7 najlepších úzkych chladničiek

Mnohí Rusi žijú v byte s veľmi malou kuchyňou. Niekedy sa sem nezmestí plnohodnotná chladnička. Našťastie je tento problém ich výrobcom známy. Preto sa čoraz častejšie zavádzajú úzke chladničky. Hodia sa prakticky do každej kuchyne. To je veľa úložného priestoru pre dvojčlennú rodinu, ale aj tak sa doň zmestí pomerne veľa potravín – najmä ak máte dvojčlennú rodinu. Rozhodovanie o konkrétnom modeli je stále náročné, pretože nie všetky tenké chladničky sú dobre navrhnuté. Táto recenzia je založená na analýze technických špecifikácií chladničiek na webovej stránke thefridge-freezer/.

Najlepšie úzke chladničky

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie dostupné úzke chladničky1
 • ebherr CUno 2831
 • 31 950€
  2Schaub Lorenz SLU S262C4M32 490€
  3Smeg FAB5RCR69 990€
  4Beko BCHA 2752 S24 130€
  5Gorenje RK 4171 ANW215 920€
  6Biryusa 12011 090€
  7ATLANT X 1401-1008 180€

 • ebherr CUno 2831
 • Hodnotenie: 5.0

  <li></div><p>ebherr CUno 2831″ src=“/wp-content/uploads/2023/04/7391666193901-337-.jpg“ height=“410″ title=“</p><li>ebherr CUno 2831″><p>Jeden z najzaujímavejších exemplárov. Skriňa tejto tenkej chladničky je lakovaná na oranžovo. Atmosféra v kuchyni je tak príjemnejšia. Niektorí ľudia dokonca zažijú pocit sviežosti, ktorý je spôsobený tým, že si ich oči spájajú chladničku s vychádzajúcim slnkom. Tento model určite ozdobí aj garsónku, ktorej interiér je vyhotovený v podobných veselých farbách.</p><p>Čo iné vás môže potešiť?</p><li>ebherr CUno 2831? Takáto relatívne lacná chladnička zvyčajne spotrebuje pomerne značné množstvo elektrickej energie. Nie však tento model! Patrí do triedy energetickej účinnosti A++. Presne povedané, spotrebuje približne 192 kWh ročne. Je škoda, že v ňom nie sú žiadne moderné „funkcie“. Štandardné mechanické ovládanie je napríklad implementované v chladničke. Ale to je v poriadku. Oveľa väčším sklamaním je systém odmrazovania chladničky kvapkaním. Bohužiaľ, ale pri používaní takejto chladničky budete musieť na NoFrost zabudnúť. Dá sa povedať, že proces rozmrazovania je potrebný len zriedka.<p>Ani vo vnútri chladničky nie je nič prekvapujúce. Má štyri police a dve zásuvky. Dôležité je, že police sú vyrobené zo skla. Chladiaca komora má objem 212 litrov. A to nie je zlé. Mraziaca komora však niečím podobným nepoteší – jej objem nepresahuje 53 l. Je to úzka chladnička, takže sa toho nemusíte obávať. A nie je len štíhla, ale aj ľahká – váha pod ňou má len 58 kg.</p><p>Dvere môžu byť zavesené tak, ako by mali byť. Priečinok chladničky aj mrazničky. Obe dvierka tesne priliehajú k skrinke, takže v prípade výpadku prúdu môže spotrebič zostať chladný až 25 hodín. Na druhej strane, chladiaci výkon tu nie je najväčší – iba 4 kg/deň. Hladina hluku nepresahuje 39 dB.</p><p>Tento model funguje bez problémov v rôznych klimatických pásmach. Pravdepodobne najlepšia voľba pre garsónky a ľudí, ktorí chcú chladničku so zábavnou farebnou schémou.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Zaujímavé sfarbenie puzdra;</li><li>Maximálne jednoduchá obsluha;</li><li>Nízka spotreba energie;</li><li>Nie je zlá kapacita chladiacej komory;</li><li>Systém odmrazovania bez kvapkania;</li><li>Dlhodobé autonómne chladiarenské skladovanie;</li><li>Sklenené police sú robustné;</li><li>Nie je to obzvlášť ťažká chladnička.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie príliš priestranná mraznička;</li><li>Niektoré modely majú zvýšenú hladinu hluku;</li><li>V obchodoch sa vyskytuje zriedkavo;</li><li>Nie príliš vysoká mraziaca sila.</li></ul><h3>Schaub Lorenz SLU S262C4M</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Schaub Lorenz SLU S262C4M

  Ďalšia pomerne lacná a úzka chladnička v neobvyklej farbe. V tomto prípade je telo spotrebiča natreté béžovou farbou. Na rozdiel od vyššie uvedeného modelu táto chladnička s mrazničkou podporuje technológiu NoFrost. To znamená, že ho nikdy nemusíte rozmrazovať. Priehradka chladničky ani mrazničky!

  Tento model používa ako chladivo izobután. Čo sa týka kompresora, nemôže sa pochváliť ničím zaujímavým. Žiaľ, ročne spotrebuje približne 254 kWh, čo je úctyhodná hodnota. Vďaka tomu je chladnička hodnotená stupňom A energetickej účinnosti+. To však mnohých ľudí vôbec nevystraší. A čo je ešte dôležitejšie, so šírkou 54 cm má mraziaci priestor s objemom 93 litrov. Vďaka tomu je možné zásobiť sa knedľami a inými mäsovými výrobkami na pomerne dlhý čas. Priehradka chladničky je skôr priemernej veľkosti s objemom 152 litrov.

  Rovnako ako drvivá väčšina chladničiek v predaji za 30 000. Schaub Lorenz SLU S262C4M má elektromechanické ovládanie. Nepochybne ho budete používať len niekoľkokrát do roka, ak nie menej často.

  Snáď jedinou vážnou nevýhodou tohto modelu je rýchla strata chladu v prípade výpadku elektrickej energie. To trvá doslova 13 hodín. A má nízku mraziacu kapacitu približne 4 kg/deň. Hlučnosť až 46 dB tiež nebude vyhovovať každému. Ak chcete chladničku umiestniť do miestnosti, je lepšie sa predsa len poobzerať po inom modeli.

  Zostáva dodať, že Schaub Lorenz SLU S262C4M má sklenené police a jeho dvere sa dajú zavesiť. Hmotnosť spotrebiča je 59 kg.

  Výhody

  • Používajú sa sklenené police;
  • Priestranný mraziaci priestor;
  • Implementovaná podpora NoFrost;
  • Jednoduchá obsluha;
  • Roztomilá povrchová úprava kovového tela.

  Nevýhody

  • Niekedy môže byť chladnička príliš hlučná;
  • Nie veľmi dlhý samostatný chladiaci sklad;
  • Prial by som si, aby mal väčšiu mraziacu silu;
  • Dvere chladiaceho priestoru sa ťažko otvárajú.

  Smeg FAB5RCR

  Hodnotenie: 4.8

  SMEG FAB5RCR

  Naša recenzia sa nezaobíde bez chladničky, ktorá sa zmestí pod stôl alebo do malej skrinky. Tieto spotrebiče sa zvyčajne kupujú do hotelových izieb, aby ich hostia mohli používať. Aj bez takejto chladničky sa nedá urobiť malý byt, ktorý sa prenajíma pre dovolenkárov. Mohlo by sa to páčiť aj ľuďom, ktorí žijú na ubytovni. Smeg FAB5RCR je však pre mnohé z týchto prípadov predražený. Koniec koncov, pôsobí klasickým dojmom Smeg. Tento spotrebič vyzerá ako z polovice minulého storočia. Práve pre svoj vzhľad nie je chladnička lacná. A je tiež zriedka dostupný na trhu. Aspoň v tejto krajine.

  Kompaktné rozmery chladničky sa odrážajú v jej objeme 31 litrov. Dostatok miesta na fľašu vína a niekoľko polotovarov, ktoré chcete na večeru. Vďaka tejto chladničke sa môžete stravovať v reštaurácii a na raňajky si dať cereálie a mlieko.

  Tento model má najjednoduchšie elektromechanické ovládanie. Je bežnou skúsenosťou, že Smeg FAB5RCR nikdy nemení teplotu vo vnútri, takže sa nemusíte obávať. Pokiaľ ide o rozmrazovanie, používa systém rozmrazovania riadený kvapkaním. Tento úkon sa však takmer nikdy nevyžaduje.

  O tejto chladničke sa nedá povedať nič viac. Čo viac by ste mohli chcieť od takého kompaktného modelu?? Možno len dlhá záruka. A je tu! Dva roky vám dávajú najavo, že sa vašej chladničke nikdy nič nestane.

  Výhody

  • Kompaktná veľkosť;
  • Hladina hluku je minimálna;
  • Funguje v každom klimatickom pásme;
  • Nízka spotreba energie;
  • Vysoká kvalita výroby;
  • Retro dizajn;
  • Dlhá záručná doba.

  Nevýhody

  • Mimoriadne skromná kapacita;
  • Bez mraziaceho priestoru;
  • V predaji sa ťažko hľadá;
  • Stále je potrebné občas rozmraziť.

  Beko BCHA 2752 S

  Hodnotenie: 4.6

  Beko BCHA 2752 S

  Je to jedna z najjednoduchšie vyzerajúcich chladničiek. Má tradičné kovové telo natreté bielou farbou. Šírka tohto modelu nepresahuje 54 cm. Zároveň sa výška spotrebiča zvýšila na 177 cm, takže chladnička sa môže pochváliť vynikajúcou skladovacou kapacitou. Chladiaci priestor má napríklad veľký objem 193 litrov. Je zrejmé, že výrobca musel ušetriť na mraziacom priestore, v dôsledku čoho je jeho objem 69 litrov. Tento parameter však uspokojí aj drvivú väčšinu zákazníkov. Pokiaľ si chladničku nevyberie štvorčlenná alebo päťčlenná rodina. Ale pravdepodobne nepotrebuje úzky model.

  Tento spotrebič dokáže za rok spotrebovať približne 274 kWh elektrickej energie. Spĺňa triedu energetickej účinnosti A+. Izobután sa používa ako chladivo a stal sa bežným. Priestor chladničky má štyri sklenené police a dve zásuvky na ovocie. Nanešťastie používa odkvapkávací systém rozmrazovania, čo niektorých zákazníkov odradí od jej kúpy. Mraziaca komora však takýmto problémom netrpí – podporuje technológiu NoFrost, nie je potrebné ju rozmrazovať. Mraziaci priestor má celkom tri zásuvky.

  Je zaujímavé, že táto chladnička sa môže pochváliť aspoň čiastočným antibakteriálnym povlakom. Spotrebič umožňuje aj opätovné zavesenie dvierok. Hladina hluku nepresahuje 40 dB. Je skvelé, že takáto chladnička môže byť dokonca umiestnená v miestnosti! Jediným sklamaním je tu mraziaca kapacita a trvanie autonómneho chladenia. Sú to 2,3 kg/deň a 13 hodín. Ak pravidelne nakupujete veľké množstvá mäsa a máte časté výpadky prúdu, toto určite nie je vaša voľba.

  Mimochodom, chladnička je nielen vysoká, ale aj pomerne ťažká – hmotnosť spotrebiča je 75 kg.

  Výhody

  • Čerstvá zóna;
  • Funguje v každom klimatickom pásme;
  • Používajú sa sklenené police;
  • Je na ňom antibakteriálny povlak;
  • Hladina hluku nie je vysoká;
  • Mraznička podporuje funkciu NoFrost;
  • Dobrá úložná kapacita;
  • Zariadenie sa ľahko ovláda.

  Nevýhody

  • Chladnička má slušnú hmotnosť;
  • Minimálna mraziaca kapacita;
  • Nevydrží dlho studená;
  • Priehradka chladničky nepodporuje funkciu NoFrost.

  Gorenje RK 4171 ANW2

  Hodnotenie: 4.5

  GORENJE RK 4171 ANW2

  Ďalšia úzka, ale vysoká chladnička. Má zjednodušený dizajn, jeho telo je natreté obvyklou bielou farbou. Spotrebič sa vyznačuje vyčnievajúcimi rukoväťami – otvorenie dverí zvládne aj starší človek, ktorého prsty už nie sú v najlepšej kondícii.

  Ide o jeden z najobjemnejších modelov v našom prehľade. Celkový objem jeho komôr je 273 litrov. Podstatná časť tohto parametra pripadá na chladiacu komoru, mraznička má objem 68 litrov. To by malo poskytnúť viac než dostatok priestoru aj pre trojčlennú rodinu.

  Gorenje RK 4171 ANW2 je tiež jednou z najlacnejších chladničiek. Z tohto dôvodu sa v ňom uskutočnilo niekoľko významných zjednodušení. Využíva elektromechanické ovládanie. Výrobca tiež odmietol systém NoFrost – mraziaci priestor tohto spotrebiča podporuje iba manuálne odmrazovanie. Odmrazovanie priehradky chladničky odkvapkávaním.

  Táto chladnička spĺňa triedu energetickej účinnosti A+. V hlavnom priestore sú tri sklenené police. Niektoré nepríjemnosti so zásuvkou na ovocie, ktorá je jediná svojho druhu na trhu. Pokiaľ ide o mrazničku, má tri zásuvky s vekom z priesvitného plastu. Dobré je, že dvere tohto modelu tesne obopínajú telo, takže v prípade výpadku prúdu môže vnútro zostať chladné až 15 hodín. Mraziaca kapacita je však približne 3 kg/deň – niekto bude chcieť určite viac.

  Musíte uznať, že je to tiež jedna z najľahších chladničiek. Jeho hmotnosť je len 50 kg. Dá sa povedať, že nebudete mať problém dostať sa až na piate poschodie.

  Výhody

  • Police sú vyrobené zo skla;
  • Extrémne dlhý čas chladenia;
  • Dostatok úložného priestoru;
  • Veľmi nízka hmotnosť;
  • Nízke náklady.

  Nevýhody

  • Životnosť nemusí byť veľmi dlhá;
  • Nie veľký počet políc a zásuviek;
  • Systém NoFrost nie je podporovaný.

  Biryusa 120

  Hodnotenie: 4.4

  Biryusa 120

  Ak potrebujete súrne kúpiť chladničku za veľmi nízku cenu, najlepšie je hľadať spotrebič, ktorý obchod nemusí dovážať zo zahraničia. Napríklad Biryusa 120 nie je zlá voľba. Dá sa kúpiť za 13-14 tisíc. Euro. Nezabúdajte však, že takáto chladnička spotrebuje značné množstvo elektrickej energie, takže úspory sa zdajú byť fiktívne. Na rozdiel od vyššie uvedených modelov patrí tento model do triedy spotreby A – jednej z najnižších. Presnejšie, spotrebič spotrebuje 292 kWh ročne.

  Táto chladnička s mrazničkou samozrejme využíva elektromechanické ovládanie. Vo vnútri uniká izobután, moderné chladivo, ktoré odborníci poznajú pod indexom R600a. Rozmery zariadenia sa nedajú nazvať maličkými, ale v skutočnosti sú veľmi malé. Táto chladnička s mrazničkou je široká len 48 cm a vysoká 165 cm. Je jasné, že kapacita v tejto oblasti nie je ani zďaleka ideálna. V tomto prípade výrobca vsadil na mrazničku – jej objem je až 80 litrov. To stačí na uskladnenie obrovského množstva mäsových výrobkov vo vnútri. Čo sa týka objemu chladiacej komory 125 litrov, nebudete z neho nadšení. Stačí pre dvojčlennú rodinu. Na skladovanie potravín sú k dispozícii len tri police a jedna zásuvka. Mimochodom, police sú vyrobené zo skla. Jej kvalita je však otázna, preto sa do nej odporúča umiestniť hrniec s polievkou s opatrnosťou.

  Je zaujímavé, že táto chladnička patrí medzi najvýkonnejšie v našom výbere. Jeho mraziaca kapacita dosahuje 7 kg/deň. Škoda len, že sa toto číslo dosahuje len preto, že sa tu sotva udrží chlad. Ak je spotrebič odpojený od napájania, teplota vo vnútri sa zvýši až po 10 hodinách.

  V opačnom prípade Biryusa 120 nie je schopná prekvapiť. Tu sa používa ručné odmrazovanie mrazničky a kvapkové odmrazovanie chladiacej komory. Dvere sa samozrejme dajú znovu zavesiť. A samostatne môžeme spomenúť hladinu hluku, ktorá nepresahuje 40 dB. Tento parameter však závisí od vášho šťastia – niektoré prípady sú predsa len vybavené hlučnejším kompresorom.

  Výhody

  • Hmotnosť nepresahuje 51 kg;
  • Mnohé kópie nevydávajú takmer žiadny zvuk;
  • Veľmi nízke náklady;
  • Vysoký mraziaci výkon;
  • Objemná mraznička;
  • Police sú vyrobené zo skla;
  • Záručná doba sa predlžuje na tri roky.

  Nevýhody

  • Existujú kópie so zlou maľbou;
  • Vysoká spotreba energie;
  • Chladiaci priestor nie je obzvlášť priestranný;
  • Nie je podporovaný programom NoFrost;
  • Krátkodobé autonómne udržiavanie chladu.

  ATLANT X 1401-100

  Hodnotenie: 4.3

  ATLANT X 1401-100

  V sovietskej ére mnohí ľudia používali pomerne malé chladničky, ktoré mali len jedny dvere. V súčasnosti sú však takéto modely tiež žiadané, pretože môžu nájsť miesto niekde na chate. Medzi takýmito chladničkami vyniká model s názvom ATLANT X 1401-100. Tohto 85cm drobca si môžete kúpiť len za 9 tisíc. Euro. A je dôležité, že je veľmi populárny – tento model nájdete v drvivej väčšine Slovenskách obchodov s domácimi spotrebičmi.

  Tento spotrebič má jednu veľkú nevýhodu. Má len chladiaci priestor. Ak vo vašej krajine pravidelne konzumujete mäsové výrobky, zariadenie ATLANT X 1401-100 nie je najlepšou voľbou. Tento model však spotrebuje len 112 kWh ročne! A to, samozrejme, v neustálej prevádzke. Trieda energetickej účinnosti A+ je dosiahnutá nielen vďaka absencii mrazničky, ale aj vďaka použitiu izobutánu. Mimochodom, na kompresor nie sú žiadne sťažnosti. Je sotva hlučný a jeho hmotnosť je pomerne nízka. Kompresor sa môže pochváliť aj dlhou životnosťou. Naznačuje to záruka, ktorá je tri roky.

  Zvonku nie je chladnička ničím výnimočná. Ale zvnútra je to pekné. Jej objem je 91 l a tri sklenené police sú doplnené zásuvkou na ovocie z bežného priehľadného plastu. Jediným sklamaním je potreba rozmrazovania. Vyskytuje sa však pomerne zriedkavo a používa sa tu systém odkvapkávania, ktorý vám umožňuje odložiť chladničku na tak dlho, ako si želáte.

  Je to skrátka skvelá chladnička do vidieckeho domu. Hmotnosť zariadenia je len 21,5 kg, takže ho možno bez väčších problémov inštalovať v interiéri. Nepovažujme však tento model za ideálny. Kupujúci vo svojich recenziách poznamenávajú, že zásobníky na dverách chladničky nie sú pohodlné, najmä ak má človek v úmysle uložiť niečo veľmi malé. Existujú aj modely ATLANT X 1401-100, ktoré majú hlučnejší kompresor. Preto sa odporúča umiestniť tento model do kuchyne a nie do rovnakej miestnosti, v ktorej spíte. Aj napriek všetkým týmto nevýhodám možno bezpečne povedať, že takáto chladnička nemá obdobu pri tak nízkych nákladoch.

  Výhody

  • Cenovo dostupný;
  • Veľmi jednoduché používanie;
  • Dlhá záručná doba;
  • Na túto veľkosť to nie je zlá kapacita;
  • Používajú sa sklenené police;
  • Veľmi nízka hmotnosť;
  • Nízka spotreba energie.

  Nevýhody

  • Bez mraziaceho priestoru;
  • Systém odmrazovania bez odkvapkávania;
  • Existujú hlučné kópie.

  Záver

  Toto je zoznam najlepších úzkych chladničiek, ktoré nájdete v Slovenskách obchodoch. Mnoho takýchto spotrebičov sa predáva za veľmi málo peňazí, čo nemôže nepotešiť. Ale ako ste si už všimli, určite sa budete musieť zmieriť s jednou alebo druhou nevýhodou. Bohužiaľ, ideálne chladničky so skromnými rozmermi jednoducho neexistujú.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: