15 najlepších odšťavovačov

*Prehľad najlepších od redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Čerstvo vylisovaná šťava je pre mnohých ľudí lepšia ako hrnček čaju. Na získanie tohto nápoja potrebujete špeciálny stroj – odšťavovač. Tu je prehľad najlepších modelov tohto zariadenia podľa zákazníkov.

Ako si vybrať odšťavovač

Existuje mnoho druhov odšťavovačov: mechanické, ktoré nemajú motor a odšťavovanie je založené na pôsobení sily, elektrické s motorom.Druhý typ je najobľúbenejší pre svoje jednoduché používanie.

Elektrické odšťavovače sa delia na niekoľko typov:

 1. Odstredivé, odstreďovacie stroje. Ovocie alebo zelenina sa vložia do bubna, prístroj sa otáča, dužina sa trením otiera o zúbkovanú stenu a odstredivou silou sa z nej vytlačí šťava, ktorá vyteká do otvoru v miske alebo pohári.Rýchlosť otáčania moderných odšťavovačov tohto typu dosahuje 20 tisíc otáčok za minútu. Ideálne na spracovanie veľkého množstva ovocia a zeleniny, ale nie na vláknité štruktúry, ktoré môžu upchať sito.
 2. Skrutkový typMajú skrutkovací mechanizmus, ktorý odhrýza kúsky spracovaného ovocia alebo zeleniny a pritláča ich na kovovú sieťku. Šťava vylisovaná cez sitko obsahuje veľa dužiny.Skrutku možno umiestniť vertikálne alebo horizontálne ako mlynček na mäso. Prvé sú kompaktné a zaberajú minimum miesta, druhé sú výkonnejšie a dokážu spracovať viac ovocia.
 3. Pre odšťavovače citrusov– Ide o prístroje so zvislo uloženým motorom s rebrovanou tryskou na odšťavovanie citrónov, pomarančov a polovičiek grapefruitov. Zariadenie môže, ale nemusí mať držiak na ovocie, v takom prípade musíte ovocie rozdrviť rukami. Tieto stroje sa môžu používať aj na extrakciu šťavy z granátových jabĺk.
 4. Odšťavovacie lisynie je obľúbený v súkromných kuchyniach, menej častý u profesionálov. Dopyt po nich pretrváva medzi vyznávačmi zdravej výživy, ktorí považujú lisovanú šťavu za najzdravšiu, hoci o tom neexistuje žiadny spoľahlivý dôkaz.

Tu je niekoľko ďalších parametrov pre výber dobrého odšťavovača.

Aký produkt?

Určite, ktoré potraviny chcete spracovávať najčastejšie. Vertikálne šnekové odšťavovače sú viac všežravé – môžete s nimi vylisovať šťavu z akéhokoľvek ovocia a zeleniny vrátane vláknitých. Tieto zariadenia sú ideálne na každodenné používanie – zaberajú málo miesta a ľahko sa používajú a udržiavajú.

V prípadoch, keď potrebujete spracovať veľké množstvo surovín, napríklad pre konzervy alebo veľkú rodinu, mali by ste uprednostniť odšťavovače s horizontálnym šnekom, majú dobrú produktivitu a môžu obsahovať aj ďalšie príslušenstvo, napríklad na lisovanie oleja z orechov a semien.Pre veľké množstvá, ale nie vláknitú štruktúru sú vhodné aj odstredivé odšťavovače, ktoré sú pomerne lacné, ale hlučné – to je ich hlavná nevýhoda.

Ak chcete odšťavovač, ktorý pripravuje len chrumky alebo pomaranče a iné citrusové plody, nehľadajte nič iné ako špecializovaný odšťavovač.

Napájanie

Bez ohľadu na výkon odšťavovača nezáleží na tom, aký malý je objem šťavy, napríklad na každodenné použitie. Výkon vo všeobecnosti určuje, ako rýchlo zariadenie oddeľuje kvapalinu od buničiny.Ak sa však majú spracovať tvrdé plody, nemali by sa zvoliť ani minimálne hodnoty. Čím výkonnejší spotrebič, tým rýchlejšie bude šťava pripravená.

Nepretržitý prevádzkový čas

Pri odšťavovačoch určených na spracovanie veľkého množstva ovocia a zeleniny výrobcovia stanovujú určitý čas nepretržitej prevádzky, ktorý by sa nemal prekročiť, aby sa motor neprehrial a predčasne neopotreboval. Pred prvou prevádzkou si vždy pozrite nastavenie neprerušovanej prevádzky v údajovom liste alebo v príručke.

Vybavenie a komfort obsluhy

Už sme spomenuli ďalšie príslušenstvo na spracovanie jednotlivých druhov ovocia, semien alebo orechov. Materiál tela môže byť kovový alebo plastový – pri montáži a demontáži odšťavovača sa s ním musí zaobchádzať opatrne. Mimochodom, ku komponentom sa musí dať ľahko dostať, najmä v prípade každodenného používania. Môžete ich tiež umývať v umývačke riadu, pozrite si návod.

Náš výber najlepších odšťavovačov zahŕňa modely, ktoré používatelia uprednostňujú a odporúčajú.

Hodnotenie najlepších citrusových odšťavovačov

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie skrutkové odšťavovače1RAWMID Vitamín RVJ-0217 500 €
2

anasonic MJ-L500

13 210 €
3Oursson JM70027 450 €
4Kitfort KT-11116 690 €
5Mirandi J-10014 900 €
NAJLEPŠIE ODSTREDIVÉ ODŠŤAVOVAČE1Garlyn J-50014 900 €
2

anasonic MJ-M171

9 150 €
3Kitfort KT-11126 240 €
4

ahoj

 • ps HR1922 Kolekcia Avance
 • 11 590 €
  5MAUNFELD MJE.1500S5 912 €
  NAJLEPŠIE ODŠŤAVOVAČE CITRUSOV1Smeg CJF0152 480 €
  2Kitfort KT-11154 100 €
  3aun CJ30002 077 €
  4Caso CP 3005 706 €
  5Mo
   inex PC 302B10 Vitapress 1000
  1 690 €

  Najlepšie odšťavovače citrusov

  Začnime najobľúbenejšími a najvšestrannejšími šnekovými odšťavovačmi.

  RAWMID Vitamín RVJ-02

  Hodnotenie: 4.9

  RAWMID Vitamín RVJ-02

  RAWMID Vitamin RVJ-02 je právom považovaný za jeden z najlepších vertikálnych šnekových odšťavovačov. Má dva plniace otvory pre veľké a malé ovocie, ktoré umožňujú zvýšiť rýchlosť vkladania ovocia alebo zeleniny a vyrobiť kombinovanú šťavu lisovaním za studena rýchlosťou iba 38 otáčok za minútu – suroviny sa nestihnú zahriať a zmeniť štruktúru, čím sa zachová maximum živín. Samozrejme, pri tejto rýchlosti nemôžete rýchlo vyrobiť veľa šťavy a 150W výkon to dokazuje. Výrobca tvrdí, že hladina hluku je nízka, a používatelia s tým súhlasia.

  Šťava, ktorú produkuje, tečie v pohotovostnom režime do hrnčeka cez výlevku s ventilom proti odkvapkávaniu. Prístroj sa ľahko ovláda – na tele je len jedno tlačidlo, ktoré možno nastaviť do 3 polôh – vypnuté, otáčanie a spätný chod. Kitfort KT-1111 sa dodáva so sitkom na šťavu, výrobníkom zmrzliny, výrobníkom tofu, čistiacou kefkou, tlačidlom a manuálom v ruštine.

  Výhody

  • Nástavce na filtráciu, pyré a tofu;
  • Tichá prevádzka;
  • Ochrana prstov;
  • 2 priehradky na ovocie rôznych veľkostí.

  Nevýhody

  • Relatívne nízka rýchlosť odstreďovania.

  anasonic MJ-L500

  Hodnotenie: 4.8

  Panasonic MJ-L500

  Druhý najobľúbenejší vertikálny šnekový odšťavovač Panasonic MJ-L500 tiež patrí k nízkootáčkovým, umožňuje odšťavovať šťavu bez zahrievania, zachováva 100 % výhod a jej štruktúru bez separácie. Šnek sa otáča rýchlosťou iba 45 otáčok za minútu, ale to stačí na prípravu jedného alebo dvoch pohárov čerstvosti.

  Zariadenie má jeden nasávací otvor, ale niektorí používatelia si všimli jeho malý priemer – niektoré ovocie sa musí pred naložením nakrájať, aby sa nezaseklo v hrdle. Zaznamenal aj problém s blokovaním buničiny pod šnekom. Prístroj dopĺňajú trysky na mrazené dezerty, poháre na džús a koláč, používatelia si všímajú možnosť dvojitej filtrácie vylisovanej šťavy – možno ju vyrobiť s množstvom dužiny aj bez nej. Mimochodom, nápoj tečie priamo do pohára a kohútik má systém „drop-stop“. Mimochodom, každý hodnotí hlučnosť inak: pre niektorých je odšťavovač nízky, zatiaľ čo pre iných motor pracuje hlasnejšie, než je povolené. Ide pravdepodobne o subjektívne vnímanie každého jednotlivého používateľa.

  Výhody

  • Zachováva 100 % šťavy v džúse;
  • Systém zastavenia odkvapkávania;
  • Pohár na dužinu a šťavu;
  • Nástavec na sekanie mrazených potravín a prípravu studených dezertov.

  Nevýhody

  • Úzka nádoba na ovocie;
  • Pod šnekom sa môže zachytiť dužina.

  Oursson JM7002

  Hodnotenie: 4.8

  Oursson JM7002

  Pri lisovaní džúsov za studena sme zaznamenali veľký záujem kupujúcich o šnekový odšťavovač Oursson JM7002, ktorý má na rozdiel od modelov známejších značiek trojúrovňové filtračné sito, ktoré umožňuje prijímať nápoj čo najviac zbavený buničiny. K tomu prispieva aj jedinečná konštrukcia lisovacej jednotky, ktorá dôkladne spracuje suroviny, dokonca aj ovocie s jadierkami a tvrdými vláknami. Výrobca zabezpečil široký nakladací otvor – nie je potrebné pripravovať ovocie a zeleninu, zariadenie si poradí s veľkými jablkami, mrkvou atď. Mimochodom, rýchlosť žmýkania sušičky Oursson JM7002 je podľa údajov vyššia ako u jej predchodcov – 65 otáčok za minútu.

  Šťava sa dostáva priamo do pohára cez výlevku, ktorá má ochranu proti odkvapkávaniu.

  Výhody

  • Tichá prevádzka;
  • Jednoduchá montáž a údržba;
  • Trojité čistenie buničiny;
  • Zvýšená rýchlosť otáčania šneku až do 65 otáčok za minútu.

  Nevýhody

  • Neúplné vylisovanie suroviny – koláč zostáva väčšinou mokrý.

  Kitfort KT-1111

  Hodnotenie: 4.8

  Kitfort KT-1111

  Lacný a tichý odšťavovač Kitfort KT-1111 je vhodný na odšťavovanie všetkého ovocia a zeleniny, dokonca aj byliniek, ktoré naseká a vylisuje bez väčších problémov. Má mimoriadne odolný šnek, ktorý sa otáča rýchlosťou až 80 otáčok za minútu – ešte rýchlejšie ako predchádzajúce recenzované modely, čo znamená, že šálku šťavy získate za kratší čas. Drvina sa nezasekáva pod šnekom, ale padá do zbernej nádoby, čo je veľkou výhodou zariadenia. Výrobca dodal aj kefku na čistenie filtra od ovocných a zeleninových vlákien,

  Odšťavovač Kitfort KT-1111 má obmedzený čas nepretržitej práce – iba 15 minút, potom by si mal 150-wattový motor oddýchnuť. Ďalším bezpečnostným prvkom je zabudovaná poistka, ktorá zabraňuje vznieteniu motora. Mimochodom, všetky pracovné časti odšťavovača je možné umývať v umývačke riadu.

  Výhody

  • Rýchlosť stláčania do 80 otáčok za minútu;
  • Odšťavovanie dužiny – samostatný pohár;
  • Odšťavuje všetko ovocie, zeleninu a bylinky bez upchatia šneku;
  • Možno umývať v umývačke riadu.

  Nevýhody

  • Maximálny čas nepretržitej prevádzky je len 15 minút.

  Mirandi J-100

  Hodnotenie: 4.7

  Mirandi J-100

  Mirandi J-100 sa ľahko používa, má niekoľko programov na výrobu rôznych štiav, ktoré sa líšia rýchlosťou otáčania skrutky a intenzitou nárazu na surovinu. Dodatočné kúsky, ktoré sú súčasťou súpravy, umožňujú prípravu multivitamínových smoothies vrátane tých s orechmi, bylinkami alebo dokonca mrazenými dezertmi, ako sú sorbety. Odšťavovač má veľký vstupný otvor – priemer 8 cm, ovocie a zelenina sa nedajú krájať na malé kúsky – to šetrí čas. Výrobca poskytol funkciu na odšťavovanie šneku z dužiny – dodáva sa v samostatnom pohári. Pre milovníkov sorbetu sú v balení špeciálne nástavce na výrobu sorbetu a prístroj možno použiť aj na drvenie ovocia a zeleniny, napr. na šaláty.

  Mirandi J-100 sa ovláda dotykom, nie tlačidlom, ale je intuitívny a ľahko sa používa. Vo všeobecnosti má zariadenie zaujímavý vzhľad, klasický farebný dizajn, ale podľa niektorých používateľov ťažkopádny dizajn, ktorý sa po každej príprave šťavy musí rozobrať a umyť. Vláknitá zelenina môže tiež upchať vývod na koláč, aby sa tomu predišlo, mala by sa vopred rozdrviť nožom.

  Výhody

  • Niekoľko funkcií na prípravu šťavy a sekanie potravín;
  • Dotykové ovládanie;
  • Ergonomické telo;
  • Drvenie orechov.

  Nevýhody

  • Veľa dielov, rozobratie/zloženie trvá dlho.

  Najlepšie odstredivé odšťavovače

  Odšťavovače s rotujúcim bubnom – ideálne riešenie pre veľké rodiny a pre ženy v domácnosti, ktoré sa zaoberajú konzervovaním a spracovaním veľkého množstva ovocia a zeleniny.

  Garlyn J-500

  Hodnotenie: 4.9

  Garlyn J-500

  Výkonný a účinný odšťavovač Garlyn J-500 nevyžaduje od kuchára starostlivú prípravu ovocia a zeleniny – nemôžete ich krájať, dokonca aj celé ovocie zariadenie spracováva, oddeľuje šťavu a koláč pri výkone 1200 W pri rýchlosti bubna až 18 tisíc otáčok za minútu./minúta v štyroch režimoch. Veľkoplošný filter je potiahnutý titánom, takže časom neoxiduje ani sa neopotrebováva.

  Napájací otvor odšťavovača je široký – priemer 8,5 cm, bez námahy v ňom prejdú veľké plody, ale používatelia si poznačia – kosti a vetvičky, ktoré zostali napríklad na jablkách, upchávajú mriežku a komplikujú odtok tekutiny, preto je absencia prípravy stále nežiaduca. Ovocie sa rozdrví v miske, kde sa oddelí šťava, ktorá sa dostane do litrového pohára, a koláč do 2,5 litrovej nádoby. Odšťavovač môže pracovať na plný výkon bez prehriatia – výrobca zabezpečil ochranu motora a všetkých pracovných častí, pre bezpečnosť prstov je súčasťou balenia tlačiareň.

  Výhody

  • Veľká kapacita, vysoká rýchlosť extrakcie šťavy;
  • Prijímacia nádoba na buničinu;
  • Ochrana motora proti prehriatiu;
  • Zväčšený filter a sací otvor.

  Nevýhody

  • Ovocné vetvičky a jadierka môžu upchať oká sita.

  Panasonic MJ-M171

  Hodnotenie: 4.8

  Panasonic MJ-M171

  Základný odšťavovač Panasonic MJ-M171 je bestsellerom v oblasti spracovania zrelého ovocia. Má 2 rýchlostné režimy, ktoré umožňujú prácu s rôznymi druhmi zeleniny a ovocia, systém priameho dodávania šťavy do litrového pohára. Všeobecne platí, že zariadenie nie je určené na spracovanie veľkého množstva ovocia – kapacita 230 wattov naznačuje napríklad denné používanie na získanie niekoľkých pohárov šťavy, čo si všimli používatelia. Výrobca k odšťavovaču pridal mixér, obe zariadenia sú súčasťou sady a za druhú položku nie je potrebné platiť navyše.

  Odšťavovač napriek svojej zdanlivo masívnej veľkosti zaberá málo miesta, má stabilnú konštrukciu, pohodlný ovládací panel s tlačidlami, dodávku odkvapkávanej šťavy, ale háčikom je nízke umiestnenie výstupnej trubice a chýbajúci kompletný pohár. Budete sa musieť snažiť nájsť v kuchyni nízku nádobu na šťavu. To je azda jediná vážna nevýhoda zariadenia. Súprava obsahuje kefku na čistenie sitka, ktorá urýchľuje proces čistenia filtra.

  Výhody

  • Mixér a odšťavovač v jednom balení;
  • Súčasťou balenia je praktická kefka na čistenie sitka;
  • Stabilný ergonomický dizajn;
  • Dobrá výťažnosť šťavy v pomere k množstvu koláča.

  Nevýhody

  • Súčasťou balenia nie je zberač šťavy;
  • Nízka poloha výstupného kohútika.

  Kitfort KT-1112

  Hodnotenie: 4.8

  Kitfort KT-1112

  Druhý najžiadanejší odstredivý odšťavovač Kitfort KT-1112 na veľkom trhu. O niečo nižší výkon ako jeho predchodca – do 1100 W a rýchlosť otáčania do 16 tisíc otáčok za minútu. Pol hodiny nepretržitej práce; potom musí motor vychladnúť.

  Používatelia si všimnú pohodlie odšťavovača Kitfort – ovocie nie je potrebné silno drviť, dokonca ani so surovými jablkami, zariadenie si poradí s hurá. Čistenie tiež nie je problém – mriežka sa ľahko opláchne pod tečúcou vodou a zariadenie má minimum komponentov, žiadna zložitá montáž. Koláč sa však musí často vyberať – je naň len malá nádoba. Na spracovanie veľkého množstva ovocia je možné využiť niekoľko spôsobov extrakcie šťavy.

  Výhody

  • Rýchle vylisovanie akéhokoľvek množstva ovocia a zeleniny;
  • Viacero režimov prevádzky;
  • Jednoduchá montáž a čistenie;
  • Šťava ide priamo do pohára.

  Nevýhody

  • Malá nádoba na tortu.

  ahoj

 • ps HR1922 Kolekcia Avance
 • Hodnotenie: 4.7

  Kolekcia Philips HR1922 Avance

  Odstredivý odšťavovač Philips HR1922 Avance Collection 1200 W je vhodný na spracovanie ovocia a zeleniny – do litrového pohára vytlačí maximum tekutiny, zatiaľ čo koláč vyjde takmer suchý v samostatnej dvojlitrovej nádobe. Mimochodom, konštrukcia obsahuje odlučovač, ktorý zabraňuje tvorbe peny na výstupe kvapaliny.

  Mriežka odstredivky je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele, zatiaľ čo hlavné telo je vyrobené z plastu. Nakladacie hrdlo je široké, jeho priemer 8 cm umožňuje dostať zeleninu a ovocie do trojlitrovej prijímacej komory bez rezania – pri jednej z rýchlostí sa spracúvajú aj s malými kosťami a vetvičkami, ale môžu sa dostať do nápoja a obísť filter. Mimochodom, množstvo dužiny v šťave sa dá upraviť. Pracovné časti odšťavovača je možné umývať v umývačke riadu. Mnohí používatelia sa vyjadrili k priehradke na kábel, ktorá uľahčuje jeho uloženie.

  Vlastnosť kolekcie Philips HR1922 Avance a značky všeobecne – použitie recyklovaných surovín pri výrobe tela a ďalších častí, pre ktoré je to prijateľné. Dokonca aj pokyny sú vytlačené na recyklovanom papieri.

  Výhody

  • Veľký nasávací priestor a hrdlo k nemu;
  • Separátor na odstránenie peny;
  • Dva režimy rýchlosti;
  • Pracovné časti možno umývať v umývačke riadu;
  • Spotrebič je vyrobený z recyklovaného materiálu.

  Nevýhody

  • Pri spracovaní tvrdého ovocia sa môže sitko veľmi rýchlo upchať.

  MAUNFELD MJE.1500S

  Hodnotenie: 4.7

  MAUNFELD MJE.1500S

  Odšťavovač MAUNFELD MJE sa celkom dobre osvedčil.1500S. Má dvojrýchlostný režim, hoci výkon je vysoký – 1,5 kW, viac ako niektorí predchodcovia v rebríčku. Má však veľký vstupný a výstupný otvor, do ktorého môžete vkladať ovocie a zeleninu bez toho, aby ste ich museli vopred krájať. Telo je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, motor je chránený pred prehriatím a náhodným spustením.

  Šťava sa vylisuje do 1,1-litrovej kadičky a koláč do samostatnej 2,5-litrovej nádoby. Kvalita stláčania by mohla byť lepšia – používatelia upozorňujú, že koláč vychádza mokrý a stlačené sitko sa ťažko odstraňuje, špeciálna kefka na jeho čistenie nie je súčasťou balenia. V opačnom prípade nie sú s odšťavovačom žiadne problémy – recenzie o ňom sú prevažne pozitívne.

  Výhody

  • Veľký nasávací otvor;
  • Spracováva akékoľvek ovocie a zeleninu;
  • Veľký zberač šťavy a nádoba na koláče;
  • Veľká kapacita, 2 rýchlosti.

  Nevýhody

  • Koláč zostane mokrý;
  • Sitko sa môže rýchlo upchať.

  Najlepšie odšťavovače citrusov

  Elektrické odšťavovače citrusov nie sú univerzálne zariadenia, ale pre milovníkov tejto skupiny ovocia to nie je žiadny problém.

  Smeg CJF01

  Hodnotenie: 4.9

  Smeg CJF01

  Odšťavovač Smeg CJF01 patrí k špičke vo svojej triede. Má bezchybnú povesť, perfektnú konštrukciu, ergonomický retro vzhľad (preto si väčšina používateľov vybrala tento kuchynský spotrebič), ale aj primeranú cenu. Prístroj s výkonom iba 70 W vylisuje šťavu z polovice citrusových plodov bez silného stláčania kužeľa. Motor má zabudovaný snímač zapnutia/vypnutia, takže zariadenie je spoľahlivo chránené proti preťaženiu. Šťava vychádza v hrnčeku a výlevka má systém proti odkvapkávaniu, ktorý zabraňuje znečisteniu pracovných plôch. Mimochodom, ochranný kryt odšťavovača možno použiť ako ďalšiu nádobu. Nie je to najvhodnejšie použitie, ale napríklad v prípade, že nie je po ruke žiadne náčinie, je to celkom prijateľné.

  Výhody

  • Dodatočná montáž;
  • Výdrž motora;
  • K dispozícii je protiprachový kryt;
  • Výstup šťavy priamo do hrnčeka.

  Nevýhody

  • Bez veka na rmutovanie.

  Kitfort KT-1115

  Hodnotenie: 4.8

  Kitfort KT-1115

  Štýlový a kompaktný odšťavovač Kitfort KT-1115 je navrhnutý tak, aby uľahčil proces získavania šťavy z akýchkoľvek citrusových plodov, ktorých polovice možno jednoducho položiť na kužeľ a po zatvorení veka stlačiť tlačidlo a získať porciu lahodnej čerstvosti. Všeobecne je určený na 350 ml, takže sa v ňom dajú spracovať aj veľké grapefruity. Prístroj odšťavuje tak dobre, že šupky a dužina zostávajú prakticky suché.

  Zariadenie sa dá ľahko rozobrať na umývanie a rovnako ľahko sa dá opäť zložiť. Odšťavovač môžu používať aj deti – veko sa pred odšťavovaním bezpečne uzavrie. Niektorí sa však vyjadrili k slabému plastovému puzdru, ktoré sa môže pri častom používaní zlomiť.

  Výhody

  • Kompaktné telo a robustná konštrukcia;
  • Chránená 350ml miska;
  • Dodávka džúsu v pohári;
  • Silná separácia buničiny, suchá buničina.

  Chyby

  • Slabý plast.

  aun CJ3000

  Hodnotenie: 4.7

  </div><p>aun CJ3000″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/5891666197021-8815.jpg“ height=“420″ title=“<br />aun CJ3000″></p><p>Na výrobu šťavy z pomarančov, grapefruitov a limetiek v rodine <br />aun je odšťavovač série CJ3000. Umožňuje regulovať množstvo buničiny v šálke, čo je dôležité najmä pre tých, ktorí majú radi čistý nápoj bez nečistôt. Odšťavovač má pohár s objemom 350 ml, do ktorého sa zmestí niekoľko pomarančových štiav – to je jedna alebo dve porcie naraz. Stačí pár minút a vôňa je hotová. Prístroj je vhodný na používanie pre deti aj starších ľudí – má jednoduchý dizajn, intuitívne ovládanie pomocou jediného tlačidla a chránený pracovný priestor. Dýza, cez ktorú vychádza šťava, nestrieka žiadnu tekutinu. Ochrana proti náhodnému spusteniu a prehriatiu je zabezpečená aj konštrukciou. Rýchlosť stláčania 59 otáčok za minútu je štandardom pre zariadenia podobnej konštrukcie.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Kompaktný dizajn;</li><li>Ochrana proti náhodnému spusteniu a vyhoreniu motora;</li><li>Šťava steká do misky bez postriekania;</li><li>Ľahko udržiavateľný dizajn.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Neidentifikované.</li></ul><h3>Caso CP 300</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Caso CP 300

  Odšťavovač citrusov Caso CP 300 na rozdiel od svojich predchodcov nemá veko – polovica pomaranča položená na kuželi sa musí držať a stláčať rukou. Odšťavená šťava tečie do vhodnej nádoby – hrnčeka, pohára alebo šálky cez odkvapkávací kohútik a vysušená dužina na sito. Aby boli citrusové plody v bezpečí, výrobca pridal pogumovanú rukoväť, ktorá umožňuje každému používať zariadenie s istotou. Samotný motor s výkonom 160 W počas prevádzky prakticky nevibruje, nie je hlučný. Súčasťou balenia sú dva kužeľové prvky, ktoré sa dajú ľahko vybrať a umyť, ako aj sitko na dužinu. Odšťavovač je vhodný aj na grapefruity.

  Výhody

  • Šťava ide priamo do hrnčeka;
  • Systém drip-stop;
  • Vhodné pre veľké a malé citrusové plody;
  • 2 kužeľové dýzy sú súčasťou balenia.

  Nevýhody

  • Nie je možné odstrániť veko, čo sťažuje jeho čistenie.

  Mo
   inex PC 302B10 Vitapress 1000

  Hodnotenie: 4.6

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: