20 najtichších chladničiek

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako návod na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

V obchodoch je toľko chladničiek s rôznymi tvarmi, funkciami a následne aj cenami, že je už možné vybrať si nielen hlavné vlastnosti, ale aj špecifické. Mnohí ľudia už napríklad pripisujú vysokú hodnotu energetickej účinnosti a hlučnosti. Keďže si dobre uvedomujeme, ako môže byť nadmerný hluk v chladničke nepríjemný, čoraz viac kupujúcich sa pri výbere konkrétneho modelu o túto problematiku zaujíma.

Redakcia Expertology vykonala v druhej polovici roka 2020 prieskum trhu a s pomocou našich odborníkov v tejto oblasti pripravila rozsiahly prehľad súčasných modelov, ktoré spájajú vysokú kvalitu, funkčnosť a prijateľnú hladinu hluku.

Čo je to „tichá chladnička“?

Začnime definíciou pojmov a všeobecne povedané, čo je v súčasnosti tichá chladnička?. Mali by sme zdôrazniť, že neexistujú úplne tiché domáce chladničky v priamom zmysle slova. Pojem „tichá chladnička“ je termín, ktorý zahŕňa pracovnú hladinu hluku, ktorá je dostatočne nízka na to, aby bola nepríjemná.

 1. Tichosť chladničky môžete posúdiť na základe objektívnych kritérií aj subjektívnych pocitov. Objektívna časť otázky je známa vopred – výrobcovia uvádzajú úroveň hluku v technických charakteristikách a dnes sa za tiché považujú chladničky, ktoré nevydávajú viac ako 40 decibelov. S nadsázkou by sa takýto hluk dal z hľadiska hlasitosti prirovnať k tichému šepotu.

 2. Ak sa chcete bližšie pozrieť na emisie hluku vašej chladničky, je potrebné najprv pochopiť, odkiaľ hluk pochádza. V prvom rade je to samozrejme kompresor. Tu možno modely rozdeliť do dvoch veľkých skupín – s „normálnym“ kompresorom a s invertorovým kompresorom.

 3. V prvom prípade chladnička z času na čas zapne kompresor, aby obnovila nastavenú teplotu v komorách, a po dosiahnutí nastavenej teploty ho vypne. Práve počas prevádzky kompresora počujete hluk motora a tiež počas zapínania/vypínania môže relé cvaknúť a toto cvaknutie sa tiež líši od modelu k modelu.

 4. V chladničkách s invertorovým kompresorom pracuje motor neustále, čo je výhoda. Ide o to, že v takýchto modeloch prebieha udržiavanie teploty neustále, akoby v režime pozadia, a motor sa síce nikdy úplne nevypne, ale pracuje na minimálny výkon. Okrem toho sa neozýva cvrlikanie relé. Ešte nedávno boli invertorové modely výrazne drahšie ako bežné modely a zákazníci často akceptovali vyššiu hlučnosť v prospech prijateľnejšej ceny. S tým, ako sa technológie zlacňujú a zdokonaľujú, sa cenový rozdiel zmenšuje, ale invertorové chladničky sú na trhu stále v menšine.

 5. Kompresor nie je jediným zdrojom hluku v chladničke. Napríklad v prípade systému NoFrost je dodatočný ventilátor, ktorý pohybuje vzduchom v interiéri a odvádza vlhkosť, navyše hlučný. Okrem toho môžu modely nižšej triedy vydávať aj cudzie zvuky v dôsledku tepelnej rozťažnosti komponentov – na to inzerované technické údaje neodpovedajú – takže je to ponechané na spätnú väzbu skutočných používateľov a správy nezávislých testerov.

 6. Pri výbere chladničky by ste mali brať do úvahy všetky tieto body spoločne. S pomocou našich špecializovaných poradcov sme pre vás vybrali tie najvyváženejšie modely, ktoré sú najtichšie, ale napriek tomu nestojí majland.

 7. Ešte jedna dôležitá poznámka. Nie je nezvyčajné nájsť na trhoch zmiešané recenzie o úrovni hluku jedného a toho istého modelu. Tu môžeme zodpovedne vyhlásiť, že mimoriadne častým dôvodom hlučnosti chladničky, ktorá by podľa všetkých kritérií nemala byť príliš hlučná, je nesprávna prevádzka.

Nezriedka sa stáva, že ľudia nerešpektujú návod na inštaláciu, umiestnia chladničku s mrazničkou na nesprávne miesto alebo príliš neopatrne nastavia jej horizontálnu polohu. Výsledkom je, že aj najmenšie vibrácie, ktoré sú pri chode motora nevyhnutné, vytvárajú rezonanciu, ktorá spôsobuje hrkotanie, bzučanie a takmer rev, na ktorý sa potom majiteľ sťažuje, pričom si neuvedomuje, že problém vôbec nie je v chladničke. Preto vám dôrazne odporúčame, aby ste si na inštaláciu chladničky prizvali skúseného technika, bez ohľadu na to, ako jednoduchá sa môže zdať.

Rebríček najtichších chladničiek

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie jednokomorové tiché chladničky5Hansa FM050.46 790 €
4Ginzzu FK-9713 540 €
3
 • ebherr Tb 1400
 • 23 000 €
  2Gorenje R 6192 LX43 520 €
  1Samsung RR-39 M7140SA49 500 €
  Najlepšie dvojkomorové tiché chladničky5Gorenje NRK 6191 ES427 555 €
  4Samsung RB-37 J5200WW37 535 €
  3LG DoorCoo
 • ng+ GA-B509CLWL
 • 41 990 €
  2Sharp SJ-XE59PMSL71 450 €
  1
 • ebherr CBN 4835
 • 79 000 €
  Najlepšie vstavané tiché chladničky5ATLANT XM 4307-00021 365 €
  4Gorenje RKI 4182 E134 130 €
  3
 • ebherr ICUS 3324
 • 48 745 €
  2Samsung
  B260010WW
  55 000 €
  1
 • ebherr SBS 70I2
 • 137 000 €
  Najlepšie tiché chladničky Side by Side5Samsung RS66N8100S9120 000 €
  4LG GC-B247 JLDV93 990 €
  3LG DoorCoo
 • GC-B247SMDC
 • 111 990 €
  2Hitachi R-S702PU2GS119 890 €
  1LG GC-L247 CBDC134 990 €

  Najlepšie jednodverové tiché chladničky

  V našom prvom výbere sa pozrieme na jednokomorové chladničky. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia to nemusia byť nevyhnutne zmenšené modely, ale často sú oveľa menšie ako najbežnejšie dvojkomorové modely, nehovoriac o Side by Side. Podobne mylná je aj predstava, že jednodverová chladnička s mrazničkou má priehradku na chladničku a nemá priehradku na mrazničku. V skutočnosti môže mať mrazničku, ale je umiestnená v hlavnom priestore a má samostatné dvere.

  Hansa FM050.4

  Hodnotenie: 4.4

  Hansa FM050.4

  Pozrime sa na najmenší a zároveň najlacnejší variant tichej chladničky s mrazničkou od spoločnosti Hansa. Ide o značku s nemeckými koreňmi, ktorú teraz vlastní veľký poľský výrobca Amica Wronki S.A., Chladnička Side by Side má vlastnú továreň v Poľsku a ďalších krajinách.

  Jednotka má tvar takmer kocky, rozmery sú 47×44.7×49.6 cm. Váha 15 kg. Kov a plast, všetko v klasickom, nekomplikovanom dizajne, v bielej farbe. Funguje na izobután (R600a). Z hľadiska účinnosti a úspory energie patrí do vysokej triedy účinnosti A+, čo v prípade tohto modelu predstavuje až 106 kWh/rok. Dĺžka napájacieho kábla je 1.8 metrov. Výklopné dvere.

  Celková vnútorná kapacita 46 litrov (využiteľná) vrátane 5 litrov v miniatúrnej mrazničke. Približné rozmery mrazničky – 25x16x10. Tu sa používa najjednoduchší a najhospodárnejší spôsob rozmrazovania – kvapkové rozmrazovanie. Mraziaci priestor je potrebné pravidelne odmrazovať ručne.

  Vnútorný priestor je pomerne asketický s jednou policou vo vnútri komory a jednou policou vo dverách. Prevádzka a funkčnosť sú tiež minimálne. Na reguláciu stupňa chladenia môžete použiť mechanický otočný termostat. Mraznička dokáže znížiť teplotu na 18 stupňov pod nulou.

  Tento model patrí do triedy ST, t. j. subtropickej triedy s rozsahom prevádzkovej teploty (okolie) od +18 do +38 °C. Chladničky v tejto klimatickej triede neboli doteraz na Slovenská trh dodávané veľmi často z pochopiteľných dôvodov. Teraz sa však objavujú častejšie, čo môže slúžiť ako ďalšia výhoda, ak máte v úmysle používať chladničku v južných oblastiach našej krajiny.

  Extrémna jednoduchosť tohto modelu, ktorá určila minimálnu cenu, má aj svoju nevýhodu – výrobca neposkytol žiadne vnútorné osvetlenie. Výpočet zrejme spočíval v tom, že v takomto skromnom objeme je všetko viditeľné, ale v skutočnosti používatelia často venujú pozornosť tomuto bodu.

  Teraz k hlučnosti. Deklarovaná maximálna hladina hluku je 35 dB. To platí vo všeobecnosti – keď je kompresor v prevádzke, chladničku takmer nepočuť. Neexistuje žiadny systém NoFrost, takže nie je o čom hovoriť. Relé pri zapnutí „buchne“, ale jemne a nespôsobuje nepríjemné pocity.

  Tí, ktorým vo všeobecnosti vyhovujú vlastnosti a nízka cena tohto modelu, ale potrebujú aspoň trochu väčší objem komory, môžu zvážiť model Hansa FM106.4. Technicky je úplne rovnaký, ale objem je dvojnásobný – 86 litrov.

  Výhody

  • Malé rozmery a minimálna hmotnosť;
  • mraziaci priestor v chladničke je malý, ale zároveň veľmi funkčný;
  • Energetická trieda A+;
  • Subtropická klimatická trieda;
  • výklopné dvere;
  • Minimálna cena.

  Nevýhody

  • v komore nie je žiadne osvetlenie.

  Ginzzu FK-97

  Hodnotenie: 4.5

  Ginzzu FK-97

  Pozrime sa teraz bližšie aj na malú chladničku, ktorá však už nie je taká malá, ale dvakrát väčšia. Výrobcom je veľmi mladá taiwanská spoločnosť Ginzzu. V skutočnosti je súčasťou veľkého čínskeho holdingu Magic, takže zariadenie je skôr čínske, ale v roku 2020 už nemá negatívnu konotáciu. Spoločnosť Ginzzu sa od svojho založenia zaoberá výlučne elektronikou a audio zariadeniami a jej prvé kroky v segmente veľkých domácich spotrebičov boli veľmi úspešné.

  Táto chladnička sa od predchádzajúcej líši trochu zaujímavejším vzhľadom. Je tu už nejaký dizajn, charakteristická povrchová štruktúra. Farba povrchovej úpravy je strieborná. Použité materiály sú rovnaké – kov a plast. Rozmery tela – 45×45.4×85.Hmotnosť chladničky je 22 kg. Výška 85 cm je dôvodom, prečo ju konštruktéri vymysleli – často sa zhoduje s výškou pracovnej dosky, takže je mimoriadne pohodlná a funkčná v malých kuchyniach. Okrem toho je zadná časť chladničky navrhnutá tak, aby ju bolo možné inštalovať k stene. Ak chcete, môžete dvere znovu zavesiť a na správnych miestach sú na to technologické otvory.

  Z hľadiska energetickej účinnosti patrí tento model do vysokej triedy A+, so spotrebou energie siete za rok na úrovni 161 kw-h. Pokrýva klimatické triedy od N (normálna) po ST (subtropická) s rozsahom okolitej teploty od +16 °C do +38 °C. Odmrazovanie mraziaceho priestoru odkvapkávaním; ručné odmrazovanie mraziaceho priestoru. Ovláda sa mechanickým otočným gombíkom. Minimálna teplota v mrazničke – 18 stupňov pod nulou podľa pasu, ale v skutočnosti je to asi 12 stupňov kvôli chybnej izolácii mrazničky od priestoru chladničky.

  Celkový objem vnútorného priestoru chladničky je 99 l, z toho využiteľný objem je 95 l, z toho 10 l je určených pre mraziacu komoru. Komora sa nachádza vo vnútri, ale zatvára sa na samostatné dvere. Priestor je napriek svojej skromnej veľkosti celkom funkčný – v priehradke sú dve police z tvrdeného skla a priehľadná plastová zásuvka na zeleninu. Dvere majú tri priehľadné plastové police.

  Výrobcom oficiálne udávaná maximálna hladina zvuku je 38 dB a pri správnej prevádzke zostane zachovaná. Cvakanie relé nie je nepríjemné a chladnička nevydáva žiadne nepríjemné zvuky.

  Výhody

  • je tu mraznička;
  • Energetická trieda A+;
  • S možnosťou výberu klimatických tried od N po ST;
  • Funkčný vnútorný priestor;
  • je možné ho pripevniť k stene;
  • výška v jednej rovine s pracovnou doskou (podľa normy);
  • Výklopné dvere;
  • Vyváženosť ceny, výkonu, funkčnosti a kapacity;
  • Dobre vyzerajúci vzhľad.

  Nevýhody

  • Nedokonalá izolácia mraziaceho priestoru od chladiaceho priestoru.

 • ebherr Tb 1400
 • Hodnotenie: 4.6

  <li></div><p>ebherr Tb 1400″ src=“/wp-content/uploads/2023/02/3731666196941-5320.jpg“ height=“420″ title=“</p><li>ebherr Tb 1400″><p>Ďalší model vo výbere kompaktných jednokomorových tichých chladničiek by mohol slúžiť ako praktické stelesnenie „tej“ nemeckej kvality v oveľa väčšej miere ako vyššie opísaná chladnička Hansa FM050.4. Názov značky</p><li>ebherr si stále zachováva najlepšie tradície a zostáva nemecký v každom ohľade – spoločnosť sídli v Biberach an der Ries, Nemecko.<p>Upozorňujeme, že tento model je vhodný len pre tých, ktorí rozhodne nepotrebujú mrazničku. Voliteľne môže chladnička slúžiť ako doplnková k existujúcej, s inštaláciou v inej miestnosti, na podlahe atď. . Hoci absencia mrazničky nie je technickou chybou, zaraďujeme tento bod k nevýhodám, aby sme v čitateľovi nevyvolali nadmerné očakávania.</p><p>Rozmery chladiča – 50.1x62x85cm. Váži 33.4 kg. Plastové a kovové telo s integrovanou rukoväťou. Farba je čierna, dizajn je minimalistický a vyzerá elegantne a moderne. Elektromechanické ovládanie ako predchádzajúce dva modely. Výklopné dvere. Ročná spotreba energie 118 kWh/rok, čo zodpovedá triede energetickej účinnosti A+. Dĺžka kábla je 160 cm, so zástrčkou Euro. Ovládacia jednotka je umiestnená na boku spotrebiča.</p><p>klimatické triedy SN, ST, čo znamená široký rozsah teplotných podmienok. Trieda SN (subnormálna) znamená, že jednotka môže byť bezpečne prevádzkovaná v málo vykurovaných priestoroch (pivnice, chodby) s teplotou okolia +10 stupňov Celzia. Automatické odmrazovanie chladiaceho priestoru na princípe kvapkania. Tvrdí, že je tichý – max. 37 dB. Príležitostne, ale veľmi zriedkavo, používatelia zaznamenajú vysokofrekvenčný piskľavý zvuk. Takéto prípady možno považovať za záručné prípady.</p><p>Interiér chladiarenského skladu je usporiadaný takto. Kuchynská skriňa s čistým objemom 136 l má 4 hlavné police z tvrdeného skla, z ktorých 3 sú výškovo nastaviteľné. Pod ňou sa nachádza plastová zásuvka na ovocie a zeleninu. Tri dverové police nainštalované vo dverách.</p><p>Oficiálna záruka od</p><li>spoločnosti ebherr-Werk Ehingen GmbH pre tento model je 24 mesiacov. Odhadovaná životnosť 60 mesiacov.<h4>Výhody</h4><ul><li>Kvalita materiálov a spoľahlivosť;</li><li>Môže bezpečne pracovať v zle vykurovaných priestoroch;</li><li>Energetická účinnosť A+;</li><li>Výška v jednej rovine so štandardnou pracovnou doskou;</li><li>funkčný vnútorný priestor;</li><li>výklopné dvere;</li><li>Široká škála klimatických tried;</li><li>Záruka 2 roky;</li><li>atraktívny vzhľad.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>bez mrazničky.</li></ul><h3>Gorenje R 6192 LX</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Gorenje R 6192 LX

  Prehľad pokračuje chladničkou renomovanej slovinskej značky Gorenje – ide o model s trochu iným tvarovým faktorom. Nezabudnite, že výrobky Gorenje sa vo veľkej miere vyrábajú v Srbsku vo vlastných závodoch spoločnosti. Samotnú spoločnosť už v skutočnosti vlastní čínsky štátny holding Hisense, ktorý vyrába aj domáce spotrebiče.

  Zatiaľ čo predchádzajúce dva modely boli v jednej rovine s výškou štandardnej pracovnej dosky, tento model je o niečo vyšší ako priemerná ľudská výška, ale pomerne úzky. Táto chladnička s mrazničkou nemá mraziaci priestor napriek svojim pomerne veľkým rozmerom. V iných ohľadoch je však jeho funkčnosť širšia ako u predchádzajúcich variantov.

  Gorenje R 6192 LX rozmery skrine – 60x64x185 cm, hmotnosť 60x64x185 cm. Kovové a plastové telo, strieborná farba. Tento model je už vybavený elektronickým ovládaním namiesto elektromechanického. Teplota sa zobrazuje na miniatúrnom displeji na vonkajšej strane dverí. Dvere sa dajú nastaviť tak, aby sa otvárali na opačnej strane.

  Celkový vnútorný objem – 370 litrov, čistý objem sa odhaduje na 368 litrov. Priestor je vhodne a funkčne usporiadaný. Poskytuje 6 políc v samotnej komore a 4 police na rôzne účely vo dverách. V tomto modeli sú k dispozícii ďalšie dve zásuvky na ovocie a zeleninu a zásuvka na čerstvú zónu. Hlavné police (nie police na dverách) sú vyrobené z tvrdeného skla a nie sú na ne žiadne sťažnosti. Materiál nádob na zeleninu je však nešťastný – pomerne mäkký a krehký plast, ktorý používatelia často rozbijú.

  V tejto chladničke s mrazničkou sú zaujímavé viaceré inovácie a technológie vylepšenia. Okrem vysokej energetickej účinnosti (model spĺňa vysoký energetický štandard A++) je vybavený aj inteligentnými algoritmami. Technológia AdaptTech Coo

 • Systém analyzuje frekvenciu používania chladničky podľa toho, ako často sa otvárajú dvere. Potom na základe týždenných štatistík automaticky reguluje chladiaci výkon, aby sa zabránilo náhlym poklesom teploty a zelenina zostala dlhšie hmatateľne čerstvá.

  Ďalšie vylepšenia: IonAir na antibakteriálnu ionizáciu vzduchu v komore; SuperCool na rýchle chladenie potravín (superchladenie).

  Výhody

  • celková kapacita;
  • funkčný vnútorný priestor;
  • Čerstvá zóna.
  • Trieda energetickej účinnosti A++;
  • Antibakteriálna ionizácia vzduchu;
  • superchladenie;
  • elektronické riadenie;
  • Indikácia nárastu teploty a otvorených dverí;
  • atraktívny minimalistický dizajn.

  Nevýhody

  • Krehký plast zásuviek na zeleninu.

  Samsung RR-39 M7140SA

  hodnotenie: 4.8

  Samsung RR-39 M7140SA

  Výber najlepších jednokomorových chladničiek s najtichšou prevádzkou podľa časopisu Expertology dopĺňa model známej značky Samsung. Celkom predvídateľne by to bola najdrahšia chladnička, ale rozhodne stojí za to. Vyrobené vo Vietname.

  Koncepcia je podobná predchádzajúcemu modelu – veľkosť človeka, ale relatívne úzka. Celkové rozmery – 59.5×69.4×185.3 cm. Váži 73.5 kg. Dizajn je strohý, minimalistický, hranatý, ale moderný, takmer high-tech, so striebornou povrchovou úpravou Metal Graphite. Najzaujímavejšie na podobe chladničky je to, že model je koncipovaný ako samostatná chladnička aj ako potenciálna súčasť „stavebnice“. Myšlienka spočíva v tom, že ak vedľa seba postavíte dve takéto chladničky a na jednej z nich vymeníte dvere na druhú stranu, získate priestrannú chladničku Side by Side, ale bez mraziaceho priestoru.

  Vráťme sa však k technickým špecifikáciám chladničky. Prístroj funguje, rovnako ako väčšina moderných chladničiek, na izobután R600a. Mierna spotreba energie pri vysokom štandarde A+. Rozsiahle pokrytie klimatických noriem od subnormálnych po tropické – prípustné teploty okolia od +10 °C do +43 °C. Elektronické ovládanie s indikáciou stavu na externom displeji. Ovládací panel sa nachádza aj na vonkajšej strane dverí chladničky.

  Celkový objem chladiacej komory je 394 litrov; užitočný objem je 385 litrov. Vo vnútri skrinky je 6 políc z tvrdeného skla, jedna sklopná polica, dve plastové zásuvky na ovocie a zeleninu na spodných poschodiach. 7 otvorov na dvere na rôzne účely. V komore sú aj špeciálne priehradky na mliečne výrobky a polička na víno. LED osvetlenie komory.

  A teraz o funkčnosti. Najdôležitejším bodom je technológia No Frost na rozmrazovanie. Táto technológia je oveľa dôležitejšia v súvislosti s mraziacim priestorom, pretože eliminuje potrebu ručného odmrazovania, ale v prípade modelov s jedným chladiacim priestorom uľahčuje aj údržbu. Ventilátor No Frost umožňuje súčasnú funkciu chladenia s viacerými chladičmi.

  Ďalšie užitočné funkcie – akustická signalizácia otvorených a nedovretých dverí; detská poistka; režim prevádzky (prevádzka s minimálnou spotrebou energie).

  Tento model je zďaleka najhlučnejší v tomto výbere – podľa výrobcu 41 dB. Prevádzka systému No Frost prispieva k „zvuku“ chladničky. V praxi je však rozdiel cítiť minimálne a pri správnej inštalácii mechanika chladničky nespôsobuje žiadne zvláštne ťažkosti.

  Výhody

  • značka;
  • Odmrazovanie bez mrazu;
  • Energetická účinnosť A+;
  • Viacprúdové chladenie;
  • Funkcia superchladenia;
  • Pohodlné elektronické ovládanie;
  • displej s indikáciou stavu na vonkajšej strane dverí;
  • Celkovo bolo rozdelenie vnútorného priestoru primerane zohľadnené;
  • ochrana pred deťmi;
  • môže slúžiť ako súčasť stavebnice Side by Side.

  Nevýhody

  • tesné otváranie dverí;
  • Najhlučnejší v tomto výbere.

  Najlepšie dvojkomorové tiché chladničky s mrazničkou

  Druhý výber v prehľade najlepších tichých chladničiek časopisu Expertology 2020 sa zameriava na dvojkomorové modely. V prvej časti tohto článku boli uvedené aj kompromisné modely, v ktorých sa mraziaci priestor nachádzal v hlavnej chladiacej komore. V tejto časti sa budeme zaoberať modelmi, v ktorých je mraziaca komora spoľahlivo izolovaná od chladiacej komory, pretože je to úplne samostatný priestor s vlastnými dverami. Ide o najobľúbenejšiu a najvyhľadávanejšiu formu domácich chladničiek.

  Gorenje NRK 6191 ES4

  Hodnotenie: 4.5

  Gorenje NRK 6191 ES4

  Cenovo najdostupnejším modelom v tejto kategórii je NRK 6191 od známej slovinskej spoločnosti Gorenje. Predpona ES4 odráža funkčnosť v menšej miere, ale týka sa skôr sekundárnych detailov. S znamená Silver, teda striebornú farbu, zatiaľ čo EW4 je presne to isté, ale v snehobielej farbe.

  Napriek prijateľnej cene je táto chladnička podstatne funkčnejšia ako najdrahší model v predchádzajúcom výbere. Do tohto modelu boli začlenené mnohé technologické pokroky posledných rokov. Najbežnejšou vecou je systém rozmrazovania a odmrazovania No Frost, ktorý funguje v oboch oddeleniach. Využíva tiež systém ionizácie vzduchu IonAir na dezinfekciu, adaptívne chladenie. Systém AdaptTech využíva inteligentné algoritmy na určenie najčastejšie využívaných časov dňa na základe týždenných štatistík. Počas týchto období chladnička automaticky zvyšuje intenzitu chladenia, aby udržala správnu teplotu napriek častému otváraniu dverí.

  Rozmery chladničky sú viac-menej štandardné pre takýto tvar – 60 × 185 × 59.2 cm. Materiály sú známe – steny sú vyrobené z tenkého kovu, plastové kovania. Nohy sú nastaviteľné, ale nie sú vybavené kolieskami na prepravu. Používatelia na to upozorňujú, hoci poukazujú na to, že vďaka relatívne nízkej hmotnosti nie je také ťažké premiestňovať chladničku z miesta na miesto po byte. Zariadenie váži pomerne málo – 57 kg, čo je takmer o 20 kg menej ako vyššie opísaný jednokomorový model Samsung RR-39 M7140SA. Chladnička je voľne stojaca, ale vďaka konštrukcii dverí ju možno zabudovať do výklenku širokého niečo vyše 60 cm. Objem chladiaceho priestoru 203 litrov, objem mraziaceho priestoru 99 litrov. Elektronické ovládanie so zobrazením stavu na vonkajšom indikačnom paneli. Mraziaci priestor umožňuje intenzívne zmrazenie až 12 kg potravín za deň. V prípade výpadku prúdu je k dispozícii funkcia udržiavania chladu až 17 hodín.

  Ďalšie funkcie: svetelná a zvuková signalizácia zvýšenia teploty, akustický signál otvorených dverí; superchladenie; supermrazenie; M

   tiFlow (viacprúdové chladenie vzduchom).

   chladnička je tichá, pretože je v prevádzke len jeden kompresor a systém No Frost je dobre navrhnutý. Hladina hluku až 38 dB pri správnej inštalácii a údržbe.

   Výhody

   • nízka hmotnosť;
   • No Frost rozmrazovanie v oboch komorách;
   • Funkcie superchladenia a supermrazenia;
   • autonómne udržiavanie nízkej teploty až 17 hodín;
   • adaptívny systém regulácie teploty;
   • ionizácia na dezinfekčné účely;
   • Najpriaznivejšia cena vo výbere.

   nevýhody

   • ťažkosti so závesom dverí;
   • žiadne kolieska na prepravu.

   Samsung RB-37 J5200WWW

   Hodnotenie: 4.6

   Samsung RB-37 J5200WW

   Druhá chladnička Samsung v našom prehľade, tentoraz už dvojkomorová a o niečo nižšej triedy ako vyššie opísaná jednokomorová, vďaka čomu je výrazne lacnejšia a zároveň poskytuje širšiu funkcionalitu. Ale je tu jedna vec, ktorá dáva tomuto modelu silnú výhodu – invertorový kompresor.

   Aby sme boli presní, takýto názov „menič“ nie je z technického hľadiska celkom správny. Chytilo sa to ako druh marketingového triku, ktorý sa drží. Tento typ kompresora v skutočnosti nič neinvertuje a ide o to, že je stále zapnutý a výkon sa reguluje plynulo, bez náhlych skokov, ako je to pri zapínaní a vypínaní bežných kompresorov. Chladnička nie je absolútne tichá, ako to nie je celkom možné pri domácich spotrebičoch, ale umožňuje dosiahnuť vyššiu účinnosť pri prijateľnom a nepríjemnom hluku.

   Chladnička je o niečo vyššia ako jej predchodkyňa, jej rozmery sú 59.5×67.5×201 cm, 70 kg hrubej hmotnosti. Aj v tom je jasná výhoda tohto modelu oproti iným modelom rovnakej veľkosti. Pri rovnakých rozmeroch sa tento model môže pochváliť väčším vnútorným priestorom. Využiteľný objem mrazničky je 98 litrov, objem hlavnej komory je 269 litrov. Zvýšenie kapacity je možné vďaka inovatívnej technológii Space Max – hrúbka izolácie stien sa znížila na minimum bez toho, aby sa znížila účinnosť.

   Už tak zväčšený priestor je racionálne rozdelený pomocou sklenených políc, plastových priehľadných vreciek na dverách a spodných zásuviek. V špeciálnom priestore, takmer uprostred priestoru chladničky, sa nachádza zóna čerstvosti, v ktorej sa udržiava optimálna teplota a vzduchové podmienky. Vďaka systému All-around Coo airflow sa v chladiacom priestore udržiava nastavená teplota v každom rohu

  • ng.

   A teraz priamo k našej téme. Maximálna výrobcom predpísaná hladina hluku tohto modelu je 38 dB. A tu je potrebné objasniť špecifiká fungovania invertorového kompresora. Pri prvom zapnutí alebo pri zapnutí po dlhšom čase, keď bola chladnička vypnutá, pracuje prakticky na maximálny výkon a pomerne dlho – od niekoľkých hodín až po deň. Je to potrebné, aby jednotka mohla dosiahnuť požadovanú teplotu s voliteľnou rezervou. Počas tejto doby môže hluk dokonca prekročiť deklarovanú maximálnu hodnotu. Potom sa prejavia všetky výhody invertorového kompresora – po zvyšok času bude systém pracovať na výkon potrebný na udržanie potrebnej teploty. Chladnička je takmer vždy tichá.

   Výhody

   • invertorový kompresor;
   • Žiadne rozmrazovanie Frost;
   • Väčší využiteľný objem pri rovnakej veľkosti;
   • Rovnomerné rozloženie chladu Všestranný Co-o
   • ng;
   • autonómne chladenie až 18 hodín;
   • super mraznička;
   • Indikácia stavu na externom displeji;
   • Je tu zóna čerstvosti;
   • Energetická účinnosť A+;
   • Jedna z najlacnejších chladničiek s invertorovým kompresorom.

   Nevýhody

   • hluk pri prvom zapnutí alebo pri poslednom použití.

   LG DoorCoo
  • ng+ GA-B509CLWL
  • Hodnotenie: 4.7

   LG DoorCoo<li></div><p>ng+ GA-B509CLWL“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/84216666196941-9120.jpg“ height=“421″ title=“LG DoorCoo</p><li>ng+ GA-B509CLWL“><p>Ďalej sa pozrieme na ďalšiu zaujímavú a funkčnú dvojkomorovú chladničku od značky LG. Aj v tomto prípade je princíp činnosti založený na invertorovom kompresore so všetkými vyššie opísanými výhodami a prevádzkovými vlastnosťami. Drahší ako predchádzajúci model, ale stále veľmi dostupný, ak vezmete do úvahy typ kompresora.</p><p>Aj tento model je dvojmetrový ako predchádzajúci, celkové rozmery sú 59.5×68.2×203 cm, hmotnosť 74 kg, kovový povrch, tmavostrieborná farba, elegantný moderný dizajn. Dvere na vonkajšej strane majú indikátor stavu, ovládanie je elektronické. Chladnička patrí do energetickej triedy A+ s ročnou spotrebou energie 325 kWh/rok. Pokrytie klimatických štandardov od normálnych po subtropické.</p><p>Preskúmajme výkon chladenia. Mraziaci výkon v mraziacom priestore približne 12 kg za deň. Existujú režimy supermrazenia a superchladenia. Chladnička je schopná udržať chlad nezávisle od prívodu elektrickej energie až 16 hodín. Žiadny výrobník ľadu.</p><p>Teraz k charakteristikám komôr a funkčným vlastnostiam priestoru. Kapacita chladiacej komory tohto modelu je 277 litrov, zatiaľ čo kapacita mraziacej komory je 107 litrov. Ako vidíme, dochádza k určitému posunu dôrazu smerom k zvýšeniu objemu mrazničky. To ovplyvňuje rozloženie funkčných zón. Napríklad v chladiacom priestore máme 4 police a jednu spodnú zásuvku na zeleninu. V mrazničke sú však až tri zásuvky-poličky.</p><p>Tento model zahŕňa všetky najlepšie osvedčené inovácie a technické pokroky. Po prvé, je tu systém odmrazovania a rozmrazovania No Frost, ktorý nevyžaduje žiadnu osobnú účasť majiteľa. Potom sa vďaka M</p><ul>S technológiou ti Air Flow je možné udržiavať rovnakú teplotu vo všetkých rohoch varnej komory. Použitím špeciálneho tesnenia Bio Shield s antibakteriálnym zložením sa vyriešil aj bežný problém s plesňami na tesneniach.<p>Pokiaľ ide o hluk, máme tu všetky rovnaké vlastnosti invertorového typu kompresorov, ktoré boli opísané v recenzii predchádzajúceho modelu. Jediným rozdielom je, že tu je dokonca aj špičková hladina hluku chladničky o niečo nižšia – 36 dB, takže aj pri prvom zapnutí bude chladnička menej hlučná ako mnohé analógové chladničky iných výrobcov.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>invertorový kompresor;</li><li>Autonómne chladiarenské skladovanie;</li><li>Žiadne rozmrazovanie Frost v oboch priehradkách;</li><li>veľká mraznička;</li><li>antibakteriálne tesnenie dverí;</li><li>viacprúdové chladenie vzduchom;</li><li>pohodlné elektronické ovládanie s indikáciou;</li><li>Odolnosť voči deťom;</li><li>atraktívny moderný dizajn.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>zväčšený mraziaci priestor na úkor chladiaceho priestoru nie je vhodný pre každého;</li><li>Dvere sa dajú otvoriť silou.</li></ul><h3>Sharp SJ-XE59PMSL</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Sharp SJ-XE59PMSL

   Teraz sa zameriame na ešte modernejšiu chladničku renomovanej japonskej značky Sharp. Okrem efektívnej techniky sa tento model vyznačuje aj vyššou kapacitou, úspornou spotrebou energie a výrazne nižšou hlučnosťou v porovnaní s vyššie uvedenými dvojkomorovými variantmi.

   Jednou z hlavných vlastností, ktoré spotrebitelia oceňujú na chladničke, je kapacita. Tu sú rozmery komôr impozantné – 148 litrov pre mrazničku a 430 litrov pre chladničku. Samozrejme, rozmery jednotky sú tiež slušné, ale len na šírku a do hĺbky – 80×73.5×185 cm – ako vidíte, tento model je ešte o takmer 20 cm nižší ako jeho predchodca. Dizajn je charakteristicky minimalistický, ale s niektorými prvkami, ktoré vytvárajú osobitý štýl.

   Všetky najbežnejšie chladiace funkcie sú integrované v chladničke s mrazničkou. SJ-XE59PMSL má zónu čerstvého suchého vzduchu, režimy supermrazenia a superchladenia, odmrazovanie a odmrazovanie s funkciou No Frost pre obe komory. Jeho mraziaci výkon v kilogramoch je 12 kg potravín za deň. K dispozícii je funkcia autonómneho skladovania pri nízkej teplote – až 19 hodín pri úplnom odpojení od elektrickej siete. K dispozícii je generátor ľadu. Osvetlenie je pre každú priehradku navrhnuté inak, čo výrobcovia často prehliadajú, ale spoločnosť sa viac než zodpovedne postarala o pohodlie používateľov.

   Priestor v chladiacej komore je celkom dômyselne a rozumne premyslený. Má výškovo nastaviteľné police, zásuvku na zeleninu a už spomínanú zónu Fresh. Chlad je rovnomerne rozvádzaný vďaka princípu viacprúdovej cirkulácie vzduchu. Využíva ionizáciu a dezodorizáciu vzduchu na dezinfekciu, prevenciu plesní a ochranu potravín pred rýchlym kvasením.

   A pokiaľ ide o hladinu hluku, stále drží rekord v našom rebríčku. Výrobca udáva hladinu hluku 27 dB, čo je neporovnateľne nižšia hladina hluku všetkých vyššie opísaných modelov. Takýto efekt dosiahli konštruktéri predovšetkým vďaka novému a jedinečnému invertnému kompresoru JTECH. Jeho prevádzkový výkon možno meniť v rozsahu 36 režimov! To znamená, že chladnička sa dokáže jemne prispôsobiť prevádzkovým podmienkam a jemne regulovať činnosť chladiaceho systému tak, aby sa v komorách udržali stanovené teploty.

   Výhody

   • Vysoká energetická účinnosť triedy A++;
   • inovatívny invertorový kompresor;
   • Minimálne, takmer rekordne nízke hladiny hluku;
   • superchladenie a supermrazenie;
   • Dlhotrvajúce autonómne chladiarenské skladovanie;
   • generátor ľadu;
   • zdvorilostné osvetlenie v oboch komorách;
   • Ionizácia a dezodorizácia na lepšiu dezinfekciu;
   • pôsobivý, moderný dizajn.

   Nevýhody

   • existujú sťažnosti na krehkosť políc;
   • nie každé dvere sa zmestia do šírky dverí pri dodaní k vám domov.

  • ebherr CBN 4835
  • Hodnotenie: 4.8

   <li></div><p>ebherr CBN 4835″ src=“/wp-content/uploads/2023/02/5531666196941-5020.jpg“ height=“421″ title=“</p><li>ebherr CBN 4835″><p>Výber najlepších tichých dvojdverových chladničiek časopisu Expertology uzatvára model renomovanej nemeckej značky</p><li>ebherr. Pripomeňme, že ide o významnú strojársku spoločnosť so 70-ročnou históriou. Známa prémiovou kvalitou svojich spotrebičov. Chladnička<li>ebherr CBN 4835 – drahší ako ostatné v tomto výbere, ale chýbajú mu niektoré inovácie, ktorými sa môžu pochváliť ostatní. Môže to znieť ako preplácanie značky, ale v skutočnosti ide skôr o špičkovú kvalitu, ktorá sa prejaví v dlhodobom horizonte.<p>Tu nemáme také „hrozivé“ rozmery na šírku a do hĺbky, ale chladnička je vyššia – 60×66.5x201cm. Vďaka výške však nie je priestrannejší. Rovnaký objem ako pri týchto rozmeroch – 242 litrov chladiaci priestor, 101 litrov mraziaci priestor. Dotykové ovládanie, ovládací panel na vnútornej strane.</p><p>Samostatná priehradka na čerstvé potraviny v priestore chladničky s objemom 109 litrov. Dôležitá poznámka, na ktorú sa oplatí upozorniť. Tento model sa môže pochváliť jednou z najúčinnejších zón čerstvosti, pokiaľ ide o stabilnú teplotu okolo nuly stupňov s optimálnou vlhkosťou. Takáto stabilita a maximálna čerstvosť bez zmrazenia je však možná len pri prísnom dodržiavaní návodu a správnom využívaní.</p><p>Chladnička pracuje so zvýšenou energetickou účinnosťou v súlade s normou A++, čo predstavuje len približne 186 kWh ročne. Mraziaca kapacita až 16 kg za deň v mraziacom priestore. Schopnosť zachovať nízke teploty až 24 hodín pri úplnom odpojení od napätia. Minimálna teplota v mraziacom priestore je 24 stupňov pod nulou. Rýchle a dynamické funkcie chladenia. Mraziaci priestor je vybavený aj dezodorantom na boj proti škodlivým mikroorganizmom.</p><p>Napriek tomu, že systém No Frost v tomto modeli je určený len pre mraziaci priestor, ktorý by mal už trochu znížiť hladinu hluku, a chladiaci okruh je len s jedným motorom, hladina hluku tohto modelu je výrazne vyššia ako u modelu Sharp SJ-XE59PMSL – 34 dB. Napriek tomu je to viac ako prijateľná hodnota vzhľadom na skutočnosť, že sa používa vysokokvalitný invertorový kompresor. V obdobiach minimálneho používania kompresor sotva dosahuje nulovú intenzitu – a tieto obdobia sú zvyčajne vyhradené na nočné používanie, keď je ticho chladničky s mrazničkou najviac potrebné.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>značka;</li><li>prémiová kvalita;</li><li>Energetická účinnosť A++;</li><li>Najúčinnejšia zóna čerstvého chladenia (pri správnej prevádzke);</li><li>autonómne chladiarenské skladovanie;</li><li>dezodorant;</li><li>ochrana pred deťmi;</li><li>výklopné dvere;</li><li>dobrý vzhľad.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>dotykové ovládanie zvnútra, bez externého displeja.</li></ul><h2>Najlepšie vstavané tiché chladničky</h2><p>Prechádzame k špeciálnej časti rebríčka najlepších tichých chladničiek Expertology na rok 2020, v ktorej sa pozrieme na modely špeciálneho formátu – na zabudovanie do kuchynského nábytku. Tieto modely tiež dosť požadoval, ako na úkor vstavaný umožňujú ušetriť užitočný priestor kuchyne, niekedy pomerne značné. Navyše je to ďalšia výhoda pre tých, ktorí oceňujú minimalistické interiéry, kde by mali byť skryté aj takéto veľké spotrebiče. Všetky tu uvedené modely okrem posledného sú najbežnejšie a najžiadanejšie, t. j. dvojkomorové modely so samostatným mraziacim priestorom. Jeden model Side by Side ako ilustrácia a príklad veľkorozmerných vstavaných spotrebičov.</p><h3>ATLANT XM 4307-000</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=ATLANT XM 4307-000

   Výber otvorí najlacnejšia vstavaná chladnička s relatívne nízkou hlučnosťou. Výrobca – bieloruská spoločnosť ATLANT Inc. s rovnomennou ochrannou známkou, ktorá je všeobecne známa v Rusku a SNŠ. Chladnička je technicky pomerne jednoduchá, a preto lacná. Napriek tomu v ňom nechýbajú niektoré technologické vylepšenia.

   Rozmery karosérie tohto modelu – 54x56x178 cm, hmotnosť bez obalu – 65 kg. Trieda energetickej účinnosti nie je taká vysoká ako u niektorých vyššie opísaných modelov, ale stále je najvyššia v absolútnej klasifikácii – A, s ročnou spotrebou energie 288 kWh. Objem chladiaceho priestoru 168 l, objem mraziaceho priestoru 80 l. Ovládanie je elektromechanické s otočným gombíkom vo vnútri komory.

   Medzi vlastnosti tohto modelu patrí: zmrazenie potravín v mraziacom priestore na 18 stupňov pod nulou; udržanie chladu pri výpadku prúdu až 16 hodín; akustický signál pri nesprávnom zatvorení dverí. Intenzita mrazenia je nízka – približne 3 kg potravín za hodinu.

   Význam nezávislého udržiavania chladu v uvedenom časovom rozsahu treba chápať ako zvýšenie teploty v mrazničke z 18 na 7 stupňov pod nulou. Funkcie superchladenia a supermrazenia nie sú k dispozícii. Princíp odmrazovania chladiacej komory je kvapkový, odmrazovanie mrazničky je manuálne – to je jedna z nevýhod aj napriek rozumnej cene.

   Vnútorný priestor chladničky je usporiadaný tak, aby čo najviac zodpovedal očakávaniam spotrebiteľov v tejto triede chladničiek. K dispozícii sú tri police z tvrdeného skla so zámkami a možnosťou nastavenia. Samostatná sklenená spodná polica – tiež odnímateľná, ale konštrukčne navrhnutá na jednu polohu. Štyri vreckové police na dverách. Jedna spodná priehľadná plastová zásuvka na zeleninu a ovocie. Mraziaci priestor má tri priehradky s plastovými nádobami.

   Z hľadiska hlučnosti je tento model na hranici podmienečne „tichého“ v marketingovom zmysle slova. Hlučnosť udávaná výrobcom by nemala byť vyššia ako 39 dB, čo je hodnota, ktorá pri správnom použití odráža skutočný výkon jednotky. Kompresor je bežná jednotka, nie invertor, ale vďaka absencii ďalšieho hluku zo systému No Frost, ktorý sa tu nepredpokladá, zostáva hluk v príjemných medziach.

   Oficiálna záruka na tento model od výrobcu je tri roky. Odhadovaná životnosť 10 rokov.

   Výhody

   • výklopné dvere;
   • Police sú vyrobené z odolného tvrdeného skla;
   • nezávislé chladiace úložisko;
   • Pohodlné a efektívne rozdelenie priestoru;
   • trojročná záruka;
   • Najvýhodnejšia cena v skupine.

   Nevýhody

   • nízka mraziaca sila;
   • manuálne odmrazovanie mraziaceho priestoru.

   Gorenje RKI 4182 E1

   Hodnotenie: 4.6

   Gorenje RKI 4182 E1

   Vstavaná chladnička slovinskej obchodnej značky Gorenje bude pokračovať vo výbere. Samotná strojárska spoločnosť je relatívne nedávno vo vlastníctve čínskej štátnej spoločnosti Hisense, ale montáž veľkých domácich spotrebičov sa stále vykonáva v továrni v Srbsku.

   Rozmery chladničky sú takmer rovnaké ako vyššie opísaný bieloSlovenská model – 54x54x177.7 cm. Relatívne nízka hmotnosť 53 kg. Energetická trieda je jedna z najvyšších – A++, s ročnou spotrebou energie 208 kWh. Chladiaci systém pracuje s invertorovým kompresorom, čo je hlavnou výhodou tohto modelu. Maximálna hlučnosť prevádzky podľa výrobcu 39 dB. V porovnaní s predchádzajúcim modelom s bežným kompresorom to možno neznie príliš pôsobivo, ale v tomto prípade je potrebné si uvedomiť, že vývojári vynaložili veľké úsilie na vytvorenie maximálnej funkčnosti pri minimálnych nákladoch.

   Rozmrazovanie v priehradkách je úplne rovnaké, asketické. Priestor chladničky je bezodkvapkávací a priestor mrazničky je manuálny. Rozdiel oproti najjednoduchším chladničkám je tu len v tom, že v mrazničke je použitá technológia FrostLess, ktorá sa nazýva zníženie intenzity tvorby námrazy v priestore, a to znamená, že ju bude potrebné odmrazovať oveľa zriedkavejšie.

   Objem chladiacej komory (účinný objem) je 189 l, objem mraziacej komory je 71 l. Mraziaci priestor má 5 nastaviteľných políc z tvrdeného skla a kovový stojan na fľaše. V zóne sviežosti sa prirodzene udržiava optimálna teplota a vlhkosť (HumidityControl). Medzi chladničkou a mrazničkou sa nachádza špeciálny priestor HiddenSpace. Môže sa použiť na akýkoľvek účel. Mraziaci priestor má tri zásuvky na potraviny, jedna z nich je veľká – 38 litrov.

   Príkon pripojenia pre túto chladničku s mrazničkou – 100 W. Jednookruhové chladenie, t. j. používa sa len jeden kompresor. Z výroby zmontované dvere sa otvárajú na pravej strane; v prípade potreby je možné dvere posunúť. Upevnenie nábytkových plôch – posuvný typ.

   Výhody

   • invertorový kompresor;
   • výklopné dvere;
   • Technológia FrostLess – znižuje tvorbu námrazy a ľadu v mrazničke;
   • funkciu Eco;
   • Priestranná a funkčná mraznička;
   • tajný úložný priestor HiddenSpace;
   • Relatívne prijateľná cena ako za „menič“.

   nevýhody

   • Manuálne odmrazovanie mrazničky.

  • ebherr ICUS 3324
  • Hodnotenie: 4.7

   <li></div><p>ebherr ICUS 3324″ src=“/wp-content/uploads/2023/02/3041666196941-3920.jpg“ height=“428″ title=“</p><li>ebherr ICUS 3324″><p>Tretí model v rade vstavaných chladničiek s minimálnou hlučnosťou je ďalším príkladom kvalitnej nemeckej značky</p><li>ebherr. Táto možnosť je podstatne drahšia ako jej predchodca, ale v novembri/decembri 2020 ju môžete ľahko nájsť s dobrou zľavou.<p>Rozmery vonkajšej skrine sú 56x55x177.2 cm, hmotnosť – 56.5 kg bez obalu. Prípustné prevádzkové podmienky pre klimatickú triedu sa pohybujú od subnormálnych po subtropické. Energetická účinnosť tohto modelu je vysoká – trieda A++ s ročnou spotrebou energie do 203 kWh. Ovláda sa pomocou tlačidiel a teplota sa zobrazuje na miniatúrnom displeji MagicEye LCD. Výklopné dvere, výklopné k nábytkovým čelám – posuvné.</p><p>„Čistý objem chladiaceho priestoru je 194 l, mraziaceho priestoru 80 l. Odmrazovanie chladiacej komory sa vykonáva kvapkami; mraziaci priestor sa môže odmrazovať ručne. Chladiaci priestor je rozdelený na štyri police z tvrdeného skla, z ktorých tri sa dajú nezávisle vyrovnať. V mraziacom priestore sú tri priehradky, ktoré sú obsadené výsuvnými zásobníkmi.</p><p>Intenzita mrazenia nie je príliš vysoká, ale je dvakrát vyššia ako u najlacnejších modelov – približne 6 kg potravín za deň. Funkcia supermrazenia s automatickým vypnutím po maximálne 65 hodinách. V prípade výpadku prúdu možno chlad uchovávať až 22 hodín.</p><p>Cirkuláciu chladiva tu zabezpečuje bežný kompresor bez invertora. Vďaka zavedeniu účinných technologických myšlienok a vysokej kvalite výroby však hladina hluku systému nepresahuje 35 dB.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Značka známa svojou dokonalou kvalitou;</li><li>jednoduchá obsluha;</li><li>funkčné oblasti v komorách;</li><li>veľké vrecká na dverách;</li><li>supermrazenie;</li><li>autonómne skladovanie v chlade až 22 hodín;</li><li>ochrana pred deťmi;</li><li>energeticky účinný, trieda A++.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>manuálne odmrazovanie mraziaceho priestoru.</li></ul><h3>Samsung <br />B260010WW</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Samsung</div><p>B260010WW“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/73916666196941-6120.jpg“ height=“423″ title=“Samsung <br />B260010WW“></p><p>Ďalšou chladničkou s mrazničkou v našom výbere najlepších tichých vstavaných modelov je pohodlný a funkčný model od spoločnosti Samsung. Dosahuje dobrú rovnováhu medzi inováciou a cenou. Pre mnohých bude rozhodujúcim faktorom samotná značka a takýto prístup k výberu tiež nie je nerozumný.</p><p>Rozmery chladničky sú len mierne – 54x55x177.5 cm, tiež pomerne nízka hmotnosť 57 kg. Vnútorný priestor je rozdelený medzi chladničku a mrazničku s úžitkovým objemom 196 a 72 litrov. Technológia SpaceMax sa používa na maximalizáciu dostupného priestoru. 291 kWh ročnej spotreby energie podľa normy A+. Jediný kompresor je tu invertorový, čo prispieva k značným výhodám tohto modelu. Hladina hluku by podľa výrobcu nemala prekročiť 37 dB a za normálnych prevádzkových podmienok táto hodnota platí.</p><p>Pokiaľ ide o chladenie, používa sa inovatívna technológia viacprúdovej cirkulácie vzduchu All-around Coo</p><li>ng, ktorý zabezpečuje rovnomernú teplotu v každom kúte chladničky. Mrazenie: viac ako 9 kg za deň. K dispozícii je funkcia Super-frost. V prípade výpadku prúdu možno chlad udržať až 14 hodín (teplota v mraziacom priestore sa postupne zvyšuje z minima na mínus 7 stupňov Celzia). Odmrazovanie priestoru chladničky a mrazničky – No Frost.<p>Medzi funkcie a užitočné doplnky patrí indikátor stavu, akustický signál pri nesprávnom zatvorení dverí, pohodlné tlačidlové prepínače funkcií, režim Holiday, dynamické chladenie, funkcia závesu dverí a detská poistka.</p><p>Používatelia nemajú prakticky žiadne sťažnosti na kvalitu, výkon a hlučnosť tohto modelu. Existuje však malé percento sťažností na nesplnené očakávania z hľadiska kapacity. Z hľadiska objemu máme v našej recenzii oveľa väčší model. Výrobca to však vždy jasne špecifikuje, takže stačí byť opatrný a rozhodnúť sa na základe informácií.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>značka;</li><li>Invertorový kompresor;</li><li>Žiadne rozmrazovanie Frost v oboch priehradkách;</li><li>Technológia SpaceMax pre viac priestoru;</li><li>Energetická účinnosť je A+;</li><li>supermrazenie;</li><li>sebestačné skladovanie v chlade až 14 hodín;</li><li>ochrana pred deťmi;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Priestorovo úsporný dizajn SBS 70I2 spája prvotriednu kvalitu s vysokou kvalitou a nízkou hmotnosťou.</li></ul><h3><li>ebherr SBS 70I2</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=<li></div><p>ebherr SBS 70I2″ src=“/wp-content/uploads/2023/02/5001666196941-2120.jpg“ height=“421″ title=“</p><li>ebherr SBS 70I2″><p>Náš výber uzatvára najdrahší, ale aj najfunkčnejší model tejto prestížnej značky</p><li>ebherr. Kombinuje prémiovú kvalitu, triedu a špičkové vyhotovenie Side by Side. Na tento formát chladničky sa zameria posledná časť nášho prehľadu a model<li>ebherr SBS 70I2 funguje ako malý spojovací.<p>Táto chladnička s mrazničkou sa skladá z dvoch samostatných oddelení rovnakých rozmerov – 55.9×54.4×177 cm každý. Ľavá bočná časť slúži ako veľký mraziaci priestor; pravá časť slúži ako chladiaci priestor. Cirkuláciu chladiva zabezpečuje jeden kompresor. Energetická účinnosť každého oddelenia je vysoká a spĺňa normu A++. Ročná spotreba elektrickej energie mraziacej časti je 222 kWh, chladiacej časti 106 kWh. pokrýva klimatické normy od subnormálnych po tropické, čo je najširší možný rozsah. Upevnenie dvierok na prednej strane kuchynskej linky je pevné, t. j. dvere na dvere.</p><p>Z hľadiska chladenia sú funkcie chladničky prehľadne rozdelené do sekcií. V mraziacom priestore možno zamraziť až 18 kg potravín za deň. Ak sa preruší napájanie, mraznička sa postupne ochladí na -7 stupňov Celzia až na 14 hodín – čo nie je zlý ukazovateľ autonómneho chladenia. Rozmrazovanie v oboch priehradkách – No Frost.</p><p>Analýza kapacity a rozdelenia zón chladničky s mrazničkou. Užitočný objem chladiaceho priestoru je 325 l, mraziaceho priestoru 213 l. V mraziacom priestore je 7 políc, z ktorých jedna je sklopná a 6 je výškovo nastaviteľných. Police sú vyrobené z tvrdeného skla. Dvere majú dve police na fľaše a tri na konzervy. Mraziaci priestor má 8 zásuviek s plnou výškou od podlahy po strop.</p><p>Hladina hluku tohto modelu ani pri takejto širokej funkčnosti a skladovacej kapacite neprekračuje prípustné limity komfortu: v mrazničke nie je viac ako 39 dB, v chladiacej komore do 34 dB.</p><p>Chladnička sa ovláda pomocou tlačidiel a prevádzkové režimy a teploty sa zobrazujú na kompaktnom displeji MagicEye. Chladnička informuje pomocou svetelných a/alebo zvukových signálov o nesprávnom zatvorení dverí, poruchách alebo podozrivých situáciách (napr. zvýšenie teploty v priestore).</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Prestížna nemecká značka;</li><li>prémiová kvalita materiálov a spracovania;</li><li>maximálne pokrytie klimatických zón;</li><li>vysoká energetická účinnosť – A++;</li><li>Vysoká rýchlosť zmrazovania;</li><li>Samostatné skladovanie v chlade až 14 hodín;</li><li>priehradka na víno;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h2>Najlepšie tiché chladničky Side by Side</h2><p>A nakoniec najfunkčnejšia, technicky najdokonalejšia, najobjemnejšia a najpohodlnejšia a zároveň najdrahšia chladnička – Side by Side. Vyššie sme sa pozreli na príklad jedného z nich, lenže išlo o vstavaný spotrebič, teraz sa pozrieme na výber voľne stojacich možností. Takéto chladničky majú okrem funkčnosti aj určitú príchuť prestíže a pohody. Mať niektorý z nich vo svojom dome alebo byte je znakom prinajmenšom nadpriemerného spoločenského postavenia. Odborníci spoločnosti Expertology pre vás samozrejme vybrali modely s minimálnou hlučnosťou.</p><h3>Samsung RS66N8100S9</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Samsung RS66N8100S9<li></div><p>ebherr SBS 70I2″ src=“/wp-content/uploads/2023/02/5001666196941-2120.jpg“ height=“421″ title=“</p><li>ebherr SBS 70I2″><p>Náš výber uzatvára najdrahší, ale aj najfunkčnejší model tejto prestížnej značky</p><li>ebherr. Kombinuje prémiovú kvalitu, triedu a špičkové vyhotovenie Side by Side. Na tento formát chladničky sa zameria posledná časť nášho prehľadu a model<li>ebherr SBS 70I2 funguje ako malý spojovací.<p>Táto chladnička s mrazničkou sa skladá z dvoch samostatných oddelení rovnakých rozmerov – 55.9×54.4×177 cm každý. Ľavá bočná časť slúži ako veľký mraziaci priestor; pravá časť slúži ako chladiaci priestor. Cirkuláciu chladiva zabezpečuje jeden kompresor. Energetická účinnosť každého oddelenia je vysoká a spĺňa normu A++. Ročná spotreba elektrickej energie mraziacej časti je 222 kWh, chladiacej časti 106 kWh. pokrýva klimatické normy od subnormálnych po tropické, čo je najširší možný rozsah. Upevnenie dvierok na prednej strane kuchynskej linky je pevné, t. j. dvere na dvere.</p><p>Z hľadiska chladenia sú funkcie chladničky prehľadne rozdelené do sekcií. V mraziacom priestore možno zamraziť až 18 kg potravín za deň. Ak sa preruší napájanie, mraznička sa postupne ochladí na -7 stupňov Celzia až na 14 hodín – čo nie je zlý ukazovateľ autonómneho chladenia. Rozmrazovanie v oboch priehradkách – No Frost.</p><p>Analýza kapacity a rozdelenia zón chladničky s mrazničkou. Užitočný objem chladiaceho priestoru je 325 l, mraziaceho priestoru 213 l. V mraziacom priestore je 7 políc, z ktorých jedna je sklopná a 6 je výškovo nastaviteľných. Police sú vyrobené z tvrdeného skla. Dvere majú dve police na fľaše a tri na konzervy. Mraziaci priestor má 8 zásuviek s plnou výškou od podlahy po strop.</p><p>Hladina hluku tohto modelu ani pri takejto širokej funkčnosti a skladovacej kapacite neprekračuje prípustné limity komfortu: v mrazničke nie je viac ako 39 dB, v chladiacej komore do 34 dB.</p><p>Chladnička sa ovláda pomocou tlačidiel a prevádzkové režimy a teploty sa zobrazujú na kompaktnom displeji MagicEye. Chladnička informuje pomocou svetelných a/alebo zvukových signálov o nesprávnom zatvorení dverí, poruchách alebo podozrivých situáciách (napr. zvýšenie teploty v priestore).</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Prestížna nemecká značka;</li><li>prémiová kvalita materiálov a spracovania;</li><li>maximálne pokrytie klimatických zón;</li><li>vysoká energetická účinnosť – A++;</li><li>Vysoká rýchlosť zmrazovania;</li><li>Samostatné skladovanie v chlade až 14 hodín;</li><li>priehradka na víno;</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>vysoká cena.</li></ul><h2>Najlepšie tiché chladničky Side by Side</h2><p>A nakoniec najfunkčnejšia, technicky najdokonalejšia, najobjemnejšia a najpohodlnejšia a zároveň najdrahšia chladnička – Side by Side. Vyššie sme sa pozreli na príklad jedného z nich, lenže išlo o vstavaný spotrebič, teraz sa pozrieme na výber voľne stojacich možností. Takéto chladničky majú okrem funkčnosti aj určitú príchuť prestíže a pohody. Mať niektorý z nich vo svojom dome alebo byte je znakom prinajmenšom nadpriemerného spoločenského postavenia. Odborníci spoločnosti Expertology pre vás samozrejme vybrali modely s minimálnou hlučnosťou.</p><h3>Samsung RS66N8100S9</h3><p>Hodnotenie: 4.5</p><div style=Samsung RS66N8100S9

   Chladničky Side by Side nemusia byť nevyhnutne všetky superdrahé. A aj modely špičkových značiek môžu byť cenovo viac či menej dostupné. Napríklad spoločnosť Samsung vyrába vysokokvalitné chladničky v rôznych cenových kategóriách a naši odborníci navrhli jednu z najlacnejších verzií s prijateľnou hlučnosťou.

   Najvýraznejšou charakteristikou chladničiek Side by Side v každom ohľade je veľkosť a rozmery, preto začnime práve nimi. Rozmery 91x77x178 cm a hmotnosť 113 kg bez balenia. Najbežnejšími materiálmi sú kov a plast. Dizajn je minimalistický a hranatý s lesklými otvorenými úchytkami z lešteného kovu. metalický strieborný povrch; výrobca ho nazýva „platinový“. Táto chladnička side-by-side vyzerá vynikajúco, rovnako ako všetky ostatné modely tohto radu. Ročná spotreba energie 420 kWh, spĺňa normu vysokej energetickej účinnosti A+.

   Chladivo v tejto chladničke s mrazničkou cirkuluje vďaka invertorovému kompresoru. Dva chladiace okruhy, inovatívny systém Twin Coo

  • ng Plus nezávisle reguluje teplotu v chladničke a mrazničke. Využíva tiež viacprúdovú cirkuláciu vzduchu M
    ti Flow pre rovnomernú distribúciu chladu. Rozmrazovanie v oboch komorách – No Frost. V prípade výpadku prúdu zostane mraznička chladná až 10 hodín. K dispozícii sú režimy „Dovolenka“ a rýchle zmrazenie.

    Chladiaci priestor s čistým objemom 411 litrov pozostávajúci zo 4 políc, 4 dverových vreciek, 2 priehradiek na ovocie a zeleninu a chladiaceho priestoru na mliečne výrobky. Užitočný objem bočnej mrazničky – 236 litrov. 4 sklenené police, 2 zásuvky, box na ľad.

    Režimy prevádzky sú riadené elektronicky. Režimy a teplota sa zobrazujú na modrom LED displeji. Výrobca zdôrazňuje, že výhodou tohto modelu je presná regulácia teploty s presnosťou na pol stupňa. Hladina hluku je hodnotená na maximálne 39 dB.

    Výhody

    • invertorový kompresor;
    • viacprúdová distribúcia vzduchu M
      ti Flow;
     • Žiadne odmrazovanie Frost v oboch priehradkách;
     • Twin Coo
     • ng Plus – nezávislá regulácia teploty v chladiacom a mraziacom priestore;
     • autonómne chladenie až 10 hodín;
     • rýchle zmrazenie;
     • Presná regulácia teploty s presnosťou na pol stupňa;
     • dramatický vzhľad;
     • najdostupnejšia cena vo výbere.

     Nevýhody

     • Pevne otvorené.

     LG GC-B247 JLDV

     Hodnotenie: 4.6

     LG GC-B247 JLDV

     LG Side by Side chladnička bude pokračovať v preskúmaní. Vo výbere tichých chladničiek v tomto vyhotovení sú tri modely, počnúc cenovo najdostupnejším modelom. Cenová dostupnosť je relatívna, pretože táto verzia je o polovicu lacnejšia ako predchádzajúca, ale je vyššej triedy a celkovo technologicky vyspelejšia.

     Celkové rozmery tohto modelu – 91.2×71.7×179 cm, hmotnosť – 103 kg. Exteriér je v rovnakom high-tech štýle s kovovými a kovu podobnými povrchmi a minimalistickým dizajnom. Zdvojnásobenie vizuálneho vplyvu elektronického ovládacieho priestoru pomocou LED indikátorov na vonkajšej strane. V predchádzajúcom modeli bol celý ukrytý vo vnútri, ale tu slúži ako ďalší dekoratívny prvok.

     Objem chladiaceho priestoru a funkčné zóny sú rozdelené takto. Chladiaci priestor s čistým objemom 394 l obsahuje 4 sklenené police s nastaviteľnou polohou a stacionárnu policu oddeľujúcu zásuvku na ovocie a zeleninu. Na dverách sú 4 vrecká. Mraziaci priestor má 5 políc a 4 dverové koše. Aby sa zabránilo vzniku plesní na tesneniach, materiál samotných tesnení obsahuje špeciálnu dekontaminačnú zložku Bio Shield.

     Mraziaci výkon mraziaceho priestoru až 12 kg za deň. V prípade výpadku prúdu možno chlad uchovávať až 10 hodín. Funkcia supermrazenia. Rovnako ako v mnohých iných moderných chladničkách sa aj tu používa technológia viacprúdovej výmeny vzduchu, ktorá rovnomerne rozdeľuje chlad do všetkých kútov vnútorného priestoru komory.

     Ročná spotreba energie tohto modelu je až 438 kWh. To v tomto kontexte zodpovedá štandardu vysokej energetickej účinnosti A+. Vďaka kvalitnému invertorovému kompresoru je prevádzkový hluk spotrebiča nižší ako 39 dB.

     Výhody

     • invertorový kompresor;
     • vysoká mraziaca kapacita;
     • Nezávislé skladovanie v chlade až 10 hodín;
     • Režim supermrazenia;
     • viacprúdová výmena vzduchu M
       Prietok vzduchu;
      • energetická účinnosť;
      • pohodlné elektronické ovládanie;
      • Indikácia LED;
      • atraktívny vzhľad.

      Nevýhody

      • Žiadne veľké nevýhody.

      LG DoorCoo
     • ng+ GC-B247SMDC
     • hodnotenie: 4.7

      LG DoorCoo<li></div><p>ng+ GC-B247SMDC“ src=“/wp-content/uploads/2023/02/6991666196941-9820.jpg“ height=“421″ title=“LG DoorCoo</p><li>ng+ GC-B247SMDC“><p>Ďalší model Side by Side v sérii je tiež vyrobený spoločnosťou LG a nie je o toľko drahší, ale v niektorých ohľadoch je o niečo lepší ako vyššie opísaný model. Aj vďaka niektorým inováciám, ktoré sa blížia k integrácii chladničky s mrazničkou do systémov, ako je inteligentná domácnosť alebo akýkoľvek iný systém integrácie spotrebičov.</p><p>Rozmery tohto modelu sú 91.2×73.8×179 cm, hmotnosť 113 kg. Dizajnu dominuje rovnaký minimalistický high-tech dizajn v kovovom odtieni s LED displejom a ovládacím panelom na prednej strane. Dizajn sa zásadne nelíši od predchádzajúcej verzie, len niektoré detaily. Energetická účinnosť jednotky nie je rekordná, ale stále vysoká, s ročnou spotrebou do 438 kWh, čo zodpovedá norme A+.</p><p>Pozrime sa na zónovanie chladiacich komôr. Využiteľný objem 406 litrov pre chladničku a 220 litrov pre mrazničku. Tri nastaviteľné police z tvrdeného skla, jedna pevná polica a dve priehradky na ovocie a zeleninu, plus ďalšie tri police pre vrecká na dverách. Mraznička má 4 police, 2 priehľadné nádoby a 4 vrecká na dverách. Jednoduchý výrobník ľadu.</p><p>Princíp činnosti je založený na invertorovom kompresore, ktorý už teraz poskytuje dobrú rezervu pre nízku hlučnosť. Hluk všetkých systémov totiž nepresahuje príjemných 39 dB, a to len v čase špičky. Po dosiahnutí potrebného chladiaceho výkonu pracuje spotrebič prakticky nehlučne. Rýchlosť mrazenia v mrazničke až 12 kg za deň. V prípade výpadku prúdu udrží primeraný chlad až 10 hodín. LG DoorCoo má funkciu supermrazenia. Bez rozmrazovania Frost v oboch priehradkách. Z bezpečnostných dôvodov je možné uzavrieť prístup detí uzamknutím ovládacieho panela s displejom. Sú však v takej výške, že malé deti na panel nedosiahnu, pokiaľ nie sú veľmi obratné.</p><p>Ide o technologicky najvyspelejší model v našom prehľade. Sú plné zaujímavých funkcií a užitočných inovácií. Okrem veľmi bežných funkcií, ako je supermrazenie a rozmrazovanie No Frost, je k dispozícii aj zóna čerstvosti s optimálnou vlhkosťou. Chladnička „vie“ vykonávať autodiagnostiku v automatickom režime. Na tento a mnohé ďalšie účely bola vydaná vlastná aplikácia LG ThinQ, ktorá umožňuje ovládať prevádzkové režimy chladničky na diaľku – zariadenie sa môže pripojiť k domácemu bezdrôtovému internetu prostredníctvom Wi-Fi.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Invertorový kompresor;</li><li>super mraznička;</li><li>Bez rozmrazovania Frost v oboch varných priestoroch;</li><li>Autonómne skladovanie v chlade až 10 hodín;</li><li>generátor ľadu;</li><li>zámok displeja (detský zámok);</li><li>oblasť čerstvých potravín;</li><li>Spoločnosť DoorCo<li>Smer prúdenia studeného vzduchu pre vrecká na dverách;</li><li>ovládanie cez Wi-Fi vrátane ovládania zo smartfónu;</li><li>atraktívny dizajn.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Neboli zistené žiadne hlavné nedostatky.</li></ul><h3>Hitachi R-S702PU2GS</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Hitachi R-S702PU2GS

      Teraz sa pozrime na zaujímavý a veľmi žiadaný, ale v kontexte našej témy trochu nejednoznačný model. Chladnička Hitachi R-S702PU2GS má mnoho výhod, ale jej slabinou je, že je najhlučnejšia v tejto kategórii. Mali by ste si však uvedomiť, že táto hlučnosť je relatívna, pretože ju porovnávame s najtichšími modelmi.

      A hneď na úvod si ujasnime, že táto hodnota šumu (až 41 dB) je tu z nejakého dôvodu a nie je to konštrukčná chyba. Ide o to, že tento model kladie dôraz na presnú reguláciu teploty a jej rovnomerné udržiavanie. Preto je kompresor zapnutý vyššie ako vo väčšine iných chladničiek.

      Prejdime k technickým špecifikáciám, ktoré sľubujú, že budú zaujímavé. S rozmermi 92×76.5×177.5 cm chladnička sa môže pochváliť priestrannými komorami. Užitočný objem chladiaceho priestoru – 337 l, mraziaceho priestoru – 228 l. Pri jednom kompresore sú dva chladiace okruhy. Mrazenie je tu vysoké – až 11 kg potravín denne. Veľmi dobrá je aj studená pamäť pre autonómnu prevádzku v prípade výpadku prúdu – až 18 hodín. Napriek tomu patrí k energeticky najúspornejším – jej ročná spotreba energie je do 350 kWh, čo v kontexte jej funkčnosti a výkonu zodpovedá hodnote A++.

      Priestor v úložných priestoroch je usporiadaný tak inteligentne, ako by masový kupujúci očakával. Táto chladnička je vybavená 5 policami z tvrdeného skla – jedna je stacionárna a ostatné sa dajú výškovo nastaviť zasunutím do drážok v stenách komory. V priestore chladničky sa nachádzajú aj dve priehľadné nádoby na ovocie a zeleninu. K dispozícii je samostatná zóna s čerstvými potravinami. Mraziaci priestor má 6 zásuvkových políc na uskladnenie potravín. Dvere oboch oddelení majú vrecká na rôznych úrovniach.

      Niekoľko slov o ďalších vlastnostiach tohto modelu. Ovládanie je tu elektronické, z externého panela s režimami zobrazenými na obrazovke LED. K dispozícii sú funkcie rýchleho zmrazovania a rýchleho chladenia a dynamické chladenie. V mraziacom priestore je jednoduchý výrobník ľadu. Dezodorant v priestore chladničky na zabránenie vzniku mikroorganizmov. Má prázdninový režim.

      Výhody

      • invertorový kompresor;
      • Trieda energetickej účinnosti A++;
      • Dva chladiace okruhy;
      • Vysoká mraziaca sila;
      • Dlhodobé skladovanie v chlade, keď je spotrebič vypnutý;
      • zóna čerstvosti;
      • dezodorant;
      • dôraz na čo najstabilnejšiu a najpresnejšiu teplotu;
      • veľký mraziaci priestor;
      • atraktívny dizajn.

      Nedostatky

      • najhlučnejší z tichých.

      LG GC-L247 CBDC

      Hodnotenie: 4.9

      LG GC-L247 CBDC

      A na záver nášho prehľadu najlepších tichých chladničiek v roku 2020 je podľa časopisu Expertology ďalšia značka LG, ktorej sa v posledných rokoch darí vyrábať kvalitné spotrebiče v širokej cenovej hladine. Základný prémiový model. Okrem funkcií „vlajkovej lode“ je aj naozaj tichý.

      Veľkosť chladničky je 91.2×73.8×179 cm, hmotnosť 114 kg. Vzhľad si zaslúži samostatnú pochvalu a „čestný odznak“. Výnimočne efektný exteriér – dizajnérom sa podarilo zachovať aktuálne módny minimalizmus v štýle high-tech a zároveň vytvoriť nenapodobiteľný štýl vďaka kombinácii špecifickej povrchovej štruktúry, odtieňu povrchovej úpravy a materiálu kovania.

      Prémiovou funkciou tohto modelu je dávkovač ľadu na ľavej strane prednej časti, ktorý dodáva ľad a ľadovú drť na koktaily a iné nápoje. Voda sa nabíja ručne, bez pripojenia na vodovod – a to ani nie je mínus, pretože mnohí dávajú prednosť zmrazeniu čistej balenej vody.

      Priestory chladiaceho priestoru sú usporiadané takto. Využiteľný objem chladiaceho priestoru: 405 l; objem mraziaceho priestoru: 196 l. Chladiaci priestor má štyri police z tvrdeného skla, samostatný stojan na víno, priehradku na syr a občerstvenie, tri dverové koše, zónu na čerstvé potraviny, dve nádoby na ovocie a zeleninu. Filter a dezodorizátor Hygiene Fresh+ na kontrolu čistoty vzduchu. Mraziaci priestor má dve priehľadné zásuvky, štyri otvorené police, dve vrecká na dverách.

      Prémiová úroveň tejto chladničky je viditeľná aj v tých najmenších detailoch. Napríklad police a kontajnery v oboch komorách majú účinné kovové sukne, ktoré majú nielen a nielen dekoratívnu funkciu, ale aj chránia materiál pred praskaním pri zaťažení a pôsobia ako druh výstuže.

      Mraziaca kapacita tohto modelu je až 12 kg potravín za deň. Mraznička vydrží chladná až 10 hodín v prípade výpadku prúdu. K dispozícii je supermraznička. Vrecká dverí s najvyššími tepelnými stratami sa dodatočne vyhrievajú studeným vzduchom pomocou technológie DoorCo

     • ng+.

      Podporuje aj vzdialené ovládanie aplikácií. Vaša chladnička vyžaduje len pripojenie Wi-Fi k domácemu internetovému pripojeniu.

      Výhody

      • invertorový kompresor;
      • „Vlajková funkcia;
      • vysoká mraziaca sila;
      • dlhodobé autonómne chladiarenské skladovanie;
      • podľa výsledkov testov najtichší vo výbere;
      • najvýraznejší vzhľad;
      • prémiové príslušenstvo;
      • dávkovač ľadu;
      • hygienický filter a dezodorant v priestore chladničky;
      • Diaľkové ovládanie cez Wi-Fi v aplikácii.

      Nevýhody

      • neboli zistené žiadne zásadné nedostatky.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: