9 najlepších profesionálnych kávovarov

*Prehľad najlepších od redaktora. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nie je určený ako návod na nákup. Pred nákupom by ste mali požiadať o odborné poradenstvo.

Profesionálne kávovary sú kávovary navrhnuté špeciálne pre pohostinstvo (HoReCa – Hotel, Restaurant, Cafe). Vysoko výkonné kávovary, ktoré dokážu rýchlo obslúžiť prúd zákazníkov s minimálnou pomocou baristu.

Redakcia časopisu Expertology vyzvala odborných konzultantov z oblasti HoReCa, aby predložili výber najlepších profesionálnych kávovarov súčasnosti podľa kombinácie ceny, výkonu, funkčnosti a kvality.

Špeciálne funkcie profesionálnych kávovarov

Začnime identifikáciou hlavných vlastností, ktoré odlišujú kávovar pre domácnosť od profesionálneho kávovaru.

Produktivita bez kompromisov v kvalite

Kávovary, ktoré dokážu rýchlo a jednoducho pripraviť kávu a rôzne nápoje, nie sú v žiadnom prípade len profesionálne. Dôležité je tiež, aby rýchlosť neohrozovala kvalitu nápojov. Najmä tým sa môžu profesionálne kávovary odlišovať od kancelárskych kávovarov, ktoré sú síce účinnejšie ako domáce, ale nedokážu úplne uspokojiť potreby miesta s viac či menej hustou prevádzkou.

Ďalším rozdielom medzi profesionálnymi kávovarmi z hľadiska kapacity je schopnosť pripraviť niekoľko rôznych nápojov súčasne, čo znamená niekoľko „miest“ pre šálky.

Zdroje

Všeobecne platí, že profesionálny kávovar by mal byť podľa definície robustnejší, odolnejší a spoľahlivejší. To všetko znamená vyššiu kvalitu materiálov a montáže, a tým aj výrazne vyššiu cenu.

Autonómia a automatizácia

Rozdiel v terminológii medzi kávovarom a kávovarom je veľmi relatívny, ale existuje uznávaný rozdiel – kávovar znamená kompletný cyklus od mletia kávových zŕn až po hotový nápoj. Cieľom je, aby barman robil čo najmenej barmanských prác, ak podnik nevyrába autorskú kávu „Kraft“. Pre prevádzky rýchleho občerstvenia s vysokou návštevnosťou je to nevyhnutnosť.

Pohodlie

Táto charakteristika je podobná predchádzajúcej a prekrýva sa s produktivitou. Existuje viac subjektívnych kritérií ako objektívnych, ale existujú určité jasné usmernenia. Užitočným a často nevyhnutným príslušenstvom kávovaru je napríklad horná odkladacia polička na sušenie riadu.

Funkčnosť

Nakoniec, vo väčšine prípadov chcete, aby váš kávovar dokázal pripraviť nielen espresso, ale aj americano, cappuccino, latte a ďalšie nápoje, ako je čaj atď. Ďalšou funkciou je informačná hodnota stroja, t. j. obrazovka, ktorá zobrazuje stav, chyby a servisné hlásenia.

Najlepšie dostupné profesionálne kávovary

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie cenovo dostupné profesionálne kávovary1Saeco
 • Cappuccino na jeden dotyk
 • 27 996€
  2

  ahoj

 • ps EP3243 Séria 3200 LatteGo
 • 36 580€
  3Saeco SM5573 PicoBaristo Deluxe63 889€
  4Saeco SM7580 Xelsis114 890€
  5Caffitaly Professional S900183 993€
  Špičkové profesionálne kávovary1Nuova Simonel
 • Appia II 1Gr V vysoké skupiny
 • 136 223€
  2La Spaziale S9 EK, 2 nízke skupiny295 000€
  3Ascaso Barista T Zero dvojitý kávovar, čierny259 000€
  4Dalla Corte Evolution Nera (3GR)383 000€

  Najlepšie cenovo dostupné profesionálne kávovary

  Pozrime sa najprv na výber základných, ale stále profesionálnych strojov. Pojem „rozpočet“ sa dá relatívne dobre použiť len v porovnaní s vysokokapacitnými strojmi pre HoReCa, na ktoré sa zameriame v druhej časti tohto prehľadu. Určené pre kancelárie alebo stravovacie zariadenia, kde káva nie je najčastejšou položkou v menu. Materiál vychádza z výsledkov analýzy technických špecifikácií kávovaru.

  Saeco
 • Cappuccino na jeden dotyk
 • Hodnotenie: 4.9

  Saeco<li></div><p>One Touch Cappuccino“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/61316666195911-749-.jpg“ height=“421″ title=“Saeco</p><li>One Touch Cappuccino“><p>Začnime najlacnejším strojom, ktorý zvládne strednú záťaž, poskytuje slušnú kvalitu nápoja, pohodlie a rýchlosť, pričom si nevyžaduje osobitnú pozornosť baristu. Vyrobené spoločnosťou Saeco International Group S, Taliansko.p.A. S takmer polstoročnou históriou. Philips od roku 2009. Tento model sa montuje v Rumunsku.</p><p>Ide o automatický kávovar určený na zrnkovú kávu s jednou sparovacou skupinou na jednu alebo dve šálky. Rozmery – 22x38x45 cm, hmotnosť 8 kg, farba puzdra – strieborná metalíza. Ovláda sa elektronickými tlačidlami a je vybavený kompaktným LCD displejom. Príkon 1850 W, tlak 15 barov (bez manometra), ohrievač vody. Samostatné bojlery na kávu a vodu.</p><p>Kávovar poskytuje kompletný cyklus od mletia kávových zŕn. Úroveň mletia si môžete vybrať z 5 polôh. Do nádoby na surovinu vložte približne 500 g kávových zŕn. Kapacita nádrže na vodu 2.5 .</p><p>Hlavné programy: cappuccino, espresso, latte macchiato, americano, ristretto. Príprava cappuccina má dokonca názov podľa funkcie One Touch Cappuccino. Ak ste dôkladní, pri továrenskom nastavení potrebujete ešte dve stlačenia a jedno, ak naprogramujete tlačidlo.</p><p>Ďalšie užitočné funkcie: regulácia sily kávy, nastavenie horúcej vody, predmáčanie, automatické odvápňovanie. Množstvo kávy a objem nápoja možno nastaviť na šálku. Pre baristov je výstupná zásuvka výškovo nastaviteľná. Na zabezpečenie proti náhodnému alebo neúmyselnému prístupu je veko nádoby na nápoje zabezpečené visiacim zámkom.</p><p>Prístroj sa dodáva so samostatným napájacím káblom, odkvapkávacou mriežkou, výrobníkom kapučína, výlevkou, gombíkom na nastavenie mlynčeka a dokumentáciou.</p><p>Formálne je opísaný model považovaný za domáci, ale jeho funkčnosť a zdroje sú dostatočné pre malú kaviareň a cena zároveň nie je v žiadnom porovnaní s profesionálnymi verziami v každom zmysle.</p><p>Vo všeobecnosti tento model nemá prakticky žiadnu vážnu kritiku. Jediný varovný moment – kapucínka stále nedosahuje profesionálnej úrovne, pokiaľ ide o životnosť a odolnosť.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Európske zhromaždenie;</li><li>Veľká nádrž na kávu, vodu a mlieko</li><li>Päť nastavení na nastavenie konzistencie mletia;</li><li>Samostatné kotly;</li><li>Funkcia One Touch Cappuccino;</li><li>Jednoduché čistenie;</li><li>Dobrý pomer ceny, funkčnosti a kvality.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Slabý kapucín, zlyháva po niekoľkých mesiacoch intenzívneho používania.</li></ul><h3><p>ahoj</p><li>ps EP3243 Séria 3200 LatteGo</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Philips EP3243 Series 3200 LatteGo

  Druhý relatívne lacný kávovar v našom prehľade, blízky profesionálnym špecifikáciám – jeden z obľúbených modelov spoločnosti Philips. O niečo menej výkonný ako jeho predchodca, ale umožňuje oveľa jemnejšie nastavenie stupňa mletia. Značku Philips netreba predstavovať a stroj sa montuje v Rumunsku.

  Rovnako ako jeho predchodca, aj tento kávovar je plne automatický, ale s rôznymi druhmi vhodných surovín – kávovar dokáže pripraviť nápoje z mletej kávy aj zo zrnkovej kávy. V 275g nádobe na zrnkovú kávu môžete namlieť až 12 rôznych druhov kávy. Dotykové ovládanie, podsvietený LCD displej. Kapacita tohto zariadenia je 1500 Wattov. Kapacita nádrže na vodu – 1.8 litrov, pre mlieko – 0.26 . Žiadny indikátor hladiny vody, nevhodné na použitie v HoReCa. Hodnota tlaku do 15 barov, bez manometra.

  Tvrdosť vody tohto modelu je možné nastaviť, ale nie je k dispozícii automatické odvápňovanie na odstránenie vodného kameňa. Príprava cappuccina je plne automatická a technológia cappuccinátora LatteGo vám umožní pripraviť dokonalú krémovú mliečnu penu pri správnej teplote. Hlavné automatické programy: cappuccino, espresso, latte macchiato, americano. Prístroj tiež umožňuje nastaviť objem varenia, teplotu (3 polohy) a silu (3 polohy). Premyslený systém odpadov a čistenia. Odpadkový kôš pojme až 12 uvarených káv.

  Vyššie spomenutý nedostatok automatického odvápňovania čiastočne kompenzuje filter AquaClean. Ide o patentovanú technológiu vyvinutú spoločnosťou Saeco, ktorá umožňuje uvariť až niekoľko tisíc šálok kávy, kým sa vnútro kávovaru odvápni, a kávovar vás upozorní, aby ste odstránili vodný kameň.

  Ďalšie funkcie, ktoré môžu mať význam: odnímateľná varná skupina, keramické mlynské kamene, varenie na dva šálky, ekologický režim, 2-ročná záruka výrobcu. Obsahuje vyššie uvedený filter AquaClean, mazivo v tube, odmerku, viečko na kapučíno, indikátor tvrdosti vody.

  Výhody

  • Kvalita a pohodlie;
  • Surovina – kávové zrná alebo mletá káva;
  • 12 stupňov nastavenia brúsenia;
  • Kapucín LatteGo;
  • Filter AquaClean je súčasťou balenia;
  • Ľahko a rýchlo sa čistí;
  • zariadenie.

  Nevýhody

  • žiadne automatické odvápňovanie;
  • žiadny indikátor hladiny vody.

  Saeco SM5573 PicoBaristo Deluxe

  Hodnotenie: 4.7

  Saeco SM5573 PicoBaristo Deluxe

  Teraz sa pozrime na ďalší taliansky kávovar značky Saeco. Tentoraz ide o základný model, ale stále profesionálny, bez akýchkoľvek výhrad. Rozšírené funkcie, dlhá životnosť, jemné nastavenie a uloženie mnohých prednastavených receptov robia tento stroj ideálnym na použitie v prostredí HoReCa s miernou prevádzkou.

  Najprv si stručne zopakujme kľúčové technické vlastnosti modelu. Prístroj je plne automatický a ako surovinu prijíma mletú alebo predmletú kávu. Ovládanie – elektronické. Obrazovka je malá, ale farebná a pomerne informatívna. Limit tlaku 15 barov, bez manometra. Drží 1.7 litrov vody, až 250 g fazule v samostatnej nádobe a až 0.5 litrov mlieka v džbáne. Ohrievač typu kotol. Jedna sparovacia skupina, ktorá umožňuje pripraviť dve šálky rovnakej kávy súčasne. Rozmery 21x43x34 cm, hmotnosť 7.2 kg. Materiál – plast s kovovými povrchmi.

  Cappuccino, espresso, latte macchiato, lungo, americano, ristretto v rôznych variantoch. Vyladením receptov môžete dosiahnuť požadovanú chuť – k dispozícii je 12 prednastavených programov a prístroj umožňuje vytvárať a ukladať vlastné recepty, pričom v pamäti je až 75 originálnych receptov. Táto funkcia umožňuje ľahko vytvoriť „podpisový“ recept pre konkrétny podnik, ktorý je svojím spôsobom jedinečný.

  Kapacita nápojov tohto modelu nie je rekordná, ale je uspokojivá. Čas zahrievania viac ako 70 sekúnd, čas priameho varenia približne 40 sekúnd. Silu mlieka môžete nastaviť až na 5 úrovní a teplotu až na 3 úrovne. Tieto a ďalšie nastavenia je možné uložiť do samostatného profilu používateľa – celkovo až do 4 profilov.

  Zvláštnou nevýhodou tohto modelu je absencia snímača nádoby na odpad. Môže sa to zdať ako maličkosť, ale nie pre profesionálny spotrebič, ktorého meškanie môže spôsobiť nepríjemnosti vašim zákazníkom. Nádoba má kapacitu 14 podmienených porcií, a ak nebudete sledovať pretečenie, čistenie bude pravdepodobne dosť nepríjemné z hľadiska času a námahy.

  Výhody

  • Kompletná profesionálna trieda;
  • kvalita materiálu;
  • spoľahlivosť a trvanlivosť;
  • jednoduché a priamočiare ovládanie;
  • 12 úrovní brúsenia;
  • nastavenie teploty a pevnosti;
  • Do pamäte možno uložiť až 75 receptov;
  • Podpora až 4 prispôsobiteľných používateľských profilov;
  • Podpora filtra AquaClean.

  Nevýhody

  • žiadny senzor na plnenie odpadkového koša, nie najjednoduchšie čistenie.

  Saeco SM7580 Xelsis

  Hodnotenie: 4.7

  Saeco SM7580 Xelsis

  A ďalší kávovar talianskej značky Saeco – model Xelsis s ešte zaujímavejšími funkciami, flexibilnými nastaveniami a slušným výkonom v HoReCa. Krát drahšie ako prvý model v tejto recenzii, ale táto cena stojí za to.

  Tento kávovar s jednou varnou jednotkou je dostatočne kompaktný pre malý kávový bar – 28x39x49 cm pri hmotnosti 8 kg. Plne automatický, s mletou alebo predmletou kávou ako hlavným produktom. Dotykové ovládanie s veľkými, ľahko použiteľnými tlačidlami a kompaktným LCD displejom. Maximálny pracovný tlak 15 barov. Ohrievač kotlového typu. Objem vody – 1.7 . Kapacita odpadkového koša (zvlhčovača) na 14 štandardných porcií.

  Funkcionalita kávovaru Saeco SM7580 Xelsis je v podstate podobná predchádzajúcim modelom, ale sú tu dôležité rozdiely, pokiaľ ide o vylepšenia a rozšírenia. Okrem nastavenia teploty, sily a výkonu je k dispozícii aj funkcia „rýchla para“. 12 stupňov konzistencie a rovnaký počet štandardných kávových programov. Silu možno nastaviť až v 5 krokoch. Individuálne nastavenia kávovaru možno uložiť do profilu baristu až pre šesť profilov.

  Dôležitým vylepšením tohto modelu je lepšia ochrana proti vodnému kameňu. Aj tu bola zavedená kompatibilita s inovatívnymi filtrami AquaClean a okrem toho bola implementovaná funkcia automatického odvápňovania. Len samotné použitie filtra AquaClean stačí na prípravu až 5 000 jedál denne. Systém automatického čistenia filtra takmer úplne zabraňuje tomu, aby sa do nápojov dostávali usadeniny vodného kameňa a aby sa stroj pokazil, čo v kombinácii so systémom automatického čistenia filtra.

  Výhody

  • materiály a konštrukcia;
  • používateľská prívetivosť;
  • 12 úrovní brúsenia;
  • Dokonalá mliečna pena s technológiou Latte Perfetto;
  • Spoľahlivosť, spoľahlivosť a dlhá životnosť;
  • Filter AquaClean a funkcia automatického odvápňovania poskytujú dvojitú ochranu pred vodným kameňom;

  Nevýhody

  • Napriek tomu si niektorí používatelia myslia, že cena je predražená.

  Caffitaly Professional S9001

  Hodnotenie: 4.7

  Caffitaly Professional S9001

  Časopis Expertology dopĺňa svoj výber relatívne lacných profesionálnych kávovarov, ktorých profesionálna úroveň je zdôraznená už v názve. A toto nie je marketingový ťah. Od vyššie uvedených verzií sa výrazne líši v niekoľkých dôležitých aspektoch a naši odborníci ju zaradili do tohto prehľadu, a to aj preto, že spĺňa niektoré veľmi špecifické požiadavky a podmienky.

  Skutočnosť, že zariadenie zjavne nie je určené do kuchyne v mestskom byte, hovorí už jeho veľkosť a hmotnosť – 55x40x44 cm a 26 kg. Materiály a konštrukcia sú mimoriadne kvalitné a robustné. Najzraniteľnejšie časti sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, čo zaručuje trvanlivosť, odolnosť voči poruchám a dlhú životnosť.

  Tento model je už určený len pre kapsule a zrnková káva alebo dokonca mletá sypaná káva ako surovina sa nehodí. Mohlo by sa to považovať za nevýhodu, ktorá obmedzuje flexibilitu kávovaru, ale treba povedať, že v profesionálnych kávovaroch nie je takáto úzka špecializácia vôbec neobvyklá.

  Druhým dôležitým znakom je prítomnosť dvoch nezávislých pivovarníckych skupín. Dokonca sú fyzicky oddelené krabicou s ovládacím panelom. Nádržka na vodu je v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi najpôsobivejšia, má objem 4 litre. To však nie je limit, a ak je prevádzka kaviarne v čase špičky mimoriadne vysoká, zariadenie je možné pripojiť k vodovodnej sieti pre nepretržitú dodávku vody. Kapacita odpadkového koša je tiež pomerne veľká, až 60 kapsúl.

  Ďalšie obmedzenie, ktoré sa zákazníkom nemusí páčiť – iba ručná príprava cappuccina. To je však diskutabilné, pretože mnohí baristi nebudú súhlasiť s tým, že plnoautomatický kávovar na cappuccino je niečo dobré. Okrem toho má tento model špeciálnu trysku panarello, ktorú možno použiť na vytvorenie dokonalej peny na cappuccino, latte a iné podobné nápoje.

  Zariadenie je užívateľsky prívetivé a jeho profesionálny status neodradí ani začínajúceho barmana. Tlačidlá na ovládacom paneli sú veľké a informatívne a menia farbu v závislosti od režimu: zelená – pripravené na spustenie funkcie, žltá – prebieha varenie, červená – niečo nie je v poriadku, je potrebný zásah.

  Výhody

  • Dve nezávislé pivovarnícke skupiny;
  • výškovo nastaviteľné dávkovače;
  • rýchle zahriatie kotla;
  • možnosť pripojenia na vodovodnú sieť;
  • Konzistentná kvalita nápoja;
  • Veľké servisné nádoby (voda, odpad);
  • spoľahlivosť, robustnosť a trvanlivosť.

  Nevýhody

  • Suroviny – iba kávové struky;
  • Ručná príprava cappuccina.

  Najlepšie profesionálne špičkové kávovary

  V druhej časti nášho prehľadu najlepších profesionálnych kávovarov pre HoReCa vám predstavíme najpozoruhodnejšie špičkové modely. Všetky sú veľmi drahé a staršie modely si môžu dovoliť len veľmi dobre etablované HoReCa spoločnosti alebo nové podniky so značnými investíciami.

  Malá poznámka. Táto časť preskúmania bude zahŕňať aj poloautomatické stroje. Poloautomatický – to by sa v žiadnom prípade nemalo chápať ako nevýhoda. Tu a nižšie je odklon od úplnej automatizácie tým správnym znakom vyššej kvality. Plná automatizácia eliminuje úlohu baristu a sťažuje prípravu kávy skutočným znalcom, ktorí dokážu oceniť najjemnejšie odtiene. Z tohto dôvodu sú plnoautomatické woky ideálne pre reštaurácie rýchleho občerstvenia; pre sofistikovanejšie a drahšie prevádzky však nie je priestor pre talent a profesionálne zručnosti baristu.

  Nuova Simonel
 • Appia II 1Gr V vysoké pásmo
 • Hodnotenie: 5.0

  Nuova Simonel<li></div><p>Appia II 1Gr V vysoké skupiny“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/291166195911-379-.jpg“ height=“455″ title=“Nuova Simonel</p><li>Appia II 1Gr V High Group“><p>Prvým je kávovar od renomovanej talianskej spoločnosti Nuova Simonel</p><li>. Spoločnosť vyrába prvotriedne kávové špeciality od roku 1936 a vyváža ich do celého sveta. Appia II je úspešným pokračovaním úspešnej a vyhľadávanej prvej generácie Appia. V skutočnosti sa druhý roh od prvého zásadne nelíši.<p>Ide o profesionálny kávovar na prípravu koreňovej kávy poloautomatického typu s komerčným určením. V sortimente Nuova Simonel</p><li>K dispozícii je ešte novší rad – Appia<li>Nový kávovar Appia II nie je k dispozícii, ale spoločnosť Expertology ho odporúča pre jeho osvedčenú povesť „štandardného kávovaru“ pre spoločnosť HoReCa. Je oveľa dôkladnejšie preverená časom a mnohými zariadeniami na celom svete a najmä v SNŠ.<p>V sérii existuje niekoľko modifikácií, ktoré sa líšia počtom a parametrami varných skupín. 1gr, 2gr a 3gr s abecednými predponami, ktoré označujú parametre skupín (nízke, vysoké, rôzne) a dostupné možnosti (výkon, výkon kotla atď.). .).</p><p>Verzia 2gr s dvoma skupinami espressa sa považuje za najuniverzálnejšiu. Naším východiskovým bodom je však najlacnejší variant 1Gr s predponou „V“, čo znamená vysokotlakové skupiny – vzdialenosť ku kužeľovej výlevke je 140 mm.</p><p>Príkon zariadenia je 2000 wattov. Materiál rohu je kovový, čo je ďalší ukazovateľ jeho vysokej triedy. Ohrievač kotla vyrobený z medi. kapacita – 5 litrov. Limit tlaku 15 barov. K dispozícii je tlakomer, ale presnosť jeho údajov nie je bezchybná. Všetky dôležité funkcie profesionálnych strojov, ako je predmáčanie a ohrievanie šálok, sú k dispozícii. Žiadny systém proti odkvapkávaniu, čo niektorých zákazníkov obťažuje. Tento model je určený len na mletú kávu ako surovinu.</p><p>Stroj nie je veľký – 40x53x55 cm, ale určite je ťažký – 42 kg, čo by ste mali vziať do úvahy pri plánovaní miesta inštalácie. Kryt je vyrobený z plastu ABS a jeho dizajn je veľmi atraktívny a reprezentatívny. Stabilné uchytenie pomocou gumových nožičiek.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Legendárna značka so storočnou históriou, uznávaná po celom svete;</li><li>drahé a kvalitné materiály;</li><li>overené časom;</li><li>Kovový roh a medený kotol;</li><li>Možnosť pripojenia na vodovodnú sieť.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nie je to veľmi presné meradlo;</li><li>bez odkvapkávacieho systému.</li></ul><h3>La Spaziale S9 EK, 2 nízke skupiny</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=La Spaziale S9 EK, 2 nízke pásma

  Na rozdiel od predchádzajúceho kompaktného modelu s jednou skupinou sa pozrime na profesionálny kávovar od iného výrobcu, La Spaziale. Aj táto talianska spoločnosť má bohatú históriu, ktorá siaha až do 70. rokov minulého storočia.

  Tento stroj je už plne automatický. Rozmery – 580x530x520 mm, hmotnosť – 54 kg. Telo je vyrobené z kovu. Pohodlný ovládací panel, ako aj pohodlná a spoľahlivá páka na paru alebo vodu. Zariadenie je k dispozícii v niekoľkých farbách – čiernej, bielej, červenej a antracitovej. 5 litrový bojler. Para je ohrievacia zložka vašich nápojov – to znamená nielen lepší zážitok z pitia, ale aj úsporu energie a prevenciu tvorby vodného kameňa vo veľmi skorom štádiu.

  Páru spotrebič vydáva prostredníctvom otočných rúrok; vriaca voda sa dodáva pomocou zmiešavacích batérií. Dávkovanie je automatické. Pre každú skupinu sú k dispozícii tlakomery, aby barista mohol osobne sledovať tlak v čerpadle a kotle. Každý manometer má dvojitú stupnicu na oddelené monitorovanie tlaku kotla a čerpadla. Kotol s vylepšenými vlastnosťami – meď s poniklovaným povrchom, vyššia odolnosť. Je tu snímač hladiny vody.

  Spotreba energie stroja je 2.3 kW. Okrem samotného prístroja sú súčasťou dodávky tri držiaky filtrov, náhradná súprava filtračných mriežok pre varnú skupinu, zariadenie na vyberanie filtrov a kefka.

  Medzi funkcie tohto modelu patrí elektronická regulácia teploty, ktorá zobrazuje príjemne osvetlený bargraf. Termostat chráni pred prehriatím v núdzových situáciách. Akékoľvek ťažkosti alebo poruchy hlási zariadenie pomocou alarmu.

  Výhody

  • materiály a montáž;
  • kovové puzdro;
  • Dve nezávislé skupiny na varenie;
  • Spoľahlivosť a spoľahlivosť;
  • indikátory porúch;
  • zvýšená odolnosť kotla;
  • presné tlakomery s dvojitou stupnicou;
  • bezpečnostný termostat;
  • balík zariadení.

  Nevýhody

  • Neboli zistené žiadne zásadné nevýhody alebo systematické sťažnosti.

  Ascaso Barista T Zero dvojdielna, čierna

  Hodnotenie: 4.9

  Ascaso Barista T Zero dvojitý ventilátor, čierny

  Tretím profesionálnym prémiovým kávovarom v recenzii Expertology je pozoruhodný výrobok od španielskej spoločnosti Ascaso. Prémiové materiály, vysoký výkon a dokonalá kvalita tu idú ruka v ruke s rovnako dokonalým štýlom.

  Barista T Zero je model strednej cenovej kategórie so stredným výkonom. Berieme to ako ukážku možností. V ponuke je aj Bar One s jednou skupinou a Barista T Plus, ktorý je tiež dvojskupinový, ale drahší. Barista T Zero je jediný dvojskupinový termostat na trhu s cenou 2 000 eur. Euro a je veľkou otázkou, či príplatky stoja za peniaze.

  Kávovar má rozmery 700x535x475 mm a váži 71 kg. Áno, pokiaľ ide o hmotnosť, tento kávovar nemá nič „domáce“, váži toľko ako dospelý človek, a to by sa malo vziať do úvahy od začiatku. napájanie zo siete 220 V, spotreba elektrickej energie 3 W.5W. Vzhľad je výnimočne pôsobivý – povrchy sa lesknú skutočnou nehrdzavejúcou oceľou a chrómom. Nie je tu miesto pre rekvizity a imitácie, ani pre najmenšie úspory materiálu. Svedčí o tom aj telo z nehrdzavejúcej ocele s 2 mm hrubými stenami z nehrdzavejúcej ocele.5 mm! Diskrétny, ale netradičný štýl exteriéru s drevenými detailmi.

  Pozrime sa na špecifikácie. Zariadenie je skonštruované s viacokruhovou technológiou – v tomto prípade ide o dva okruhy, ktoré poskytujú úplnú nezávislosť varných skupín. Samostatný parný kotol. Vyvíja tlak až do 20 barov. Môže byť pripojený k vodovodnej sieti. PID regulátor s pomerom +0,1º pre každú skupinu zvlášť a pre parný kotol. Stimmer s 360 stupňami voľnosti otáčania. Pracovný priestor je vybavený jasným osvetlením.

  Dva samostatné kotly z nehrdzavejúcej ocele v kombinácii s ďalšími pozoruhodnými vlastnosťami zabezpečujú vynikajúcu teplotnú stabilitu v rozmedzí +/- 0,2º. To už umožňuje pripraviť nápoje, ktoré uspokoja aj tú najvyberanejšiu chuť.

  Samostatne treba dodať, že tento model tiež nie je zbavený príslušnosti k špičkovým technológiám. Vlastné recepty spoločnosti Ascaso sú súčasťou softvéru zariadenia a výrobca pravidelne vydáva aktualizácie.

  Kávovar obsahuje: držiak s dvoma výlevkami, uzáver držiaka, tempovač, filter na jedno espresso, filter na dve espressá.

  Výhody

  • Trieda Premium;
  • Drahé a kvalitné materiály;
  • Elegantný štýl;
  • Perfektné espresso;
  • Dokonalá teplotná stabilita;
  • veľa možností prispôsobenia;
  • 5 programovateľných možností hlasitosti;
  • možnosti prispôsobenia;
  • Jednoduché čistenie a údržba.

  Nevýhody

  • Žiadne veľké nevýhody.

  Dalla Corte Evolution Nera (3GR)

  Hodnotenie: 4.8

  Dalla Corte Evolution Nera (3GR)

  Prehľad najlepších profesionálnych kávovarov roku 2020 od Expertology uzatvára najvýkonnejší, najúčinnejší a najdrahší z viac či menej dostupných kávovarov pre stredne veľké podniky v segmente HoReCa. Evolution Nera je trojdielny model talianskej spoločnosti Dalla Corte, ktorej korene siahajú do polovice minulého storočia.

  Rozmery stroja – 940x505x550 mm, hmotnosť 89 kg. O kvalite materiálov a montáže niet pochýb, samotné meno Dalla Corte tu stačí. Skutočnosť je taká, že spoločnosť sa počas svojej histórie preslávila nielen svojimi kávovarmi a kávovarmi, ale aj množstvom technických vynálezov a zlepšení v tejto oblasti, ako aj skutočne fanatickou starostlivosťou o malé detaily. Dokonca aj také zdanlivo elementárne príslušenstvo, ako je portafilter, ak je jeho výrobcom Dalla Corte, môže ľahko stáť 500-600 USD.

  Teraz si prejdeme hlavné body špecifikácie. Ako už názov napovedá, zariadenie má tri pracovné skupiny. Všetky sú úplne nezávislé, so samostatným kotlom a vyhradeným parným kotlom. Ako surovina sa používa len mletá káva. Spotreba energie je viac ako vysoká – až 6300 W – to je potrebné zohľadniť pri inštalácii spotrebiča a možno bude potrebné vymeniť časť elektrického vedenia.

  Vyššie uvedený príklad s nákladmi na portafilter možno považovať za nevýhodu tohto kávovaru. Náhradné diely a príslušenstvo preň sú neúmerne drahé a akákoľvek oprava je čistá skaza. Samotný stroj je robustný a odolný, nepokazí sa ľahko, ale napriek tomu je vhodné snažiť sa eliminovať všetky nebezpečenstvá, najmä ľudský faktor.

  Výhody

  • značka s bezchybnou povesťou;
  • najvyššiu úroveň technológie;
  • Bezkonkurenčná pozornosť výrobcu venovaná detailom a kontrole kvality;
  • tri nezávislé pracovné skupiny;
  • Sú tu štyri kotly pre pracovné skupiny a jeden samostatný kotol na paru;
  • Spoľahlivosť a spoľahlivosť.

  Nevýhody

  • prehnané ceny dielov a príslušenstva.
  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: