Top 12 Slovenskách chladničiek

Na kvalitu zahraničných montáží sú stále protichodné názory. Niektorí ju chvália a sú veľmi hrdí na to, že si kúpili chladničku s veľkým menom. Iní hovoria, že polovica veľkých značiek sa vyrába v Číne, takže nemá zmysel preplácať. Ako alternatívu ponúkame prehľad najlepších Slovenskách chladničiek, ktoré sú vyrobené priamo v Ruskej federácii. Hoci značky ako Indesit, Hotpoint-Ariston, LG, Bosch a Siemens vyrábajú niektoré svoje výrobky aj v Rusku, v tomto článku sa zameriame na ruské značky. Takéto jednotky sú lacnejšie, servisné stredisko sa zvyčajne nachádza bližšie a ich kvalita a funkčnosť sa v poslednom čase výrazne zvýšila.

Hodnotenie najlepších Slovenskách chladničiek

Hodnoteniesedadlonázov výrobkucena
Najlepšie ruské jednokomorové chladničky1Biryusa 11012 885€
2

ozis Sviyaga 410-1 W

11 955€
3Saratov 550 (201b)14 990€
4Biryusa 506 500€
5Saratov 451 (KS 160)14 890€
Najlepšie ruské dvojkomorové chladničky1Biryusa G64926 100€
2

ozis RK-102 Bg

16 900€
3Saratov 263 (KShD-200/30)15 990€
4

ozis RK-101 W

16 590€
5Stinol STS 18520 970€
6Saratov 209 (KShD 275/65)17 690€
7

Mir 244-1 W

17 900€

Najlepšie ruské jednodverové chladničky

Nominovaných sme vybrali na základe údajov o predaji a spätnej väzby od zákazníkov. To vysvetľuje, s akými poruchami sa majitelia neskôr stretávajú, životnosť kompresora, kvalitu plastov, odolnosť proti korózii kovov atď. . Vlastnosti a funkčnosť zvážili aj odborníci, aby určili najlepšie ruské modely. Jednokomorové chladničky s mrazničkou v tejto kategórii sú praktické pre kompaktné kuchyne a malé rodiny. Výrobky sú vhodné aj pre malé rodinné domy, ubytovne a kancelárie.

Biryusa 110

Hodnotenie: 4.7

BIRUSA 110

Ruská jednotka má rozmery 122x48x60 cm a obsahuje 180 litrov úžitkového priestoru. 27-litrová mraznička je umiestnená v hornej časti a má vlastné plastové dvere. Zvyšných 153 litrov mraziaceho priestoru. Priestor je rozdelený tromi sklenenými policami a v spodnej časti sa nachádza zásuvka na zeleninu. Elektromechanické ovládanie funguje spoľahlivo, pretože sa tam takmer nič nemôže pokaziť. Oba priestory však musíte rozmrazovať ručne. Váži 38 kg a môže ju ľahko premiestniť do iného rohu aj jedna osoba. Hlučnosť ruskej jednotky je údajne 40 dB, ale niektoré môžu občas hrkotať alebo vrčať. Ak ho chcete opraviť, musíte ho vyrovnať a skontrolovať, či sa rúrky kompresora navzájom nedotýkajú. Vďaka nemu je možné znížiť všetky nepríjemné zvuky na minimum. Záruka na výrobok na 3 roky však presahuje záruku poskytovanú zahraničnými výrobcami.

Podľa recenzií sa Slovenská model páči majiteľom s príjemným LED osvetlením, tesným zatváraním hlavných dverí (dobrá tesniaca guma) a kvalitným lakovaním tela. Používatelia tiež označujú pohodlné police a absenciu nepríjemného zápachu pri plastových. Odporúča sa ako jeden z najúspornejších modelov pre dvojčlenné domácnosti, ale s vysokou kvalitou.

Výhody

 • Za rozumnú cenu;
 • dobré podsvietenie;
 • moderný vzhľad;
 • hladký vonkajší povrch bez poškriabania;
 • kvalitný plast.

Nevýhody

 • je potrebné rozmraziť ručne;
 • Žiadna stupnica režimu chladenia – regulátor sa dá otáčať okom;
 • Niektorí ľudia mali problémy s uzamykaním dverí mrazničky.

Sviyaga 410-1 W

Hodnotenie: 4.6

Pozis Sviyaga 410-1 W

Ďalší Slovenská výrobca ponúka kompaktnú chladničku Sviyaga 410-1 s rozmermi 91x60x61 cm a objemom 160 litrov. Mraziaci priestor RK-101 W má vďaka svojej veľkosti priestor na zmrazenie až 32 litrov potravín. zvyšných 128 litrov je určených pre chladiaci priestor. Trieda energetickej účinnosti A, preto jednotka s jedným kompresorom „vyprodukuje“ len 171 kW za rok. Teplota v mrazničke klesá až na -12 stupňov, čo znamená, že vaše ryby a mäso neprídu nazmar. Podľa recenzií sa do nej ľahko zmestí niekoľko balení knedlí a masla. Záruka na model je 3 roky a odhadovaná životnosť je až 10 rokov.

Ruská kompaktná chladnička sa vyznačuje spoľahlivým odkvapkávacím systémom odmrazovania hlavnej komory. Vďaka tomu je možné nechať ho zapnutý dlhší čas bez dozoru bez obáv, že sa z neho stane ľad a teplota sa zvýši. Túto možnosť odporúčame pre vidiecke domy, ktoré sa navštevujú od jari do jesene. Súdiac podľa recenzií, ruské spotrebiče pracujú bez chýb a musia byť raz ročne rozmrazené.

Výhody

 • Prevádzkový LED displej na hornom okraji;
 • Dvere sa dajú posúvať;
 • je tu mraznička s objemom 32 l;
 • 3 roky záruka.

Nevýhody

 • Uistite sa, že sú dvere mrazničky pevne zatvorené.

Saratov 550 (201b)

Hodnotenie: 4.5

Saratov 550

Tento Slovenská model nemá mrazničku, vďaka čomu má chladnička veľkorysý objem 122 litrov a vonkajšie rozmery 87x50x59 cm. Ľad tiež nezamŕza na vrchu, takže ho nie je potrebné často rozmrazovať. Optimálne na uloženie obedových boxov v kancelárii. Chladnička má elegantný vzhľad a ľahko sa v nej nájde. Dvere môžu byť zavesené na oboch stranách, aby sa dali ľahko otáčať. Táto jednotka spotrebuje 347 kW ročne. Ide o triedu energetickej účinnosti D. Výrobca poskytuje na tovar 3-ročnú záruku, takže sa nemusíte obávať o kľúčové komponenty. Robustné sklenené police a zásobník na olej vo vnútri. Zápustné rukoväte nevyčnievajú, čo znamená, že sa o ne nemôžete náhodne zachytiť oblečením.

Recenzie ukazujú, že ruská jednotka sa dobre ochladzuje, niekedy zamrzne aj ruky, keď sa výrobky nachádzajú v blízkosti steny. Maslo je vždy pevné. Pracuje v 4 režimoch (spolu 6). Tiež je vybavený kompresorom od bieloruského výrobcu Atlant, nie od čínskej firmy no name.

Výhody

 • Dvere sa dajú otvárať na obe strany;
 • dobre chladí;
 • je tu rezerva studenej produktivity;
 • úhľadný vzhľad.

Nevýhody

 • Trieda energetickej účinnosti D;
 • Kompresor má zvonivý zvuk – je lepšie neumiestňovať ho do obývačky;
 • bez mrazničky.

Biryusa 50

Hodnotenie: 4.4

BIRUSA 50

Ruská chladnička s mrazničkou Biryusa 50 je najmenší jednokomorový spotrebič, aký existuje. Z hľadiska rozmerov je takmer štvorcový – 47x45x49 cm. Hmotnosť 15 kg umožňuje zdvihnúť a prestavať ho s pomocou jednej osoby. Úhľadná kocka sa ľahko zmestí na stôl alebo do zásuvky, takže sa nemusíte zohýbať ani zohýbať, aby ste mohli vybrať potraviny. Celkový objem je 46 litrov, ale ruskému výrobcovi sa podarilo vytvoriť aj 1-litrovú mrazničku, do ktorej môžete vložiť olej. Odmrazovanie komôr je manuálne; prevádzková hlasitosť je 42 dB. Nastavenie teploty sa vykonáva otočným prepínačom mechanického relé v pravom hornom rohu. Chladiaci priestor je rozdelený jednou policou (kovová mriežka), ktorú možno vysunúť, aby sa do nej zmestili veľké potraviny. Dvere majú veľkú priehradku na fľaše a malú na vajcia alebo lieky.

Chladnička funguje bezchybne a spoľahlivo podľa recenzií. Majitelia si tiež všímajú jeho minimálnu hlučnosť. Pretože sa do nej nezmestí panvica (iba nádoby), odporúčame tento výrobok na skladovanie v kancelárii alebo na plávajúcom plavidle.

Výhody

 • Veľmi výhodná cena;
 • jeho kompaktné rozmery;
 • má mini mrazničku;
 • 2-ročná záruka;
 • Minimálny hluk.

Nevýhody

 • vonkajšie steny sú mierne teplé;
 • Žiadna panvica sa do nej nezmestí;
 • žiadne vnútorné svetlo.

Saratov 451 (KSH 160)

Hodnotenie: 4.3

Saratov 451 (KSH 160)

Kategóriu Slovenskách jednokomorových modelov dopĺňa chladnička Saratov 451, ktorá je k dispozícii v bielej alebo šedej farbe. Celkové rozmery tovaru sú 116x48x60 cm. Využiteľný objem je 165 litrov, rozdelený na 150 a 15 litrov. Na pravej strane mrazničky sa nachádza regulátor teploty pre ľahký prístup pri úprave nastavení. Kvapkový systém odmrazovania hlavného priestoru nevyžaduje časté vypínanie kompresora. Stačí raz za tri mesiace utrieť povrch a vyčistiť odtokový kanál a raz ročne odmraziť chladničku s mrazničkou. Vo vnútri sú tri sklenené police, ktoré sa dajú ľahko premiestniť vďaka dodatočným podperám na stenách. Výšku priehradiek nastavíte podľa veľkosti potravín a riadu.

V recenziách sa model opisuje ako spoľahlivý a odolný pri teplote okolia +30…+33 stupňov Celzia. Používatelia opakovane plnia priehradky až po vrch, ale police dokonale znášajú zaťaženie a kompresor dokáže všetko ochladiť, takže sa nič nestratí. Hlavnou nevýhodou je hromadenie ľadu po obvode dverí mrazničky, ktoré spôsobuje vyskočenie pántov, ale tomu sa dá zabrániť nastavením teploty.

Výhody

 • Tri police sú výškovo nastaviteľné;
 • Objemné dverové priehradky;
 • strana otvárania sa dá zmeniť;
 • Odmrazovací systém s odkvapkávaním;
 • 3 roky záruky.

Nevýhody

 • závesy dverí mrazničky sú slabé – vyskočia v dôsledku nahromadenia ľadu.

Najlepšie ruské dvojkomorové chladničky

Výrobky v tejto kategórii najčastejšie nakupujú 2-4 používatelia. Dobre poslúžia v byte alebo na chate. Dve komory s dvoma dvierkami uľahčujú prístup do mraziaceho priestoru a pomáhajú lepšie uchovávať chlad, a tým šetriť spotrebu energie.

Biryusa G649

Hodnotenie: 4.9

BIRUSA G649

Chladnička plnej veľkosti vyrábaná v Rusku má rozmery 207x62x60 cm a objem 380 l. Má obrovskú mrazničku s objemom 135 l so štyrmi policami, ktorú si väčšina žien v domácnosti obľúbila pre jej kapacitu (mnohí konkurenti majú 3 police). Sú ideálne na uskladnenie sladkej papriky, malín, jahôd a byliniek na zimu. Druhá priehradka s teplotou +1 … +8 stupňov má objem 245 l, takže v nej môžete skladovať uvarené jedlá pre 3-4 členov rodiny. Systém rozmrazovania bez kvapkania nevyžaduje zásah používateľa. Ak necháte dvere otvorené, rozsvieti sa kontrolka alarmu. Samostatné chladenie až 17 hodín pri výpadku napájania 220 V. Chladnička triedy A spotrebuje 374 kW za rok.

Slovenská model sa vyznačuje mraziacou kapacitou 7 kg za deň. Ide o priemerný index, do ktorého nedosahujú všetky agregáty významných kórejských a talianskych značiek. Dobrý bod, ak radi chodíte na týždenné nákupy a nosíte domov niekoľko tašiek s potravinami. Chladnička všetko rýchlo schladí a zachová farbu, chuť a vôňu potravín.

Výhody

 • skryté rukoväte;
 • hladké vonkajšie rohy;
 • svetelný alarm;
 • Možnosť opätovného zavesenia dverí;
 • Spoľahlivé elektromechanické ovládanie.

Nevýhody

 • Deti sotva dosiahnu na horné police vo výške 180 cm.

ozis RK-102 Bg

Hodnotenie: 4.8

Pozis RK-102 Bg

Medzi lacnými, ale priestrannými chladničkami ruskej výroby je obľúbený model Pozis RK-102 Bg. Je k dispozícii v béžovej alebo čiernej farbe, čo poskytuje malý výber pre interiér kuchyne. Rozmery spotrebičov sú 162x63x60 cm a úžitkový objem je 285 l. Chladiaci priestor obsahuje 80 litrov objemu mrazničky a 205 litrov objemu chladničky. Jednotka s jedným kompresorom zmrazuje mäso pri teplote -18 stupňov Celzia v množstve 4 kg/deň. Autonómne chladenie vydrží až 13 hodín. Ovládanie je elektromechanické a pokazí sa len veľmi zriedka, takže ruská spoločnosť sa nebojí poskytnúť na tovar 3-ročnú záruku. Chladnička spĺňa triedu A++ z hľadiska spotreby energie, spotrebuje 226 kW za rok. Systém odmrazovania bez odkvapkávania zjednodušuje údržbu a vyžaduje len pravidelné čistenie odtokového systému.

Súdiac podľa recenzií, chladnička sa kupujúcim páči tichou prácou kompresora (niektorá technika stojí v 5 m od postele), vynikajúcim LED osvetlením a prítomnosťou dvoch kolies namiesto podporných nôh. Vďaka tomu sa dá veľká jednotka ľahko zrolovať na miesto.

Výhody

 • Vynikajúce osvetlenie LED;
 • Záruka 3 roky;
 • Dostatok dverných priehradiek;
 • systém odmrazovania kvapkaním.

Nevýhody

 • predné plastové nožičky sú tesné – na nastavenie výšky ich niektorí museli otáčať kľúčom.

Saratov 263 (KShD-200/30)

Hodnotenie: 4.7

Saratov 263 (KSHD-200/30)

Chladiaci priestor ruského spotrebiča má objem 165 litrov, zatiaľ čo mraziaci priestor má objem 30 litrov. Chladiaci priestor sa nachádza na hornej strane spotrebiča. Skryté rukoväte zvyšujú bezpečnosť spotrebičov v stiesnených priestoroch. Elektromechanické relé na ovládanie klimatizácie. Prebytočná vlhkosť v komorách odteká na zadnú stenu, keď kompresor nie je v prevádzke, a je odvádzaná von. Po opätovnom spustení motora sa voda z ohrievača odparí do miestnosti, čím sa zvlhčí. Recenzie ukazujú, že pri teplote okolia +33 stupňov mraznička udržuje deklarovanú teplotu -18 ºC. Majitelia si tiež pochvaľujú produkt pre jeho elegantný vzhľad a vysokokvalitné vyhotovenie.

Medzi chladničkami ruskej výroby s úžitkovým objemom okolo 200 litrov je táto jedna z najužších. Vďaka šírke 48 cm sa ľahšie zmestí do malej kuchyne. Modely konkurencie majú často šírku 60-63 cm, čo uberá priestor na pracovnej doske. S chladničkou „Saratov 263“ budete mať o niečo väčšiu pracovnú plochu (pri následnom prispôsobení kuchyne).

Výhody

 • Záruka 3 roky;
 • odolné elektromechanické ovládanie;
 • automatický systém odmrazovania;
 • úzke telo 48 cm.

Nevýhody

 • niektoré sa pri otvorení dverí vždy nerozsvietia;
 • Pracuje so zastaraným typom chladiva R12.

ozis RK-101 W

Hodnotenie: 4.6

Pozis RK-101 W

Ruská dvojkomorová chladnička s objemom 250 l má 80 l mrazničku s dvoma zásuvkami a 170 l chladiaci priestor vybavený tromi policami a dvoma priehradkami na zeleninu. Rozmery kuchynského spotrebiča sú 146x60x63 cm. Model s jedným kompresorom pracuje s chladivom R600a s ročnou spotrebou 215 kW. Automatické odmrazovanie v chladiacom priestore nevyžaduje pravidelné vypínanie zariadenia. Ak dôjde k výpadku elektrického prúdu, zariadenie zaručene uchová potraviny podliehajúce skaze ďalších 13 hodín (mrazené ryby, mäso a polotovary). Chladnička dokáže zmraziť až 4 kg za 24 hodín.

Mnohí chvália Slovenská výrobok pre jeho tichú prevádzku. Niektorí ľudia ho majú tak tichý, že fungovanie je definované len hmatovými pocitmi (mierne vibrácie na puzdre). Samozrejme, ak otvoríte dvierka, na displeji LED na hornom paneli sa okamžite zobrazí stav jednotky. Odporúčaný výrobok pre garsónky, kde nie je medzi kuchyňou a izbou priečka.

Výhody

 • skryté umiestnenie rukovätí;
 • robustné zásuvky;
 • označenie prevádzky;
 • dobré osvetlenie;
 • Vysoké hrebene bočných políc.

Nevýhody

 • Zásuvky mrazničky nie sú priehľadné – nevidíte, kde je čo uložené.

Stinol STS 185

Hodnotenie: 4.5

STINOL STS 185

Ide tiež o jednu z najväčších Slovenskách chladničiek s rozmermi 185x62x60 cm a vnútorným objemom 339 l. Je rozdelená na 235 a 104 litrov, čo poskytuje dostatok priestoru pre 3-4-člennú rodinu. Mraziaca kapacita je tu však len 2 kg/deň, takže výrobok je z hľadiska veľkosti nižší ako jeho náprotivky. Štyri police v chladiacom priestore sa dajú prestaviť do rôznych úrovní, takže do nich môžete vložiť veľký koláč, 10 kg melón alebo celú pečenú kačicu. Sklenené poličky sa dajú ľahko vybrať a ich rozmery sú vhodné pre väčšinu umývačiek riadu. Chladiaci výkon zabezpečuje jeden piestový kompresor s ročnou spotrebou 467 kW. Prebytočnú vlhkosť odstraňuje systém odmrazovania bez kvapkania, takže sa v priehradkách netvorí ľad. Bez elektrickej energie udrží Slovenská model chlad ešte 15 hodín.

Ruská priestranná chladnička sa vyznačuje dodatočnou antikoróznou úpravou kovu pred lakovaním. To poskytuje lepšiu ochranu proti vlhkosti v kryte. Výrobok odporúčame, ak sa plánuje inštalovať vedľa umývadla.

Výhody

 • Priestranná mraznička s objemom 104 litrov;
 • výklopné dvere;
 • Mnoho úrovní políc na zmenu usporiadania políc;
 • Kov plášťa je chránený proti korózii dodatočnou galvanickou úpravou.

Nevýhody

 • trieda energetickej účinnosti B;
 • Len 1 rok záruky;
 • Mraziaci výkon 2 kg/deň.

Saratov 209 (KShD 275/65)

Hodnotenie: 4.4

SARATOV 209 (KŠD 275/65)

Chladnička ruskej výroby má rozmery 163 x 60 x 60 cm a čistý objem 275 l. Dizajnéri sa rozhodli umiestniť mrazničku na dno. Na jednej strane je to praktické pre častý prístup do priestoru chladničky, ale na druhej strane to uľahčuje umiestnenie rukovätí vo výške kolien. V interiéri použili dizajnéri zaujímavú kombináciu tónovaných a bielych plastov, čo zlepšilo interiér. Dve zásuvky v mrazničke nie sú rovnaké, ale sú rozdelené na veľkú a malú, preto je vhodné do nich ukladať mrazené ovocie aj kuracie telá. Rovnako ako na ostatné modely poskytuje Slovenská výrobca 3-ročnú záruku. Nadšenci pre domácich majstrov si pochvaľujú, že výrobok používa nehorľavé chladivo R134. Odborníci si tiež všímajú spoľahlivé bieloruské kompresory, ktorými sú ruské zariadenia vybavené.

Chladničku sme určili ako najlepšiu podľa presnosti udržiavania teploty. „Dvojka“ udržiava v lete v priestore chladničky stabilnú teplotu +3 stupne. kompresor sa zapne približne na 10 minút a potom 25 minút odpočíva. Pri krátkych cykloch nie je medzi hornou a dolnou hranicou teploty nadmerný rozdiel (pri iných sa môže spustiť každých niekoľko hodín, ale hodnoty skáču od +2 do +10 stupňov).

Výhody

 • zaujímavá kombinácia bieleho a tónovaného plastu;
 • výklopné dvere;
 • usporiadanie mrazničky v spodnej časti;
 • kryt sa ľahko čistí;
 • 3 roky záruka.

Nevýhody

 • niektoré z nich majú po roku prasknuté tesnenie dverí;
 • Rukoväte sú umiestnené vo výške kolien;
 • žiarovka svieti viac do dverí ako do skrinky.

ozis Mir 244-1 W

Hodnotenie: 4.3

Pozis Mir 244-1 W

Ďalší Slovenská model s rozmermi 168x62x60 cm a objemom 290 l. Objem je rozdelený na 230 a 60 litrov, pričom mraznička sa nachádza na vrchu. Systém kvapkového a statického odmrazovania je implementovaný. Mraziaci výkon 3 kg/deň a ročná spotreba energie 317 kW (trieda A). Napriek pomerne malým rozmerom spotrebičov ich ruská spoločnosť dodáva so 4 policami pre chladiaci priestor (analógové spotrebiče majú zvyčajne 3 police). Vnútorný priestor si môžete usporiadať podľa svojich predstáv vďaka prídavným podperám na bočných stenách. Technika vydrží autonómne pracovať až 9 hodín bez svetla.

Z významných faktorov, ktoré sa zákazníkom páčia na výrobku v recenziách – kvalitné elektromechanické ovládanie, dobre tolerované kolísaním napätia. Elektronické „mozgy“ by už dávno prešli na ochranu, pretože by zastavili prácu kompresora alebo by vyhoreli. Tento model môže pracovať pri napätí približne 175 V alebo 255 V. Medzi malé radosti používateľov patrí košík na 10 vajec namiesto 6 alebo 8 ako v dovezených modeloch.

Výhody

 • police sa dajú výškovo nastaviť;
 • Bezpečnostné chladivo R600a;
 • Trieda energetickej účinnosti A;
 • Má režim supermrazenia.

Nevýhody

 • Mraziaci výkon 3 kg/deň.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: