehrdzavejúcej ocele;
 • Výlevka na ľahké nalievanie;
 • Bakelitová rukoväť;
 • štýlový vzhľad;
 • pre všetky typy povrchov (okrem indukčných varných dosiek).

Nevýhody

 • široké ústa.

Fissman, 550 ml. 3305

Hodnotenie: 4.8

Fissman, 550 ml. 3305

Nielenže pomáha variť pravú aromatickú kávu, ale stáva sa aj ozdobou interiéru slávnej dánskej značky Fissman. Nerezová oceľ neabsorbuje pachy, nevypúšťa žiadne škodlivé látky a je zdravotne neškodná. Mimoriadne pevná konštrukcia umožňuje dlhodobé používanie bez obáv z deformácií a poškodenia.

Zrkadlový lesk dodáva modelu nádych noblesy a vznešenosti. Bakelitom potiahnutá rukoväť nevedie teplo, nešmýka sa. Má otvor na pripevnenie k háku. Široká základňa je silná, rovnomerne drží teplo. Výlevka na výlevke vám umožní ľahšie naliať kávu do šálok.

Kupujúcich potešil najmä vonkajší vzhľad liehovaru. Dokonale sa hodí do moderných kuchynských interiérov a perfektne ladí s ostatným kuchynským riadom. Poznamenaný tým, že sa dá umývať v umývačke riadu. Mnohí však poukázali aj na to, že sa dobre čistí aj ručne, na stenách nezostáva žiadny pigment, nie je potrebné používať ďalšie brúsne prostriedky.

Výhody

 • robustná nehrdzavejúca oceľ;
 • výtoková rúra;
 • žiaruvzdorná rukoväť;
 • moderný dizajn;
 • leštenie zrkadla;
 • možno umývať v umývačke riadu.

Nevýhody

 • žiadne detergenty.

Adia, 340 ml (Art. 6100-23)

Hodnotenie: 4.7

Padia, 340 ml (ref. 6100-23)

Turek indickej značky, ktorý sa nachádza v našom rebríčku, vyzerá elegantne a moderne vďaka leštenej nehrdzavejúcej oceli s vysokým leskom. Je ľahký a praktický, pomôže vám rýchlo uvariť nápoj požadovanej sily a potom nevyžaduje zložitú údržbu, pretože kov sa nezafarbí tmavým pigmentom kávy a neabsorbuje vôňu.

Bakelitová rukoväť má pohodlný tvar, nezahrieva sa, nekĺže, zapínanie je bezpečné. Špeciálne otváranie vám umožní uložiť výrobník nielen do kuchynskej skrinky, ale aj na háčik. Tvar modelu umožňuje postupné zahrievanie kvapaliny. Nos na krku zvyšuje pohodlie pri používaní.

Padia Turbata bola zvolená za najlepšiu v ekonomickom segmente. Nízka cena a dobrý výkon a vzhľad z neho urobili obľúbenú voľbu medzi zákazníkmi. Hoci nie je určený na prípravu nápoja so zložitým receptom, môžete v ňom uvariť klasickú kávu aj pre začiatočníkov. Model, ktorý rozhodne stojí za zváženie, ak cena nie je ani trochu predražená.

Výhody

 • Vysokokvalitná oceľ;
 • jednoduchá starostlivosť;
 • otvor pre hák;
 • výtok;
 • Ergonomická rukoväť s povrchovou úpravou, ktorá nie je pokovovaná;
 • nízka cena.

Nevýhody

 • malá hrúbka steny.

Najlepšie keramické sitko

Ceraflame I
iks New500 ml. D9375

Hodnotenie: 4.9

Ceraflame I</div><p>iks New 500″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/35116666197571-6611.jpg“ height=“448″ title=“Ceraflame I<br />Iiks New 500″></p><p>Prvé miesto v rebríčku najlepších keramických Turkov zaslúžene patrí modelu, ktorý vyzerá veľmi elegantne a pôvabne. Je smaltovaný hladkým smaltom, ktorý neutralizuje nerovnosti a praskliny a vytvára lesklý povrch odolný proti poškriabaniu. Hrniec bude vyzerať skvele aj po čistení abrazívnymi čistiacimi prostriedkami.</p><p>I<br />možno ho umiestniť na otvorený oheň, plynový alebo elektrický sporák, do mikrovlnnej rúry alebo mrazničky. Nie je ovplyvnený zmenami teploty. Materiály šetrné k životnému prostrediu použité pri výrobe sú zdravotne neškodné.</p><p>Hlavná výhoda tohto modelu: Postupne zohrieva tekutinu vo vnútri a vytvára efekt varenia, čím získava najbohatšiu arómu a chuť. Po vybratí z ohrievacej dosky sa keramika dlho chladí, čím sa zachováva kvalita nápoja. Rukoväť je odnímateľná na jednoduché čistenie po varení a skladovaní.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>dokonalý tvar;</li><li>otočná rukoväť;</li><li>šetrné k životnému prostrediu a bezpečné;</li><li>odolné voči teplotným výkyvom;</li><li>Odolný smaltovaný povlak;</li><li>možno umývať v umývačke riadu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nenájdené.</li></ul><h3>Gutenberg „Orientálna mozaika“, 200 ml (C09-200)</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Gutenberg Orientálna mozaika 200ml (C09-200)

Výrobník dreveného uhlia s krásnou dekoráciou bude obľúbeným doplnkom v kuchyni a dokonalým darčekom pre milovníkov skutočného hlbokého L. je vyrobený z cermetu, ktorý je pevný a tepelne vodivý. Postupné varenie zaručuje pikantnú chuť a vôňu. Nezastaví sa ani po odstavení hrnca z horáka.

Trojrozmerný vzor z rôznofarebnej glazúry pripomína rozprávkového vtáka ohniváka z východných rozprávok. Nevyjadriteľný estetický pôžitok sa stretáva s chuťovým pôžitkom. Okrem toho je karafa Gutenberg veľmi praktická a ľahko sa používa. Rukoväť z prírodného dreva je ergonomicky tvarovaná, zabraňuje popáleniu, pretože nevedie teplo.

Gurmáni, ktorí nemajú radi stručnosť a jednoduchosť v dizajne, dávajú tomuto modelu hodnotenie „výborný“. Zdôrazňuje sa tiež, že sa môže používať na indukčných vykurovacích plochách, čo prilákalo ešte väčší záujem a nových kupujúcich.

Výhody

 • inteligentný dizajn exteriéru;
 • Úzky výtok;
 • žiaruvzdorná rukoväť;
 • široká základňa;
 • odolný materiál;
 • pre všetky typy sporákov.

Nevýhody

 • Vyžaduje šetrnú starostlivosť bez použitia kovových kefiek a abrazívnych prostriedkov.

Ceraflame „I
Iks Hammered“ (čl. D9409)

Hodnotenie: 4.8

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: