20 najlepších sporákov

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny a nepredstavuje reklamu ani návod na nákup. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

Žiadna kuchyňa sa nezaobíde bez elektrickej alebo plynovej varnej dosky. Ide o jeden z najužitočnejších a najpotrebnejších typov kuchynských spotrebičov. Veď kto by chcel jesť len napoly uvarené jedlo ohriate v mikrovlnnej rúre? Samozrejme, varné dosky sa v súčasnosti tešia určitej obľube. Výber je však oveľa ťažší, pretože sa musíte zamerať na veľkosť, typ rúry a niektoré ďalšie parametre. S varnou doskou je to naozaj jednoduché – len sa uistite, že sa zmestí do rohu, ktorý ste pre ňu vyčlenili. V krátkosti sa pozrieme na najlepšie elektrické, plynové a kombinované sporáky na Slovenskom trhu.

Poradie najlepších varičov

NomináciaSídloNázovCena
Najlepšie elektrické sporáky na varenie1Beko FSM 69300 GXT54 125 €
2Electrolux EK 954901 X – 2. cena71 890€
3Bosch HKA09015034 810 €
4Gorenje EC 6341 XC44 138 €
5Hansa FCIW5900348 490 €
6Zanussi ZCV 9540H1 X30 435 €
7BEKO FSM 67320 GWS31 801 €
8Beko FFSS 56000 W19 490 €
9Hansa FCEW5300116 348 €
Najlepšie plynové sporáky1Zigmund Shtain VGG 38.62 A72 990 €
2Beko FSG62120DXMCS36 728 €
3Gorenje GI 62 C
 • 38 300 €
  4GEFEST 6500-04 006932 299 €
  5GEFEST 6100-0425 351 €
  6DARINA 1D1 GM241 022 W16 558 €
  Najlepšie kombinované sporáky1Gorenje K 634 XF42 980 €
  2Electrolux EKK 96498 CW49 090€
  3Bosch HXA090I20R40 760 €
  4Gorenje KC 5355 XV38 533 €
  5GEFEST 5502-03 004528 685 €

  Najlepšie elektrické sporáky na varenie

  Beko FSM 69300 GXT

  Hodnotenie: 4.9

  Beko FSM 69300 GXT

  Tento sporák bol vytvorený pre kuchyne s moderným interiérom v tmavých farbách. Presne ten typ miestnosti, kde spotrebič nebude vyčnievať. Vaši hostia mu však určite budú venovať pozornosť, pretože tento druh sporákov je v bytoch Rusov stále pomerne vzácny. A nejde ani o kryt, ktorý je čiastočne vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Žiadne „palacinky“ na pracovnej doske tohto modelu. Nahradila ich oveľa praktickejšia a ľahko čistiteľná indukčná sklokeramika. Vykurovacie zóny sú označené krúžkami. A hneď vidíte, že majú rôzny priemer.

  Na ovládanie jednotky sa používajú splachovacie dosky. Nemusíte sa obávať, že by dieťa mohlo spotrebič náhodne zapnúť. Na príslušnom paneli si môžete všimnúť aj zobrazenie časovača. To znamená, že varná doska vám umožní z času na čas odpútať pozornosť od varenia. Štyri varné zóny sú doplnené indikátorom zvyškového tepla. Takže vždy budete vedieť, či sa ich teraz musíte dotknúť, aby ste ich napríklad utreli handričkou.

  Keďže ide o plnohodnotný sporák, obsahuje rúru. V tomto prípade je to elektrický. Príjemné používanie, vďaka grilu môžete pripravovať aj chutnú hydinu. Rúra má objem 65 litrov a je osvetlená zvnútra. Kupujúci sa môže sťažovať len na tradičné čistenie. Pri takomto drahom sporáku by sme radi videli určité zjednodušenie procesu.

  Bohužiaľ, tento model má aj nevýhodu. Dobre to opísal niekto Shulgin v internetovom obchode Ozon: „Sporák je dobrý, je tam studňa (za túto cenu nie je prekvapujúce). Kov je tenký – varná doska sa trochu prilepí.

  Výhody

  • Používa sa indukčná varná doska;
  • Priestranná elektrická rúra;
  • Pre každú varnú zónu je k dispozícii časovač;
  • Súčasťou rúry je gril;
  • Roztomilý dizajn;
  • Pohodlné ovládanie;
  • Má zásuvku na riad;
  • Rúra sa dá vyhrievať zo všetkých strán.

  Nevýhody

  • Vysoké náklady;
  • Používa sa príliš tenký kov.

  Electrolux EK 954901 X

  Hodnotenie: 4.9

  Electrolux EK 954901 X

  Krásny elektrický sporák, ktorý ozdobí každú kuchyňu. Jeho kryt je vyrobený z odolných materiálov a ovládací panel je vybavený známymi mechanickými spínačmi. Je tiež vybavený časovačom, takže sa nemusíte obávať, že by vás vyrušil pri varení zložitého jedla. Za zmienku stojí aj šírka sporáka 50 cm – preto je najlepšou voľbou pre byt s malou kuchyňou!

  Varná doska Electrolux EK 954901 X má sklokeramickú varnú plochu na hornej strane. Ako viete, má niekoľko nesporných výhod. Najmä vďaka svojej hladkosti sa ľahko čistí. Štyri tepelné zóny sú tu označené krúžkami rôznych priemerov. Ich teplota sa zvyšuje takmer okamžite. A ak ešte nebol odložený pred vypnutím, je to indikované.

  Menovitý príkon tohto modelu je 9,9 kW. Časť tohto čísla sa týka elektrickej rúry. Je ukrytý za bežnými výklopnými dverami a jeho objem je 59 l. Je to viac než dosť miesta aj pre pomerne veľkého vtáka. Mimochodom, na prípravu jedla môžete použiť aj gril. Konvekcia je prítomná a nezabudlo sa ani na podsvietenie. Táto rúra má len jednu nevýhodu, a tou je tradičný typ čistenia.

  Ak chcete oceniť, aké výkonné horáky sa tu používajú, vezmime si príklad recenzie Merst na Yandex.Trhovisko: „Ohrieva 5-6,5 litrovú panvicu s vodou za niekoľko minút. Rúra je skvelá, má hodiny a časovač, pípne, keď vyberiete riad, aby ste ju nezabudli vypnúť.

  Výhody

  • Veľmi vysoký výkon;
  • Sporák je navrhnutý ako úzky;
  • Je tu časovač;
  • Priestranná rúra;
  • Používajú sa otočné gombíky;
  • Rúra je vybavená grilom;
  • Existujú indikátory zvyškového tepla;
  • Roztomilý dizajn.

  Nevýhody

  • Môže mať montážne chyby;
  • Vysoká hodnota;
  • Rúra používa tradičný typ čistenia.

  Bosch HKA090150

  Hodnotenie: 4.8

  Bosch HKA090150

  Ďalší zástupca nášho hodnotenia so strieborným puzdrom. Takýto sporák určite oživí vašu kuchyňu a dodá jej modernejší vzhľad! A to za 34 tisíc!. Euro. Na prednom paneli sa nachádza šesť mechanických otočných prepínačov. Bohužiaľ, nie je k dispozícii žiadny displej. To znamená, že môžete zabudnúť na hodiny a časovače. No pre výrobcu je lepšie ušetriť na tomto ako na objeme rúry alebo sklokeramickej varnej dosky.

  Tento sporák ponúka kupujúcemu 4 elektrické horáky. Dôležité je, že aspoň jeden z nich je dvojokruhový. Stručne povedané, rýchle varenie vody vo veľkom hrnci je zaručené! Bohužiaľ, ničím iným sa táto varná doska nemôže pochváliť. Nemá funkciu bezpečnostného vypnutia. Nemá automatické varenie. Žiadne blokovacie ovládacie prvky. Toho druhého sa však netreba obávať – viete, deti sa dnes už od útleho veku učia, aby sa nemotali okolo kuchynského sporáka. Pokiaľ ide o indikátor zvyškového tepla, ten je stále prítomný. Presne vám povedia, kedy máte začať čistiť sklokeramický varný povrch od akýchkoľvek stôp nedbalého varenia.

  Samozrejme, tento sporák má nielen horáky, ale aj rúru. Objem rúry je 66 litrov. Rúra je elektrická a vo vnútri má nielen priestor na plechy, ale aj plnohodnotný gril. Ak sa nebojíte slušného účtu za elektrinu, môžete túto rúru použiť na prípravu chutného a aromatického kurčaťa alebo inej hydiny. Je pekné, že výrobca zaviedol konvekciu – špeciálny ventilátor sa snaží udržať rovnakú teplotu v celom objeme rúry. Má podsvietenie, ale v súčasnosti sa bez neho zaobídu aj tie najlacnejšie sporáky. Dvere sú výklopné a pozostávajú len z dvoch skiel. Skrátka, teplo cítite, ale nespálite sa.

  Bosch HKA090150 spĺňa triedu energetickej účinnosti A. Pri prevádzke všetkých horákov a rúry spotrebuje spotrebič 10,3 kW elektrickej energie. Pred kúpou tejto varnej dosky by ste sa mali uistiť, že máte kvalitné medené vedenie?

  Treba povedať, že nemecký výrobca nezabudol ani na zásuvku na kuchynský riad. Myslím, že takýto kuchynský spotrebič určite poteší svojho kupujúceho. Upozorňujeme, že na inštaláciu tejto varnej dosky budete potrebovať poriadny kus miesta – jej rozmery sú 60x60x85 cm.

  Výhody

  • Jednoduché ovládanie;
  • Jedna z varných zón je dvojokruhová;
  • Existujú indikátory zvyškového tepla;
  • Nie je veľmi drahé;
  • Pomerne priestranná rúra;
  • Na konvekciu sa nezabúda;
  • K dispozícii je elektrický gril;
  • Rúra je vybavená svetelným systémom.

  Nevýhody

  • Tradičné čistenie rúry;
  • Žiadne hodiny a časovač.

  Gorenje EC 6341 XC

  Hodnotenie: 4.7

  Gorenje EC 6341 XC

  Ďalší varič v našom hodnotení, natretý striebornou farbou. Nerezovú oceľ tu však dopĺňa šesť mechanicky ovládaných otočných gombíkov. Na ovládacom paneli varnej dosky sa nachádza aj digitálny displej. Displej je biely, čo vyzerá veľmi moderne. Pod obrazovkou nájdete aj niekoľko dotykových tlačidiel. Jeden z nich je mimochodom zodpovedný za uzamknutie ovládacieho panela. To znamená, že žiadne dieťa nesmie pokaziť proces varenia.

  Ako sa na takýto drahý sporák patrí, má sklokeramickú dosku. K dispozícii sú štyri horáky, z ktorých jeden je dvojokruhový. Varná doska má rozmery 60x60x85 cm, takže sa na ňu zmestia aj veľmi veľké hrnce a panvice. Nanešťastie tu nie je žiadna vážna automatizácia – spotrebič nevie, kedy voda vrie, ani nemá bezpečnostný spínač. Nezabudnite na indikátor zvyškového tepla. Ak horáky nežiaria, môžete ich utrieť, aby ste odstránili stopy po uvarenej vode a zvyšky jedla.

  Na sklokeramickú varnú dosku sa asi nemôžete dostatočne sťažovať. A či bude zákazník spokojný s použitou rúrou? Myslíme si, že na túto otázku možno odpovedať kladne. Nie, výrobca pri výrobe tejto rúry nijako nešetril. Dá sa to zistiť podľa dverí na pántoch, ktoré majú len dve sklá. Ale už sme si na to zvykli, rovnako ako na tradičné čistenie vnútorných stien rúry. Áno, trvá to dlho, ale neplytvá to elektrickou energiou! Pokiaľ ide o ostatné parametre, mali by vyhovovať väčšine zákazníkov. Napríklad rúra má objem 67 litrov. Namiesto kurčaťa môžete do vnútra vložiť aj kačicu alebo hus! Mimochodom, hydinu je najlepšie pripravovať na elektrickom grile – na konci získate skutočnú pochúťku! Sme radi, že výrobca vybavil rúru svetlom, takže môžete nielen pozorovať proces pečenia, ale aj s konvekciou. To znamená, že sa opečiete homogénne zo všetkých strán.

  Inak je to typický elektrický sporák. Spotrebuje približne 9,1 kW elektrickej energie, takže potrebuje poriadne medené vedenie. V spodnej časti spotrebiča sa nachádza zásuvka. Čo sa týka recenzií, vyberajú si len zariadenia. Pri kúpe tohto sporáka je napríklad potrebné kúpiť napájací kábel a zásuvku. Taktiež gril umiestnený vo vnútri rúry nemá otočný rošt, čo tiež vyvoláva niektoré otázky. Teleskopické posuvné lišty sú čistým luxusom – sú nimi vybavené len úzke varné dosky.

  Výhody

  • Sú tu hodiny a časovač;
  • Zámok ovládacieho panela je implementovaný;
  • Veľká kapacita rúry;
  • Jednoduché ovládanie pomocou otočných prepínačov;
  • Konvekcia je zabudovaná;
  • Rúra je podsvietená;
  • K dispozícii je elektrický gril;
  • Jeden z horákov je dvojokruhový;
  • Ukazovatele zvyškového tepla.

  Nevýhody

  • Vybavenie nie je bohaté;
  • Chýbajú mu automatické bezpečnostné funkcie;
  • Vysoké náklady.

  Hansa FCIW59003

  Hodnotenie: 4.7

  HANSA FCIW59003

  Obľúbený model, ktorý je žiadaný medzi tými, ktorí chcú moderný elektrický sporák. Namiesto smaltovaného varného povrchu používa sklokeramiku, ktorá sa oveľa ľahšie čistí. K dispozícii sú štyri vykurovacie telesá doplnené funkciou Booster, ktorá dočasne zvyšuje výkon. Niet pochýb o tom, že na takýchto horákoch môžete uvariť vodu alebo ugrilovať mäso za pár minút. Indukčná varná doska automaticky rozpozná prítomnosť riadu a má aj funkciu automatického varenia.

  O elektrickej rúre s objemom 62 litrov, ktorá sa môže pochváliť ôsmimi programami ohrevu, nemožno povedať nič zlé. Vo vnútri je gril a konvekcia. Získate aj podnos ProCook so špeciálnym voštinovým povrchom. Výrobca nezabudol ani na rošt, ktorý je užitočný pri niektorých jedlách. Jedinou výčitkou je, že dvierka rúry pozostávajú len z dvoch skiel. Z tohto dôvodu môže byť pomerne horúca.

  Ovládače na sporáku majú známe otočné gombíky. Menovitý príkon variča je 10,3 kW. Odborníci udelili spotrebiču triedu energetickej účinnosti A. Pozitívom je, že šírka rúry sa zmenšila na 50 cm. S presným fungovaním tohto modelu sa môžete oboznámiť prečítaním recenzie Hanna FCIW59003, ktorú napísali kupujúci varnej dosky v internetovom obchode On

 • neTrade.

  Výhody

  • Rúra sa môže ohrievať z rôznych strán;
  • Zásobník si vyžaduje malé množstvo oleja;
  • Varná doska je úzka;
  • Vysoký výkon;
  • Rúra má veľkú kapacitu;
  • Gril je prítomný;
  • Rúra má podsvietenie;
  • Skvelý sklokeramický povrch na varenie.

  Nevýhody

  • Používa sa len dvojité zasklenie dvierok rúry;
  • Časovač nie je k dispozícii;
  • Žiadna zásuvka na riad.

  Zanussi ZCV 9540H1 X

  Hodnotenie: 4.7

  Zanussi ZCV 9540H1 X

  Môžete nadobudnúť dojem, že všetky elektrické sporáky majú strieborný trup. Ale nie, má hlavne najmodernejšie modely, ktoré sa dostali do nášho hodnotenia. Môžete nazvať Zanussi ZCV 9540H1 X strieborná?? Plocha pod zásuvkou na riad je čierna, rovnako ako dvierka rúry. Len strieborné veko priestoru na varný riad a ovládací panel. Otočné prepínače sú samozrejme tiež vyrobené z čierneho plastu.

  Cena Zanussi ZCV 9540H1 X v Slovenskách sieťach je približne 23-26 tisíc eur. Euro. Cena ukazuje, že sa neoplatí čakať na ďalšie funkcie. Spotrebič sa ovláda výlučne šiestimi mechanickými spínačmi. Bohužiaľ, nie je tu žiadny časovač, hodiny ani nič podobné. Je to smutné, ale výrobca nedosiahol výrazné úspory na inom hardvéri. Svojmu výtvoru dal vysokokvalitný sklokeramický povrch, ktorý sa ľahko čistí od nečistôt. Svetelný indikátor zvyškového tepla vám presne ukáže, kedy sa ho môžete dotknúť holými rukami. Mimochodom, sú tu štyri elektrické horáky, ktoré sú vyhrievané. Bohužiaľ, žiadna z nich nie je dvojokruhová. Skúsenosti však ukazujú, že väčšina zákazníkov takýto horák jednoducho nepotrebuje. Existencia bezpečnostných spínačov a ochrany proti vykypeniu nie je pre mnohých ľudí vôbec samozrejmá. Stručne povedané, väčšina kupujúcich spotrebiča Zanussi ZCV 9540H1 X sa na varnú plochu nemôže vôbec sťažovať a považuje ju za dokonalú. A len skúsený odborník dokáže, že to tak nie je.

  Pod ovládacím panelom sa nachádza praktická výklopná rukoväť, za ktorou je rúra ukrytá. Jeho objem je 58 litrov. Bohužiaľ, v sporákoch za 25 tis. Zvyčajne sa používa úplne zjednodušená rúra. Zanussi ZCV 9540H1 X nie je výnimkou. Nie je to ani otázka čistenia stien rúry tradičným spôsobom – čistiacim prostriedkom a handričkou. Rúra nemá konvekciu. To znamená, že sa nepoužívajú žiadne ventilátory, čo umožňuje čo najrovnomernejšie rozptýlenie horúceho vzduchu. Je pekné, že sa nezabudlo aspoň na elektrický gril. Má tiež osvetlenie, bez ktorého si možno len ťažko predstaviť moderný elektrický alebo plynový sporák.

  Oplatí sa kúpiť tento elektrický sporák?? Je to predsa len celkom dobrá ponuka. Nie nadarmo je však na druhom mieste vo výbere elektrických modelov. Konvekcia je veľmi nedostatočná, nie všetky jedlá tu budú dokonale prepečené zo všetkých strán. Ak však túto časť sporáka používate skôr zriedkavo, je nepravdepodobné, že by ste zaznamenali nejaké nevýhody. Potvrdzujú to aj recenzie, ktoré sa o sporáku vyjadrujú veľmi pozitívne.

  Výhody

  • Jednoduché mechanické ovládanie;
  • Objem rúry by mal vyhovovať každému;
  • K dispozícii je elektrický gril;
  • Nezabudlo sa ani na podsvietenie;
  • Existujú indikátory zvyškového tepla;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Žiadny časovač ani hodiny;
  • Nemá konvekciu;
  • Neexistujú žiadne dvojokruhové horáky;
  • Tradičné čistenie rúry;
  • Nemá žiadne automatické funkcie.

  BEKO FSM 67320 GWS

  Hodnotenie: 4.6

  BEKO FSM 67320 GWS

  Jeden z najlacnejších elektrických sporákov v našom rebríčku. V Slovenskách obchodoch ho možno nájsť za cenu 23-25 tisíc. Euro. V tejto súvislosti sa netreba čudovať, že má štandardný dizajn. Povrchová úprava z nehrdzavejúcej ocele je biela, rovnako ako rukoväť rúry. Iba otočné gombíky sú strieborné – to ho odlišuje od lacnejších spotrebičov tohto druhu. Je tu však ešte jeden rozdiel – digitálny displej medzi gombíkmi.

  Ako ste už možno uhádli, tento sporák má hodiny a časovač. To je skvelé, hoci niektorí ľudia by radšej používali časovač na svojom smartfóne. V hornej časti sporáka sa nachádza sklokeramická varná doska. Pozostáva zo štyroch varných zón. Prekvapivo, jeden z nich je dvojokruhový. Výrobca udáva nominálnu spotrebu energie 9,9 kW. Vďaka tomu môžete dúfať, že sa dvojokruhový horák zahreje na maximálnu teplotu v priebehu niekoľkých sekúnd.

  Horák v pravom hornom rohu je v skutočnosti tiež dvojokruhový horák. V podstate však ide o horák s oválnou vykurovacou zónou – to je tvar druhého okruhu. Je to skvelé, pretože sa nemusíte starať o umiestnenie panvice alebo hrnca.

  Inak vás varná doska pravdepodobne neprekvapí. Nemá automatické varenie a nie je vybavený bezpečnostným spínačom. Výrobca nezrušil indikátor zvyškového tepla. Niektorých poteší aj uzamykateľný ovládací panel. Zvyčajne sa vyžaduje v rodinách s malými deťmi, ktoré naťahujú ruky ku všetkému, čo sa môže krútiť a otáčať.

  Za výklopnými dvierkami tohto sporáka sa skrýva 65-litrová rúra. Chladič je pravdepodobne dostatočne veľký pre tých, ktorí pravidelne varia hus alebo kačicu. Dobrou správou je, že telo spotrebiča sa pri varení takmer nikdy nezahrieva. Má na to dobrý dôvod, pretože vo dverách sú zabudované tri sklá. Rúru môžete využívať aj so svetelnou a konvekčnou. Ventilátor sa môže používať nielen na pohyb prúdu horúceho vzduchu, ale aj na ochladzovanie pripravovaných potravín. Na tomto pozadí je jediným poľutovaniahodným aspektom spôsob čistenia rúry, ktorý je tu v podstate štandardný – t. j. manuálny.

  Sporák má samozrejme tradičnú spodnú zásuvku na kuchynské náčinie. Keď už hovoríme o recenziách, ľudia sa sťažujú, že sporák nie je dodávaný s elektrickým káblom. Nie je však ťažké kúpiť si ho samostatne – určite nezlyháte. Na gombíkoch na reguláciu teploty v rúre sa ešte pracuje. Teplota je však príliš vysoká len vtedy, ak sa pravidelne otvárajú dvierka, a to je pri podsvietení takmer zbytočné. Niekto iný sa sťažuje na hmotnosť dverí – pri zatváraní ich treba držať na mieste, aby sa zabránilo hlasnému, nepríjemnému praskaniu. Je to však lepšie ako dvere s dvoma sklami.

  Výhody

  • Pohodlné ovládanie pomocou tlačidiel a prepínačov;
  • Má hodiny a časovač;
  • Priestranná rúra;
  • K dispozícii je elektrický gril;
  • Má konvekciu;
  • Dvierka rúry majú tri sklá;
  • Podsvietenie je implementované;
  • Je prítomný dvojokruhový horák;
  • K dispozícii je varná zóna s oválnou ohrevnou zónou;
  • Nezabudnite na ukazovateľ zvyškového tepla;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Možná porucha s prehrievaním prístrojovej dosky;
  • Tradičné čistenie rúry;
  • Žiadne automatické funkcie.

  Beko FFSS 56000 W

  Hodnotenie: 4.5

  BEKO FFSS 56000 W

  Táto varná doska má smaltovanú varnú plochu. Z toho vyplýva niekoľko nevýhod. Najmä tento panel sa pomerne ťažko čistí. Jej horáky sa tiež nezahrievajú tak rýchlo, ako by ste chceli. Musíte sa však poriadne snažiť, aby ste na tomto povrchu zanechali viditeľné škrabance. Celkovo štyri horáky na sporáku. To je celkom primerané číslo, najmä ak vezmete do úvahy šírku tohto modelu 50 cm.

  Ako každý iný sporák, aj tento má rúru. V tomto prípade je tiež elektrický. Jeho dvere majú tri hrubé sklá, takže nemôžete očakávať príliš veľa tepla. Pokiaľ ide o teplotu vo vnútri rúry, tá môže dosiahnuť až 250 °C. Nie je to rekord, ale pre väčšinu čitateľov Expertology to stačí. Kapacita rúry 60 litrov. Bohužiaľ, vo vnútri nie je žiadne osvetlenie ani konvekcia. Výrobca zabudol na gril. Na druhej strane, sporák nie je drahý.

  Beko FFSS 56000 W patrí do energetickej triedy A. Jeho kryt má bielu farbu. Samozrejmosťou je zásuvka na riad a na ovládanie sa používajú otočné prepínače. Nakoniec tu je recenzia Daniela, ktorú zanechal na „Yandex.Trhovisko: „Veľmi kompaktný, dobre spracovaný model. Žiadne problémy počas varenia. Čistenie je jednoduché, v rúre je parné čistenie.“.

  Výhody

  • Používajú sa otočné spínače;
  • Dvere majú tri sklá;
  • Rúra je priestranná;
  • Nie príliš drahé;
  • Nezabudlo sa ani na zásuvku na kuchynské potreby;
  • Varná doska je úzka;
  • Nízke náklady;
  • Rúru možno čistiť pomocou pary.

  Nevýhody

  • Bez konvekcie, grilu alebo osvetlenia.

  Hansa FCEW53001

  Hodnotenie: 4.4

  Hansa FCEW53001

  Samozrejme, že na kúpu elektrického sporáka nemusíte vždy minúť viac ako dvadsaťtisíc Euro. Cenovo dostupnejšie modely nájdete v obchodoch. Tento spotrebič však samozrejme neponúka sklokeramický povrch, ktorý sa ľahko čistí. Napríklad Hansa FCEW53001, ktorú sme zaradili do nášho hodnotenia, má len smaltovanú varnú dosku. Tu použité palacinky nemajú žiadnu indikáciu zvyškového tepla a ich ohrev trvá pomerne dlho. Ďalšou výčitkou je nedostatok miesta pre veľký riad, pretože varná doska má rozmery 50x60x85 cm.

  Je prekvapujúce, že sa do takého malého sporáka zmestila 69-litrová rúra. Ten je ukrytý za výklopnými dverami s dvoma sklami. Bohužiaľ, táto rúra nebude príliš zábavná pre fanúšikov grilovaného kurčaťa a iných podobných jedál. Ide o to, že jednoducho neexistuje žiadny gril. Chýba mu aj konvekcia. Čistenie je samozrejme tradičné. To znamená, že po pečení koláčov alebo iných jedál musíte stráviť nejaký čas čistením stien rúry pomocou handričky a vhodného prípravku.

  Stručne povedané, rúra na tomto sporáku môže byť spokojná len s podsvietením. O horákoch netreba podrobne hovoriť – štandardné „palacinky“ nepotešia ani rýchlosťou ohrevu, ani rýchlosťou chladnutia. Samozrejme, nemá žiadne bezpečnostné prvky – varič sa nevypne, ak sa na jeho smaltovanom ochrannom povrchu niečo vyvarí. Smalt je tiež možné bez problémov poškriabať – na čistenie by sa mala používať len mäkká špongia.

  Nie sú tu žiadne hodiny ani časovač. Chýba len sklenená zásuvka. V súčasnosti je však takmer nemožné nájsť elektrický sporák bez tejto priehradky, pokiaľ sa nejedná o pultové výrobky.

  Výhody

  • Nízke náklady;
  • Priestranná rúra;
  • Jednoduché ovládanie pomocou otočných gombíkov;
  • Rúra je osvetlená;
  • Nie je to skvelé využitie elektrickej energie.

  Nevýhody

  • Smaltovaná pracovná doska;
  • Žiadne hodiny a časovač;
  • Žiadny elektrický gril ani konvekcia;
  • Tradičný spôsob čistenia vnútra rúry;
  • Žiadny indikátor zvyškového tepla.

  Najlepšie plynové sporáky

  Zigmund Shtain VGG 38.62 A

  Hodnotenie: 4.9

  ZIGMUND SHTAIN VGG 38.62 A

  Vaša kuchyňa je zariadená v gotickom štýle? V obývacej izbe je krb? Chcete na svojich hostí urobiť dojem? Ak sú všetky vaše otázky zodpovedané kladne, potom si určite kúpte plynový sporák Zigmund Shtain VGG 38.62 A. Je to hračka! Je to, akoby ste do kuchyne vtiahli časť krbu a premenili ho na sporák!

  Telo spotrebiča je vyrobené z čierno lakovanej nehrdzavejúcej ocele. Mechanické regulátory majú zlatú farbu a takú farbu má aj rukoväť rúry a niektoré ďalšie prvky spotrebiča. Skrátka, aj zásuvka na riad tu vyzerá pekne – zdanlivo najnepotrebnejšia súčasť každého plynového sporáka.

  Súčasťou tohto spotrebiča nie je žiadna elektronika. Napriek tomu výrobca implementoval časovač. Má mechanické stopky – hľadajte ich na ľavej strane všetkých spínačov. Samozrejme, výrobcovia nezabudli ani na elektrické zapaľovanie – na aktiváciu rúry a zapálenie horákov nie sú potrebné zápalky. Mimochodom, sú štyri. Jedným z nich je horák typu Triple Crown, ktorý umožňuje priviesť vodu do varu aj vo veľkom hrnci. Samostatne by sme mali spomenúť aj prítomnosť regulácie plynu – vďaka nej je sporák bezpečnejší. Chýba tu však detská poistka ovládacieho panela. Na liatinový rošt položíte riad – vydrží večne. Musíte ho len nezabudnúť z času na čas vyčistiť.

  Rozmery tohto modelu sú 60x60x89cm. Pri tejto veľkosti je žiaduce mať rúru s maximálnou kapacitou. Samotný výrobca však nebol ochotný ju zaviesť. Na konci používateľa čaká len 49-litrová rúra. No tento spotrebič je primárne určený na dekoráciu kuchyne, nie na varenie veľkých vtákov. Používanie rúry je však stále veľmi pohodlné. Plynová regulácia a konvekcia plynovej rúry je v podstate zbytočná. Nezabudlo sa ani na gril – aj ten je plynový, otočný gril je už súčasťou balenia. Proces varenia môžete sledovať vďaka veľmi jasnému podsvieteniu.

  Stále však existujú určité nedostatky? Bohužiaľ, žiadne. Dvere pozostávajú len z dvoch skiel, takže sa rúra počas prevádzky pomerne silno zahrieva. Je tiež možné vybrať si spôsob čistenia vnútra rúry – je to konvenčné.

  Ide pravdepodobne o jeden z najlepších produktov v našom hodnotení. Nie z hľadiska funkčnosti, elektrické modely stále ponúkajú o niečo viac možností. Tento sporák má dokonalý vzhľad. Môžete si byť istí, že každý z vašich hostí si bude chcieť v budúcnosti kúpiť rovnaký druh sporáka. To sa len tak ľahko nepodarí – cena tohto modelu je 65-tisíc eur. Eurole.

  Výhody

  • Úžasný dizajn;
  • Jednoduché ovládanie;
  • Je tu časovač;
  • Horáky aj rúra majú automatické elektrické zapaľovanie;
  • Nezabudnite na podsvietenie;
  • K dispozícii je plynový gril;
  • Jeden z horákov je typu Triple Crown;
  • Horáky a rúra sa ovládajú plynom;
  • Veľké liatinové mriežky.

  Nevýhody

  • Rúra nemá príliš veľký objem;
  • Dvierka rúry pozostávajú len z dvoch skiel;
  • Veľmi vysoká cena.

  Beko FSG62120DXMCS

  Hodnotenie: 4.9

  Beko FSG62120DXMCS

  Telo tohto modelu je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. To znamená, že je prakticky nezničiteľný počas všetkých rokov používania. Ovládací panel sa skladá z obvyklých mechanických spínačov. Na sporáku je aj časovač, ktorý však dokáže upozorniť na pripravenosť pokrmu iba zvukovým signálom. Mimochodom, horáky sa zapália automaticky – za to môžete poďakovať elektrickému spínaču zapaľovania. Nie je potrebné hodiť zápalku do rúry.

  Mnohí zákazníci si vyberajú rúru Beko FSG62120DXMCS kvôli jej. Tu sa objem zvyšuje na 72 litrov. K dispozícii je nielen podsvietenie, ale aj ovládanie plynu. Ak plameň náhle zhasne, prívod plynu sa automaticky preruší. Štyri horáky sú vybavené rovnakým systémom. V rúre je aj elektrický gril, ktorý sa najčastejšie používa na prípravu hydiny. Výrobca nezabudol ani na praktický termostat. Vnútorné časti rúry sa čistia tradičným spôsobom pomocou mokrej handričky a bežnej víly. Varná doska je podľa potreby doplnená zásuvkou na kuchynský riad. Varný povrch je smaltovaný. Rovnako ako v prípade varnej dosky ako celku. Preto výrobca použil patentovaný smalt, ktorý neumožňuje priľnutie tuku na sklo dverí.

  Hlavnou funkciou rúry Beko FSG62120DXMCS je režim 3D pečenia. Ventilátor a všetky vykurovacie prvky sú aktivované. Vďaka tomu sa teplo rozvádza do vnútra rúry čo najrovnomernejšie. Vďaka tomu je ideálny pre tých, ktorí radi varia kurča s lahodnou zlatistou kôrkou. Ďalšou vlastnosťou tohto modelu je predĺžená záruka až na dva roky.

  Výhody

  • Plynová rúra je doplnená elektrickým grilom;
  • Veľký objem rúry;
  • Kontrola plynu je zavedená;
  • K dispozícii je elektrický spínač zapaľovania;
  • Dizajn je atraktívny;
  • Predĺžená záruka;
  • Používajú sa známe otočné prepínače;
  • Má časovač;
  • Zodpovedá energetickej triede A+.

  Nevýhody

  • Časovač je len mechanický;
  • Plynová regulácia len na horákoch;
  • Cena, ktorá nebude vyhovovať každému.

  Gorenje GI 62 C
 • Hodnotenie: 4.8

  Gorenje GI 62 C<li></div><p>“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/45516666198081-4320.jpg“ height=“400″ title=“Gorenje GI 62 C</p><li>„><p>Ďalší plynový sporák s mechanickým časovačom v našom rebríčku. Hľadajte ho medzi otočnými prepínačmi. Zaujímavosťou je, že nastavovací krúžok časovača je natretý bronzovou farbou, čo vyzerá veľmi pekne. Rukoväť a už spomínané mechanické ovládacie gombíky sú tiež natreté rovnakou farbou. Zvyšok sporáka je béžový – to platí aj pre dvierka rúry.</p><p>Použitá varná doska má vysokokvalitné liatinové mriežky. Pod ním sa nachádzajú štyri horáky. Jeden z nich je veľmi veľký – patrí k typu „Triple Crown“. Dobrou správou je, že všetky horáky majú plynové ovládanie, ale rúra nie.</p><p>V rúre nie je žiadna regulácia plynu. Prekvapujúca je aj jeho kapacita 48 litrov. Tu sa však nevýhody rúry končia. Určite vás poteší hrúbka dverí – majú tri sklá, ktoré zabraňujú prehrievaniu vonkajšieho povrchu. K dispozícii je aj plynový gril, na ktorom si môžete pripraviť chutnú hydinu. Môžete vizuálne skontrolovať, či je jedlo upečené – umožňuje to šikovne implementované podsvietenie. Ale nie je to ten, ktorý poteší najviac. Pyrolytický typ čistenia. Kto sa chce obťažovať s čistiacimi prostriedkami?</p><p>Zostáva dodať, že rozmery varnej dosky sú 60x60x85 cm. Určite netreba zabúdať na zásuvku na kuchynský riad, hoci nie všetci zákazníci ju budú používať na určený účel. Mimochodom, pri kúpe takéhoto plynového sporáka nezabudnite skontrolovať všetky mriežky – existujú prípady, keď je jedna z nich narušená miernym pokrivením.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Má krásny exteriér;</li><li>Rúra aj horáky sú vybavené elektrickým zapaľovaním;</li><li>Vnútro rúry je osvetlené;</li><li>Je tu zvukový časovač;</li><li>Každý horák je vybavený plynovou reguláciou;</li><li>Vo dverách sú vložené tri sklenené tabule;</li><li>K dispozícii je plynový gril;</li><li>Zaviedlo sa pyrolytické čistenie pecí;</li><li>Jeden z horákov je typu „Triple Crown“.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Existujú prípady so zakrivenými mriežkami;</li><li>Nie je to najobjemnejšia rúra;</li><li>Rúra nemá plynové ovládanie.</li></ul><h3>GEFEST 6500-04 0069</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=GEFEST 6500-04 0069

  Jeden z najmodernejších plynových sporákov v našom rebríčku. Ak na ňu položíte varnú dosku, ostatné komponenty vás presvedčia, že sa pozeráte na elektrický sporák. Hoci treba uznať, že nie každá kuchyňa je vhodná pre spotrebič s takmer úplne čiernym povrchom.

  Tento model sa od mnohých podobných modelov odlišuje varnou plochou. Je vyrobený z tvrdeného skla. Netreba dodávať, že smaltované povrchy sa oveľa ľahšie poškriabu? Sklo sa tiež ľahšie čistí od zvyškov jedla. Pokiaľ ide o horáky, sú štyri. Jedna z nich je dostatočne veľká a umožňuje rýchlejšie zahrievanie. Viac horákov je vybavených reguláciou plynu. Je k dispozícii aj v rúre, čo možno pripísať aj prednostiam sporáka. Nad horákmi sú liatinové mriežky – nezaznamenali ste s nimi žiadne problémy.

  Znalci si všimnú, že v prípade plynového sporáka je na pracovnej doske z tvrdeného skla jasne viditeľná akákoľvek nečistota. No, je ťažké s tým nesúhlasiť. Musíte si zvyknúť na upratovanie po každom jedle, ale netrvá to dlho.

  Tento sporák je vybavený elektrickým spínačom zapaľovania, ako by mal byť. Spúšťa sa automaticky na varnej doske aj v rúre. Ten má mimochodom objem 52 litrov. Rúry v plynových rúrach málokedy ponúkajú viac priestoru. Vo vnútri nájdete nielen podnos, ale aj rotačný gril. Gril je tu plynový. Bez konvekcie, ale tieto rúry ju zvyčajne nepotrebujú. Bez osvetlenia sa nezaobídete. Našťastie na to výrobca nezabudol, hoci sa snažil zachrániť.

  Ide o štýlový a veľmi užitočný plynový sporák. Dôležitejšie je, že je tu časovač, ktorý je nielen počuteľný. Po uplynutí času nastaveného používateľom vypne plyn. Verte mi, že nie každý sporák ponúka túto funkciu. Časovač je však v recenziách často kritizovaný – je príliš tichý.

  Výhody

  • Jednoduché ovládanie;
  • Je tu časovač;
  • Elektrické zapaľovanie horákov a rúry;
  • Jeden z horákov je väčší ako ostatné;
  • Kontrola plynu je zavedená;
  • Rúra má plynový gril;
  • Podsvietenie je prítomné;
  • Dobré liatinové mriežky;
  • Moderný vzhľad;
  • Nie tak vysoká cena.

  Nevýhody

  • Žiadny spaľovač trojkoruny;
  • Tradičné čistenie rúry.

  GEFEST 6100-04

  Hodnotenie: 4.7

  GEFEST 6100-04

  V našom hodnotení budeme pravidelne uvádzať sporáky vyrobené spoločnosťou GEFEST 6100-04. Skutočnosť, že tieto spotrebiče majú vynikajúci pomer ceny a výkonu. Napríklad pre GEFEST 6100-04 požadujú približne 22-25 tis. Euro. Dá sa tento sporák označiť za drahý?? Mnohé z jeho parametrov však určite potešia obyvateľov chaty. Nároky budú vyjadrovať len občania, ktorí sa snažia kúpiť najdokonalejšiu techniku. Takáto osoba bude venovať pozornosť príliš tradičnému dizajnu. Tu používateľa vítajú smaltované panely. To znamená, že prakticky celé telo je sivobiele. Dokonca ani otočné spínače nie sú natreté inou farbou! Tieto sporáky boli v našich domácnostiach nainštalované pred mnohými rokmi. A niektorí ľudia si už nechcú kúpiť takýto nudný model.

  Pozrime sa na všetky kľúčové komponenty zariadenia GEFEST 6100-04. Pracovná plocha tohto sporáka, ako už bolo spomenuté, je smaltovaná. To znamená, že jeho čistenie spôsobí určité ťažkosti. No všetky druhy škrabancov na takomto povrchu nie sú ničím výnimočným. K dispozícii sú aj štyri horáky. Jedna z nich je pomerne veľká, hoci nie je „trojkoruna“, ktorú si mnohí želajú. Na tomto sporáku je pekné, že má plynové ovládanie. Okrem toho výrobca implementoval funkciu bezpečnostného vypnutia! Vďaka tomu je plynová varná doska maximálne bezpečná – v tomto ohľade prekonáva mnohé modely hodnotené v tomto rebríčku.

  Rúra tejto varnej dosky má objem 52 litrov. Nie je to veľa, ale väčším parametrom sa môžu pochváliť len elektrické modely. Dvere sú tu výklopné, ale počet skiel nie je na webovej stránke výrobcu uvedený. Recenzie vás informujú, že sú zabudované iba dve sklá – niektorí ľudia sa sťažujú na vysoké teplo dverí (rukoväť, čo je dôležité, zostáva studená). Mimochodom, niektorí ďalší kupujúci upozorňujú, že tu použitý termostat začína pri 140 °C. Preto je veľmi ťažké dosiahnuť nižšiu teplotu.

  Túto rúru možno použiť na grilovanie kurčiat. Rotačný gril sa dodáva štandardne. Ako je možné, že lacné sporáky sa predávajú už s otočným roštom, zatiaľ čo drahé modely vás nútia utrácať ďalšie peniaze??

  Na záver rozhovoru o rúre nemôžeme ignorovať prítomnosť plynového ovládania. Podsvietenie je súčasťou rúry. A je dosť jasný! Neexistuje žiadne katalytické, nieto ešte pyrolytické čistenie. Museli by ste použiť čistiaci prostriedok a dostatočne tvrdú špongiu a proces by trval dlho.

  Možno je to vynikajúca hodnota za peniaze. Ale samozrejme, nie každému sa takýto jednoduchý dizajn páči.

  Výhody

  • Jednoduché mechanické spínače;
  • Zabudované sú aj hodiny a časovač;
  • Elektrické zapaľovanie je k dispozícii v rúre aj v horákoch;
  • K dispozícii je horák s rýchlym zahrievaním;
  • Rúra je podsvietená;
  • Plynový gril je zabudovaný;
  • Kontrola plynu je zavedená;
  • Horáky sú vybavené funkciou bezpečnostného vypnutia;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Dvere sa dosť zahrievajú;
  • Chýba horák na trojkorunu;
  • Tradičné čistenie rúry;
  • Jednoducho vyzerajúci exteriér;
  • Smaltovaný varný povrch nebude vyhovovať každému;
  • Veľmi tichý časovač;
  • Chatrná konštrukcia pece na kebab.

  DARINA 1D1 GM241 022 W

  Hodnotenie: 4.6

  DARINA 1D1 GM241 022 W

  Teoreticky je možné kúpiť plynový sporák aj za 10. Eurole. Neodporúčame však pozerať sa na takéto lacné modely. Ak je naliehavo potrebné ušetriť peniaze, odporúčame vám zvážiť kúpu DARINA 1D1 GM241 022 W. Za tento sporák žiadajú 15 tis. Euro. Stále ide o model, ktorý nie je príliš zjednodušený, takže je nepravdepodobné, že by bol frustrujúci.

  Tento kuchynský spotrebič má rozmery 50x60x85 cm. To znamená, že doska je pomerne úzka. Na jej liatinové rošty sa však zmestí prekvapivo veľa hrncov a panvíc. Vykurovanie zabezpečujú štyri horáky. Jeden z nich je pomerne veľký, hoci to nie je „trojkoruna“ – takýto horák sa v takýchto lacných plynových sporákoch nenachádza.

  Žiaľ, tento model nemožno v žiadnom prípade označiť za bezpečný. Po prvé, nie je tu žiadny bezpečnostný spínač. Po druhé, ovládacie prvky nie sú nijako chránené pred deťmi. Po tretie, výrobca nezaviedol kontrolu plynu.

  Nemusíte sa však obávať vopred! Plynová regulácia je k dispozícii aspoň v rúre. A to je dôležité, pretože je to oheň v peci, ktorý nemôžeme vidieť vizuálne. Ak sa dostane von, ani si to nevšimneme. Mimochodom, proces varenia môžete stále sledovať – napriek nízkej cene sa rúra tohto sporáka môže pochváliť podsvietením. K dispozícii je aj plynový gril, ku ktorému nemusíte kupovať rožeň zvlášť. Pokiaľ ide o dvere, majú len dve sklá. Objem tejto rúry je 50 l. Samozrejme, že tu nedochádza ku konvekcii, tá je vlastná elektrickým modelom. A čistenie stien rúry je veľmi tradičné.

  Nič iné zaujímavé o tomto sporáku. Je tu zásuvka na riad, ale ktorý plynový sporák ju nemá? Nezabudlo sa ani na elektrické zapaľovanie horákov a rúry. Žiadne hodiny a časovač.

  Výhody

  • Najjednoduchšia operácia;
  • Má automatický spínač zapaľovania;
  • Integrované podsvietenie;
  • K dispozícii je plynový gril;
  • Pekné liatinové rošty;
  • Jeden z horákov je pomerne veľký;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Dvierka sú počas prevádzky rúry veľmi horúce;
  • Nie veľmi spoľahlivé kolesá;
  • Ovládacie prvky sú mierne diskrétne;
  • Je možné kúpiť kópiu s chybnou montážou;
  • Tradičné čistenie rúry;
  • Nie sú tu žiadne hodiny ani časovač;
  • Plynová regulácia len v rúre.

  Najlepší kombinovaný sporák

  Gorenje K 634 XF

  Hodnotenie: 4.9

  Gorenje K 634 XF

  Vysoko pokročilý kombinovaný parný varič s dotykovým programátorom IconLED. Používa tiež známe prepínače, takže sa s nimi môže zoznámiť aj starší človek, ktorý považuje modernú elektroniku za príliš zložitú. A musí sa vám páčiť takmer úplne nerezový plášť.

  V hornej časti spotrebiča sa nachádza varná plocha so štyrmi plynovými horákmi. Ich charakteristickým znakom je špeciálna konštrukcia, ktorá zmiešava plyn so vzduchom pred tým, ako sa dostane do trysiek. Vďaka tomu sa môžete spoľahnúť na efektívnejšiu spotrebu paliva. Potešia vás aj liatinové mriežky, ktoré sa ľahko vyberajú a čistia.

  Elektrický sporák BigSpace obsahuje rúru BigSpace s objemom 67 litrov. Klenutý strop, ktorý podporuje rovnomernú distribúciu horúceho vzduchu. Vo vnútri je dvojúrovňový gril. A môžete sa spoľahnúť aj na paru. Používa sa aj na čistenie vnútra rúry. Zaujímavosťou je, že ponúka režimy nízkej teploty. Jedna z nich slúži najmä na rozmrazovanie polotovarov. Mikrovlnnú rúru je teda možné nahradiť týmto modelom! Maximálna vnútorná teplota sa môže zvýšiť na 250 °C.

  Samozrejme, že sa nezaobídete bez displeja, vďaka ktorému môžete vidieť časovač. Ak sa vrátime k horákom, existujú rôzne priemery. Zapália sa automaticky, takže nie je potrebné používať zápalky. Ak plameň zhasne, prívod paliva sa okamžite preruší.

  Tento sporák má chyby, ale musíte ich hľadať s lupou. Nie každému napríklad vyhovuje rúra so šírkou 60 cm. Aj počet skiel dvierok rúry, ktoré sú dve, môže spôsobiť, že tento konštrukčný prvok bude veľmi horúci. Výrobca tiež použil pomerne tenký kov, ktorý môže spôsobiť, že sa varič trochu „kýve“.

  Výhody

  • K dispozícii je gril a konvekcia;
  • Rúru je možné čistiť pomocou pary;
  • Úhľadný dizajn;
  • Je zavedený detský zámok;
  • Nezabudlo sa ani na ovládanie plynu;
  • Rúra je osvetlená;
  • Je tu časovač;
  • Nie príliš drahé;
  • Liatinové mriežky sa ľahko čistia.

  Nevýhody

  • Kryt je vyrobený z tenkého kovu;
  • Dvierka rúry majú len dve sklá.

  Electrolux EKK 96498 CW

  Hodnotenie: 4.8

  Electrolux EKK 96498 CW

  Skvelý sporák pre tých, ktorí hľadajú moderný model. Na smaltovanej varnej ploche sa nachádzajú štyri plynové horáky. Kovový plášť varnej dosky je čiastočne natretý na bielo. Na ovládanie spotrebiča sa používajú najbežnejšie a najpohodlnejšie otočné prepínače. Kupujúci určite venuje pozornosť aj prítomnosti displeja – s jeho pomocou je tu implementovaný časovač. A ak plynové horáky tento konštrukčný prvok nie je možné vypnúť, potom s elektrickou rúrou nie je takýto problém. Používatelia môžu naprogramovať aj odložený štart rúry.

  Horáky tohto sporáka majú tri rôzne veľkosti. Na hornej strane sú liatinové držiaky, ktoré sa ľahko čistia. Tento model obsahuje aj plynovú reguláciu. Odpojí palivo v prípade, že plameň z nejakého dôvodu zhasne. Švédsky výrobca nezabudol na spínač zapaľovania.

  Ak hovoríme o rúre, zaslúži si pozitívne hodnotenie. Objem sa zvyšuje na 58 litrov. Celkovo je k dispozícii 11 režimov varenia vrátane pary a grilu! Výrobca tiež implementoval termostat a osvetlenie. V rúre sú aj dva smaltované plechy. Čistenie je čisto tradičné.

  Rozmery tohto sporáka sú 85x60x60 cm. To znamená, že sa nehodí do každej kuchyne. Výrobok Electrolux má však významnú výhodu, ktorú Eugene opísal na stránke „Yandex.Model HXA090I20R má systém regulácie plynu a je jediný na trhu: „Hľadala som rúru so šírkou 60 cm, pretože som chcela, aby sa riad voľne zmestil na varnú dosku. S nákupom som spokojný. Nakoniec je potrebné poznamenať, že dĺžka priloženého kábla je až 1,15 m.

  Výhody

  • Elektrická rúra je doplnená grilom a parnou rúrou;
  • Sklo rúry sa ľahko čistí;
  • Vo vnútri rúry je osvetlenie;
  • Vynikajúce liatinové mriežky;
  • Jedna z varných zón má veľmi vysoký výkon;
  • Je tu časovač;
  • Jednoduché ovládanie;
  • Kontrola plynu je zavedená.

  Nevýhody

  • Žiadna detská poistka;
  • Rúru možno čistiť tradične.

  Bosch HXA090I20R

  Hodnotenie: 4.7

  Bosch HXA090I20R

  Nemecká spoločnosť Bosch je známa svojimi kvalitnými spotrebičmi. Aj v prípade relatívne lacných zariadení má pekný úder a zapamätateľný dizajn. Napríklad kombinovaný sporák HXA090I20R, hoci je natretý na bielo, sa od tradičných spotrebičov akosi neviditeľne líši.

  Ovládací panel pozostáva zo šiestich strieborných prepínačov. Všetky sú mechanické a rotačné, ako sme zvyknutí. Na smaltovanej varnej ploche sú umiestnené štyri liatinové odkvapkávacie misky. Je to skvelé, takýto stojan sa ľahko zmestí aj do najmenších umývačiek riadu. Čo sa týka horákov, sú plynové. Dôležitejšie je, že jedna z nich je typu „dvojitá koruna“. Dva plamenné krúžky umožňujú ohrievať aj trojlitrový hrniec bez väčšej časovej náročnosti. Samozrejme, rád by som získal trojkorunu, ale absencia takéhoto horáka sa vysvetľuje tým, že náklady na sporák nie sú veľmi vysoké.

  Výrobca samozrejme nezabudol na reguláciu plynu. Na elektrické zapaľovanie si preto treba zvyknúť – spínač treba podržať jednu alebo dve sekundy, kým sa uvoľní. Ak ste predtým vlastnili plynový sporák bez elektrického zapaľovania alebo ovládania plynu, budete si naň musieť zvyknúť.

  Pre zvyšok varnej plochy je nepravdepodobné, že by bolo možné podrobne určiť. Nejde o sklovitú hlinu, takže v budúcnosti môže dôjsť k poškriabaniu. Čistenie tohto povrchu trvá krátky čas. Na varení podľa receptu je príjemné to, že to nie je problém – je tu dokonca časovač. Jeho hodnoty sa však na displeji nezobrazujú – jednoducho neexistuje. Vo všeobecnosti je samotná prítomnosť časovača sporná – špecifikácie ju ukazujú, ale recenzie o tom nehovoria. Skrátka, ak je pre vás tento bod obzvlášť dôležitý, určite si kanvicu pred kúpou v obchode prezrite.

  Ak vás zaujímajú rozmery tohto spotrebiča, je to 60x60x85 cm. Je pochopiteľné, že v tomto type sporáka musí byť priestor pre priestrannú rúru. A skutočne má objem 66 litrov. Samozrejme, moriak by sa sem nezmestil. Ale príprava najväčšieho kurčaťa na elektrickom grile rozhodne nie je problém. Dokonca sa do nej zmestí aj kačica, ktorú mnohí z čitateľov tohto hodnotenia nikdy nevarili. Rúra môže byť zaujímavá aj vďaka prítomnosti konvekcie. Tento sporák griluje jedlo čo najrovnomernejšie zo všetkých strán. Ventilátor sa používa aj na ochladzovanie uvareného jedla. Napriek tomu sa odporúča vybrať plech s rukavicami na rukách – nemusí sa predsa len ochladiť na znesiteľnú teplotu.

  Ostatné komponenty tohto sporáka nie sú vôbec prekvapujúce. Jeho rúra má podsvietenie, ale to je prítomné aj v oveľa lacnejších sporákoch. K dispozícii je aj zásuvka na riad – ďalšia povinná výbava všetkých našich najlepšie hodnotených sporákov. Treba ešte povedať, že teplota v peci môže dosiahnuť až 278 °C.

  Výhody

  • Známe prepínače;
  • Má časovač a hodiny;
  • Je zavedené automatické elektrické zapaľovanie;
  • K dispozícii je plynové bezpečnostné zariadenie;
  • Veľmi priestranná rúra;
  • Nezabudlo sa ani na podsvietenie;
  • Dodáva sa s elektrickým grilom;
  • Konvekcia je zabudovaná;
  • Jeden z horákov je dvojkorunkový;
  • Praktické liatinové mriežky.

  Nevýhody

  • Smaltovaná pracovná doska nie je taká pohodlná;
  • Nie každému sa budú páčiť náklady.

  Gorenje KC 5355 XV

  Hodnotenie: 4.7

  Gorenje KC 5355 XV

  Mnohé kombinované varné dosky majú známy dizajn. Nie všetci spotrebitelia však hľadajú biely spotrebič, ktorý môže pôsobiť nudne. Ak aj vy hľadáte sporák v netradičnej farbe, pozrite sa na Gorenje KC 5355 XV. Telo tohto variča je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Môžete obdivovať dizajn spotrebiča v striebornej farbe. To však nie je jediná vec, ktorou vyniká! Napriek prítomnosti bežných plynových horákov výrobok dostal sklokeramickú pracovnú dosku. Áno, stopy po varení sú jasne viditeľné, ale ľahko sa čistí – často ani nemusíte používať žiadnu „chémiu“!

  Tento sporák vyzerá veľmi moderne. A to nielen vďaka sklokeramike. Má praktické mechanické spínače, medzi ktorými je čierny displej s bielymi znakmi. K dispozícii sú aj dotykové tlačidlá – zvyčajne sa používajú na nastavenie hodín a časovača. Rozmery zariadenia sú 50x60x85 cm. Pri takejto veľkosti by sa nedalo očakávať, že sa tu objaví zóna na varenie trojkoruny. Horáky sú viac než dostatočné na pohodlné vykurovanie a varenie.

  Spotrebič má samozrejme plnohodnotný systém regulácie plynu. V opačnom prípade varná plocha nijako nepôsobí. Prekvapením je rúra. Ide o to, že má objem 70 litrov. Priestrannejšiu rúru majú len oveľa väčšie plynové rúry, ktoré v kuchyni zaberajú oveľa viac miesta.

  Táto rúra je elektrická. Vo vnútri spotrebiča sa nachádza gril, ktorý nepotrebuje samostatný grilovací rožeň. K dispozícii je aj konvekcia, vďaka ktorej sa horúci vzduch rovnomerne pohybuje po všetkých vnútorných priestoroch. Výrobca na dverách nešetril. Má tri hrubé sklá, takže môžete očakávať minimálne zahrievanie jeho povrchu a rukoväte. Nezabúdajte na podsvietenie, ktoré je dnes štandardnou výbavou každého sporáka, ktorý sa dá zapojiť do elektrickej zásuvky. Kupujúci môže ľutovať len spôsob čistenia, ktorý je tu bežný.

  Pravdepodobne jeden z najlepších varičov v našom rebríčku. Vážne, vôbec sa na to nechcete vyhovárať. Pôsobí to dojmom, že výrobca nič nezanedbal. Nie je potrebné kupovať rožeň zvlášť – ani spínač zapaľovania, ani zásuvku na panvicu, ani štýlový dizajn.

  Výhody

  • Esteticky príjemné;
  • Jednoduché ovládanie pomocou otočných spínačov;
  • K dispozícii je časovač a hodiny;
  • Dvere majú tri sklá;
  • Obrovský objem rúry;
  • Gril je vybavený automatickým zapaľovaním;
  • Kvalitné liatinové mriežky;
  • K dispozícii sú plynové horáky;
  • Je osvetlený;
  • Rozmery nie sú príliš veľké;
  • Je vybavená elektrickým grilom a konvekciou.

  Nevýhody

  • Tradičné čistenie rúry;
  • Žiadny horák „Triple Crown“.

  GEFEST 5502-03 0045

  Hodnotenie: 4.6

  GEFEST 5502-03 0045

  Mnohé rúry v našom rebríčku sú natreté na bielo alebo strieborno. Iba niekoľko modelov má inú farbu. Napríklad takmer celý kryt GEFEST 5502-03 0045 je hnedý. Nežartujeme! Rôzne farebné vložky sú viditeľné len na zásuvke na riad. Ovládací panel je tiež označený bielou farbou. Dokonca aj sklo na dvierkach rúry je zafarbené tak, že sa zdá byť hnedé!

  Pracovná plocha tohto sporáka bola vyrobená z tvrdeného skla. Tým sa výrobok odlišuje od mnohých konkurentov, lacnejších aj drahších. Kuchynský riad sa ohrieva pomocou štyroch plynových horákov. Jeden z nich je veľmi veľký, ale neposkytuje dvojitý alebo trojitý plameňový prstenec. Kuchynský riad je umiestnený na liatinových mriežkach, ktorých kvalita je bezchybná. Výrobca nezabudol na reguláciu plynu – bezpečnosť je prvoradá!

  Tento sporák má rozmery 50×58,5×85 cm. Čiastočne to musí byť spôsobené zmenšenými rozmermi, pretože elektrická rúra má objem len 52 litrov. Ale aj tento parameter je pre väčšinu zákazníkov dostatočný. Príjemné na grile je, že je už vybavený otočným roštom – nemusíte ho kupovať samostatne. Má tiež konvekciu. Varenie môžete sledovať bez otvorenia dvierok – stačí aktivovať podsvietenie.

  Možno, že tento sporák nespôsobuje žiadne osobitné sťažnosti. Za 25 tisíc eur. Má dokonca časovač, ktorý vyzerá úžasne! Samozrejme, nezabudnite na zásuvku na panvice.

  Výhody

  • Je tu automatický spínač zapaľovania;
  • Pohodlné otočné prepínače;
  • K dispozícii sú hodiny a časovač;
  • Kompaktná veľkosť;
  • K dispozícii je elektrický gril;
  • Rúra je podsvietená;
  • Nie príliš drahé;
  • Zavedená kontrola plynu.

  Nevýhody

  • Tradičné čistenie rúry;
  • Žiadny horák typu Triple Crown;
  • Pracovná doska sa môže časom poškodiť;
  • Takýto tmavý dizajn nebude vyhovovať každému.

  Záver

  Toto je zoznam najlepších varičov na varenie. Snažili sme sa šíriť informácie o všetkých ostatných modeloch. Ak je váš byt pripojený na plyn, odporúčame vám plynový model – nebude mať prakticky žiadny vplyv na vaše účty za energie. Elektrické sporáky by mali zaujímať tých, ktorí chcú funkčnejšie zariadenie. Ide o to, že tieto spotrebiče sú zvyčajne vybavené časovačom a vylepšeným bezpečnostným systémom. Až na to, že ich rúra spotrebuje príliš veľa elektriny. Ak vám nevyhovuje, mali by ste zvážiť kúpu kombinovaného modelu.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: