7 najlepších kuchynských skriniek

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je určený ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

Na inteligentné usporiadanie kuchynského priestoru potrebujete správny výber nábytku. Najpohodlnejšia a najobľúbenejšia pre túto miestnosť je skriňa. Pri takom množstve rôznych modelov môže byť ťažké vybrať ten správny. Výhody a nevýhody najobľúbenejších šatníkov nájdete v našom hodnotení.

Pred kúpou kuchynskej skrinky si musíte dobre premyslieť, kde bude stáť, čo sa v nej bude skladovať, ako často sa bude používať. To vám umožní vybrať si najpraktickejší, najfunkčnejší a najpohodlnejší nábytok. Dôležitý je aj dizajn – musí ladiť s ostatným kovaním a príslušenstvom.

Typy skriniek

V kuchyni sa používajú 3 typy skriniek.

 1. Podlahové skrinky sú nevyhnutnosťou v každej kuchyni. Môžu slúžiť ako skrinka, stôl alebo ako podstavec pod umývadlo. V zásuvkách a policiach sú uložené kuchynské potreby. Pracovnú dosku možno použiť ako pracovnú plochu alebo ako podstavec pre domáce spotrebiče.
 2. Nástenné skrinky sú vhodné na uskladnenie riadu a kuchynského náčinia, ktoré sa často nepoužívajú. Šetria miesto. Môže byť vyrobený ako skrinka alebo polica.
 3. Vysoké a úzke skrinky: skrine, príborníky. Možno ich použiť na zabudovanie spotrebičov, uskladnenie náradia, potravín a textílií. Sú priestranné, ale nezaberajú veľa miesta.

Najlepšie tipy

Pri výbere kuchynskej linky je potrebné zvážiť mnoho vecí. Naše odborné tipy, na čo si dať pozor.

 1. Rozmery kuchyne. Ak je malá, musíte si vybrať skrinky, ktoré poskytujú úložný priestor pre vaše náčinie bez toho, aby zaberali príliš veľa miesta. Nezabudnite tiež, že potrebujete priestor potrebný na otváranie dverí.
 2. Farbaje potrebné zvoliť podľa svetlosti miestnosti. Ak sú okná orientované na sever alebo západ, mali by byť tienidlá teplé a svetlé. Svetlo dodajú aj lesklé povrchy, sklo a zrkadlá.
 3. Materiál rámumusia byť robustné, odolné voči vlhkosti. Ak ide o laminovanú drevotrieskovú dosku s hrúbkou najmenej 16 mm. Tieto skrine sú ľahké, odolné a ľahko sa udržiavajú.
 4. Pre stojace skrinkykvalita pracovnej dosky.Musí byť hrubý, odolný voči vlhkosti, mechanickému poškodeniu.
 5. Hladké čelá sa ľahšie udržiavajú. Rezbárske práce, frézovanie, štukatérstvo sú krásne dekoratívne prvky, ale zhromažďujú mastnotu, prach. Tieto časti sa ťažko čistia.
 6. Hardvérmusia byť vysoko kvalitné a trvanlivé. Závesy, vodiace lišty zásuviek – všetko musí fungovať ľahko, bez zasekávania a vŕzgania.
 7. Nožičky by mali byť nastaviteľné. Vďaka tomu má skriňa stabilný základ a zabraňuje prenikaniu vlhkosti do skrine.

7 najlepších kuchynských skriniek

Na základe spätnej väzby od zákazníkov sme vybrali 7 najpraktickejších a používateľsky najprívetivejších modelov kuchynských skriniek.

NomináciaUmiestnenieNázov produktuCena
7 najlepších kuchynských skriniek1Bočný panel bitov a bajtov 60012 652 €
2SANMARIA Sofia 6012 973 €
3Nábytok Real Rio SHNM6002 610 €
4Genesis Alice loft5 500 €
5HM SW400 Ronda1 490 €
6Bit a bajt Da Vinci GD-0129 748 €
7Mezanín BTS Britannica4 190 €

Bočný panel bitov a bajtov 600

Hodnotenie: 4.9

BITOVÝ A BAJTOVÝ SIDEBOARD 600

Prvé miesto v našom rebríčku pre pohodlný a priestranný príborník s klasickým dizajnom. Dobre sa hodí na chatu, do malej kuchyne alebo do jedálne. Zjednodušený, praktický dizajn udržiava riad, kuchynské textílie a iné pomôcky na jednom mieste. Priestranný príborník: výška 200 cm, šírka 60 cm. tiež 60 cm hlboký spodok s presklenou hornou časťou.

Skrinka je vyrobená z laminovanej drevotriesky s 2 mm hranou ABS odolnou proti nárazu. Dvere s tvrdeným matným sklom. Popolová tmavá farba v kombinácii s popolovými svetlými vložkami. Krásny drevený dizajn dodáva ozdobu.

Dizajn skriniek je praktický a dômyselný. Spodná časť je stolík so zásuvkou a priehradkou s policou a dvoma dvierkami. Pracovná doska s hrúbkou 26 mm je odolná voči vlhkosti, mechanicky a tepelne stabilná. Farba – škvrnitý kameň. Môže sa používať ako pracovná plocha. Na hornej strane je horná časť v tvare skrinky s presklenými dvierkami. Medzi stolom a prístavbou – priestranný výklenok s tvarovanými bočnými stenami a rímsou.

Výhody

 • robustný hardvér;
 • Vedenie zásuvky s valčekovými výsuvmi;
 • Rukoväte sú ergonomicky tvarované;
 • krásne sfarbenie;
 • materiály odolné proti opotrebovaniu;
 • Pohodlný dizajn;
 • Plastové nožičky nepoškodzujú parkety.

Nevýhody

 • nenájdené.

SANMARIA Sofia 60

Hodnotenie: 4.8

SANMARIA Sofia 60

Ruská spoločnosť SANMARIA vyrába nábytok už 20 rokov. Používame kvalitné materiály, ktoré sú pevné a odolné voči opotrebovaniu. Unikátna 3-5-vrstvová technológia lakovania ich robí odolnými voči vode. Vďaka tomu je ideálny na použitie vo vlhkom prostredí, ako sú kúpeľne a kuchyne.

Súčasťou súpravy je závesná skrinka Sofia 60 v modernom štýle. K zásuvke je možné vybrať vhodný rám a umývadlovú skrinku. Korpus z laminovanej drevotriesky v bielej farbe, predná strana z MDF je smaltovaná s povrchovou úpravou odolnou proti vlhkosti. Materiály vyrobené spoločnosťou KRONOSPAN. Šatník sa vyznačuje jednoduchými a lakonickými formami. Veľkosť 60X75 cm, hĺbka 25 cm. Pozostáva z jednej priehradky s dvomi výklopnými dvierkami a dvoma policami vo vnútri. Pohodlné rukoväte ako obdĺžnikové výklenky.

Esteticky príjemný a dokonale sa hodí do každého moderného interiéru. Zákazníci vyzdvihujú odolný povrch a lesklú bielu farbu. Odráža svetlo, čím opticky zväčšuje a odľahčuje kuchyňu.

Výhody

 • kompaktné rozmery;
 • krásny dizajn;
 • povlak odolný voči vlhkosti;
 • priestranné police;
 • spoľahlivá montáž;
 • Jednoduché a tiché otváranie dverí.

Nevýhody

 • Priehlbiny na rukoväti sa zanášajú nečistotami, ťažko sa čistia.

Nábytok Rio SNM600

Hodnotenie: 4.7

Nábytok Real Rio SNM600

Spoločnosť „True Furniture“ vyrába modulárne kuchynské súpravy. Špičkoví dizajnéri vyvíjajú návrhy v súlade s módnymi trendmi a požiadavkami zákazníkov. Použité moderné vybavenie, spoľahlivé príslušenstvo od európskych výrobcov. Nábytok je vyrobený z ekologicky čistých laminovaných drevotrieskových dosiek s čelami z MDF. Všetky výrobky sú certifikované.

Rio SNM600 je podlahová umývadlová skrinka. Štandardné rozmery, výška 81 cm, šírka 60 cm, hĺbka 44 cm. Veľké valcové nožičky sú výškovo nastaviteľné, takže skriňu možno stabilne umiestniť aj na nerovnej podlahe. Vyrobené z laminovanej drevotriesky s hrúbkou 16 mm, emisná trieda E1. Korpus biely, lesklá biela horná časť dverí, spodná časť z duba kraft s krásnym dreveným dizajnom.

Tento modul je súčasťou kolekcie kuchynského nábytku Rio navrhnutej v modernom štýle. Zaujímavý dizajn predných plôch s kombináciou dvoch kontrastných farieb vyzerá originálne. Zdobené čiernymi obdĺžnikovými plastovými rukoväťami a kovovými nohami. Recenzie vyzdvihujú kvalitné lemovanie, spoľahlivé kovanie a štýlový dizajn. Z komentára zákazníka: „Páčila sa mi farba skrine. Pre krajinu som si vzal dve rovnaké skrinky: jednu na umývadlo a druhú na pracovnú dosku. Prišiel zabalený, s návodom na montáž“.

Výhody

 • Vysokokvalitné materiály;
 • jednoduchá montáž;
 • krásny dizajn prednej strany;
 • Nastaviteľné nožičky;
 • náter odolný voči vlhkosti.

Nevýhody

 • je ťažké nájsť správnu veľkosť umývadla.

Genesis Alice loft

Hodnotenie: 4.7

Genesis Alice Loft

Spoločnosť Genesis Furniture Factory vyrába skriňový nábytok od konca 90. rokov 20. storočia. používa kvalitné materiály a moderné dovážané vybavenie. Všetok nábytok je modulárny, takže je ľahké nájsť ten správny nábytok aj do malých kuchýň. Jednotlivé prvky je možné zakúpiť. Kvalitu výrobkov spoločnosti potvrdzujú mnohé ocenenia v nábytkárskych súťažiach a certifikáty.

Podlahový modul z kolekcie kuchynského nábytku Alice Loft je vyrobený z laminovanej drevotriesky s hrúbkou 16 mm. 28 mm hrubá pracovná doska vo farbe trstiny s úpravou proti vlhkosti. Hrany sú chránené 0,4 mm hrubým PVC povlakom. Telo je z dubu sonoma, predná časť je z borovice bielej s krásnou kresbou dreva. Stručný dizajn, zdobený rovnými čiernymi plastovými rukoväťami a nastaviteľnými nohami, chránený podstavcom.

Konštrukcia skrine obsahuje veľkú zásuvku, ktorá sa pohybuje na valčekových výsuvoch, a jednu priehradku s policou za 2 dvierkami. výška 85 cm a šírka 80 cm. Hĺbka pracovnej dosky je 60 cm, hĺbka vnútra skrinky je 49 cm. Dodáva sa so zárukou výrobcu, podrobným návodom na montáž a potrebnými upevňovacími prvkami.

Výhody

 • vysokokvalitné materiály;
 • spoľahlivé príslušenstvo;
 • valčekové výsuvy pre zásuvky;
 • priestranný;
 • nastaviteľné nožičky;
 • krásne farby;
 • Vhodný do každého moderného interiéru.

Nevýhody

 • nenájdené.

HM XB400 Ronda

Hodnotenie: 4.6

HM SHB400 RONDA

Skrinka je súčasťou sady modulárneho kuchynského nábytku Ronda. Je vyrobená z laminovanej drevotriesky s hrúbkou 16 mm s povrchovou úpravou odolnou proti vlhkosti, v modernom štýle. Vyznačuje sa ideálnym pomerom cena/výkon. Kuchyňa je praktická, funkčná. Vďaka stručnému dizajnu a svetlým farbám nezaťažuje priestor a presvetľuje ho.

Skriňa HM ShB400 je jedným z výklopných modulov. Možno ho zakúpiť samostatne alebo v kombinácii s inými položkami. Niekoľko rovnakých skriniek pomáha racionálne usporiadať kuchynský priestor. Rozmery modulu sú kompaktné: výška 56 cm, šírka 40 cm, hĺbka 30 cm. takže sa zmestí aj do malej miestnosti. Má jednu priehradku s policou, uzavretú dvierkami.

Korpus skrine je vyrobený z bielej laminovanej drevotriesky. Imitácia pravého dreva vo farbe dub sonoma. Zdobené bielou plastovou okrúhlou rukoväťou. Dvierka môžu byť v závislosti od usporiadania kuchyne zavesené na ľavej alebo pravej strane.

Výhody

 • podrobný návod na montáž;
 • krásne farebné;
 • spoľahlivé závesy;
 • kvalitné materiály;
 • kompaktné rozmery;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • Niektorí zákazníci sa sťažujú, že okrúhle rukoväte sú nepohodlné.

Bit a bajt Da Vinci GD-01

Hodnotenie: 4.5

BIT A BAJT DA VINCI GD-01

Toto je ďalšia plnohodnotná vysoká skriňa z internetového obchodu Bit and Byte v našom rebríčku. Ide o krásnu jednodverovú skriňu s luxusným dizajnom. Súčasť modulárnej kolekcie nábytku do obývačky Da Vinci. Ideálne do klasickej kuchyne alebo jedálne. Krásnu skrinku možno použiť ako príborník alebo vitrínu na riad či krištáľ. Vďaka bielej farbe a priehľadnému sklu pôsobí kompaktne a miestnosť je vďaka nemu svetlejšia a útulnejšia.

Vyrobené z laminovanej drevotriesky s hrúbkou 16 mm, predná strana – MDF, podšité PVC fóliou. Biela farba s patinou dokonale ladí so zlatým dekorom. Zdobené ažurovými rozetami, tvarovanými rímsami, zakrivenými nohami, rastlinnými ornamentmi. Výklopné dvere majú nezvyčajnú konštrukciu s presklenou hornou časťou. Vzadu sú 4 police, dve horné sú sklenené. Zadná stena je zrkadlová a poskytuje jasný výhľad na riad. Dvere sa otvárajú vľavo a kľučka je vpravo. Zákazníci poznamenávajú, že skrinka vyzerá luxusne a bohato, podobne ako starožitný nábytok.

Výhody

 • prepracovaný dizajn;
 • priestranný;
 • Sklenené dvere a zrkadlo odrážajú svetlo;
 • kvalitné vodoodolné materiály;
 • Ďalej vylepšuje interiér.

Nevýhody

 • tvarované prvky sa ľahko čistia
 • Drahé.

BTS Brittanica mezanín

Hodnotenie: 4.5

BTS BRITANNICA MEZZANINE

Toto je najkrajšia a najpohodlnejšia závesná polica v našom hodnotení. Súčasť modulárnej kolekcie nábytku do obývacej izby Brittanica, ale dá sa použiť aj v kuchyni. Vyrobené spoločnosťou BTS Furniture Factory. Spoločnosť využíva najmodernejšie technológie a zariadenia zahraničnej výroby. Všetky výrobky sú certifikované medzinárodným certifikátom kvality ISO 9001.

Medziposchodie je kombinovaný regál, ktorý možno použiť samostatne alebo v kombinácii so skrinkami z rovnakej kolekcie. Vyrobené v klasickom štýle. Originálny dizajn robí z police skutočný pútač pozornosti v kuchyni. Má krásne tvarovaný dizajn, ktorý pokrýva celé dvere. K dispozícii je voliteľná vyrezávaná rímsa. Svetlé odtiene opticky odľahčujú miestnosť a robia ju priestrannejšou.

Korpus medziposchodia je vyrobený z tvarovanej drevotrieskovej dosky vo farbe dub saténový. Čelá sú vyrobené z MDF s imitáciou prírodného dreva – brúsený dub. Reliéfna štruktúra dreva dokonale zapadá do klasických interiérov. Dizajn políc je tiež nezvyčajný. Je nízky – 52 cm – ale dlhý – 140 cm. Tri otvorené police v spodnej časti, horná priehradka sa zatvára výklopnými dvierkami s plynovým zdvihom. Pohybuje sa ľahko a ticho a v prípade potreby sa dá zablokovať v ľubovoľnej polohe.

Výhody

 • pohodlné dvere s výťahom;
 • štýlový dizajn;
 • krásne sfarbenie;
 • neobvyklý dizajn;
 • vysokokvalitné materiály;
 • jednoduchá montáž.

Chyby

 • textúrovaný povrch dverí sa ťažko čistí.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: