12 najlepších výrobcov foriem na zapekanie

Hrniec je základom kuchyne a žiadna gazdinka sa bez neho nezaobíde. Pochádza z čias, keď sa jedlo varilo na ohni. Odvtedy sa začal vývoj tohto základného atribútu života a premenil ho z obyčajného kuchynského náčinia na skutočného „inteligentného“ pomocníka pri práci v domácnosti. V priebehu storočí boli vynájdené rôzne tvary a materiály.

V súčasnosti môžu výrobcovia ponúknuť hrnce pre každý vkus a peňaženku. Tento obrovský sortiment na pultoch obchodov však môže niekedy zákazníkov prekvapiť. Ktorý hrniec si vybrať, aký povlak, akú značku? Naši odborníci sa snažia odpovedať na tieto otázky a hodnotia najlepších výrobcov nerezového, liatinového, keramického, smaltovaného a indukčného riadu.

Najlepší výrobcovia panvíc

Nomináciamiestonázov výrobkuŠpecialita
Najlepšie hrnce z nehrdzavejúcej ocele1Tescomakuchynský riad vyrobený z najkvalitnejšej nehrdzavejúcej ocele
2SilamposNajlepšie hrnce z nehrdzavejúcej ocele s kapsulovým dnom
3TalleRHrnce v tradičnom anglickom štýle
4RöndellOdporúčanie Národného cechu kuchárov
Najlepšie hrnce pre indukčnú varnú dosku1BekkerKuchynský riad s pokročilými funkciami
2RegentNajlepšie hrnce pre indukčné variče
Najlepšie smaltované hrnce1MayerBochsmaltovaný riad s rafinovaným dizajnom
Najlepšie liatinové hrnce1BergHOFFNajbezpečnejší liatinový riad s antibakteriálnym povlakom
2GIPFELDokonalá kombinácia chladného tvaru a pevnej liatiny
Najlepší keramický riad1FrybestNajkreatívnejšie návrhy keramického riadu
Najlepšie hliníkové panvice1KukmaraNajlepší Slovenská výrobca liatinových panvíc

Najlepšie hrnce z nehrdzavejúcej ocele

Hrnce z nehrdzavejúcej ocele sú už dlho obľúbenou voľbou pre naše gazdinky. Ich kvalitu oceňujú aj profesionálni kuchári, ktorí tieto modely používajú na prípravu jedál v zariadeniach verejného stravovania. Vďaka tomuto dopytu sa stali najpredávanejším hrncom na svete. Kuchynský riad je odolný, pri varení môžete bezpečne používať kovové špachtle alebo lyžice bez obáv z poškriabania povlaku, zvyšky jedla sa dajú ľahko zmyť, jedlo sa počas varenia neprilepí. Jediná nevýhoda – cena je mimo priemerného cenového segmentu.

Výrobcovia ponúkajú rôzne druhy hliníkových liatych hrncov: so sklenenými alebo nepriehľadnými pokrievkami, s držadlami so špeciálnou žiaruvzdornou povrchovou úpravou alebo bez nich.

Tescoma

Hodnotenie: 4.9

Tescoma

Česká značka už 20 rokov nadchýna svojich zákazníkov vynikajúcou kvalitou svojich výrobkov, ich rozmanitosťou a novinkami, ktorými sa ich výrobca snaží čo najčastejšie prekvapiť. Dizajnéri spoločnosti starostlivo premýšľajú nad každým modelom, aby vytvorili vlastný osobitý a rozpoznateľný štýl. Odborníci spoločnosti testujú každú novú sériu riadu, čo zaručuje jeho trvanlivosť a odolnosť proti opotrebovaniu.

Hrnce Tescoma sú vyrobené z chrómniklovej nehrdzavejúcej ocele 18/10 a sú vhodné na akýkoľvek sporák vrátane indukčného. Silné, viacvrstvové dno zaručuje, že sa jedlo neprilepí na panvicu a zostane horúce aj po odstavení z ohňa. Postupné a rovnomerné zahrievanie, aby bolo jedlo dokonalé. Vďaka tepelne odolným skleneným pokrievkam môžete mať proces varenia vždy pod dohľadom.

Výhody

  • vysokokvalitnej nehrdzavejúcej ocele;
  • objemy od 0,5 l do 7 l;
  • štýlový dizajn;
  • dno na šírenie tepla;
  • trvanlivosť.

Nevýhody

  • nie je možné nájsť.

Silampos

Hodnotenie: 4.8

Silampos

Ďalším v poradí je riad portugalskej značky, ktorý sa vyznačuje nádherným dizajnom. Je víťazom niekoľkých medzinárodných kuchárskych súťaží. Jeho kvalitu oceňujú bežné ženy v domácnosti aj profesionálni kuchári. Zakrivené línie, dokonale hladký povrch – odborníci značky vytvárajú to najlepšie a najštýlovejšie, napriek tomu, že ide o kuchynský riad na každý deň.

Hlavným rozdielom hrncov a panvíc tejto značky je charakteristická technológia Impact Disc, ktorá nahradila bežné zváranie. Hliníkový kotúč s priemerom 6,5 cm je pod tlakom 1500 t v plášti a spodnej časti z nehrdzavejúcej ocele 18/10. To poskytuje záruku dlhodobého používania riadu. hrnce neoxidujú a nedeformujú sa – ľahko sa z nich zmyjú zvyšky jedla. Pokrievky sú k dispozícii v dvoch typoch: zo žiaruvzdorného skla a z nepriehľadnej nehrdzavejúcej ocele.

Výhody

  • inovatívne technológie;
  • nádherný dizajn;
  • viacvrstvové dno;
  • odolnosť proti opotrebovaniu.

Nevýhody

  • náklady sú vyššie ako priemer.

TalleR

Hodnotenie: 4.7

TalleR

Značka sa drží tradičného anglického štýlu, preto má všetok tovar lakonické tvary, zmysel pre proporcie a premyslený dizajn. Tento typ riadu si vyberajú vyznávači rodinných hodnôt, ktorí si cenia nielen funkčnosť, ale aj vzhľad kuchynského riadu. Okrem hrncov z nehrdzavejúcej ocele spoločnosť ponúka aj hrnce z liatiny a hliníka, ako aj silikónové a bambusové príslušenstvo.

prísna kontrola od začiatku až do konca procesu. Panvice z nehrdzavejúcej ocele 18/10 majú dno rozvádzajúce teplo, vďaka ktorému sa ohrev rozkladá postupne a rovnomerne. Sú robustné, odolné voči korózii, nehrozí riziko pripálenia potravín a možno ich používať na všetkých typoch sporákov. Rukoväte sú vyrobené z ocele alebo izolačného materiálu. Veko má otvory na výstup pary.

Výhody

  • stručný dizajn;
  • odolný materiál;
  • veko má otvory na výstup pary;
  • rovnomerné vykurovanie.

Nevýhody

  • nezistené.

Röndell

Hodnotenie: 4.6

Röndell

Röndell sa pridáva do rebríčka z mnohých dôvodov. Ide o legendárnu nemeckú značku, ktorá vychádza z tradície výroby rytierskych zbraní a už viac ako 30 rokov zdokonaľuje a vyvíja nové technológie vo výrobe vysokokvalitného riadu. Jednou z veľkých výhod hrncov z nehrdzavejúcej ocele je ich absolútna bezpečnosť pre ľudské zdravie.

Prísna kontrola a testovanie v každej fáze výroby zabezpečujú ich kvalitu. Tepelne odolné pokrievky umožňujú sledovať proces varenia a každá pokrievka má výstup pary. Nitované rukoväte z ocele, žiaruvzdorného materiálu alebo ich kombinácie. Povlak neoxiduje ani nečernie, čo znamená, že môžete variť aj s octom alebo inými agresívnymi látkami.

Výhody

  • široký výber modelov;
  • rovnomerné rozloženie tepla;
  • kvalitné materiály;
  • robustné upevňovacie prvky rukoväte;
  • ľahko sa čistí.

Chyby

  • nenájdené.

Najlepšie hrnce pre indukčnú varnú dosku

Všetci majitelia indukčných varných dosiek vedia, že nie všetok riad je vhodný na indukčné varenie. Keďže ohrev je sprostredkovaný elektromagnetickou indukciou, hrnce musia byť vyrobené z materiálov s magnetickými vlastnosťami. Keramika, sklo, hliník nie sú vhodné. Liatina a nehrdzavejúca oceľ sú najlepšou voľbou.

Výrobcovia kuchynského riadu ponúkajú široký sortiment hrncov a panvíc pre indukčné varné dosky so špeciálnou značkou označujúcou kompatibilitu s indukčnými varnými doskami. Modely majú dno hrubé 2 až 6 mm, ktoré nie je reliéfne, aby sa maximálne priľnulo k varnej doske.

Bekker

Hodnotenie: 4.9

Bekker

Spoľahlivý nemecký riad najvyššej európskej kvality už 15 rokov pomáha hostiteľkám v ich kuchyniach pripravovať jednoduché každodenné jedlá aj tie najvyberanejšie sviatočné pokrmy. Vďaka premyslenému dizajnu sa dá kombinovať s akýmkoľvek interiérom a značka Bekker, ktorá bola zaradená do nášho rebríčka, vyzerá štýlovo a vhodne všade.

Viacvrstvové zapuzdrené dno je ideálne na použitie hrnca na indukčnom variči. Jedlo sa ohrieva rovnomerne. Priesvitné, tesne priliehajúce veko zo žiaruvzdorného skla umožňuje kontrolovať proces varenia. Pre väčšie pohodlie je v každej nádobe zabudovaná stupnica. Povrch má lesklý, matný alebo mramorový povrch; Regent. Rukoväte sú vyrobené buď zo žiaruvzdorného materiálu, alebo v kombinácii s kovom. Ich jedinečná povrchová úprava Softtouch zabraňuje ich skĺznutiu.

Výhody

  • Rôzne modely;
  • Ideálne pre indukčné varné dosky;
  • protišmykový povrch rukovätí;
  • ľahko sa čistí;
  • zapuzdrené dno.

Nevýhody

  • nezistiteľné.

Regent

Hodnotenie: 4.8

Regent

Zákazníci si zvykli, že vysokokvalitný riad sa vyrába najmä v európskych krajinách. Regent je výnimkou – vyrába sa v čínskej provincii Guangdong. Inovatívny vývoj umožňuje spoločnosti stať sa lídrom vo svojom segmente, vyhrávať rôzne medzinárodné súťaže a tešiť zákazníkov riadom s nádherným dizajnom a vynikajúcou kvalitou. Všetky výrobky sú certifikované podľa medzinárodných noriem. Oceňovaný profesionálnymi kuchármi na celom svete.

Kuchynský riad z nehrdzavejúcej ocele 18/10 s tvarom prispôsobeným potrebám každého kuchára; hrnce a panvice Regent sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele 18/10 a sú tvarované tak, aby sa s nimi ľahko manipulovalo; rovnomerné rozloženie tepla. Nekĺzavé rukoväte sa nezahrievajú, takže sa v nich veľmi pohodlne varí. Viacvrstvová základňa sa zahrieva rovnomerne a postupne. Hrnce sú ideálne pre indukčné variče.

Výhody

  • Vhodné pre všetky typy varných dosiek;
  • protišmyková úprava rukovätí;
  • Ideálne pre indukčné varné dosky;
  • jednoduchá starostlivosť.

Nevýhody

  • nenájdené.

Najlepšie smaltované panvice

Smaltované panvice zahrnuté v našom hodnotení už dlho zaujímajú dôstojné miesto v kuchyni. Okrem dobrej funkčnosti majú aj pekný vzhľad. A to je dôležitý faktor – každá žena v domácnosti chce svoju kuchyňu zdobiť nielen užitočnými, ale aj štýlovými predmetmi. Existuje taká široká škála vzorov, že je ľahké nájsť ten správny pre váš interiér: hladký, nezdobený, v kvetinovom a vzorovanom štýle, biely a vo všetkých druhoch odtieňov.

Smalt je pre človeka bezpečný materiál. Chemicky nereaguje s potravinami, neoxiduje a neabsorbuje pachy. Kuchynský riad sa dá ľahko umyť od zvyškov. Je však potrebné pripomenúť, že povrch je citlivý na mechanické vplyvy. Ak sa smalt odštiepi, varenie v takomto riade sa neodporúča.

MayerBoch

Hodnotenie: 4.8

MayerBoch

Spoločnosť MayerBoch opäť dokazuje, že skutočná kvalita pochádza z Nemecka. Známa značka je dlhodobo svetovým lídrom v oblasti dizajnu a výroby štýlového kuchynského riadu. Návrhári vyvíjajú modely, ktoré sa dostanú do kuchýň. Hrnce sú vyrobené z kvalitnej uhlíkovej ocele, ktorá je následne smaltovaná v niekoľkých vrstvách. Tepelne odolné konštrukcie, ktoré si zachovávajú svoj pôvodný vzhľad počas celej životnosti. Okrem smaltovaných panvíc ponúka viac ako 7000 druhov kuchynského riadu a príslušenstva.

Pokrievky sú vyrobené zo žiaruvzdorného skla s okrajom z nehrdzavejúcej ocele alebo nepriehľadné so smaltovaným povrchom. Každý z nich má výstup na paru. Hrnce sú určené pre všetky typy sporákov, ľahko sa čistia a môžu sa umývať v umývačke riadu.

Výhody

  • rozmanitý dizajn;
  • vysokokvalitný smalt;
  • pohodlné rukoväte;
  • Vhodné pre všetky typy sporákov.

Nevýhody

  • ľahko sa poškodí.

Najlepší liatinový riad

Liatinový riad používali už naše prababičky. Boli položené na otvorený oheň, varili sa na ohnisku a nikdy sa im nič nestalo. Preto si moderné hostiteľky spájajú tieto hrnce zaradené do nášho hodnotenia so spoľahlivosťou a trvanlivosťou. Dôležitou vlastnosťou sú hrubé steny a dno, ktoré sú ideálne na prípravu zdravých jedál. Materiál reguluje teplotu vo vnútri nádoby, čím sa zachováva maximálna chuť a zdravotné účinky potravín.

Ďalšou výhodou sú nepriľnavé vlastnosti. Absorbovaním pary vytvára liatina ochranný film, ktorý zabraňuje pripaľovaniu jedla. No najdôležitejšia vec, pre ktorú ženy v domácnosti milujú tento riad, je efekt dusenia, podobný vareniu v ruskej peci.

BergHOFF

Hodnotenie: 4.9

BergHOFF

Belgická značka sa prezentuje ako výrobca kuchynského riadu, ktorý spája dokonalú kvalitu, estetickú krásu a odolnosť. Vďaka dizajnu a inováciám sa spoločnosť stala lídrom na svetovom trhu. Jej výrobky používajú nielen spotrebitelia, ale aj kuchári v reštauráciách. Všetok riad prechádza špeciálnou bakterioprotektívnou úpravou, ktorá navyše zaručuje bezpečnosť výrobku pre ľudské zdravie.

Pohodlné tvary, veľké objemy a zaujímavé farby – to sú liatinové hrnce BergHOFF. Možno ich používať na varenie na všetkých varných plochách vrátane indukčných sporákov. Veko tesne prilieha a zabraňuje úniku pary, takže sa spotrebuje menej vody a jedlo sa dusí vo vlastnej šťave.

Výhody

  • antibakteriálny povlak;
  • rozmanitý dizajn;
  • pre všetky typy sporákov;
  • žiadne popáleniny od jedla
  • Zachovanie zdravotných vlastností výrobkov.

Nevýhody

  • vysoká cena;
  • ťažká váha.

GIPFEL

Hodnotenie: 4.7

GIPFEL

GIPFEL je druhá značka v rebríčku, ktorá vyrába liatinový riad. K dispozícii je viac ako 3 000 rôznych kuchynských pomôcok z odolných a trvanlivých materiálov, ktoré hostiteľke účinne pomáhajú pri príprave jej obľúbených jedál. Jej liatinové hrnce sa vyznačujú nezvyčajným tvarom, ktorý umožňuje rovnomerný ohrev jedla.

Jedinečný nepriľnavý povlak spoločnostiILAG. vďaka nepriľnavým vlastnostiam počas varenia; všetky užitočné vlastnosti potravín zostávajú zachované. Vysoká tepelná kapacita kovu umožňuje postupné zahrievanie a po odstránení z ohňa pomalé ochladzovanie. Preto má liatinový riad dlhú životnosť. Viečka z kovu alebo robustného skla.

Výhody

  • Rovnomerný ohrev na spodnej časti a po stranách;
  • Široká ponuka modelov;
  • Dlho vás udrží v teple;
  • nepriľnavé vlastnosti;
  • pre všetky varné plochy;
  • bezpečné rukoväte.

Nevýhody

  • ťažké.

najlepšie keramické hrnce

Keramika je najstarší materiál, ktorý naši predkovia používali na výrobu kuchynského náčinia. Je absolútne bezpečný pre zdravie, nevylučuje žiadne pachy a nečistoty. Kuchynský riad s keramickým povrchom nepotrebuje žiadne silikónové ani drevené špachtle a naberačky a možno ho používať s bežným kovovým náčiním – bez poškodenia povrchu.

Materiál je odolný voči vysokým teplotám (do 220 °C), preto je možné hrnce umiestniť do rúry, mikrovlnnej rúry a dokonca aj na otvorený plameň. Nebojí sa ani mínusových teplôt a nevadí im ani skladovanie v mrazničke (do -30 °C). Keramika sa postupne zahrieva a pomaly ochladzuje, takže si jedlo zachováva všetky zdravé živiny. Jedinou nevýhodou tohto typu riadu je jeho krehkosť.

Frybest

Hodnotenie: 4.8

Frybest

Neobvyklé tvary a žiarivé farby odlišujú výrobky slávnej juhokórejskej značky Frybest, ktoré sme zaradili do nášho hodnotenia. Je to voľba renomovaných interiérových dizajnérov na celom svete. Všetky gazdinky prekvapia a potešia červené, modré, olivové a ružové nádoby s motýľmi na viečkach. Široká škála objemov umožní vybrať kuchynský riad podľa požiadaviek spotrebiteľa. Vďaka krásnemu dizajnu panvice v nej môžete nielen variť, ale aj servírovať.

Inovatívny trojvrstvový povlak Xtrema zabraňuje prilepeniu potravín. Indukčné dno rovnomerne rozvádza teplo a zachováva živiny v potravinách. Rukoväte rôznych tvarov sú vyrobené z rôznych materiálov: drevo, plast. Priehľadné veko s výstupom pary je vhodné na kontrolu procesu varenia.

Výhody

  • krásny a všestranný dizajn;
  • vysoká tepelná vodivosť;
  • jedlo sa nelepí;
  • Možno vložiť do rúry a mikrovlnnej rúry.

Nevýhody

  • krehký materiál.

Najlepší hliníkový riad

Hliníkové hrnce sú už dlho najobľúbenejšou voľbou vďaka svojej nízkej hmotnosti a nízkej cene. Moderní výrobcovia nevyrábajú riad z čistého kovu, ale v kombinácii s nehrdzavejúcou oceľou a nepriľnavým povrchom. Tým sa zlepšuje kvalita a životnosť výrobku, ale zároveň sa zvyšujú náklady v dôsledku použitia inovatívnej technológie. Napriek tomu je cena hliníkového riadu oveľa nižšia ako cena hrncov z iných materiálov.

Kov má vysokú tepelnú vodivosť, vďaka ktorej je varenie v týchto hrncoch oveľa rýchlejšie, čo vám ušetrí čas na iné domáce práce. Nie je však dostatočne pevná, nie vždy odoláva mechanickým nárazom, niekedy sa na stenách tvoria škvrny od jedla, ktoré sa potom ťažko odstraňujú.

Kukmara

Hodnotenie: 4.7

Kukmara

Ruská značka je na čele nášho rebríčka najlepších výrobcov panvíc. Pri výrobe sa používajú len bezpečné suroviny. Kontrola kvality počas celého procesu a špičkový technologický vývoj umožňujú výrobu kuchynského riadu, ktorý sa vyrovná výrobkom európskych firiem. Spoločnosť používa potravinársky hliník, ktorý je testovaný na radiačnú bezpečnosť, a nemeckú nepriľnavú povrchovú úpravu GREBLON NewTec, ktorá zaručuje vysokú odolnosť proti poškriabaniu a poskytuje doživotnú ochranu. Plastové kovania sú zakúpené v Taliansku.

Telo je ručne tvarované. 4,5 – 6 mm hrubá základňa a steny vylučujú deformáciu. Vďaka týmto parametrom sa teplo v hrnci šíri rovnomerne a udržiava sa aj po odstavení z ohňa. Duté dno zvyšuje tepelnú vodivosť.

Výhody

  • prijateľná cena;
  • vysoká tepelná vodivosť;
  • nepriľnavý povrch;
  • odliatok tela.

Nevýhody

  • nezistiteľné.

Ako si vybrať správny hrniec

Hrniec je dôležitým kuchynským náčiním a jeho pohodlnosť a použiteľnosť je rozhodujúcim faktorom kvality vašich jedál. A aby ste si varenie čo najlepšie užili a dosiahli požadované výsledky, tu je niekoľko odborných tipov, ktoré vám pomôžu vybrať si ten správny riad.

  1. Kupujte výrobky od známych výrobcov, zaručuje to ich spoľahlivosť a trvanlivosť.
  2. Panvice z nehrdzavejúcej ocele musia byť vyrobené z vysokokvalitného kovu; čím hrubšie sú steny a dno, tým rovnomernejšie je teplo.
  3. Liatinový riad nemôže byť ľahký ani lacný: čím je panvica ťažšia a drahšia, tým je materiál kvalitnejší.
  4. Smaltové a keramické povlaky nie sú odolné voči mechanickým nárazom, takže len s opatrnosťou v nich môžete dlho variť.
  5. V prípade indukčných varičov si vyberajte výrobky so špeciálnym označením, ktoré povoľuje používanie riadu na takomto povrchu.
  6. Hliníkové panvice by mali byť najlepšie nepriľnavé a potiahnuté nehrdzavejúcou oceľou, aby sa zabezpečila ich dlhá životnosť.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: