9 najlepších misiek

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred kúpou by ste sa mali poradiť s odborníkom.

Krásna šálka je nielen príjemným spôsobom, ako si vychutnať čaj. Je to jeden z atribútov postavenia a vkusu majiteľov domu, do ktorého sú hostia radi pozvaní. Klasické jedlá už nikoho neprekvapujú, v súčasnosti sa uprednostňujú rafinované šálky, ktoré sa samy o sebe môžu stať predmetom alebo príležitosťou na rozhovor.

Stručne povedané, výber pohára

Šálky sa môžu používať na kávu aj čaj – môžu byť špeciálne alebo univerzálne. Majú jeden alebo dva gombíky. Diferencované podľa pohára:

 1. Tvar (klenutý, kužeľovitý, okrúhly a t..).
 2. Vzhľad – jednofarebný, zdobený, ornamentálny.
 3. K dispozícii sú objemy od 30 ml do 500 ml.

Menšie šálky sú vhodné na ochutnávky a čajové obrady, väčšie na vývary alebo dlhé hostiny a rozhovory.

Šálky sa líšia nielen veľkosťou, ale aj funkciami – na espresso je to skrátený kužeľ, polovičná šálka na demitasse, cappuccino so širokým hrdlom, turecká káva, americano atď.).. Platí tu pravidlo „čím silnejšia káva, tým menšia šálka.

Materiál použitý na výrobu riadu je:

 1. Porcelán, jemný a nádherný, ktorý si vyžaduje osobitnú starostlivosť a zaobchádzanie.
 2. Hlinený a keramický riad – ekvivalent porcelánu so silnejšími stenami, dnom a pomerne nízkou cenou.
 3. Sklo;
 4. Sklenená keramika je pevnejším ekvivalentom skla;
 5. Kov;
 6. Plastové.

Pred kúpou šálky sa musíte rozhodnúť, na čo ju chcete:

 1. Ak ich chcete používať každý deň, najlepšou voľbou je keramika – ľahko sa udržiava, nevyžaduje si žiadnu špeciálnu starostlivosť a dlho vydrží.
 2. Na prijímanie hostí si vyberte šálky s rafinovaným dekorom, ak chcete zdôrazniť svoj vkus alebo postavenie, vyberte si porcelán alebo sklo.
 3. Výber darčekov by mal byť založený na postavení, vkusu a dizajne obdarovaného.

Rozdiel je aj v obale. Šálka môže byť v jednej sade s podšálkou alebo v akejkoľvek inej sade, napríklad s jasličkami, s čajníkom. Pri výbere venujte pozornosť spôsobu starostlivosti o riad.

Najlepší výrobcovia šálok

Hodnotenie najlepších Slovenskách výrobcov pohárov je takéto

 1. Cisárska porcelánka, ktorú v roku 1744 založila Alžbeta Petrovna. Spoločnosť vyrába jemný porcelánový riad pomocou starobylej technológie. umiestnenie: p. Petrohrad.
 2. Gardnerova manufaktúra vo Verbilkách. Spoločnosť je známa porcelánovým riadom, vianočnými ozdobami, korálkami a kazetami. Umiestnenie: r. Dmitrov.
 3. Borisov Ceramics – výroba krásneho keramického riadu. Umiestnenie: pt. Borisovka (Belgorodská oblasť).
 4. Vasiljevská skláreň (VSZ). Spoločnosť vyrába žiaruvzdorné borosilikátové sklo vrátane pohárov a misiek. Umiestnenie: n. Vasilievo (Tatárska republika).
 5. Khoromy Ceramika – výroba keramického riadu. Umiestnenie: c. Tula.

Ide o veľké spoločnosti, ktoré dodávajú riad a poháre na Slovenská a zahraničný trh. Existujú ďalšie továrne a dielne, ktoré vyrábajú exkluzívne produkty. Nádherné šálky sa dovážajú aj z iných krajín; niektoré sú zahrnuté v našom prehľade.

Najlepší výrobcovia pohárov

Táto šálka bude ozdobou každého stola v dome, kde sa rád pije čaj, káva a hostia.

NomináciaUmiestnenieNázovCena
Poradie najlepších pohárov1Päťdesiatosem talentov Wolfgang Amadeus Mozart3 990 €
2Čajová súprava „Golden Scrolls“ IFZ Form „Dome“3 740 €
3Päťdesiatosem talentov Wil
 • som Shakespeare
 • 3 990 €
  4Lefard Seasons, 200 ml, 8 kusov, 4 osoby3 408 €
  5Imperial Porcelain Factory Cobalt net, Mayskaya shape, 165 ml, 2 kusy3 070 €
  6Tassen Kissing 200ml2 550 €
  7Súprava šálok a podšálok na espresso De’Longhi DLSC308 (2 kusy).)1 890 €
  8Anna Lafarg Flora, 400 ml, biela879 €
  9Eva Solo na espresso, 80 ml, 2 kusy., mramorová sivá1 650 €

  Päťdesiatosem talentov Wolfgang Amadeus Mozart

  Hodnotenie: 4.9

  Päťdesiatosem talentov Wolfgang Amadeus Mozart

  Najzaujímavejší pohár podľa znalcov je Fiftyeight Talent Wolfgang Amadeus Mozart. Miniatúrne zobrazenie umenia, ktoré je samo o sebe predmetom rozhovoru. Šálka má nezvyčajný tvar so zvlnením na dne a je korunovaná vytlačeným portrétom veľkého skladateľa Mozarta. Porcelán so smaltovaným vrchom, veľmi jemné spracovanie, vhodný na vysoké čajové večierky. Riad možno používať v mikrovlnnej rúre a umývať v umývačke riadu. Samotná šálka má objem 260 ml a je vhodná na čaj alebo kávu.

  Šálka Fiftyeight Talent je doplnená podšálkou; je to čajová súprava. Sada sa predáva za priemernú cenu 4000 Euro. Originálny výrobok je vyrobený v Nemecku a zabalený v darčekovej krabici. Dôležité je dávať si pozor na falzifikáty!

  Výhody

  • Rafinovaný tvar šálky s Mozartovým portrétom;
  • univerzálna súprava na čaj a kávu
  • klasická biela farba.

  Nevýhody

  • nie je definované.

  Čajová súprava „Golden Scrolls“ IEZ Form „Dome“

  Hodnotenie: 4.8

  Ikonická smaltovaná čajová súprava Golden Scrolls

  Čajová súprava Golden Scrolls je vyrobená z porcelánu a je vhodná na servírovanie na slávnostný stôl, na čajové večierky aj ako darček. Šálka a podšálka sú rafinované, ľahké a originálne, ich dizajn je jednoduchý – len biely kostný porcelán a zlatá ručná rezba.

  Čajová súprava je ručne vyrobená v cisárskej porcelánke. Objem šálky 300 ml, priemer taniera 15,8 cm. Napriek jemnosti a delikátnosti porcelánu možno čajovú súpravu umývať v umývačke riadu.

  Cena páru čajov Golden Scrolls je približne 3740 Euro.

  Výhody

  • kostného porcelánu;
  • Vynikajúci dizajn, ručne odlievaný;
  • darčekové balenie;
  • možno umývať v umývačke riadu.

  Nevýhody

  • nešpecifikované.

  Päťdesiatosem talentov Wil
 • som Shakespeare
 • Hodnotenie: 4.8

  Fiftyeight Talent Wil<li></div><p>som Shakespeare“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/4891666196991-729-.jpg“ height=“278″ title=“Päťdesiatosem talentov Wil</p><li>am Shakespeare“><p>Ďalší pár čajov od spoločnosti Fiftyeight (Nemecko), ale tentoraz je na šálke hyperkontrastné 3D vykreslenie spisovateľa Williama Shakespeara. Táto verzia pohára je ideálna pre milovníkov literatúry, sada by bola skvelým darčekom pre milovníkov klasiky. Kávová súprava je vyrobená z tvrdého porcelánu, možno ju umývať v umývačke riadu, vrchná časť šálky je smaltovaná.</p><p>Shakespeare Objem šálky 260 ml, priemer taniera 15 cm. Ide o všestranný a rafinovaný pár vhodný na pitie kávy a čaju.</p><p>Priemerná cena za Fiftyeight Talent Wil</p><li>am Shakespeare 3990 Euro.<h4>Výhody</h4><ul><li>tvrdý porcelán;</li><li>možno ich umývať v umývačke riadu a ohrievať v mikrovlnnej rúre</li><li>darčekové balenie;</li><li>univerzálny účel.</li></ul><h4>nevýhody</h4><ul><li>nie je definované.</li></ul><h3>Lefard Four Seasons, 200 ml, 8 kusov, 4 osoby</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Lefard Four Seasons, 200 ml, 8 kusov, 4 osoby

  Porcelánová čajová súprava Lefard Four Seasons je štvrtou najobľúbenejšou čajovou súpravou. Je vyrobený z vysokokvalitného porcelánu v továrni v Číne odlievaním. Šálky a podšálky pre 4 osoby majú rôzne farby, ktoré symbolizujú 4 ročné obdobia: ružovú, zelenú, modrú a sivú. Rukoväte a nožičky šálok sú zdobené zlatom – vďaka tomu je kolekcia rozpoznateľná. Na vnútornej strane hrnčekov je vyryté prírodné zloženie.

  Súpravu ôsmich kusov nemožno vložiť do mikrovlnnej rúry kvôli zlatému lemovaniu, tiež ju neodporúčame umývať v umývačke riadu kvôli množstvu dizajnových prvkov. Súprava bude ideálnym darčekom pre znalcov aj laikov.

  Cena súpravy „Seasons“ – od 3400 Euro.

  Výhody

  • štyri farby sú súčasťou balenia;
  • Zlatá povrchová úprava a vnútorné zdobenie;
  • darčekové balenie.

  Chyby

  • Nemožno umývať v umývačke riadu a vkladať do mikrovlnnej rúry.

  Imperial Porcelain Factory Cobalt Grid, May Day Form, 165 ml, 2 kusy

  Hodnotenie: 4.7

  Imperial Porcelain Factory Cobalt net, tvar máj, 165 ml, 2 kusy

  Kávová súprava „Cobalt net“ je vyrobená z kostného porcelánu v porcelánke Imperial. Táto súprava sa vyrába od roku 1969 a forma na Prvý máj bola prvá, ktorá bola odliata z porcelánu. Šálka a podšálka sú vyrobené v minimalistickom štýle, spájajú krehkosť a ľahkosť, ktoré sú korunované zlatým lemom.

  Šálka zo série Cobalt Grid je malá – jej objem po okraj je len 165 ml, je vhodná na ochutnávky čajov, spoločenské stretnutia, môžete z nej piť espresso a malé porcie kávy a čaju. Podšálka je tiež malá – má priemer 12 cm. Súpravu možno umývať len ručne, riad nemožno vložiť do mikrovlnnej rúry.

  Cena od 2150 Euro.

  Výhody

  • Elegantná čajová súprava z kostného porcelánu;
  • klasická kolekcia;
  • Vhodné na ochutnávanie alebo pitie kávy.

  Chyby

  • Perte iba ručne.

  Tassen Kissing 200ml

  Hodnotenie: 4.7

  Tassen Kissing 200 ml

  Neobvyklá šálka Tassen Kissing s objemom 200 ml, vhodná na čaj, kávu, kakao – akýkoľvek nápoj. Potlač s roztomilou tváričkou vyjadrujúcou bozk môže symbolizovať vyznanie vrelých citov, ak je sada darovaná ako darček.

  Súprava Tassen Kissing je ideálna na každodenné použitie a na slávnostné priateľské stretnutia. Riad možno umývať v umývačke riadu a vkladať do mikrovlnnej rúry. Šálka a podšálka zabalené v slávnostnej krabici.

  Tassen Kissing stojí približne 2500 Euro.

  Výhody

  • neobvyklý dizajn;
  • materiál – porcelán;
  • možno umývať v umývačke riadu.

  Nevýhody

  • nie sú definované.

  Súprava šálok a podšálok De’Longhi DLSC308 Espresso (2 ks).)

  Hodnotenie: 4.6

  Súprava šálky a podšálky na espresso De'Longhi DLSC308 (2 balenia)

  Súprava šálky a podšálky na espresso De’Longhi DLSC308 je klasická súprava na posedenia pri káve a čaji. Dizajn súpravy je nenáročný, vyvinutý spoločnosťou DeLonghi, ktorej logo je na riade, zatiaľ čo predmety sú vyrobené v talianskej továrni Tognana.

  Šálky a podšálky sú univerzálne – sú vhodné na čaj, kávu, každodenné použitie aj na slávnostné stretnutia, možno ich vložiť do mikrovlnnej rúry a umývať v umývačke riadu.

  Cena De’Longhi DLSC308 Espresso set od 1890 Euro.

  Výhody

  • klasický dizajn;
  • univerzálne použitie;
  • možno umývať v umývačke riadu.

  Chyby

  • nezistené.

  Anna Lafarg Flora, 400 ml, biela

  Hodnotenie: 4.6

  Anna Lafarg Flora, 400 ml, biela

  Podšálka so 400 ml veľkým pohárom v súprave Anna Lafarg „Flora“ sa vyrába v tmavomodrej a bielej farbe. Rastlinné motívy na riade sú rovnaké v oboch farbách a harmonicky zapadajú do každého interiéru kuchyne alebo obývačky a môžu byť akcentom alebo doplnkom kompozície. Šálka a podšálka sú vyrobené z odolného porcelánu, ktorý možno umývať v umývačke riadu.

  Čajový pár Anna Lafarg Flora sa dodáva v slávnostnom balení, môže byť víťazným darčekom pre každú príležitosť.

  Výhody

  • veľký 400ml pohár;
  • slávnostné balenie;
  • tmavý a svetlý dizajn.

  Nevýhody

  • neidentifikované.

  Súprava šálok na espresso Eva Solo, 80 ml, 2 ks., mramorová sivá

  Hodnotenie: 4.5

  Eva Solo kávovar na espresso, 80 ml, 2 kusy, mramorovo sivá

  Šálka na espresso Eva Solo má objem len 80 ml, je bez rúčky a podšálky, takže je ideálna na každodennú rannú kávu. Výrobca pokryl dno porcelánového pohára silikónom, v tomto prípade sivej farby, aby sa zabránilo popáleniu prstov horúcim nápojom; o niečo menej obľúbený krémový pohár.

  Šálky na espresso Eva Solo, ktoré sú k dispozícii ako jednodielne a dvojdielne súpravy, sú medzi spotrebiteľmi veľmi žiadané. Sadu je možné zakúpiť od 1650 Euro. Kuchynský riad nie je zakázané umývať v umývačke riadu.

  Výhody

  • pohár bez rukoväte so silikónovou ochranou;
  • možno umývať v umývačke riadu;
  • odolný porcelán;
  • dve farebné možnosti.

  Chyby

  • nešpecifikované.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: