10 najlepších mechanických klávesníc

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nemal by sa chápať ako odporúčanie na nákup. Pred nákupom je potrebné poradiť sa s odborníkom.

Mechanické klávesnice sú čoraz obľúbenejšie. V porovnaní s membránovými klávesnicami majú niekoľko výhod. Sú však aj výrazne drahšie. Preto sa výber takéhoto zariadenia stáva prirodzeným mučením. Ak sa mu chcete vyhnúť, pozrite si náš výber najlepších mechanických klávesníc. Náš výber sme zostavili na základe recenzií z priemyselných publikácií a recenzií zákazníkov.

Aký je rozdiel medzi mechanickou a membránovou klávesnicou?

Dlhé roky sme používali iba membránové klávesnice. Pripisuje sa to jednoduchosti ich výroby. Srdcom týchto zariadení je obrovská doska, na ktorej je membrána, ktorá sa na určitých miestach pretláča silou klávesu. Ľahká výroba ovplyvňuje náklady na takéto periférne zariadenia – môžete ľahko nájsť membránovú klávesnicu, ktorá sa predáva len za 300-400 Euro.

Mechanická klávesnica je ako písací stroj. Každý kľúč je iná časť, známa aj ako spínač. Každá z týchto súčiastok je pripájaná na dosku. Mechanické klávesnice majú preto celý rad pozitívnych aj negatívnych vlastností:

 1. Mnohé modely sa dajú opraviť – pri troche zručnosti je výmena klávesov pomerne jednoduchá;
 2. Majú zvýšenú hladinu hluku – niektoré modely sú v tomto ohľade takmer identické s písacími strojmi;
 3. Citlivá spätná väzba zvyšuje presnosť písania;
 4. Klávesnica Logitech G Pro s nastaviteľnou svetelnou diódou vám umožní pohodlné a jednoduché písanie;
 5. Tieto zariadenia môžu vydržať až desiatky miliónov stlačení klávesov;
 6. Mechanické modely umožňujú pohodlnejšie písanie a uľahčujú učenie;
 7. Zložitosť výrobku má vplyv na cenovku – mechanické klávesnice začínajú na 2000-3000 Euro, a to nebude najlepší model.

Upozorňujeme, že spínače Cherry sú najobľúbenejším typom klávesov na mechanických klávesniciach. Sú najspoľahlivejšie a ich odozvu si obľúbili aj hráči. Niektoré spoločnosti však používajú vlastný typ klávesnice, ako napríklad Logitech.

Rebríček najlepších mechanických klávesníc

NomináciaMiestoNázovCena
Najlepšie mechanické klávesnice1SteelSeries Apex 7 Red Switch Black USB13 990 €
2Logitech G G915 TKL Carbon16 789 €
3HyperX Alloy FPS Pro (Cherry MX Red)8 490 €
4HyperX Alloy Origins Core Black USB9 690 €
5Logitech G Pro10 679 €
6Bloody B820R (červené spínače)4 480 €
7Logitech G G413 Carbon USB5 990 €
8Redragon Devarajas4 369 €
9Bloody B875N3 490 €
10OK
 • CK 969G SHOTGUN Black USB
 • 2 199 €

  SteelSeries Apex 7 Red Switch Black USB

  Hodnotenie: 4.9

  SteelSeries Apex 7 Red Switch Black USB

  Charakteristickým znakom tejto klávesnice je minimálny počet zbytočných prvkov. K dispozícii máte 104 klávesov, dve prídavné tlačidlá a koliesko hlasitosti. A to je všetko! To však samozrejme neznamená, že im chýbajú ďalšie funkcie. Na jej vyvolanie sa používa niekoľko kláves F1-F12, ako je to napríklad v prenosných počítačoch. Môžete napríklad zmeniť režim podsvietenia.

  Ako vidíte, môžete očakávať nielen klávesnicu QWERTY, ale aj numerickú klávesnicu. Pokiaľ ide o vyššie uvedené podsvietenie, je vybavené zónovým nastavením. To znamená, že každé tlačidlo môže mať vlastnú farbu podsvietenia. Klávesnica môže byť zároveň orientovaná podľa prebiehajúcej hry alebo podľa želania používateľa.

  Rozhranie USB sa používa na pripojenie príslušenstva k počítaču. Dĺžka kábla 1,9 m je dostatočná. Žiadne vrkoče – pri tejto cene to vyzerá divne. Na konci kábla sa nachádzajú dva konektory. Samotné zariadenie má totiž aj port USB – môžete ho použiť napríklad na pripojenie USB flash disku. Neočakávajte však vysoké rýchlosti – konektor spĺňa štandard USB 2.0. Pokiaľ ide o materiály použité na výrobu krytu klávesnice, výrobca sa rozhodol pre plast a hliník. Zariadenie vyzerá a pôsobí draho, s tým sa nedá polemizovať. Má tiež odnímateľnú opierku na dlane, ktorá sa magneticky pripevní k základni ruky. Ďalšie podrobnosti o vzhľade a funkciách klávesnice si môžete prečítať v recenzii SteelSeries Apex 7 na Overclockers.

  Ako bolo uvedené vyššie, tento model má rôzne typy podsvietenia. Vyberajú sa v ponuke OSD, ktorá vyžaduje podržanie príslušného tlačidla na tri sekundy. Pripravte sa však na to, že bude v angličtine – preklad do veľkého a mocného jazyka nie je zabezpečený. Na rozdiel od rozhrania proprietárnej aplikácie, kde je k dispozícii ešte viac nastavení. Mali by ste si tiež všimnúť podporu nahrávania makier.

  Nevýhodou je, že ho musíte hľadať pod lupou. Najväčšou nevýhodou je pravdepodobne cena. Nie každý bude spokojný s relatívne lacným plastom, z ktorého sú vyrobené krytky kľúčov – výrobca mohol pokojne zvoliť drahší. Pokiaľ ide o nedostatok ďalších tlačidiel, nezaradíme ho do zoznamu nevýhod, pretože často len zaberajú miesto.

  Výhody

  • K dispozícii je nastavenie hlasitosti;
  • Používa sa podsvietenie RGB;
  • Má zabudovaný predlžovací kábel USB;
  • Optimálny pohyb kľúča;
  • Kábel má slušnú dĺžku;
  • K dispozícii je magnetická opierka zápästia;
  • Kryt je vyrobený z leteckého hliníka;
  • Prídavné tlačidlo má displej OLED.

  Nevýhody

  • Veľmi vysoké náklady;
  • Prial by som si, aby boli klávesy vyrobené z drahšieho plastu;
  • klávesnica má pomalý port USB.

  Logitech G G915 TKL Carbon

  Hodnotenie: 4.9

  Logitech G G915 TKL Carbon

  Tento model možno označiť za jedinečný, a preto stojí veľa peňazí. Na začiatok je to zriedkavý prípad, keď je mechanická klávesnica bezdrôtová. Nielen to, podporuje aj dva komunikačné štandardy! V prvom prípade sa pripojí k počítaču, ktorý musí mať port USB s príslušným prijímačom. Jeho doba odozvy je len 1 ms, čo je skvelé najmä pre hráčov. Druhým komunikačným štandardom je známy Bluetooth. Možno ju pripojiť k smartfónu, tabletu a väčšine inteligentných televízorov, takže Logitech G915 TKL je dokonalým spoločníkom. Prepínanie z jedného štandardu na druhý sa vykonáva stlačením jediného tlačidla.

  Má veľmi krátky zdvih kláves, menej ako 2,7 mm. Je potrebné poznamenať, že v rôznych krajinách sa používajú rôzne prepínače. V prípade Ruska sú podobné ako Cherry MX. Po stlačení sa ozve hlasné kliknutie. Niektorým ľuďom sa to nemusí páčiť, pretože používanie klávesnice môže zobudiť spiaceho človeka v blízkosti. Ale keď píšete, je to pozitívne – vždy viete, že je tam, keď ho stlačíte. Mimochodom, životnosť každého klávesu je 50 miliónov stlačení. Umožňuje aktiváciu silou 50 gramov. Viac informácií o pocitoch na tejto klávesnici si môžete prečítať v našej recenzii Logitech G915 TKL na portáli 4frag.

  Telo tohto modelu je vyrobené z kvalitného plastu s povrchovou úpravou z uhlíkových vlákien. K dispozícii je však aj drahšia verzia klávesnice s puzdrom z brúseného hliníka. Inak sa verzie nelíšia. Oba nemajú digitálnu jednotku a oba majú podsvietenie RGB. Je potešujúce, že kompaktná veľkosť príslušenstva nenútila výrobcu vzdať sa ďalších kľúčov. Zariadenie umožňuje rýchlo meniť úroveň podsvietenia a môžete tiež používať funkciu prehrávača hudby. Súčasťou je aj koliesko na nastavenie hlasitosti. Špeciálna aplikácia umožňuje priradiť určité funkcie viacerým klávesom F. Tento trik nemôžete vykonať s inými kľúčmi – je to najväčšie obmedzenie značkového softvéru. A pri nastavovaní podsvietenia môže byť mätúce.

  Hlavnou vlastnosťou myši Logitech G915 TKL je zabudovaná nabíjateľná batéria. Plné nabitie trvá približne 30-40 hodín v závislosti od typu a jasu podsvietenia, ktoré zapnete. Príslušenstvo používa na nabíjanie konektor micro-USB. Prečo taká drahá klávesnica nemá USB typu C, je záhadou.

  Výhody

  • Štandardná veľkosť väčšiny kľúčov;
  • Používa sa podrobné prispôsobiteľné podsvietenie RGB;
  • Veľmi krátke stlačenie klávesu;
  • K dispozícii sú ďalšie tlačidlá;
  • Minimálny čas odozvy;
  • Podsvietenie možno prepnúť na Bluetooth;
  • Dodáva sa s pomerne dlhým káblom;
  • Skromné rozmery a hmotnosť.

  Nevýhody

  • Používa konektor micro-USB;
  • Nie každému vyhovuje hlasné cvakanie spínačov;
  • Firmvér má niekoľko chýb.

  HyperX Alloy FPS Pro (Cherry MX Red)

  Hodnotenie: 4.8

  HyperX Alloy FPS Pro (Cherry MX Red)

  Je to jedna z najmenších klávesníc mechanického typu. Výrobcovi sa podarilo dosiahnuť takú skromnú veľkosť úplným odstránením ďalších tlačidiel. Niektorí ľudia môžu byť sklamaní. Iní ľudia by si vydýchli, pretože sa uvoľní miesto na stole s počítačom. Tvorcovia zariadenia HyperX Alloy FPS Pro do jeho dizajnu nezahrnuli ani číselnú podložku. Správne sa domnievajú, že hráči ho takmer nikdy nepoužívajú.

  Zariadenie s hmotnosťou 900 gramov obsahuje celkom 87 klávesov. Medzi nimi nájdete kláves Fn, ktorý je v týchto situáciách potrebný. Krytka kľúča je vyrobená z plastu ABS rovnako ako ostatné kľúče. Ako sa dá ľahko uhádnuť, jeho stlačenie spolu s tým alebo oným klávesom F vyvolá určitú funkciu. Môžete ho nastaviť pomocou proprietárneho softvéru. Napríklad Fn+F6 spôsobí prepnutie prehrávača hudby na predchádzajúcu skladbu.

  Pod krytmi kláves nájdete klávesy Cherry MX Red. Nemajú žiadne kliknutie ani spätný ráz. Nie je to najlepšia voľba na písanie, ale hráči si ju zamilujú. Len 2 mm vzdialenosť od spúšťania. Celkový počet kľúčov je presne dvakrát vyšší. Životnosť klávesnice sa udáva na 50 miliónov stlačení. Pokiaľ ide o podsvietenie, je monochromatické.

  Táto klávesnica je pripojená k počítaču prostredníctvom štandardného rozhrania USB. Priložený kábel má textilný oplet v červenej a čiernej farbe. Ku klávesnici je pripojený cez mini-USB. Možnosť odpojenia zaujme tých, ktorí plánujú vziať zariadenie niekam so sebou. Ak sa kábel poškodí, je možné ho ľahko vymeniť. Jeho dĺžka je 1,8 m. Prial by som si, aby výrobca priložil puzdro na prenášanie. Recenzenti modelu HyperX Alloy FPS Pro od spoločnosti 4frag ho zaradili medzi nevýhody.

  Klávesnica má pevnú konštrukciu. Ako bolo uvedené vyššie, všetky tlačidlá sú prakticky bezhlučné. S jednou výnimkou. „Medzerník má stabilizátory, ktoré majú malý problém: po chvíli majú tendenciu vŕzgať. Napísalo o ňom mnoho zákazníkov vrátane spoločnosti Efendi. Ale dokončil svoju recenziu na Yandex.Predajte ho takto: „Veľmi cool veci, o tom nemôžete pochybovať. Fantastický dizajn, veľmi dobrá konštrukcia. Pevne drží na stole vďaka gumovým vložkám na okrajoch na zadnej strane.“.

  Výhody

  • Klávesnica je takmer nehlučná;
  • Dodáva sa s dlhým káblom potiahnutým látkou;
  • Šnúru je možné odpojiť;
  • Plášť je vyrobený z kovu;
  • Klávesnica je kompaktná a ľahká;
  • Žiadne posúvanie po stole;
  • Tlačidlá sú podsvietené.

  Nevýhody

  • Bolo by dobré mať ďalšie kľúče;
  • Podsvietenie je len červené;
  • Nie najlepšie stabilizátory na „medzerníku“.

  HyperX Alloy Origins Core Black USB

  Hodnotenie: 4.7

  HyperX Alloy Origins Core Black USB

  Mnohé mechanické klávesnice nemajú numerický blok. Chýba aj v jadre HyperX Alloy Origins. Načo kupovať ďalšie prepínače, keď hráči bežne nepoužívajú číselný blok?? Tento model je určený špeciálne na herné účely. Dôkazom toho je podsvietenie RGB, ktoré žiari všetkými farbami dúhy. Je to tiež nevyhnutná pomôcka pre tých, ktorí musia písať veľké množstvo textu. Dôvodom je, že zdvih klávesov je len 1,8 mm. To znamená, že na napísanie každého písmena je potrebný veľmi krátky čas. Jediná vec, ktorá je mätúca, je nedostatok spätnej väzby. Je to spôsobené použitím prepínača HyperX Red.

  Tento model je ďalším prípadom klávesnice bez zbytočných prvkov. Extra tlačidlá, koliesko hlasitosti, nič z toho sa netýka jadra HyperX Alloy Origins. Preto je príslušenstvo také kompaktné a neváži viac ako 900 g. Nemyslite si však, že tento model ponúka len základné funkcie. Podobne ako mnohé mechanické náprotivky má tlačidlo Fn. Súčasné stlačenie F1-F12 spustí akciu. Napríklad predvolené nastavenie Fn+F7 pozastaví prehrávanie hudobnej skladby. Vo firmvéri je možné priradiť všetky funkcie. Môžete tiež zmeniť farbu podsvietenia. Na výber je samozrejme veľa možností – vrátane rôznych efektov.

  Rozloženie je blízke štandardnému. Mierne zmätený jednoposchodový Enter. K počítaču sa pripája pomocou 1,8 m kábla. A čo je dôležitejšie, je odnímateľný. Konektor klávesnice je moderný USB typu C. Podvozok vyrobený z leteckého hliníka sa nedá prekonať. Doslova vás to núti žasnúť. Nie je náhoda, že ho niekto menom Alexej nechal na Yandexe.Na trhovisku som preskúmal nasledujúce: „Klávesnica je úžasná. Veľmi príjemné na dotyk a údery klávesov. Ďakujeme HyperX za toto skvelé zariadenie.“.

  Tento model nemá žiadne skutočné nevýhody. Dokonca ani autori recenzie HyperX Alloyins Origins Core na Overclockers si nemohli na nič sťažovať. Jediné, čo vám pravdepodobne chýba, sú klávesy PBT. Dodávajú sa však len s oveľa drahšími modelmi.

  Výhody

  • Používa podsvietenie RGB;
  • Má odpojiteľný kábel;
  • Plášť je vyrobený z hliníka;
  • Zabudovaný konektor USB typu C;
  • Krátka cesta s kľúčom;
  • Chová sa takmer nehlučne;
  • Skromné rozmery a hmotnosť.

  Nevýhody

  • Softvér nie je obzvlášť funkčný;
  • Prial by som si mať viac tlačidiel.

  Logitech G Pro

  Hodnotenie: 4.6

  Logitech G Pro

  Ako viete, herné klávesnice Logitech série G obsahujú rôzne vychytávky. najmä slúchadlá a počítačové myši sú veľmi žiadané. Na pultoch nájdete aj klávesnicu Logitech G Pro. Ako ste pochopili, je to mechanické. Použité prepínače sú Romer-G. Nemôžete ich nazvať tichými – každé stlačenie vydá zreteľné kliknutie. Je to však nevyhnutnosť pre každého, kto má veľa práce s písaním. Pri tomto type klávesov sa prakticky vylučujú falošné stlačenia. Hráči hier ocenia nízku latenciu a krátky 3 mm zdvih kláves Logitech G Pro. To znamená, že pôsobenie na obrazovke trvá zlomky sekundy.

  Mnohé moderné klávesnice umožňujú odpojiť kábel. Je vyrobená na jednoduchšiu prepravu. Logitech G Pro má podobný dizajn. Treba poznamenať, že priložený kábel je pomerne dlhý. Je navrhnutý tak, aby bol flexibilný a odolný. Skrátka, nebudete potrebovať náhradu. Dokonca aj Logitech G Pro z porovnávacej stránky rtings to tvrdí.

  Väčšina mechanických klávesníc v podobnej cenovej kategórii trpí nedostatkom ďalších tlačidiel. Tento model medzi ne nepatrí. Nie je ich však veľa. Používateľ má k dispozícii celkom dve ďalšie tlačidlá. Prvý prepne zariadenie do herného režimu. Druhý sa používa na zmenu úrovne jasu podsvietenia. Mimochodom, je tu implementovaný pomocou technológie RGB. Preto je možné nastaviť pre každé tlačidlo v príslušnom programe inú farbu. Alebo na dosiahnutie jedného alebo druhého efektu. Alebo dokonca použite profil navrhnutý vývojármi vašej obľúbenej hry.

  Bohužiaľ, skutočným problémom zariadenia Logitech G Pro je softvér. Ak sa začnete vážne hrať s nastaveniami, rýchlo zistíte, že ide o nedomyslenú aplikáciu. Tento stav trvá už nejaký čas, takže je nepravdepodobné, že by sa v blízkej budúcnosti zmenil.

  Bloody B820R má ďalšiu závažnú chybu. Ak je podsvietenie vypnuté, znaky na tlačidlách nie sú viditeľné, okrem ďalších. Kedysi sa predávala aj verzia tejto klávesnice, na ktorej boli podsvietené len písmená latinky. Našťastie je teraz cyrilika jasne viditeľná.

  Výhody

  • Používa sa kábel obalený látkou;
  • Drôt je odpojiteľný;
  • Zavedené je štandardné rozloženie;
  • Optimálny zdvih klávesov;
  • K dispozícii sú dve ďalšie tlačidlá;
  • Nie príliš veľké rozmery alebo hmotnosť
  • Používa sa podsvietenie RGB.

  Nevýhody

  • Existujú kópie bez cyriliky;
  • Lesklý povrch sa ľahko zašpiní;
  • Klikateľné prepínače nebudú vyhovovať každému;
  • Nie najlepšia implementácia softvéru.

  Bloody B820R (červené spínače)

  Hodnotenie: 4.5

  Bloody B820R (červené spínače)

  Podobne ako mnohé iné mechanické klávesnice, aj táto umožňuje pohodlnejšie písanie. Ako inak by to mohlo byť, keď sa zariadenie môže pochváliť 3 mm zdvihom klávesov a slušnou hmatovou odozvou? Nemôžete ignorovať prítomnosť číselného bloku, ktorý výrobcovia začali odmietať v prospech kompaktnosti. To sa hodí, ak si klávesnicu kúpite na akúkoľvek prácu, ktorá zahŕňa zadávanie čísel. Je pozoruhodné, že ani v tomto prevedení nie je príslušenstvo obzvlášť veľké a ťažké. Nedostatok ďalších tlačidiel. Bohužiaľ, nastavenie hlasitosti a vyvolanie funkcií spôsobuje určité problémy – musíte stlačiť Fn a ďalšie tlačidlo.

  Pokiaľ ide o rozloženie, Bloody B820R sa nemá na čo sťažovať. Jediná vec, ktorú môžete výrobcovi vytknúť, je jednopodlažný Enter. Tlačidlo je však široké, takže si čoskoro zvyknete stláčať ho naslepo.

  Pripojenie k počítaču sa uskutočňuje pomocou tradičného kábla USB s textilným opletením. Dĺžka 1,9 m – to je všetko, čo potrebujeme. Kryt klávesnice je vyrobený z dvoch materiálov. Vrchná časť bola vytvorená z brúseného hliníka, zatiaľ čo boky a spodná časť sú plastové. Je zaujímavé, že je možné nájsť ďalšie klávesnice pre hráčov. Sú vyrobené zo silikónu a natreté na oranžovo. Odporúčame ich, ak hráte veľa online strieľačiek, pretože zostanú v perfektnom stave celé roky.

  Na kvalitu konštrukcie klávesnice nemáme žiadne pripomienky. Rovnako ako autori podrobnej recenzie Bloody B820R na ITC.ua. Jedinou sťažnosťou je implementácia podsvietenia RGB. Keďže tento model mal byť relatívne lacný, má závažné obmedzenie. K dispozícii je len šesť farebných variantov. Na nastavenie sa používa aplikácia KeyDominator2. Umožňuje tiež opätovné priradenie kľúčov. Na zozname funkcií je aj možnosť nahrávania makier.

  V skutočnosti existujú dve verzie zariadenia Bloody B820R, ktoré sa líšia použitými prepínačmi. Linear LK2 Red poteší hráčov a tých, ktorí budú pracovať na počítači vedľa spiaceho človeka – sú takmer úplne tiché. Ak však hľadáte hmatovú odozvu a počuteľné kliknutie, zvážte kúpu klávesnice so spínačmi LK2 Blue. Napriek tomu majú oba typy spínačov pred aktiváciou zdvih menší ako 1,8 mm. Požadovaná sila je 40 g. Všetky tieto funkcie vám umožňujú písať veľké množstvo textu v krátkom čase bez únavy.

  Zásluhy

  • Nie je veľmi drahé;
  • Dodáva sa s ďalšími hernými klávesovými skratkami;
  • Dlhá šnúra má textilný oplet;
  • Existujú verzie s rôznymi prepínačmi;
  • Dizajn je uvoľnený;
  • K dispozícii je kľúč Fn;
  • Nie je veľa kľúčových ciest.

  Nevýhody

  • Žiadne ďalšie tlačidlá;
  • Kábel nie je možné odpojiť;
  • Len šesť rôznych možností podsvietenia RGB;
  • Latinské písmo sa nedá nazvať intuitívnym;
  • Z kovu je vyrobená len časť krytu;
  • Klávesy majú výrazný ohyb v horizontálnej rovine.

  Logitech G G413 Carbon USB

  Skóre : 4.4

  Logitech G G413 Carbon USB

  Väčšina majiteľov počítačov pozná americkú spoločnosť Logitech. Vyrába vysokokvalitné periférne zariadenia vrátane tých, ktoré sú určené pre hráčov. Logitech G413 je herná klávesnica. Je vybavený káblom. Na pripojenie k počítaču sa tu používa bežné rozhranie USB. Nielenže prenáša signály z nastavených tlačidiel, ale ich aj napája – je podsvietený pomerne jasným podsvietením.

  Kryt klávesnice je vyrobený zo zliatiny hliníka a horčíka. Na zadnej strane sú špeciálne nožičky, ktoré umožňujú nastaviť výšku príslušenstva. Skutočnosť, že zariadenie sa na stole nešmýka ani počas tých najaktívnejších hier, nemožno ignorovať.

  Dĺžka kábla použitého v tejto klávesnici je 1,8 m. Žiadne sťažnosti na jeho spracovanie. To je dobré, pretože kábel nie je odpojiteľný – bez špeciálnych zručností ho nebudete môcť vymeniť.

  Napriek svojmu skromnému dizajnu je toto príslušenstvo pomerne ťažké. Stupnica pod ním bude ukazovať 1105 g. A nie sú tu žiadne ďalšie kľúče! Hmotnosť musela byť pridaná na číselnú klávesnicu, ktorej sa výrobca zbavil pri návrhu drahších klávesníc.

  Používa spínače Power-G. Zdvih klávesov je menší ako 3,2 mm, čo je obzvlášť príjemné pri písaní veľkého množstva textu. Je potrebné poznamenať, že použité prepínače patria do segmentu cenovo výhodných. Z tohto dôvodu sú nespoľahlivé. Dvojité kliknutie sa pravdepodobne objaví po chvíli. Potvrdzujú to mnohé recenzie. Preto vám odporúčame kúpiť si inú klávesnicu z tých, ktoré sú uvedené v tomto článku.

  Pokiaľ ide o prvé dojmy, môžete sa spoľahnúť na recenziu Logitech G G413 od Overclockers. Chválili ho za jeho dômyselné usporiadanie s dvojposchodovým klávesom Enter, integrovanú zásuvku USB pre ďalšie periférne zariadenia a vynikajúcu stabilizáciu všetkých dlhých klávesov. Jediné, čo ich mátalo, bolo podsvietenie. Je v červenej farbe, zatiaľ čo takmer všetci konkurenti už prešli na RGB.

  Výhody

  • K dispozícii je rozbočovač USB;
  • Jas podsvietenia je nastaviteľný;
  • Dlhý kábel je vysoko kvalitný;
  • Nie je to skvelý ťah klávesmi;
  • Plášť je vyrobený z kovu;
  • K dispozícii je nastavenie výšky;
  • Tlačidlá sú vyrobené z plastu ABS.

  Nedostatky

  • Nie sú tu žiadne ďalšie tlačidlá;
  • Používa sa jednofarebné podsvietenie;
  • Nespoľahlivé spínače sú zabudované;
  • Klávesnica sa ukázala ako pomerne ťažká.

  Redragon Devarajas

  Hodnotenie: 4.3

  Redragon Devarajas

  Značka Redragon bola dlho známa len obyvateľom ázijských krajín. Tu bola založená v roku 1996. Ale relatívne nedávno sa tento výrobca rozhodol vstúpiť na iné trhy. Mechanickú klávesnicu Redragon Devarajas teraz ľahko nájdete v predajniach na celom území Ruska. A toto je plne rusifikovaná kópia – na klávesoch je nielen latinka, ale aj naša obvyklá cyrilika.

  Tento model má relatívne nízke náklady, pričom v mnohých ohľadoch nezaostáva za oveľa známejšími konkurentmi. Napríklad používa kvalitné mechanické spínače OUTEMNU TEA. Ich životnosť – minimálne 50 miliónov výliskov. Klávesnica je tiež vybavená vynikajúcim podsvietením RGB. Dôležité je, že nezáří medzi kľúčmi, ako je to v prípade niektorých konkurentov. Vďaka tomu má príslušenstvo pekný vzhľad. Má tiež nožičky, vďaka ktorým sa dá klávesnica nakloniť. To môže byť užitočné, keď zariadenie používate dlhší čas – napríklad pri písaní veľkého množstva textu.

  Redragon Devarajas poskytuje celkom 104 kľúčov. Ak vezmete do úvahy prítomnosť digitálnej jednotky, je jasné, že príslušenstvo nedostalo ďalšie tlačidlá. Ich úlohu tu plnia klávesy F1-F12, ktoré sa majú používať spolu so stlačeným klávesom Fn. Prerozdelenie funkcií sa vykonáva v špeciálnej aplikácii, ktorú nie je ťažké zistiť.

  Na pripojenie klávesnice sa používa bežný kábel USB s dĺžkou 1,8 m. Zariadenie váži len 1,2 kg a jeho kryt je vyrobený z eloxovaného hliníka. Redragon Devarajas cestuje s nízkym počtom ľudí. Hráčov poteší, že spínače nevydávajú zbytočný hluk. Keď hráte alebo píšete, počujete len údery klávesov do hliníkového povrchu výrobku. A to len vtedy, ak stlačíte tlačidlá úplne nadol. To potvrdzuje aj recenzia Redragona Devarajasa na AnandTechu. Nie je divu, že Ruslan Vachabov zanechal spätnú väzbu na Yandex.Na Market som dostal túto spätnú väzbu: „Skvelá klávesnica, veľmi pohodlná. Moja prvá mechanická klávesnica, je ako z vesmíru. Používanie membrán je potom nepríjemné. Pohodlné na písanie a hranie hier.“. Zákazník si tiež všimol, že tento model je lacnejší ako konkurencia. Je celkom možné, že táto cenovka bola dosiahnutá len vďaka tomu, že sme sa vzdali oveľa drahších spínačov Cherry.

  Výhody

  • Klávesnica je takmer nehlučná;
  • Používa podsvietenie RGB;
  • Nie tak drahé;
  • Spínače s dlhou životnosťou;
  • Nekĺže na stole.

  Nevýhody

  • Klávesnica je trochu ťažšia;
  • Šnúra je pevná, ale nie je odpojiteľná;
  • Nie sú tu žiadne ďalšie tlačidlá;
  • Vstup je jednopodlažný.

  Bloody B875N

  Hodnotenie: 4.2

  Bloody B875N

  Jedna z najneobvyklejších klávesníc medzi mechanickými typmi. Skutočnosť, že má jedinečne navrhnutú opierku zápästia. Vzácne je aj to, že výrobca vybavil ľavú a pravú stranu klávesnice samostatnými pásikmi LED, ktoré svietia všetkými farbami dúhy. Vďaka tomu klávesnica vyzerá skvele na hernom stole s osvetlením RGB.

  Samotné tlačidlá môžu byť podsvietené rôznymi farbami. Presne ten efekt, ktorý chcete – môžete si ho vybrať v špeciálnej aplikácii. Kupujúcim sa tento dizajn páči. Svedčí o tom napríklad hodnotenie zákazníka v internetovom obchode DNS: „Z herných klávesníc je prvá z nich taká skvelá. Je príjemné hrať sa s textom a pracovať s ním. Osvetlenie je krásne a nebolí vás z neho oči. Úhľadná klávesnica. Je robustný. Väčšina zákazníkov však stále upozorňuje na skutočnosť, že na výber sú len dva efekty: dúhový a jednoduchý svietiaci. To je hlavná nevýhoda tohto modelu. Konkurenti umožňujú nastaviť každému tlačidlu inú farbu – nič také neexistuje.

  Optické spínače sú vyrobené tak, aby vydržali až 100 miliónov stlačení klávesov. Odozva modelu Bloody B875N je tiež nižšia ako 0,2 ms, čo ocenia najmä hráči. Pokiaľ ide o zdvih, je to obvyklé 3 mm – konkurenti v tomto cenovom segmente ponúkajú podobnú hodnotu. Neposkytujú však ochranu pred vodou. Neodporúčame to však skúšať. Dokonca aj výrobca hovorí, že špeciálny povlak chráni vnútro klávesnice pred vlhkým vzduchom – voda rozliata na klávesnicu môže napriek tomu poškodiť zariadenie.

  Z hľadiska rozloženia sa blíži k štandardnému rozloženiu. Jediným rozdielom je jednoposchodová budova Enter. Všetky široké kľúče sú tu doplnené zosilneným stabilizátorom. Jedným slovom, táto klávesnica nevydáva zbytočný hluk.

  Výhody

  • Je implementované podsvietenie RGB;
  • K dispozícii sú dve ďalšie tlačidlá;
  • Minimálny čas odozvy;
  • Má opierku zápästia;
  • Existuje určitá ochrana proti vlhkosti;
  • Dlhá životnosť kľúčového spínača;
  • Dlhý a kvalitný kábel.

  Nevýhody

  • Používa písmo, na ktoré si treba zvyknúť;
  • Len dva režimy podsvietenia;
  • Koliesko na ovládanie hlasitosti by bolo fajn;
  • Jednopodlažný Enter neuspokojí každého;
  • Šnúra nie je odpojiteľná.

  OK
 • CK 969G SHOTGUN Black USB
 • Hodnotenie: 4.1

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: