9 najlepších značiek japonských kuchynských nožov

*Odborný posudok najlepšieho. Kritériá výberu. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred nákupom sa poraďte s odborníkom.

Pokiaľ ide o kuchynské spotrebiče a najmä nože, oplatí sa zvážiť japonské výrobky. Pre Japoncov je kuchyňa a jej obsah dôležitou súčasťou histórie a majú ju vo veľkej úcte. Preto sú ich nože odolné a dlho si zachovávajú ostrú čepeľ a dobrý vzhľad. Aj keď sa vám cena zdá privysoká, odporúčame vám, aby ste sa na ňu pozreli bližšie. A aby sme vám pomohli s výberom, tu sú naše tipy, ktoré zostavil náš tím odborníkov. Zohľadňujeme tu všetky faktory, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu pri praktickom používaní.

Ako si vybrať správny japonský nôž

Väčšina moderných japonských nožov je prispôsobená na domáce použitie pre amatérskych kuchárov. Napriek tomu sa pri nakupovaní oplatí zvážiť nasledujúce body:

 1. Ostrenie. Podľa európskej tradície je čepeľ brúsená z oboch strán. Vďaka tomu môžu nôž pohodlne používať ľaváci aj praváci. V Japonsku sa ostrenie vykonáva na jednej strane a je prispôsobené dominantnej ruke. Výhodou jednobritvového noža je, že umožňuje čo najpresnejšie a najpresnejšie krájať tenké, rovnomerne nakrájané plátky rýb na sashimi a sushi.
 2. Ergonomická rukoväť.Ak je to možné, pred kúpou si nôž vyskúšajte. Držte ho, cíťte jeho váhu v ruke. Mal by sa vám pohodlne držať v dlani. Ide o základný prvok pre pohodlné používanie výrobku.
 3. Cieľová destinácia.V závislosti od vašich očakávaní od noža si musíte vybrať určitý druh noža. K dispozícii sú aj univerzálne nože pre nenáročných kuchárov – sú vhodné na krájanie zeleniny, rýb, mäsa, chleba atď.
 4. Kvalita materiálov čepele.Je dôležité, aby bola čepeľ vyrobená z pevnej nehrdzavejúcej ocele. Väčšina japonských nožov obsahuje výstuhy na zvýšenie pevnosti a odolnosti. Napríklad: nástrek kameňa, antikorózny nástrek, odolné kovové zliatiny atď.
 5. Spojenie medzi rukoväťou a čepeľou. Vo väčšine nožov sa to považuje za zraniteľnosť. Uistite sa, že sú bezpečne spojené. Pri mechanickom náraze by sa nemalo zdať, že je medzi nimi medzera. Dôležité je zvážiť aj materiály rukoväte. Ak je to drevo, ako dobre je ošetrené, aby sa v budúcnosti zabránilo trieskam a štiepaniu?.

Toto sú základné body, ktoré odporúčame zohľadniť pri výbere noža. A teraz vám ponúkame zoznámiť sa s japonskými značkami nožov, ktoré sa osvedčili na Slovenskom a európskom trhu.

9 najlepších značiek japonských kuchynských nožov

NomináciaMiestoNázovHodnotenie
9 najlepších značiek japonských kuchynských nožov1Kanetsugu5.0
2Tojiro4.9
3YAXELL4.8
4FUJI CUTLERY4.7
5Ryusen Hamono4.6
6Hattori4.5
7Hiroo Itou4.4
8Masahiro4.3
9Samura4.2

Kanetsugu

Hodnotenie: 5.0

Kanetsugu

Za oficiálny dátum vzniku značky sa považuje rok 1918, ale v skutočnosti sa história čepelí Kanetsugu tiahne stáročiami, až do 16. storočia. Nože tejto značky sú dôkladne premyslené v každom detaile: od ostrej čepele, ktorá sa ľahko udržiava, až po ergonomickú rukoväť z prírodných materiálov. Podobne ako väčšina japonských tovární na nože, aj táto je prevažne ručne vyrábaná. S cieľom zlepšiť kvalitu výrobkov sa však do výroby zaviedlo množstvo moderných technológií.

Značka predáva svoje nože ako výsledok harmonického spojenia tradície a inovácie. Nerezová oceľ sa kalí pri nízkych záporných teplotách, čo vedie k úžasne silnej a dlhotrvajúcej ostrosti čepele. Mnohé moderné technologické funkcie nájdete na oficiálnej webovej stránke. Zákazníci najviac chvália nože Kanetsugu. Všímajú si ich ostrú čepeľ, jednoduchú starostlivosť, rozmanitosť tvarov a typov, rukoväte z prírodného dreva. Je tu však jedna nevýhoda: vysoká cena.

Výhody

 • Ostrá čepeľ, presný rez;
 • Existuje veľa variantov na rôzne použitie, vrátane univerzálnych;
 • Klinovitý koniec čepele zabezpečuje väčšiu presnosť pri používaní;
 • O nože sa ľahko stará a nevyžadujú si žiadne špeciálne podmienky skladovania;
 • Známa značka s vynikajúcou reputáciou na trhu;
 • Špeciálne oceľové technológie na výrobu nožov.

Nevýhody

 • Vysoká cena.

Tojiro

Hodnotenie: 4.9

Tojiro

Od roku 1955 sa vyrábajú vysokokvalitné nože značky Tojiro, ktoré si získali uznanie Slovenskách zákazníkov. Spoločnosť YAXELL vyrába nože v národných tradíciách, ale existujú aj európske modely. Japonskej kultúre sa môžete priblížiť jemne nakrájaným čerstvým tuniakom s nožom santoku. Alebo uvarte hovädzie mäso jemne nakrájané nožom gyuto. Profesionálni kuchári oceňujú výrobky Tojiro a používajú ich na vytváranie kulinárskych majstrovských diel.

Je pozoruhodné, že spoločnosť používa na výrobu nožov rôzne zliatiny a technológie. Tým sa dosiahne potrebná hustota, tvrdosť a trvanlivosť čepelí pre úzke potreby varenia. V širokom sortimente nožov Tojiro si každý kuchár nájde vhodnú a cenovo dostupnú možnosť. Značka má flexibilnú cenovú politiku, takže sa mnohí môžu potešiť kvalitnými japonskými kuchynskými spotrebičmi. Dôveryhodnosť výrobcu zvyšuje aj doživotná záruka na výrobok.

Výhody

 • Široké cenové rozpätie;
 • Existencia kuchynských nožov v súlade s japonskými tradíciami (ostrenie na jedno ostrie, okrúhla rukoväť, jednoduché tvary);
 • Rôzne výrobné technológie;
 • Popularita na Slovenskom trhu;
 • Značka poskytuje na svoje výrobky doživotnú záruku;
 • Rôzne modely a zliatiny.

Nevýhody

 • Nože na profesionálne použitie stoja niekoľko desiatok tisíc za kus.

YAXELL

Hodnotenie: 4.8

YAXELL

Nože Yaxell sú umelecké diela navrhnuté tak, aby sa varenie stalo pre kuchára skutočným potešením. Od roku 1932 sa začalo s výrobou kuchynského náradia, ale už niekoľko storočí predtým remeselníci vyrábali majstrovské ostré zbrane podľa pôvodných japonských tradícií. V súčasnosti si môžete kúpiť modely moderných nožov z damaškovej ocele a iných odolných zliatin. Jeho hlavnými vlastnosťami sú vysoká flexibilita, odolnosť proti korózii a tvrdosť. S týmto pomocníkom budete môcť vytvoriť akékoľvek kulinárske dielo.

Nože YAXELL sú k dispozícii v niekoľkých radoch, ktoré sú určené pre domácich kuchárov aj profesionálnych kuchárov. Značka ide s dobou a zároveň sa zameriava na stáročnú tradíciu. Preto je stále jedným z popredných výrobcov nožov v Oriente. V Rusku nie je tak populárny. Pravdepodobne kvôli vysokej cene výrobku.

Výhody

 • Vysoká estetika výrobkov;
 • Kvalitné zliatiny pre odolné čepele;
 • K dispozícii je niekoľko produktových radov;
 • Kombinácia starobylej tradície a modernej technológie.

Nevýhody

 • Nedostatok recenzií.
 • Vysoká cena.

FUJI CUTLERY

Hodnotenie: 4.7

FUJI CUTLERY

Vyrába nože s japonskou tradíciou a kvalitnými materiálmi v spolupráci so zahraničnými vývojármi (v spolupráci s Nemeckom vyvíjajú zliatinu, ktorá je odolná voči poškodeniu a korózii). Na výrobu ostrých, dokonale nabrúsených nožov na rôzne účely sa používajú rôzne ocele: molybdén-vanádiová, kobaltová atď., umožňuje vytvoriť dokonalé ostrie na jemné rezy a pod.

Značka Fuji Cutlery je v Rusku veľmi rozšírená. Spoločnosť Ryusen Hamono je známa svojou kvalitou výrobkov, ktorá vydrží mnoho rokov, a rozumnou cenou. Značka presunula časť svojej výroby do Číny, čo jej umožnilo demokratizovať cenovú politiku pre európske krajiny a Slovensko. Nájdete tu univerzálne a viacúčelové nože v jednoduchých uzavretých baleniach aj v darčekových súpravách. Na oficiálnej webovej stránke výrobca uvádza, že svoje výrobky neustále zdokonaľuje a osvojuje si nové metódy výroby nožov a nové materiály.

Výhody

 • Kombinácia výbornej ceny a vynikajúcej kvality;
 • Široký sortiment výrobkov;
 • Použitie rôznych technológií na vytvorenie dokonalých nožov;
 • Vhodné na domáce aj profesionálne použitie;
 • Prítomnosť na Slovenskom trhu.

Nevýhody

 • Nenájdené.

Ryusen Hamono

Hodnotenie: 4.6

Ryusen Hamono

Výroba je založená na starobylej technológii, ktorá sa v prefektúre Fukui, Echizen Uchihamono, dedí z generácie na generáciu. V čepeli sa striedajú viaceré vrstvy mäkkej a tvrdej ocele. Po vyleštení čepele sa na nej vytvorí jedinečný vzor, ktorý je zárukou kvality nožov Ryusen Hamono. Podľa historických odkazov platí, že čím je vzor na čepeli výraznejší, tým je ostrejšia a odolnejšia. Damašková oceľ je tradičným materiálom na výrobu nožov, ale moderná výroba zahŕňa množstvo moderných zliatin (VG10, ATS314, prášková oceľ).

Slovensko má oficiálneho predajcu s offline kanceláriou v Bratislave. Výrobky Ryusen Hamono však nie sú medzi Rusmi obľúbené. Pravdepodobne dôvodom vysokej ceny. Ručné spracovanie výrazne zvyšuje hodnotu hotových výrobkov. Stojí však za zmienku, že výrobky Ryusen Hamono sú veľmi žiadané v mnohých európskych krajinách a Spojených štátoch.

Výhody

 • Ručná výroba pomocou jedinečnej technológie, ktorá je známa už viac ako 700 rokov;
 • Nože tejto značky majú individuálny štýl a sú ideálnym darčekom pre profesionálnych kuchárov;
 • Pri výrobe sa používajú dlhodobo osvedčené materiály, ako aj moderné, technologicky vyspelé materiály;
 • Existujú rady orientované na profesionálne použitie aj na domáce použitie;

Nevýhody

 • Vysoká cena;
 • Medzi Rusmi nie je obľúbený.

Hattori

Hodnotenie: 4.5

Hattori

Značka vyrába prevažne profesionálne kuchynské príslušenstvo, ktoré pomáha kulinárskym tvorcom vytvárať úžasné diela. Charakteristickým znakom výrobku je laboratórne testovaná vysoká tvrdosť čepelí. Napríklad priemerná tvrdosť HRC nie je nižšia ako 63. Ide o vynikajúce hodnoty, ktoré zaručujú, že si čepeľ dlho zachová svoj vynikajúci vzhľad a technické vlastnosti. Remeselníci dávajú svojim nožom jedinečný tvar, aby bol rez čo najpresnejší a najpresnejší.

Treba poznamenať, že všetky výrobky Hattori sú pomerne drahé a ich cena je výrazne nad priemerom trhu. V kolekciách značky nájdu znalci jedinečných kuchynských doplnkov dokonalé nože, ktoré budú ozdobou kuchyne. Niekoľko reakcií od Slovenskách zákazníkov je pozitívnych. Kvalita materiálov, dobre premyslené modely (žiadna medzera medzi rukoväťou a ostrím, ktorá by zachytávala nečistoty), trvanlivosť ostrosti ostria.

Výhody

 • Robustná nehrdzavejúca oceľ, ktorá nie je náchylná na poškodenie;
 • Dokonale sa hodí na profesionálne použitie;
 • Dokonale naostrená robustná čepeľ umožňuje presné a precízne rezy;
 • Kupujúci si pochvaľujú najmä trvanlivosť výrobkov.

Nevýhody

 • Vysoké ceny za jednotlivé nože, ktoré bohužiaľ nie sú dostupné pre každého.

Hiroo Itou

Hodnotenie: 4.4

Hiroo Itou

Nože Hiroo Itou sú oveľa viac ako len kuchynské potreby. Každý výrobok je vyrobený ručne a má svoj vlastný jedinečný dizajn. Stať sa majiteľom noža Hiro Itu nie je jednoduché – vo väčšine obchodných reťazcov sa nenachádza, pretože tieto výrobky sa považujú za exkluzívne. Navyše jeho cena zodpovedá jeho jedinečnosti – nemôže si ho dovoliť každý. V Rusku je medzi online predajcami niekoľko predajcov, ktorí spolupracujú priamo so značkou.

Všetky nože sú vyrobené z troch základných druhov ocele – vysoko uhlíkovej, práškovej a nehrdzavejúcej ocele. Tajomstvo zloženia práškovej ocele, ktorá má jedinečné vlastnosti ochrany proti opotrebovaniu a korózii. Tvrdosť čepelí je starostlivo zachovaná a verejnosť ju nikdy nevidela. Rukoväte sú vyrobené z prírodných materiálov a majú jedinečný dizajn. Je pozoruhodné, že značka vyrába nielen tradičné japonské nože, ale aj výrobky európskej tradície.

Výhody

 • Jedinečný dizajn rukoväte každého modelu;
 • Prírodné, organické materiály;
 • Jedinečné zloženie práškovej ocele s veľkou odolnosťou;
 • Ostrý nôž s presným rezom;
 • K dispozícii je množstvo modelov.

Nevýhody

 • Veľmi vysoká cena.

Masahiro

Hodnotenie: 4.3

Masahiro

Značka Masahiro je považovaná za jednu z najobľúbenejších v Japonsku. Je to titul hodný dôvery pre ich výrobky, pretože Japonci majú tradične úctu ku kuchyni a kuchynskému náčiniu. Značka oficiálne existuje od roku 1927, ale podobne ako mnoho iných japonských značiek, aj ona vznikla dávno predtým. Má pôvod v rodinnom remesle, ktoré sa dedí z generácie na generáciu. Nože Masahiro majú robustnú, ostrú čepeľ, ktorá si dlho zachováva svoje vlastnosti. Je to vďaka jeho jedinečnej zliatine. Pozostáva z molybdénu, vďaka ktorému je výrobok pružný a veľmi pevný, a vanádu, vďaka ktorému je hotový výrobok tvrdý a odolný proti opotrebovaniu.

Experimentálna skúška tvrdosti zliatin ukazuje, že tvrdosť vysoko uhlíkovej molybdén-vanádiovej ocele je najmenej 60 HRC. To je vynikajúci ukazovateľ aj medzi japonskými nožmi. Cena značky je považovaná za vysokú, ale je kompenzovaná dlhou životnosťou a vysokým komfortom používania. V súčasnosti nie je značka Masahiro v Rusku populárna, ale pravdepodobne sa to čoskoro zmení.

Výhody

 • Obľúbená značka v Japonsku;
 • trvanlivé výrobky;
 • Rôzne modely v ponuke;
 • Vysoká hustota a tvrdosť čepele;
 • Spoľahlivé upevnenie čepele a rukoväte.

Nevýhody

 • Vysoká cena.

Samura

Hodnotenie: 4.2

Samura

Posledná značka v našom hodnotení, ale v žiadnom prípade nie posledná z hľadiska kvality a referencií zákazníkov. Je jedným z najobľúbenejších v Rusku a získal veľa spätnej väzby od našich krajanov. Existuje veľa nadšených recenzií, ale aj nespokojných zákazníkov. Nepriaznivými vlastnosťami sú podľa používateľov vysoké ceny jej výrobkov a zle navrhnuté súpravy nožov.

Kolekcie obsahujú nože s čepeľami z tradičných kovových zliatin (AUS-8, AUS-10, VG-10), čiernej ocele, ako aj keramiky. Mnohé výrobky majú čepele zdobené zaujímavými vzormi a môžu zdobiť vašu kuchyňu. Značka je orientovaná na Západ, preto vyrába nože najmä podľa európskych noriem (obojstranné ostrenie, ergonomická rukoväť). Tvrdosť zliatiny je v priemere 58-60 HRC, čo je vynikajúci ukazovateľ trvanlivosti a odolnosti proti opotrebovaniu.

Výhody

 • Široké zastúpenie na Slovenskom trhu;
 • Získal vynikajúce recenzie, vo veľkom počte nájdené na špecializovaných zdrojoch;
 • Rôzne typy a materiály;
 • Pevné nože a ostré čepele, ktoré sa ľahko udržiavajú;
 • Značka sa zameriava najmä na európskych spotrebiteľov.

Nevýhody

 • Kupujúci upozorňujú na zle zladené sady, najmä na rad Golf, kde sú dva nože rovnakého typu;
 • Vysoké ceny.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: