6 najlepších umývačiek riadu Bosch

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tieto informácie sú subjektívne a nepredstavujú odporúčanie na nákup. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

Umývačky riadu Bosch sú najmodernejšie spotrebiče, ktoré vás zbavia starostí s umývaním riadu. Pred kúpou kuchynského pomocníka sa oplatí pozrieť si dôležité kritériá výberu a zistiť, ktoré modely nemeckej spoločnosti sú považované za najobľúbenejšie.

6 najlepších umývačiek riadu Bosch

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie umývačky riadu Bosch plnej veľkosti1Bosch SMS6HMW01R45 830 €
2Bosch SMV25FX03R38 007 €
3Bosch SMS25FW10R33 190 €
Najlepšie úzke umývačky riadu Bosch1Bosch SPD8ZMX1MR71 900 €
2Bosch SPS4HMI3FR37 490 €
3Bosch SPV6HMX4MR53 990 €

Najlepšie umývačky riadu Bosch plnej veľkosti

Bosch SMS6HMW01R

Skóre : 4.9

Bosch SMS6HMW01R

Klasický dizajn tohto modelu. Jeho kryt je natretý známou bielou farbou a ovládací panel sa nachádza na hornej strane. Dotykové tlačidlá sa používajú na výber programu. Zo začiatku sa vám to môže zdať náročné, ale stačí, ak si ho párkrát vyskúšate.

Keďže spotrebič patrí k plnohodnotným typom (jeho šírka a hĺbka sú po 60 cm), je pripravený poňať veľké množstvo riadu. Nemecký výrobca uvádza, že má celkovo 13 súprav, a možno mu veriť. To neznamená, že kvôli umývačke riadu budete platiť viac peňazí za spotrebu vody. Nie, na jeden štandardný cyklus spotrebujete len 9,5 litra. Pokiaľ ide o elektrickú energiu, zvyčajne stojí 1 kWh – vo väčšine Slovenskách miest to predstavuje štyri alebo päť Euro. Samozrejme, existujú aj energeticky úspornejšie umývačky riadu, ale často sú menej objemné.

Hlavnou vlastnosťou tohto modelu je možnosť ovládať ho zo smartfónu. V skutočnosti to však nie je až také dôležité – mnohí ľudia túto funkciu používajú len na to, aby dostali oznámenie o ukončení procesu. Výrobca tiež tvrdí, že proces sušenia zabíja až 99,99 % baktérií. Dôležité je, že do nej nepreniká špina zvonku – riad vyschne, keď sú dvierka hermeticky uzavreté.

Spotrebič obsahuje technológiu AquaStop. To znamená, že neexistuje absolútne žiadna ochrana proti úniku. Ak veríte spoločnosti Bosch, potom ani prasknutie nabíjacej hadice nebude problém! A nemôžete sa pomýliť, pretože Nemci ponúkajú 10-ročnú záruku na poškodenie!

Umývačka riadu je tiež veľmi tichá. Merania v tesnej blízkosti vykazujú iba 44 dB. Je to len o niečo hlasnejšie ako prevádzka priemernej chladničky vo vedľajšom dome.

Výhody

 • Veľká kapacita;
 • Dobre bojuje proti väčšine baktérií;
 • Hladina hluku nie je príliš vysoká;
 • Pohodlné ovládanie;
 • Upozornenia môžete dostávať do smartfónu;
 • Používa samočistiaci filter;
 • Nízka spotreba vody;
 • Horný kôš je ľahko polohovateľný.

Nevýhody

 • Vysoké náklady.

Bosch SMV25FX03R

Hodnotenie: 4.8

Bosch SMV25FX03R

Chceli by ste umývačku riadu so skrytým ovládacím panelom, aby nebola nápadná a nenarúšala usporiadanie vašej kuchyne?? V takom prípade odporúčame Bosch SMV25FX03R. Všetky jeho tlačidlá sú na hornom okraji dverí. To znamená, že ich môžete vidieť len po otvorení. Ovládací panel sa dá ľahko naučiť. Po niekoľkých spusteniach budete presne vedieť, ktorý program vybrať.

Tento model je určený pre tých, ktorí majú radi ticho. Prax ukazuje, že činnosť stroja je počuteľná len v jeho bezprostrednej blízkosti. Za to treba poďakovať invertorovému motoru. Prispieva tiež k nižšej spotrebe energie. Napriek tomu nemôžete povedať, že spotrebič neodvádza dobrú prácu. Najčistejší riad získate, aj keď doň vložíte všetkých 13 súprav. Mimochodom, priestor v tomto stroji je ľahko nastaviteľný. Vďaka tomu ho môžete starostlivo optimalizovať presne pre pokrmy, ktoré máte k dispozícii. Pravdepodobne hlavný rozdiel medzi plnohodnotnými a úzkymi umývačkami riadu Bosch.

Keďže ovládací panel je skrytý, výrobca musel nájsť iný spôsob, ako používateľa upozorniť, že proces umývania ešte nie je dokončený. Nemci sa preto rozhodli pre svietiacu bodku na podlahe. Ak tam nie je, môžete bez obáv vybrať čistý riad.

Výhody

 • K dispozícii je päť programov;
 • Ovládací panel sa nachádza na vnútornej strane dverí;
 • Je tu výmenník tepla;
 • Hladina hluku nie je príliš vysoká (48 dB);
 • Obrovská kapacita;
 • Vnútorný priestor sa dá ľahko optimalizovať;
 • Používa samočistiaci filter.

Nevýhody

 • Vysoké náklady;
 • Hlasitý zvuk otvárania priehradky na prací prostriedok;
 • Nie najdlhšie fungujúci senzor soli.

Bosch SMS25FW10R

Hodnotenie: 4.7

Bosch SMS25FW10R

Jedna z najlacnejších umývačiek riadu plnej veľkosti od spoločnosti Bosch. Nie je preto divu, že sa v prístroji používa známa biela farba. Ovládací panel, podobný ovládaniu práčok nižšej triedy, je prekvapivo nenápadný. Čo je však dôležitejšie, zariadenie je priestranné a efektívne.

Podobne ako mnoho modelov plnej veľkosti je aj tento model pomerne tichý. Pri meraní špeciálnym prístrojom generuje maximálne 48 dB. Takmer každá práčka je hlasnejšia. A mnohí z nás pri používaní chladničky s mrazničkou nerobia ani zďaleka toľko hluku.

Charakteristickým znakom Bosch SMS25FW10R je tretí stupeň nabíjania VarioDrawer. A vo vnútri má dostatok miesta až na 13 prestieraní. Za zmienku stojí aj jednoduchá optimalizácia vnútorného priestoru. To umožňuje umývať aj veľmi veľké hrnce a panvice.

Špeciálny cyklus plákania zvyšuje teplotu vody a znižuje teplotu plákania. To umožňuje dokonalé sušenie riadu. Ďalšou dôležitou funkciou tohto modelu je systém AquaStop. Táto antikorózna funkcia odolná proti rozliatiu. Výrobca poskytuje 10-ročnú záruku. Ak sa počas tohto obdobia niečo stane, určite vám to preplatí.

Rovnako ako takmer všetky kuchynské spotrebiče Bosch má uzamykateľný ovládací panel. Zabráni vášmu dieťaťu, aby ho náhodne spustilo. K dispozícii je aj optimálne rozpúšťanie tabletovaných pracích prostriedkov – môžete si byť istí, že všetky chemikálie pôsobia v správnom množstve a v čase určenom ich výrobcom. Za zmienku stoja aj jednodotykové autoprogramy.

Napriek svojej veľkosti spotrebuje táto umývačka riadu iba 9,5 litra vody. Pokiaľ ide o štandardný spotrebič, je to prinajmenšom. Mimoriadne tichý chod znamená, že spustenie môžete ľahko odložiť na noc – najmä ak máte v tomto čase zníženú tarifu za elektrinu.

Výhody

 • Gril je vybavený kvalitným systémom ochrany proti rozliatiu;
 • Nízka hladina hluku;
 • Nízka spotreba vody;
 • Jednoduchá optimalizácia vnútorného priestoru;
 • Pre plastové riady existuje samostatný prevádzkový režim;
 • Veľká kapacita.

Nevýhody

 • Nie najlepší dizajn.

Najlepšie úzke umývačky riadu Bosch

Bosch SPD8ZMX1MR

Hodnotenie: 4.9

Bosch SPD8ZMX1MR

Umývačka riadu je nielen tenká, ale aj vstavaná. Inými slovami, 44,5 cm širokú skrinku ľahko schováte do kuchynskej linky. Pri tejto konštrukcii nebolo možné umiestniť ovládací panel kdekoľvek na prednej strane. Namiesto toho sa premiestnil na horný okraj dverí. To však neznamená, že sa nedozviete zostávajúci čas sušenia. Premieta sa priamo na podlahu. V číslach, nie ako lúč alebo bodka! Veľmi výhodné. Po dokončení procesu budete nielen počuť zvukový signál, ale dostanete aj upozornenie – nezabudnite synchronizovať svoj smartfón s umývačkou riadu.

Napriek skromným rozmerom sa spotrebiče môžu pochváliť veľkorysou kapacitou. Vo vnútri je miesto až na desať súprav riadu! Najmä ak je dostupný priestor inteligentne optimalizovaný, napr. premiestnením horného koša. Počas samotného procesu sušenia budú dvierka pevne zatvorené. Tým sa zbavíte prevažnej väčšiny baktérií. Riad je čo najčistejší. Inak to ani nemôže byť, pretože používa dvojitý horný nosník.

Spoločnosť Bosch poskytuje na svoje najdrahšie výrobky dlhú záruku. Táto vstavaná umývačka riadu nie je výnimkou. Záruka proti hrdzaveniu až na desať rokov. Keďže väčšina vnútorných častí je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele. Má tiež systém AquaStop, ktorý úplne eliminuje možnosť úniku vody – a presne to robí aj Bosch SPS4HMI3FR.

Výhody

 • Perfektne implementovaný ukazovateľ zostávajúceho času;
 • Dá sa ovládať hlasovým asistentom;
 • Odstraňuje prevažnú väčšinu baktérií;
 • Dlhá záruka od výrobcu;
 • Používa dvojitú umývačku riadu nad hlavou;
 • Inteligentne optimalizovaný vnútorný priestor;
 • Nízka hladina hluku;
 • Vnútorné osvetlenie.

Nevýhody

 • Veľmi dobrá hodnota za peniaze.

Bosch SPS4HMI3FR

Hodnotenie: 4.8

Bosch SPS4HMI3FR

Voľne stojace umývačky riadu majú najčastejšie známy dizajn s bielym povrchom. Vždy však existujú výnimky z pravidla. Bosch SPS4HMI3FR je toho najlepším príkladom. Jeho puzdro je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Vďaka tomu spotrebič vyzerá skvele vedľa striebornej chladničky. alebo v blízkosti umývadla z rovnakého materiálu. Nebude aktívne zbierať odtlačky prstov, pretože povrch je lakovaný.

Má moderný ovládací panel na prednej strane. Pozostáva z množstva fyzických tlačidiel a miniatúrneho displeja, ktorý zobrazuje zostávajúci čas. Nie je potrebné spoliehať sa len na tento ovládací panel. Príkazy na umývanie riadu môžete zadávať aj prostredníctvom hlasovej asistentky Alice.

Môžete si byť istí, že riad bude úplne čistý. Ide o to, že výrobca dokázal nájsť miesto pre dvojité horné rameno vo vnútri. Voda sa dostane na celý riad. Dokonca aj takú, ktorá sa nachádza niekde v odľahlom kúte.

Riad sa vysuší len vtedy, keď sú dvierka zatvorené. To znamená, že nebude zachytávať žiadne zbytočné baktérie. Ďalšou dôležitou vlastnosťou tohto modelu je 10-ročná záruka proti hrdzaveniu. Nemecká spoločnosť zároveň zaručí, že nedôjde k úniku vody, pretože je tu implementovaný systém AquaStop.

Inak ide o známu úzku umývačku riadu, ktorá má vďaka svojej cene oproti konkurencii niekoľko výhod. Napríklad je pomerne tichý. Dokonale rozpúšťa aj pracie prostriedky. Výrobca jej tiež poskytol špeciálny prevádzkový režim, ktorý výrazne zvyšuje teplotu vody pre dokonalé sušenie. S týmto optimalizovaným vnútorným priestorom je všetko v poriadku.

Výhody

 • Elegantný vzhľad;
 • Existuje ochrana proti úniku;
 • Vnútorný priestor je dokonale optimalizovaný;
 • Pojme 10 súprav riadu;
 • Používa sa dvojitá horná páka;
 • K dispozícii je hlasové ovládanie zo smartfónu;
 • Nie je veľmi hlučný.

Nevýhody

 • Cenovka nebude vyhovovať každému;
 • Spodný kôš sa niekedy omylom odstráni z koľajníc.

Bosch SPV6HMX4MR

Hodnotenie: 4.7

Bosch SPV6HMX4MR

Vysoké náklady na túto umývačku riadu sa vysvetľujú tým, že ju možno zabudovať do. Je to tiež jeden z najpriestrannejších modelov. Aspoň medzi tými, ktoré sú tak úzke.

Keďže spotrebič patrí medzi vstavané, jeho tvorcovia museli dobre premyslieť, ako presne skryť ovládací panel. Preto ho umiestnili na vnútornú stranu dverí. Keď je otvorená, môžete stláčaním tlačidiel vybrať konkrétny program. Na displeji sa zobrazuje aj prevádzkový čas vo zvolenom režime. Keď sú však dvere zatvorené, celý panel sa skryje. Nemci to našťastie pochopili. Výsledkom je miniprojektor, ktorý zobrazuje zostávajúci čas priamo na podlahe.

Aj keď do nej vložíte všetkých 10 súprav riadu, nespotrebuje žiadne významné množstvo vody. Spotrebič tiež patrí do pomerne vysokej triedy spotreby energie. Je to skrátka voľba, ktorú by mali urobiť všetci ľudia, ktorí si uvedomujú svoj rozpočet. Je to však dvojsečná zbraň, pretože samotná umývačka riadu nie je práve lacná. Je to preto, že používa vysokokvalitné materiály. Bosch SPV6HMX4MR je takmer celý vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Nie je prekvapením, že nemecký výrobca ponúka 10-ročnú záruku proti hrdzaveniu. A čo viac, tu implementovaný systém proti vyliatiu – výrobca tento systém nazýva AquaStop.

Napriek svojej skromnej veľkosti je zariadenie pripravené pochváliť sa tým, že jeho vnútornú komoru možno upraviť všetkými možnými spôsobmi, a to preskupením rôznych košov. Je to tiež jeden z najtichších 45 cm modelov. Vďaka bezkartáčovému invertorovému motoru.

Výhody

 • Zníženie spotreby vody;
 • Údaj o zostávajúcom čase na podlahe;
 • Pohodlné umiestnenie kuchynského riadu;
 • Nízka hladina hluku;
 • Dobrá kapacita;
 • Použitý samočistiaci filter;
 • Kvalitná rúra bez rozlievania.

Nevýhody

 • Cena nie je nízka;
 • Niektoré modely vydávajú vysoké pískanie;
 • Dotykové tlačidlá nefungujú vždy na prvýkrát.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: