6 najlepších raclette strojov

*Najlepší mixér podľa redakcie. Naše výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Milovníci zdravej a pestrej stravy už počuli o takom prístroji, ako je raclette maker. Z technického hľadiska ide o obdobu grilu: vnútorná plocha na vyprážanie je malá panvica na prípravu porcií raclette – syrového sendviča s náplňou. Horná plocha zariadenia sa používa na grilovanie – rýb, zeleniny, mäsa. Predstavujeme 6 najlepších raclette strojov, ale predtým, ako vám povieme, aké sú a ako si správne vybrať.

Ako si vybrať

Raclette pece majú rôzny dizajn a úpravy. Ako sa zorientovať a vybrať ten správny?

 1. Napájanie.Záleží na tom, ako rýchlo sa jedlo uvarí. 400-600 W rakety – najlacnejšie riešenie – ale aj časovo najnáročnejšie z hľadiska doby varenia. Zariadenia s výkonom od 600 W do 900 W sú strednou úrovňou z hľadiska pomeru cena/výkon, ale najlepšie a najrýchlejšie sú zariadenia s výkonom od 1000 W.
 2. Fritovacie plochy sú vyrobené z rôznych materiálov. Raclette misky sú vyrobené z tvrdého kovu, ktorý by mal mať nepriľnavú vrstvu – umožní vám ľahko odstrániť syrové raklety, jedlo sa počas vyprážania na to neprilepí a starostlivosť o výrobok je jednoduchšia. Horná mriežka môže byť vyrobená z kameňa, ocele alebo liatiny. Silnejšie materiály sú vhodnejšie na vyprážanie mäsa a rýb – sú odolnejšie voči teplu.
 3. Regulátor teploty.Nastavenie ohrevných plôch je dôležité, pretože zelenina, mäso a syr majú rôzne teploty a časy varenia.
 4. Formulár.Nemá vplyv na kvalitu varenia a výkon, ale možno si ho vybrať podľa preferencií – štvorcový, obdĺžnikový alebo oválny.

Najlepšie hodnotenie raclettelette strojov

Teraz prinášame prehľad najlepších panvíc na pečenie raclette.

Nomináciapriestornázov výrobkucena
Najlepšie hodnotenie stojanov1Steba RC 4 Plus14 000€
2Kitfort KT-16515 300€
3

princezná 162820

4 500€
4Clatronic RG 35185 300€
5Kitfort KT-16494 500€
6Clatronic RG 35174 000€

Steba RC 4 Plus

Hodnotenie: 4.9

Steba RC 4 Plus

Jedna z najlepších rmaliet svojho druhu. Je výkonný, má príkon 1450 W a dokáže rýchlo roztaviť akýkoľvek druh syra a pripraviť rôzne pokrmy. Horný gril je rozdelený na dve časti: liatu rebrovanú dosku a hladký masívny kameň, ktorý sa rovnomerne zahrieva po celej ploche, je ideálny na prípravu rýb a morských plodov. Zariadenie má reguláciu teploty, termostat na udržiavanie správnej teploty pre každý výrobok. Mini podnosy s nepriľnavým povrchom na raclette v sade 8, všetky sa súčasne zmestia do prístroja. Jednoduchá údržba, rovnako ako odnímateľné grilovacie bloky. A má poličku na ohrievanie potravín.

Steba RC 4 Plus je výkonná a funkčná, možno ju používať v amatérskych aj profesionálnych kuchyniach; varenie sa s ňou stáva kulinárskou cestou a na žiadneho kuchára sa nepráši – je vždy po ruke. Veľkosť pracovnej dosky – 37×39 cm.

Priemerná cena – približne 13000 €.

Výhody

 • Dobrý výkon s regulovateľnými vykurovacími plochami;
 • Odnímateľné fritovacie plochy s nepriľnavým povrchom;
 • 8 panvíc v súprave.

Nevýhody

 • Vysoká cena.

Kitfort KT-1651

Hodnotenie: 4.8

Kitfort KT-1651

Na druhom mieste je nemenej výkonný raclette gril Kitfort KT-1651 s príkonom 1,5 kW. Má tiež termostat a regulátor teploty, svetelný indikátor teploty, dodáva sa s 8 raclette panvičkami, na vrchu je veľká fritovacia plocha. Výrobca pridal aj dosku na vyprážanie palaciniek.

Kým sa syrové palacinky smažia, môžete si na grile s nepriľnavým povrchom pripraviť náplne – zeleninu alebo mäso; na ryby a morské plody je ideálny monolitický kameň – spočíva na grilovacej ploche. Príručka Kitfort KT-1651 obsahuje niekoľko zaujímavých receptov. Používatelia sú nadšení z raclette makera a odporúčajú ho na zakúpenie. Mimochodom, od svojho hodnoteného predchodcu sa líši len veľkosťou – 45×28 cm, je o niečo užší.

Priemerná cena – približne 5000 Euro.

Výhody

 • 8 panvíc a vyberateľný fritovací kameň
 • Veľká horná plocha;
 • Súčasťou balenia je doska na vyprážanie palaciniek;
 • Recepty v príručke.

Nevýhody

 • Nie je definované.

princezná 162820

Hodnotenie: 4.7

Princezná 162820

Ďalší rackletovač v prehľade Princess 162820 má pracovnú plochu s rozmermi 56 × 24 cm, ktorá umožňuje pripraviť väčšie množstvo polevy na racketové prídavky a prílohy naraz. Má 8 minipanvičiek, ku každej je priložená samostatná drevená špachtľa, takže môžete usporiadať párty pre celú rodinu. Grilovacia plocha je rozdelená na 2 časti: rebrovaný nepriľnavý povrch na mäso a zeleninu a kamenný povrch na jemné morské plody a iné prílohy.

Všetky povrchy sa ľahko udržiavajú – kov je potiahnutý nepriľnavou vrstvou, ktorá uľahčuje údržbu. Príkon 1300 W – optimálny na rýchle vyprážanie. Jeho hlavným lákadlom je hrubý kábel, ktorý je dlhý 2 m, zatiaľ čo jeho predchodcovia mali iba 1 m. Na tele je regulátor tepla a kontrolka teploty.

Priemerná cena – od cca 4000 Euro.

Výhody

 • Veľká varná plocha;
 • 8 panvíc s jednotlivými drevenými špachtľami
 • Odnímateľná kamenná mriežka;
 • 2 metre sieťového kábla.

Nevýhody

 • Nie je definované.

Clatronic RG 3518

Hodnotenie: 4.6

Clatronic RG 3518

Raclettelettelette gril Clatronic RG 3518 je tiež pomerne výkonný – 1400 W, umožňuje pripraviť syr akejkoľvek tvrdosti, mäso, ryby, prílohy v priebehu niekoľkých minút. Telo raclette grilu je vyrobené z plastu, ale všetky pracovné komponenty sú kovové a grilovacie dosky sú potiahnuté nepriľnavým povrchom, s ktorým musíte byť opatrní a na vyberanie potravín používať len drevené špachtle. Výrobca poskytol rukoväť, ktorá sa nezahrieva – veľmi pohodlné riešenie, pretože nie všetky modely sú vybavené touto funkciou. Regulácia teploty pomáha ovládať regulátor a kontrolku na paneli.

Súprava Clatronic RG 3518 tradičná – 8 panvíc, drevené špachtle na ne, kameň na gril, ktorý zaberá polovicu hornej plochy na súčasné vyprážanie viacerých príloh. Pracovná veľkosť grilu – 46 x 23 cm.

Priemerná cena – asi 5000 Euro.

Výhody

 • Panvice s drevenými špachtľami;
 • Ochrana rukoväte pred teplom;
 • Regulátor teploty a kontrolka;
 • Veľká plocha na grilovanie.

Nevýhody

 • Krehký nepriľnavý povlak.

Kitfort KT-1649

Hodnotenie: 4.5

Kitfort KT-1649

Ďalší najpopulárnejší rakletnitsa Kitfort KT-1649 menej výkonný ako jeho predchodca – 1200 wattov, predtým preskúmaný model rovnakého výrobcu – 1500 wattov. Pomerne malá varná plocha s rozmermi 25,5 x 19,5 cm je ideálna na varenie pre malé stretnutie alebo v rodinnom kruhu. Súčasťou balenia je 8 minipanvičiek a drevené špachtle na jemný útok na nepriľnavý povrch. Grilovací panel sa mení na palacinku, polovica povrchu je monolitický kameň na vyprážanie morských plodov, rýb.

Používatelia hovoria o prístroji Kitfort KT-1649 pozitívne, pričom si všímajú dobrý výsledok – kvalitné grilované jedlo a schopnosť usporiadať rôzne hostiny.

Priemerná cena – od 4400 Euro.

Výhody

 • Vymeniteľná grilovacia a palacinková doska;
 • Drevené špachtle pre každý mini podnos;
 • Optimálny pomer ceny a kvality.

Nevýhody

 • Relatívne malá grilovacia plocha.

Clatronic RG 3517

Hodnotenie: 4.4

Clatronic RG 3517

Najmenší raclette v našom prehľade Clatronic RG 3517 sa bude pýšiť miestom v malej kuchyni. Jeho grilovacia doska a grilovacia panvica majú kvalitný nepriľnavý povrch, termostat s indikátorom teploty a regulátorom teploty.

Raclette má oválny tvar s rozmermi 40×30 cm, nie štvorcový, čo však nebráni umiestneniu 8 panvičiek do stredu zariadenia. Na hornej strane je miesto na výmenu dosiek (hladkých a drážkovaných) na prípravu rôznych príloh, ale kameň nie je súčasťou balenia. Na vyprážanie zeleniny, rýb a mäsa je potrebné vybrať panvicu a určiť jej teplotu ohrevu.

Všeobecne platí, že používatelia zanechávajú odporúčané recenzie pre raclette Clatronic RG 3517, dokonale sa hodí do kuchynskej domácnosti a nájde miesto na firemných stretnutiach.

Priemerná cena – od 3000 Euro.

Výhody

 • Vymeniteľné grilovacie dosky na rôzne druhy potravín;
 • Regulácia teploty;
 • Kompaktná veľkosť;
 • Panvice na vyprážanie s drevenými špachtľami sú súčasťou balenia.

Nevýhody

 • Žiadny kameň na vyprážanie rýb a morských plodov.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: