12 najlepších výrobcov skla

Požitok z nápoja priamo závisí od výberu pohára. Aj to najdrahšie luxusné víno, šampanské alebo whisky môže pri nesprávnom zaobchádzaní stratiť svoju chuť. ochutnávkou rôznych pitných vlastností si okamžite všimnete rozdiel. Ak však zvolíte správny objem, tvar, materiál a farbu, výsledok bude ohromujúci.

Ako si vybrať správne okuliare

Ak ešte nemáte doma sadu pohárov na rôzne druhy alkoholických nápojov, prečítajte si pred nákupom niekoľko tipov od odborníkov, ktoré vám pomôžu pri kvalifikovanom nákupe, aby ste zvýraznili ich vôňu a chuť.

 1. Šampanskénalievajú sa do pohárov s dlhou stopkou a úzkym pohárom. Tento tvar zabezpečuje pomalé stúpanie bubliniek, vďaka čomu sa naplno prejaví chuť ušľachtilého nápoja.
 2. Pri podávaní šumivého vína na bankete a pri aranžovaní pyramídy sú to nalepené poháre s otvoreným hrdlom a širokým hrdlom.
 3. Pre biele vínoK dispozícii sú špeciálne okuliare. Majú dlhú stopku, aby sa zabránilo kontaktu rúk s pohárom, a tým sa zabránilo zahrievaniu obsahu.
 4. Červené vínoLepšie sa otvára v miske, ktorá je širšia v spodnej časti a užšia v hrdle.
 5. Pre tvrdšie nápojevodka a tequila sú k dispozícii v 50 ml podlhovastom pohári užšieho tvaru.
 6. Whiskypodávané v pohároch s hrubým a širokým dnom alebo v pohároch v tvare tulipánu so zahnutými okrajmi. Najlepšie poháre na whisky pre dokonalý zážitok z pitia.
 7. Rafinovaná chuť koňakumožno ochutnať tak, že ho nalejete do pohárov s krátkou stopkou, rozšírenou miskou a užším hrdlom.
 8. Počet pohárov závisí od toho, koľko hostí k vám príde naraz. Môžete si kúpiť sady po 6 alebo 12 kusoch, alebo presne toľko, koľko potrebujete z jednotlivých kusov vo výpredaji.
 9. Cena závisí od typu materiálu a značky. Niekedy aj cenovo výhodná sklenená verzia môže poskytnúť všetky potrebné podmienky na ochutnávku vašich obľúbených nápojov.

Ako si mnohí všimli, v reštauráciách sa dokonca používa špecifický riad pre rôzne druhy vína. Doma je veľmi ťažké zistiť, ktoré nápoje sa majú podávať a v akých nádobách. V našom hodnotiacom zozname nájdete 12 najlepších výrobcov pohárov na víno, šampanské a whisky, za ktorých jednomyseľne hlasovali odborníci aj zákazníci.

Najlepší výrobcovia skla na víno

Nomináciamiestovýrobcahodnotenie
Najlepší výrobcovia pohárov na víno1Šéfkuchár Somme
 • er
 • 4.9
  2Stolzle4.8
  3
 • bbey
 • 4.8
  4Tognana4.7
  Najlepší výrobcovia skla na šampanské1Bohemia4.9
  2Villeroy Boch4.8
  3

  asabahce

  4.7
  4RONA4.6
  Najlepší výrobcovia skla na whisky1Spiegelau4.9
  2Riedel4.8
  3

  roHotel

  4.7
  4Víťazi Únie4.7

  Šéfkuchár Somme
 • er
 • Hodnotenie: 4.9

  CHEF SOMME<li></div><p>ER.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/73616666194181-2412.jpg“ height=“368″ title=“Šéfkuchár SOMME</p><li>ER.webp“><p>Prvé miesto v hodnotení zaslúžene obsadil francúzsky výrobca, ktorého história siaha až do roku 1825. Spoločnosť Riedel je renomovaným výrobcom kvalitného riadu na profesionálne a domáce použitie. Všetky tieto výrobky spĺňajú prísne normy kvality a bezpečnostné a hygienické požiadavky, sú navrhnuté s ohľadom na módu a neprestávajú udivovať náročných zákazníkov na celom svete.</p><p>Rôzne tvary a veľkosti umožňujú vybrať si poháre na akýkoľvek typ vína. Dostupné objemy 250, 280, 320, 350, 350, 430, 450, 470, 550, 730 ml so štandardnou alebo rohovou miskou. Priehľadné sklo Kwarx vám umožní vychutnať si nielen chuť a vôňu, ale aj hru farieb aristokratického nápoja. Patentovaný materiál ponúka zvýšenú čistotu a lesk.</p><p>Okuliare sú odolné voči nárazu pri páde z výšky 20 cm, nerozbijú sa ani neprasknú, čo potvrdili mnohé testy. Zachovávajú si svoje vlastnosti aj pri pravidelnom umývaní v umývačke riadu. Veľká veľkosť misky prispieva k okysličovaniu a plnému rozvoju buketu vína.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>špičkové dizajny;</li><li>inovatívny materiál;</li><li>vysoká odolnosť;</li><li>rôzne modely;</li><li>zvyšuje kvalitu vína.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nezistené.</li></ul><h3>Stolzle</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=STOLZLE.webp

  Nemecká spoločnosť na druhom mieste medzi najlepšími výrobcami pohárov na víno. Začala s ručnou výrobou, postupne proces automatizovala, ale bez toho, aby narušila jedinečný vzhľad a kvalitu jedál. Sklá sú vyrobené z bezolovnatého skla a sú dokonale číre, čisté a mimoriadne pevné. Možno ich umývať v umývačkách riadu.

  Poháre na víno majú špeciálny tvar, ktorý zvýrazňuje chuť a vôňu nápoja. Má dlhú stopku a misku rozšírenú na základni. Zahustené dno udržiava nápoj dlho chladný. Výrobca vo svojich výrobkoch kombinuje klasiku a nové trendy, takže jeho riad je žiadaný tak medzi bežnými zákazníkmi, ako aj majiteľmi reštaurácií a kaviarní.

  K dispozícii v rôznych kapacitách. K dispozícii sú malé (192 ml) na biele víno a objemné 735 ml na červené víno. Výrobky Stolzle nie sú predražené. cena za jeden pohár začína od 200 Euro, za sadu šiestich kusov od 1000 Euro.

  Výhody

  • značka s históriou a skúsenosťami;
  • moderná klasika;
  • krištáľová čistota;
  • Špeciálny tvar pre lepšiu chuť;
  • prijateľné ceny.

  Nevýhody

  • nenájdené.

 • bbey
 • Hodnotenie: 4.8

  <li></div><p>BBEY.webp“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/57116666194181-5712.jpg“ height=“284″ title=“</p><li>BBEY.webp“><p>Spoločnosť, ktorá sa umiestnila na treťom mieste, oslavuje 200. výročie. V súčasnosti</p><li>Spoločnosť bbey patrí medzi päť najväčších svetových výrobcov skla. Jej popularita je spôsobená využívaním špičkových technológií a kreatívnych dizajnových riešení, takže každá nová kolekcia je hitom pre všetkých používateľov: profesionálnych reštaurátorov a spotrebiteľov.<p>Hlavným rozdielom medzi pohármi na víno tejto značky je jedinečný spôsob spracovania okraja misy. Technológia tepelného ovplyvňovania vytvára pevný prstenec, ktorý utesňuje okraje a vytvára odolnosť voči všetkým teplotám a mechanickému namáhaniu. Aj pri dlhodobom používaní a neustálom čistení v umývačke riadu je vylúčené drobenie okrajov, ktoré je hlavnou nevýhodou podobných sklenených predmetov.</p><p>Dobre navrhnuté tvary vám umožnia vychutnať si rôzne červené a biele vína. Odborníci potvrdzujú všetky uvedené vlastnosti a odporúčajú venovať pozornosť produktom.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>starobylá tradícia + inovatívna technológia;</li><li>Široký sortiment výrobkov;</li><li>„Bezpečnostný krúžok“ okolo okraja misiek;</li><li>maximálna odolnosť proti nárazu;</li><li>na domáce a profesionálne použitie.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nenájdené.</li></ul><h3>Tognana</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=TOGNANA.webp

  Štvrté miesto v rebríčku patrí najstaršej talianskej spoločnosti, ktorá bola založená v roku 1775. Rodinná firma Tognana začala s výrobou tehál a postupom času sa preorientovala a stala sa jednou z popredných svetových značiek porcelánu a krištáľového skla. Značka neustále inovuje, používa netriviálne vzory a vykonáva prísnu kontrolu surovín a hotových výrobkov.

  Hlavným rozdielom značky je jej exkluzívna séria okuliarov. Pre víno sú k dispozícii rôzne tvary a predovšetkým odtiene. Riad je vhodný na špeciálne príležitosti: bankety, slávnosti. Je vyrobený z hrubostenného skla, ktoré napodobňuje kryštál. Dizajn od najlepších talianskych remeselníkov.

  Vybrať si môžete nielen číre sklá, ale aj fialové, olivové, fialové a zelené s hladkým alebo reliéfnym povrchom. Vďaka výrobným zariadeniam nachádzajúcim sa v Číne sú ceny položiek na servírovanie pomerne priaznivé.

  Výhody

  • „slávnostný“ dizajn;
  • Veľký výber farieb;
  • vhodné tvary;
  • Silné, odolné sklo;
  • primeraná cena.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Najlepší výrobcovia skla na šampanské

  Bohemia

  Hodnotenie: 4.9

  BOHEMIA.jpeg

  Nepochybným lídrom v rebríčku pohárov na šampanské je Bohemia. Česká spoločnosť je známa všetkým znalcom exkluzívnych produktov. Sú vyrobené z krištáľu a skla. Prvý materiál, hoci je ťažký, vyzerá sofistikovane a rafinovane. Hlavným rozdielom týchto okuliarov je charakteristický melodický zvuk, ktorý okamžite odlíši výrobky tejto značky. Fúkané sklo sa vyrába už viac ako 9 storočí. Starožitné techniky sa úspešne kombinujú s novými špičkovými technológiami.

  Originálne dizajny vám umožnia zladiť poháre na šampanské s inými nápojmi v jednom koncepte. Mnohé sú zdobené zlatými alebo platinovými vzormi. Farby sú rozmanité: od krištáľovo čistých až po sýto modré, červené a zelené.

  Všetky výrobky sú označené logom spoločnosti, ktoré je ochranou proti falšovaniu. Napriek cenám, ktoré nie sú dostupné pre všetkých zákazníkov, sú výrobky uznávané ako štandard milosti a nestrácajú na popularite, sú nielen príjemným nákupom na osobné použitie, ale aj drahým darčekom, ktorý poteší vašich blízkych.

  Výhody

  • jedinečné materiály;
  • originálne návrhy;
  • Zlepšenie chuti a vône;
  • široký sortiment;
  • jednotná kolekcia pohárov a riadu.

  Nevýhody

  • vysoká cena.

  Villeroy Boch

  Hodnotenie: 4.8

  VILLEROY BOCH.webp

  V našom rebríčku sa nachádza ďalšia z najstarších európskych spoločností. Je to významný nemecký výrobca s výrobnými závodmi v 14 krajinách a výrobkami vo viac ako 120 krajinách sveta. Zachovávaním tradície a využívaním skúseností sa rodinný podnik rozvinul do gigantických rozmerov. V súčasnosti možno riad tejto značky nájsť v prémiových reštauráciách, na prezentáciách a módnych prehliadkach. Mnohí zákazníci sa nezabúdajú potešiť kúpou originálnych výrobkov Villeroy Boch.

  Značka používa krištáľové aj vysokopevnostné sklo. Cez priehľadné sklenené steny je zaujímavé sledovať pohyb bubliniek, ktoré stúpajú k hrdlu. Pestrofarebné brúsené krištáľové poháre dodajú dekoráciám na stôl výrazný akcent, rozžiaria priestor nevýslovnou hrou svetla a vytvoria ešte slávnostnejšiu atmosféru na svadbách, výročiach a iných oslavách.

  Sklenené výrobky si vďaka špeciálnej technológii zachovávajú svoj lesk, čistotu a priehľadnosť počas mnohých rokov používania, zatiaľ čo krištáľové výrobky si zachovávajú svoju plnú farbu a krásny vzhľad.

  Výhody

  • prvotriedne materiály;
  • na každodenné a slávnostné použitie;
  • Široká paleta farieb;
  • Perfektné tvary pre šampanské.

  Nevýhody

  • ceny nie sú dostupné pre každého.

  asabahce

  Hodnotenie: 4.7

  Pasabahce.webp

  asabahce je známy výrobca kuchynského riadu z Turecka, ktorý sa vyznačuje vysokou kvalitou a nízkou cenou (vďaka umiestneniu výroby v Rusku), takže je široko používaný nielen v každodennom živote, ale aj v reštauračnom podnikaní. Sklá sú vyrobené z pevného sodno-vápenato-kremičitého skla, ktoré je odolné voči mechanickým nárazom a nebojí sa každodenného umývania v umývačkách riadu, nestráca svoj lesk a čistotu. Zhrubnutá základňa a boky poskytujú väčšiu pevnosť.

  Sortiment výrobkov je dostatočne široký. Ponúka klasické číre poháre s hladkým povrchom aj originálne poháre s ryhovanou miskou a vyrezávanou stopkou. Poháre na šampanské sú ideálne pre kultúru pitia šumivého vína. Bublinky postupne stúpajú k hrdlu a dodávajú nápoju vôňu a chuť.

  Mnohí používatelia poznamenali, že napriek nízkym cenám vyzerajú výrobky vynikajúco. Ak sa sklo rozbije, vždy sa dá vymeniť za podobné, ktoré sú v predaji po kusoch.

  Výhody

  • robustné, vysokokvalitné sklo;
  • veľký výber modelov;
  • odolný voči umývaniu v umývačke riadu;
  • na každodenné použitie;
  • rozpočtové ceny.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  RONA

  Hodnotenie: 4.6

  RONA.gif

  Ďalšia značka v našom rebríčku sa špecializuje na riad nielen na domáce použitie, ale aj pre reštaurácie a hotely. Už takmer sto rokov buduje svoje odborné znalosti a vytvára originálne výrobky, ktoré oceňujú zákazníci v mnohých európskych a amerických krajinách. RONA má širokú škálu dekoratívnych techník, takže v predaji sú poháre, ktoré spĺňajú estetický vkus spotrebiteľa a požiadavky na kvalitu reštaurácie.

  na dizajne sa podieľajú známi odborníci a someliéri. Každý sortiment je vhodný pre konkrétny nápoj a je vytvorený podľa pravidiel konzumácie. Poháre na šampanské majú skvelý lesk, ktorý nevybledne ani po dlhom používaní.

  Sklenený príbor je k dispozícii v klasickom dlhom tvare, so širokou polkruhovou miskou alebo v tvare taniera na vytvorenie pyramídy na svadobnom stole alebo pri iných slávnostných príležitostiach. Skúsenosti potvrdzujú, že výrobky značky zo Slovinska stoja za pozornosť.

  Výhody

  • Na každodenné použitie v reštauráciách;
  • nestrácajú iskru a priehľadnosť;
  • osobitnú pevnosť skla;
  • Existujú pravítka z krištáľu;
  • odolný voči umývaniu v umývačke riadu.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Najlepší výrobcovia skla na whisky

  Spiegelau

  Hodnotenie: 4.9

  SPIEGELAU.webp

  Nemecká značka je hrdá na svoju takmer päťstoročnú históriu. O jeho sklárskych majstroch a ich jedinečných výrobkoch sa môžete dočítať v zachovaných dobových záznamoch. Spoločnosť Spiegelau sa dnes môže pýšiť titulom jedného z najlepších výrobcov prémiového reštauračného riadu a darčekových súprav. Obľúbenosť je spôsobená špeciálnou metódou fúkania a použitím materiálu, ktorý neobsahuje olovo, a preto vôbec neovplyvňuje chuť nápojov.

  Krištáľové sklo má pevnosť krištáľu, možno ho umývať ručne aj v umývačke riadu, ale jeho hmotnosť je oveľa nižšia, takže poháre sú pohodlnejšie na používanie. Výrobca zaručuje, že výrobky si zachovajú svoj lesk bez žltnutia alebo zmatnenia. Podľa štúdií vydržia až 1500 pracích cyklov.

  Poháre na whisky sa vyrábajú v niekoľkých dizajnoch, ale všetky sú navrhnuté s ohľadom na pravidlá pitia silného nápoja, s dokonalou kombináciou tvaru, objemu, výšky a priemeru. Obľúbená voľba pre bežných zákazníkov, ale aj pre luxusné sklo v reštauráciách, baroch a hoteloch a.

  Výhody

  • Bezolovnaté krištáľové sklo;
  • Zaručená pevnosť a odolnosť;
  • rôzne dizajny;
  • zvýraznená chuť a vôňa whisky
  • pre domáce a verejné inštitúcie.

  nevýhody

  • vysoké ceny.

  Riedel

  Hodnotenie: 4.8

  RIEDEL.webp

  Rakúsky výrobca sa tiež presadil, a preto je Riedel na prvom mieste v našom hodnotení. Rodinná firma je už tri storočia známa svojimi nádhernými sklenenými výrobkami. Skúsenosti a remeselná zručnosť odovzdávaná z generácie na generáciu sa spojili s inovatívnym dizajnom a výsledkom sú poháre, ktoré svetoznámi someliéri odporúčajú na podávanie vína a iných alkoholických nápojov.

  Kolekcie ponúkajú celý rad tvarov, ktoré sú vhodné pre single malt whisky a komplexné príchute: 100 ml v tvare tulipánu, rovné steny, extra hrubé v základni 200 ml, malé panáky v 40 ml, vysoké stopky, úzke hrdlo 150 ml. Všetky poháre prispievajú k rozvoju buketov, zvýrazňujú jemnosť a hodvábnosť luxusného nápoja.

  Krištáľové sklo, ktoré spoločnosť používa najčastejšie, je vysoko odolné, krištáľovo čisté a neobsahuje žiadne nečistoty, ktoré by mohli ovplyvniť chuť whisky. Vysoké ceny výrobkov značky nie sú prekážkou pre znalcov kvalitných výrobkov.

  Výhody

  • prémiové produkty;
  • jedinečný vývoj značky;
  • formy na rôzne druhy whisky;
  • vysokopevnostný materiál;
  • dlhá trvanlivosť.

  nevýhody

  • Ceny pre kupujúcich s vysokými príjmami.

  roHotel

  Hodnotenie: 4.7

  ProHotel.webp

  Čínska značka zaradená do hodnotenia poskytuje kaviarňam, barom, hotelom a kvalitný lacný servírovací riad a príslušenstvo na nápoje, ktoré ocenili bežní používatelia. Výroba je vybavená modernými strojmi, kvalita je monitorovaná vo všetkých fázach, čo zaručuje, že zákazníci na konci dostanú presne to, čo očakávajú.

  Pevnosť, odolnosť proti nárazu, priehľadnosť, čistota, dlhá životnosť, odolnosť proti zneužitiu aj po intenzívnom používaní a každodennom umývaní šampónom. poháre na whisky sú vyrobené z hrubého skla odolného voči teplotám, ktoré sa nebojí teplotných zmien a neovplyvňujú ho vysoké ani nízke teploty. Nebledne, nežltne. K dispozícii je priehľadný aj farebný povrch.

  Podľa recenzií sú jedlá naozaj kvalitné. Vystužený okraj na krku je pevný a zabraňuje odštiepeniu a rozštiepeniu. Skleničky zvýraznia chuť whisky bez toho, aby ju prekrývali alebo rušili jej arómu. Sú pohodlne tvarované a ľahko sa držia.

  Výhody

  • profesionálny barový riad;
  • silný tepelne odolný materiál;
  • zhrubnuté okraje;
  • zlepšiť chuťový zážitok;
  • prijateľné ceny.

  Nevýhody

  • malá ponuka modelov.

  Víťazi Únie

  Hodnotenie: 4.7

  UNION VICTORS.webp

  Hodnotenie dopĺňa výrobca, ktorý prekvapuje aj tých najnáročnejších používateľov originálnym dizajnom svojho riadu a názvami modelov. Sú to Závoj, Znamenia, Západ slnka, Tornádo, Dlaň, More, Špirála. široká škála farieb, ktoré sa hodia k akémukoľvek podaniu a interiéru: transparentná, zelenomodrá, jantárová, sivá, modrá, tyrkysová, fialová, bielo-oranžová.

  S pohármi Union Victors si môžete nielen naplno vychutnať chuť jednosladovej alebo viaczložkovej whisky, ale aj estetický pôžitok zo zložitého vzoru a hry svetla na mnohotvárnom povrchu. krištáľové sklo neobsahuje olovo, ale má pevnosť krištáľu. Napriek svojej zdanlivej pevnosti sú okuliare ľahké a praktické.

  Zákazníci hodnotili produkty tejto značky. Ľudia, ktorí radi experimentujú, ich majú radi najmä pre ich neklasický a netradičný vzhľad. Náklady na okuliare, ktoré možno bezpečne pripísať dielam moderného umenia, sú síce vysoké, ale sú dobre odôvodnené kvalitou výkonu a spoľahlivosťou.

  Výhody

  • zaujímavá škála vzorov;
  • materiál z krištáľového skla;
  • žiadne zvyšky olova;
  • Výraznejšie zvýrazňujú buket whisky;
  • si zachovávajú svoj pôvodný vzhľad počas celej životnosti.

  Nevýhody

  • nenájdené.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: