6 Najlepšie kombinované sporáky

Okrem elektrických a plynových rúr majú veľký podiel na trhu aj kombinované spotrebiče, ktoré využívajú oba spôsoby ohrevu.

Rebríček najlepších konvektomatov

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšie plynové varné dosky s elektrickou rúrou1Kaiser HGE 52508 KR53 082€
2osch HGD74525535 760€
3GEFEST 6502-03 004420 720€
Najlepšie kombinované sporáky s plynovými a elektrickými varnými doskami1Ardesia PL 96GG42V CREAM
2DARINA 1D KM241 337 W11 030€
3DARINA A KM341 321 W8 900€

Najlepšie plynové varné dosky s elektrickou rúrou

V našom rebríčku sa teraz umiestnili kombinované varné dosky, ktoré využívajú elektrický aj plynový ohrev, len na iné účely. V tejto trojici modelov naši odborníci vybrali najlepšie riešenia s elektrickou rúrou.

Všeobecné vlastnostiPre všetky tri sporáky platí nasledovné:

 1. plynová varná doska;
 2. elektrický ohrev v komore;
 3. ovládanie je mechanické pomocou otočných spínačov;
 4. Trieda energetickej účinnosti – minimálne „A“;
 5. je k dispozícii displej a časovač;
 6. Automatické elektrické zapaľovanie varnej plochy a v rúre Kaiser HGE 52508 KR a rúre;
 7. výklopné dvere;
 8. hodiny;
 9. Osvetlenie v priestore rúry;
 10. liatinové mriežky;
 11. ovládanie horákov plynovej varnej dosky;
 12. zásuvka na náradie.

Kaiser HGE 52508 KR

Hodnotenie: 4.9

Kaiser HGE 52508 KR

Kombinovaná varná doska Kaiser HGE 52508 KR je vyrobená v Nemecku. Táto jednotka má rozmery 50x60x85 cm a je navrhnutá v tmavom vyhotovení.

Rúra s objemom 66 litrov je vybavená infračerveným grilom s otočným roštom. Rovnomerné prúdenie vzduchu je zabezpečené konvekciou. Výklopné dvere spotrebiča majú trojité zasklenie. Povrch komory sa vyznačuje špeciálnym zložením, ktoré umožňuje zaradiť ju medzi katalytické typy čistenia.

Horný povrch varnej dosky je vyrobený z ľahko čistiteľnej nehrdzavejúcej ocele. Varná doska má 4 varné zóny, z ktorých jedna je „expresná“ zóna s výkonom 2,6 kW a priemerom 9 cm. Malý plynový horák s priemerom 4 cm a výkonom 1 kW. Ostatné dve majú priemer 6.5 cm a 1,65 kW každý.

Osobitnú zmienku si zaslúžia samotné horáky. Táto varná doska má novú technológiu ECO-System, ktorá znamená nižšiu spotrebu plynu pri rovnakej účinnosti a väčšej alebo menšej starostlivosti o životné prostredie.

Na horákoch nie je bezpečnostný spínač. Na ovládacom paneli tiež nie je detská poistka.

Výhody

 • vzhľad;
 • Kvalita vyhotovenia a materiály;
 • funkčnosť;

Nevýhody

 • nedokonalé zapaľovanie.

Bosch HGD745255

Hodnotenie: 4.8

Bosch HGD745255

Nemecké kombinované varné dosky Bosch HGD745255 sa vyrábajú v Turecku. Jednotka 60x60x85 cm má klasický dizajn s bielym smaltovaným oceľovým krytom. Varná doska a dvierka rúry sú tmavé.

Rúra s úžitkovým objemom 66 l má funkciu grilu (elektrickú) a konvekciu. Ľahko čistiteľný smaltovaný povrch umožňuje jednoduché, ale stále tradičné čistenie povrchu.

Povrch horáka varnej dosky tohto sporáka je tiež smaltovaný. K dispozícii sú 4 varné zóny vrátane jednej 3 kW expresnej varnej zóny. Ďalšie dve majú kapacitu 1.7 kW a štvrtý a najúspornejší 1 kW. Horákový systém nemá bezpečnostný spínač, ale má zámok ovládacieho panela a termoelektrickú ochranu proti úniku plynu.

Zahŕňa trysky na skvapalnený plyn. Teleskopické výsuvy pre túto kombinovanú varnú dosku je potrebné objednať ako voliteľné príslušenstvo.

Výhody

 • názov značky;
 • funkčnosť;
 • spoľahlivosť.

Nevýhody

 • nenájdené.

GEFEST 6502-03 0044

Hodnotenie: 4.8

GEFEST 6502-03 0044

Známe varné dosky GEFEST 6502-03 0044 sa vyrábajú v závode na výrobu plynových spotrebičov GEFEST v bieloSlovenskom Breste. Typická varná doska GEFEST s rozpoznateľným dizajnom, rovnako ako spotrebiče GEFEST vyššej triedy. Jeho rozmery sú 60x60x85 cm. Prevažne čierna farebná schéma so sklenenými priečeliami.

Objem rúry je stredný – 52 litrov, súčasťou je elektrický gril s otočným roštom. Steny dutín sú potiahnuté ľahko čistiteľným smaltom, ale čistenie v GEFEST 6502-03 0044 sa „oficiálne“ považuje za tradičné.

GEFEST 6502-03 0044 používa ako materiál varnej dosky tvrdené sklo, na rozdiel od ostatných dvoch modelov. To sa používateľom väčšinou páči. Varná doska má 4 varné zóny, z ktorých jedna je „expresná“ zóna na rýchly ohrev.

Táto varná doska nie je vybavená automatickým bezpečnostným vypnutím a detskou poistkou na ovládacom paneli.

Celkovo ide o jeden z tých konvektomatov GEFEST, ktoré od používateľov zbierajú väčšinou dobré recenzie, a to tak na spotrebiteľské vlastnosti, ako aj na kvalitu vo všeobecnosti.

Výhody

 • prijateľná cena;
 • varná doska z tvrdeného skla;
 • dizajn.

Nevýhody

 • nepozorované.

Najlepšie kombinované sporáky s elektrickými a plynovými horákmi

A posledné body hodnotenia predstavujú spotrebiče, ktoré naši odborníci považujú za najlepšie spomedzi tých, ktoré používajú elektrické aj plynové horáky. Kombinovaná varná doska Ardesia PL 96GG42V CREAM a dve varné dosky „DARINA 1D KM241 337 W“ a „A KM341 321 W“.

Ich všeobecné technické špecifikácie sú tieto:

 1. Kombinovaná varná doska;
 2. mechanické ovládanie pomocou otočných spínačov
 3. výklopné dvierka rúry;
 4. žiadny zámok ovládacieho panela;
 5. žiadny bezpečnostný spínač;
 6. Svetlo v rúre;
 7. konvekcia nie je zabezpečená;
 8. tradičné čistenie.

Ardesia PL 96GG42V CREAM

Hodnotenie: 4.9

Ardesia PL 96GG42V CREAM

Sporák Ardesia PL 96GG42V CREAM je jediný v tejto skupine, ktorý nemá spodnú zásuvku na riad, čo je pri tomto type spotrebiča relatívna rarita. Rozmery sú primerané – 60x90x85 cm a na úkor úžitkového objemu je rúra zväčšená na 85 litrov. Automatické zapaľovanie funguje na varnej doske aj rúre.

Tento model má plynovú varnú dosku s funkciou regulácie plynu. Súčasťou je plynový gril s otočným roštom. Konvekcia nie je k dispozícii; – Konvekcia nie je k dispozícii. Varná doska je vybavená zvukovým časovačom, hodinami a dvierkami s dvojitým sklom. Povrch rúry je určený na tradičné čistenie rúry.

Pracovná doska varnej dosky je vyrobená z leštenej nehrdzavejúcej ocele. Dodáva sa s liatinovými mriežkami varnej dosky. Na varnej doske je celkovo 6 horákov: 4 plynové horáky a 2 elektrické horáky. V tomto modeli nie sú implementované ukazovatele automatického vykypenia a zvyškového tepla. Plynom riadené horáky.

Kombinovaná varná doska Ardesia PL 96GG42V CREAM vyzerá celkom elegantne a reprezentatívne, ale je aj veľmi výrazná, preto je najlepšie využiť služby profesionálneho dizajnéra, aby sa hodila do vášho konečného interiéru.

Výhody

 • veľká rúra;
 • nádherný dizajn;
 • funkčnosť.

Nevýhody

 • Neidentifikované.

DARINA 1D KM241 337 W

Hodnotenie: 4.8

DARINA 1D KM241 337 W

Kombinovaný sporák DARINA 1D KM241 337 W sa väčšinou vyrába v Ruskej federácii. Má kombinovanú (plynovú/elektrickú varnú dosku) a elektrickú rúru. varná doska má automatické elektrické zapaľovanie na otočnom spínači. Veľkosť jednotky – 50x60x85 cm, je vyrobená v klasickej pre domáce spotrebiče bielej farbe z tenkého smaltovaného kovu. Spodný priestor má praktickú zásuvku na hrnce a panvice.

Materiál varnej plochy tohto modelu je smaltovaný kov. Veľkosť pracovnej dosky umožnila dizajnérom umiestniť dva páry horákov rôznych typov: 2 elektrické a 2 plynové (pravý a ľavý). Bez hodín a kontroly varu, bez ukazovateľa zvyškového tepla, ale s ovládaním plynového horáka.

DARINA 1D KM241 337 W je plne elektrická rúra s objemom 50 litrov. Vzhľadom na cenu ide o jeden z najmasovejšie vyrábaných kombinovaných sporákov, takže nie je ťažké si urobiť obraz o spätnej väzbe. Vo všeobecnosti je to pozitívne, zriedkavé poruchy, ak nejaké boli, boli riešené rýchlo a odborne oficiálnym zákazníckym servisom.

Výhody

 • Pohodlné umiestnenie horákov;
 • dobrý úradný servis;
 • prijateľná cena.

Nevýhody

 • bez detskej poistky.

DARINA A KM341 321 W

Hodnotenie: 4.6

DARINA A KM341 321 W

A posledný kombinovaný sporák v našom rebríčku – domáca DARINA A KM341 321 W, výrobok závodu na výrobu plynových zariadení Čajkovskij. Jeho hlavná výhoda – jedna z najdostupnejších cien na trhu – v žiadnom prípade neznamená kvalitatívnu nevýhodu. Práve naopak – kombinácia ceny a kvality v tomto modeli je jednou z najharmonickejších spomedzi ostatných kombinácií. Celkové lineárne rozmery varnej dosky sú 50x57x85 cm spolu so spodnou zásuvkou. Umiestnený v klasickej kovovej skrinke s bielym smaltovaným povrchom.

Rovnako ako v predchádzajúcom modeli, aj v tomto je rúra plne elektrická. Má podsvietenie, ale nemá hodiny a funkciu grilu (štandardne sa dodáva otočný gril). Dvojité zasklenie dvierok rúry.

Pracovná doska je smaltovaná a obsahuje 4 varné zóny: 3 plynové a jednu elektrickú. Druhý z nich má dizajn Fry-top. V tomto modeli nedochádza k vyparovaniu, zvyškovému teplu ani regulácii plynového horáka.

Výhody

 • Pohodlné používanie;
 • Varná doska s fritézou;
 • prijateľná cena;

Nevýhody

 • nedostatok funkcií;
 • žiadne ovládanie plynového horáka
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: