9 najlepších krájačov na palacinky

*Odborný posudok najlepšieho. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Palacinka sa považuje za Slovenská národný poklad. Dnes neexistuje ruská domácnosť, ktorá by ich nemilovala a nevarila. Návštevníci zo zahraničia nazývajú palacinky Slovenskou špecialitou a keď prídu do našej krajiny, považujú za svoju povinnosť ochutnať pre nich exotické jedlo.

Palacinky sa tradične pečú na panvici a na ich povrch sa používa olej. Obvyklý spôsob varenia bol nahradený elektrickými zariadeniami, ktoré uľahčujú varenie a znižujú riziko popálenia. Varič nie je potrebné zapínať, stačí ho len zapojiť a užívať si jednoduchý proces, ktorý pochopia aj deti. Ďalšou veľkou výhodou je, že naraz môžete upiecť až 6 palaciniek, čo hostiteľke ušetrí čas v kuchyni.

Ako si vybrať prístroj na prípravu palaciniek

Výber palacinkovača je zdanlivo jednoduchá záležitosť. Odvážne teda ideme do obchodu, kde už o tomto tvrdení začíname pochybovať. Rozmanitosť modelov nás necháva v štichu a niekedy nám s výberom nepomôže ani ten najskúsenejší poradca. Predtým, ako sa vyberiete na nákupy, nechajte si poradiť od odborníkov, ktoré modely si vybrať.

 1. Počet pečúcich zón. Ak chcete pripraviť jednu palacinku, môžete si kúpiť jednopalacinkovač. Ak máte v kuchyni dostatok miesta alebo veľkú rodinu, k dispozícii sú zariadenia s viacerými zónami na pečenie. Odnímateľná plocha na pečenie umožňuje pripraviť 6 malých palaciniek alebo 2 veľké palacinky naraz.
 2. Výkon. Čím vyššia je hodnota, tým rýchlejší je čas ohrevu. 700 wattov stačí na jednu palacinku. Optimálny výkon pre niekoľko zón: 1000-1200 W. Nezabudnite: čím vyššia je panvica, tým viac energie sa spotrebuje. Každý používateľ si preto sám vyberie, čomu dáva prednosť: rýchlemu vareniu alebo úspore peňazí.
 3. pracovná plocha. Vyrába sa z liatiny, hliníka, keramiky alebo ocele. Hliník sa zahrieva rýchlejšie, ale nie je taký pevný ako oceľ. Liatina má najdlhšiu životnosť. Najčastejšie sa však používa v drahých profesionálnych modeloch určených pre cateringové spoločnosti.
 4. Nepriľnavý povlak. Odolná vrstva chráni varnú plochu pred poškodením. Umožňuje variť bez oleja a jedlo sa nepripaľuje ani nefarbí. Preto je dobré mať na palacinkovači kvalitnú povrchovú úpravu.
 5. indikátor vykurovania. Dôležitá voľba, ktorá indikuje, kedy je spotrebič pripravený začať pripravovať palacinky. Mnohé zariadenia sú vybavené kontrolkou na zariadení. Existujú aj modely so špeciálnym štítkom na pracovnej doske, ktorý sa pri správnom zahriatí zmení na červený.
 6. Veľkosť a hmotnosť.K dispozícii v rôznych materiáloch. Plast je ľahší, vďaka čomu sa zariadenie ľahšie prenáša z miesta na miesto a môže sa vziať na chatu alebo na dovolenku. Nerezová oceľ je robustnejšia a plech na palacinky je stabilnejší, ale aj ťažší a samozrejme drahší. V malých kuchyniach, kde nie je k dispozícii priestor navyše, je lepšie zvoliť modely s jedným chlebom. Nezaberajú veľa miesta na pracovnej ploche ani v sklade.
 7. Príslušenstvo. Mnohé palacinkovače sa dodávajú s potrebnými položkami na použitie v procese prípravy. Sú to špachtle na obracanie, naberačky na cesto, tyčinky na jeho roztieranie. Jednotky obsahujú úložné priestory. Domáca pani sa nemusí rozptyľovať prípravami, všetko príslušenstvo bude vždy po ruke.
 8. Vyrobené.Osvedčená značka vám dáva istotu kvalitných komponentov a montáže, ako aj dlhej životnosti výrobku. Ale je tu aj nevýhoda. Čím je značka populárnejšia, tým je model drahší v porovnaní s podobným modelom menej známej značky.

Doteraz vybrané stroje na výrobu krepov spĺňajú všetky normy kvality, ponúkajú dobré vlastnosti a naši zákazníci ich hodnotia veľmi pozitívne.

Rebríček najlepších výrobcov palaciniek

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie klasické palacinkovače1Tefal PY 6044 Crep’Party dual12 700 €
2Steba CR 355 950 €
3Tefal PY 3036 Crep’party compact4 325 €
4Scarlett SC-PM229S011 860 €
Najlepšie ponorné krepovacie stroje1REDMOND RSM-14091 830 €
2Krepovačka Jardeko1 490 €
3Kel
 • KL-1350
 • 1 540 €
  Najlepšie profesionálne palacinkovače1Valcový gril 400CDE56 000 €
  2Hurakan HKN-CDE40018 347 €

  Najlepšie klasické palacinkovače

  Ak ste zvyknutí pripravovať klasické palacinky na panvici, ale chcete si tento proces zjednodušiť, potom sú elektrické domáce spotrebiče najlepšou voľbou pre ženy v domácnosti. Na rozdiel od sporákov môžete vždy nastaviť požadovanú teplotu ohrevu, indikátory vás informujú, keď je hotová, a môžete smažiť niekoľko palaciniek naraz. Mnohé modely sa dodávajú s potrebným príslušenstvom na uľahčenie používania: špachtľami, špachtľami, špachtľami a dávkovačmi na cestoviny. Zoznámte sa a vyberte si: 4 najlepšie klasické palacinkovače.

  Tefal PY 6044 Crep’Party dual

  Hodnotenie: 4.9

  Tefal PY 6044 Crep'Party dual

  S týmto spotrebičom od svetoznámej značky Tefal môžete pripraviť 6 malých alebo 2 veľké palacinky len niekoľkými výmenami prekrývajúcich sa platní. Príkon spotrebiča – 1100 W. Puzdro je vyrobené z odolného plastu a má rukoväte na prenášanie. Varné dosky s patentovanou nepriľnavou vrstvou Prometal, ktorá je 3-krát tvrdšia ako bežný povlak.

  Súčasťou balenia je šesť špachtlí a jedna naberačka. Palacinkovač obsahuje špeciálnu priehradku na ich uskladnenie. odnímateľný kábel. Kontrolka ukazuje, kedy je spotrebič pripravený na použitie a kedy je povrch horúci. Termostat umožňuje používateľovi nastaviť požadovanú teplotu.

  Kupujúci sa vyjadrili o príjemnom dizajne, jednoduchom používaní a skladovaní modelu. Jednohlasný názor všetkých respondentov: Spotrebič si zaslúži najvyššie hodnotenie.

  Výhody

  • ďalší tanier na 2 palacinky;
  • potrebné príslušenstvo je súčasťou balenia;
  • pohodlné skladovanie;
  • Odolný nepriľnavý povrch;
  • nastaviteľná teplota.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Steba CR 35

  Hodnotenie: 4.8

  Steba CR 35

  Ďalší v poradí je klasický model pre 1 palacinku s priemerom 35 cm. Telo je kombinované, vyrobené z odolného plastu a nehrdzavejúcej ocele. Vďaka tepelnej izolácii je proces varenia bezpečný a znižuje riziko popálenia.

  Kompaktný model nezaberá v kuchyni veľa miesta a v prípade potreby sa ľahko skladuje a prepravuje. Nožičky zvyšujú stabilitu a zabraňujú posúvaniu spotrebiča po povrchu stola.

  Môže sa ovládať mechanicky. Teplotu varenia môžete nastaviť. Svetelný indikátor vás informuje, keď je spotrebič pripravený na použitie. Nepriľnavý povrch je vyrobený z liateho hliníka. Súprava obsahuje naberačku, stierku a lopatku na cesto.

  Výhody

  • Vysoký výkon 1400 W;
  • kompaktná veľkosť;
  • Všetko príslušenstvo je súčasťou balenia;
  • protišmykové nožičky;
  • Izolovaný plášť;
  • Termostat na individuálne nastavenie.

  Nevýhody

  • Je tu miesto len pre jednu palacinku.

  Tefal PY 3036 Crep’party compact

  Hodnotenie: 4.7

  Tefal PY 3036 Crep'party compact

  Tento model získava vysoké hodnotenie od zákazníkov vďaka svojim malým rozmerom, jednoduchému a bezpečnému používaniu a prijateľnej cene. Pripraví naraz 4 palacinky s priemerom 11,5 cm. Telo je plastové. Rukoväte sa ľahko prenášajú.

  Palacinkovač je ľahký a zároveň stabilný. Súprava obsahuje 4 špachtle a hák na cesto. V kapote je priehradka. Kábel je odpojiteľný, čo uľahčuje jeho skladovanie.

  Nepriľnavá povrchová úprava dosiek. Thermo-spot reguluje povrch na požadovanú teplotu. Respondenti vyzdvihli dobrú funkčnosť, nízku cenu, jednoduchosť a ľahkú obsluhu aj pre deti a seniorov, značkový ukazovateľ, ktorý odlišuje všetky výrobky Tefal.

  Výhody

  • Pečte 4 palacinky naraz;
  • odnímateľný kábel;
  • nepriľnavý povrch;
  • malé rozmery a hmotnosť;
  • Pohodlné ukladanie príslušenstva.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Scarlett SC-PM229S01

  Skóre : 4.7

  Scarlett SC-PM229S01

  Skvelá voľba pre tých, ktorí neustále pripravujú palacinky rôznych priemerov. Na pracovnej doske sú štyri priehlbiny. Vyrábajú sa z nich dokonale okrúhle 11 cm palacinky. Steba CR 35 má aj nevýhodu – je nepravdepodobné, že na nej ugrilujete niečo veľké. Výrobok je zameraný najmä na palacinky, tvarohové koláče, lievance a polevy.

  Tento model bol do značnej miery zjednodušený. Jeho kryt je vyrobený z bežného čierneho plastu. Strieborný povrch má iba gombík na výber stupňa ohrevu. Maximálna teplota 210 °C. Pri tomto nastavení sa rýchlo upečú aj veľmi tuhé palacinky. Na prístrojovej doske sa nachádzajú aj svetelné indikátory. Informujú vás o tom, či je varič palaciniek pripravený na použitie.

  Napriek svojej skromnej cene sa tento model môže pochváliť malými, príjemnými bonusmi. Po prvé, dodáva sa s brožúrou s receptami. Môžete ho použiť na prípravu palaciniek, ktoré ste ešte neskúšali. Po druhé, súčasťou balenia je špachtľa. Dobrá správa pre tých, ktorí takýto užitočný gadget ešte nemajú. Po tretie, je tu priestor pre navíjateľnú šnúru, čo výrazne zjednodušuje skladovanie.

  Scarlett SC-PM229S01 možno kritizovať len kvôli jeho výkonu. Žiadne špeciálne bezpečnostné prvky. A existujú pochybnosti o jeho spoľahlivosti. Recenzie však naznačujú, že tento spotrebič vydrží dlho pri starostlivom používaní.

  Výhody

  • Jednoduché ovládanie;
  • Na palacinky sú výklenky;
  • Môže sa variť bez oleja;
  • Na kábel je k dispozícii úložný priestor;
  • Súčasťou je kniha receptov a lopatka na palacinky;
  • Náklady nemožno označiť za mimoriadne vysoké.

  Nevýhody

  • Nemôže piecť palacinky s veľkým priemerom;
  • Vykurovanie nie je rýchle;
  • Žiadny časovač.

  Najlepšie ponorné palacinkovače

  V tejto kategórii predstavujeme palacinkovače s mierne odlišným princípom varenia ako klasické modely. Líši sa tým, že cesto sa nevylieva naberačkou, ale samotná panvica sa ponorí do nádoby a obráti sa. Zmes priľne k doske a potom sa zapeká pomocou vykurovacieho telesa v základni. Mnohí používatelia poznamenali, že práve tieto modely produkujú tenké a jemné palacinky. Pozitívom je, že nie je potrebné používať olej a že sa ľahko používa, takže proces je prístupný aj pre dieťa.

  REDMOND RSM-1409

  Hodnotenie: 4.9

  REDMOND RSM-1409

  Model, ktorý získal najviac hlasov zákazníkov a s ktorým plne súhlasia aj odborníci. Šikovný a kompaktný prístroj dokáže pripraviť palacinky v priebehu niekoľkých sekúnd z rôznych druhov múky, kefíru alebo mlieka a s najrôznejšími prísadami.

  Dodáva sa s knihou receptov, ktorú ocenia aj skúsené ženy v domácnosti. Príkon spotrebiča je 800 W. telo je vyrobené z plastu. nepriľnavý povrch je odolný a má dlhú životnosť.

  Má priehradku na kábel. Ergonomická rukoväť sa ľahko ovláda a protišmykové nožičky zaisťujú spotrebič na mieste. Bola zdôraznená kompaktná veľkosť, ktorá umožňuje vziať spotrebič so sebou na cesty.

  Výhody

  • varenie v priebehu niekoľkých sekúnd;
  • Knižka so zaujímavými receptami;
  • priehradka na príslušenstvo;
  • odolná nepriľnavá vrstva;
  • rozpočtová cena.

  Nevýhody

  • nenájdené.

  Krepovačka Jardeko

  Hodnotenie: 4.8

  Krepovačka Jardeko

  Je to zariadenie, vďaka ktorému je príprava palaciniek radosť. Pri jeho používaní máte dojem, že palacinkovač zvládne aj dieťa. Posúďte sami: stačí, ak pripravené cesto vložíte do špeciálnej nádoby. Potom sa začne proces, na ktorého konci vás čaká lahodná palacinka. Dôležité je, že budú hotové do 20 sekúnd po tom, čo na základňu položíte spomínanú panvicu! A každá palacinka bude mať rovnakú hrúbku.

  Tento palacinkovač umožňuje varenie bez oleja. Alebo, ak si nie ste istí nepriľnavým povrchom, s menším množstvom. Každá placka má priemer 20 cm. Nie je to zlá možnosť, keď môžete palacinku neskôr zrolovať s nejakou náplňou.

  Je pekné, že výrobca myslel na dizajn svojho výtvoru. Výrobok je vybavený rukoväťou, ktorá uľahčuje jeho prenášanie. Dodáva sa aj so špachtľou.

  Palacinkovač nemožno označiť za dokonalý. Za takú nízku cenu to nemôže byť. Nie každému sa bude páčiť jeho dizajn. Vyzerá ako obyčajná elektrická panvica s nie príliš pekným spínačom. Po druhé, s týmto prístrojom je pomerne ťažké pripraviť malé palacinky. A niektorí naši čitatelia ich milujú. Po tretie, niektorí zákazníci považujú výkon 800 W za nedostatočný. Táto nevýhoda je však relevantná len pre tých, ktorí majú radi dobre vyprážané palacinky s chrumkavou kôrkou.

  Výhody

  • Dodáva sa so špachtľou na palacinky;
  • Jednoduché ovládanie;
  • Je možné variť s minimálnym množstvom oleja;
  • Jednoduché čistenie.

  Nevýhody

  • Nepôsobivý dizajn;
  • Existujú pochybnosti o jeho spoľahlivosti;
  • Ťažko sa pripravujú malé palacinky.

  Kel
 • KL-1350
 • Hodnotenie: 4.7

  Kel<li></div><p>KL-1350″ src=“/wp-content/uploads/2023/05/85416666196861-809-.jpg“ height=“400″ title=“Kel</p><li>KL-1350″><p>Výkon KL-1350 je nižší ako u predchádzajúceho modelu, má 800 wattov, čo však nijako neovplyvňuje jeho výkon. Nepriľnavý povrch s priemerom 20 cm. Podstavec sa otáča o 360°, čo zvyšuje pohodlie pri varení.</p><p>Svetelný indikátor informuje o pripravenosti zariadenia. Ochrana proti prehriatiu predĺži životnosť fritézy. Súčasťou balenia je špachtľa na otáčanie a nádoba na cesto. Nožičky bezpečne pripevnia spotrebič k pracovnej ploche, aby sa zabránilo jeho skĺznutiu.</p><p>Na výber sú dve farby karosérie: čierna a slonovinová. Kupujúci vyzdvihli pohodlnú rukoväť, jednoduché používanie, starostlivosť a skladovanie spotrebiča. Jeho prijateľná cena dodáva tomuto modelu príjemný nádych.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>nepriľnavý povrch;</li><li>2 farby pre telo;</li><li>Ochrana proti prehriatiu;</li><li>udržateľnosť;</li><li>Vrátane príslušenstva.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>nie sú nájdené.</li></ul><h2>Najlepšie profesionálne palacinkovače</h2><p>Profesionálne modely sa najčastejšie inštalujú v stravovacích zariadeniach: jedálňach, reštauráciách, kaviarňach. Používajú sa aj v kanceláriách alebo iných inštitúciách na prípravu jedál pre veľký počet ľudí. Napriek vysokej cene si zákazníci kupujú tieto výkonné spotrebiče aj na domáce použitie. Tieto palacinkovače sa vyznačujú odolnými materiálmi tela a pracovnej dosky, vysokým výkonom a pohodlnými možnosťami. Odborníci vybrali 2 najlepšie modely na súčasnom trhu.</p><h3> Valcový gril 400CDE</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=Valcový gril 400CDE

  Prvé miesto v hodnotení medzi profesionálnymi palacinkami patrí modelu 400CDE známej francúzskej značky Roller Grill. Telo z nehrdzavejúcej ocele, povrch na pečenie z liatiny. Prístroj je určený na prípravu kysnutých palaciniek, palaciniek, placiek a základov pre iné jedlá.

  Rovnomerné rozloženie tepla vďaka jedinečným päťuholníkovým horákom; výsledkom je rovnomerný a rovnomerne hustý výrobok. Používateľom voliteľné nastavenie teploty od 0° do 300 °C. Palacinkovač je vybavený špeciálnou priehradkou na udržiavanie teploty palaciniek a na ohrev tanierov.

  Dve nezávislé varné zóny. Súčasťou balenia je vykrajovač na cesto, ktorý slúži na rozdeľovanie cesta. Indikátory vás informujú, kedy je povrch pripravený na použitie.

  Výhody

  • vysoký výkon;
  • zásuvku na udržiavanie teploty výrobkov;
  • Liatinový pracovný povrch;
  • 2 nezávislé varné zóny;
  • Telo z nehrdzavejúcej ocele.

  Nevýhody

  • cena približne 60 000 Euro.

  Hurakan HKN-CDE400

  Hodnotenie: 4.8

  Hurakan HKN-CDE400

  Môže sa používať v pekárňach, kaviarňach, cukrárňach a iných stravovacích podnikoch. Je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Liatinová pracovná doska zaisťuje rovnomerný ohrev a dlhodobo udržiava teplo. Priemer horákov – 400 mm. Špeciálna vrstva zabraňuje prilepeniu alebo zlepeniu cesta. Každá zóna má vlastnú kontrolku a reguláciu teploty.

  Výkon jednotky je 6 kW. Maximálna teplota – 300°. Teplota uvareného výrobku sa môže udržiavať v špeciálnej jednotke a taniere sa môžu pred podávaním ohriať.

  Súčasťou balenia sú 2 drevené špachtle na rovnomerné rozmiestnenie cesta po povrchu. Protišmykové nožičky bezpečne držia zariadenie na mieste. Model má veľmi rozumnú cenu – približne 15 000 Euro.

  Výhody

  • 2 pracovné plochy;
  • Príslušenstvo je súčasťou balenia;
  • odolný nepriľnavý povrch;
  • rovnomerné rozloženie tepla;
  • rýchly ohrev;
  • dobrá stabilita.

  Nevýhody

  • Nie sú zistené.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: