Najlepšie chladničky s invertorovým kompresorom

V súčasnosti sú technologicky najvyspelejšie kompresory v domácich chladničkách invertorového typu. Na rozdiel od bežných kávovarov, ktoré sa zapnú na plný výkon a potom sa úplne vypnú, môžu plynule regulovať svoj výkon. Invertorové kompresory sú výrazne tichšie ako bežné kompresory a výrazne úspornejšie.

Hodnotenie najlepších chladničiek s invertorovým kompresorom

Nomináciaumiestnenienázov výrobkucena
Najlepšia chladnička s invertorovým kompresorom5Samsung RT-25 HAR4DWW23 810€
4LG GA-B489 TGRF66 995€
3Samsung RB-37 J5200SA37 900€
2LG GA-B489 ZVSP47 025€
1Samsung RB-33 J3420BC34 770€

Spoločnosť Expertology preskúmala vlastnosti populárnych modelov chladničiek s invertorovými kompresormi a zostavila pre vás hodnotenie najúspešnejších variantov. Všetky modely opísané nižšie majú tieto všeobecné vlastnosti:

 1. Systém odmrazovania chladničky a mrazničky – No Frost;
 2. Jeden chladiaci okruh pre obe komory (jeden kompresor);
 3. Chladiaca kvapalina je izobután (R600a);
 4. Trieda energetickej účinnosti – nie nižšia ako „A+“;
 5. elektronický ovládací panel s LCD displejom (okrem Samsung RT-25 HAR4DWW);
 6. možnosť opätovného zavesenia dverí (okrem Samsung RT-25 HAR4DWW);
 7. sklenené police.

Samsung RT-25 HAR4DWW

Hodnotenie: 4.5

Samsung RT-25 HAR4DWW

Chladničky Samsung RT-25 HAR4DWWW s invertorovým kompresorom sa vyrábajú v závode Samsung vo Vietname. Ide o kompaktný model s rozmermi 55.5×67.4×169.8 cm. Aplikované v bielej farbe v telese z kovu a plastu.

Kompaktné rozmery tohto modelu sú dosiahnuté mraziacim priestorom s objemom iba 53 litrov. Objem chladiacej komory – 202 l. Obsahuje generátor ľadu – ostatné modely v recenzii túto možnosť nemajú.

Ročná spotreba energie chladničky je 253 kWh, výrobcom udávaná hladina hluku nie je vyššia ako 40 dB. Mraziaca sila – 3.5 kg/deň. Klimatická trieda – normálna až tropická.

Funkcionalita zariadenia Samsung RT-25 HAR4DWW je v porovnaní s ostatnými modelmi v hodnotení výrazne obmedzená. Nemožnosť opätovného zavesenia dverí, žiadny akustický signál otvorených dverí, žiadna čerstvá zóna, žiadny displej. Ovládanie režimu je mechanické. Proti všetkým týmto obmedzeniam stojí dôležitá výhoda – prijateľná cena.

Výhody

 • ekonomické;
 • kompaktný;
 • generátor ľadu;
 • primeraná cena.

Nevýhody

 • možnosť opätovného zavesenia dverí;
 • malý objem mraziaceho priestoru.

LG GA-B489 TGRF

Hodnotenie: 4.6

LG GA-B489 TGRF

Chladničky LG GA-B489 TGRF sa vyrábajú v montážnom závode LG v Moskovskej oblasti. Ide o multifunkčný a pomerne drahý prémiový model. Vysoká trieda sa prejavuje v dizajne – výrazná červená farba karosérie s nenápadným vzorom, sklenené dvere, futuristický ovládací panel s obrazovkou.

Rozmery chladničky – 59.5×68.8×200 cm, hmotnosť – 97 kg. Chladiaci priestor má objem 196 litrov, mraziaci priestor 105 litrov. Mraziaci priestor sa nachádza v spodnej časti. Poskytuje „nulovú“ komoru bez samostatných dverí pre čerstvú zónu s objemom 17 litrov.

LG GA-B489 TGRF je vysoko energeticky účinná – trieda A++ so spotrebou do 256 kWh za rok, v rámci ktorej sa dosahuje veľmi dobrý chladiaci výkon. Mraziaca kapacita tohto modelu je teda až 14 kg za deň, autonómne skladovanie v mrazničke je 14 hodín. Energeticky úsporný režim „Dovolenka“ a supermrazenie v mrazničke.

Najsilnejšou stránkou chladničky LG GA-B489 TGRF je použitie špičkových technológií a rôznych inovácií: antibakteriálne tesnenie dverí Bio Shield, čerstvá zóna s technológiou Opti temp, regulácia vlhkosti FRESHBalancer, Wi-Fi s pripojením Smart ThinQ a ďalšie užitočné možnosti.

Výhody

 • štýlový dizajn;
 • ochrana pred deťmi;
 • Wi-Fi;
 • funkčnosť;
 • ekonomika.

Nevýhody

 • vysoká cena.

Samsung RB-37 J5200SA

Hodnotenie: 4.7

Samsung RB-37 J5200SA

Chladničky Samsung RB-37 J5200SA s invertorovým kompresorom sa vyrábajú v Poľsku. Model v striebornej metalíze a plaste. Lineárne rozmery chladničky sú 59.5×67.5x201cm. Napriek tomu je jeho kapacita podstatne väčšia ako u mnohých iných modelov rovnakej veľkosti.

Objem mraziaceho priestoru je 98 litrov, objem chladiaceho priestoru je až 269 litrov. Mraznička sa nachádza v spodnej časti. Táto priestorová účinnosť sa dosahuje vďaka technológii Space Max Technology™ – tenšie steny s tepelnou izoláciou, ktorá neohrozuje energetickú účinnosť.

Ročná spotreba elektrickej energie tohto modelu – do 314 kWh. Mraziaca kapacita až 12 kg potravín denne. Autonómne chladenie v mrazničke – až 18 hodín. Mraziaci priestor má režim Holiday a Superfreeze. K dispozícii je zóna pre čerstvé mäso – výrobca ju označuje za najlepšie miesto na skladovanie mäsa a rýb.

Deklarovaná hladina zvuku 38 dB síce nie je rekordná, ale je spravodlivá – od reálnych používateľov sa prakticky nevyskytujú sťažnosti na nesúlad tohto parametra pri správnej prevádzke.

Výhody

 • štýlový dizajn;
 • tichá prevádzka;
 • kapacita.

Nevýhody

 • úzky rozsah nastavenia teploty.

LG GA-B489 ZVSP

Hodnotenie: 4.8

LG GA-B489 ZVSP

Chladničky LG GA-B489 ZVSP sa montujú z hotových náhradných dielov v Rusku vo vlastnom montážnom závode LG. Umiestnený v striebornom plastovom kryte s hliníkovými držadlami dverí.

Rozmery puzdier chladničiek sú 59.5×68.8×200 cm a váži 89 kg bez balenia. Chladiaci objem 230 l spolu s nulovou dutinou pre čerstvú chladiacu zónu (17 l). Objem mraziaceho priestoru 105 litrov. Čerstvá zóna je vlhká, pozostáva z dvoch oddelení s možnosťou samostatného nastavenia teploty.

Tento model patrí do rovnakej vysokej energetickej triedy A++ ako LG GA-B489 TGRF, pričom má ešte nižšiu spotrebu energie – až 246 kWh ročne. Mraziaca kapacita je až 14 kg za deň. Žiadne samostatné chladiarenské zariadenie. Má supermrazenie a režim „Dovolenka. Rovnaké teploty na všetkých policiach udržiava systém M

  Prietok vzduchu.

  Deklarovaná hladina hluku tohto modelu nepresahuje 40 dB. Klimatické triedy od subnormálnej po subtropickú.

  Výhody

  • spoľahlivosť;
  • hospodárstvo;
  • funkčnosť.

  Nevýhody

  • Žiadne samostatné chladenie.

  Samsung RB-33 J3420BC

  Hodnotenie: 4.9

  Samsung RB-33 J3420BC

  Chladničky Samsung RB-33 J3420BC s invertorovým kompresorom sa vyrábajú v Poľsku. Úsilie dizajnérov bolo zamerané na minimalizáciu konečných nákladov pri maximálnom zachovaní funkčnosti. K dispozícii v štýlovom čiernom vyhotovení, ktoré zaujme aj na pohľad.

  Rozmery jednotky sú 59.5×66.8×185 cm, objem chladiaceho priestoru 230 l, objem mraziaceho priestoru 98 l. Mraziaci priestor sa nachádza v spodnej časti. Žiadne podsvietenie v mrazničke. Nie je to nič nezvyčajné pri dvojkomorových chladničkách, ale tu sú s ňou používatelia často nespokojní, pretože nie je príliš vysoká, ale ani najnižšia cena. Tento model tiež nemá čerstvú zónu.

  Model patrí do triedy energetickej účinnosti „A+“ s ročnou spotrebou do 280 kWh. V rámci tejto kapacity je chladnička schopná zamraziť až 12 kg potravín za deň. Doba skladovania v chlade do 20 hodín Klimatické triedy od subnormálnej po subtropickú. Uloží chlad až na 20 hodín.

  Ide o jednu z najtichších chladničiek, dokonca aj medzi invertorovými modelmi – až 37 dB.

  Výhody

  • štýlový dizajn;
  • tichá prevádzka;
  • vysoká autonómia;

  Nevýhody

  • žiadna čerstvá zóna;
  • žiadne podsvietenie v mrazničke.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: