9 najlepších fritéz

*Prehľad najlepších podľa redakcie. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom sa opýtajte odborníka.

Na varenie potrebujete panvicu, panvicu na palacinky a gril. Na vyprážanie a dusenie si vystačíte s jednou univerzálnou panvicou. Aby ste si mohli vybrať najlepší model, musíte poznať špecifiká výrobkov z hliníka/ocele/liatiny. Odborníci zo spoločnosti Expertolog vám poradia, ako na to. Zostavili sme rebríček najobľúbenejších modelov podľa recenzií používateľov.

Ktorú fritézu je najlepšie kúpiť?

Skúsenosti s varením a správne náčinie sú kľúčom k vareniu tých najchutnejších jedál. Panvica má hrubšie, vyššie okraje a jednoliate alebo zvárané krátke kovové rukoväte, ktoré majú vonkajší tvar hrnca. Z ponuky modelov od rovnakého výrobcu možno vybrať ľubovoľnú geometriu. Napriek nesúladu medzi tvarom a horákom nie je kvalita varenia ovplyvnená. Vďaka veľkej vykurovacej ploche a hrúbke základne sa teplo rovnomerne šíri pozdĺž stien. Výrobcovia predávajú fritézy spravidla s kovovými krytmi. Niektoré z nich sú hlboké a ploché a sú vhodné na pečenie v rúre samostatne. Najčastejšie sa používa na omelety a zapekané jedlá.

 1. Pri kúpe žiaruvzdorného riadu sa uprednostňujú modely známych značiek. Je dôležité vybrať si dostatočne veľkú panvicu pre počet osôb v rodine. Dvom alebo trom osobám postačia 2 litre. Ak máte viac spotrebiteľov, môžete si vybrať z ponuky 4-5 litrových ustríc.
 2. Všetky panvice s hrubým dnom sú vhodné pre plynový sporák. Ak je menší ako 5 mm, kov sa deformuje a jedlo sa pripáli.
 3. Pre indukčný varič sú potrebné modely s feromagnetickou základňou. Na spodnej strane výrobcovia umiestňujú špeciálne značky v podobe prepletených slučiek.
 4. Panvice s plochým dnom a matným/zatmaveným dnom sú ideálne na varenie v sklokeramike. Hliník a meď bez vonkajšej povrchovej úpravy nie sú vhodné. Zanechávajú tmavé stopy.

Všetky typy riadu s plochým dnom sú vhodné pre elektrické varné dosky, okrem hliníkových lisovaných riadu. Je tenká a rýchlo stráca svoj tvar.

9 najlepších fritéz

adícia 2 MC9484
NomináciaMiestoNázovCena
Najlepší liatinový rošt1Panvica Sitton Ch30602 009 €
2Myron Cook
3 834 €
3Liatinová panvica Biol, 28 cm1 560 €
4Liatinová fritéza Maysternya 26*6cm976 €
Najlepšie hliníkové panvice s nepriľnavým povrchom5Panvica Kukmara, 26 cm2 326 €
6Panvica Mechta Granite Star, s pokrievkou, 26 cm1 950 €
7Panvica Zeidan Z-503812 028 €
Najlepšia oceľová panvica8Fissler 15002800019 902 €
9VSMPO-Instant panvica Gourmet Classic 110220/1110202 520 €

Najlepšie liatinové fritézy

Životnosť závisí od použitého materiálu. Zliatinový riad vydrží večne. Až 97 % z neho tvorí železo. Zvyšné 3 % pripadajú na uhlík, kremík a fosfor. Bezšvíkové panvice sa formujú pri teplote 400 stupňov. Obrobky sú kefované a spracované a poskytujú predajný produkt. Na rukoväte sa vzťahujú osobitné požiadavky. Tento riad sa pomaly zahrieva a pomaly chladne. Plus pre tých, ktorí majú radi dokonale prepečené mäso, zapekané jedlá a kaše ako v peci na drevo.

Panvica Sitton Ch3060

Hodnotenie: 4.9

Panvica Sitton Ch3060

Každý gurmán vie, že najlepšie steaky sú z liatinovej panvice. Ide o teplo, ktoré dosahuje až 270-300 stupňov Celzia. Na túto panvicu je vhodný silnostenný riad s vysokou tepelnou kapacitou. Ak mäso položíte na panvicu s tenkým dnom, dostatočne sa nezahreje a rýchlo sa rozhorí. Steak sa dusí vo vlastnej šťave a je ťažké skontrolovať stupeň prepečenia. Na tento účel je lepšie kúpiť si zliatinovú panvicu s nepriľnavou tepelnou úpravou. Počas výroby sa kalí v sójovom oleji a potom je pripravený na použitie. Stačí raz doma upiecť na tuku na vysokom ohni, ponoriť do studenej vody a môžete začať variť. Poskytuje nepriľnavý povrch a pokrmy sa dajú ľahko obracať kovovou špachtľou.

Výhody

 • Vysoké boky na ľahké miešanie;
 • proces varenia obohacuje potraviny o železo;
 • získava veľmi zvláštnu príchuť;
 • pri čistení a používaní ostrých predmetov nepotrebuje žiadne abrazíva.

Nevýhoda

 • určené na ručné pranie;
 • Predáva sa bez veka.

Myron CookMC9484

Hodnotenie: 4.8

Myron Cook<tr></div><p>„MC9484″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/15216666195451-619-.jpg“ height=“251″ title=“Myron Cook</p><tr>2 MC9484″><p>Ideálna voľba na dlhodobé vyprážanie a dusenie. Guláš, dusené mäso alebo hydina, ktorá bola dlho v rúre, sa chuťovo nelíši od pece na drevo. Tajomstvo je v liatine. Pomerne rýchlo sa zahrieva, ale rovnomerne akumuluje a uvoľňuje teplo, čo umožňuje dokonalé prepečenie mäsa.</p><p>Silnostenný pekáč s priemerom 30 cm, okrajom a 5 mm dnom je vhodný na akýkoľvek typ sporáka. Vstrekované dvojice rukovätí na ľahké uchopenie. Vďaka pórovitej štruktúre liatiny je dno nasiaknuté tukom z polymerizovaných olejov. Vytvára nepriľnavú vrstvu a chráni pred hrdzavením, ak nie je správne udržiavaná. Zliatina obsahuje 98 % železa a reaguje na vodu. Po umytí je dôležité utrieť dno a steny do sucha.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>liatina je chemicky inertná;</li><li>odolné voči rozbitiu;</li><li>Má nízku tepelnú vodivosť;</li><li>vysoká tepelná kapacita;</li><li>jednoduchá starostlivosť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Tento riad je pomerne ťažký (2,8 kg);</li><li>Predáva sa bez veka.</li></ul><h3>Liatinová panvica Biol, 28 cm</h3><p>Hodnotenie: 4.7</p><div style=LIATINOVÁ PANVICA BIOL, 28 CM

Ukrajinská spoločnosť Biol vyrába okrúhle pečienky s ráfikmi 6.6 cm, krátke, párové liatinové monolitické rukoväte, pevná základňa s hrúbkou 4 mm. Kuchynský riad dobre drží teplo a je vhodný na pečenie v rúre. leštený základ sa pri vyprážaní neprilepí na jedlo. Steaky sa dajú ľahko obrátiť aj s ľahkou vrstvou tuku na dne. Nepriľnavé vlastnosti sa časom len zlepšujú. Hlbokú panvicu môžete použiť na pečenie kurčaťa alebo ryby, prípravu pilafu.

Výhody

 • vysoká tepelná kapacita;
 • Vhodné pre všetky typy sporákov;
 • grilovanie;
 • Ideálne pre veľké rodiny;
 • Nie je náchylný na poškriabanie kovovou špachtľou;
 • dusené mäso má výraznú chuť;
 • Doživotná záruka.

Nevýhody

 • bez veka;
 • Hrubé zaobchádzanie;
 • pred použitím sa musí osoliť.

Maysternya 26*6cm liatinový pekáč

Hodnotenie: 4.6

Liatinová panvica 26*6 cm

TM Maysternya vyrába ekologicky bezpečný riad so 6 cm vysokým okrajom. Hrúbka stien umožňuje varenie na otvorenom ohni, elektrických/sklokeramických varných doskách. Vďaka tepelnej vodivosti teplo vychádzajúce zo spodnej časti rovnomerne ohrieva obsah roštu. Má prirodzenú nepriľnavú vlastnosť. Po výrobe sa panvice na pečenie vložia do nádob s olejom, ktorý vyplní póry, aby sa jedlo pri pečení neprilepilo. Časom sa to zlepší a vymastená panvica je vhodná aj na vyprážanie palaciniek.

Pred prvým použitím panvice ju silno zahrejte a potom prudko ochlaďte pod vodou. Suchý základ posypte soľou a 5 minút opekajte. Po vychladnutí panvicu vymažte olejom; zvyšok nasajte papierovou utierkou. Výrobky sa dodávajú v rakúskom kraftovom kartónovom obale.

Výhody

 • elegantný dizajn;
 • mierna hmotnosť;
 • Je vybavený ľahko uchopiteľnými monolitickými rukoväťami;
 • sa rýchlo zahrieva;
 • dlho udrží teplo.

Nevýhody

 • bez veka;
 • Nevhodné na pranie v práčke.

Najlepšie hliníkové fritézy s nepriľnavým povrchom

Hliník je po striebre, medi a zlate štvrtým najlepším vodičom tepla. To znamená, že sa riad zahrieva rýchlejšie ako oceľ, ktorú výrobcovia často používajú na výrobu riadu. Pre porovnanie: tepelná vodivosť nehrdzavejúcej ocele 15 W/(mak), uhlíkovej ocele 44, hliníka 234. Táto panvica rýchlejšie akumuluje teplo a rýchlejšie pripravuje jedlo. Hliník a liatina sú porézne materiály. Bez povlaku absorbujú tekutiny a pachy a menia svoju chuť. Na zlepšenie výkonu sú dná a okraje hliníkového riadu potiahnuté nepriľnavou vrstvou.

Rošt Kukmara, 26 cm

Hodnotenie: 4.9

PANVICA KUKMARA, 26 CM

Ruská značka ponúka hliníkový model s priemerom dna 21 cm a výškou 11 cm, so zosilneným dnom, jednodielnymi rukoväťami, doplnený vekom. Bezšvíkové panvice sa vyrábajú odlievaním do horúcich hliníkových foriem. Povrchová úprava

  60 mikrónov hrubá žula s minerálnymi zrnami sa nastrieka. Vytvára vrstvu blízku tvrdosti diamantu a poskytuje neuveriteľnú pevnosť. Pri miešaní sa môžu používať kovové predmety. Lyžice a vidličky nemôžu vážne poškodiť ochrannú vrstvu. Malé škrabance neznižujú nepriľnavú vrstvu. Technologický náter predlžuje životnosť 8-krát. Silná základňa/steny sa na otvorenom ohni alebo v rúre nedeformujú a dlho udržujú teplo.

  Výhody

  • Povlak neobsahuje PFOA;
  • Nie je náchylný na hrdzavenie;
  • Vhodné pre plynové/halogénové horáky;
  • pre sklokeramické varné dosky;
  • Možno prať v práčke;
  • Za rozumnú cenu.

  Nevýhody

  • neboli zistené.

  Panvica Dream Granite Star, s pokrievkou, 26 cm

  Hodnotenie: 4.8

  Panvica Mechta Granite Star, s pokrievkou, 26 cm

  Pod značkou Mechta sa vyrába odolný, ergonomický riad, ktorý si zaslúži pozornosť žien v domácnosti. Jednou z nich je hliníková liata mriežka s priemerom základne 26 cm, hrúbkou 6 mm, výškou bočnej steny 7.hrúbka 7 mm umožňuje varenie s minimálnym množstvom oleja. Hranolky s mäsom a hranolkami s chrumkavým opekaním. Ideálne na dusenie mäsa/ hydiny, dusenie v rúre.

  Rozpoznateľný podľa mramorového povlaku so svetlým minerálnym posypom. Bola testovaná a preukázala sa jej potravinová bezpečnosť. Skúsenosti ukázali, že nepriľnavý povlak je odolný voči nárazom a mechanicky sa nedeformuje. Neodporúča sa však používať náčinie s ostrými hranami a náradie, ktoré možno umývať v umývačke.

  Výhody

  • atraktívny dizajn
  • dodáva sa s vekom;
  • nekorodujúci povlak;
  • Zachováva prirodzenú chuť potravín;
  • Vhodné na profesionálne použitie;
  • Šetrí olej na varenie.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Panvica Zeidan Z-50381

  Hodnotenie: 4.7

  PANVICA ZEIDAN Z-50381

  Minuloročný profesionálny model z Číny je vyrobený z hliníka. Zhrubnuté telo je vyrobené technológiou lisovania. Rukoväte sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Veko z tvrdeného skla s výstupom pary má vzduchotesný silikónový okraj.

  Indukčná základňa spolupracuje s medenou cievkou indukčného variča. Trojvrstvový nepriľnavý povlak Granite PFLUON bez chemických zlúčenín poskytuje dobrú tepelnú vodivosť. Jeho základom je žulová drť, ktorá posilňuje nepriľnavé vlastnosti riadu. Nanáša sa v niekoľkých vrstvách, aby sa zlepšili nepriľnavé vlastnosti a vytvoril sa mikrotextúrovaný povrch.

  Výhody

  • Mimoriadne odolný nepriľnavý povrch;
  • pri zahrievaní neobsahuje kyselinu perfoktánovú;
  • odolné voči poškriabaniu;
  • dlhá životnosť;
  • výrazný dizajn;
  • univerzálne použitie.

  Nevýhody

  • ostré hrany na rukovätiach.

  Najlepšia oceľová panvica

  Potravinárska nehrdzavejúca oceľ je platnou alternatívou liatinového a hliníkového riadu. Zliatina s chrómom a niklom, ktorá odoláva zmatneniu a hrdzi. Pri zahrievaní sa neuvoľňujú žiadne toxické látky, nereaguje s potravinami. prémiové panvice s nepriľnavým povrchom umožňujú variť bez oleja. Pražiče sú vyrobené z trojitej vrstvy s medzivrstvou hliníka na rozvod akumulovaného tepla.

  Fissler 150028000

  Hodnotenie: 4.9

  Fissler 150028000

  Štvorcový model nemeckej značky je vyrobený z austenitickej nehrdzavejúcej ocele odolnej proti poškriabaniu. Kapacita 6.5 l umožňuje variť pre veľkú rodinu. Na uchopenie panvice sú k dispozícii rukoväte. Ťažké veko je vyrobené z tvrdeného skla. Viacvrstvová/zapuzdrená 6 mm základňa vytvorená pomocou patentovanej technológie SuperThermic spoločnosti tlakovým zváraním. Model je rozpoznateľný podľa saténového brúseného a vyrazeného nerezového 18-10 Induction. Sendvičový plech z ocele AISI 430 akumuluje teplo a rovnomerne ho rozvádza po stenách.

  Vďaka schopnosti akumulovať tepelnú energiu je možné ju udržať aj dlho po vypnutí sporáka. Vytvorí sa tak efekt ruského sporáka s dlhým časom varenia. Ploché dno umožňuje umiestniť pekáč na elektrické zdroje tepla a do rúry. Feromagnetická zmes pridaná na dno na varenie na indukčnom variči. Odtokový okraj zabezpečuje úhľadné vylievanie omáčky bez kvapkania.

  Výhody

  • polomatný lesklý dizajn;
  • „zamatová“ mikrodermabrázia na vonkajšom plášti;
  • vždy chladné rukoväte;
  • nepriľnavý povrch;
  • žiaruvzdorná základňa;
  • potravinovo neutrálne pre rôzne prostredia;
  • možno umývať v umývačke riadu;
  • pôvodná záruka.

  Nevýhody

  • predražené.

  VSMPO-Fritovacia panvica Gourmet Classic 110220/111020

  Hodnotenie: 4.8

  PANVICA VSMPO-WARE GOURMET-CLASSIC 110220/111020

  Ruská značka ponúka riad z austenitickej nehrdzavejúcej ocele s priemerom 18/10 cm 20 so slepou pokrievkou v sérii „Gourmet Classic“. Hlavnou výhodou modelu je prítomnosť trojitého dňa šírenia tepla. Technológia lisovania akumulačnej kapsule na lise umožňuje vyrábať kvalitnejší výrobok ako spájkované kapsule. V hrubom dne sa používa hliník AD. Je uzavretý v plechu z feritickej nehrdzavejúcej ocele. Rukoväte s veľkou plochou sa pri pečení v rúre ľahko uchopia rukami v rukaviciach. Po zváraní sa medzi vekom a rukoväťami ponechá medzera, aby sa znížilo zahrievanie.

  Výhody

  • kovovú neutralitu v rôznych prostrediach;
  • zrkadlovo leštené telo;
  • pomalé zahrievanie a chladenie ako v ruskej peci;
  • atraktívna cena.

  Nevýhody

  • neboli nájdené.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: