7 najlepších chladničiek pre vidiecke domy

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Táto recenzia sa zameriava na najlepšie chladničky pre letné domy. Pre hodnotenie sme vybrali 7 modelov od populárnych Slovenskách a zahraničných výrobcov. Nominované sú dve kategórie – jednokomorové chladničky a lacné dvojkomorové modely s mraziacim priestorom.

Medzi kritériá výberu patrili nízka cena, obľúbenosť značky, praktickosť a funkčnosť. Jedným z kľúčových faktorov výberu bola spoľahlivosť, užívateľská prívetivosť a životnosť chladničiek v reálnej prevádzke. Na tento účel sme analyzovali spätnú väzbu od dlhodobých používateľov stroja, aby sme si mohli vytvoriť názor na hlavné výhody a nevýhody jednotlivých modelov.

Všetky informácie sme prevzali od populárnych recenzentov, oficiálnych stránok výrobcov, trhoviska Yandex.Na trhu a z iných otvorených zdrojov.

Ako si vybrať chladničku pre krajinu

Pri výbere chladničky do vidieckeho domu je potrebné dodržiavať dve hlavné kritériá:

 1. Veľkosť/objem.
 2. Potreba mraziaceho priestoru.

Kľúčovým faktorom ovplyvňujúcim výber konkrétneho modelu chladničky sú jej celkové rozmery. Ak hovoríme o malej chate s miniatúrnou kuchyňou, je lepšie zvoliť kompaktné modely s jednými dverami. Vo väčšine prípadov majú podobné rozmery – šírka 42-47 cm, výška 50-55 cm a hĺbka približne 45 cm. Tieto chladničky sa dokonale zmestia do výklenku pod pracovnou doskou alebo sa jednoducho umiestnia na podlahu či stôl. Kompaktné rozmery a nízka hmotnosť umožňujú umiestnenie chladničiek v špeciálnych regáloch vo výške očí pre pohodlný prístup k obsahu. Kompaktné rozmery sú na úkor priestrannosti, takže objem týchto modelov sa pohybuje okolo 45-55 litrov.

Kompaktné chladničky nemajú kompletný mraziaci priestor, ale majú jeho podobu – nízkoteplotný priestor (LTC). Zriedka väčší ako 5-7 litrov, ale s vlastnými dverami, ktoré ho oddeľujú od zvyšku objemu. Teplota v tejto zóne môže dosiahnuť až -10 stupňov Celzia, ale vždy sa bude líšiť v závislosti od množstva potravín v samotnej chladničke a vo vnútri FVS. Hlavnou nevýhodou takejto chladničky je, že nie je hermetická a chlad, ktorý v nej vzniká, sa podieľa na tvorbe teploty vo vnútri komory.

Ak veľkosť vašej kuchyne umožňuje skladovať potraviny pre dvojčlennú alebo trojčlennú rodinu, mali by ste si vybrať dvojicu dvojkomorových chladničiek s mrazničkou. Okrem väčšieho objemu majú tieto kompakty aj samostatný mraziaci priestor, do ktorého sa zmestí množstvo chladiacich zásob.

Odporúčame tiež vyberať modely s mechanickým ovládaním a kvapkovým (statickým) odmrazovaním. Tieto chladničky sú menej citlivé na výkyvy napätia a sú tiež robustnejšie ako dnešné No Frost spotrebiče.

Najlepšie chladničky pre vidiecke domy

HodnotenieMiestoNázov produktuCena
Najlepšie malé jednodverové chladničky3Olto RF-050 WOOD7 990 €
2Hansa FM050.49 200 €
1Biryusa M507 440 €
Najlepšie lacné dvojdverové chladničky pre vidiecke domy4ATLANT XM 4208-00015 118 €
3Stinol STS 15015 337 €
2Biryusa M11815 583 €
1Beko DSKR 5240M00 W23 990 €

Najlepšie malé jednokomorové chladničky pre vidiecke domy

Zo širokej ponuky lacných kompaktných chladničiek sme vybrali 3 modely od Slovenskách a zahraničných výrobcov, ktoré sú ideálne pre vidiecke domy, kancelárie, ubytovne alebo malé kuchyne v spoločných bytoch. Kompaktné rozmery a nízka spotreba energie sú spoločnými znakmi všetkých nominovaných. Každý model má svoje vlastné výhody a vlastnosti, vďaka ktorým sa stal najlepším vo svojej skupine produktov.

Olto RF-050 WOOD

Hodnotenie: 4.6

OLTO RF-050 WOOD

Naša recenzia sa otvára malou jednokomorovou chladničkou Olto RF-050 WOOD od mladého ruského výrobcu, ktorý je na domácom trhu známy od roku 2014 pre lacné, ale kvalitné vybavenie pre domácnosť. Model sa montuje v Číne a poskytuje sa naň záruka jeden rok.

Chladnička má kompaktné rozmery (42x51x43 cm), takže nezaberá takmer žiadne miesto a možno ju nainštalovať do výklenku v kuchynskom nábytku alebo jednoducho na pracovnú dosku. Vnútorný objem je tiež malý a dosahuje 50 litrov, ale ak sú produkty správne rozdelené, chladnička sa ukáže ako pomerne priestranná.

Jednou zo špeciálnych funkcií je malá nízkoteplotná priehradka. Nemožno ju nazvať mrazničkou v plnom zmysle slova, pretože priestor nie je hermeticky uzavretý, navyše sa podieľa na chladení celého priestoru.

Model je vybavený mechanickým regulátorom teploty so 4 polohami. Teplota v hlavnom varnom priestore a v nízkoteplotnom priestore sa nastavuje súčasne. Vnútorný priestor má jednu sklenenú policu a malú zásuvku na ovocie a zeleninu. Vo dverách je priehradka na malé nádoby a špeciálna forma na uskladnenie vajec.

Chladnička s mrazničkou má vonkajší drevený dekor, ktorý vám umožní harmonicky zapadnúť do každého klasického interiéru. Výrobca ponúka tento model aj v bielej a striebornej farbe.

Podľa spotrebiteľských recenzií medzi pozitívne vlastnosti patrí kompaktnosť, štýlový vzhľad a malý nízkoteplotný priestor. Jednou z nevýhod, na ktorú majitelia upozorňujú, je potreba odmrazovania chladničky.

Chladničku Olto RF-050 WOOD odporúčame všetkým používateľom, ktorí túžia po spoľahlivej, kompaktnej a lacnej chladničke na letnú chatu alebo do kancelárie.

Výhody

 • Trieda energetickej účinnosti A+.
 • Štýl dreva.
 • Nastavenie teploty.

Nevýhody

 • Je potrebné ho rozmraziť (podľa recenzií spotrebiteľov).

Hansa FM050.4

Hodnotenie: 4.7

Hansa FM050.4

Kompaktná chladnička Hansa FM050.4 bude skvelým riešením pre malú kuchyňu, hotelovú izbu, chatu alebo kanceláriu. Model je vyrobený v Číne a má ročnú oficiálnu záruku.

Chladnička je vyhotovená v klasickej bielej farbe a minimalistickom dizajne. Skryté úchyty sú charakteristickým znakom tohto výrobku a sú charakteristické pre minimalistický štýl. Dvere sú symetricky umiestnené tak, aby sa dali podľa potreby posúvať.

S celkovým čistým objemom 46 litrov. 41 litrov pre chladničku a 5 litrov pre kompaktnú vstavanú mrazničku.

Medzi výhody tohto modelu patrí automatický systém odmrazovania kvapkového typu, ktorý eliminuje potrebu odmrazovania chladničky. Oddelenie s nízkou teplotou si vyžaduje rozmrazovanie raz alebo dvakrát ročne, v závislosti od úrovne zamrznutia. Súčasťou balenia je špeciálna plastová nádoba na zachytávanie vody počas rozmrazovania, čo je veľmi praktické.

Vnútro komory je vybavené jednou výsuvnou policou z tvrdeného skla a vo dverách je miesto na malé fľaše a iné nádoby.

Tento model sa vyznačuje úspornou spotrebou energie približne 106 kW za rok (trieda energetickej účinnosti A+).

Koncoví používatelia oceňujú kompaktné rozmery, jednoduchý vonkajší dizajn a nízku hladinu hluku. Nevýhodou, na ktorú poukazujú niektorí používatelia, je nedostatok svetla a hermeticky uzavretá mraznička.

Kompaktné rozmery, jednoduchý, ale spoľahlivý dizajn a rozumná cena umožnili chladničke Hansa FM050.4 sa v našom rebríčku energetickej efektívnosti umiestnili medzi najlepšími.

Výhody

 • Energetická účinnosť triedy A+.
 • Systém automatického odmrazovania s odkvapkávaním.
 • Sklenená polica.
 • Nízka hladina hluku (35 dB).

Nevýhody

 • Bez podsvietenia.
 • Mraziaci priestor nie je hermeticky uzavretý (podľa recenzií používateľov).

Biryusa M50

Hodnotenie: 4.7

Biryusa M50

Model Biryusa M50 od známeho ruského výrobcu domácich a priemyselných chladiacich zariadení dopĺňa našu trojicu najlepších kompaktných jednokomorových chladničiek pre vidiecke domy. Oficiálna záruka na zariadenie je 12 mesiacov a všetky otázky týkajúce sa opravy a údržby techniky možno riešiť prostredníctvom dobre rozvinutej siete servisných stredísk v celej Ruskej federácii.

Model je prezentovaný v metalickej farbe, ale existuje aj klasická verzia v bielej farbe (rozdiel je v písmene M v označení). Vďaka striebornej farbe chladnička pôsobí nápadne a dokonale sa hodí do moderných kuchynských interiérov.

Zámok na spodnej strane dverí ako špeciálny prvok. Toto riešenie je užitočné pri prevádzke chladničky v spoločnom byte, ubytovni alebo kancelárii.

Podľa vnútornej výbavy a technických charakteristík sa tento model v podstate nelíši od vyššie uvedených chladničiek – jedna polica, nízkoteplotná priehradka a mechanický regulátor úrovne výkonu.

Podľa recenzií na webovej stránke spoločnosti Yandex.Trh, chladnička je hodnotená 4.6 a odporúča ho 91 % spotrebiteľov. Pozitívne je, že majitelia spotrebičov si všímajú štýlový vzhľad a dobrú priestrannosť. Nevýhody, ktoré niektorí používatelia uvádzajú, sú zvýšená hladina hluku.

Chladničku Biryusa M50 odporúčame vďaka jej nízkej cene, vysokej kvalite montáže a premyslenej vnútornej zostave.

Výhody

 • Dobrá skladovacia kapacita.
 • Zámok na dverách.
 • Nízka spotreba energie.

Nevýhody

 • Potreba ručného odmrazovania.
 • Vysoká hladina hluku (podľa recenzií zákazníkov).

Najlepšie dvojkomorové lacné chladničky pre vidiecke domy

Do tejto časti nášho prehľadu sme vybrali 4 chladničky od obľúbených domácich a zahraničných výrobcov. Náklady na všetky modely sa pohybujú v rozmedzí 14-17 tisíc Euro, čo dobre zapadá do rozpočtovej kategórie.

Napriek určitým podobnostiam má každá z chladničiek svoje vlastné jedinečné vlastnosti a výhody, vďaka ktorým prekonáva konkurenciu vo svojej cenovej skupine.

ATLANT XM 4208-000

Hodnotenie: 4.7

ATLANT 4208-000

Dvojkomorové chladničky ATLANT XM 4208-000 od bieloruského výrobcu otvárajú kategóriu lacných dvojkomorových chladničiek. Na model sa vzťahuje trojročná záruka, čo svedčí o vysokej kvalite konštrukcie a komponentov.

Chladnička sa vyznačuje kompaktnými rozmermi so šírkou len 54.STS STS 150 má 5 cm pôdorys, vďaka čomu sa ľahko zmestí aj do najmenších priestorov, a pritom využíva všetky výhody plnohodnotného dvojkomorového modelu. Výška je len 142 mm.Model 5 cm má celkový čistý objem 185 litrov.

Priehradka chladničky je umiestnená hore a mraznička je umiestnená dole. Táto konfigurácia sa považuje za najpraktickejšiu a najpohodlnejšiu. Všetky police sú vyrobené z tvrdeného skla a majú plastové lemovanie, ktoré im dodáva estetický vzhľad a zároveň ich chráni pred poškodením. Priestranná spodná zásuvka umožňuje skladovať veľké množstvo ovocia, zeleniny a byliniek. Priestor chladničky je vybavený osvetlením LED, ktoré spotrebúva minimum energie, poskytuje jasné svetlo a neohrieva vzduch (v porovnaní s tradičnou žiarovkou). Nastavenie teploty má 4-polohový otočný prepínač.

Priestor chladničky má automatický systém odmrazovania „plačúca stena“, vďaka ktorému nie je potrebné odmrazovanie používateľom.

V mraziacom priestore sa nachádzajú 2 priestranné plastové zásobníky. Kontajnery sú priehľadné, takže môžete rýchlo nájsť, čo hľadáte.

Medzi pozitívami používatelia uvádzajú prijateľnú cenu výrobku, dobrú kapacitu a stručný vzhľad. Nevýhody niektorých majiteľov zariadenia pripisujú nezrozumiteľné zvuky, ktoré niekedy vydáva kompresor, ako aj iracionálne usporiadanie políc.

Chladničku ATLANT XM 4208-000 odporúčame kvôli optimálnemu kompromisu medzi cenou a kvalitou, ako aj kvôli jej kompaktným rozmerom a pohodlnému umiestneniu komôr.

Výhody

 • Automatické odmrazovanie v priestore chladničky.
 • Jasné podsvietenie LED.
 • Police z tvrdeného skla.

Nevýhody

 • Nepohodlne usporiadané police (ako tvrdia používatelia)

Stinol STS 150

Hodnotenie: 4.7

Stinol STS 150

Ďalším modelom na našom zozname je Stinol STS 150. Chladnička je vyrobená v Rusku a má jednoročnú záruku. Výroba chladiacich zariadení značky Stinol bola ukončená v roku 2000, ale v roku 2016 bola obnovená a samotná značka je vo vlastníctve spoločnosti Whirlpool.

Chladnička má elegantný dizajn s integrovanými horizontálnymi rukoväťami. Model má rozmery 150x60x62 cm, ktoré umožňujú pohodlné umiestnenie zariadenia na malej ploche. Napriek relatívne kompaktným rozmerom ponúka tento model veľkorysý vnútorný priestor. Objem chladiaceho priestoru 191 litrov, objem mraziaceho priestoru 72 litrov.

Priestor chladničky má 3 sklenené police, z ktorých 2 sú odnímateľné. Veľký počet úrovní umožňuje nastaviť police do správnej výšky pre rôzne typy riadu. Namiesto jednej veľkej zásuvky na ovocie a zeleninu sú tu dve samostatné zásuvky, čo je veľmi pohodlné.

Mraziaci priestor má dve posuvné priehradky z priehľadného plastu.

Chladnička sa ovláda mechanicky a ovládací panel je umiestnený v hornej časti skrine nad dverami. Dvere oboch komôr sú symetricky navrhnuté tak, aby ich bolo možné v prípade potreby sklopiť.

Podľa spotrebiteľských recenzií na internetovej stránke Yandex.Trh udeľuje tejto chladničke prestížnu známku „výber kupujúceho“. Model má hodnotenie 4.7 a 95 % respondentov ho odporúča na kúpu. Medzi pozitívne momenty majiteľov techniky patrí kompaktný vzhľad a dobrá kapacita, tichá práca a premyslené usporiadanie políc vo vnútri. Niektorí spotrebitelia uvádzajú ako nevýhodu nie príliš pohodlnú konfiguráciu zabudovaných rukovätí.

Rozumná cena, kompaktné rozmery, dobrá kapacita a tichá prevádzka umožnili chladničke Stinol STS 150 stať sa jedným z najlepších variantov na umiestnenie v letnej chate alebo v malej kuchyni.

Výhody

 • Inteligentne usporiadané police vo vnútri.
 • Pohodlné mechanické ovládanie.
 • Veľký objem pri kompaktnej veľkosti.

Nevýhody

 • Nie príliš pohodlná konfigurácia skrytých gombíkov (podľa spätnej väzby od spotrebiteľov).

Biryusa M118

Hodnotenie: 4.8

BIRUSA M118

Náš prehľad pokračuje kompaktnou dvojkomorovou chladničkou Biryusa M118 v modernom štýle so zapustenými madlami dverí. Výrobca stanovil na tento model trojročnú záruku.

Chladnička má strieborné telo, ktoré dokonale zapadne do každého moderného interiéru. Výrobca vyrába aj bielu verziu klasického modelu (bez písmena M v označení).

Model má mechanické ovládanie, ktoré sa ovláda plynulým nastavením gombíka na hornej strane skrinky. Umožňuje nastaviť teplotu bez otvorenia dverí.

Mraznička je vybavená systémom automatického odmrazovania, ale raz alebo dvakrát ročne alebo pri veľkej námraze je potrebné mrazničku odmraziť ručne.

Vďaka šírke iba 48 cm sa spotrebič zmestí aj do malého otvoru alebo výklenku. Štandardná šírka 60 cm a výška 145 cm. Napriek kompaktným rozmerom je celkový objem oboch komôr 180 litrov.

Vnútorné usporiadanie je štandardné ako u predchádzajúcich modelov – 2 vyberateľné sklenené police, nádoba na ovocie a zeleninu, bočné závesy na dverách. V mraziacom priestore sú 2 priehľadné priehradky.

Medzi výhody modelu patrí jeho moderný dizajn, pomerne tichá prevádzka kompresora Jiaxipera (Čína) a dobrá dodacia sada. Medzi nevýhody patria ťažkosti s nastavením dverí a skutočnosť, že objem chladničky nie je príliš veľký. Z hľadiska vnútorného objemu je to zrejmé – čím je model kompaktnejší, tým menej miesta má.

Biryusa M118 odporúčame pre jej kompaktné rozmery, dobrú úložnú kapacitu a štýlový vzhľad. Je to vynikajúca chladnička do malej kuchyne v byte alebo v rekreačnom dome.

Výhody

 • Tichý chod.
 • Automatické odmrazovanie priestoru chladničky.
 • Plynulá regulácia teploty.

Nevýhody

 • Ťažkosti so závesom dverí (podľa recenzií spotrebiteľov).

Beko DSKR 5240M00 W

Hodnotenie: 4.9

Beko DSKR 5240M00 W

Našu recenziu zakončíme chladničkou DSKR 5240M00 W od tureckej značky Beko. Výrobok sa vyrába v Rusku v továrni v Kiržachu, kde prechádza kompletným montážnym cyklom – od rezania kovu až po balenie. Počítačom riadená viacstupňová kontrola kvality minimalizuje chyby vo výrobe. Na model sa vzťahuje plná dvojročná záruka.

Chladnička má kompaktné rozmery (146x54x60 cm) s celkovým objemom 240 l, čo je o 55 l viac ako v prípade chladničky ATLANT XM 4208-000, ktorá má rovnaké rozmery.

Mraznička je umiestnená v hornej časti a namiesto zásuviek má len jednu horizontálnu mriežku, čo umožnilo zväčšiť úžitkový objem.

Vnútri chladiaceho priestoru sa nachádzajú 4 sklenené police (z toho 3 odnímateľné), dverové police a veľká zásuvka na ovocie a zeleninu.

Podľa recenzií uverejnených na stránke Yandex.Chladnička získala na trhu označenie „buyer’s choice“ s hodnotením 4.7. Všetkých 100 % spotrebiteľov odporúča tento model na kúpu. Medzi výhody majiteľov technológie patrí vysoká kvalita konštrukcie, tichá prevádzka, veľký objem pri kompaktných rozmeroch, ako aj premyslená integrácia vo vnútri kamier. Neboli zistené žiadne kritické chyby.

Beko DSKR 5240M00 W – jedna z najlepších lacných dvojkomorových chladničiek pre vidiecke domy, byty alebo súkromné domy s malými kuchyňami. Tento model odporúčame všetkým používateľom, ktorí chcú spoľahlivé a funkčné spotrebiče za primeranú cenu.

Výhody

 • Veľký objem (240 litrov).
 • Inteligentne navrhnutý interiér.
 • Tichá prevádzka.
 • Automatické odmrazovanie priestoru chladničky.

Nevýhody

 • Neboli zistené žiadne závažné nevýhody.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: