15 najlepších značiek chladničiek

V dnešnej dobe je ťažké predstaviť si byt alebo súkromný dom bez chladničky alebo mrazničky. Je však ľahké predstaviť si jeho zlyhanie. Bohužiaľ, tieto spotrebiče nevydržia večne, takže si možno budete musieť niekedy kúpiť novú chladničku. A to ani nie nevyhnutne kvôli poruche. Možno sa vám práve narodil nový prírastok do rodiny, čo znamená, že potrebujete väčšiu chladničku. Zistime teda, ktorí výrobcovia chladničiek vyrábajú najkvalitnejšie produkty.

Hodnotenie najlepších výrobcov chladničiek

NominovalmiestoVýrobcahodnotenie
Rebríček najlepších výrobcov chladničiek1
 • ebherr
 • 5.0
  2Smeg4.9
  3Vestfrost4.8
  4Siemens4.7
  5Mitsubishi Electric4.6
  6Electrolux4.5
  7Whirlpool4.4
  8Samsung4.3
  9LG4.2
  10Sharp4.2
  11Hotpoint-Ariston4.1
  12Hansa4.1
  13ATLANT4.0
  14BEKO4.0
  15Biryusa3.9

 • ebherr
 • Skóre : 5.0

  <li></div><p>ebherr“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/76716666194411-9115.jpg“ height=“273″ title=“</p><li>ebherr“><p>Ak máte k dispozícii veľmi veľkú sumu peňazí, môžete ju minúť na produkty</p><li>ebherr. Nemecká značka pre najodolnejšie a najtichšie chladničky. Často majú aj krásny dizajn. Alebo ich dizajn nezaujme – niekedy je to ešte dôležitejšie.<p>Spoločnosť je</p><li>Spoločnosť ebherr bola založená v roku 1949. Na rozdiel od niektorých iných členov tohto rebríčka sa nikdy nesústredila na výrobu domácich spotrebičov. Prvým výrobkom spoločnosti bol stavebný žeriav. A Nemci stále vyrábajú takéto zariadenia! Ak navštívite lom, v ktorom sa ťaží, pravdepodobne narazíte na niečo z<li>ebherr: napr. veľký sklápač.<p>Pokiaľ ide o chladiace a mraziace zariadenia, nemecká spoločnosť sa zameriava najmä na prémiové modely. To znamená, že pri kúpe chladničky</p><li>Kúpa chladničky ebherr by stála pekný peniaz. Získate však pekný spotrebič, ktorý vám vydrží dlhé roky. Chladničky pod touto značkou často dostávajú tichý kompresor, ktorý vám umožňuje inštalovať zariadenie nielen v kuchyni, ale aj v miestnosti. Takýto motor má napríklad<li>ebherr Cnef 4015-20.<p>V súčasnosti sa Nemci snažia prekvapiť kupujúceho. V tejto súvislosti boli do obchodov zavedené najneobvyklejšie farby. Niekto sa už napríklad odvážil kúpiť spotrebič sfarbený do šalátu. Určitý záujem je aj o modré a červené modely. A béžová chladnička nie je vôbec prekvapujúca, pretože podobné modely majú aj iné spoločnosti.</p><p>Sortiment kuchynských spotrebičov od</p><li>ebherr nemôže nevzbudzovať rešpekt. V prípade chladničiek môžu byť voľne stojace alebo vstavané. Dvojkomorové modely sú najobľúbenejšie – možno ich nazvať súčasným štandardom. Ale<li>ebherr ponúka aj chladničky Side-by-Side. Sú to skutočné monštrá, ktoré si vyžadujú veľmi veľkú kuchyňu. Veľké rodiny s piatimi až šiestimi členmi zvyčajne uvažujú o kúpe jedného z týchto spotrebičov.<p>Nakoniec je potrebné poznamenať, že pre niektoré značky</p><li>Spoločnosť ebherr je známa svojimi vinotékami. Umožňujú skladovať ušľachtilý nápoj v ideálnych podmienkach. Víno je vždy na očiach, pretože takéto zariadenia majú zvyčajne sklenené dvere.<h3>Smeg</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Smeg

  Značka Smeg vyrába celý rad domácich spotrebičov. Najmä malé kuchynské spotrebiče, ako je hriankovač s retro dizajnom, je ľahké nájsť v predaji. Ako ste si už uvedomili, táto spoločnosť navrhuje a vyrába chladničky.

  Mnoho ľudí si neuvedomuje, že Smeg je talianska spoločnosť. Je to zriedkavý prípad, keď európskeho výrobcu spotrebičov neprevzala oveľa väčšia značka z Číny alebo USA. Spoločnosť Smeg bola založená v roku 1948. Spoločnosť pôvodne pôsobila v oblasti smaltovania a spracovania kovov. Neskôr sa rozhodli vyskúšať si výrobu kuchynských spotrebičov. Spoločnosť potom pridáva do svojho sortimentu práčky a umývačky riadu.

  Značka Smeg je v súčasnosti známa spotrebičmi v retro štýle. Tieto spotrebiče pripomínajú spotrebiče z 50. rokov minulého storočia. Všetko sa začalo v roku 1997, keď bola na trh uvedená prvá chladnička s mrazničkou v tomto štýle. Mala hlboké zakrivené dvere, krátku rukoväť a veľmi veľký nápis SMEG. Tam, kde konkurencia ponúkala len biele chladničky, bol tento model k dispozícii v piatich rôznych farbách.

  Odvtedy sa zrodili nové chladničky, mrazničky, umývačky riadu a mnohé ďalšie spotrebiče v retro štýle. Napriek vonkajšiemu vzhľadu je vo vnútri moderný spotrebič. Rovnaké chladničky sú často vybavené technológiou No Frost, čo znamená, že nie je potrebné ich pravidelne odmrazovať. Od týchto spotrebičov však nečakajte nič z budúcnosti – zatiaľ nemajú Wi-Fi ani LCD displej.

  Výrobky Smeg pravidelne získavajú ocenenia. Musíme však priznať, že chladničky tejto značky majú stále jednu nevýhodu. Problémom sú veľmi vysoké náklady na vlastníctvo. A nie každý interiér môže byť zariadený retro spotrebičmi. Spoločnosť však ponúka aj bežnejšie chladničky s moderným dizajnom. Nie sú ani lacné, ale nájdu si miesto v každej kuchyni a sú maximálne univerzálne. Výrobca vyrába aj modely Side-by-Side, ktoré pojmú obrovské množstvo potravín.

  Vestfrost

  Hodnotenie: 4.8

  Vestfrost

  Ďalší zástupca nášho prehľadu, ktorý sa nachádza v Európe. Konkrétne spoločnosť Vestfrost sídli v dánskom meste Esbjerg. Spoločnosť bola založená v roku 1963. Na začiatku to bol malý podnik, teraz zamestnáva 15 000 pracovníkov. muž.

  Je ťažké poprieť, že chladenie a mrazenie sú v severských krajinách veľmi dôležité. Skutočnosť je taká, že ryby a morské plody sa vždy vo veľkom vyvážali – a je potrebné ich nejako skladovať. Preto spoločnosť Vestfrost okamžite začala vyvíjať a vytvárať takéto zariadenia. Bola taká úspešná, že si ju v roku 1973 všimol švédsky gigant Electrolux a priamo ju kúpil. Zároveň značka Vestfrost naďalej existovala a teraz sa Dáni stali divíziou vyššie uvedenej spoločnosti.

  Tento výrobca už dlhší čas vyrába nielen chladničky a mrazničky. Sortiment zahŕňa umývačky riadu aj práčky. Väčšina ľudí si však túto značku spája s chladničkami a mrazničkami. Všetky majú príjemný, moderný dizajn. A z hľadiska technických parametrov prekonávajú mnohých konkurentov, dokonca aj od renomovanejších spoločností. Takmer všetky moderné modely sa môžu pochváliť technológiou No Frost. Majú aj priehradku na ovocie, ktoré možno uchovávať čerstvé veľmi dlhý čas.

  Takmer všetky chladničky Vestfrost majú veľkú kapacitu. Niekedy dokonca obrovské – nájdete najmä modely v prevedení Side-by-Side.

  Spoločnosť Vestfrost nie je známa svojimi cenovo výhodnými spotrebičmi. To znamená, že sa môžete spoľahnúť na veľmi tichú prevádzku počas mnohých rokov. Nie je nepravdepodobné, že vašu chladničku v budúcnosti zdedia vaše deti a potom vnúčatá. Za takéto zariadenie však musíte zaplatiť veľa peňazí. Najdostupnejšie chladničky Vestfrost sa predávajú za 40 tisíc. Siemens je spoločnosť, ktorá ponúka veľké množstvo peňazí vo forme lacných Euro – pre väčšinu Rusov hmatateľná suma. Ak hovoríme o najpokročilejších modeloch, ich cena je 80 tis. Euro. Takéto zariadenia dokážu udržať chlad vo svojom priestore aj v prípade výpadku prúdu počas celého dňa! Majú tiež veľmi nízku spotrebu energie, takže môžete trochu ušetriť na účte za svetlo. Napríklad Vestfrost VF 492 GLW má dobrú energetickú účinnosť.

  Nezabúdajte, že obzvlášť objemné chladničky majú veľmi veľkú hmotnosť. Niektoré modely vážia viac ako 100 kg! Ak premýšľate o jej kúpe, oplatí sa premyslieť, ako ju v kuchyni umiestnite.

  Siemens

  Hodnotenie: 4.7

  SIEMENS.webp

  Nemecká spoločnosť Siemens je mnohým Rusom dobre známa. Niekto si ho pamätá z celkom dobrého mobilného telefónu predávaného na začiatku 21. storočia. Ostatní používajú práčky a iné veľké spotrebiče tohto výrobcu. A niektorí počuli, že práve Siemens dodáva vysokorýchlostné elektrické vlaky do Ruska…

  Spoločnosť bola založená už v roku 1847. Spočiatku to bola pomerne malá spoločnosť, ale teraz je to plnohodnotný koncern, ktorý zahŕňa mnoho divízií. Všetko sa začalo Wernerom von Siemensom. Spolu s Johannesom Halskom založil spoločnosť, ktorá vyrábala elektrotelegrafické a jednoduché elektromedicínske prístroje. A práve telegraf urobil zo spoločnosti Siemens svetoznámu firmu. Spájala telegrafné linky s európskymi krajinami, ako aj s niektorými mestami Ruského impéria.

  Siemens je teraz obrovská spoločnosť, ktorá dokonca vyrába turbíny pre veľké elektrárne. Vyrába aj domáce spotrebiče – najmä práčky a chladničky. Tie zvyčajne patria do strednej a prémiovej triedy. To znamená, že o kúpe chladničky Siemens netreba ani uvažovať, ak nemáte aspoň 40 tisíc Euro. Euro. Ak ho dostanete, pravdepodobne nebudete mať žiadne problémy. Moderné chladničky Siemens sa môžu pochváliť displejom zobrazujúcim teplotu v rôznych priehradkách. Mnohé modely sú tiež vybavené technológiou No Frost. Je to vďaka špeciálnemu systému vo vnútri chladničky s mrazničkou, ktorý eliminuje akékoľvek stopy námrazy na stenách. Pokiaľ ide o kapacitu, tá má rôzne podoby a veľkosti. Nemožno povedať, že zariadenia Siemens sú len giganty, ktorých objem chladiacej komory presahuje 290 l. Len najdrahšie varianty sa môžu pochváliť tým, že obsahujú obrovské množstvo produktov. Môžu sa ním pochváliť najmä modely Side-by-Side.

  Ak ste na nákup chladničky vyčlenili aspoň 55 tisíc Euro. Euro sa môžete spoľahnúť na príjem zariadenia s moderným vzhľadom a pomerne nízkou spotrebou energie. Telo takéhoto zariadenia môže byť natreté striebornou alebo čiernou farbou.

  Mitsubishi Electric

  Hodnotenie: 4.6

  Mitsubishi Electric

  Na stránkach Expertology sa pravidelne spomínajú produkty značky Mitsubishi. A nie vždy ide o autá alebo autopríslušenstvo. Ide o to, že takzvanú rodinu Mitsubishi tvorí niekoľko spoločností, ktoré majú vlastné produkty. Jednou z nich je spoločnosť Mitsubishi Electric. Niektorí z našich čitateľov určite používajú jej výrobky – hovoríme o klimatizáciách. Táto spoločnosť však, samozrejme, nevyrába len tieto výrobky.

  Táto spoločnosť bola založená v roku 1921. Sídlo má v japonskom Tokiu. Teraz je Mitsubishi Electric gigantom s dcérskymi spoločnosťami v Nemecku, Francúzsku a Holandsku. Začínala ako továreň na elektromotory. Sortiment bol ďalej rozšírený.

  Táto spoločnosť teraz zarába najviac peňazí v oblasti klimatizačných systémov. A už vôbec nie v spotrebiteľských modeloch. Spoločnosť už dlhší čas navrhuje kompletné priemyselné systémy, ktoré potom využívajú stavitelia bytových domov. Pokiaľ ide o chladničky, ich predaj patrí k najnižším. Je pravda, že Japonci tejto oblasti nevenujú takmer žiadnu pozornosť. Súvisí to s tvrdou konkurenciou na tomto trhu.

  Chladničky Mitsubishi sú v predaji v mnohých Slovenskách obchodoch. Takýto nákup však môže byť pre rodinný rozpočet veľmi náročný. Vzácny model sa dá predať za menej ako 50 tis. Eurole. Ale stojí to za to, pretože všetky tieto chladničky sú pomerne odolné. Majú tiež tichý kompresor s hlučnosťou, ktorá zvyčajne nepresahuje 37 dB. Ich hlavným rozdielom oproti konkurencii je však prítomnosť troch komôr. Čerstvé mäso a ryby sa tak môžu skladovať oddelene od všetkého ostatného bez toho, aby sa miešali pachy. A samozrejme, takéto chladničky podporujú technológiu No Frost, ktorá vám umožní zabudnúť na pravidelné odmrazovanie.

  Má chladnička Mitsubishi nejaké nevýhody?? Jediné, čo treba spomenúť, je vysoká spotreba energie. To však platí len pre trojkomorové modely a modely s konštrukciou Side-by-Side.

  Electrolux

  Hodnotenie: 4.5

  ELECTROLUX.webp

  Ak hovoríme o európskych výrobcoch domácich spotrebičov, najväčším z nich je spoločnosť Electrolux. Táto švédska spoločnosť bola založená v roku 1919. Všetko sa to začalo vytvorením vysávačov pre domácnosť. Výrobky sa stali takými úspešnými, že sa zakladateľom podarilo rozšíriť sortiment výrobkov. Začal prichádzať aj tím šikovných inžinierov spoločnosti Electrolux. Jeden z nich takmer spôsobil revolúciu: navrhol, aby sa vysávač umiestnil na podvozky z hrubého drôtu, čo uľahčilo jeho prepravu. A o niekoľko rokov neskôr začali vysávače dostávať kolesá.

  V polovici dvadsiateho storočia vznikla chladnička Electrolux. Na rozdiel od svojich konkurentov sa môžu pochváliť vnútorným osvetlením a sklenenými policami. Vynikali svojím osobitým švédskym dizajnom.

  Spoločnosť následne expandovala nevídaným tempom. Teraz je to obrovský stroj. Vedenie spoločnosti Electrolux kúpilo naraz niekoľko konkurentov. Napríklad práve Švédi v súčasnosti vlastnia taliansku spoločnosť Zanussi a nemeckú spoločnosť AEG. Jednou z najnovších akvizícií je divízia spotrebičov spoločnosti General Electric.

  Veľkosť spoločnosti Electrolux umožňuje vyrábať obrovské množstvo všetkých druhov chladničiek. Mnohé z nich sú pomerne lacné, pretože sa vyrábajú v tej istej krajine, kde sa predávajú. Spoločnosť sa však, samozrejme, vôbec nešpecializuje na lacné modely. Ak si ho kúpite, riskujete nízku kapacitu a potrebu pravidelného rozmrazovania. Ak budete venovať pozornosť chladničke Electrolux za 75-85 tis. Ak máte chladničku, ktorá podporuje technológiu No Frost, získate spotrebič so životnosťou niekoľko desiatok rokov. Takáto chladnička má aj moderný dizajn – telo by bolo sfarbené inak ako bielo a na displeji by sa zobrazovala teplota v jednotlivých priehradkách.

  Odborníci nemôžu klamať, spoločnosť Electrolux usilovne pracuje na zlepšení energetickej účinnosti svojich spotrebičov. Švédske chladničky – najmä drahšie modely – zvyčajne dosahujú triedu energetickej účinnosti A++ alebo lepšiu.

  Ak hovoríme o Rusku, tu nie je sortiment chladničiek Electrolux taký široký, ako by bolo žiaduce. Nenájdete tu žiadne skutočne inovatívne modely. V našich predajniach tiež nepredávame obzvlášť priestranné spotrebiče. K dispozícii sú nanajvýš chladničky s celkovým objemom 350 litrov, švédske modely Side-by-Side sa do Ruska nedostanú, pretože tu prakticky nie sú žiadané (mnohí Rusi žijú v malých bytoch, kam by sa takáto chladnička jednoducho nezmestila).

  Whirlpool

  Hodnotenie: 4.4

  Whirlpool

  Mnoho ľudí si myslí, že všetci výrobcovia spotrebičov sú sústredení v Európe a Ázii. V skutočnosti však podobné spoločnosti existujú aj v USA. Jednou z najväčších z nich je spoločnosť Whirlpool. Spoločnosť bola založená v roku 1911. Pôvodne mala továreň vyrábať len práčky. Slušný dopyt však priniesol toľko peňazí, že spoločnosť mohla uviesť na trh aj ďalšie produkty.

  Najvýraznejší rast predaja bol zaznamenaný v povojnovom období. Vtedy sa spoločnosť Whirlpool spojila so spoločnosťou Seeger Refriator Company, ktorá vyrábala chladničky. Do sortimentu tak pribudol úplne nový rad výrobkov. V tom čase sa začali predávať aj sporáky, klimatizácie a vysávače.

  V súčasnosti nemôže nikto v USA konkurovať spoločnosti Whirlpool. Ročný obrat spoločnosti dosahuje 21 miliárd dolárov! A práve chladničky tvoria väčšinu predaja (približne 29 percent).

  Americká spoločnosť Whirlpool chce zákazníkom ukázať, že jej spotrebiče sú čo najmodernejšie. Preto majú jej chladničky taký dizajn, ktorý mnohým ľuďom príde neznámy. Niektoré modely majú dvoje dverí, jedny nad druhými, ale vedľa seba. Zvyčajne sa rozhodujú ľudia, ktorí potrebujú čo najpriestrannejšiu mrazničku. Často sú takéto chladničky vybavené výrobníkom ľadu – takýmto príjemným doplnkom sa môže pochváliť len zriedkavý konkurent.

  Sortiment Whirlpool zahŕňa aj modely Side-by-Side. Pokiaľ ide o farby, môžu byť úplne odlišné. V súčasnosti sú žiadané najmä modely v striebornej, hnedej alebo dokonca čiernej farbe. Biele chladničky Whirlpool sa predávajú najmä v domovskej krajine spoločnosti a v niektorých európskych krajinách.

  Hlavným problémom spoločnosti Whirlpool je chýbajúci výrobný závod v Rusku. Preto je takmer nemožné kúpiť chladničku tejto spoločnosti v našej krajine. Pred niekoľkými rokmi sa ešte predávali v Slovenskách obchodoch, ale sankcie zo strany USA prinútili výrobcu opustiť náš trh.

  Samsung

  Hodnotenie: 4.3

  Samsung.webp

  Každý vie o juhokórejskej spoločnosti Samsung Electronics. Niektorí ho poznajú prostredníctvom smartfónov a tabletov, iní majú v dome svoje televízory a ďalší používajú práčky a chladničky Samsung.

  Musíte si uvedomiť, že Samsung je v podstate skupina spoločností pôsobiacich v rôznych odvetviach podnikania, až po chemický priemysel. Značka vznikla v roku 1938. V prvých dňoch spoločnosť ani neuvažovala o výrobe elektroniky, počas vojny na to nebol absolútne žiadny čas. Spoločnosť Samsung Electronics bola založená len v roku 1969. Táto spoločnosť sa prekvapivo v pomerne krátkom čase stala skutočným gigantom!

  Zatiaľ čo v prvých rokoch svojej existencie táto spoločnosť vyrábala len televízory, chladničky, klimatizácie, práčky a kalkulačky, postupne sa sortiment výrazne rozšíril. Teraz je ťažšie povedať, čo presne juhokórejská spoločnosť nevyrába, ako vymenovať všetky zariadenia, ktoré vyrába.

  Spoločnosť Samsung sa v posledných rokoch snaží takmer všetky svoje prémiové spotrebiče vybaviť inteligentnými funkciami. Začalo to smartfónmi, ktoré v istom momente dostali zabudovaného hlasového asistenta. A potom sa Juhokórejčania pustili do vývoja vlastného operačného systému Tizen. Ukázalo sa, že je nenáročný na „železo“, v súvislosti s tým, čo dostal nielen televízory a inteligentné hodinky, ale aj ďalšie domáce spotrebiče vrátane chladničiek Samsung. V dôsledku toho sa tieto zariadenia začali pýšiť veľmi veľkým LCD displejom, a to dokonca v plnej farbe. Výkonná chladnička vám počas raňajok oznámi správy a počasie. Drahé chladničky môžu mať aj zabudované kamery. Niekde v obchode môžete tieto kamery aktivovať pomocou smartfónu a zistiť, aké produkty vám práve chýbajú. A môžete si byť istí, že toto všetko je len začiatok. V budúcnosti sa chladničky Samsung určite naučia posielať oznámenia so zoznamom požadovaných nákupov. Nie je tiež vylúčené, že si jedného dňa budú sami objednávať potraviny z online obchodu.

  Všetky vyššie uvedené skutočnosti sa vzťahujú len na chladničky predávané za veľmi vysoké sumy. A ako si viedli zariadenia strednej a nižšej cenovej kategórie?? Ide o typické chladničky, ktoré majú množstvo výhod, ale aj nevýhod. Pri výbere takéhoto zariadenia by ste si mali pozorne prečítať jeho opis, recenzie a najlepšie sledovať alebo si prečítať nejakú recenziu. Toto je jediný spôsob, ako získať chladničku, ktorá je pomerne odolná a tichá.

  LG

  Hodnotenie: 4.2

  LG.webp

  V Južnej Kórei je ďalšia veľká spoločnosť vyrábajúca spotrebiče. Hovoríme samozrejme o spoločnosti LG Electronics. Mnohí Rusi majú jej výrobky veľmi radi. Nie nadarmo sa táto značka pravidelne objavuje v našich hodnoteniach práčok a iných spotrebičov. Túto spoločnosť však nemožno nazvať neuveriteľne starou. K jej založeniu došlo v nie tak dávnom roku 1958. Spoločnosť bola dlho známa pod názvom GoldStar. Mnohí Rusi majú stále chladničky, videorekordéry a televízory, ktoré majú na čelnom paneli príslušný štítok.

  Spoločnosť bola premenovaná po fúzii s výrobcom zubných pást a iných chemických výrobkov. V roku 1995 sa pod značkou LG Electronics začali objavovať rôzne spotrebiče. Najväčší zisk zjednotenej spoločnosti dlho prinášali televízne prijímače. Problém nastal až po prechode na technológiu LCD. Spoločnosti pomohla jej mobilná divízia, ktorá vyrábala skvelé smartfóny. No potom začali televízory OLED, ktoré potešili zákazníkov sýtymi čiernymi farbami, prinášať dobré peniaze.

  Pokiaľ ide o chladničky, spoločnosť LG v tomto smere nasleduje svojho hlavného konkurenta. Táto spoločnosť sa tiež snaží čo najviac rozšíriť svoju ponuku a vybaviť svoje prémiové modely inteligentnými a šikovnými zariadeniami. Spoločnosť LG tiež pravidelne nakupuje príslušné továrne v iných krajinách, čo umožňuje montáž chladničiek na rovnakom mieste, kde sa budú predávať.

  V obchodoch ľahko nájdete lacné chladničky LG v bežnej bielej farbe. Juhokórejci aktívne uvádzajú na trh aj modely strednej triedy, ktoré môžu mať béžovú, hnedú alebo striebornú farbu. Je pekné, že ani tieto modely, ktoré sa predávajú za 30-40 tisíc Euro, sa nepredávajú tak dobre. Modely Euro sú odolné a pomerne tiché. Často sa pýšia energetickou triedou A+ a ich chladiaci priestor je vybavený technológiou No Frost. V tejto súvislosti nie je vôbec prekvapujúce, že takéto spotrebiče dostávajú od svojich kupujúcich mimoriadne vysoké hodnotenia.

  Pokiaľ ide o drahé modely, nájsť ich v Rusku je trochu problém. Väčšinou drahé chladničky Side-by-Side, ktoré majú neuveriteľne priestranné komory. Ale aj takéto modely málokedy stoja viac ako 70 tisíc mesačne. Euro. To všetko umožňuje tvrdiť, že chladničky LG patria medzi cenovo najdostupnejšie. To však neznamená, že v sortimente spoločnosti nie je taký model ako LG LSR100RU, ktorý stojí 500 tisíc eur. Euro a podpora ovládania zo smartfónu. Celková kapacita tohto monštra je astronomických 623 litrov.

  Sharp

  Hodnotenie: 4.2

  Sharp

  Kedysi najlepšiu elektroniku na svete vyrábali Japonci. Vo filme Návrat do budúcnosti o tom dokonca vtipkovali. To sa však teraz zmenilo. Nie, Japonci majú stále náskok pred zvyškom sveta, pokiaľ ide o objektívy a fotoaparáty. Ale pokiaľ ide o domáce spotrebiče, v tejto krajine už takmer neexistujú spoločnosti, ktoré by sa zaoberali ich výrobou. Dokonca aj spoločnosť Sharp má určité problémy. A táto spoločnosť je jedným z najstarších výrobcov spotrebnej elektroniky, založená v roku 1912.

  História spoločnosti Sharp sa začala opravami kovov. Nikdy by sme sa o tejto spoločnosti nedozvedeli, nebyť ďalšieho rozhodnutia jej vedenia vyrábať mechanickú ceruzku v poniklovanom puzdre. Potom táto továreň vyhorela, postavila sa nová a v roku 1925 sa zakladateľ spoločnosti Sharp dozvedel o existencii rádioprijímačov. Presne pri ich výrobe si táto spoločnosť urobila meno. Bolo to tiež dostatočne skoro na to, aby sa postavili televízne prístroje. V druhej polovici 20. storočia začala vyrábať rôzne domáce spotrebiče vrátane chladničiek.

  Na rozdiel od mnohých konkurentov majú výrobky Sharp osekané rohy. Mraziaci priestor v týchto chladničkách nie je vždy umiestnený na obvyklom mieste – v najdrahších modeloch je umiestnený na vrchu. A pokročilé spotrebiče majú celkom dobrý displej, ktorý zobrazuje teplotu a zvolený prevádzkový režim. No Frost na druhej strane, dokonca aj relatívne cenovo výhodné chladničky s mrazničkou Sharp majú túto technológiu.

  Podobne ako mnohí iní výrobcovia, aj japonská spoločnosť sa snaží svoje výrobky natierať nielen typickou bielou farbou. A tiež sa snaží zväčšiť objem vnútorného priestoru. Celkový objem niektorých modelov dosahuje až neuveriteľných 536 litrov! A nehovoríme o zariadeniach Side-by-Side, ako by sa mohlo zdať! Napríklad Sharp SJ-XE55PMBE je tak priestranný.

  Hotpoint-Ariston

  Hodnotenie: 4.1

  Hotpoint-Ariston

  Nie je prekvapením, že spojením týchto dvoch spoločností vznikla značka Hotpoint-Ariston. Hlavným z nich je stále Hotpoint – tento výrobca domácich spotrebičov bol založený v roku 1911, teda pred viac ako sto rokmi. Sídlo značky je v USA, ale spoločnosť sa zameriava najmä na predaj svojich výrobkov na území Európy. Napodiv ju nemožno označiť za úplne nezávislú – jej aktíva sú rozdelené medzi spoločnosti Whirlpool a Haier.

  Názov spoločnosti Hotpoint pochádza z prvého výrobku, ktorý vyrobila – elektrickej žehličky. Bol vynájdený len šesť rokov pred založením spoločnosti. Spoločnosť ďalej vyrábala mnoho ďalších typov elektrických spotrebičov, ako napríklad sporáky a hriankovače. Tie sa už dlho spájajú so spoločnosťou Hotpoint, ktorá ich ako prvá začala vyrábať vo veľkom meradle.

  V roku 2007 prevzala historickú značku Ariston, ktorá predtým patrila spoločnosti Indesit, spoločnosť Hotpoint. Pračky, umývačky riadu a chladničky predávané v Európe teraz nesú značku Hotpoint-Ariston. Spoločnosť však postupne upúšťa od druhej značky. Nebuďte preto prekvapení, ak v obchode uvidíte chladničku Hotpoint.

  Ak máme hovoriť konkrétne o vyrábaných spotrebičoch, zvyčajne patria do rozpočtového segmentu. To znamená, že takéto zariadenia sú natreté na bielo a je potrebné ich z času na čas rozmraziť. Sortiment Hotpoint-Ariston však zahŕňa aj chladničky, ktoré sa predávajú za 25-30 tisíc. Euro. Už teraz podporujú No Frost, hoci existujú výnimky z pravidla. Často sa môžu pochváliť aj neštandardnými farbami.

  Pokiaľ ide o maximálne drahé chladničky Hotpoint-Ariston, v Rusku sa prakticky nestretávajú. Samozrejme, môžete nájsť aj Hotpoint-Ariston SXBHAE 920, ktorý sa predáva za 80-tisíc eur. Euro, ale na to bude potrebné sa veľmi snažiť. Uvedený model má obrovskú kapacitu, striebornú farbu a malý displej, ktorý zobrazuje informácie o aktuálnom režime. Majú tiež mraziaci priestor naľavo od chladiaceho priestoru.

  Hansa

  Hodnotenie: 4.1

  Hansa

  Relatívne lacné kuchynské spotrebiče sa predávajú pod značkou Hansa. Spoločnosť, ktorá za ním stojí, je súčasťou skupiny Amica, pomerne známeho európskeho výrobcu spotrebičov. Zariadenia pod značkou Hansa sa zatiaľ nachádzajú v približne dvadsiatich krajinách. Nemôžeme však pochybovať o tom, že v budúcnosti bude popularita takýchto spotrebičov len rásť.

  Spoločnosť Amica pôsobí na trhu už približne 70 rokov. V súčasnosti má vo svojom portfóliu viac ako dvetisíc produktov. Niektoré z nich sú distribuované pod značkou Hansa. Týka sa to najmä chladničiek dodávaných do Ruska… Na rozdiel od konkurencie sa táto spoločnosť snaží obsadiť medzeru atypických zariadení. To znamená, že jej modely majú často neštandardné veľkosti. Napríklad Hansa FM1337.Model 3RAA nie je väčší ako komoda. Tento druh spotrebičov si zvyčajne kupujú majitelia hotelov. Takáto chladnička by dobre vyzerala aj vo vidieckom dome, kde sa zvyčajne skladuje pomerne malé množstvo potravín.

  Ak súhlasíte s výdavkami za malú chladničku 20 thsd. Euro, získate zariadenie vyrobené v retro štýle. V tomto ohľade bude podobný výrobkom SMEG, o ktorých sme vás už informovali.

  Sortiment Hansa samozrejme zahŕňa aj štandardné chladničky. Často však majú nejaké nevýhody, a preto takéto zariadenia takmer nie sú žiadané. Aspoň v našej krajine. Pokiaľ ide o drahé návrhy, v portfóliu spoločnosti Hansa ich možno nájsť len zriedka. V obchodoch nájdete doslova niekoľko modelov. Obe patria do formátu Side-by-Side a ich objem presahuje 350 l. Na kúpu takejto chladničky by ste mali vynaložiť približne 60 tis. Euro.

  ATLANT

  Hodnotenie: 4.0

  ATLANT

  Počas sovietskych čias BieloSlovensko vybudovalo veľké množstvo tovární, ktoré dodávali celému zväzu rôzne spotrebiče. Dobré je, že niektoré z týchto spoločností prežívajú dodnes. Naše hodnotenie by sa nezaobišlo najmä bez spoločnosti ATLANT Inc. Ide o bieloruskú spoločnosť, ktorá vyrába chladničky a mrazničky. Nielen preto, ale aj preto, aby zvýšila svoje príjmy, musela spoločnosť rozšíriť svoj sortiment výrobkov, počnúc rýchlovarnými kanvicami, práčkami, sporákmi a niektorými ďalšími.

  Prvá chladnička z Minska zišla z montážnej linky v roku 1962. Práve tu vznikla prvá dvojkomorová chladnička v Sovietskom zväze. Už vtedy sa produkt zdal byť takmer dokonalý. Zašlo to tak ďaleko, že chladničky Minsk boli dodávané do západoeurópskych krajín – Švédska, Nemecka, Belgicka, Grécka, Veľkej Británie, Francúzska a mnohých ďalších. Boli žiadané aj v Číne, kým si nezriadili vlastnú výrobu.

  Po rozpade ZSSR sa továreň transformovala na spoločnosť CJSC Atlant. V súčasnosti sa za dátum založenia tejto spoločnosti považuje rok 1993. Spoločnosť v súčasnosti vyrába najmenej 70 modelov chladničiek a mrazničiek. Všetky sú distribuované pod vlastnou značkou ATLANT. Sortiment spoločnosti zahŕňa jednokomorové aj dvojkomorové chladničky. Tie sa delia podľa usporiadania mraziacej komory – zvyčajne je umiestnená v spodnej časti, ale existujú aj varianty s horným usporiadaním. Spoločnosť venovala pozornosť aj chladničkám s dvoma kompresormi.

  Rozšírené používanie supermarketov umožnilo spoločnosti zarobiť veľa peňazí na komerčných chladiacich zariadeniach. Je možné, že váš najbližší obchod skladuje klobásy v chladničke ATLANT.

  Dá sa predpokladať, že spoločnosť v súčasnosti vyrába svoje výrobky vo viacerých továrňach, keďže rozpočet by to mal umožňovať. Vskutku je. Samotné chladničky sa však stále montujú v Minsku, čo prináša do bieloruského rozpočtu hmatateľné daňové príjmy. Spoločnosť ATLANT Inc. má továreň aj v Baranoviči, ale tam sa vyrábajú len kompresory, ktoré sa potom posielajú do Minska. Tretí závod spoločnosti vyrába práčky a iné spotrebiče.

  Oplatí sa kúpiť chladničky ATLANT? Prečo nie?? Ich nízka cena by vás nemala vyviesť z miery. Kúpiť podobný spotrebič za 16-20 tisíc. Jediným dôvodom je, že výrobca nemusí platiť vážne clo, ako to robia európske spoločnosti. Ale samozrejme, rozpočtové modely v žiadnom prípade nebudú spokojní s niečím. Ak si chcete kúpiť chladničku ATLANT na večnosť, je lepšie pozrieť si o niečo drahšie modely. Napríklad ATLANT XM 4425-049 ND bude v kuchyni vyzerať skvele, pričom nikdy nebude vyžadovať rozmrazovanie – na jeho vnútorných stenách sa nikdy nehromadí ľad. Jediná kritika, ktorú môžete mať, je spotreba elektrickej energie – v tomto ohľade sú kompresory ATLANT o niečo horšie ako konkurencia.

  BEKO

  Hodnotenie: 4.0

  BEKO

  Akýkoľvek výber na Expertology končí lacnými produktmi. Presne takýto výrobok vyrába turecká spoločnosť BEKO. A to napriek tomu, že táto spoločnosť bola založená v roku 1967. Ale zatiaľ čo iní výrobcovia spotrebičov investujú do vývojového oddelenia, BEKO sa vždy snažilo konkurovať na úkor nižších nákladov.

  Samotná spoločnosť sa v skutočnosti nazýva Koc Holding. Ale každý ho pozná len od spoločnosti BEKO a niekoľkých ďalších značiek (napríklad Grundig). Predáva rôzne kuchynské spotrebiče, ako aj práčky a klimatizácie. Podobne ako niektorí konkurenti, aj Turci sa snažia lokalizovať výrobu, pretože práve to umožňuje dosiahnuť nízke náklady pri najnižšej cene. Značka BEKO pôsobí v Rusku od roku 1997. Takmer desať rokov tu turecký výrobca obchodoval bez toho, aby zarobil veľa peňazí. A až v októbri 2006 bola v Rusku uvedená do prevádzky továreň na výrobu spotrebičov BEKO. To umožnilo znížiť cenu niektorých spotrebičov a zároveň ich vyrobiť v mierne vyššej kvalite.

  Prítomnosť vlastného závodu v Rusku nemôže nepomôcť k dosiahnutiu nízkych nákladov. A koniec koncov, mnohí kupujúci potrebujú chladničku v naliehavom poradí, a preto nemôžu zo svojho rozpočtu prideliť viac ako 17 tisíc Euro. Euro. Treba však povedať, že spotrebiče, ktoré sa predávajú za takéto peniaze, majú niekoľko nevýhod. Po prvé, je ťažké ich nazvať obzvlášť tichými. Po druhé, nie každé zariadenie je odolné. Po tretie, predpokladajú manuálne rozmrazovanie.

  V ponuke spoločnosti BEKO sú našťastie chladničky za strednú cenu, ktoré nemajú väčšinu nedostatkov. Majú nastaviteľné tlačidlá, sú vybavené technológiou No Frost a ich kryty môžu byť dokonca natreté atypickou červenou alebo čiernou farbou. A tiež takéto chladničky majú zvyčajne slušný objem komôr. BEKO CN151720DX sa pódia ani nedotkne. Jeho celkový objem dosahuje 467 litrov! Toto trojdverové monštrum je najlepšou voľbou pre štvorčlennú alebo päťčlennú rodinu! Potrebuje však priestrannú kuchyňu a na nákup motorového kompresora musíte vyčleniť takmer 90-tisíc eur. Euro.

  Biryusa

  Hodnotenie: 3.9

  Biryusa

  Náš výber uzatvára ešte jedna značka, ktorú mnohí poznajú už od čias ZSSR. V tejto veľkej krajine bolo niekoľko závodov na výrobu chladničiek. To je pravda – bolo by hlúpe voziť takéto ťažké zariadenia z Bieloruska niekam do Vladivostoku. Niekoľko závodov je stále v prevádzke, jedným z nich je Biryusa. Táto spoločnosť sídli v Krasnojarsku a bola založená v roku 1963.

  Chladničky Biryusa boli cenené obyvateľmi ZSSR. A potom boli od začiatku do konca zhromaždení v Krasnojarsku. V súčasnosti, bohužiaľ, závod nedisponuje kompresorom, ktorý by spĺňal moderné požiadavky. V tejto súvislosti sa motory a kompresory zvyčajne objednávajú zo zahraničia – napríklad od spoločnosti Samsung. Zvyšok chladničky sa vyrába v závode v Krasnojarsku. V roku 2008 podnik prešiel na chladivo R600a, ktoré je šetrné k ozónovej vrstve, a objavili sa prvé chladničky s podporou No Frost.

  Krasnojarský závod vyrába nielen domáce spotrebiče, ale aj komerčné zariadenia. To je to, čo umožňuje spoločnosti udržať sa nad vodou. Bohužiaľ, bežné chladničky sú pre spotrebiteľov sotva atraktívne. Mnohé z nich vyzerajú príliš jednoducho. Určite to nie je zlý variant pre vidiecky dom, ale pre dom by bolo žiaduce získať niečo atraktívnejšie. Preto sa Krasnojarčania pokúšajú vyrábať také modely ako Biryusa M153. Telo tejto chladničky je lakované vo farbe nehrdzavejúcej ocele. Nízka energetická trieda, malý celkový objem a systém rozmrazovania kvapkaním vás však prinútia desaťkrát si rozmyslieť kúpu tohto výrobku. Náklady na takúto chladničku sú len 13-15 tisíc Euro. Euro. V ponuke sú aj priestrannejšie modely – ich cena sa zvyčajne začína od 18 tis. Euro.

  Záver

  Teraz už viete, ktorí výrobcovia chladničiek sú najlepší. A teraz chápete, že takéto spoločnosti existujú v mnohých krajinách sveta. BieloSlovensko a Slovensko sa tiež môžu pochváliť vlastnými chladničkami.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: