12 najlepších odstraňovačov kuchynskej mastnoty

*Ocenenie najlepších diel redaktorom: *Ocenenie najlepších diel redaktorom: *Ocenenie najlepších diel redaktorom: *Ocenenie najlepších diel redaktorom. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamný alebo nákupný návod. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Každá žena v domácnosti trávi čas v kuchyni udržiavaním poriadku a útulnosti. Špeciálne výrobky vám pomôžu rýchlo odstrániť stopy mastnoty zo sporákov, rúr, pracovných dosiek a keramických obkladačiek. Vďaka svojim aktívnym zložkám rozpúšťa zaschnuté škvrny, čím uľahčuje ich odstránenie. Na trhu je množstvo takýchto výrobkov, takže je ľahké nájsť ten správny výrobok, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Výrobcovia ponúkajú rôzne formy výrobkov: vo forme gélu, prášku, peny, tekutiny, krému a pasty.

Existujú čistiace prostriedky univerzálne pre všetky povrchy a vysoko špecializované, ktoré sú vhodné len pre určitý materiál: sklokeramiku, kov, smaltovaný riad. Okrem vysokého čistiaceho výkonu výrobku by sa mali zohľadniť aj tieto vlastnosti. Niektoré výrobky si vyžadujú iba použitie rukavíc, mnohé sú vďaka netoxickému zloženiu pre človeka úplne bezpečné.

Náš výber 12 odstraňovačov mastnoty, ktoré si pochvaľujú bežné ženy v domácnosti. Sú účinné, ľahko sa používajú a výrazne skracujú čas potrebný na čistenie.

Hodnotenie najlepších odstraňovačov kuchynskej mastnoty

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie odstraňovače kuchynskej mastnoty1Mastnota preč HG400€
2Aze
 • t GraSS
 • 130€
  3SprayFreshbubble270€
  Najlepšie kuchynské tukové gély1Forte Plus Sano455€
  2Čistič kuchyne DEC355€
  3FLAT Gél s vôňou citróna na odstraňovanie pripálených a mastných tukov120€
  Najlepšie kuchynské mastné krémy1Univerzálny krém Sanita Green Tea & Lime127€
  2Nordland čistiaci krém180€
  3Shumanit Delicate Bagi310€
  Najlepší odstraňovač mastnoty z kuchyne1Kao Homing na popáleniny a mastnotu315€
  2Odstraňovač škvŕn SARMA55€
  3Apollo FUNS Čistiaci prostriedok na hlboké znečistenie200€

  Najlepší odstraňovač kuchynskej mastnoty

  Mastnota preč HG

  Hodnotenie: 4.9

  Odstraňovač mastnoty Grease away HG

  V prvej línii je univerzálny typ kvapaliny, ktorý je vhodný na rôzne povrchy a poskytuje im dokonalú hygienickú čistotu. Je účinný na kovové a sklokeramické varné dosky, rúry, odsávače pár, kuchynské náradie a príbory a skrinky s prednými stenami. Odstraňuje odolnú mastnotu a nečistoty, odstraňuje stopy po rukách. Pravidelné používanie zabráni vzniku nových škvŕn.

  Na rozdiel od iných podobných výrobkov sa tento nemecký výrobok môže používať aj na čistenie hliníkových povrchov a plastov. Nepoškodzuje vrchnú vrstvu a nenarušuje jej funkciu. Lesklé spotrebiče získajú svoj lesk. Žiadne šmuhy po odstránení prípravku.

  Fľaša má ochranný kryt proti rozstreku, čo je veľmi dôležité, keď sú v dome deti. Rozbíja olej, mastnotu a sadze v priebehu niekoľkých sekúnd, čím výrazne skracuje čas čistenia. Výrobok, ktorý sa vyrába v Holandsku, sa podľa recenzií zákazníkov opätovne kupuje po jedinom nákupe.

  Najlepšie

  • Odstraňuje všetky druhy nečistôt;
  • Nevyžaduje dlhé namáčanie;
  • biologicky rozložiteľný a bezpečný výrobok;
  • pohodlný mechanizmus aplikácie;
  • ochrana povrchov pred odtlačkami prstov.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Čistič kuchyne Aze
 • t GraSS
 • Hodnotenie: 4.8

    Aze<li></div><p>t GraSS“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/9181666197571-612.jpg“ height=“400″ title=“Čistič kuchyne Aze</p><li>t GraSS“><p>Tu je pohľad na čistič mastnoty, ktorý výborne odstraňuje pretrvávajúce nečistoty. Jeho vysoko koncentrované zloženie okamžite rozkladá pripálené zvyšky jedla zo smaltovaného a nerezového riadu, kovových a sklokeramických varných dosiek. Výrobok odstraňuje sadze z komínov a grilov, konvektomatov a pražiacich zariadení. Poradí si so znečistením skla, porcelánu, kameniny.</p><p>Tekutina sa ľahko odstráni špongiou a povrch nie je potrebné leštiť. Používa sa nielen v domácnostiach, ale aj vo verejných zariadeniach. Dezinfikuje povrchy a zabraňuje usadzovaniu pachov na stenách riadu a spotrebičov. Používa sa v zdravotníckych a detských zariadeniach, kde je účinný nielen pri čistení rýchlo znečistených povrchov, ale má aj antibakteriálny účinok.</p><p>Výrobok Aze</p><li>t dostáva vysoké známky. Pomáha udržiavať kuchyňu čistú bez akejkoľvek námahy hostiteľky. Reakčný čas je 10 až 20 sekúnd, v obzvlášť citlivých prípadoch až 1 minúta.<h4>Výhody</h4><ul><li>má multifunkčné pôsobenie;</li><li>vysoká koncentrácia účinných látok;</li><li>účinné odbúravanie tukov;</li><li>Nevyžaduje si žiadnu mechanickú námahu;</li><li>Najnižšia miera spotreby.</li></ul><h4>Výhody</h4><ul><li>neboli odhalené.</li></ul><h3>Freshbubble t Univerzálny sprej na mastnotu a znečistenie v kuchyni</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Univerzálny sprej na odstraňovanie mastnoty a sadzí v kuchyni Freshbubble

  Tretia je ekologická potravina, ktorá nemá negatívny vplyv na ľudské zdravie a nie je škodlivá pre životné prostredie. Obsahuje len bezpečné zložky. Kalcinovaná sóda a sodná soľ vytvárajú penivú látku, ktorá po postriekaní rozbíja odolné mastné a olejové škvrny. Odstraňuje aj vodný kameň, odtlačky prstov a pripálené potraviny.

  Kvapalina neutralizuje nečistoty z kovových, smaltovaných a sklokeramických povrchov. Odstraňuje pachy, ale zároveň má veľmi malý zápach. Ľahkú vôňu vytvára jalovcový esenciálny olej. Po čistení sú povrchy lesklé bez šmúh a bielych stôp.

  Slovenská výrobok bol zvolený fanúšikmi prírodných produktov. Táto značka vyrába ekologické výrobky, ktoré sú rovnako účinné ako čistiace prostriedky pre domácnosť. používa ako čistiace prostriedky rastlinné povrchovo aktívne látky, ktoré neznečisťujú vodu. Viacúčelový sprej obsahuje povrchovo aktívne látky vyrobené z kokosového oleja.

  Výhody

  • univerzálne použitie;
  • ekologicky bezpečné zloženie;
  • Účinne čistí kuchynské spotrebiče;
  • Je vhodný pre rôzne materiály;
  • pohodlný postrekovací mechanizmus.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Najlepšie kuchynské tukové gély

  Forte Plus Sano gél na odstraňovanie mastnoty a lepkavých zvyškov

  Hodnotenie: 4.9

  Forte Plus Sano Gél na odstraňovanie mastnoty a odolných nečistôt

  Zlatý v tejto kategórii je gél vyvinutý na odstránenie pripálenej mastnoty na kovových a keramických povrchoch. Ľahko si poradí s odolnými nečistotami na sporáku, v rúre, na grile, neutralizuje ich z hrncov, panvíc a príborov. Vysoká koncentrácia účinných látok umožňuje čistenie ihneď po aplikácii. Nie je potrebná žiadna predbežná úprava škvŕn. Hustá konzistencia okamžite rozbíja sadze bez šmúh.

  Najjemnejšie prírodné abrazívne častice leštia povrchy šetrným spôsobom, ktorý nepoškodzuje vzhľad predmetu a nemá negatívny vplyv na jeho výkon.

  Tento výrobok vyrobený v Izraeli sa stal populárnym medzi Slovenskámi ženami v domácnosti vďaka svojmu okamžitému pôsobeniu, bezpečnému zloženiu pre zdravie, dlhej životnosti jedného balenia. Ďalším výrazným plusom je veko s mechanizmom, ktorý bráni deťom v otvorení výrobku. Povrch fľaše je zvlnený, čo zabraňuje vykĺznutiu výrobku z rúk pri čistení.

  Výhody

  • Superkoncentrovaná kvapalina;
  • Bez potreby predchádzajúceho namáčania;
  • Odstraňuje nečistoty, ktoré prenikli hlboko do povrchu;
  • bezpečný leštiaci účinok;
  • ochrana proti náhodnému otvoreniu.

  Nevýhody

  • neboli identifikované.

  Čistič kuchyne DEC

  Hodnotenie: 4.8

  Čistiaci prostriedok pre kuchyňu DEC

  Na druhom mieste je aj čistiaci prostriedok na ťažko odstrániteľné mastné a špinavé škvrny. Pomáha udržiavať v čistote sporáky, odsávače pár, spotrebiče, riad, skrine a skrinky. Výrobok je vhodný na kovové, smaltované, sklenené, prírodné a umelé kamenné a plastové povrchy. Okamžite rozpúšťa nahromadenú mastnotu a pripálené zvyšky jedla. Na odstránenie nečistôt stačí jedno stlačenie.

  DEC je k dispozícii ako sprej. Gél sa premení na penu, ktorá pokryje čistený povrch a okamžite pôsobí. Táto forma je ideálna pre neprístupné miesta, ako je vnútro rúry alebo mikrovlnná rúra. Žiadne šmuhy po vysušení. Povrchy sú čisté a lesklé.

  Spotrebitelia tvrdia, že gél odstraňuje pretrvávajúce pachy a má ľahkú bylinnú vôňu. Má antibakteriálny účinok a udržiava kuchynské spotrebiče a kuchynský riad v dokonalej čistote. Nepoškriabe povrch, pretože neobsahuje žiadne abrazívne zložky.

  Výhody

  • hypoalergénne zloženie;
  • Vhodné na všetky typy povrchov;
  • jemný účinok na materiály;
  • pohodlný formát balenia vo forme spreja;
  • antimikrobiálny účinok.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  FLAT Gél s citrónovou vôňou na odstraňovanie spálenej cibule a tuku

  Hodnotenie: 4.7

  FLAT Gél na odstraňovanie mastnoty a pachov s vôňou citróna

  Na treťom mieste sa umiestnil gél, ktorý si dokonale poradí s obzvlášť silnou inkrustáciou na varných doskách, mikrovlnných rúrach, griloch a rúrach. Je koncentrovaný a dá sa ľahko rozotrieť na povrchy. V závislosti od zložitosti znečistenia trvá 1 až 5 minút, kým sa škvrna začne rozpúšťať. Po opláchnutí vytvára vysoký lesk. Žiadne drsné abrazíva, takže nedochádza k poškodeniu hrncov, panvíc a príborov gélom.

  Nie je potrebná žiadna špeciálna námaha ani špeciálne špongie či utierky. Gél sa optimálne dávkuje pomocou perforovaného uzáveru. Po zatvorení sa pevne uzamkne, čím sa zabráni náhodnému vyliatiu. Fľaša sa dávkuje pomaly, aj keď je počet čistených predmetov vysoký.

  Kupujúci poznamenávajú, že tento lacný výrobok pomáha odstraňovať mastnotu z ražňov a špízov, ktorá je pevne usadená v kovoch. Neutralizuje nepríjemné žlté pachy. Citrónová vôňa vytvára pocit čistoty a sviežosti. Postupne sa vytráca a nemieša sa s ďalšími pachmi.

  Výhody

  • pre najtvrdšie nečistoty;
  • Odstránenie maziva bez mechanickej námahy;
  • preukázaná účinnosť;
  • gél s dobrou krycou schopnosťou;
  • ľahká, osviežujúca citrusová vôňa.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Najlepšie krémy na odstránenie kuchynskej mastnoty

  Sanita Cream Universal Zelený čaj a limetka

  Hodnotenie: 4.9

  Univerzálny krém Sanita Green Tea & Lime

  Prvé miesto zaslúžene obsadil viacúčelový krém Sanita. Je určený na čistenie kovových, sklokeramických a smaltovaných materiálov a pomáha udržiavať čistotu kuchynských a hygienických zariadení. Prípravok obsahuje prírodné zložky, ktoré jemne, ale účinne odstraňujú mastnotu a odolné škvrny od jedla, vodný kameň, hrdzu a vodný kameň. Podiel mäkkých abrazívnych výplní predstavuje 30 %. Sóda bikarbóna (5 %) zvyšuje účinnosť.

  Primerane hustá textúra, ktorá sa dobre rozptyľuje. Krém sa oplachuje bez zvyškov a nezanecháva biele šmuhy na lesklých predmetoch. Neutralizuje nepríjemné pachy. Svieža vôňa limetky a citróna vytvára trvalý pocit čistoty.

  Zákazníci zanechávajú pozitívnu spätnú väzbu na Slovenská výrobok. Funguje efektívne, minimalizuje prácu žien v domácnosti a odstraňuje odolné škvrny, s ktorými si iné podobné produkty často neporadia. Fľaštička má praktický tvar s priehlbinami na prsty pre pohodlnejšiu aplikáciu na znečistené miesta.

  Výhody

  • Čistí bez poškodenia;
  • pre všetky tvrdé povrchy;
  • Abrazívom sú prírodné mikrogranule;
  • povzbudzujúca citrusová vôňa;
  • Bez šmúh po vysušení.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Univerzálny čistiaci krém Nordland

  Hodnotenie: 4.8

  Univerzálny čistiaci krém Nordland

  Ďalší víťaz ceny je ekologický, biologicky odbúrateľný výrobok, ktorý je neškodný pre ľudí, zvieratá a životné prostredie. Je určený na čistenie sklokeramických, kovových a smaltovaných kuchynských povrchov bez povrchovej úpravy. Prípravok dokáže v priebehu niekoľkých minút rozpustiť zatuchnuté, pripálené zvyšky jedla a mastnoty. Následne sa dá ľahko odstrániť špongiou bez akejkoľvek námahy zo strany hostiteľky.

  Prípravok neutralizuje žlté a tmavé škvrny a zanecháva povrch úžasne lesklý. Obsahuje prírodné minerály vo forme mramorového prášku, ktorý nepoškodzuje materiály, jemne odstraňuje nečistoty a mastnotu. Krém nezanecháva šmuhy ani biele stopy a nie je potrebné ho niekoľkokrát oplachovať.

  Podľa recenzií sa nemecký liek vyrovnáva s čistením v dome na „päť“. Hustá textúra minimalizuje spotrebu. Vôňa je jemná a nemá vplyv na precitlivené osoby. Výrobok Nordland čistí rúry, mikrovlnné rúry a sporáky jediným použitím. Neutralizuje vápenaté usadeniny, oxidy, má dezinfekčný účinok.

  Výhody

  • Dôkladne čistí už pri prvom použití;
  • jemný účinok na objekty
  • Biologická odbúrateľnosť – 100 %;
  • antibakteriálny prípravok;
  • hospodárne používanie.

  Nevýhody

  • nebola identifikovaná.

  Univerzálny krém Shumanit Delicate Bagi

  Hodnotenie: 4.7

  Univerzálny krém Shumanit Delicate Bagi

  Bronz – výrobok izraelskej výroby, ktorý vám vďaka svojmu vysoko účinnému koncentrovanému zloženiu ušetrí niekoľkonásobne viac času na čistenie. Odstraňuje mastnotu, oxidy, povlak, pripálené jedlo, leští povrch a dodáva mu lesklý povrch. Krém ničí choroboplodné zárodky a neutralizuje pachy, sám nezapácha, čo je veľmi dôležité pre veľmi citlivých ľudí. Výrobok nepoškriabe povrch. Je univerzálny a možno ho použiť na kov, keramiku, sklokeramiku, plast a kameň.

  Krém je jemný pri používaní. Na odstránenie mastnoty z plynovej alebo elektrickej varnej dosky stačí jedna kvapka. Rozpad je rýchly. Po vysušení nezostávajú žiadne šmuhy ani stopy. Lesklé predmety (príbory, kúpeľňové kohútiky) získajú žiarivý lesk. Sanitárna keramika je biela bez stôp hrdze a vodného kameňa.

  „Shumanit Delicate“ sa používa pri čistení všetkých častí domu. Je schopný akejkoľvek trvalej nečistoty a nevyžaduje si žiadne špeciálne úsilie. Jedno 350 ml balenie stačí na pokrytie veľkej plochy naraz alebo na každodenné čistenie kuchyne a kúpeľne počas niekoľkých mesiacov alebo dlhšie.

  Výhody

  • koncentrovaný výrobok;
  • na čistenie všetkých materiálov;
  • neutrálna vôňa;
  • antibakteriálny účinok;
  • šetrnosť k životnému prostrediu.

  Nevýhody

  • sa nezistí.

  Najlepšie kuchynské tuky v prášku

  Prášok na žíhanie a odstraňovanie mastnoty Kao Homing

  Hodnotenie: 4.9

  Prášok na žíhanie a čistenie mastnoty Kao Homing

  Najlepší prášok na čistenie nielen kuchynských, ale aj hygienických povrchov. Odstraňuje všetky typy škvŕn vrátane zašlej mastnoty. Prášok účinne rozkladá znečistené miesta, 2 minúty po aplikácii ho možno opláchnuť vodou. Jemná frakcia nepoškodzuje sanitárnu keramiku, kovový riad, sklokeramické varné dosky. Neškriabe a nezanecháva biele šmuhy.

  Skvelé na vodný kameň, hrdzu a vodný kameň. Neutralizuje nepríjemné pachy a poskytuje antimikrobiálnu ochranu. Vďaka bieliacim látkam prášok obnovuje jas a belosť predmetov v domácnosti. Obsahuje 87 % leštiaceho prostriedku. Dodáva lesk kuchynskému náčiniu a odstraňuje žlté a tmavé škvrny.

  Ruské ženy v domácnosti vysoko oceňujú japonský prášok. Multifunkčné pôsobenie umožňuje čistiť celý byt jedným výrobkom. Spotreba je úsporná, vôňa je neutrálna a nespôsobuje podráždenie.

  Výhody

  • Viacúčelový čistiaci prostriedok;
  • Vhodné pre všetky povrchy;
  • Účinné odstraňovanie náročných škvŕn;
  • bieliace a leštiace vlastnosti;
  • Odstraňuje odolné pachy.

  Nevýhody

  • žiadne.

  SARMA odstraňovač škvŕn v prášku na čistenie

  Hodnotenie: 4.8

  SARMA Čistiaci prášok na odstraňovanie škvŕn

  5.0

  Druhé miesto pre výrobok, ktorý si dokonale poradí s kvapkami tuku a zaschnutými škvrnami na varných plochách, mikrovlnných rúrach, rúrach, kovovom a smaltovanom riade. Hlavnou zložkou je jedlá sóda. Ľahko rozkladá zvyšky potravín, odstraňuje stopy spáleného mlieka. Neobsahuje chlór a obsah APAV je nižší ako 5 %. Kyslíkový bielidlo bieli vodovodné armatúry a poradí si s odolným žltým povlakom.

  Jemný prášok nezanecháva škrabance, dokonale leští matné, nerovnomerne zafarbené povrchy hrncov a iného kuchynského náčinia. Má antibakteriálny účinok a odstraňuje pretrvávajúce nepríjemné pachy. Jeho činnosť potvrdil Vedecký výskumný ústav dezinfekcie RBUN Federálnej služby pre dohľad nad ochranou práv spotrebiteľov a blahobytom ľudí.

  SARMA si už dlho osvojujú mnohé ženy v domácnosti. Je lacný, ale dostatočne účinný. Prášok nedráždi dýchacie cesty ani pokožku, nevyžaduje si rukavice a masku a nemá škodlivý vplyv na ľudské zdravie.

  Výhody

  • Rozbíja odolné škvrny;
  • Jeho antimikrobiálny účinok je vynikajúci;
  • mäkké abrazívne častice;
  • Vráti sa do pôvodnej belosti;
  • rozpočtová cena.

  Nevýhody

  • žiadne zistiteľné.

  Univerzálny prací prostriedok Apollo FUNS na hlboké znečistenie

  Hodnotenie: 4.7

  Univerzálny prací prostriedok Apollo FUNS na hlboké znečistenie

  Na treťom mieste sa umiestnil univerzálny čistiaci prostriedok vyrobený v Japonsku. Je špeciálne navrhnutý na neutralizáciu extrémne silného znečistenia z rôznych kuchynských a sanitárnych povrchov. Vďaka svojmu bezpečnému zloženiu nemá prášok žiadny vplyv na zdravie domácností. Kľúčová zložka – sopečný popol. Nielenže rozkladá pripálené potraviny a ťažké tuky, ale tiež dodáva lesk kovovým povrchom a belosť sanitárnej keramike.

  Jemné častice nezanechávajú zvyšky, leštenie riadu, kuchynského náčinia, nerezových a chrómových vodovodných batérií. Prášok odstraňuje vodný kameň, vodný kameň a hrdzu bez poškodenia čistených materiálov. Zabíja baktérie, neutralizuje zápach.

  Skúsenosti potvrdzujú účinnosť systému FUNS. Značka si získala svoju popularitu používaním vysoko účinných zložiek, ktoré sú úplne neškodné pre ľudí a životné prostredie. Na čistenie je potrebné len malé množstvo, preto 400 g balenie vystačí na dlhú dobu. Po niekoľkých minútach pôsobenia sa nečistoty ľahko odstránia špongiou alebo handričkou.

  Výhody

  • veľký výrobca chemikálií pre domácnosť;
  • Preukázaná účinnosť
  • Schopnosť odstraňovať ťažké nečistoty;
  • Šetrné ošetrenie všetkých povrchov.

  Nevýhody

  • neboli identifikované.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: