12 najlepších výrobcov panvíc

*Prehľad najlepších produktov od redaktora. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Bez panvice sa v kuchyni nezaobíde žiadna gazdinka. Na vyprážanie alebo dusenie jedla je potrebné mať aspoň jeden. Množstvo modelov na pultoch. Niektoré sú univerzálne, iné, ako napríklad panvice na palacinky alebo woky, sú vhodné na konkrétnu úlohu. Rozmanitosť modelov vás núti premýšľať, ktorý si kúpiť a ktorú značku vybrať.

Redakcia Expertology pripravila hodnotenie – prehľad 12 najlepších výrobcov panvíc na základe preferencií spotrebiteľov.

Najlepší výrobcovia panvíc

NomináciamiestoVýrobcahodnotenie
Hodnotenie najlepších výrobcov panvíc1Riso
 • 5.0
  2GiPFEL4.9
  3BergHOFF4.8
  4LE CREUSET4.7
  5Švajčiarsky diamant4.6
  6Bal
 • rini
 • 4.5
  7Tefal4.4
  8KitchenAid4.3
  9AMT Gastroguss4.2
  10Rondell4.1
  11Kukmara4.0
  12Nadoba3.9

  Riso
 • Hodnotenie: 5.0

  Riso<li></div><p>“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/73516666197561-1512.jpg“ height=“279″ title=“Riso</p><li>„><p>Zakladateľ talianskej značky Alfredo Montini urobil malú revolúciu, keď sa v roku 1965 rozhodol nahradiť masívne kuchynské náčinie ľahkým liatym hliníkovým. Teplo je vo vnútri rovnomerne rozložené vďaka hrubým stenám a dnu. Tým sa zabezpečí, že jedlo bude správne uvarené a bude mať plnú, intenzívnu vôňu a chuť. Hliníkový riad sa časom ukázal ako spoľahlivý, pretože je odolný voči mechanickému poškodeniu. Jednoduchá obsluha a údržba si získala používateľov.</p><p>Dnes je spoločnosť naďalej rodinným podnikom s dobrou povesťou a výrobky sú stále veľmi žiadané. Všetky výrobné fázy sa vykonávajú výlučne v talianskych továrňach a suroviny sa získavajú v Taliansku – vysokokvalitný hliník sa dováža z tovární v Lumezzane. Táto značka je jednou z najväčších v Európe a predstavuje koncept, ktorý je platný už desaťročia a je založený na kombinácii funkčnosti, kvality a jedinečného dizajnu. Všetky panvice vrátane panvíc sú vyrobené vysokotlakovým lisovaním, takže majú dokonale hladký povrch.</p><p>Obzvlášť obľúbený je rad roštov Granito. Modely sú vyrobené zo šesť milimetrov hrubého tlakovo liateho hliníka a majú trojvrstvový nepriľnavý povrch obohatený o minerály Hard Stone, ktoré zaručujú lepšiu manipuláciu a maximálnu ochranu proti pripaľovaniu. Varenie je možné bez oleja. Tieto panvice sa ľahšie čistia. Vhodné nielen pre plynové sporáky, ale aj pre rúry a mikrovlnné rúry.</p><h3>GiPFEL</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=GiPFEL

  Nemeckú značku pozná každý. Hrnce a panvice tejto značky za strednú cenu, s dlhou životnosťou a jednoduchou údržbou predstavujú špičku v sortimente. Sortiment je široký a zahŕňa: hrnce, naberačky, panvice, panvice na soté, rôzne druhy náčinia na pečenie, pokrievky, mechanické odšťavovače, kuchynské náčinie, náčinie na krájanie a sekanie, kuchynské vybavenie (cedidlá, sitá, šľahače, cedidlá, špachtle, stierky, kefy atď.), elektrický riad a príslušenstvo. .), príslušenstvo, kuchynské potreby (svierky, uteráky, zástery, hodiny, váhy), servírovací riad (príbory, sklo, predmety na servírovanie nápojov a jedál), nádoby na skladovanie, termosky, banky, termosky, misky a nádoby na chlieb.

  Sortiment panvíc zahŕňa výber hliníkových, nerezových, liatinových, panvíc, panvíc wok, grilovacích platní a súprav. Výrobné materiály neobsahujú žiadne zložky škodlivé pre zdravie alebo životné prostredie. Zákazníkov láka možnosť umývania v umývačke riadu, hoci nie všetky modely. Vhodné pre plynové aj indukčné variče. Panvice Select Orange a Diletto sú obzvlášť zaujímavé, pretože sa dajú použiť nielen na správne varenie, ale aj na servírovanie.

  Za jeden z najlepších sa považuje Gipfel Zenit s hrubými stenami päť milimetrov, vďaka ktorým sa povrch homogénne zahrieva. Varenie je rýchlejšie vďaka novým technológiám, ktoré boli zavedené počas výroby. Mramorový povrch znižuje riziko prilepenia potravín. Model je hlboký, odolný voči mechanickému poškodeniu. Vybavené praktickou protišmykovou rukoväťou, ale bez veka. Rýchle a jednoduché čistenie teplou vodou a mäkkou špongiou. Výrobca upozorňuje, že by sa nemali používať kovové predmety, aby sa nepoškodil vnútorný povlak.

  BergHOFF

  Hodnotenie: 4.8

  BergHOFF

  Belgickú značku založil v roku 1993 Raf Vanthoor. V tom čase mala len jednu súpravu riadu. Napriek neochote sa vedúci zúčastnil na moskovskej výstave, kde podpísal svoju prvú zmluvu. Vďaka tvrdej práci a odhodlaniu priviedol Raf spoločnosť na medzinárodný trh s inovatívnymi výrobkami. V priebehu rokov získala spoločnosť BergHOFF niekoľko ocenení, napríklad v roku 2006 prvú cenu na domácej pôde.

  Mnohé panvice sú nepriľnavé, ale nepripaľujú sa, pretože majú viac vrstiev dna. Tým sa zabezpečí rovnomerné rozloženie tepla a lahodná a voňavá chuť jedla. Všetky modely sa ľahko čistia a nevyžadujú od používateľa veľké úsilie. Ich cena je stredne vysoká a pohybuje sa od 3 000 do 7 000 amerických dolárov. .

  Pozrite si liatinovú panvicu z kolekcie Ron, ktorá je vhodná na intenzívne vyprážanie. Ergonomická rukoväť z jaseňového dreva. Okrem všestrannosti má tento model aj napriek kombinácii kontrastných materiálov a farieb jednotný štýl. Na dizajne pracoval interný dizajnér Peter Rooks. Sortiment ponúka štyri rôzne štýly na vytváranie rôznych kulinárskych majstrovských diel.

  Model Ec

 • Panvice s objemom 2,3 litra sú cenené pre svoju praktickosť, pretože sú vhodné na každodenné použitie. Nepriľnavý povrch umožňuje vyprážanie bez oleja a tuku, vďaka čomu je jedlo zdravšie. Ideálne na prípravu mäsa, miešaných vajec, omelety a ďalších pokrmov. Bez kadmia a olova. Rukoväte sa nezahrievajú, čo zaručuje bezpečnosť a pohodlie.

  LE CREUSET

  Hodnotenie: 4.7

  LE CREUSET

  Názov francúzskej značky je neoddeliteľne spojený s rozvojom kulinárskych tradícií strednej Európy. Spoločnosť ako jedna z prvých vyhlásila, že varenie by sa malo zmeniť z ťažkej práce na niečo, čo prináša potešenie. Značka bola uvedená na trh v roku 1925. Výrobky spoločnosti si odvtedy udržali vedúcu pozíciu a vyrovnali sa s výzvou mladších značiek. Nielen znalci výrobkov, ale aj špičkoví kuchári, ktorí oceňujú vysokú úroveň remeselného spracovania, dodržiavanie noriem kvality a vynikajúci dizajn.

  Sortiment liatinových a hliníkových odliatkov sa pravidelne aktualizuje od roku 1990. Všetko sa to začalo, keď sa objavili ázijské woky, indické kahari a španielske pueblo. Paul van Zuidman, prezident spoločnosti, to považuje za dôležité pre rozvoj značky. Tento prístup viedol k tomu, že značka v roku 2014 uviedla na trh jedinečný rad ergonomických panvíc z chrómniklovej ocele.

  Panvice tejto značky sú univerzálne a možno ich používať každý deň. Široká škála tvarov a veľkostí, aby ste našli ten správny model. Táto séria zahŕňa výrobky zo smaltovanej liatiny, liatiny, trojvrstvovej nehrdzavejúcej ocele a tiež z nepriľnavého, žiaruvzdorného povlaku. Smaltované liatinové panvice umožňujú nielen vyprážanie, dusenie, ale aj marinovanie a skladovanie surových potravín, pretože kyseliny nemôžu preniknúť do potravín a reagovať s materiálom.

  Švajčiarsky diamant

  Hodnotenie: 4.6

  Švajčiarsky diamant

  Od roku 2001 je táto švajčiarska značka jednou z najobľúbenejších značiek medzi profesionálnymi kuchármi a skutočnými gastronomickými odborníkmi. Bezpečnosť, komfort a pohodlie – to sú tri hlavné prednosti výrobkov, vďaka ktorým spoločnosť už dve desaťročia priťahuje pozornosť spotrebiteľov. Viac ako desať patentovaných technológií. Sortiment zahŕňa klasické a grilovacie panvice a panvice na vyprážanie, ako aj panvice na soté, hrnce, panvice, rošty, súpravy a príslušenstvo.

  Základom vedenia je know-how. Značka vyrába výrobky, ktoré sú nielen krásne a odolné voči opotrebovaniu, ale aj jedinečné a vysoko odolné materiály. Diamant nie je logo ochrannej známky pre nič za nič, pretože je diamantom nastriekaný na všetkých výrobkoch. Tým sa skráti čas potrebný na zohriatie panvice. Vyrobené zo zliatiny hliníka a kremíka šetrnej k životnému prostrediu, vďaka ktorej sú výrobky odolnejšie voči mechanickému poškodeniu. Nepriľnavý povrch s mimoriadne tvrdými minerálnymi časticami zabraňuje pripaľovaniu jedla, vďaka čomu je tento riad jednou z najlepších značiek. V roku 2010 spoločnosť zlepšila odolnosť náteru o 30 %.

  Bal
 • rini
 • Hodnotenie: 4.5

  Bal<li></div><p>rini“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/47216666197561-1912.jpg“ height=“223″ title=“Bal</p><li>rini“><p>Talianska značka sa zrodila v roku 1889, keď ju založil Paolo Ballarini. Vlastnil malú kovodielňu a často ho volali, aby opravil alebo vyrobil kuchynský riad. Skúsenosti získané počas tohto obdobia posúvajú spoločnosť v roku 1931 na popredné miesto na trhu. Už vtedy značka ponúkala viac ako dvetisíc rôznych výrobkov. V 60. rokoch bola značka jednou z prvých, ktorá si uvedomila potrebu zaviesť novú technológiu v podobe nepriľnavých povrchov, ktoré neboli tak rozšírené ako v súčasnosti.</p><p>Neustály vývoj a inovácie umožnili výrobu vysokokvalitného nepriľnavého riadu. Od začiatku deväťdesiatych rokov sa na medzinárodný trh pravidelne uvádzajú nové produktové rady, ako napríklad kolekcia MasterChef, Rialto, Fenice, Titanio, Il Rame, G</p><li>Specia<li>. Dnes spoločnosť vedie už piata generácia rodiny. Majitelia naďalej podporujú koncepciu využívania najmodernejších technológií.<p>Panvice sú potiahnuté rôznymi materiálmi od teflónu cez keramiku až po žulovú drť a, ako už názov napovedá, rad Titanio má titánový povlak. Všetky použité materiály sú bezpečné pre ľudí a životné prostredie. Výrobky sú robustné a odolné voči opotrebovaniu. Spätná väzba naznačuje, že časom sa povlak opotrebuje, takže výrobok sa musí vymeniť.</p><h3>Tefal</h3><p>Hodnotenie: 4.4</p><div style=Tefal

  Táto slávna značka bola založená v roku 1956 vo Francúzsku. V súčasnosti je to medzinárodná skupina, ktorá vyrába nielen kuchynský riad, ale aj domáce spotrebiče. Pod touto značkou bol na trh uvedený prvý nepriľnavý riad. Spoločnosť sa stále drží hesla: „panvice, ktoré sa nepripália“. Spoločnosť má povesť jednej z najlepších kuchýň na prípravu palaciniek. Tento riad je víťazom „testovacieho nákupu“ viac ako raz. Všetky výrobky sú certifikované a použité materiály sú bezpečné.

  Sortiment zahŕňa rôzne panvice z nehrdzavejúcej ocele, liateho hliníka. Okrem teflónového povlaku sa používa aj keramický povlak. Termokvapalina presne ukazuje, kedy panvica dosiahla optimálnu teplotu. Vďaka veľkému cenovému rozpätiu majú spotrebitelia možnosť zakúpiť si výrobok podľa svojho rozpočtu alebo prémiovej kolekcie.

  Titanium-Pro stojí za zváženie, pretože je ideálnou voľbou na použitie v domácnosti. Nepriľnavý povlak na báze oxidu titaničitého vydrží dlhšie ako zvyčajne. V tomto riade môžete piecť alebo dusiť, ale nie je vhodný na skladovanie potravín. Ideálne nielen pre plynové, ale aj pre indukčné varné dosky. Výrobok sa ľahko čistí pomocou jemného čistiaceho prostriedku a mäkkej špongie.

  KitchenAid

  Hodnotenie: 4.3

  KitchenAid

  Značka je meradlom spoľahlivosti. Prvý domáci mixér vyrobený od roku 1919. Niektorí tvrdia, že práve on dal spoločnosti meno, pretože v tom čase mixér vyvolal skutočnú senzáciu a stal sa najlepším kuchynským pomocníkom, čo je presne to, čo sa prekladá ako názov spoločnosti. Už viac ako sto rokov je táto americká značka synonymom pre domáce spotrebiče. Výrobok má rozpoznateľný, klasický dizajn, ktorý pripomína päťdesiate roky.

  Spoločnosť vyrába aj stolový riad, ktorý vysoko oceňujú profesionálni kuchári a barmani. Je všestranný, zaujme nadčasovým dizajnom, viacvrstvovou konštrukciou a vynikajúcimi vlastnosťami rozvodu tepla. Vhodné pre plynové a indukčné sporáky. Panvice sa ľahko čistia a nevyžadujú veľa námahy. Mnohé modely je možné umývať v umývačke riadu. Rukoväte sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ktorá umožňuje varenie v rúre pri teplote 260 stupňov Celzia, zatiaľ čo tradičný bakelitový riad vydrží len 170 stupňov.

  Tridsaťcentimetrový priemer KC2T12NKST je medzi spotrebiteľmi obľúbený. Vyrobené z ocele s viacvrstvovou povrchovou úpravou. Vybavené nepriľnavou teflónovou vrstvou. Vhodné na pečenie v rúre. Nemá rukoväť, takže nie je veľmi pohodlné smažiť na sporáku, ak si nekúpite odnímateľnú.

  AMT Gastroguss

  Hodnotenie: 4.2

  AMT Gastroguss

  Európski zákazníci, na rozdiel od Slovenskách, už dobre poznajú nemeckú značku hliníkového riadu. Pôvodne spoločnosť vyrábala výrobky výlučne pre veľkých veľkoobchodných zákazníkov a na maloobchodný trh vstúpila až nedávno. Bohatý sortiment je rovnako vhodný na profesionálne aj domáce použitie.

  Tento rad panvíc má 8-10 milimetrov hrubé dno, ktoré zabezpečuje vysokú tepelnú vodivosť a rovnomerné rozloženie teploty. Premyslený dizajn je nielen príjemný na pohľad, ale má aj praktický a funkčný prínos, pretože umožňuje rýchlejšie a kvalitnejšie varenie. Značka ponúka výrobky vyrábané rôznymi metódami liatia: s použitím piesku alebo jadrových foriem alebo bez nich, s tlakom alebo bez neho, gravitačnou metódou. Je dôležité poznamenať, že všetky výrobky sú ručne vyrobené.

  V závislosti od modelu sa panvice dodávajú s jedným z dvoch patentovaných nepriľnavých povlakov: štandardný povlak Platinum je odolnejší a trvácnejší a absolútne bezpečný pre zdravie a životné prostredie; mimoriadne odolný povlak Plasma je mechanicky a chemicky odolný a používa sa najmä na profesionálne použitie.

  Spotrebitelia si obľúbili najmä panvicu AMT526FIX z liateho hliníka s titánovým povrchom a pevnou rukoväťou. Desať milimetrov hrubý podstavec je vyleštený do jemnej povrchovej úpravy a nevyžaduje si takmer žiadnu údržbu. Po varení stačí zotrieť zvyšky jedla suchou handričkou a umyť teplou vodou so špongiou a tekutým čistiacim prostriedkom. Rukoväť je ergonomicky navrhnutá s otvormi pre ľahký kontakt s prstami. Nezahrieva sa, takže nehrozí nebezpečenstvo popálenia.

  Rondell

  Hodnotenie: 4.1

  Rondell

  Značka bola založená v roku 1988 v Nemecku. Spoločnosť sa pôvodne zameriavala na výrobu oceľového riadu a príslušenstva, ale v priebehu vývoja sa rozhodla rozšíriť sortiment o liatinový a hliníkový riad. Napriek tomu, že sa závody presunuli do Číny, kvalita výrobkov zostala na rovnakej vysokej úrovni. Výrobky sú vysoko cenené majstrami kuchármi v popredných svetových reštauráciách a sú tam široko používané na varenie.

  Najnovšie produkty spoločnosti spájajú funkčnosť, praktickosť a moderný štýl. Panvice sú vyrobené zo špičkových materiálov, ktoré odolávajú mechanickému poškodeniu počas používania a nepredstavujú žiadne zdravotné riziko. Výrobky značky majú všetky požadované certifikáty zhody.

  Medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbený model Stern RDS-092 z nehrdzavejúcej ocele s nepriľnavým povrchom. Trojité tavné dno je špeciálna funkcia, ktorá zvyšuje tepelnú vodivosť a umožňuje rovnomerné ohrievanie potravín na povrchu v čo najkratšom čase, takže zostanú šťavnaté a chutné.

  Kukmara

  Hodnotenie: 4.0

  Kukmara

  Továreň bola spustená v päťdesiatych rokoch. V súčasnosti sa v továrni vyrába liaty hliníkový riad, formy na chlieb, nepriľnavé panvice a ďalšie výrobky. Obľúbené u zákazníkov Zo Slovenska a krajín SNŠ. Výrobky sa vyrábajú v súlade s požiadavkami GOST.

  Medzi výhody panvíc patria zdravotne nezávadné materiály, hrubšie steny a dno, vysokokvalitné nátery, rôzne tvary a veľkosti. Model Tradition s priemerom dvadsaťštyri centimetrov a keramickým povrchom je u zákazníkov mimoriadne obľúbený. Hovorí sa, že pri varení sa jedlo neprilepí na povrch a nepripáli sa. Používatelia tvrdia, že glazovaný keramický povlak je neporézny a bez zápachu a vďaka drážkovanému dnu sa výrobok rýchlo zahrieva a zostáva dlho horúci. Existujú však určité sťažnosti na obmedzenia, ako napríklad, že panvica sa nesmie umývať v umývačke riadu, vystavovať náhlym zmenám teploty a používať kovové náradie.

  Nadoba

  Hodnotenie: 3.9

  Nadoba

  Spoločnosť je divíziou multidisciplinárneho nemeckého koncernu, ktorý navrhuje a predáva kúpeľňové armatúry a doplnky. Spoločnosť sa rozhodla rozšíriť svoju výrobu a v roku 2010 otvorila novú divíziu vo východnej Európe a vstúpila na nový trh profesionálnych kuchynských spotrebičov. Značka je jedinečná tým, že kombinuje vysokú kvalitu s dostupnou cenou.

  Výrobky sa vyrábajú v továrňach vybavených modernými strojmi. Neustále sa vykonáva prísna kontrola kvality. Používanie inovatívnych technológií a bezpečných materiálov, ktoré pri kontakte s potravinami neuvoľňujú toxické látky. Túto značku si obľúbili profesionáli a kuchári.

  Bežní spotrebitelia, najmä v Rusku, ešte nie sú dostatočne oboznámení s výrobkami tejto značky, ale majú o nich dobrú predstavu a dokonca rozlišujú niektoré panvice. Napríklad model SILVA je nepriľnavý a má priemer dvadsaťosem centimetrov. Vyrobené z kovaného hliníka s päťvrstvovou povrchovou úpravou Elegant. Vybavená jednodielnou rukoväťou z nehrdzavejúcej ocele, ktorá umožňuje umiestnenie panvice do rúry. Vhodné pre všetky typy sporákov. Používanie neostrých kovových nástrojov je povolené.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: