6 najlepších chladničiek s invertorovým kompresorom

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné konzultovať.

Hrdinami tejto recenzie sú chladničky s invertorovým kompresorom. Na hodnotenie boli vybrané najlepšie modely domácich a zahraničných značiek. Pre lepšiu orientáciu sú nominované chladničky rozdelené do dvoch skupín – klasické dvojkomorové chladničky a viackomorové modifikácie.

Medzi kritériá výberu sme brali do úvahy nielen obľúbenosť výrobcu, pomer medzi cenou a funkčnosťou, ale aj použitú technológiu. Jedným z kľúčových faktorov je spoľahlivosť technológie potvrdená reálnymi prevádzkovými podmienkami. Na tento účel sme zohľadnili spätnú väzbu od majiteľov spotrebičov, ktorí dlhodobo používajú chladničky konkrétnych modelov a mohli si vytvoriť vlastný názor na vlastnosti, výhody a nevýhody zariadenia.

Všetky informácie boli prevzaté z rôznych otvorených zdrojov (trhoviská, recenzenti, webové stránky výrobcov, fóra atď.)..).

6 najlepších invertorových kompresorových chladničiek

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie dvojkomorové chladničky s invertorovým kompresorom3LG GA-B459SQUM64 990 €
2Samsung RB37A50N0WW/WT64 554 €
1
 • ebherr CN 4015
 • 79 400 €
  Najlepšie viackomorové chladničky s invertorovým motorom3Biryusa CD 466 I69 489 €
  2Haier HB18FGWAAARU143 999 €
  1Weissgauff WCD 486 NFX109 990 €

  Najlepšie dvojkomorové chladničky s mrazničkou s invertorovým kompresorom

  Táto kategória zahŕňa tri modely dvojkomorových chladničiek od obľúbených zahraničných výrobcov. Napriek tomu, že konštrukčné a prevádzkové princípy majú veľa spoločného, každý z nominovaných má niekoľko jedinečných vlastností, ktorými sa odlišuje od svojich konkurentov.

  LG GA-B459SQUM

  Hodnotenie: 4.8

  LG GA-B459SQUM

  LG GA-B459SQUM od kórejského výrobcu elektroniky a domácich spotrebičov otvára kategóriu najlepších dvojkomorových chladničiek s invertorovým motorom. Trojročná záruka, montáž v Rusku. Platí aj 10-ročná záruka na motor. Chladnička je vyrobená v bielej farbe, ale je k dispozícii aj v striebornej farbe. Rozdiel medzi modelmi spočíva v posledných dvoch písmenách označenia.

  Technika je vyhotovená v modernom dizajne s prvkami štýlového minimalizmu, preto sa harmonicky začlení prakticky do každej kuchyne. Za zmienku stojí najmä konštrukčná vlastnosť „nulová vôľa“, ktorá umožňuje inštaláciu chladničky do výklenku alebo jej montáž do rohu. Dvierka sa otvárajú o 90 stupňov, čo umožňuje voľné vysúvanie políc a zásuviek.

  Toto zariadenie možno ovládať prostredníctvom dotykového LCD displeja, na ktorom používateľ nastavuje teplotný režim v oboch komorách a aktivuje aj rôzne ďalšie funkcie.

  Hlavná priehradka má dve nádoby – jednu na ovocie a zeleninu a druhú na čerstvé mäso, ryby a bylinky. Špeciálna konštrukcia nádob a možnosť prispôsobiť vlhkosť (v prvom prípade) a teplotu (v druhom prípade) konkrétnemu typu potraviny, čím sa zabezpečia optimálne podmienky na dlhodobé skladovanie.

  Za zmienku stojí aj výklopná polička, ktorá umožňuje odložiť veľkú panvicu alebo iné veľké nádoby.

  Výhodou chladničky s mrazničkou je jej minimalistický dizajn, praktický displej s dotykovým ovládaním a nádoby na uchovávanie čerstvých potravín v rôznych. Nevýhodou je, že zabudované gombíky nie sú veľmi pohodlné.

  Vďaka použitiu moderných technológií umožňujúcich predĺžiť trvanlivosť potravín, premyslenej konštrukcii a presnej regulácii teploty sa model LG GA-B459SQUM stal jedným z najlepších medzi chladničkami s invertorovými motormi.

  Výhody

  • Oddelené skladovacie priestory pre rôzne potraviny.
  • Jednoducho použiteľný LCD displej s dotykovým ovládaním.
  • „Nulový odbavovací priestor.

  Nevýhody

  • Nepohodlné zabudované gombíky.

  Samsung RB37A50N0WW/WT

  Hodnotenie: 4.8

  Samsung RB37A50N0WW/WT

  Ďalším nominovaným je Samsung RB37A50N0WW/WT, tiež od kórejského výrobcu, rovnako ako predchádzajúci model v našom prehľade.

  Chladnička je k dispozícii v dvoch farbách, striebornej a bielej. Rozdiel medzi modelmi je v posledných dvoch písmenách/čísliciach označenia. Technika sa vyznačuje veľkou kapacitou vďaka systému SpaceMax (výrobca znížil hrúbku stien skrine, čím sa zväčšil vnútorný priestor, ale umožnil zachovať pôvodné vonkajšie rozmery). Výsledkom bol celkový objem 367 litrov pri výške 2 metre a šírke 60 cm.

  Poličky na vnútornej strane dverí sa dajú vybrať a premiestniť tak, aby lepšie vyhovovali dostupnému úložnému priestoru pre rôzne veľkosti nádob.

  Elektronický ovládací panel za dverami chladiaceho priestoru.

  Majitelia chladničky kladú dôraz na jej veľkú kapacitu, kvalitnú montáž a premyslené usporiadanie vnútorných políc. Neboli zistené žiadne závažné nedostatky, zaznamenaná zvýšená hlučnosť v prvých dňoch prevádzky (kým zariadenie nedosiahne nastavený režim), ako aj silné ohrievanie bočných stien pri nastavení maximálnej teploty v mrazničke.

  Chladničku s mrazničkou Samsung RB37A50N0WW/WT odporúčame pre jej spoľahlivosť, praktickosť a vysoký výkon.

  Výhody

  • Zvýšená kapacita.
  • Šikovne navrhnuté police.

  Nevýhody

  • Nadmerná hlučnosť pri prvom zapnutí spotrebiča.
  • Zahrieva sa po stranách, keď prejde na režim maximálneho mrazenia (podľa recenzií spotrebiteľov).

 • ebherr CN 4015
 • Hodnotenie: 4.9

  <li></div><p>EBHERR CN 4015″ src=“/wp-content/uploads/2023/04/72916666195491-156-.jpg“ height=“465″ title=“</p><li>EBHERR CN 4015″><p>Tri najlepšie dvojkomorové chladničky s invertorovým motorom</p><li>ebherr CN 4015 od nemeckého výrobcu. Spotrebiče sa montujú v Bulharsku, majú dvojročnú záruku výrobcu a životnosť minimálne 10 rokov.<p>Medzi vlastnosti modelu patrí dotykový ovládací panel za hornými dvierkami priehradky a jasné LED osvetlenie, ktoré nezaberá prakticky žiadny voľný priestor, má vysokú životnosť a nezahrieva sa.</p><p>Za zváženie stojí aj pohodlný dizajn rukoväte. Sú umiestnené vertikálne a majú integrované tlačidlá. Vďaka tomu môžete dvere ľahko otvoriť s minimálnym úsilím (aj keď máte plné ruky práce).</p><p>Keďže chladiaci systém používa F</p><ul>l Žiadny mráz a prítomnosť dvoch nezávislých okruhov umožňuje nielen regulovať teplotu v každom oddelení samostatne, ale tiež zabraňuje miešaniu pachov.<p>Tieto spotrebiče sú známe svojou robustnou konštrukciou a dobrou nosnosťou, ako aj jednoduchým ovládaním a jednoduchou obsluhou. Nevýhodou sú predražené produkty.</p><p>Európska konštrukcia, skutočná nemecká spoľahlivosť a dômyselne usporiadané police vo vnútri chladničky s mrazničkou</p><li>ebherr CN 4015 sa stal jedným z najlepších medzi obdobnými modelmi iných výrobcov.<h4>Výhody</h4><ul><li>Vysokokvalitná európska montáž.</li><li>Presné nastavenie teploty.</li><li>Tlačné rukoväte.</li><li>Dva samostatné chladiace okruhy.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoká cena.</li></ul><h2>Najlepšie viackomorové chladničky s invertorovým motorom</h2><p>Táto skupina zahŕňa tri modely viackomorových chladničiek s mrazničkou od medzinárodných a Slovenskách výrobcov. Všetci nominovaní sa tešia vysokej spotrebiteľskej dôvere a popularite, o čom svedčí aj prestížna známka „buyers‘ choice“ na portáli Yandex.Trh, ako aj prevažujúci počet pozitívnych reakcií od skutočných používateľov.</p><p>Napriek podobnému vzhľadu a technickým parametrom má každá chladnička svoje vlastné vlastnosti a výhody, ktorými sa odlišuje od konkurencie.</p><h3>Biryusa CD 466 I</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=Biryusa CD 466 I

  Biryusa CD 466 I od ruského výrobcu otvára kategóriu viackomorových chladničiek s invertorovým motorom. Model sa montuje v Číne a vzťahuje sa naň jednoročná záruka.

  Povrchová úprava z nehrdzavejúcej ocele na estetické začlenenie do moderných kuchýň. K dispozícii sú aj dve nové farby – béžová a čierna. Jediný rozdiel medzi modelmi sú posledné dve číslice označenia.

  Telo chladničky má 4 výklopné čelá a využiteľný priestor je rozdelený do 3 komôr. Hornú polovicu zaberá chladiaci priestor, zatiaľ čo v spodnej časti sú dve mrazničky, každá s vlastnými dverami.

  Elektronický ovládací panel s informačným displejom na ľavej prednej strane mraziaceho priestoru. Okrem nastavenia teploty si používatelia môžu zvoliť aj rýchle zmrazenie a chladenie, ako aj zabezpečenie ovládacieho panela proti vstupu detí.

  V hlavnej komore sa nachádza veľká nádoba na ovocie a zeleninu, tri police, ako aj policové podnosy na skladovanie potravín a nápojov. Tri zásuvky v každom priestore mrazničky.

  Celková kapacita je 460 litrov, čo je dostatočná kapacita pre potreby troj- až päťčlennej rodiny.

  Medzi výhody chladničky s viacerými zásuvkami patrí moderný dizajn, dobrá skladovacia kapacita a dobrá montáž. Nevýhody – v mraziacom priestore nie je osvetlenie a v hlavnom priestore je spoločná zásuvka na zeleninu namiesto dvoch samostatných. Ak chcete obsah vybrať, musíte otvoriť oboje dvere.

  Viackomorovú chladničku Biryusa CD 466 I odporúčame pre veľkú rodinu alebo pre používateľov, ktorí varia na týždeň naraz alebo si robia zásoby potravín.

  Výhody

  • Dizajn.
  • Kvalita vyhotovenia.
  • Kapacita.
  • Elektronické ovládanie.

  Nevýhody

  • Žiadne osvetlenie v mrazničke.
  • Jedna zásuvka na zeleninu namiesto dvoch samostatných (podľa spätnej väzby spotrebiteľov).

  Haier HB18FGWAAARU

  Hodnotenie: 4.8

  HAIER HB18FGWAAARU

  Ďalším modelom je Haier HB18FGWAAARU od obľúbenej čínskej značky domácich spotrebičov a elektroniky. Záruka na spotrebič je 1 rok a podľa výrobcu je jeho životnosť minimálne 7 rokov.

  Dôkladná štúdia dizajnu a funkčnosti, ako aj mimoriadne nízka spotreba energie triedy A++ (298 kWh/rok). Je to pomerne zriedkavý parameter chladničiek tejto triedy.

  Chladnička má tri priehradky a štyri čelá – dve výsuvné mraziace priehradky a veľkú hlavnú priehradku s dvoma výklopnými dvierkami.

  Zvláštnosťou je zóna čerstvosti, ktorá pozostáva z dvoch samostatných zásobníkov. Prvá udržiava teplotu -1 a vlhkosť približne 50 % („suchá“ zóna) – ideálna na skladovanie mäsa, rýb a morských plodov v pare. Druhý priestor má teplotu +1 stupeň a vlhkosť približne 95 % („mokrá“ zóna) – optimálne podmienky na skladovanie zeleniny, byliniek a ovocia.

  Rozsvietenie displeja v prípade výpadku napájania alebo akustický alarm v prípade dlhého otvorenia dverí. Teplotná autonómia až do 20 hodín.

  Okrem štandardných nastavení teploty umožňuje dotykový ovládací panel aktivovať ďalšie režimy, ako je rýchle chladenie, šokové chladenie alebo prázdninový režim.

  Okrem tradičnej misky na vajcia a výrobníka ľadu obsahuje balenie tenký hliníkový podnos, ktorý umožňuje zmrazenie potravín oveľa rýchlejšie ako v štandardných podmienkach.

  Výhody

  • Moderný dizajn, vysoká energetická účinnosť a premyslený dizajn umožnili modelu Haier HB18FGWAAARU stať sa jednou z najlepších viackomorových chladničiek vo svojej cenovej skupine.
  • Výhody:
  • Energetická účinnosť A++.
  • Dve zóny čerstvosti s rôznymi parametrami.
  • Až 20 hodín udržiavania teploty pri vypnutom napájaní.
  • Ďalšie režimy.

  Nevýhody

  • Zle navrhnuté rozloženie políc (podľa spätnej väzby od zákazníkov).

  Weissgauff WCD 486 NFX

  Hodnotenie: 4.9

  Weissgauff WCD 486 NFX

  Invertorový viackomorový spotrebič Weissgauff WCD 486 NFX uzatvára prehľad najvyššej triedy. Vyrobené Slovenskou značkou a registrované v Nemecku. Tento spotrebič je zmontovaný v Číne a vzťahuje sa naň záruka dva roky na spotrebič a 10 rokov na motor meniča.

  Model so štyrmi výklopnými čelami. Táto chladnička má jednu veľkú hlavnú komoru s objemom 268 litrov a dve mrazničky s celkovým objemom 133 litrov.

  Spotrebiče majú vonkajší dizajn z nehrdzavejúcej ocele, ktorý im dodáva štýlový a elegantný vzhľad. Zvláštnosťou tohto modelu je prítomnosť zóny čerstvosti s dvoma nádobami a možnosť manuálneho nastavenia úrovne vlhkosti. Používateľ si môže vybrať optimálny režim na dlhodobé skladovanie zeleniny, byliniek, ovocia a iných produktov.

  Vrchná časť priehradky je vybavená svetlom LED, ktoré poskytuje jasné a rovnomerné osvetlenie celej priehradky, zaberá minimum miesta a neohrieva vzduch.

  Elektronické ovládanie s dotykovým displejom na dverách chladiaceho priestoru.

  Medzi výhody modelu majitelia technikov zaraďujú moderný dizajn, dobrú kapacitu a tichú prevádzku. Nevýhod nie je veľa, ale existujú – displej nezobrazuje aktuálnu teplotu v komorách (iba nastavené hodnoty) a malý priestor medzi policami.

  Viackomorovú chladničku Weissgauff WCD 486 NFX možno odporučiť pre veľkú rodinu alebo ľudí, ktorí skladujú aktuálne produkty, ako aj pre tých, ktorí si chcú kúpiť moderné spotrebiče vysokej kvality s dobrou funkčnosťou a štýlovým dizajnom.

  Výhody

  • Moderný vzhľad.
  • Celková kapacita 40 litrov.
  • Jasné podsvietenie LED.

  Nevýhody

  • Na displeji sa nezobrazuje aktuálna teplota vo varnej komore.
  • malé vzdialenosti medzi policami (podľa recenzií zákazníkov); – jedinečný nepriľnavý povrch.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: