7 najlepších chladničiek s odkvapkávaním

*Prehľad najlepších od redaktora. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa považovať za návod na nákup. Konzultácia s odborníkom pred nákupom.

V súčasnosti možno chladničky zhruba rozdeliť do dvoch skupín. K prvým patria tradičné spotrebiče, ktoré je potrebné z času na čas rozmraziť – tu prichádza na rad odkvapkávací systém. Existujú aj drahšie spotrebiče s technológiou NoFrost – tie sa nemusia rozmrazovať vôbec. V tomto článku budeme hovoriť o najlepších chladničkách s odkvapkávaním. Budeme hovoriť len o modeloch dostupných v Slovenskách obchodoch. Povieme vám tiež, čím sa chladničky NoFrost líšia od chladničiek s odkvapkávaním.

Najlepšie odkvapkávacie chladničky

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Najlepšie chladničky s odkvapkávaním1
 • ebherr CNbs 4015
 • 65 840 €
  2Gorenje R 6192 LB43 830 €
  3
 • ebherr CUel 2831
 • 33 466 €
  4Gorenje NRC 6192 TX34 358 €
  5Bosch KGV39XW22R27 990 €
  6ATLANT XM 4625-10126 968 €
  7BEKO RCSK 335M20 W22 600 €

 • ebherr CNbs 4015
 • Hodnotenie: 4.9

  <li></div><p>ebherr CNbs 4015″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/7071666198041-377-.jpg“ height=“402″ title=“</p><li>ebherr CNbs 4015″><p>Nemecká spoločnosť</p><li>Spoločnosť ebherr je známa svojimi špičkovými chladničkami. Model s názvom CNbs 4015 patrí do prémiového segmentu. Toto je dvojkomorová kráska, ktorej skriňa je prakticky celá natretá čiernou farbou. Rovnako ako v iných moderných spotrebičoch sa aj tu používa elektronické ovládanie. Výrobca svoj výtvor vybavil aj invertorovým kompresorom, ktorý môže spotrebovať rôzne množstvo elektrickej energie v závislosti od teploty nastavenej majiteľom chladničky. Spotrebič spotrebuje v priemere 229 kWh ročne, čo vzhľadom na jeho veľkosť zodpovedá triede A++.<p>Priestor mrazničky, ktorý sa tu nachádza, má päť políc. Jedna z nich je skladacia, takže do nej môžete bez problémov vložiť vysoký riad, napríklad obrovskú panvicu. Police sú vyrobené z tvrdeného skla. Pokiaľ ide o mrazničku, pozostáva z dvoch veľkých a jednej pomerne malej zásuvky. jeho čistý objem je 87 litrov. Rukoväť dverí je vybavená tlačidlom, takže mraziaci priestor môžete otvoriť len jedným prstom.</p><li>ebherr CNbs 4015 podporuje technológiu No Frost. Ale len čiastočne – týka sa to len mraziaceho priestoru. Chladnička je vybavená systémom odmrazovania s odkvapkávaním. To je pravdepodobne jediná vážna nevýhoda tohto modelu.<p>Keďže sa tu používa invertorový motor, chladnička je pomerne tichá. Potvrdzuje to aj Alexej, ktorý zanechal poznámku na stránke Yandex.Na trhovisku som dostal túto recenziu: „Kompresor je naozaj tichý. Montáž je dobrá, nič nechrastí. Zvuk však bohužiaľ nepochádza len z kompresora, ale aj z plnenia chladiaceho systému. V dôsledku toho vydáva zvuk podobný kručaniu v žalúdku.“. Tento spotrebič však nie je počuť, ak v kuchyni beží niečo iné. A tiež chladnička, súdiac podľa recenzií, má vysokú spoľahlivosť. Taká veľká, že sa nemecký výrobca rozhodol poskytnúť zákazníkovi dvojročnú záruku.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Veľmi veľký chladiaci priestor;</li><li>Je tu indikácia teploty;</li><li>Trieda vysokej energie;</li><li>Štýlový dizajn;</li><li>Dlhá záručná doba;</li><li>Rukoväť mrazničky je doplnená tlačidlom;</li><li>Mraznička je podporovaná technológiou No Frost;</li><li>Nízka hladina hluku;</li><li>Displej sa nachádza na vnútornej strane chladničky.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vysoké náklady;</li><li>Kľučky dverí sú príliš veľké.</li></ul><h3>Gorenje R 6192 LB</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Gorenje R 6192 LB

  Ak sa predáva za relatívne vysokú cenu, pravdepodobne sa bude pýšiť atypickým farebným puzdrom. Gorenje R 6192 LB je napríklad určený na inštaláciu do kuchýň s moderným interiérom v tmavých farbách, pretože jeho kovové telo je natreté čiernou farbou. Tento model vás poteší aj elektronickým ovládaním a nízkou spotrebou energie – zodpovedá triede A++. Aby sme boli presní, spotrebič spotrebuje približne 113 kWh ročne (v peniazoch je to približne 500 Euro).

  Na rozdiel od väčšiny súčasných chladničiek Gorenje R 6192 LB nemá mraziaci priestor. To znamená, že všetkých 368 litrov môže byť určených na skladovanie nápojov, ovocia, zeleniny a iných podobných potravín. Chladiaci priestor obsahuje celkom šesť políc a tri zásuvky. To nie je zlé na spotrebič, ktorý nepresahuje výšku 185 cm. Mimochodom, k dispozícii je aj čerstvá zóna. Všetky čerstvé bylinky v ňom môžete skladovať týždeň!

  Rovnako ako ostatné chladničky v tomto výbere, aj táto využíva systém odkvapkávania a odmrazovania. Ponúka tiež možnosť opätovného zavesenia dverí – tento proces netrvá dlho. S robustnými sklenenými policami nie je nič zlé. Zariadenie váži presne 60 kg. To znamená, že dvaja dospelí muži si ho môžu vziať do bytu v starom dome bez výťahu.

  Gorenje R 6192 LB je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí si chcú kúpiť aj samostatnú mrazničku. Podľa mnohých recenzií sa do nej zmestí veľa potravín. Vo všeobecnosti je ťažké sa sťažovať. Napríklad, tu je to, čo niekto Sergey napísal na Yandex.Trhovisko.“ „Toto je druhý Gorjuša v rodine. Predchádzajúci strieborný vydržal 12 rokov a už dva roky žije na chate mojich rodičov. Fréza je prezývaná „hovoriaca“ kvôli zvukom, ktoré vydáva počas prevádzky. Naozaj nie je možné tento model pomenovať absolútne tichý. Ale ani to neprekáža.

  Výhody

  • Štýlový dizajn;
  • Obrovská kapacita;
  • Je tu čerstvá zóna;
  • Nízka spotreba energie;
  • Police sú vyrobené z odolného skla;
  • Chladnička nie je veľmi ťažká;
  • Váži menej ako 60 kg;
  • K dispozícii je niekoľko prevádzkových režimov.

  Nevýhody

  • Bez mraziaceho priestoru;
  • Vysoké náklady;
  • Zásuvky sú vyrobené z krehkého plastu.

 • ebherr CUEL 2831
 • Hodnotenie: 4.8

  <li></div><p>ebherr CUel 2831″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/8761666198041-247-.jpg“ height=“420″ title=“</p><li>ebherr CUel 2831″><p>Dokonalá chladnička pre moderný vzhľad kuchyne. Na rozdiel od väčšiny existujúcich zariadení sa tento môže pochváliť striebornou farbou tela. Tento model má elektromechanické ovládanie, ktorému rozumie aj starší človek. Chladničke však netreba venovať veľkú pozornosť. Aj napriek tomu, že využíva rozmrazovanie kvapkovým spôsobom.</p><p>Tento model je dvojkomorový. Pod spodnými dverami sa nachádza 53-litrový mraziaci priestor. Dostatok pre dvojčlennú rodinu. Chladiaci priestor má veľký objem 212 litrov. Je zaujímavé, že napriek značnej veľkosti spotrebuje spotrebič maximálne 175 kWh ročne, čo zodpovedá energetickej triede A++.</p><p>Pravdepodobne,</p><li>ebherr CUel 2831 je najlepšou voľbou pre relatívne malý byt. Najmä ak má aj veľmi úzku uličku. Skutočnosť, že výška tohto modelu je len 161.2 cm. A to znamená, že ho môžete používať aj v malom priestore. Ak to však možno zahrnúť do zoznamu predností, manuálne odmrazovanie mraziacej komory vás nepoteší. Ak sa tu však aj ľad objaví, tak len veľmi neochotne a pomaly, preto neodporúčame mať obavy.<p>Hlavná výhoda</p><li>Model ebherr CUel 2831 má autonómne chladiace zariadenie s dlhou životnosťou. Ak sa elektrina náhle vypne, problémy sa začnú prejavovať až po jednom dni! O mraziacej kapacite, ktorá tu dosahuje 4 kg/deň, sa nedá povedať nič zlé. Na model s pomerne skromným mraziacim priestorom je to pomerne dobré.<p>Inak táto chladnička nedokáže vážne prekvapiť. Je to celkom tiché, ale nameraných 39 dB nie je vôbec rekord. Hmotnosť spotrebiča je 57,3 kg. A iba dvojročná záručná lehota umožňuje zariadeniu vyniknúť v porovnaní s konkurenciou. Niekedy je to dôležitejšie ako všetky ostatné funkcie.</p><p>Ak si prečítate recenzie na</p><li>ebherr CUel 2831, potom zostanú len pozitívne dojmy. Inna napríklad v internetovom obchode Ozon napísala: „S chladničkou som veľmi spokojná. Tichá prevádzka (môžete s ním spať v jednej miestnosti). Vysokokvalitné materiály, ľahké usporiadanie políc“.<h4>Výhody</h4><ul><li>Police sú vyrobené z odolného skla;</li><li>Nízka spotreba energie;</li><li>Veľká kapacita priestoru chladničky;</li><li>Nie je veľmi ťažký;</li><li>Primeraná úroveň hluku;</li><li>Štýlový dizajn;</li><li>Veľmi dlhý samostatný chladiaci sklad;</li><li>Záručná doba sa predlžuje na dva roky.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Mraznička používa manuálne odmrazovanie;</li><li>Skromná kapacita mrazničky;</li><li>Nie príliš vysoká mraziaca kapacita.</li></ul><h3> Gorenje NRC 6192 TX</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Gorenje NRC 6192 TX

  V našom hodnotení je ešte jedna chladnička skôr nižšej triedy. Jeho rozmery sú 185x60x64 cm. Tak ako v prípade takmer všetkých moderných modelov je mraziaci priestor umiestnený v spodnej časti. Jeho objem je 85 litrov, čo je dostatočné pre väčšinu zákazníkov. Objem chladiacej komory sa zvýši na pôsobivých 222 l. Výrobok spĺňa triedu energetickej účinnosti A++, čo je uspokojivý výsledok. Zaujímavosťou je, že skriňa je vybavená LCD displejom, ktorý zobrazuje aktuálny prevádzkový režim a teplotu v oboch komorách. Táto chladnička s mrazničkou dokáže zabezpečiť supermrazenie. Má tiež vysokú mraziacu kapacitu – 12 kg za deň. Ešte viac však poteší skutočnosť, že vo vnútri mraziaceho priestoru sa používa systém No Frost. To znamená, že rozmrazovanie spotrebiča majiteľom bude veľmi zriedkavé. V skutočnosti bude pozostávať len z utretia vnútra chladiacej komory.

  Ako polička sa používa sklo, ktoré sa pravdepodobne nerozbije o obrovský hrniec s polievkou. Ako prakticky všetky chladničky s odkvapkávaním, aj Gorenje NRC 6192 TX poskytuje možnosť opätovného zavesenia dverí, pretože nie v každej kuchyni je vhodné otvárať ich zľava doprava. Hladina hluku je 42 dB alebo menej. Nie je to rekord, ale celkom prijateľný parameter. Stručne povedané, je to 37-40 tisíc. Euro. chladnička rozhodne stojí za to! Chápu to aj kupujúci: tento model sa v obchodoch nezdržiava.

  Výhody

  • Prítomný je dezodorizátor s ionizáciou;
  • K dispozícii sú režimy „Dovolenka“ a „Supermrazenie“;
  • V mraziacej komore je zavedený systém No Frost;
  • Veľký objem chladiacej komory;
  • Má antibakteriálny povlak;
  • Vysoká mraziaca sila;
  • Váži 68 kg;
  • Hladina hluku je relatívne nízka;
  • Trieda vysokej energie;
  • Na výber prevádzkového režimu sa používa LCD displej.

  Nevýhody

  • Nie každý bude spokojný s objemom mraziaceho priestoru;
  • Nie najdlhší čas udržiavania chladu.

  osch KGV39XW22R

  Hodnotenie: 4.7

  Bosch KGV39XW22R

  Táto chladnička bez odkvapkávania je k dispozícii v dvoch farbách. V obchodoch je častejšie možné nájsť zariadenie s tradičným bielym puzdrom, existuje však aj verzia lakovaná v béžovej farbe, ktorá vyzerá o niečo zaujímavejšie. Na pozadí niektorých konkurentov chladnička vyniká svojou výškou, ktorá dosahuje 200 cm. Zariadenie sa môže pochváliť aj antibakteriálnym povlakom vo vnútri chladiacej komory. Mimochodom, jeho objem je 257 litrov – je ťažké si predstaviť rodinu, ktorá by s týmto parametrom nebola spokojná. Mraziaci priestor má objem až 94 litrov.

  Tento model patrí do energetickej triedy A+. Nemožno prehliadnuť, že chladnička je prakticky nehlučná. Má úsporné a jasné osvetlenie LED. Kupujúceho by mal potešiť aj dlhý čas uchovania chladu – až 22 hodín. Možnosť závesu dverí je tu tiež prítomná. Môžu sa ním pochváliť všetky modely, ktoré sa dostali do nášho hodnotenia.

  Bosch KGV39XW22R je v predaji v Slovenskách sieťach za 35 tisíc. RUR. V podmienkach pomerne vysokého kurzu dolára ho možno označiť za lacný. Na čom výrobca ušetril?? Áno, vytvorenie tejto rozpočtovej kuchynskej krásy sa nezaobišlo bez zjednodušení – v prvom rade bude kupujúci venovať pozornosť absencii LCD displeja. Ovládanie tlačidlom je implementované tu. Príslušné kľúče sú umiestnené na vnútornej strane chladničky a sú skryté pred pohľadom v kuchyni. Nie každému bude vyhovovať aj mraziaca kapacita, ktorá nepresahuje 5 kg za deň. Inak je ťažké nájsť na tejto chladničke chybu. Vybavené sklenenými policami, ktoré pravdepodobne nesklamú. A ani hmotnosť nemožno označiť za kritickú – je 72 kg (podľa iných zdrojov 74 kg).

  Výhody

  • Veľký objem chladiacich a mraziacich komôr;
  • Veľmi nízka hladina hluku (do 38 dB);
  • Má indikátor teploty;
  • Používajú sa sklenené police;
  • Dostatočne dlhá na to, aby vydržala dlho studená;
  • Nie veľmi vysoké náklady;
  • K dispozícii sú dve farebné varianty;
  • Jasné LED osvetlenie.

  Nevýhody

  • Nízka mraziaca kapacita;
  • Manuálne odmrazovanie mraziaceho priestoru;
  • Trieda energetickej účinnosti by mohla byť vyššia.

  ATLANT XM 4625-101

  Hodnotenie: 4.7

  ATLANT XM 4625-101

  Jedna z najlacnejších odkvapkávacích chladničiek v našom hodnotení. V Slovenskom maloobchode stojí táto chladnička približne 25-27 tisíc eur. Euro. Nie je to veľa, najmä keď si uvedomíte, že tento model má impozantnú výšku 207 cm. Tajomstvo nízkej ceny možno nájsť v skutočnosti, že chladnička sa vyrába v Rusku – nie je potrebné ju dodávať do obchodu niekde z Európy. Ruskí inžinieri tiež výrazne zjednodušili ovládanie, ktoré pozostáva len z niekoľkých tlačidiel, a nie je tu žiadny LCD displej. Výrobca sa však postaral o antibakteriálny povlak. Bolo zistené, že udržuje potraviny čerstvé o niečo dlhšie.

  Ak sa pozriete na túto chladničku, okamžite si všimnete, že obidvoje dvere sú takmer rovnako veľké. To znamená, že objem chladiacich a mraziacich komôr je tu veľmi podobný, ak nie totožný. V skutočnosti má 205 a 159 litrov. Radi majú doma veľké zásoby polotovarov a mäsových výrobkov? Potom bol ATLANT XM 4625-101 vytvorený presne pre vás! Ťažko si predstaviť, že by niekto nemal takú veľkú mrazničku. A chladiaci priestor nemožno nazvať malým – potraviny priemernej ruskej rodiny sa sem určite zmestia.

  Upozorňujeme, že minimálna teplota v mraziacom priestore je -18 °C. Mnohé kvapkové mrazničky dokážu dosiahnuť teplotu až -24 °C. Iná vec je, či je potrebná taká nízka teplota? Mraziaci výkon je prijateľných 7,2 kg/deň.

  Napriek použitému LED osvetleniu spotrebuje chladnička 323 kWh ročne. Vďaka tomu odborníci udelili spotrebiču hodnotenie energetickej účinnosti triedy A+. Skrátka, nie je to najlepší výsledok. Zariadenie sa však môže pochváliť tichou prevádzkou – v kuchyni ho takmer nepočuť. Výrobok má aj sklenené police. Je to dôležité, pretože kovové police sa môžu prehnúť pod váhou ťažkého hrnca na polievku. Chladnička váži 76 kg.

  Výhody

  • Tichá prevádzka;
  • Súčasťou sú sklenené police;
  • Nízke náklady;
  • Nie je to zlá sila mrazu;
  • Obrovský mraziaci priestor;
  • Jasné LED osvetlenie je integrované;
  • Antibakteriálna ochrana je prítomná.

  Nevýhody

  • Manuálne odmrazovanie mrazničky;
  • Nie každý môže ľahko dosiahnuť na hornú policu;
  • Pomerne vysoká spotreba energie.

  EKO RCSK 335M20 W

  Hodnotenie: 4.6

  BEKO RCSK 335M20 W

  Pravdepodobne najjednoduchšia chladnička, akú si teraz viete predstaviť. Nie je drahý, aspoň v prípade spotrebičov s odkvapkávacím systémom rozmrazovania. Teda za 23 tisíc. Euro. Dostanete priestranný spotrebič s výškou 201 cm. Celkový vnútorný objem je 331 litrov. Mraziaci priestor má objem 118 litrov, čo je predpokladám číslo, ktoré bude vyhovovať väčšine z vás. Všimnite si, že mraziaci priestor s objemom 213 litrov má antibakteriálnu povrchovú úpravu – pri takomto lacnom spotrebiči sa to zdá byť prekvapujúce. Príjemným prekvapením sú aj sklenené police – lacnejšie chladničky majú zvyčajne police z kovu alebo dokonca z plastu. Niektorých ľudí však najviac poteší hmotnosť nepresahujúca 58 kg. Dvaja dospelí muži by nemali mať problém odniesť ju do kuchyne.

  Napriek svojmu rozpočtovému statusu sa tento model môže pochváliť zvukovou signalizáciou otvorených dverí. Príjemným prekvapením je mraziaca kapacita až 7 kg potravín za deň. A ak si pomyslíte na zobrazenie teploty, nikdy nepochopíte, prečo je to taká výhodná kúpa!. Zdá sa, že cenu ovplyvňuje zastaraný otočný spínač, ktorý reguluje teplotu v chladiacom a mraziacom priestore. Za zmienku stojí aj to, že táto chladnička je o niečo hlučnejšia ako vyššie uvedené konkurenčné chladničky. Napriek tomu je jeho spotreba energie relatívne nízka, dokonca aj v triede A+. Ak chcete presnosť, spotrebič spotrebuje ročne približne 294 kWh elektrickej energie.

  Je škoda, že na území Ruska sa takáto chladnička s kvapkou predáva v minimálnom množstve maloobchodných reťazcov. V opačnom prípade by sa mohol stať skutočným hitom! Chladnička s mrazničkou však nemusí byť dostupná v obchodných reťazcoch, pretože sa veľmi rýchlo vypredáva?

  Výhody

  • Nie veľmi vysoká spotreba energie;
  • Ozve sa zvuková signalizácia otvorených dverí;
  • Dobrá mraziaca kapacita;
  • Veľkorysá kapacita mraziaceho a chladiaceho priestoru;
  • Používajú sa sklenené police;
  • Je na ňom antibakteriálny povlak;
  • Nízka hmotnosť;
  • Veľmi nízke náklady.

  Nevýhody

  • Manuálne odmrazovanie mraziaceho priestoru;
  • Použité otočné prepínače sú najjednoduchšie.

  Čo je lepšie: NoFrost alebo odkvapkávacia mraznička?

  Prečo sa chladnička bez odkvapkávania nazýva chladnička s odkvapkávaním? Veľmi jednoduché. Za jeho zadnou stenou sa nachádza špeciálny výparník. Pravidelne vytvára kondenzačnú vodu, ktorá potom kvapká do kondenzačnej misky. Niektorí ľudia nazývajú takéto chladničky „plačúce“ – kvapky totiž pripomínajú slzy. Strany chladničky alebo mraziaceho priestoru majú tendenciu zostať suché. Ak však kompresor pracuje príliš aktívne, môžu sa na nich objaviť malé ľadové triešte.

  Technológia NoFrost je výrazne prepracovanejšia. Tá má tiež výparník v zadnom priestore chladničky. Takýto spotrebič však navyše dostáva niekoľko ventilátorov – tie nielen ochladzujú vzduch, ale aj zabezpečujú jeho neustálu cirkuláciu v komorách. V dôsledku toho kondenzát tu, ak je pridelený, potom v minimálnych objemoch – vyprázdniť špeciálnu kapacitu bude potrebné raz za pol roka alebo dokonca rok.

  Mnoho ľudí si uvedomuje, že je lepšie kúpiť chladničku, ktorá podporuje funkciu NoFrost. Existuje však zrejmý odstrašujúci faktor: cena. Tieto spotrebiče sú oveľa drahšie. Rozdiel v cene pri takmer rovnakých parametroch je niekedy až dvojnásobný! Pozrime sa však na ďalšie výhody a nevýhody týchto dvoch technológií.

  Výhody

  Nevýhody

  odkvapkávací systém

  Nízke náklady

  V mraziacom priestore sa pomaly vytvára ľad

  Široký sortiment chladničiek

  Trvá dlho, kým sa obnoví stratená teplota

  Nízka spotreba energie

  Zadná stena je vždy mokrá

  Vydávaný hluk závisí len od kompresora

  Vyžaduje pravidelné rozmrazovanie

  Skrine majú zvyčajne veľa úložného priestoru

  Teplota v dolnej časti je veľmi odlišná od teploty v hornej časti

  NoFrostNIKDY SA NEMUSÍ ROZMRAZOVAŤFOTOAPARÁTY MAJÚ ZRIEDKAVO VEĽMI VEĽKÚ KAPACITU PAMÄTE
  RÝCHLA OBNOVA PRI NÍZKYCH TEPLOTÁCHVIAC KOMPONENTOV, KTORÉ SA MÔŽU POKAZIŤ
  SYSTÉM FUNGUJE SPOĽAHLIVO AJ V MRAZIACOM PRIESTOREVYSOKÁ SPOTREBA ENERGIE
  TEPLOTA JE ROVNOMERNE ROZLOŽENÁ V CELOM PRIESTORE MRAZNIČKY
  RÝCHLE ZMRAZOVANIE POTRAVÍN
  ŽIADNA KONDENZÁCIA NA ZADNEJ STENE

  Upozorňujeme, že uvedené nevýhody sa nevzťahujú na všetky spotrebiče NoFrost. Vývoj takýchto zariadení nestojí na mieste, preto sú niektoré modely stále bez určitých nevýhod. V tomto článku sa však ešte bližšie pozrieme na odkvapkávacie chladničky. Nižšie sa dozviete, aké modely sú považované za najlepšie spomedzi tých, ktoré sú prítomné na Slovenskom trhu s takýmito spotrebičmi.

  Záver

  To je koniec príbehu. Teraz viete, aký je rozdiel medzi chladničkou bez kvapkania a spotrebičom NoFrost. Viete, akým modelom by ste mali venovať pozornosť?. A nezabudnite, že aj tá najlepšia chladnička má niekoľko nevýhod, s ktorými musíte žiť. Spomíname, že úprimne.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: