9 najlepších kanvíc pre plynový sporák

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje odporúčanie na nákup. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Rýchlovarná kanvica je už dlho nevyhnutnou súčasťou každej kuchyne. Lásku Rusov k tomuto aromatickému nápoju nemožno podceňovať. Čaj pijeme ráno po prebudení, pri obede a večeri – po jedle sa stretávame s priateľmi a opäť je to presne to, čo nalejeme do pohárov. Jeho popularita siaha do dávnych čias, keď podľa legendy spadol lístok z čajovníka do misky s horúcou vodou pre čínskeho cisára a podarilo sa mu ho otvoriť, keď sa Šen Nung prechádzal po záhrade. Kedysi boli dostupné len pre šľachtu, chudobnejší zákazníci si mohli vychutnať úžasnú chuť, ktorá vychádzala z pohárov bohatých.

Dnes elektrické kanvice nahradili klasické modely. Stále je to však tradičný spôsob varenia, ktorý je medzi obyvateľmi najobľúbenejší.

Pred nákupom vám odporúčame venovať pozornosť nasledujúcim kritériám výberu.

Ako si vybrať kanvicu pre plynový sporák

 1. Zväzok. Parametre závisia od veľkosti rodiny a od toho, koľko ľudí bude kanvicu používať súčasne. Malé 2-litrové modely sú určené pre 2-3 osoby. 3 litre – ideálne pre priemernú rodinu. Kanvice s objemom nad 4 litre na časté stretnutia a schôdzky.
 2. Stavebné materiály. Nerezová oceľ je najpevnejšia a najodolnejšia. Nie je náchylný na deformáciu alebo oxidáciu, je odolný voči zafarbeniu a hrdzaveniu. Najlepšie je vybrať si modely s bakelitovými alebo žiaruvzdornými plastovými rukoväťami a gombíkmi na veku – potom nebudete musieť používať kuchynské rukavice, aby ste sa neoparili.
 3. základňa kanvice. Obľúbené sú modely s hrubším dnom pre rovnomernejšie rozloženie tepla. Pomalšie sa tiež ochladzuje, takže voda zostáva dlhšie horúca.
 4. Dizajn. Moderní výrobcovia dokážu uspokojiť akúkoľvek fantáziu zákazníkov. Pôsobivá rozmanitosť modelov. Môžu mať univerzálny dizajn a hodiť sa do každého interiéru, alebo môžu byť klasické, moderné či dokonca avantgardné.

Odborníci z nášho časopisu vybrali 9 hodnotiacich kanvíc pre plynový sporák, ktoré zanechali na kupujúcich dobrý dojem nielen zaujímavým dizajnom, ale aj funkčnosťou, bezpečnosťou a pohodlím.

Najlepšie plynové varné kanvice

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Hodnotenie najlepších kanvíc pre plynovú varnú dosku1Silampos Jasmine 411307302620 ( 2 lt)6 990€
2Silampos J
  Rýchlovarná kanvica Iia Vysotskaya s objemom 2 litre. 411307302620A
3 890€
3Carl Schmidt Sohn Aquatic 5 l5 080€
4Tescoma Corona 2 l4 042€
5Rondell Haupt 4 lt RDS-3673 729€
6Vitesse s píšťalkou 2,6 l1 532€
7Vitross Maestro 3 l1 057€
8SteelEmal Vologda 3 l1 090€
9ekker De Luxe 2,6 lt BK-S4041 240€

Silampos Jasmine 411307302620 ( 2 litre)

Hodnotenie: 4.9

Silampos Jasmine 411307302620

Portugalská značka napriek tomu, že vyrába riad na každodenné použitie, vyvíja rafinované dizajny, ktoré sú príjemné z estetického hľadiska a harmonicky zapadajú do každého štýlového interiéru. Preto mnohé ženy v domácnosti uprednostňujú výrobky tejto značky…

Plynová kanvica Jasmine je vyrobená z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Odolné proti poškriabaniu a hrdzi a časom odolné voči tmavým škvrnám. Ergonomicky tvarovaná rukoväť. Vďaka veľkému otvoru sa dá ľahko naplniť vodou z vodovodu. Píšťalka, ktorá vás upozorní na var.

Hlavným prvkom kanvice je nárazový disk s priemerom 6,5 mm a horným plášťom z nehrdzavejúcej ocele s hrúbkou 0,7 mm. Rovnomerne rozdeľuje teplo, takže na uvarenie vody nepotrebujete maximálne nastavenie teploty. Kanvica je vhodná pre elektrické, plynové, sklokeramické a indukčné sporáky. Možno ho umývať v umývačke riadu, len bez použitia abrazívnych čistiacich prostriedkov.

Výhody

 • elegantný dizajn;
 • kryt odolný voči poškodeniu;
 • Vhodné pre všetky typy sporákov;
 • veľký plniaci otvor;
 • tepelné dno.

Nevýhody

 • Vysoká cena – približne 7000 Euro.

Silampos J
  ia Vysocká2 l. 411307302620A

Hodnotenie: 4.8

J<ul></div><p>Iia Vysotskaya Silampos, 2L 411307302620A“ src=“/wp-content/uploads/2023/04/1471666196931-469-.jpg“ height=“410″ title=“J</p><ul>Vysotskaya Silampos, 2 l 411307302620A“><p>Portugalský výrobca vyrobil limitovanú sériu riadu v spolupráci s Juliou Vysockou. Vyznačuje sa vysokou kvalitou materiálov, dlhou životnosťou, maximálne jednoduchým používaním a samozrejme elegantným dizajnom, vďaka ktorému sú všetky výrobky ozdobou každej kuchyne.</p><p>2 l kanvica na vodu vhodná pre všetky typy sporákov. Doplní rôzne interiéry: klasické, moderné, high-tech. Vyrobené zo zliatiny chrómu a niklu. Oceľ je pevná, odolná voči korózii a kyselinám. Špeciálna úprava zaručuje dlhotrvajúcu ochranu.</p><p>Rovnako ako predchádzajúci hodnotený model využíva patentovanú technológiu Impact Disc, ktorá rovnomerne zahrieva dno na rýchle varenie. Používateľom sa páči dizajn kanvice, pohodlná rukoväť, píšťalka a široké hrdlo na plnenie vody.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Limitovaná edícia;</li><li>robustná nehrdzavejúca oceľ;</li><li>pre všetky typy vykurovacích plôch;</li><li>rovnomerný a rýchly ohrev vody;</li><li>ergonomická rukoväť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>cena do 7700 Euro.</li></ul><h3>Carl Schmidt Sohn Aquatic 5 l</h3><p>Skóre : 4.8</p><div style=Carl Schmidt Sohn Aquatic, 5 l

Už 190 rokov teší táto nemecká značka domácnosti na celom svete funkčným a elegantným riadom. Návrh zohľadňuje spôsob výroby rytierskych zbraní a skúsenosti kováčskych majstrov. Preto je dnešný riad Carl Schmidt Sohn spoľahlivý, robustný a používa sa už desaťročia.

Hlavnou výhodou kanvice Aquatic je jej objem, ktorý je 5 litrov. Telo je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, kombinácia matnej a lesklej povrchovej úpravy. Teplotne difúzne dno podporuje rýchle ohrievanie a pomalé ochladzovanie vody. Kanvica je vhodná pre všetky typy sporákov vrátane indukčných.

Silikónová rukoväť sa nezahrieva a umožňuje používať kanvicu bez rukavíc a kuchynských chňapiek. Výlevka je sklopná pomocou páky, čo znižuje riziko obarenia. Podľa recenzií je model ideálny pre veľkú rodinu, pohodlný a bezpečný na používanie.

Výhody

 • Veľký objem – 5 litrov;
 • Tepelné rozptylové dno;
 • Rukoväť bez vyhrievania;
 • výklopná píšťalka;
 • možno umývať v umývačke riadu.

Nevýhody

 • nenájdené.

Tescoma Corona 2 l

Hodnotenie: 4.7

Tescoma Corona 2 l

Kuchynský riad českej značky má jedinečný a rozpoznateľný štýl. Špecialisti spoločnosti venujú pozornosť každému detailu. Kontrola kvality sa vykonáva počas celého výrobného procesu a jej výsledkom je výrobok, ktorý svojím výkonom a dizajnom uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Menovitá plynová kanvica je vyrobená zo zliatiny chrómu a niklu, ktorá neoxiduje ani nehrdzavie. Rukoväť z tepelne odolného plastu. Výklopná píšťalka. Veľký otvor uľahčuje nalievanie vody z akéhokoľvek kohútika. Kanvicu možno používať na všetkých sporákoch.

Silnejšie dno rovnomerne rozvádza teplo, voda dlho nevychladne a zostáva horúca. Používatelia si všímajú dizajn modelu, lesklý zrkadlový povrch, ktorý nezanecháva odtlačky prstov, neprehrievajúce sa rukoväte.

Výhody

 • tvrdá zliatina;
 • tepelnoizolačné rukoväte;
 • bezdotykový výtok;
 • rovnomerné vyhrievanie dna;
 • vhodné pre všetky techniky varenia.

Nevýhody

 • nenájdené.

Rondell Haupt 4 l RDS-367

Hodnotenie: 4.7

Rondell Haupt 4 l RDS-367

Nemecká značka je už medzi Slovenskámi ženami v domácnosti rozpoznateľná. Vývojári s prihliadnutím na starobylú tradíciu kováčstva zdokonaľujú technológiu a kvalitu svojich výrobkov, čo potvrdzuje aj uznanie guru v tejto oblasti. Národný cech kuchárov odporúča tento riad najmä na profesionálne použitie.

Plynová kanvica Haupt má objem 4 litre a je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele 18/10. Má matný povrch, ktorý robí tento model ešte atraktívnejším. Ergonomická rukoväť s elegantným dizajnom poskytuje bezváhové pohodlie. Vyrobený z bakelitu, ktorý nevedie teplo, takže pri používaní nehrozí riziko popálenia.

bezdotyková píšťalka. Jeho otvárací mechanizmus sa nachádza na rukoväti kanvice. Mnohí používatelia vyzdvihli elegantný vzhľad kanvice, hladkosť línií a zároveň maximálnu bezpečnosť počas používania.

Výhody

 • štýlový dizajn;
 • Veľký objem – 4 litre;
 • Bakelitové nevyhrievané rukoväte;
 • Vhodné pre všetky sporáky;
 • telo odolné voči poškodeniu.

Nevýhody

 • nenájdené.

Vitesse s píšťalkou 2,6 l

Hodnotenie: 4.6

Vitesse s píšťalkou 2,6 l

Spoločnosť Vitesse sa od svojho založenia špecializuje na kuchynský riad z nehrdzavejúcej ocele. Dnes sa môže pochváliť svojimi úspechmi v tomto smere, pričom využíva pokročilý dizajn svojich špecialistov a používa najinovatívnejšie výrobné technológie.

Čestné miesto v rebríčku patrí kanvici pre plynový sporák, ktorá svojím exkluzívnym dizajnom zaujme každú gazdinku. Je vyrobený z chrómniklovej nehrdzavejúcej ocele a má tepelne odolnú zelenú povrchovú úpravu, ktorá výrobku nielen dodáva eleganciu, ale aj znižuje riziko popálenia na minimum.

Objem kanvice – 2,6 l. Rukoväť je vyrobená z tepelne odolného plastu s protišmykovou vrstvou Soft-Touch. Výlevka je sklopná pomocou páčky na rukoväti. Hodnotenie päť používateľov ide na zaujímavý dizajn, najlepší bezpečnostný systém modelu a rozpočet cena prijateľná pre mnoho kupujúcich.

Výhody

 • Teplotne odolná povrchová úprava tela;
 • Rukoväť nie je horúca a nešmýka sa;
 • možno umývať v umývačke riadu;
 • Pre akýkoľvek druh sporáka;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • neboli zistené.

Vitross Maestro 3 l

Hodnotenie: 4.5

Vitross Maestro 3 l

Kuchynský riad Vitross nielenže spĺňa všetky požiadavky na varenie, ale môže byť aj pýchou a radosťou kuchyne. Slovenská výrobca ponúka kvalitné smaltované výrobky, rôzne farby uspokoja aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Objem kanvice Maestro – 3 l. Je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele so smaltovaným povrchom, ktorý zvyšuje životnosť výrobku, jeho odolnosť voči poškriabaniu, trieskam, kyselinám a tvorbe koróznych povlakov. Telo je vyrobené v svetlozelenej farbe. Dlhodobo si zachováva sviežosť a jas.

Veko je vyrobené zo žiaruvzdorného nárazuvzdorného skla. Rukoväť sa nezahrieva. Tlačidlo na veku a píšťalke z termoizolačného materiálu. Všetci zákazníci oceňujú príjemný klasický dizajn kanvice, dobrú skladovaciu kapacitu, priehľadné veko a nízku cenu.

Výhody

 • Odolný smaltovaný povlak;
 • Vhodné pre všetky vykurovacie povrchy; Erg
 • Tvar rukoväte je veľmi pohodlný;
 • rozpočtová cena;
 • Tepelne odolná rukoväť a tlačidlo na veku.

Nevýhody

 • neboli nájdené.

StalEmal Vologda 3 l

Hodnotenie: 4.5

SteelEmal Vologda 3 l

Domáca značka už 45 rokov vyrába smaltovaný riad, ktorý spĺňa nielen ruské, ale aj medzinárodné normy kvality. Vyznačuje sa odolnosťou, kvalitnými surovinami a komponentmi, zaujímavým a rozmanitým dizajnom, cenovou politikou zameranou na všetky vrstvy obyvateľstva.

Do hodnotenia sme zaradili kanvicu na plynový sporák „Vologda“, ktorá má objem 3 litre, je vybavená píšťalkou na signalizáciu konca ohrevu, jej farba je vyhotovená v národnej ruskej tradícii. Plášť je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele s povrchovou úpravou, ktorá chráni pred poškodením a deformáciou.

Veko je priehľadné a vyrobené zo skla. Jeho špeciálna konštrukcia umožňuje tesné priliehanie k veku. Tepelne odolná plastová rukoväť. Môže sa používať na elektrických, plynových, keramických a indukčných vykurovacích plochách. Kanvicu uprednostňujú zákazníci, ktorí majú radi klasické tvary a farby.

Výhody

 • príjemný dizajn;
 • puzdro odolné voči deformáciám;
 • Optimálny objem je 3 litre;
 • rukoväť a tlačidlo veka sa nezahrievajú;
 • Vhodné pre všetky sporáky.

Nevýhody

 • nenájdené.

Bekker De Luxe 2,6 l BK-S404

Hodnotenie: 4.4

Bekker De Luxe 2,6 l BK-S404

Nemecká značka opäť potvrdzuje príslovie o nemeckej kvalite, ktorá nemá konkurenciu. Tento riad dokáže v kuchyni vytvoriť slávnostnú náladu, hoci je určený na každodenné použitie. Štýlový dizajn a veľký dôraz na detail – to všetko sú výrobky značky Bekker.

Plynová varná kanvica De Luxe je vyrobená z ocele 18/10. Je odolný voči deformáciám a kyselinám, čím zabraňuje tvorbe hrdze. Hrubé zapuzdrené dno pomáha rovnomerne rozvádzať teplo a napomáha rýchlemu varu. Monolitická rukoväť z bakelitu. Je vybavená páčkou na naklápanie píšťalky.

Kanvicu možno používať na všetkých varných doskách a možno ju umývať v umývačke riadu. Ľahká, priestranná, štýlová – takto popisujú kanvicu zákazníci. Mnohým sa páči nízka cena za takýto kvalitný produkt.

Výhody

 • robustná oceľ;
 • Pevný nevyhrievajúci sa gombík;
 • rýchle varenie;
 • dno na šírenie tepla;
 • Možno umývať v umývačke riadu;
 • Nízke náklady.

Nevýhody

 • nenájdené.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: