15 najlepších mlynčekov pre vašu domácnosť

Nemusíte byť skutočný gurmán, aby ste pochopili, že káva z čerstvo zomletých zŕn je oveľa aromatickejšia a chutnejšia ako káva zo starších zŕn. A žiadne hermetické obaly ani nádoby vás nezachránia pred výraznou stratou arómy – najcennejšej veci v káve vôbec. V tomto prehľade sa zameriavame na brúsky, ktoré sú optimálne na domáce použitie. Odborníci z expertológie zostavili zoznam hodnotných modelov a rozdelili ich do skupín: podľa princípu mletia – rotačné alebo mlynské kamene; mlynské kamene podľa cenovej dostupnosti – najlacnejšie; mlynské kamene podľa najlepšieho pomeru cena/kvalita. Ako „bonus“ sme tiež preskúmali niekoľko modelov ručných mlynčekov.

Ktorý mlynček si vybrať?

Začnime značkami a výrobcami mlynčekov na kávu, ktoré sa objavujú v našom prehľade, a vysvetlite, prečo stoja za vašu pozornosť.

 1. Veľké značky ako Bosch a De’Longhi netreba predstavovať. Pripomeňme len, že prvá značka je nemecká a druhá talianska. Výrobné závody oboch spoločností sú rozmiestnené po celom svete (globalizácia), ale vo všeobecnosti kvalita vždy zodpovedá triede vyrábaných spotrebičov.
 2. Vlastníkom značky Nivona je pomerne mladá nemecká spoločnosť NIVONA Apparate GmbH, ktorá vstúpila na trh v roku 2005. Ich výhodou je úzka špecializácia na výrobu kávovarov a súvisiacich výrobkov. Stroje sa montujú vo Švajčiarsku, Portugalsku a Číne.
 3. Španielska spoločnosť Cunill s viac ako polstoročnou históriou je ešte špecializovanejšia ako spoločnosť Nivona. Vyrába výhradne mlynčeky na kávu a príslušenstvo. To je nesporná výhoda, ale väčšinou je toto vybavenie blízke profesionálnemu a často veľmi drahé. Vyrobené v Španielsku.
 4. Značku Caso vytvorila v roku 2003 nemecká spoločnosť
  aukmann GmbH. Všetky zariadenia pod týmto názvom sú vyrobené v Číne, ale vlastnosti a recenzie sú väčšinou pozitívne.
 5. Rommelsbacher je solídna nemecká značka s hlbokou, takmer storočnou históriou. Malé spotrebiče, ako sú mlynčeky na kávu, sa vyrábajú v Turecku a Číne.
 6. Nemecká značka ProfiCook patrí do renomovanej skupiny Clatronic Group. Ide o domáce spotrebiče pre masy, ktoré nie sú známe svojou prvotriednou kvalitou. Je však lacný a stojí za to. Vyrobené v Číne.
 7. Silampos je portugalský výrobca riadu z nehrdzavejúcej ocele. Na trh vstúpil v roku 1951 ako rodinný podnik. Výrobky Silampos majú skutočnú celosvetovú základňu fanúšikov a patria do prémiového, ale ešte viac do luxusného segmentu. Príslušné ceny. Ručné brúsky sa vyrábajú v továrni Silampos v Portugalsku.

Teraz prechádzame od „zahraničných“ k Slovenskám značkám.

 1. VITEK je dobre známa a pre našich zákazníkov dokonca známa značka, ktorá patrí ruskej spoločnosti Golder Electronics. Patrí do nižšieho alebo stredného cenového segmentu. Jedna z najpredávanejších značiek domácich spotrebičov v Ruskej federácii – podľa Gallup Media má výrobky tejto značky každá tretia ruská rodina. Vyrobené v Číne na základe zmluvy so spoločnosťami OEM/ODM.
 2. Micma – ochranná známka továrne na malé domáce spotrebiče „Micromashina“ (Bratislava). Jedna z najstarších priemyselných spoločností v Rusku. Uvádza sa ako domáci výrobca, ale je v tom prvok nečestnosti – motory v brúskach Mikma sú čínske. Nemožno vylúčiť ani iné diely, pretože na motore je jasne napísané len „Made in China“.
 3. ViTESSE je výhradne ruská značka, ktorá bola dlho maskovaná ako francúzska, až kým sa o túto skutočnosť nezačala zaujímať Federálna antimonopolná služba. Na oficiálnej webovej stránke teraz nie sú žiadne priame vyhlásenia o francúzskom pôvode spotrebičov ViTESSE, ale „triky“ s atribútmi a umiestnením zostávajú. Samotné spotrebiče sú celkom dobré, za rozumnú cenu a plne v súlade s normami a požiadavkami spoločnosti Rospotrebnadzor.

Rebríček najlepších mlynčekov

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie elektrické rotačné brúsky1Bosch MKM 6000/60031 254 €
2Mikma ECMU IP-302 110 €
3De’Longhi KG 493 543 €
4

rofiCook PC-KSW 1021

2 800 €
5Príchuť kávy Caso2 568 €
Najlepšie lacné mlynčeky s mlynskými kameňmi1KITFORT KT-7173 390 €
2VITEK VT-71293 490€
Poradie najlepších mlynčekov podľa pomeru kvality a ceny1Rommelsbacher EKM 3008 390 €
2Nivona NICG 130 CafeGrano10 980 €
3ROMMELSBACHER ECM 2004 916 €
4Príchuť Caso Barista9 840 €
5Cunill
asil
19 444 €
Poradie najlepších ručných mlynčekov1Silampos Stellar12 999 €
2Vitesse VS-16801 838 €
3Gutenberg „Terra Antica2 191 €

Najlepšie elektrické rotačné brúsky

Pozrime sa na prvú kategóriu nášho rebríčka najjednoduchších mlynčekov na kávu – rotačné mlynčeky. Princíp mletia spočíva v rýchlej (+/- 3 000 ot./min.) rotácii špeciálneho dvoj- alebo štvorcestného noža, ktorý láme a drví zrná až na najmenšie častice. Mixéry fungujú podobne. Stupeň mletia v týchto jednotkách sa riadi časom spracovania v spojení s vizuálnym pozorovaním obsahu cez priehľadné veko. Rovnomernosť mletia v rotačných mlynčekoch väčšinou nie je ideálna, ale sú výrazne lacnejšie ako mlynčeky. Z najširšej ponuky na trhu naši špecialisti vyzdvihli tieto modely: Bosch MKM 6000 (6003), Mikma ECMU IP-30, De’Longhi KG 49, ProfiCook PC-KSW 1021 a Caso Coffee Flavour.

Bosch MKM 6000/6003

Hodnotenie: 4.9

Bosch MKM 6000/6003

Nemecké mlynčeky na kávu Bosch MKM 6000 a 6003 sa vyrábajú vo vlastných výrobných závodoch v Slovinsku. Kompaktné zariadenie v typickom valcovitom tvare mlynčeka na kávu. Spotreba energie – 180 W. K dispozícii v dvoch farbách: biela séria 6000 a čierna séria 6003.

Kapacita misky na obilie 75 g. Dno misy je naklonené, čím sa zabráni prilepeniu hrubých mlynčekov na misu a veko a dosiahne sa maximálna rovnomernosť mletia. Z rovnakého dôvodu nie je potrebné mlynčekom počas prevádzky triasť – v zariadeniach s plochým dnom sa to musí robiť neustále.

mlynček je možné ovládať len pri zatvorenom veku – len v tejto polohe je možné stlačiť tlačidlo zapnutia. Toto riešenie sa nepáči všetkým používateľom, pretože tlačidlo, a teda aj veko, je potrebné neustále držať rukou.

Čepele v Bosch MKM 6000/6003 sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, ale sedadlo je plastové a podľa mnohých recenzií je to jeden z najslabších bodov tohto modelu. Tento nedostatok kompenzuje 24-mesačnou zárukou výrobcu.

Výhody

 • Európske zhromaždenie;
 • kvalitné materiály;
 • Relatívne rovnomerné brúsenie;
 • jeho pekný dizajn;

Nevýhody

 • Uchovanie noža je krátkodobé;
 • nenatiahnuteľná šnúra.

Mikma ECMU IP-30

Hodnotenie: 4.8

Micma ECMU IP-30

Mikma EKMU IP-30 – mlynček na kávu vyrobený v Rusku, ale s čínskymi dielmi (aspoň motor) sa v našom hodnotení umiestnil na druhom mieste. Spotreba energie je 115 wattov. Zariadenie váži 730 g. Tvar je pre túto triedu zariadení najbežnejší – valcový, ale východiskový princíp je trochu odlišný.

V mlynčeku na kávu Mikma ECMU IP-30 je na rozdiel od predchádzajúceho modelu štartovacie tlačidlo umiestnené na tele, ale motor sa stále spustí len vtedy, keď je veko pevne zatvorené, a tu ho nemusíte držať rukou.

Mnohým používateľom sa nepáči skromná kapacita šálky – len 30 gramov, ale tento model je oveľa tichší ako Bosch MKM 6000/6003. Pulzný režim chráni zariadenie pred prehriatím. Žiadny mechanizmus na vyťahovanie šnúry vo vnútri puzdra ako v predchádzajúcom modeli.

Výhody

 • kvalitné materiály a spracovanie;
 • hrubostenné veko a jeho bezpečné upevnenie;
 • pulzný režim;
 • tichá prevádzka;
 • Ochrana proti zapnutiu, ak veko nie je naskrutkované alebo odskrutkované;

Nevýhody

 • Najmenšie jednotlivé množstvo mletia;
 • nenatiahnuteľná šnúra;
 • Nie je vhodný na mletie korenia a cukru;

De’Longhi KG 49

Hodnotenie: 4.7

De'Longhi KG 49

Taliansky mlynček na kávu De’Longhi KG 49 sa výrazne líši od dvoch vyššie opísaných modelov. Ide o výrazne vyššiu triedu a rozšírenú funkcionalitu. Zákazníci si pochvaľujú najmä dizajn a relatívne tichú prevádzku. Osobitné poďakovanie patrí výrobcovi za zariadenie na navíjanie napájacieho kábla.

Rozmery zariadenia sú 15x25x13 cm a jeho hmotnosť je 800 g. Kapacita misky je celkom slušných 90 g. Dodáva sa so špeciálnou kefkou na čistenie misky.

De’Longhi KG 49 má dávkovač na výpočet presného množstva mletej kávy na šálku. Má tiež časovač a indikátor mletia, ale tieto funkcie zákazníci takmer jednohlasne označujú za zbytočné, ktoré len zvyšujú hodnotu mlynčeka.

Z hľadiska kvality brúsenia je situácia nejednoznačná. Jeho konzistencia mletia je blízka konzistencii mlynčekov, ale pri mnohých mlynčekoch dochádza ku kolísaniu, ktoré sa môže vyskytnúť v jednotlivých šaržiach.

Azda najväčšou nevýhodou je kritický nedostatok náhradných dielov, ktorý takmer znemožňuje opravu tohto modelu. A to má niečo zlomiť – držiak krúžku os čepele je vyrobený z plastu, a vzhľadom k neustálemu vystaveniu vysokým teplotám a mechanickému namáhaniu môže „rozpadnúť“ v prvom roku prevádzky.

Ceny: 3021 – 5990 Euro.

Výhody

 • krásny dizajn;
 • Relatívne tichá prevádzka;
 • Čistiaca kefka je súčasťou balenia;
 • zariadenie na navíjanie kábla;

Nevýhody

 • Zbytočné funkcie zvyšujúce náklady;
 • neprimerane vysoké ceny;
 • pochybná životnosť;
 • nestabilné mletie
 • problémy s náhradnými dielmi pri oprave;

rofiCook PC-KSW 1021

Hodnotenie: 4.7

ProfiCook PC-KSW 1021

Nemecký mlynček na kávu ProfiCook PC-KSW 1021 je vyrobený v Číne. Prináša elegantný a zároveň štýlový dizajn. Kovové telo z nehrdzavejúcej ocele je tiež raritou medzi mlynčekmi tejto triedy. Vlastnosti a funkčnosť tohto modelu sú veľmi dobre porovnateľné s jeho prijateľnou cenou. Viac o tomto.

Výkon zariadenia je 200 W. Miska pojme až 85 g zrnkovej kávy. Motor sa spúšťa stlačením samotného veka, t. j. ochrana proti otvoreniu je realizovaná veľmi elegantne. Impulzný režim chráni mlynček pred prehriatím, ale mnohým používateľom sa nepáči častá aktivácia ochrany. V puzdre sa nachádza navíjač šnúry.

Najvýraznejšou vlastnosťou tohto modelu je, že sa dodáva s dvoma odnímateľnými miskami s dvoma a štyrmi čepeľami. Jeden sa používa na mletie kávy, druhý na sekanie orechov, byliniek a korenia.

Na zariadenie ProfiCook PC-KSW 1021 sa vzťahuje oficiálna 24-mesačná záruka výrobcu.

Výhody

 • atraktívny dizajn;
 • všestrannosť;
 • ochrana proti prehriatiu;
 • kovové puzdro;

Nevýhody

 • hlučné;
 • rýchlo sa zahrieva až do vypnutia ochrany; – krásny dizajn.

Príchuť kávy Caso

Hodnotenie: 4.7

Príchuť kávy Caso

Caso Coffee Flavour sa vyrába v Číne, ale pod záštitou a kontrolou kvality nemeckej spoločnosti. V istom zmysle je to „bratranec“ vyššie uvedeného modelu ProfiCook PC-KSW 1021. Aj tu je kryt vyrobený z brúsenej nehrdzavejúcej ocele a funkcie sú veľmi podobné.

Príkon zariadenia je 200 W, objem šálky pojme 90 gramov zrnkovej kávy. Lineárne rozmery – 20.510.710.7 cm a váži 950 g. Misa, rovnako ako kryt, je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Zavedený je impulzný režim ochrany proti prehriatiu. Má funkciu navíjania šnúry.

Rovnako ako PC-KSW 1021 melie nielen kávu, ale aj korenie, bylinky a orechy. Jediným rozdielom je, že tento model používa rovnakú misku s obojstranným ostrím.

Na PC-KSW 1021 sa rovnako ako na predchádzajúci model vzťahuje 24-mesačná záruka výrobcu.

Výhody

 • atraktívny dizajn;
 • pulzný režim;
 • zásuvka na káble;
 • Viacúčelový;

Nevýhody

 • žiadne zjavné nevýhody.

Najlepšie lacné mlynčeky s mlynskými kameňmi

Teraz sa pozrime na ďalšiu, pokročilejšiu kategóriu mlynčekov, v ktorých funkciu mletia vykonávajú priamo mlecie kamene. Prvou a najdôležitejšou výhodou takýchto mlynčekov v porovnaní s rotačnými mlynčekmi je takmer zaručená rovnomernosť mletia. Brúsky tohto typu sú v priemere drahšie ako rotačné a výrazne.

Kitfort KT-717

Hodnotenie: 4.6

Kitfort KT-717

Mlynček na kávu Kitfort KT-717 s plastovým telom a kovovými mlynskými kameňmi – najlepšie riešenie pre domáce použitie, okrem toho je zariadenie lacné a nie je problematické ho používať. Veľkosť mletia je nastaviteľná, ale podľa recenzií nemôžete dúfať vo veľmi jemný prášok, avšak stupeň mletia je vhodný pre moriaka a kávovary. Priehľadné veko pojme až 230 g. Zrnková káva, nádrž na mletý produkt – za 100 gr. Kitfort KT-717 môže pracovať nepretržite najviac 5 minút, ale tento čas zvyčajne stačí na prípravu veľkých dávok prášku. Dlhšie jednorazové používanie je spojené s prehrievaním zariadenia, ale v tomto prípade má systém bezpečnostný termostat – v prípade kritického zahriatia automaticky vypne motor. Mimochodom, ak je brúska nesprávne zostavená, napríklad bez nainštalovaných nádob, nebude možné ju zapnúť.

Na čistenie mlynských kameňov sa v súprave nachádza špeciálna kefa. Vďaka pogumovaným nožičkám zariadenie počas prevádzky neprejde po stole. Motor zariadenia je dimenzovaný na 800 W, dĺžka kábla je dostatočná – 98 cm. Na paneli sa nachádza indikátor prevádzky brúsky.

Výhody

 • priehľadné nádoby na zrná a mletý produkt;
 • Nastavenie jemnosti mletia;
 • Automatické vypnutie pri zahriatí;
 • dostupné v mnohých obchodoch s domácimi spotrebičmi.

Nevýhody

 • Žiadne jemné mletie;
 • Mletá káva môže mierne uniknúť.

Vitek VT-7129

Hodnotenie: 4.5

Vitek VT-7129

Kompaktný mlynček na kávu Vitek VT-7129 s kovovými mlynčekmi a plastovým telom je podľa používateľov takmer ideálny na domáce použitie. Rýchlo a efektívne melie kávové zrná a korenie. Kapacita zásobníka na zrná je 240 gr., Prijímač – 140 g. Na paneli prístroja sa nachádza ukazovateľ výkonu a otočné koliesko, ktorým sa ovláda stupeň mletia od veľmi jemného prášku až po veľké granule. Mlynček funguje perfektne aj pri príkone 150 W.

Brúsny kameň a nádoba sa dajú ľahko vybrať na čistenie, ale súčasťou balenia nie je žiadne príslušenstvo na čistenie. Na pohodlnú prevádzku zariadenia stačí meter dlhý sieťový kábel a gumové nožičky nedovolia, aby sa brúska posúvala po doske stola. Mimochodom, používatelia poznamenávajú, že Vitek VT-7129 nie je veľa bzučanie a vibrácie, a to je plus.

Výhody

 • Nastavenie stupňa brúsenia;
 • má ukazovateľ výkonnosti;
 • Jednoduchá demontáž a čistenie
 • ochrana proti prehriatiu.

Nevýhody

 • bez príslušenstva na údržbu.

Hodnotenie najlepších mlynčekov na kávu podľa pomeru ceny a kvality

A teraz, ak chceme kompletne pokryť mlynčeky na kávu pre domácnosť, musíme ísť ďalej ako do nižšieho cenového segmentu. Za optimálnu kombináciu rozumnej ceny, kvalitných vlastností a požadovanej funkčnosti považovali naši odborníci tieto modely: Rommelsbacher EKM 300, Nivona NICG 130 CafeGrano a Cunill
asil. Tieto modely sú už výrazne drahšie ako všetky vyššie uvedené a z hľadiska funkčnosti sú takmer na hornej hranici „domácich“ mlynčekov na kávu. Čokoľvek vyššie je profesionálne zariadenie alebo mlynček pre gastronómiu.

Rommelsbacher EKM 300

Hodnotenie: 4.9

Rommelsbacher EKM 300

Táto slávna nemecká značka opäť znie v našom prehľade. Mlynček na kávu Rommelsbacher EKM 300 má rozmery 14×29.5×18.Zásobník na zrná s priemerom 5 cm má pôsobivú kapacitu 220 g. Mlynček pojme len 120 gramov mletej kávy.

Vybavený ovládacím prvkom na nastavenie konzistencie mletia. Nastavenie je pomerne jemné – až 12 stupňov. Dávkovač až na 10 porcií. Mlynček sa dodáva so špeciálnou kefkou, ktorá umožňuje čistenie vnútra mlynčeka.

Príkon zariadenia Rommelsbacher EKM 300 je 150 W. Používatelia si pochvaľujú dlhý pracovný čas a vysokú priepustnosť. Dokonca aj šnúra získala osobitnú pochvalu – jej dĺžka je 1,5 metra.4 m je rarita. Brúsky majú zvyčajne polovičnú dĺžku šnúr. Má nástavec na navíjanie kábla.

Medzi všeobecne priaznivými recenziami tohto mlynčeka sa objavujú sťažnosti na hluk, ktorý je často únavný pri príprave kávy pre veľkú rodinu.

Výhody

 • Atraktívny dizajn;
 • kapacitu;
 • vysoká produktivita;
 • Montáž je veľmi kvalitná;

Nevýhody

 • hlučné.

Nivona NICG 130 CafeGrano

Hodnotenie: 4.8

Nivona NICG 130 CafeGrano

Nemecký mlynček na kávu Nivona NICG 130 CafeGrano sa vyrába v Číne, ale centrála pozorne sleduje kvalitu, takže neexistujú žiadne sťažnosti na materiály a spracovanie.

Model je celkom originálny a užívateľsky prívetivý. Mnohí ľudia ho oceňujú napríklad preto, že môžete mlieť kávu priamo v kuželi mlynčeka. Rozstup 58 mm, aby sa takmer zhodoval s rohom väčšiny modelov. Zásobník na fazuľu s kapacitou 200 g. Oba struky, zásobník na zrnkovú kávu aj nádoba na mletú kávu majú priehľadné steny.

Mlynček v prevádzke spotrebuje 100 wattov. Tento model má 4 hlavné úrovne mletia, z ktorých každá je rozdelená na ďalšie 4 úrovne, spolu 16 úrovní. Integrovaný časovač možno použiť na reguláciu hlasitosti.

Mnohí používatelia oceňujú zdanlivo malý detail, že mletá káva sa pri vyberaní mlynčeka nevylieva, ako je to v prípade mnohých iných mlynčekov na kávu.

Jednou z nevýhod tohto mlynčeka je však to, že môže zablokovať výstup zo zásobníka pri najnižšom brúsení a musí sa čistiť ručne.

Výhody

 • Vysokokvalitné materiály;
 • Relatívne tichá prevádzka;
 • Môžete mlieť priamo do kužeľa;
 • kužeľovité mlynské kamene;

Nevýhody

 • plastové puzdro;
 • Brúsky na najjemnejšie brúsky.

Rommelsbacher EKM 200

Hodnotenie: 4.8

Rommelsbacher EKM 200

Rommelsbacher ECM 200 zomelie naraz až 250 gramov fazule (alebo korenia). Má kompaktný a ergonomický dizajn, robustný kryt a priehľadné nádoby, cez ktoré môžete ľahko sledovať množstvo spotrebovaných a prijatých výrobkov. Zariadenie dokáže naraz skartovať až 250 g. Môže mlieť zrná alebo korenie v dávkach 2 až 12, čo je na 110-wattový motor veľa. Nádoby sa dajú ľahko vybrať z mlynčeka a znovu nasadiť.

Rommelsbacher ECM 200 dokáže mlieť v 9 rôznych stupňoch jemnosti. Používatelia majú otázky týkajúce sa najmenšieho – dokonalé jemné brúsenie stále nie je možné. Niektorí remeselníci vymysleli, ako túto chybu odstrániť – rozoberú zariadenie a ručne nastavia požadovaný stupeň hrubosti. To však bude mať za následok stratu záruky po zakúpení, čo je potrebné vziať do úvahy. Samotná jednotka je pomerne ťažká – 2 kg, takže sa pri práci na stole nepohybuje. A Rommelsbacher EKM 200 má funkciu navíjania šnúry.

Výhody

 • 9 úrovní brúsenia;
 • Kompaktný vzhľad a robustná konštrukcia;
 • krútenie šnúry;
 • Relatívne tichý model.

Nevýhody

 • Vyžaduje manuálne doladenie prostredníctvom demontáže.

Príchuť Caso Barista

Hodnotenie: 4.7

Príchuť Caso Barista

Mlynček na kávu Caso Barista Flavour sa umiestnil na treťom mieste v pomere cena/výkon. Brúsnym komponentom je 150 W rotačný bubnový nôž, a to aj v impulznom režime. Výkon zariadenia – 1 kg semien za hodinu, rýchlosť noža – až 3000 otáčok za 60 sekúnd. Tento výkon umožňuje používateľovi mlieť zrná rôznej veľkosti (15 nastavení), dokonca až na najjemnejší prášok. Do hornej priehradky sa zmestí až 300 gr. Nádoby na zrno do 150 gr, ako aj nádoby na prepravu zrnkovej kávy. prášok.

Dĺžka šnúry zariadenia 80 cm je vo všeobecnosti neprijateľná, úplne postačuje na pohodlnú obsluhu kávovaru, príjemný bonus – odvíjanie. Zásobník na zrná je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a ľahko sa čistí, rovnako ako nádoby na celozrnné a predomleté zrná. Telo mlynčeka je pomerne ľahké, iba 740 g., Nožičky sú pogumované, takže zariadenie nejazdí po pracovnej doske. Na paneli vedľa regulátora mlynčeka je indikátor zapnutia a systém poskytuje ochranu proti náhodnému spusteniu a automatické vypnutie v prípade prehriatia.

Výhody

 • 15 režimov mletia vrátane najmenšieho;
 • Ľahká, ale robustná konštrukcia;
 • Indikátor zapnutia a premyslený bezpečnostný systém;
 • Veľká nádoba na fazuľu;
 • Dobrá kapacita.

Nevýhody

 • Mierne vysypanie zŕn za nádobu, ak nie je správne vložená.

Cunill
asil

Hodnotenie: 4.6

Cunill</div><p>asil“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/37816666193981-4615.jpg“ height=“410″ title=“Cunill <br />asil“></p><p>Presne o tomto modeli sa hovorilo ako o hornej hranici pre domáce brúsky. Vzhľadom na výkon 280 W, kapacitu priestoru na suroviny 1000 g, nepretržitý pracovný čas 30 minút, výkon 11 kg/h a cenu je Cunill <br />Dokonca sa dá považovať skôr za poloprofesionálnu brúsku. Do tohto prehľadu mlynčekov pre domácnosť ho možno zaradiť len ťažko, ale je to kompromis, ak chcete pripravovať kávu pre naozaj veľkú a rozvetvenú rodinu alebo pre stredne veľkú komunitu.</p><p>Zariadenie má rozmery 21x45x36 cm. Mlynček na kávu je vybavený dávkovačom, teplomerom a účinným systémom ochrany proti prehriatiu. Dávkovač je hermeticky uzavretý, takže aróma kávy sa dlho nestratí.</p><p>Cunill <br />asil sa vyznačuje osobitnou ergonómiou – je vidieť, že inžinieri mysleli na všetko do posledného detailu. Rukoväť je veľmi praktická, nádržka na kávu sa rýchlo a ľahko uchopí a výlevku možno namontovať na ľavú alebo pravú stranu.</p><p>Telo je vyrobené z plastu, čo spôsobuje sťažnosti niektorých používateľov. Zásobník na fazuľu je však vyrobený z nerozbitného materiálu. Kávová usadenina je vhodná do umývačky riadu.</p><p>Niektorí zákazníci tiež nie sú spokojní s vysokou hlučnosťou tohto modelu, ale vzhľadom na jeho dôraz na profesionálne použitie možno túto sťažnosť považovať za nie celkom oprávnenú. To isté platí aj pre tvarový faktor brúsneho kameňa. Cunill <br />Sú skôr ploché ako kužeľovité, ale v snahe o rovnomernosť mletia ploché mlynské kamene prekonávajú kužeľovité.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>kvalitná konštrukcia;</li><li>ochrana proti prehriatiu;</li><li>najdlhší možný nepretržitý prevádzkový čas;</li><li>Dokonalá konzistencia mletia;</li><li>široký rozsah funkcií;</li><li>vysoký výkon;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>hlučné;</li><li>vysoká cena</li><li>plastové puzdro;</li><li>ploché mlynské kamene;</li></ul><h2>Poradie najlepších ručných mlynčekov</h2><p>A ako čerešničku na torte sa pozrime na dva modely ručných mlynských kameňov. Naši odborníci rozdelili tieto zariadenia podľa jednoduchého princípu: najlepší medzi drahými a najlepší medzi lacnými. Obľúbené sú Silampos Stellar a Vitesse VS-1680.</p><h3>Silampos Stellar</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Silampos Stellar

Názov tohto ručného mlynčeka naznačuje jeho vysokú hviezdnu kvalitu (Stellar), ktorá je zaslúžená. Všetko je vyrobené dokonale. Ťažkostenné (0.7 mm), puzdro, ako aj všetky ostatné vonkajšie časti sú vyrobené z tzv. lekárskej alebo chirurgickej ocele s vyšším podielom chrómu a niklu (18 a 10 %). Táto zliatina sa vyznačuje extrémnou odolnosťou, mizivým počtom mikropórov, úplnou odolnosťou voči korózii a poškodeniu spôsobenému veľkou väčšinou agresívnych chemikálií.

Mlynček na kávu váži 0.62 kg, výška 18 cm. Vďaka svojmu zrkadlovo leštenému povrchu bude Silampos Stellar v kuchyni vynikať aj v porovnaní s inými kovovými povrchmi. Stupeň brúsenia možno nastaviť pomocou špeciálnej skrutky.

Vnútri je vybavený špeciálnym nárazovým diskom, ktorý má v spodnej časti hrúbku až 6,5 mm. Záruka výrobcu na telo a dno je pre domáce spotrebiče bezprecedentných 25 rokov!

Mlynček možno umývať v akejkoľvek umývačke riadu, ale bez abrazívnych prostriedkov. Obsahuje špeciálnu lyžičku na kávu, vyrobenú z rovnakého kovu so zrkadlovým leskom.

Výhody

 • dobrá ergonómia;
 • Krásny exteriér;
 • prémiová trieda;
 • desaťročia záruky;

Nevýhody

 • skvelá cena.

Vitesse VS-1680

Hodnotenie: 4.8

Vitesse VS-1680

Slovenská mlynček na kávu Vitesse VS-1680 je vyrobený v Číne. Váži 917 g a má atraktívny klasický dizajn s prevahou prírodného dreva v materiáloch tela.

Pracovný mechanizmus z keramických kovových prvkov. Stupeň mletia možno ľahko nastaviť od jemného po hrubé. Mletá káva sa nasype do mini zásuvky v spodnej časti zásuvky.

Mnohí zákazníci sa vyjadrili, že regulátor mlynčeka je potrebné mierne rozšíriť a všetky časti regulátora je potrebné namazať, aby fungoval správne. Toto nie je jediný prípad, keď je potrebné mlynček manuálne nastaviť, aby sa dosiahol požadovaný stupeň mletia. Túto dočasnú nepríjemnosť však kompenzuje jej prijateľná cena a následná dlhá životnosť bez nepríjemných prekvapení.

Niektorí používatelia sa vyjadrili, že zachytávacia štrbina v mlecom kameni je príliš úzka a že sa do nej nezmestí každé zrnko, ale takéto pripomienky sú veľmi zriedkavé.

Výhody

 • klasický dizajn;
 • rovnomerné brúsenie;
 • trvanlivosť;
 • kvalitné materiály;

Nevýhody

 • úzka vstupná štrbina v mlynských kameňoch
 • si vyžaduje úpravu.

Gutenberg „Terra Antica“

Hodnotenie: 4.7

Gutenberg Terra Antica

Telo ručného mlynčeka Gutenberg „Terra Antica“ je vyrobené z dreva Hevea, v ktorom je ukrytý kovový mlecí kameň. Dosahuje jemne mletý aromatický kávový prášok, ktorý je rovnomernejšie rozmiestnený ako v mnohých elektrických modeloch. V Gutenbergu „Terra Antica“ je mimochodom mechanizmus otáčania a upevnenie mlynských kameňov dostatočne silný – nezlomia sa (aspoň neexistujú žiadne recenzie s touto nevýhodou), na rozdiel od rovnakých lacných mlynčekov na kávu.

Výhody

 • atraktívny dizajn
 • Robustný vnútorný mechanizmus;
 • dôsledné brúsenie.

Nevýhody

 • nešpecifikované.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: