15 najlepších tlakových hrncov

Tlakové hrnce pomáhajú ženám v domácnosti tráviť menej času varením – stačí, keď vložia potraviny do nádoby, nastavia program varenia a pokračujú v práci. Spotrebiče s odloženým štartom vám ráno uvaria raňajky, kým vy spíte, uvaria kašu pre dieťa – mladá mamička sa môže viac venovať dieťaťu a v hektickej sviatočnej atmosfére zvládne pečenie alebo varenie mäsa a zeleniny bez ľudského zásahu.

Ako si vybrať multicooker

Predpona „multi“ označuje široké možnosti multicookera: je schopný variť rôzne jedlá, recepty, ktoré sú často uvedené v knihách, ktoré sa dodávajú s nákupnou súpravou. Existuje však mnoho variantov týchto „inteligentných“ zariadení. Na čo si teda musíte dávať pozor pri výbere multifunkčného variča?

 1. Funkčnosť. Existujú konvenčné zariadenia, v ktorých ohrievacie telesá zvyšujú teplotu na požadovanú úroveň a jedlo sa ohrieva teplom alebo indukciou. Existujú tlakové hrnce, v ktorých je vysoký tlak spojený s konvenčným ohrevom – jedlo pri rovnakej teplote dosiahne požadovaný stav v kratšom čase. Problémom je, že nie všetky výrobky sú vhodné na toto expresné varenie.
 2. Napájanie.Čím vyššia hodnota, tým vyššia rýchlosť ohrevu stien, širšie nastavenie teploty a podľa toho aj výber jedál.
 3. Veľkosť miskypriamo porovnateľný s výkonom tlakového hrnca. Takže misa s objemom 5 až 6 litrov vyžaduje aspoň 1000 wattov, misa s objemom 3 až 5 litrov potrebuje aspoň 800 wattov a misa s objemom 2 až 3 litre potrebuje od 700 wattov. Objem misky je tiež dôležitý pri určovaní počtu členov rodiny, v priemere 1,5-2 litre na osobu. Ak chcete pripraviť jedlo pre 2 osoby, vyberte si multifunkčný hrniec s objemom 3-4 litre, pre 4 osoby 6-8 litrov.
 4. Pohodlný dizajn spotrebiča. Prvá vec, na ktorú sa treba zamerať, je tesne sa zatvárajúce veko, ktoré nesmie mať žiadnu vôľu. Tesniaci okraj je dôležitý najmä pri tlakových hrncoch. Veko sa dá zatvoriť tlačidlom alebo pomocou bezpečnejších a istejších uzamykacích prvkov, môže byť sklopné alebo úplne odnímateľné. Vnútorná časť, ktorá je v kontakte s potravinami, sa musí na umývanie vybrať – nie všetky lacné modely to umožňujú. Veko musí byť zavesené aspoň o 90° na bezpečné vybratie horúcej misy, ktorú treba tiež starostlivo vybrať – je vhodné, keď má po stranách žiaruvzdorné úchyty, ako napríklad hrniec.
 5. Misa s pracovným povlakom. Kovová nádoba je potiahnutá teflónom alebo keramikou s nepriľnavými vlastnosťami. Obe si vyžadujú opatrné zaobchádzanie, ale teflón je náchylnejší na lámanie a odlupovanie, a preto je pravdepodobnejšie, že sa panvica zničí. Existujú misky vyrobené výhradne z keramiky; ich slabou stránkou je, že nie sú odolné voči nárazom. Ideálna je miska z nehrdzavejúcej ocele. Niektoré multicookery sa dodávajú s niekoľkými vymeniteľnými nádobami.
 6. Počet programovČasto predražené, a nie vždy oprávnene – niektoré režimy sa dajú nahradiť klasickými alebo manuálnymi nastaveniami. Dobrý multicooker by mal mať niekoľko programov: varenie kaše, príprava obilnín, dusenie, pečenie, zapekanie, multicooker (vlastný režim s manuálnym nastavením teploty a času varenia).
 7. Materiál puzdra. Plastové modely sú cenovo dostupnejšie, ale menej náchylné na mechanické poškodenie (škrabance, nárazy), kov je pevnejší a odolnejší materiál, ale zariadenie je ťažšie a drahšie. Plast ani oceľ nemajú vplyv na funkciu multifunkčného variča.
 8. Funkcie dizajnu a softvér. Gumové nožičky zabraňujú skĺznutiu zariadenia na pracovnej doske, prítomnosť displeja umožňuje kontrolovať proces varenia. Je tiež dobré, ak môžete nielen manuálne nastaviť čas a teplotu, ale aj vypnúť automatickú reguláciu teploty. Niektoré multifunkčné variče majú funkciu 3D ohrevu, t. j. základňa a steny udržiavajú rovnakú teplotu, čo je výhodné pre čas varenia (charakteristické pre indukčné variče). Pre rodiny s deťmi odporúčame zariadenie s ochranou proti vypnutiu prázdnej misky. Odložený štart, ovládanie Wi-Fi – tlakový hrniec si môžete prispôsobiť podľa svojich potrieb.

Čo je lepšie ako parný hrniec, multifunkčný hrniec alebo tlakový hrniec?

Okrem klasických parných hrncov obsahuje tento sortiment aj tlakové hrnce a parné hrnce. Porovnajme ich podľa hlavných parametrov.

Indikátor

Multicooker

Tlakový hrniec

Parný varič

Princíp činnosti

Tepelné vykurovanie stien a podstavca

Vyhrievané steny, dno, zvýšený tlak

Varenie s horúcou vodnou parou

Režimy varenia

Pečenie, varenie, dusenie, dusenie

Pečenie, varenie, dusenie, dusenie, vyprážanie a rýchle varenie v pare

Iba varenie v pare

Môže variť viacero jedál súčasne

Nie

Nie

Áno, v rôznych úrovniach

Riziko popálenín

Áno, niektoré grilovanie si vyžaduje občasné premiešanie

Minimálne

Nie

Rýchlosť ohrevu

Niekoľko minút

20-30 minút

Čakanie na zohriatie spodnej misy a varenie vody

Úsporná spotreba energie

Závisí od výkonu

Hospodárne využívanie energie

Závisí od výkonu

Cena

Od roku 1589

Od 1760 Euro

Od 1090 Euro

Nie je možné určiť najlepší typ spotrebiča, t. . Všetky majú svoj vlastný výber funkcií, ale tlakový hrniec je zlatým štandardom: kombinuje všetky kľúčové funkcie varenia, je vhodný na pečenie, dusenie a dusenie, má nadstavec na varenie v pare a dokonca aj gril. Obľúbia si ho najmä priaznivci zdravej výživy: dokonale uvarí fazuľu, surovú zeleninu a obilniny za krátky čas, čím zachová maximum výhod pri minimálnej spotrebe energie.

Odborníci z EXPERTPLOGY vyhodnotili 12 najlepších tlakových hrncov. Výber modelov bol založený na vlastnostiach a kapacite zariadení a na pohľade majiteľov.

Najlepšie tlakové hrnce

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie lacné tlakové hrnce1REDMOND RMC-PM5038 742 €
2Mo
  inex CE 500E32
5 800 €
3Midea MPC-60014 990 €
4Scarlett SC-MC410P023 555 €
5GALAXY GL26503 550 €
Najlepšie tlakové hrnce za výhodnú cenu1REDMOND RMC-M1407 999 €
2REDMOND RMC-P3508 890 €
3Tefal CY621D327 490 €
4Mo
  inex CE 501132
6 490 €
5Oursson MP5015PSD7 320 €
Najlepšie tlakové hrnce pre veľké rodiny1REDMOND RMC-PM3805 630 €
2Leran MCR 5064 PR6 390 €
Najlepšie prémiové indukčné multifunkčné variče1Kukučka CMC-HE1055F52 480 €
2REDMOND SkyCooker CBD100S13 590 €
3Tefal RK807D3213 990 €

Najlepšie lacné tlakové hrnce

Najpredávanejší segment všetkých spotrebičov – cenovo výhodné modely, tlakové hrnce nie sú výnimkou. Väčšina modelov však nie je najspoľahlivejšia, ale napriek tomu sme našli niekoľko pozoruhodných tlakových hrncov.

REDMOND RMC-PM503

Hodnotenie: 4.7

REDMOND RMC-PM503

Prvý lacný multifunkčný varič REDMOND RMC-PM503 je skutočným polyglotom jazyka varenia, pretože jeho softvér obsahuje 12 režimov: mliečna kaša, obilniny s vodou, parný varič, pečenie, dusenie, pečenie, pilaf, miešanie, ako aj jogurt, cestoviny a cesto, vlastný program manuálneho ovládania. Panvica sa po skončení cyklu varenia udržiava teplá, môžete ju „priniesť“ alebo udržiavať horúcu tak dlho, ako chcete. Spustenie programu môžete odložiť až o 24 hodín.

Päťlitrový tlakový hrniec má výkon 900 W – optimálna hodnota pre 3-4-člennú rodinu.

Zariadenie sa ovláda pomocou presných tlačidiel citlivých na dotyk a na displeji sa zobrazuje, koľko času zostáva do konca cyklu, v akom režime sa tlakový hrniec nachádza a aká je teplota v miske. Vnútorné veko sa dá odňať na umývanie a hliníková panvica s teflónovým nepriľnavým povrchom sa ľahko čistí ručne bez použitia abrazívnych prostriedkov. Mimochodom, v prípade potreby je možné kontajner zakúpiť samostatne za prijateľnú cenu.

Parný hrniec z výroby sa dodáva spolu s nádobou na varenie v pare, odmerkou, naberačkou a plochou lyžicou a knihou 120 receptov, ktoré môžete pridať do svojho rodinného jedálnička.

Tlakový hrniec REDMOND RMC-PM503 za priemernú cenu 6900 €.

Výhody

 • Dlhodobé udržanie teploty v panvici;
 • Bohaté vybavenie;
 • Odnímateľné veko;
 • Môže sa používať bez vnútorného tlaku odstránením ventilu;Fu
 • Funkcia manuálneho prepínania „multicooker“;
 • Kuchárska kniha;
 • Funkcia výmeny misiek;
 • Automatické vyhrievanie možno vypnúť.

Nevýhody

 • Veko nedolieha tesne na všetky tlakové hrnce;
 • Slabé plastové puzdro.

Mo
  inex CE 500E32

Hodnotenie: 4.6

Mo<ul></div><p>Inex CE 500E32″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/3591666193921-6415.jpg“ height=“423″ title=“Mo</p><ul>inex CE 500E32″><p>Funkčný, kompaktný a priestranný – taký je model CE 500E32 od spoločnosti Mo</p><ul>inex. Misa s objemom 5 l je vyrobená z odolného kovu s keramickou povrchovou úpravou. Zabraňuje pripaľovaniu potravín a ľahko sa čistí. Tento multifunkčný varič má automatické aj manuálne programy. Je obľúbený medzi mladými aj skúsenými ženami v domácnosti a pomôže vám pripraviť jednoduché až superjemné jedlá. Dodáva sa s praktickou brožúrou s receptami. Pohodlné ovládanie vďaka prehľadnému displeju s dotykovými tlačidlami. Všetky nápisy sú v ruštine.<p>Štýlový, moderný dizajn. Strieborno-čierne puzdro z plastu a kovu. Na povrchu nezostávajú žiadne zvyšky a ľahko sa čistí bežnými čistiacimi prostriedkami. Sú odolné voči teplu vďaka tepelnoizolačnej vrstve. Nízka hmotnosť a ľahko ovládateľné rukoväte na jednoduchú prepravu. Nádrž na kondenzát odvádza vlhkosť a minimalizuje riziko poranenia.</p><p>Zákazníci sa vyjadrujú pozitívne a odporúčajú model na používanie. Hovorí sa, že všetky druhy jedál sú rovnako dobré. Mäso je šťavnaté, kaše sú krehké a cesto je bohaté. Môžete variť rôznymi spôsobmi s tlakom alebo bez neho. 8 prednastavených programov varenia. Inteligentný dizajn, nič nie je zbytočné, a pritom ponúka maximálny komfort. Presná regulácia teploty zabezpečuje recepty pre obzvlášť náročné jedlá.</p><p>Priemerná cena tlakového hrnca Mo</p><ul>inex CE 500E32 – 6900 Euro.<h4>Výhody</h4><ul><li>21 prednastavených režimov varenia;</li><li>Rovnomerne rýchly ohrev;</li><li>Prítomnosť sterilizačnej funkcie;</li><li>Najstabilnejšia konštrukcia;</li><li>Odolný keramický povlak;</li><li>Rýchla demontáž/montáž komponentov;</li><li>Rozšírený sortiment príslušenstva.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Tmel je vysoko absorpčný.</li></ul><h3>Midea MPC-6001</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Midea MPC-6001

Bronzový víťaz vyniká zaujímavým dizajnom. Čierny spotrebič vyzerá reprezentatívne, ale stále má skvelú hodnotu. Má režimy multicooker, pilaf, cesto, pečenie, kaša, vyprážanie, varenie v pare, dusenie, jogurt, cestoviny, obilniny, expres, omáčka, varenie. Celkovo 15 programov. Ak chcete, môžete variť jedlo podľa svojich receptov nastavením režimu ohrevu. Model má odložený štart. Možnosť udržiavania teploty udržiava jedlo teplé, keď príde rodina. Balenie výrobku obsahuje nádobky na jogurt, nádobku na paru, lyžicu, naberačku a ilustrovanú knihu receptov.

Kryt je vyrobený z plastu a kovu. Široká základňa s pogumovanými nožičkami pre optimálnu stabilitu. Rukoväte sú integrované do puzdra, čím sa zmenšuje objem a úložný priestor. Demontáž dielov netrvá dlho. Možno umývať v umývačke riadu. Jednoduché čistenie pomocou rýchloupínacieho veka. Sofistikovaný bezpečnostný systém. Veko je uzamykateľné. Nádoba na kondenzát.

Recenzie zákazníkov na internete majú tendenciu dávať modelu „vynikajúce“ hodnotenie. Odporúčajú jeho kúpu a vyzdvihujú jeho funkčnosť, rýchle varenie a jednoduchú obsluhu. Dokonca ani drahšie modely nemajú funkciu vysávania, ale tento ju má. MPC-6001 maximalizuje výživovú hodnotu surovín a robí ich šťavnatými, mäkkými a chutnými.

Priemerná cena tlakového hrnca Midea je 6400 Euro.

Výhody

 • Nezvyčajný nezabudnuteľný dizajn;
 • Veľký LCD displej;
 • Rôzne programy;
 • Vákuové varenie potravín;
 • Funkcia „ochrana pred deťmi“;
 • Viacvrstvový nepriľnavý povlak;
 • Zabudovaný lapač vlhkosti.

Nevýhody

 • Nie veľmi jasná používateľská príručka.

Scarlett SC-MC410P02

Hodnotenie: 4.4

Scarlett SC-MC410P02

Model na štvrtom mieste pripravuje večere a slávnostné recepty za polovicu času bežného multicookera a štyrikrát rýchlejšie ako varná doska. Dodáva sa s prednastavenými programami, ako aj s možnosťou vytvoriť si vlastné recepty nastavením teploty a času varenia. Steny misky nie sú tenké a v porovnaní s podobnými miskami vyzerá pomerne robustne. Povlak zabraňuje prilepeniu jedla a zbavuje hostiteľku časovo náročného čistenia.

Automatické režimy 11. Najbežnejšie spôsoby varenia: dusenie, vyprážanie, varenie v pare, cestoviny, krupica, pečenie. Ovládanie je elektronické. Výrobca myslel na používateľa z hľadiska pohodlia a prehľadnosti. SC-MC410P02 kombinuje niekoľko zariadení: multifunkčný varič, tlakový hrniec, vzduchový gril, fritéza, parný varič, rúra. Vystavenie tepelnému tlaku skracuje čas a zachováva všetky živiny.

Kupujúci tvrdia, že zariadenie spĺňa ich očakávania a funguje správne. Dokonale pripravuje jedlá z detských a diétnych jedálničkov. Môžete nakŕmiť rodinu so 4-5 osobami naraz. Všetky odnímateľné časti možno umývať v umývačke riadu. Dobre vyzerajúci dizajn. Bez problémov sa začlení do vašej kuchyne. Vďaka nízkej hmotnosti a kompaktným rozmerom ho môžete prenášať kamkoľvek a vziať so sebou na chatu alebo do kempu. Mnohí tento model odporúčajú nielen ako lacný produkt, ale aj ako kvalitný a funkčný.

Priemerná cena tlakového hrnca je 5 400 Euro.

Výhody

 • Veľký LED displej;
 • Dvojvrstvová nepriľnavá povrchová úprava;
 • Zablokovanie tlačidiel pred stlačením deťmi;
 • Udrží jedlo teplé až 24 hodín;
 • Tento spotrebič môže používateľ individuálne ovládať;
 • Inteligentný bezpečnostný systém.

Nevýhody

 • Malá kniha receptov.

GALAXY GL2650

Skóre : 4.3

GALAXY GL2650

Na piatom mieste je lacný model, ktorý zhromažďuje najobľúbenejšie možnosti varenia rôznymi spôsobmi. Má nepriľnavú misu s objemom 5 l. Výkon 900 W, energeticky účinný. Multicooker má 11 prednastavených programov. Varenie pod tlakom zachováva výživové, chuťové a aromatické vlastnosti potravín. Odložený štart a 24-hodinový časovač. Napriek nízkej cene sú všetky materiály vysoko kvalitné. Oceľový plášť sa dobre oplachuje bez abrazívnych látok a nezanecháva odtlačky prstov.

Automatická regulácia teploty udržiava pripravované jedlo horúce bez potreby ďalšieho ohrevu. Veko sa pevne zatvára, aby sa zabránilo úniku kondenzovanej a horúcej pary. Panel je veľký, nastavenie trvá niekoľko sekúnd. Celý priemer podstavca je vybavený stabilnými nožičkami. Rukoväte sú ergonomické a odolné voči teplu.

Podľa recenzií zákazníkov sa GALAXY často kupuje na použitie vo vidieckych domoch. Je ľahký, kompaktný, ľahko sa čistí. Nechutí horšie ako na sporáku alebo v rúre. Krémová kaša, vzdušné pečenie. Tuhé potraviny sa stávajú mäkkými a šťavnatými. Vo veľkej mise môžete naraz pripraviť porciu pre rodinu alebo hostí. Robustná konštrukcia. Súprava obsahuje všetko, čo potrebujete: odmerku, miešaciu lyžicu, košík na varenie v pare, knihu receptov.

Priemerná cena tlakového hrnca GALAXY GL2650 – 3 750 Euro.

Výhody

 • Najlepšia možnosť prepravy;
 • Zahriatie misky netrvá dlho;
 • Vysokokvalitný nepriľnavý povrch;
 • Jednoduché používanie menu pre začiatočníkov;
 • Rýchloupínacie diely;
 • Veľká nádoba na zachytávanie kondenzátu.

Nevýhody

 • Niekoľko funkcií multifunkčného variča.

Najlepšie tlakové hrnce podľa pomeru ceny a kvality

Drahšie tlakové hrnce majú vylepšený dizajn, rozšírené funkcie a pohodlnejšie používanie.

REDMOND RMC-M140

Hodnotenie: 4.8

REDMOND RMC-M140

Spoločnosť Redmond predstavuje najlepší tlakový hrniec za strednú cenu RMC-M140. Je rovnako všestranný ako rodina REDMOND – varí v 10 základných režimoch, z ktorých jeden je „multicooker“, ktorý možno naprogramovať v ľubovoľnom počte variácií teploty, času a spôsobu ohrevu, spolu 24 manuálne nastaviteľných programov. Táto rozmanitosť je možná vďaka zvýšenému výkonu na 1100-1300 W pri štandardnom objeme misy 5 litrov, ktorá dokáže udržať teplo dlhší čas.

Na rozdiel od lacných multifunkčných varičov má REDMOND RMC-M140 pohodlnú misu – má rukoväte na pohodlné uchopenie. Nepriľnavý povlak vydrží dlho, ale v prípade potreby sa dá panvica vymeniť za novú. Možnosť odloženého štartu je štandardná – 24 hodín.

Tento tlakový hrniec má výklopné veko s displejom a ovládacími tlačidlami. Na jednoduché prenášanie tlakového hrnca je na tele k dispozícii rukoväť, hoci kovová obruba zvyšuje hmotnosť výrobku. Je potrebné zvážiť aj relatívne pomalý nárast tlaku a hlučné vypúšťanie pary. V režime „Varenie jogurtu“ nie sú zahrnuté žiadne formy na výrobky – nevýhodu, ktorú si všimli mnohí majitelia spotrebičov.

Priemerná cena tlakového hrnca REDMOND RMC-M140 je približne 16000 Euro.

Výhody

 • Veľký výber programov a režimov varenia;
 • Odolná miska s držadlami;
 • Kompaktná veľkosť;
 • Kniha 200 receptov“;
 • Manuálne nastavenie teploty a času;
 • Kovové telo.

Nevýhody

 • Dlhé zvyšovanie tlaku;
 • Žiadna jogurtová pleseň.

REDMOND RMC-P350

Hodnotenie: 4.7

REDMOND RMC-P350

Mierne horší ako jeho predchodca multicooker rovnakej značky REDMOND série RMC-P350. Existuje niekoľko rozdielov: nižší výkon – len 900 W, žiadna regulácia teploty, ale 10 režimov varenia. Neexistuje však funkcia „mutipovar“, čo trochu obmedzuje možnosti prípravy špeciálnych jedál.

regulácia teploty a 24-hodinový odložený štart nikoho neprekvapí, ale jeho jedinečný dizajn áno: multifunkčný varič s veľkým dotykovým displejom a zámkom veka na čiernobielom tele vyzerá kozmicky. Kuchárska kniha je trochu krátka, ale to je bežná chyba REDMOND.

Cena multifunkčného tlakového hrncaREDMOND RMC-P350 jeden z najdostupnejších v segmente – 8900 Euro.

Výhody

 • Optimálny výkon v 5-litrovom pohári;
 • Nezvyčajný dizajn;
 • Bezpečne zatvorte veko;
 • Veľký informačný displej;
 • 3 tlakové režimy.

Nevýhody

 • Dlhé nastavenie tlaku;
 • Panvica bez rukoväte;
 • Kniha receptov potrebuje zlepšenie;
 • Silikónové tesnenie absorbuje pachy (častý problém).

Tefal CY621D32

Hodnotenie: 4.7

Tefal CY621D32

Teraz už tretí multicooker je vybavený funkciami, ktoré sú najdôležitejšie pri každodennom a sviatočnom varení. Žiadne extra „výstrelky“, a preto cena zodpovedá kvalite. Panvica s objemom 5 litrov je potiahnutá keramikou, ktorá minimalizuje riziko pripaľovania jedla a uľahčuje jej čistenie. Jeho dizajn vytvára efekt tradičnej pece cirkuláciou horúceho vzduchu po obvode. Veľký displej zobrazuje veľké obrázky. Všetky nápisy sú v ruštine. Osvojenie si ovládania trvá niekoľko minút.

32 nainštalovaných programov. Na prípravu pokrmov podľa individuálnych receptov je možné nastaviť teplotu od 40 do 160 °C. Esteticky navrhnutý tlakový hrniec vyzerá skvele s ostatnými spotrebičmi v kuchyni. Hermeticky uzavreté veko má 9 bezpečnostných stupňov, ktoré zaručujú maximálnu bezpečnosť. Model má výkon 1000 W. Jedlo sa ohrieva zo všetkých strán, takže sa pripravuje presne tak, ako to hostiteľka zamýšľala. Spotrebič je vybavený časovačom, ktorého spustenie je možné odložiť na ľubovoľný čas až do 24 hodín.

Vďaka technológii Sous-Vide sú tvrdé a vláknité suroviny šťavnaté a mäkké. Jeho komponenty sú ľahko odnímateľné a vhodné do umývačky riadu. Súčasťou balenia je špachtľa, odmerka, parný košík a užitočná kniha receptov. Model spĺňa európsku úroveň kvality a bezpečnosti, dlho slúži a nespôsobuje majiteľom vážne problémy.

Priemerná cena tlakového hrnca Tefal CY621D32 je 8 400 Euro.

Výhody

 • Vysokokvalitný keramický povlak;
 • Inovatívna guľovitá misa;
 • Technológia vákuového varenia;
 • Udržiavanie teploty až 24 hodín;
 • Tlakový a beztlakový režim varenia;
 • Rozšírená ponuka možností.

Nevýhody

 • Nepríjemný zvukový signál v prípade zlyhania programu.

Mo
  inex CE 501132

Hodnotenie: 4.7

Mo<ul></div><p>Inex CE 501132″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/4571666193921-8215.jpg“ title=“Mo</p><ul>inex CE 501132″><p>Na treťom mieste rebríčka sa umiestnil tlakový hrniec Mo</p><ul>inex CE 501132 s výkonom 1000 W. Na rozdiel od svojich predchodcov dokáže pracovať len v 8 prednastavených režimoch bez špeciálnych užívateľských programov, ale s možnosťou regulácie teploty varenia. Mimochodom, tlak vo vnútri stúpa o niečo rýchlejšie ako v zariadeniach Redmond, na druhej strane používatelia zaznamenali mierne prilepenie jedla na dno misky. Aj zápach gumy je spočiatku citeľný, ale časom zmizne a nie sú žiadne problémy s absorpciou pachov silikónom.<p>Päťlitrová misa nemá žiadne rukoväte, čo sťažuje jej používanie. Vnútorné veko je však odnímateľné a ľahko sa čistí.</p><p>Milovníci klasického parného variča Mo</p><ul>Inex CE 501132 určite osloví vaše chuťové bunky: jeho vonkajší vzhľad je nezvyčajný v bielo-hnedom plastovom tele s kvetinovým vzorom na stenách. Priemerná cena tlakového hrnca Mo<ul>inex CE 501132- 4 500 Euro.<h4>Výhody</h4><ul><li>8 režimov s možnosťou regulácie teploty;</li><li>Relatívne nízka hmotnosť 5 kg;</li><li>Zvýšený výkon a rýchlosť varenia;</li><li>Atraktívny dizajn;</li><li>Za rozumnú cenu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Má len tri nohy;</li><li>Na miske nie sú žiadne rukoväte;</li><li>Veko je odnímateľné, nie sklopné.</li></ul><h3> Oursson MP5015PSD</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=Oursson MP5015PSD

Pre fanúšikov extravagantnej technológie predstavujeme tlakový hrniec Oursson MP5015PSD v jasne červenej (zelenej, bielej alebo oranžovej) farbe v neobvyklom oceľovom puzdre. Varí v pare, vo vlastnej šťave alebo smaží pod vysokým tlakom s minimálnou spotrebou energie pri výkone 1200 W. Na druhej strane, prečo by takéto výkonné zariadenie, ktoré má len 7 režimov prevádzky bez samostatného užívateľského programu? Teplotu varenia môžete regulovať.

Ďalšou výhodou kuchynskej linky je miska s rukoväťami, ktorá sa počas varenia ľahko používa. Displej s hodinami na bočnej strane spotrebiča, ktorý zobrazuje teplotu a čas varenia.

Pri hodnotení výhod a nevýhod tlakového hrnca Oursson MP5015PSD odborníci a používatelia dospeli k záveru: cena tlakového hrnca je predražená, v priemere 8900 Euro.

Výhody

 • Zvýšený výkon pri objeme misy 5 litrov;
 • Misa s držadlami;
 • Neobvyklý dizajn v kovovom tele;
 • Optimálny súbor programov;
 • Možnosť ručného zadávania parametrov varenia.

Nevýhody

 • Predražené;
 • Nie je to najpevnejšia konštrukcia – potrebuje prepracovať.

Najlepšie tlakové hrnce pre veľkú rodinu

Väčšie tlakové hrnce majú väčšiu misu, takže výkon zariadenia musí byť väčší. To nemôže neovplyvniť cenu kuchynského spotrebiča.

REDMOND RMC-PM380

Hodnotenie: 4.9

REDMOND RMC-PM380

Najlepší tlakový hrniec pre rodinu s 3 až 5 osobami je REDMOND RMC-PM380. Veľké multifunkčné parné hrnce majú zväčšené misy s teflónovým nepriľnavým povrchom, ale výrobca ich nevybavil rukoväťami, čo je nevýhoda. Ale v ostatných aspektoch je zariadenie hodné: výkon 1000 W, 14 pripravených programov, 6 tlakových režimov a 8 – bez tlaku, možnosť udržiavania tepla šálky (ručné vypnutie) a funkcia pasterizácie. Zároveň je možné manuálne nastaviť parametre varenia pomocou elektronického ovládania. Pre vaše pohodlie je k dispozícii informačný displej.

Konštrukcia tohto parného hrnca je užívateľsky veľmi prívetivá: veko je odnímateľné, ale počas varenia sa pevne zaistí a vnútorný priestor sa dá vybrať na umývanie. Vonkajší kryt je vyrobený z kovu s grafickými ornamentmi, nelepí sa naň kuchynská špina, ale materiál výrazne zvyšuje hmotnosť zariadenia.

REDMOND RMC-PM380 má nadstavec na varenie v pare, čo z neho robí multifunkčný a všestranný spotrebič. Výrobca sa postaral aj o pestrú ponuku pre zákazníkov a spolu s dokumentáciou pridal k súprave aj knihu receptov.

Priemerná cena tlakového hrnca REDMOND RMC-PM380 so všetkými výhodami jednotky je len 5 500 Euro.

Výhody

 • Veľký výber automatických a manuálne nastaviteľných programov;
 • Možnosť zmeny parametrov varenia aj počas prevádzky programu;
 • Pohodlné a intuitívne ovládanie;
 • Veľký displej;
 • Spoľahlivá montáž – nič sa nerozbije, 12 mesiacov záruka od výrobcu;
 • Misa odolná voči opotrebovaniu.

Nevýhody

 • Misa bez držadiel;
 • Poruchy sa vyskytujú, ale výrobca ich kompenzuje zárukou.

Leran MCR 5064 PR

Hodnotenie: 4.8

Leran MCR 5064 PR

Na druhom mieste – zariadenie, ktoré dokáže súčasne uvariť väčšiu porciu jedla. Príkon 1000 W stačí na rýchle dosiahnutie nastavenej teploty a prípravu pokrmov podľa navrhovaných receptov. Vďaka 3D ohrevu sa všetky ingrediencie uvaria rovnomerne napriek veľkorysej 6-litrovej miske. Je vyrobený z odolnej 1,7 mm hliníkovej zliatiny. Nepriľnavá vrchná vrstva sa po varení ľahko čistí.

Elektronický ovládací panel sa ľahko ovláda aj neskúseným ženám v domácnosti. Všetky texty sú v ruštine. 1 z 15 režimov možno nastaviť stlačením tlačidla. Funkcia odloženého štartu umožňuje potešiť rodinu chutnými jedlami, aj keď je žena v domácnosti preč. Čas je nastavený na maximálne 24 hodín. Výrobca vybavil multicooker všetkými potrebnými možnosťami, ktoré budete potrebovať na každodenné varenie veľkého množstva potravín. Ide o dusené mäso, vyprážané mäso, vyprážané mäso, cestoviny, cesto, cereálie, jogurt, pečenie. Farebná kniha receptov poskytuje príležitosť pridať do rodinného jedálnička nové jedlá.

Podľa recenzií zákazníkov model funguje dobre v praxi. Jedlo sa nepripáli, ale upečie sa ako v rúre. Plná chuť, všetky zložky si zachovávajú maximálnu chuť a výživové vlastnosti. Primeraná cena za dobrú funkčnosť spotrebiča. Pre veľké rodiny alebo stretnutia priateľov je model MCR 5064 PR ideálny.

Priemerná cena tlakového hrnca – 6390 Euro.

Výhody

 • 15 prednastavených programov;
 • Silnostenná nádoba na potraviny;
 • Vytváranie vlastných receptov;
 • Jednoduché a priamočiare ovládanie;
 • Zahrievanie na všetkých stranách misy;
 • K dispozícii sú všetky aktuálne režimy;
 • Čistenie netrvá dlho.

Nevýhody

 • Panvica nie je vybavená rukoväťami.

Najlepšie indukčné multicookery v prémiovom segmente

Uvažované multicookery rozpočtového a stredného segmentu sú vlažné – v nich sa ohrev vykonáva pomocou kovových prvkov. Pri absencii 3D funkcie je rozloženie teploty nerovnomerné. Prémiové spotrebiče sú vybavené indukčnou technológiou: samotná varná nádoba vyrobená zo špeciálnych bezpečnostných zliatin sa zahrieva pomocou elektromagnetických vĺn s premenlivou intenzitou, ktoré sa zapínajú stlačením tlačidla.

Kukučka CMC-HE1055F

Hodnotenie: 4.9

Kukučka CMC-HE1055F

Prvenstvo v kategórii prémiových multifunkčných varičov získal varič Cuckoo CMC-HE1055F s výkonom 1400 W v štandardnej 5-litrovej miske. Nepredstavuje sa ako tlakový hrniec v klasickom zmysle, t. j. nie je pod tlakom, ale ponúka vyššiu rýchlosť varenia vďaka vyššiemu výkonu a kratšiemu času cyklu.

Pracuje v 7 prednastavených režimoch: kaša s mliekom, varenie v pare, obilniny s vodou alebo vývarom, dusenie, pečenie a pilaf a jogurtový kvások. Teplotu môžete nastaviť podľa požadovaných podmienok varenia. Rovnomerný ohrev vo vnútri misy vďaka 3D indukcii. Ďalšou výhodou modelu je pohár s držadlami a nepriľnavým povrchom. K dispozícii je aj hlasové hlásenie, ktoré možno deaktivovať.

Slabina indukčného multicookera Cuckoo – teplotný senzor zlyhá po 1-1,5 roku aktívneho používania. Problém sa vyriešil renováciou.

Priemerná cena kukučky CMC-HE1055F je 43000 Euro.

Výhody

 • 7 hlavných režimov varenia s možnosťou nastavenia;
 • Pohodlný dizajn, miska má úchyty;
 • Hlasové navádzanie;
 • Zvýšená rýchlosť varenia vďaka indukcii.

Nevýhody

 • Problém so snímačom teploty;
 • Vysoká cena.

REDMOND SkyCooker CBD100S

Hodnotenie: 4.9

REDMOND SkyCooker CBD100S

Jedinečný dizajn strieborného riadu REDMOND s patentovanou technológiou DoubleChef SkyCooker. Má dve misky s celkovým objemom 9 litrov. Keramický povlak na vnútornej strane. Multicooker je všestranný. Môže variť jedno jedlo pre veľkú spoločnosť alebo dve rôzne jedlá súčasne: prvý a druhý chod na obed, jogurt a žemle, hranolky a cesto, t. j. akúkoľvek kombináciu podľa potreby. Toto moderné zariadenie ponúka rozšírenú škálu možností.

Multicooker funguje v systéme „inteligentnej domácnosti“ a ovláda sa zo smartfónu, čo je veľmi dôležité pre zaneprázdnených ľudí. Spolu so zariadením sa dodávajú dve nádoby na varenie v pare, kôš na fritovanie, odmerka, lyžica, naberačka, kliešte. Ilustrovaná kniha ponúka ženám v domácnosti množstvo zaujímavých receptov. Štýlový dizajn pre ľudí, ktorí ocenia viac ako len výkon. Multifunkčný varič dokonale zapadá do interiéru a zaujíma svoje dôstojné miesto v kuchyni. Má čiernu povrchovú úpravu s chrómovými a bronzovými detailmi.

Programy na varenie: vyprážanie, dusenie, dusenie, miešanie, vákuovanie, detská výživa, chlieb, divina, kaša, pilaf, para, expres, polievky, pečenie, jogurt. Táto rozmanitosť pomôže mladým kuchárom osvojiť si zručnosti a skúseným kuchárom variť rovnako dobre ako profesionálni kuchári. Mnohí v recenziách poukazujú na to, že multicooker je ľahko realizovateľný, aby sa kŕmili vegáni a mäsožravci, ľudia, ktorí uprednostňujú kalorické potraviny a tí, ktorým sa odporúča, aby boli súčasne na jemnej strave.

Priemerná cena zariadenia SkyCooker CBD100S je 16 700.

Výhody

 • Ovládanie prostredníctvom aplikácie Ready for Sky;
 • Súčasné varenie v dvoch miskách;
 • 50 prednastavených programov;
 • Vnútorný povlak odolný voči poškodeniu;
 • Technológia vákuového varenia;
 • Trendy vzhľad.

Nevýhody

 • Neidentifikované.

Tefal RK807D32

Hodnotenie: 4.8

Tefal RK807D32

Na tretej pozícii je pokročilý model, ktorý sa ľahko ovláda, jednoducho čistí a má širokú škálu funkcií. Poskytuje ako automatické programy, tak aj možnosť vytvárať vlastné režimy, experimentovať a dosahovať vysokú kvalitu pokrmov. Možnosť odloženého štartu, regulácia teploty, udržiavanie tepla. Vďaka indukčnému ohrevu je varenie niekoľkonásobne rýchlejšie a spotreba energie je nižšia.

Puzdro je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a odolného plastu. Misa má hrubé steny a pozostáva zo 6 vrstiev. Je navrhnutá tak, aby vytvárala dojem ruskej pece. Jedlo sa nelepí a po uvarení sa dobre vyklopí. Displej je zrozumiteľný a ľahko pochopiteľný pre začínajúceho používateľa. Panel je umiestnený pod uhlom, takže je z neho výborný výhľad z akéhokoľvek uhla. Navrhnuté s ohľadom na jednoduchú opravu. Všetky diely sa dajú ľahko vymeniť.

V recenziách sa uvádza, že intenzívne používanie neovplyvňuje vzhľad ani vnútorné mechanizmy zariadenia. Pečené jedlá, polievky, jogurty a pečivo sú rovnako dobré. Fuzzy Logic je špeciálna technológia, ktorá umožňuje profesionálne a rýchlo uvariť ryžu, zrná a pilaf. Všetky povlaky sa dajú bez námahy odstrániť zo zvyškov potravín.

Priemerná cena multicookera je 15900 Euro.

Výhody

 • Rovnomerný rýchly ohrev;
 • Podrobná kniha receptov;
 • Nepriľnavý povrch je odolný;
 • 44 automatických programov;
 • Špeciálny guľovitý tvar misy;
 • Ľahko čitateľný text na prístrojovej doske.

Nevýhody

 • Žiadna nádrž na kondenzát.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: