8 najlepších voľne stojacich 60 cm umývačiek riadu

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa považovať za návod na nákup. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Čoraz viac Rusov zveruje umývanie riadu špecializovaným kuchynským spotrebičom. V súčasnosti je na domácom trhu široká ponuka modelov. Umývačky riadu sa líšia veľkosťou, rozsahom funkcií, cenou. Najobľúbenejším modelovým radom v našej krajine sú voľne stojace modely so šírkou 60 cm. Aj v stiesnených kuchyniach je dostatok miesta pre takéto spotrebiče. Veľký objem riadu možno umyť v jednom cykle. Odborníci z časopisu Expertology analyzovali ponuky Slovenskách obchodov. V našom prehľade sme sa venovali 8 najlepším voľne stojacim 60 cm umývačkám riadu na svete. Všetky z nich preukázali svoju účinnosť v kuchyniach krajanov a získali pozitívnu spätnú väzbu od majiteľov.

8 najlepších voľne stojacich 60 cm umývačiek riadu

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
Najlepšie lacné voľne stojace 60 cm umývačky riadu1Gorenje GS62040S5.0
2Weissgauff DW 60354.9
3Beko DFN 05W13 S4.8
Najlepšie 60 cm voľne stojace umývačky riadu na trhu v pomere cena/výkon1Electrolux ESF 9552 LOX5.0
2Bosch SMS25AI01R4.9
3Beko DEN 48522 DX4.8
Najlepšie 60 cm voľne stojace umývačky riadu v prémiovom segmente1Bosch SMS6HMW01R5.0
2Asko DFS244IB.W4.9

Najlepšie voľne stojace umývačky riadu 60 cm za nízku cenu

Cenovo výhodné stroje dokážu efektívne umyť riad a príbory. Aby výrobcovia znížili náklady, obmedzili dodatočné funkcie a namiesto kovu použili viac plastu. Pri opatrnom zaobchádzaní sú však tieto modely konštruované tak, aby vydržali roky. Na Slovenskom trhu sa osvedčili tieto umývačky riadu.

Gorenje GS62040S

Hodnotenie: 5.0

Gorenje GS62040S

Slovinský model Gorenje GS62040S splní svoju úlohu. Ide o moderný spotrebič s triedou energetickej účinnosti A++. Odborníci si pochvaľujú funkciu „3 v 1“, vďaka ktorej si práčka sama volí režim prevádzky v závislosti od typu pracieho prostriedku. Model má kapacitu 13 súprav a na jeden prací cyklus spotrebuje 11 litrov vody a 0,936 kWh elektrickej energie. Slovinský vývoj vyzerá lepšie ako jeho kolegovia, pokiaľ ide o hladinu hluku (47 dB). Spotrebiteľ si môže vybrať z 5 pracích programov a 3 úrovní teploty. Vnútorný povrch z nehrdzavejúcej ocele, výškovo nastaviteľný kôš na riad. Návrhári umožnili odložiť štart od 3 do 9 hodín. Model sa stal víťazom vo svojej kategórii.

Domáci spotrebitelia sú spokojní s kapacitou umývačky, čistotou riadu po umytí, tichou prevádzkou. Niektorým používateľom chýba údaj o čase do konca prania.

Výhody

 • kapacitu;
 • nízka spotreba energie;
 • tichá prevádzka;
 • riad je čisto umytý.

Nevýhody

 • nezobrazuje zostávajúci čas prania.

Weissgauff DW 6035

Hodnotenie: 4.9

Weissgauff DW 6035

Umývačka riadu Weissgauff DW 6035 dokáže umyť až 14 kusov riadu v jednom cykle. V tomto prípade má spotrebiteľ k dispozícii širokú škálu programov (6 ks).) a teplotné režimy (7 variantov). Ak je nastavený normálny program, čas prania je 190 minút. Odborníci si všímajú veľký rozsah oneskorení (od 1 do 24 hodín), dostupnosť funkcie „3 v 1“. Model je lídrom v počte recenzií na Yam, väčšina z nich je pozitívna. Konštruktéri pripravili program rýchleho prania, polovičnú náplň, intenzívny program, režimy „Sklo“ a „90 minút“. Počas prevádzky stroj generuje približne 49 dB hluku, ale aj zvuky sú príjemné. Zariadenie spotrebuje 11 litrov vody a 0,93 kWh elektrickej energie na cyklus. Tento model sa umiestnil na druhom mieste vo svojej kategórii.

Slovenskám používateľom sa páči kapacita umývačky Weissgauff DW 6035, jej vynikajúca kvalita umývania a tichá prevádzka. Nevýhodou je, že nie je uvedený zostávajúci čas a počas prvých 2 týždňov používania je cítiť zápach plastu.

Výhody

 • kapacitu;
 • dokonale umýva riad;
 • Dlhý čas oneskorenia;
 • tichá prevádzka.

Nevýhody

 • nezobrazuje zostávajúci čas;
 • Prvýkrát je cítiť vôňu plastu.

Beko DFN 05W13 S

Hodnotenie: 4.8

Beko DFN 05W13 S

Tretiu cenovo výhodnú 60 cm umývačku riadu uzatvára turecká Beko DFN 05W13 S. Pozornosť odborníkov priťahuje svojimi nízkymi nákladmi. Tento model je v porovnaní so svojimi kolegami skromnejší v takých parametroch, ako je energetická trieda (A), spotreba vody (11,5 litra) a hlučnosť (51 dB). Nízka hmotnosť (40,9 kg), spoľahlivý systém ochrany proti úniku, funkcia zmäkčovania vody. Výrobca poskytuje 2-ročnú záruku, počas ktorej je návšteva technika na diagnostiku a opravu bezplatná. Jednoduchosť používania je chvályhodná. Používateľ si musí vybrať iba najvhodnejší program (5 programov); umývačka nemá displej; a umývačku možno naprogramovať na ktorýkoľvek z dostupných programov.) a nastavte požadovaný teplotný režim (4 možnosti). Žiadne problémy s inštaláciou a pripojením.

Naši spoluobčania si pochvaľujú kvalitu, cenovú dostupnosť a kapacitu umývačky riadu. Z nevýhod vyzdvihli nedostatok displeja, hlučnú prevádzku.

Výhody

 • nízke náklady;
 • nízka hmotnosť;
 • jednoduché pripojenie a ovládanie;
 • dokonalé umývanie riadu.

Nevýhody

 • žiadne zobrazenie;
 • hlučná prevádzka.

Najlepšie 60cm voľne stojace umývačky riadu podľa pomeru ceny a kvality

V strednom cenovom segmente je veľa spoľahlivých umývačiek riadu. Umývajú riad dostatočne efektívne a úroveň čistoty je stále vysoká aj pri práci s vysokorýchlostnými režimami. Trochu bohatšie vyzerajúca a funkčná náplň spotrebičov. Pozornosť odborníkov upútali tri modely.

Electrolux ESF 9552 LOX

Hodnotenie: 5.0

Electrolux ESF 9552 LOX

Švédska spoločnosť Electrolux je známa svojimi inováciami. Odborníci objavili v umývačke ESF 9552 LOX mnoho nových technológií. Funkcia AirDry automaticky otvorí dvierka práčky po skončení cyklu. Prúdenie čerstvého vzduchu urýchľuje proces sušenia riadu a príborov. Intenzívny prací program na 70 °C vám zaistí neuveriteľnú čistotu. K dispozícii je 30-minútový program na umývanie malého množstva riadu v zhone. Počas jedného cyklu zariadenie vyperie 13 súprav, pričom spotrebuje 11 l vody a 1,03 kWh elektrickej energie. Výber zo 6 programov a 4 nastavení teploty. Medzi vlastnosti tohto modelu patrí úplne nepriepustná membrána, použitie nehrdzavejúcej ocele na vnútorný povrch zariadenia a funkcia „3 v 1“. Švédsky dizajn sa dostal na najvyšší stupienok vo svojej kategórii.

Ruskí spotrebitelia chvália práčku pre jej kvalitu prania, dobrú kapacitu a jednoduchú údržbu. Niektorým používateľom chýba tretia úroveň pre zmenu.

Výhody

 • kvalita umývania riadu;
 • Energetická trieda A+;
 • kapacitu;
 • jednoduché čistenie.

Nevýhody

 • žiadny zásobník na drobné predmety.

Bosch SMS25AI01R

Hodnotenie: 4.9

Bosch SMS25AI01R

Vďaka vysokej kvalite materiálov a dôkladnej montáži sa umývačka riadu Bosch SMS25AI01R umiestnila na striebornej priečke v našom hodnotení. Kryt aj ovládací panel sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Lak sa používa ako dekoratívny náter, vďaka ktorému sa povrch ľahko udržiava. Odborníkom sa páči invertorový motor, ktorý spája vysoký výkon a spoľahlivosť. Umývačka dokáže naraz umyť 12 dávok riadu pri spotrebe vody 10,5 litra a spotrebe elektrickej energie 1,05 kWh. Vývojári vybavili svoj produkt špeciálnou nádobou Dosage Assist. Postupne rozpúšťa komplexný prací prostriedok a dodáva ho do umývacieho priestoru. Indikátory na sledovanie dostupnosti soli a leštidla, ako aj času zostávajúceho do konca pracieho cyklu. Časovač s odloženým štartom možno nastaviť od 1 do 24 hodín.

Jedinou významnou nevýhodou je podľa názoru domácich spotrebiteľov hlučná prevádzka. Používatelia nemajú žiadne sťažnosti na kvalitu prania.

Výhody

 • vysokokvalitné materiály;
 • invertorový motor;
 • používateľská prívetivosť;
 • krásny dizajn.

Nevýhody

 • hlučná prevádzka.

Beko DEN 48522 DX

Hodnotenie: 4.8

Beko DEN 48522 DX

V umývačke riadu Beko DEN 48522 DX môžete naraz umyť 15 súprav riadu. Tretí kôš pomáha racionálne využívať vnútorný priestor. Odborníci milujú turecký dizajn pre jeho modernosť. Model je vybavený invertorovým motorom ProSmart, ktorý pracuje veľmi ticho (44 dB). Spoločnosť Beko poskytuje aj 10-ročnú záruku na tichú prevádzku. Prístroj spotrebuje len 0,84 kWh na cyklus a 9,5 litra vody. Výrobca nainštaloval iónový výmenník, ktorý účinne zmäkčuje vodu a chráni vykurovacie teleso pred usadzovaním vodného kameňa. Technológia GlassCare a GlassShield zabezpečuje šetrné a účinné oplachovanie skleneného riadu. Displej sleduje prací cyklus a zobrazuje čas zostávajúci do konca cyklu. Model získal bronzovú medailu vo svojej kategórii.

Ruskí používatelia oceňujú kvalitné spracovanie tureckého stroja, tichú prevádzku a nízke prevádzkové náklady. Nepáčila sa mi úroveň čistoty riadu v režime automatického umývania.

Výhody

 • štýlový dizajn;
 • kapacitu;
 • tichá prevádzka;
 • Množstvo užitočných funkcií.

Nevýhody

 • nedostatočná čistota v režime automatického umývania.

Najlepšia 60cm voľne stojaca umývačka riadu v prémiovom segmente

Prémiové umývačky riadu ponúkajú širokú škálu funkcií. Výrobcovia používajú odolné materiály a najmodernejšie technológie. Okrem toho je tento drahý spotrebič úsporný z hľadiska spotreby vody a energie. Dva modely dostávajú od používateľov vysoké hodnotenia.

Bosch SMS6HMW01R

Hodnotenie: 5.0

Bosch SMS6HMW01R

Nemecký dizajn umývačky Bosch SMS6HMW01R sa označuje za „najinteligentnejšiu“ umývačku riadu. Spotrebič možno integrovať do ekosystému Yandex Smart Home a ovládanie možno nastaviť zo smartfónu. Musí byť nainštalovaná aplikácia Home Connect a aktivovaná funkcia Easy Start. Odborníci boli nadšení vysokou úrovňou sušenia riadu v bubnovej sušičke pri zatvorených dverách vďaka technológii Hygiene Dry. Bežný riad a tenkostenné sklo môžete umývať v umývačke súčasne. Až 13 súprav naraz, na jeden cyklus je potrebných 9,5 litra vody a 1 kWh elektrickej energie. Výber zo 4 štandardných programov a 4 nastavení teploty. Čas do konca cyklu zobrazený na displeji, možno nastaviť od 1 do 24 hodín. Model stúpa na najvyšší stupienok.

Majitelia umývačky riadu Bosch SMS6HMW01R sú nadšení výkonom umývania, tichou prevádzkou a jednoduchým ovládaním. Niektorým používateľom chýbajú režimy prania pri vysokej teplote.

Výhody

 • diaľkové ovládanie;
 • invertorový motor;
 • účinné sušenie;
 • tichá prevádzka.

Nevýhody

 • niekoľko režimov prania pri vysokých teplotách.

Asko DFS244IB.W

Hodnotenie: 4.9

Asko DFS244IB.W

Švédska umývačka riadu Asko DFS244IB je vysoko kvalitná umývačka riadu s oceľovými ostrekovacími ramenami.W. Od konkurencie sa odlišuje nízkou spotrebou energie (trieda A+++). Jeden prací cyklus si vyžaduje 9,4 litra vody a 0,82 kWh elektrickej energie. Spotrebič produkuje iba 42 dB hluku, čo je menej ako jeho kolegovia. Spotrebitelia si môžu vybrať zo 7 programov a 5 nastavení teploty. Výrobca sa postaral o ochranu stroja pred deťmi a únikom. Odborníci si obľúbili zásobník na príbory, ktorý má centimetrové držiaky a nízke výstupky na plastovej mriežke. Vývojári prišli so zaujímavým riešením. Keď čas cyklu prekročí 60 minút, aktivuje sa predpieranie v trvaní 6 až 10 minút. Umývacie priestory sú určené na umývanie veľkých riadov. Systém Super Cleaning System uľahčuje starostlivosť o zariadenie. Model získal striebornú medailu vo svojej kategórii.

Zatiaľ čo v runet niekoľko recenzií od majiteľov umývačky riadu Asko DFS244IB.W. Jedným z dôvodov sú vysoké náklady.

Výhody

 • nízka spotreba energie;
 • ergonomické priehradky a zásobníky;
 • vysoký stupeň čistoty riadu;
 • Funkcia samočistenia.

Nevýhody

 • vysoké náklady.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: