10 najlepších značiek obuvi

*Výhercovia ceny Editor’s Choice. Výberové kritériá. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom kontaktujte predajcu.

Obuv je základom vášho šatníka. Rozmanitosť modelov vám umožní nosiť ich každý deň, na dovolenku, v demi sezóne aj v lete. Moderný trh umožňuje zákazníkom so všetkými finančnými prostriedkami vyzerať štýlovo a individuálne. Masové obchody ponúkajú široký sortiment kvalitnej a lacnej obuvi. Limitovaná edícia alebo jedinečná obuv je k dispozícii v butikoch značky.

Ktoré spoločnosti dnes plne uspokojujú dopyt zákazníkov, sledujú najnovšie módne trendy a venujú veľkú pozornosť kvalite a bezpečnosti svojich výrobkov? Naši odborníci vybrali 12 značiek obuvi v rôznych cenových kategóriách, ktoré sú absolútnymi lídrami vo svojich segmentoch.

Hodnotenie najlepších značiek obuvi

NomináciamiestoZnačkaHodnotenie
Najlepšie značky pánskej obuvi1BERLUTI5.0
2Edward Green4.9
3LLOYD4.8
4Baldinini4.7
5ECCO4.6
Najlepšie značky dámskej obuvi1Manolo Blahnik5.0
2Casadei4.9
3DolteGabbana4.8
4Hádajte4.7
5

AOLO CONTE

4.6

Najlepšie značky pánskej obuvi

BERLUTI

Hodnotenie: 5.0

BERLUTI

Francúzska značka obuvi, ktorú vytvoril Alessandro Berluti v Taliansku na konci 19. storočia, je na čele zoznamu. Luxusná obuv, ktorú nosia mnohí z najslávnejších mužov sveta. Kolekcie zahŕňajú klasické modely so strohým a jednoduchým dizajnom a moderné modely s neobvyklými vzormi. Exkluzívne páry sú zdobené rôznymi prvkami vrátane tetovania a piercingu. Hlavné rady sú vyrobené z teľacej kože, ktorá je ručne farbená a patinovaná.

Nubuk, semiš, aligátor, pštros, klokan a jašterica použité v limitovaných edíciách. Podrážky sú väčšinou z uzavretej kože, ale k dispozícii sú aj celogumové alebo profylaktické. Každá obuv je navrhnutá s ohľadom na pohodlie, odolnosť a funkčnosť. Všetky výrobné zariadenia sa nachádzajú v Taliansku. Odborná komisia nielen vyberá suroviny a príslušenstvo, ale aj testuje kvalitu každého páru.

Spoločnosť je verná svojim zásadám už viac ako 100 rokov. Originálna interpretácia klasiky a bezchybné technické prevedenie, ktorého výsledkom je jedinečná estetika a elegancia. Stolík Alessandro, navrhnutý v roku 1895, je stále aktuálny a dostupný v rôznych farbách a povrchových úpravách.

Edward Green

Hodnotenie: 4.9

Edward Green

Druhá je anglická značka, ktorá vyrába klasickú obuv pre slušných mužov. Obľúbenosť sa dá vysvetliť jednoducho. Elegantné siluety, ušľachtilé farby, luxusné materiály, trvanlivosť výrobkov – to sú hlavné zložky úspechu značky Edward Green. 130-ročná história vývoja priniesla bohaté skúsenosti s výrobou obuvi. Návrhy zohľadňujú anatomickú štruktúru chodidla s jeho mnohými variáciami. Pohodlné za každého počasia a na dlhé hodiny.

Suroviny sa nakupujú v renomovaných garbiarňach v Taliansku a Francúzsku. Zvršok z hladkej a zrnitej kože, semišu. Podrážky sa dovážajú z Nemecka. Výroba trvá 9 mesiacov. Podšívky z pravej kože sú vysoko priedušné. Topánka sa trikrát vyleští, aby na hotovej topánke zostala patina.

Sortiment obsahuje topánky v tradičnom anglickom štýle, ktoré sú ohodnotené maximálnym stupňom formálnosti, ako aj menej formálne topánky s rôznymi dekoratívnymi riešeniami. Keďže hlavné výrobné procesy sa vykonávajú ručne, na trhu je k dispozícii obmedzený počet obuvi. Každý kus je však aristokratická klasika s dokonalým spracovaním.

LLOYD

Hodnotenie: 4.8

LLOYD

Na treťom mieste sa umiestnila nemecká značka, ktorá bola zaregistrovaná v roku 1905. LLOYD začal podnikať oveľa skôr, v roku 1888. Topánky sa vyznačujú červeným pruhom na päte, ktorý sa stal symbolom dokonalosti a najvyššej kvality. Kolekcie ponúkajú klasickú obuv so strohým dizajnom bez akýchkoľvek značiek a menej formálnu obuv na každodenné nosenie s ozdobnými prvkami.

Vonkajšia strana je vyrobená z hovädzej, teľacej alebo jelenie kože s hladkým matným, lesklým lešteným alebo lakovaným povrchom s potlačou. Lisuje sa špeciálnym spôsobom, aby sa vylúčila deformácia a poškodenie v záhyboch. Podrážky sú elastické. Teľacia koža sa používa v obchodných modeloch. Niektoré majú preventívnu starostlivosť vyrábanú v továrni. Sortiment obsahuje obuv s podrážkou z odolného a inovatívneho materiálu Extra

 • Ght a guma.

  Výrobné závody sa nachádzajú nielen v Nemecku, ale aj v Španielsku, Portugalsku, Taliansku a Rumunsku, kde vyrábajú kolekcie v rôznych cenových segmentoch. Obuv tejto značky kombinuje tradičné aj módne vzory. Pre mnohých je dnes LLOYD o podceňovanom luxuse, ktorý niekoľkokrát zvyšuje cenu vzhľadu a robí ho individuálnym.

  Baldinini

  Hodnotenie: 4.7

  Baldinini

  Na štvrtom mieste sa umiestnila značka Baldinini, ktorá je medzi domácimi zákazníkmi obľúbená. Bola založená v roku 1910 a nosili ju prezidenti, slávni politici, podnikatelia a hollywoodske hviezdy. Dizajnéri vyvíjajú zaujímavé návrhy, ktoré sú v súlade s imidžom podnikateľa. Topánky sa vyznačujú nielen elegantným dizajnom, ale aj nositeľnosťou a praktickosťou.

  Vybrané teľacie a kravské kože sa používajú nielen na zvršok, ale aj na podšívku. Používajú sa hladké matné, zrnité, lakované, tkané a potlačené kože exotických zvierat. Podpisové vrúbkovanie na podrážke zaručuje dlhú životnosť. Osobitná pozornosť sa venuje modelovaniu. Štúdie spotrebiteľského dopytu. Hotové výrobky sa testujú na pevnosť a bezpečnosť.

  Manuálna práca je prítomná vo väčšine výrobných operácií. Exkluzívne kolekcie sa vyrábajú bez špeciálneho automatizovaného zariadenia. Preto sú všetky detaily starostlivo upravené a obuv má reprezentatívny vzhľad. Spoločnosť vyrába modely na rôzne príležitosti: na každodenné, formálne a slávnostné príležitosti s rôznym stupňom formálnosti.

  ECCO

  Hodnotenie: 4.6

  ECCO

  Piaty menovaný je dánska značka, dobre zastúpená na domácom trhu, s rôznymi cenovými kategóriami. Je to dané používaním prírodných a syntetických materiálov, umiestnením tovární nielen v Európe, ale aj v Číne. Prvé modely zišli z linky v roku 1970 a okamžite zaujali dánskych zákazníkov. Firma sa nakoniec dostala na svetový trh vďaka viacerým výhodám.

  Kreativita dizajnéra bola ocenená mnohými prestížnymi cenami. Starostlivé spracovanie koží vedie k odolnosti voči poškriabaniu, praskaniu, oderu. Vďaka tomu sa značková koža ECCO používa nielen v obuvníckom priemysle, ale aj v strojárstve a pri výrobe nábytku. Značka vlastní niekoľko patentov, ktoré maximálne zvyšujú komfort nosenia. Sortiment zahŕňa oxfordky, derby, brogues a mokasíny.

  Motto spoločnosti: „Obuv existuje pre nohy“ je v praxi plne opodstatnené. Má vysokú odolnosť proti opotrebovaniu v Slovenskách klimatických podmienkach. Obuv čo najviac odoláva rozmarom počasia. Vytvárajú normálnu mikroklímu na použitie v horúcom, daždivom alebo chladnom období. ECCO je jedným z mála koncernov, ktoré vlastnia kompletný výrobný reťazec.

  Najlepšie značky dámskej obuvi

  Manolo Blahnik

  Hodnotenie: 5.0

  Manolo Blahnik

  Prvé miesto patrí značke, ktorej úspech zabezpečil jej tvorca. Manolo Blahnik mal od útleho veku vášeň pre navrhovanie obuvi. Pôvodne však bola určená pre jeho domácich miláčikov. výrobky boli ozdobené tým, čo bolo po ruke. mušle, mince, kamienky a farebné sklo. Z talentovaného chlapca vyrástol svetoznámy návrhár, ktorý vyrába topánky pre mnohé známe ženy planéty.

  Manolo Blahnik je uznávaný ako najobľúbenejší návrhár obuvi. Za módou sa nehrnie, ale sám ju vytvára. Výrobky Manolo Blahnik sa vyznačujú kombináciou vysokého ihlového podpätku a pohodlného, stabilného podpätku. Prírodné materiály sú starostlivo vybrané. Topánky navrhol sám dizajnér. Kalibruje všetky detaily tak, aby sa ženská noha cítila pohodlne a aby boli všetky nedokonalosti skryté pred zrakom.

  Objem výroby je pomerne malý, pretože ide o ručnú výrobu. Preto je kúpa páru skutočnou udalosťou nielen pre bežných zákazníkov, ale aj pre tých, ktorí sú zvyknutí na luxus a bohatstvo. Jeho topánky nielenže dotvárajú celý vzhľad, ale sú aj jeho ozdobou. Nadčasové, mnohé ikonické, kultové modely, ktoré reprezentujú určitú éru svetovej módy.

  Casadei

  Hodnotenie: 4.9

  Casadei

  Druhá najobľúbenejšia značka vytvára obuv, ktorá okamžite upúta pozornosť nositeľa. To je to, čo tvorivý tím pod vedením syna zakladateľov značky Casadei. Cesare Casadei často hovoril, že topánky pre ženy sú ako auto pre mužov, preto ich musia obdivovať aj ostatní. Značka bola zaregistrovaná v roku 1958. Dnes je považovaný za jeden z najúspešnejších v krajine a je považovaný za symbol Talianska.

  Počas svojej histórie spoločnosť zaviedla mnoho inovácií. Ako prvá napríklad ponúkla ručnú výšivku ako ozdobu obuvi. Elegancia a rafinovanosť v každom modeli. V každom luku sa vždy stane klenotom. Podložky na vysoké podpätky sú navrhnuté tak, aby sa pohodlie neohrozilo ani pri niekoľkohodinovom používaní. Experimentovanie sa nekončí pri tvaroch. Vývoj najznámejšieho radu Blade trvá 3 roky. Výsledkom je pohodlná, pevná oceľová obuv na tenkom podpätku.

  Prestíž značky sa každým dňom zvyšuje. Topánky na najvyššom podpätku sú považované za najpohodlnejšie a môžu sa nosiť každý deň, nevyťahujú sa z krabice len na špeciálne príležitosti.

  DolteGabbana

  Hodnotenie: 4.8

  DolteGabbana

  Obľúbený taliansky módny dom si vydobyl svoje miesto na trhu. Obuv má dokonalý dizajn a prevedenie, ktoré sú navrhnuté tak, aby každý obraz bol luxusný a nezabudnuteľný. Každá nová kolekcia je iná a fanúšikovia značky sa už nevedia dočkať najnovších modelov DolteGabbana. Zároveň minuloročné topánky nestrácajú svoj význam a zostávajú módnou a štýlovou ženskou zbraňou na dobytie mužov.

  Rôzne materiály. Ide o prírodnú kožu, ktorá je upravená jedinečnými technológiami, semišom a textilom. Ako dekorácia sa používajú výšivky v kontrastných tónoch, lakované vložky, potlače a kamienky. Aj ten najmenší detail vám napovie, kto je značka. Osobitný prístup dizajnérov k podpätkom. Mnohé z nich sa považujú za umelecké diela. Všetky modely, od pracovných až po futuristické večerné šaty, majú pohodlný strih, takže môžete zabudnúť na nepohodlie počas dlhých hodín nosenia.

  Široká ponuka obuvi vám umožní experimentovať s mašľami a aj váš každodenný šatník môžu zdobiť nezvyčajné a originálne detaily v podobe módnych topánok od DolteGabbana. A ak ide o slávnostnú kolekciu, na recepciách nezostanete bez povšimnutia.

  Hádajte

  Hodnotenie: 4.7

  Hádajte

  Jednou z najlepších značiek obuvi je americká skupina, ktorá dokázala spojiť sexepíl a eleganciu, ženskosť a sofistikovanosť. Jej úspech je výsledkom spojenia niekoľkých obuvníckych škôl, keďže jej zakladatelia pochádzajú z Francúzska. Ponúka širokú škálu štýlov a vplyvov. Kreatívny tím navrhuje modely pre mladých, pričom nezabúda ani na staršie dámy. Všetky topánky sú nielen vizuálne príťažlivé, ale majú aj vysokú úroveň pohodlia a odolnosti.

  Kolekcie ponúkajú obuv na obchodné stretnutia s prísnym dress kódom. Základnými položkami línie sú však modely s luxusným dizajnom. Na vytvorenie jedinečného páru sa používajú rôzne riešenia: potlače hadej alebo krokodílej kože, výšivky, vzory, striekanie a práca s kamienkami. Široká škála farieb, ktorá vyhovie potrebám každého zákazníka. Špecialitou značky je kombinácia viacerých žiarivých farieb.

  Pri výrobe sa používa prírodná a syntetická koža, semiš. Nové modely obuvi zohľadňujú každú nuansu a detail. Drobné ženy alebo ženy s malou výškou určite nájdu to, čo hľadajú. Takmer všetky topánky sú vhodné na každodenné nosenie bez ohľadu na výšku podpätku.

  AOLO CONTE

  Hodnotenie: 4.6

  PAOLO CONTE

  Na piatom mieste sa umiestnila ruská značka, ktorá je v porovnaní s ostatnými nominovanými pomerne mladá. Bola založená v roku 2001. Produkty Image sú určené pre širokú vekovú kategóriu od 18 do 60 rokov. Kombinuje vysoký štýl so sexepílom a sofistikovanosťou. Každoročne sa vyrobí najmenej 14 kolekcií v niekoľkých štýloch: klasickom, ležérnom, večernom a kreatívnom. Zodpovedajú nielen módnym trendom, ale sú aj maximálne praktické a pohodlné na nosenie.

  Nové modely sú výsledkom spoločnej kreativity miestnych a talianskych dizajnérov. Podrobujú sa fyzikálno-mechanickým a toxikologickým testom. Spoločnosť používa prvotriedne suroviny. Ide o prírodnú hovädziu kožu, semiš, textil. Exotické kože z úhora a raje sa nachádzajú v limitovaných edíciách. Často sa navzájom kombinujú zdanlivo nezlučiteľné materiály.

  Povrchové úpravy sú rôznorodé. Sú to výšivky, perforácie, etnické ornamenty, potlače, kamienky, kožušiny, čipky, kovové detaily. Motto PAOLO CONTE: „Štýl bez kompromisov. Nápady úspešne premenené na skutočnosť. Odvážne experimenty vedú k zvýšeniu počtu verných zákazníkov v Rusku a v zahraničí.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: