8 najlepších luskáčikov

*Najlepšie podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou sa musíte poradiť s odborníkom.

Ľudia staršej generácie si z detstva pamätajú na nádhernú sladkosť, ktorá bola pripravená na dovolenke. Oriešky sú stále aktuálne aj napriek obrovskej ponuke cukroviniek v obchodoch. Ich príprava si vyžaduje určité množstvo náčinia. Kedysi to bol prístroj v tvare panvice. Cesto sa naleje do priehradiek a druhou časťou sa pritlačí. Varené na varnej doske. V súčasnosti sa používa aj mechanický luskáčik na orechy. Mnohé z nich sa zachovali ešte z čias Sovietskeho zväzu.

Pokrok však nestojí na mieste a výrobcovia domácich spotrebičov neustále zlepšujú zariadenia, vyvíjajú nové modely na uľahčenie práce v kuchyni. Medzi tieto praktické zariadenia patrí elektrický luskáčik na orechy. Ženy v domácnosti už nemusia stáť pri sporáku a čakať, kým sa cesto upečie. „Inteligentný“ spotrebič za ňu urobí takmer všetko. Je vybavený množstvom užitočných funkcií, vďaka ktorým budú vaše dezerty chutiť skvele a budú optimálne upečené.

Elektrické jednotky majú možnosť regulácie teploty pre vykurovanie. Môžu byť miniatúrne alebo celkom funkčné s možnosťou upiecť až niekoľko desiatok sušienok naraz. Spotrebič počas varenia pípa. Luskáčiky sa ľahko používajú. Žiadna špeciálna starostlivosť po použití. Bezpečnosť a ochrana sa berú do úvahy. Mnohé modely majú funkciu automatického vypnutia v prípade skratu alebo prehriatia. V domácnostiach s malými deťmi je užitočná aj dodatočná bezpečnostná poistka, ktorá zabraňuje otvoreniu a chráni dieťa pred popálením.

Ktoré sú najlepšie elektrické luskáčiky a spájajú všetky vlastnosti bezpečnosti a účinnosti? Analyzovali sme trh s kuchynským riadom a vybrali sme 8 panvíc, ktoré majú od žien v domácnosti najpozitívnejšie hodnotenia. A profesionálni odborníci s tým súhlasia.

Najlepšie hodnotenie nutcracker

Hodnoteniesedadlonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších luskáčikov1Polaris PNT 0401 Profi Baker2 190€
2Oreshnitsa CHUDESNITSA EV-21 600€
3Holt HT-NM-001 Orencher
4Olto Walnut Maker WA-2017669€
5Luskáčik na orechy Vassilisa BA-2021 339€
6Luskáčik na orechy Magio MG-391/3931 519€
7Energia EN-2851 021€
8Galaxy GL 2952 luskáčik na orechy780 €

Polaris PNT 0401 Profi Baker Orenburger

Hodnotenie: 4.9

Polaris PNT 0401 Profi Baker

Špičkovým modelom je luskáčik na orechy od slávnej značky Polaris. Vďaka jednoduchému používaniu sa stal najlepším spomedzi mnohých iných dostupných modelov. Teplotný režim je už nastavený, takže stačí len vložiť cesto a za pár minút získať 12 zlatistých orieškov, pripravených na položenie plnky. Veľké nepriľnavé panely sú veľmi pohodlné na používanie počas procesu. Veko sa otvára čo najviac, takže je ľahké vkladať cesto aj vyberať sušienky.

Zariadenie má automatickú reguláciu teploty. Stabilný proces varenia v prípade výkyvov prúdu. Telo je vyrobené z tepelne odolného plastu. Odoláva mechanickým nárazom. Štýlový dizajn v čiernej farbe s kovovou vložkou, takže vyzerá skvele v každej kuchyni.

Pogumované nožičky zabraňujú nechcenému pošmyknutiu na pracovnej ploche. Indikácia stavu luskáčika na orechy znamená, že môžete vždy sledovať proces varenia. Blokovací mechanizmus zabezpečuje obe časti spotrebiča a zabraňuje deťom v jeho otvorení. Ženy v domácnosti sú spokojné s jednoduchým, ale veľmi účinným luskáčikom na orechy. Každý člen rodiny s ním môže pripraviť chutné sušienky, aj keď mama nie je doma.

Výhody

 • Automatická regulácia teploty;
 • Veľká porcia na cyklus;
 • Nepriľnavý povrch Biotore;
 • Izolované rukoväte;
 • moderný dizajn.

Nevýhody

 • nie je možné nájsť.

Luskáčik na orechy Miracle Maker EV-2

Hodnotenie: 4.8

Wonderland EV-2

Na druhom mieste sa umiestnil spotrebič, ktorý v jednom cykle uvarí 6 porcií orechov. Vďaka rýchlemu pečeniu je ideálny na použitie doma na čajové večierky alebo keď máte veľa priateľov. Jednoduché ovládanie bez akýchkoľvek ťažkostí. Indikačné signály zapojenia a stavu vykurovania. Režim teploty možno nastaviť mechanicky.

Nepriľnavý povlak. Sušienky sa ľahko vyberajú a cesto sa nelepí. Veko sa dá úplne otvoriť, čo uľahčuje jeho používanie. Telo je vyrobené z kvalitného kovu. Je odolný voči nárazom. Žiadne mechanické nárazy nespôsobia preliačiny. Povrch sa ľahko čistí bez použitia špeciálnych čistiacich prostriedkov.

Tepelne izolované rukoväte. Podľa našich recenzií tento model funguje veľmi dobre. Domácnosti sú obzvlášť nadšené z možnosti automatického nastavenia teploty, vďaka ktorej sú škrupiny chrumkavejšie alebo naopak ľahšie v závislosti od preferencií domácnosti. Nepochybnou výhodou je pevné upevnenie veka. Dizajn je tiež atraktívny pre mnohých zákazníkov.

Výhody

 • zabudovaný termostat;
 • Kvalitná nepriľnavá vrstva;
 • hotové jedlo za pár minút;
 • Rukoväte, ktoré nie sú odolné voči teplu;
 • jednoduché odstránenie.

Nevýhody

 • nebola identifikovaná.

Holt HT-NM-001 luskáčik na orechy

Hodnotenie: 4.7

Holt HT-NM-001

Na treťom riadku je praktický nástroj, ktorý môžete mať pri sebe vždy, keď sa u vás zastavia hostia alebo keď sa rodina chce rýchlo najesť. Je kompaktný, nezaberá veľa miesta. Pripravuje 4 orechy naraz. Kryt je vyrobený z tepelne odolného plastu. Vôbec sa nezahrieva, takže zranenie je vylúčené. Dizajn je štýlový a dokonale zapadne do moderných aj klasických kuchýň.

Plechy na pečenie sú potiahnuté nepriľnavou vrstvou. Zabezpečuje kvalitu cesta a ľahko sa odstraňuje. Vo formách nezostávajú žiadne potraviny, takže čistenie je jednoduché a nekomplikované. Na veku je termostat s mechanickým ovládaním a 2 úrovňami nastavenia. Indikátor napájania svieti po zapnutí, keď je možné vybrať sušienky – indikátor pripravenosti.

Prístroj je ľahký a kompaktný, takže sa dá ľahko prenášať v kuchyni a brať so sebou na cesty, aby ste si mohli kedykoľvek pripraviť svoje obľúbené sušienky. Luskáčik na orechy má protišmykové gumové nožičky. Dlhý kábel sa ukladá do vlastného úložného priestoru.

Výhody

 • Nevyhrievateľný povrch;
 • informácie o stave spotrebiča;
 • Zariadenie je mobilné a ľahko sa skladuje;
 • priehradku na napájací kábel;
 • jednoduchá obsluha.

Nevýhody

 • neidentifikované.

Olto Walnut Maker WA-2017

Hodnotenie: 4.6

Olto WA-2017

Štvrtý prístroj je vybavený 12 polovičnými formami na výrobu 6 orechov počas jedného pečenia. Ľahký a ľahko ovládateľný, vďaka čomu je medzi zákazníkmi obľúbený. Ďalšou výhodou je prijateľná cena. Vysokokvalitná doska má kvalitné nepriľnavé vlastnosti. Žiadne lepenie alebo pripálenie cesta. Sušienky sú ploché a zlatisté.

Zariadenie je vybavené systémom indikátorov napájania a ohrevu. Bol použitý vysoko nárazový nevodivý plast, takže riziko popálenia je minimalizované. Puzdro a rukoväte zostávajú vždy chladné. Jednotka sa po zatvorení uzamkne na mieste. Pomerne ľahko sa čistí, nevyžaduje si žiadne predbežné ošetrenie.

Výrobca zaistil bezpečnosť tým, že škrabku na orechy vybavil funkciou automatického vypnutia v prípade prehriatia. Podľa recenzií plne uspokojuje potreby najnáročnejšej hostesky s vysokými kuchárskymi zručnosťami. Je vhodný aj pre neskúsených používateľov, pretože všetko je jasné a jednoduché, nemusíte nič nastavovať sami.

Výhody

 • Kvalitné náterové formy;
 • ľahké čistenie;
 • nízka hmotnosť;
 • ochrana proti prehriatiu;
 • tepelne odolný plast.

Nevýhody

 • žiadna ochrana proti prehriatiu.

Oreater Vassilisa BA-202

Hodnotenie: 4.5

Vasilisa BA-202

Na piatom mieste uvarí 9 napoly uvarených orechov za niekoľko minút. Osloví tie ženy v domácnosti, ktoré sú zvyknuté kontrolovať proces a prispôsobiť si prevádzku podľa svojich predstáv. Pre tento účel je k dispozícii mechanický regulátor teploty. Povrch na pečenie je potiahnutý, aby sa cesto neprilepilo. Puzdro z plastu a nehrdzavejúcej ocele. Nezahrieva sa. Aj rukoväte zostávajú chladné.

Kontrolka sa rozsvieti, keď je spotrebič zapojený do siete. Spotrebič bude informovať hostiteľku aj o tom, ako sa zahrieva. Je robustný, vybavený špeciálnymi protišmykovými gumovými nožičkami. Dizajn je celkom klasický. Proces varenia zaberie minimum času. Veko je čo najviac odklopené, čo uľahčuje vkladanie cesta do všetkých foriem. Uvarené orechy sa dajú ľahko oddeliť bez rizika popálenia o varnú dosku. Bezpečnostná poistka zabraňuje deťom, aby ju samy otvorili.

Zákazníci poskytujú pozitívnu spätnú väzbu na spotrebič. Je stabilný pri častom používaní, neboli pozorované žiadne poruchy ani chyby. Luskáčik na orechy sa ľahko čistí, je dostatočne kompaktný na to, aby sa dal ľahko prepraviť na vidiek alebo inde.

Výhody

 • Plynule nastaviteľná teplota;
 • individuálne nastavenie výkonu;
 • automatické vypnutie v prípade prehriatia;
 • žiaruvzdorný povrch;
 • jednoduchá starostlivosť.

Nevýhody

 • nenechajte si ujsť.

Luskáčik na orechy Magio MG-391/393

Hodnotenie: 4.4

Magio MG-391

Šiesty je kuchynský spotrebič, ktorý sa odlišuje od porovnateľných výrobkov svojím jasným dizajnom. Okrem módneho zovňajšku má aj dobré výkonnostné vlastnosti. Výkonné výhrevné teleso sa postupne zahrieva a rovnomerne pečie všetky platne. Za pár minút je hotových 6 rovnomerných, chrumkavých orechov a môžete dať ďalšiu dávku cesta.

Indikátory LED na veku na jednoduché monitorovanie. Telo a rukoväte sú vyrobené z tepelne odolného plastu, ktorý je neškodný pre ľudí a potraviny. Detská poistka zabezpečuje, že spotrebič je chránený pred deťmi. Možno ho skladovať v akejkoľvek polohe, dokonca aj vo vertikálnej, bez rizika otvorenia a poškodenia.

Jednoduché používanie modelu bolo ocenené vysokým počtom bodov. Jasné farby oslovia milovníkov moderného štýlu. Je veľmi ľahký a kompaktný, zaberá málo miesta a v prípade potreby sa dá ľahko prenášať. Sušienky sa upečú rovnomerne. Nalievanie cesta a vyberanie hotového výrobku je jednoduché.

Výhody

 • Kvalitná nepriľnavá vrstva;
 • Malé rozmery a hmotnosť;
 • rýchly ohrev;
 • svetelná indikácia;
 • Pestré, módne farby.

Nevýhody

 • nie sú zistené.

Energia EN-285 Orea Maker

Hodnotenie: 4.3

Energia EN-285

Siedme miesto patrí zariadeniu s 12 polovičnými formami uvarenými naraz. Môžu sa použiť ako mini taniere alebo naplniť kondenzovaným mliekom, marmeládou či krémom a hostia a rodina si môžu dopriať skutočnú pochúťku. Lakonický dizajn v bielej farbe sa hodí do všetkých kuchynských interiérov. Po uvarení možno luskáčik na orechy uložiť do akejkoľvek priehradky alebo zásuvky bez toho, aby zaberal miesto.

V modeli nie je nič zbytočné. Optimálna teplota je už nastavená podľa klasického receptu. Puzdro a rukoväte sa nezahrievajú. Plast je pevný a odoláva mechanickým nárazom. Vysokokvalitný nepriľnavý povrch zabraňuje akýmkoľvek nehodám. Cesto sa nepripaľuje, pripravené orechy sa ľahko oddeľujú bez zvyškov vo formách.

Kompaktný model, ktorý sa ľahko čistí. Mnohí ľudia poznamenávajú, že po vyskúšaní a ocenení jeho kvality kupujú rovnaké zariadenie ako darček pre príbuzných a priateľov. Ďalšou veľkou výhodou je prijateľná cena.

Výhody

 • Stabilný rovnomerný ohrev;
 • vymeniteľné varné dosky;
 • žiaruvzdorný povrch;
 • svetelná indikácia;
 • jednoduché skladovanie.

Nevýhody

 • nezistiteľné.

Galaxy GL 2952 luskáčik na orechy

Hodnotenie: 4.2

Galaxy GL 2952

Zoznam dopĺňa luskáčik na orechy s najlepším pomerom ceny a výkonu. Tepelne izolované telo je vyrobené z kombinácie plastu a ocele. elegantný dizajn, kompaktné rozmery a nízka hmotnosť. Čas pečenia sa pohybuje od 1,5 do 3 minút. Pripraví sa 12 polovičných foriem, ktoré sa môžu použiť ako košíky na banketový stôl alebo ako 6 štandardných orieškov.

Kvalitný nepriľnavý hliníkový povrch zabraňuje pripaľovaniu, ľahko sa čistí, odoláva extrémnym teplotám a mechanickým nárazom. Model spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky. Rukoväte majú špeciálnu tepelnú ochranu, takže nedôjde k poraneniu pri kontakte.

Pre vaše pohodlie je k dispozícii svetelné upozornenie: pri zapnutí a pri dosiahnutí teploty ohrevu. Luskáčik na orechy nielenže nezaberá veľa miesta na pracovnom stole, ale možno ho tiež uložiť horizontálne alebo vertikálne do akejkoľvek zásuvky. Ženy v domácnosti sa vyjadrili, že zariadenie pečie cesto rýchlo a rovnomerne, čo má za následok klasické sušienky podľa receptu: homogénne tvarované, zlatisté a nelámavé.

Výhody

 • Tepelne odolný a bezpečný plast;
 • svetelná indikácia;
 • odolný nepriľnavý povrch;
 • Maximálna bezpečnosť pri používaní;
 • miniatúrna veľkosť.

Nevýhody

 • žiadne zistiteľné chyby.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: