7 najlepších strojov na čaj

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Milujete lahodný čaj? Musíte ho variť vo veľkých množstvách? V tomto prípade sa odporúča zakúpiť čajový stroj. Známy aj ako varič čaju. Bohužiaľ, nie všetky sú kvalitné. Niektoré zariadenia sa môžu rýchlo pokaziť. Ak nechcete riskovať poruchu, pri výbere čajovaru sa zamerajte na našu recenziu. V tejto brožúre sa venujeme len najlepším modelom, aby ste pri kúpe neboli sklamaní.

Hodnotenie najlepších čajových strojov

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Rebríček najlepších strojov na prípravu čaju1Kitfort KT-63010 500€
2Bork K81033 000€
3Rommelsbacher TA 12006 899€
4

rofiCook PC-TKS 1056

7 099€
5Bosch TTA 22014 990€
6KITFORT KT-6745 590€
7Xiaomi Deerma Hrniec na zdravie z nehrdzavejúcej ocele3 110€

Kitfort KT-630

Hodnotenie: 4.9

Kitfort KT-630

Jeden z najobľúbenejších čajových varičov v Slovenskom maloobchode. Je ľahké nájsť veľa recenzií na webe. A takmer všetky sú čisto pozitívne. Dôvodov je viacero.

Na začiatku má tento čajový stroj kapacitu 2,2 litra. To znamená, že nemusíte dopĺňať vodu po každej šálke čaju. Nemôže byť porazený na výkon, ktorý je 2200W. Takéto zariadenie ohreje vodu na maximálnu teplotu v priebehu niekoľkých okamihov! Má to však aj svoju nevýhodu. kanvicu by si nemali kupovať ľudia žijúci v starých „chruščovovských“ domoch, ktorí nevymenili hliníkové vedenie za medené.

Ako vykurovacie teleso sa používa uzavretá špirála. Pokiaľ ide o telo, je vyrobené z plastu. Ale to nevadí – vyzerá to naozaj dobre. Na jeho ovládací panel si zvyknete za pár minút – aj to je jednoznačné plus. Všetky nápisy na ňom sú preložené do ruštiny, ktorou sa môže pochváliť nie každý čajový stroj. A má displej, ktorý zobrazuje najdôležitejšie nastavenia.

Zariadenie ponúka celkom štyri automatické programy. K dispozícii je aj režim „Tea Master“, ktorý vám umožní pripraviť atypický nápoj. Čaj sa naleje do vašej šálky – stačí si vopred vybrať jeho objem. A tento model môže ponúknuť tri silné stránky nápojov. Nie je to úžasné?? Čo iné by ste očakávali od variča čaju??

Kitfort KT-630 určite stojí za tie peniaze. Na tomto modeli jednoducho nie je možné nájsť chybu. Jedinou sťažnosťou je napájací kábel. Nie každý je spokojný s jeho dĺžkou 0,96 m. Inak je zariadenie na prípravu čaju dokonalé.

Výhody

 • Roztomilý dizajn;
 • Má displej;
 • Ovládací panel je rusifikovaný;
 • K dispozícii sú štyri automatické programy;
 • Môžete si vybrať konkrétnu silu nápoja;
 • Priestranná nádrž na vodu;
 • Vysoká kapacita.

Nevýhody

 • Chcel by som o niečo dlhší sieťový kábel;
 • Jeho vysoká cena;
 • Medzi výrobou porcií je značná prestávka.

Bork K810

Hodnotenie: 4.8

Bork K810

Toto zariadenie sa najviac podobá na tradičnú kanvicu. Má rovnaký tvar a telo je vyrobené zo skla, vďaka čomu je celý proces čo najjasnejší. Spodná časť krytu je vyrobená z ocele, ktorá si zachová svoj dokonalý vzhľad aj po mnohých rokoch. Od bežnej rýchlovarnej kanvice sa líši tým, že má vo vnútri kapacitu na varenie, do ktorej môžete naliať svoj obľúbený čaj.

Tento model má objem 1,5 litra. Nie je to veľa, ale zmestí sa aj na malý stôl. K elektrickej sieti ho pripojíte pomocou metrového kábla. Jeho dĺžka nie je vôbec dôležitá, pretože drôt vychádza z kontaktnej podložky. Samotný kávovar nie je nijako obmedzený – môžete si ho bez problémov vziať do vedľajšej miestnosti. Všetky tlačidlá sa nachádzajú na základňovej stanici. Umožňujú vybrať teplotný režim, napríklad. Môžete tiež nastaviť jednu z troch dostupných intenzít varenia. Niektoré by tiež využili funkciu odloženého štartu. Umožňuje naprogramovať kávovar tak, aby bol váš nápoj pripravený v čase, keď dokončíte akúkoľvek prácu.

Bork K810 má výkon 2000 W. Tento údaj naznačuje, že varenie vody netrvá dlho. Príjemné je, že bez vody sa zariadenie odmietne zapnúť – príslušná ochranná funkcia. Veľkú radosť robí aj kvalita nehrdzavejúcej ocele, z ktorej je vyrobený filter varnej nádoby.

Bork K810 je pravdepodobne ďalším modelom, ktorý je veľmi ťažké poškodiť. Ak sa pokúsite sťažovať, jediné, čo vás napadne, je skromná hlasitosť. Určite však postačí, ak rodina pozostáva len z dvoch alebo troch osôb. Oveľa výraznejšou nevýhodou je cena, ktorá dosahuje prehnané 30 tisíc. Euro.

Výhody

 • Je tu priehradka na kábel;
 • Telo je vyrobené zo skla a kovu;
 • Na výber je niekoľko druhov čaju;
 • Má odložený štart a časovač;
 • Vysoký výkon;
 • Funkcia udržiavania tepla.

Nevýhody

 • Niektorým ľuďom sa bude zdať, že objem nestačí;
 • Veľmi vysoká cena.

Rommelsbacher TA 1200

Hodnotenie: 4.7

Rommelsbacher TA 1200

Tento čajník sa nepodobá na žiadny iný kuchynský spotrebič. Mnohí z vašich hostí ani nebudú vedieť povedať, čo ste si kúpili. Zároveň tento čajový stroj nemožno nazvať drahým – výrobcovi sa podarilo výrazne znížiť cenovku. Pozitívom je skromný objem len 1 liter. Nie je to teda najlepšia voľba pre troj- alebo štvorčlennú rodinu.

Telo tohto modelu je vyrobené z plastu a skla. Ako vykurovacie teleso sa používa uzavretá špirála. Výkon zariadenia dosahuje 1200 wattov. V porovnaní s vyššie uvedenými recenzovanými konkurentmi ich nie je veľa, ale nezabúdajme, že tento čajovar potrebuje ohriať podstatne menší objem vody. Mimochodom, k dispozícii je regulátor teploty. Nemožno ju však nazvať pokročilou, používateľ si môže vybrať len jedno zo štyroch nastavení teploty, od 80 do 100 stupňov Celzia.

Na ostatné funkcie čajového stroja je ťažké sa sťažovať. Dokáže udržať teplo. Ponúka tiež 5 programov pre rôzne čaje. Čas varenia môžete zvoliť aj manuálne. Jedinou výčitkou je absencia funkcie odloženého štartu.

Bohužiaľ, tento prístroj má niekoľko závažných nedostatkov. Po prvé, nepoužíva najpohodlnejšiu kanvicu – v recenziách sa často nachádzajú odkazy na prípady, keď človek vyleje časť vareného čaju za hrnčekom. Po druhé, hlasné cvakanie, ktoré vydáva pri varení, je nepríjemné. Po tretie, spotrebič pozostáva z veľkého počtu komponentov, ktorých umývanie trvá dlho.

Výhody

 • Má časovač;
 • Veľký počet programov pre rôzne druhy čaju;
 • Slušný výkon na takýto objem;
 • Je možné ju udržiavať v teple;
 • Dodáva sa s odmerkou a lievikom na čaj.

Nevýhody

 • Je toho veľa na umývanie;
 • Hlasné cvakanie počas prevádzky;
 • Nie veľmi pohodlná kanvica;
 • Objem iba jeden liter.

rofiCook PC-TKS 1056

Hodnotenie: 4.6

ProfiCook PC-TKS 1056

Táto sada sa zdá byť veľmi zaujímavá. Obsahuje čajník, tradičnú rýchlovarnú kanvicu a jeden elektronický držiak na ne. Výkon rýchlovarnej kanvice dosahuje pôsobivých 2250 wattov, takže varenie vody nebude trvať dlho. Telo tohto zariadenia je vyrobené z kovu a skla. Ako vykurovacie teleso sa používa uzavretá špirála.

Čajník je väčšinou vyrobený zo skla. Má vo vnútri kvalitný filter, ktorý udržiava čajové lístky mimo vody okolo neho. Objem tejto kanvice je 1,2 litra, zatiaľ čo objem vedľajšej rýchlovarnej kanvice dosahuje 1,7 litra. Toto sú dobré čísla, ktoré by mali vyhovovať väčšine zákazníkov.

Ako sa dalo očakávať, zariadenie ProfiCook PC-TKS 1056 sa môže pochváliť tepelným regulátorom. Má aspoň ohrievaciu plošinu na čajník. Zaujímavé je, že používateľ si môže zvoliť úplne ľubovoľnú teplotu v rozsahu od 70 do 100 stupňov – tu je proces plynulý. Pokiaľ ide o rýchlovarnú kanvicu, varí len vodu, iné možnosti nie sú.

Mnohí kupujúci sú tiež spokojní s tým, že obe kanvice možno umiestniť na ľubovoľné miesto na stojane. Výrobca nezabudol na blokovanie napájania bez vody. Ale nemyslel na hermetické tesnenie. Veko kanvice ho nemá. To znamená, že voda sa vylieva nielen cez výtok, ale čiastočne aj cez veko. Zariadenie má však niekoľko ďalších nevýhod. Napríklad nemá funkciu udržiavania tepla, čo by určite nebolo na škodu. Tento model odporúčame snáď len tým, ktorí hľadajú jedinečnú kanvicu. Pripravte sa na to, že budete musieť čeliť určitým nepríjemnostiam. A rozhodne by ste si nemali kupovať túto sadu za bežnú cenu 9 tis. Euro.

Výhody

 • Čajník má termostat;
 • Telo oboch kanvíc je vyrobené z kvalitných materiálov;
 • Veľmi vysoká cena;
 • Slušná celková kapacita;
 • Existuje dobrý bezpečnostný systém.

Nevýhody

 • Elektrická kanvica sa zahrieva výlučne na 100 °C;
 • Veko nedolieha tesne na kanvicu;
 • Funkcia udržiavania tepla nie je k dispozícii;
 • Vysoké náklady.

Bosch TTA 2201

Hodnotenie: 4.5

Bosch TTA 2201

Ďalší zaujímavý nápoj. Predstavuje akúsi vežu. V spodnej časti je umiestnená známa rýchlovarná kanvica, zatiaľ čo v hornej časti je umiestnená varná nádoba. Plášť oboch prvkov je vyrobený z plastu. Niektorí ľudia si ho preto môžu odmietnuť kúpiť. Na druhej strane si ostatní správne všimnú, že výber tohto materiálu má pozitívny vplyv na cenu. Je to jedna z najlacnejších kanvíc s dlhou životnosťou.

Použitá kanvica má objem 2 litre. Na ohrev vody používa uzavretú špirálu z nehrdzavejúcej ocele. Príkon tejto kanvice je 1785 W. Predpokladá sa, že to postačuje na pomerne rýchly ohrev vody.

Čo sa týka kanvice, tá má objem 0,7 l. Vo vnútri má obvyklý filter. Proces varenia môžete sledovať cez priehľadné sklo.

V opačnom prípade tento model nie je schopný prekvapiť. Má režim udržiavania teploty, ale podľa nášho názoru by mala mať akúkoľvek rozumnú kanvicu. Priehradka na kábel je príjemná funkcia. Myslíme si však, že na jeho prítomnosť rýchlo zabudnete, pretože kávovar bude v kuchyni 365 dní v roku.

Bosch TTA 2201 má aj nevýhody. Tento spotrebič automaticky prejde do režimu zahrievania. Ak namiesto toho potrebujete úplné vypnutie, potom túto funkciu tvorcovia varičov čaju neimplementovali. To znamená, že jej používanie bude mať vplyv na vaše účty za energiu, pokiaľ ju nevypnete stlačením príslušného tlačidla. Ďalšou nevýhodou je výlevka na kanvici – nápoj mierne odkvapkáva na vonkajšiu stranu, preto je potrebné kanvicu pravidelne utierať. Ide však o zanedbateľný detail, najmä v porovnaní s niektorými čajovými strojmi v našom prehľade.

Výhody

 • Má režim uchovávania tepla;
 • Veľká kapacita oboch kanvíc;
 • Je tu zámok veka;
 • Je tu priehradka na kábel;
 • Vysoký výkon;
 • Nie príliš vysoká cena.

Nevýhody

 • Čajník môže vytekať;
 • Kanvica sa nemôže automaticky vypnúť.

KITFORT KT-674

Hodnotenie: 4.4

KITFORT KT-674

Prišiel v našej recenzii a ďalší „veža“. Mnohí kupujúci poznamenávajú, že vyzerá podstatne krajšie. Nie je to prekvapujúce, pretože obe kanvice majú strieborné telo, ktoré príjemne odráža svetlo. Celá konštrukcia stojí na rovnakom striebornom podstavci, na ktorom je umiestnený aj ovládací panel. Kanvica sa na ňu dá umiestniť v ľubovoľnej polohe.

Tento model umožňuje variť rôzne druhy čaju. Napríklad zelený čaj je lepšie variť pri 70 °C a čierny čaj pri všetkých 100 °C. Môžete si vybrať zo štyroch teplôt ohrevu, z ktorých každá má vlastné tlačidlo. Na ovládacom paneli sa nachádza aj tlačidlo, ktoré kanvici prikazuje, aby automaticky udržiavala vysokú teplotu vody po dobu pol hodiny. Ak ho nestlačíte, kanvica sa po dosiahnutí zvolenej teploty jednoducho vypne.

Rovnako ako mnohé iné kanvice má aj kanvica KITFORT KT-674 bezpečnostnú funkciu. Jeden z nich určite vypne kanvicu v prípade nedostatočného množstva vody. Pokiaľ ide o kanvicu, poteší vás premyslený systém upevnenia veka, ktorý zabraňuje jeho vypadnutiu pri naklonení. Na výrobu tejto kanvice bolo použité žiaruvzdorné sklo. Žiadne sťažnosti na odnímateľný čajový filter.

KITFORT KT-674 možno označiť za najlepšiu voľbu. Áno, za túto čajovú kanvicu budete musieť zaplatiť 6 tisíc. To znamená, že za ňu nebudete musieť vôbec platiť a nie každý obchod ju predáva online, ale nebudete môcť kanvicu reklamovať.

Zostáva dodať, že objem oboch kanvíc je 1,7 a 1 liter. Myslíme si, že to bude stačiť pre väčšinu zákazníkov, dokonca aj pre veľké rodiny. Na druhej strane, výkon kanvice je až 2000 W, čo znamená, že voda dosiahne správnu teplotu veľmi rýchlo.

Výhody

 • Výkon je 2000 Wattov;
 • Existuje mnoho ochranných opatrení;
 • Roztomilý dizajn;
 • K dispozícii je štvorstupňový termostat;
 • Veľká kapacita;
 • Možnosť zadržiavania tepla;
 • Dobre realizovaný dizajn čajníka.

Nevýhody

 • Teplota sa udržiava len pol hodiny.

Xiaomi Deerma Hrniec na zdravie z nehrdzavejúcej ocele

Hodnotenie: 4.3

Xiaomi Deerma Hrniec na zdravie z nehrdzavejúcej ocele

Ďalšia kanvica, ktorá je „vežička“. Rovnako ako v iných takýchto čajových prístrojoch je princíp fungovania čo najjednoduchší: tu sa ohrieva iba kanvica vhodnou vykurovacou špirálou, zatiaľ čo čajník sa ohrieva parou stúpajúcou z hornej časti. Kanvica je umiestnená na podstavci, ktorý používateľovi ponúka aj kompletný ovládací panel.

Príkon tohto čajovaru je 1000 W. Úprimne povedané, na objem 1,5 litra to nie je až tak veľa. Na výrobu oboch kanvíc sa použil kov a sklo. Výrobca sa domnieva, že jeho zariadenie sa bude používať nielen na prípravu čaju. Svedčia o tom tlačidlá, ktoré umožňujú prepínať medzi šiestimi režimami. Jeho názov naznačuje, že s týmto výrobníkom nápojov môžete ohrievať aj polievky alebo dezerty.

O ovládacom paneli sa nedá povedať nič zlé. Má časovač. Kanvicu je možné objednať aj na udržiavanie nastavenej teploty.

Bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, je výtvor spoločnosti Xiaomi v našom rebríčku najbohatší na funkcie. Myslíme si však, že mnohí kupujúci ju budú používať len ako čajovú kanvicu, pričom zabudnú na kovovú podperu na dusenie a ďalšie predmety, ktoré sú súčasťou súpravy.

Výhody

 • Dodáva sa so sklenenou fľašou a podnosom na dusenie;
 • Telo čajníkov bolo vytvorené z kovu a skla;
 • Relatívne nízka hmotnosť celej konštrukcie;
 • Môžete si vybrať zo šiestich režimov prevádzky;
 • K dispozícii je šesť hodín udržiavania tepla;
 • K dispozícii je časovač.

Nevýhody

 • Vysoké náklady;
 • Pre niektorých bude ťažké zvládnuť prípravu čaju;
 • Nie veľmi vysoký výkon.

Záver

Toto je zoznam najlepších čajových strojov na Slovenskom trhu. Môžete si kúpiť niektorý z modelov preskúmaných v tejto recenzii – poteší vás možnosť pripraviť lahodný nápoj v akomkoľvek veľkom objeme.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: