10 najlepších multifunkčných zariadení s CISS

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je nevyhnutná konzultácia s odborníkom.

Multifunkčné zariadenia s atramentovou tlačiarňou, skenerom a kopírkou v sebe spájajú minimálne tri funkcie – sú tak najinteligentnejšou a najvýhodnejšou voľbou pre vašu kanceláriu. Jediným problémom pri intenzívnom používaní je výmena spotrebného materiálu. Skutočnosť, že cena originálnej kazety je porovnateľná s cenou samotnej tlačiarne, už dávno nikoho neprekvapuje, ale problém zostáva.

Problém sa dá vyriešiť inštaláciou systému priebežného zásobovania atramentom, ktorý však často vyžaduje veľký zásah do tlačiarne, čo automaticky znamená stratu záruky. Preto má zmysel kupovať multifunkčné zariadenia so systémom CISS. Na trhu je veľa takýchto multifunkčných zariadení a spoločnosť Expertology pre vás pripravila zoznam 11 multifunkčných zariadení, ktoré naši odborníci považujú za najlepšie.

Ako si vybrať multifunkčné zariadenie so systémom CISS

Najskôr zvážme hlavné body, ktoré je potrebné zohľadniť pri výbere multifunkčného zariadenia s CISS. Pokiaľ ide o samotný CISS, jeho hlavnou úlohou je vo väčšine prípadov minimalizovať náklady na tlač. Najdôležitejšia je však stále funkčnosť multifunkčného zariadenia, kvalita tlače a ďalšie parametre a úloha CISS je stále dôležitá, ale druhoradá.

Funkčné moduly

Ako už bolo uvedené, multifunkčné zariadenia dokážu vykonávať minimálne tri funkcie, ktoré pred ich zavedením vykonávali samostatné zariadenia – skener, tlačiareň, kopírka. K tomuto minimu je možné v závislosti od predstavy vývojára pridať fax. Najlacnejšie modifikácie predpokladajú manuálne skenovanie a drahšie sú vybavené prídavnou jednotkou na automatické predkladanie originálov. Okrem toho môžu tieto jednotky skenovať/kopírovať originály aj v obojstrannom režime, ak to technológia umožňuje.

Typ atramentu a odtieňov

Dva najbežnejšie typy atramentu používané v atramentových tlačiarňach a multifunkčných zariadeniach sú pigmentové alebo vodorozpustné. Prvé sú lepšie takmer vo všetkom – bohatšie farebné podanie, „správnejší“ bod bez efektu rozťahovania (rozťahovania), obraz sa pri kontakte s vlhkosťou nerozptyľuje, nerozťahuje sa pri fixe a nefarbí fixu. Na druhej strane sú vodou riediteľné farby triviálne lacnejšie. Dizajnéri často robia kompromis a používajú vodou rozpustný farebný atrament a pigmentový čierny atrament.

Väčšina cenovo dostupných multifunkčných zariadení vytvára plnofarebné obrázky na základe štyroch farieb základného modelu CMYK – azúrová, purpurová, žltá, čierna. Modely, ktoré sú špeciálne navrhnuté na vytváranie bezchybných farebných obrázkov, môžu používať ďalšie odtiene – napríklad sivú, svetlo azúrovú, svetlo purpurovú.

Objem, a teda aj výťažnosť atramentu dodávaného s multifunkčnými zariadeniami sa môže líšiť. V niektorých prípadoch sa zariadenie môže dodávať s dvojitou sadou atramentu, ktorá vydrží mesiace alebo dokonca roky, a náš rebríček sa pozrie na takýto model.

Možnosti pripojenia a ďalšie funkcie

Moderné tlačiarne sa môžu pripojiť k počítaču cez rôzne rozhrania – USB, káblové a bezdrôtové, všetko závisí od konkrétneho technického návrhu. V stredne veľkej a veľkej kancelárii je tento bod veľmi dôležitý a je potrebné venovať pozornosť typom pripojení.

Niektoré modely môžu byť vybavené užitočnými doplnkovými funkciami, ktoré vám výrazne uľahčia život: možnosť tlačiť priamo z USB kľúča bez potreby pripojenia k počítaču; tlač na optické disky; tlač bez okrajov; obojstranný režim (obojstranná tlač)

Formát tlače a skenovania

Zdá sa, že tu je všetko jasné – formáty A4 a A3 nemožno v žiadnom prípade zamieňať. Pre istotu však treba upozorniť, že maximálny formát tlače A3 multifunkčného zariadenia nemusí vždy automaticky znamenať možnosť skenovania originálov rovnakej veľkosti. Existujú niektoré lacné modely, pri ktorých sa maximálne formáty skenera a tlačiarne nezhodujú. Keď ste našli skvelú multifunkčnú tlačiareň za mimoriadne priaznivú cenu, pozorne sa pozrite na kľúčové parametre.

Rebríček najlepších multifunkčných zariadení s CISS

Teraz sa dostávame priamo k hodnoteniu najlepších multifunkčných zariadení so systémom CISS. Naši odborníci vybrali zo širokej ponuky trhu 11 modelov, z ktorých polovicu vyrába spoločnosť Epson, ktorá je v povedomí masových spotrebiteľov svetoznáma najmä s tlačiarňami a súvisiacimi produktmi. Všetkých 11 modelov je atramentových, líšia sa len technológiou – piezoelektrickou alebo tepelnou. Všetky výtlačky okrem M205 sú farebné. Všetky zariadenia majú veľkosť A4 a iba najdrahšie zariadenie L1455 má veľkosť A3.

NomináciaMiestoNázovCena
Rebríček najlepších multifunkčných zariadení s CISS1Epson EcoTank L6550, čierna68 700 €
2Epson L7180, čierna55 308 €
3Epson L619035 640 €
4Epson L617034 499 €
5Epson L850, čierna30 299 €
6Epson L4160, čierna23 230 €
7Bezdrôtová atramentová nádržka HP 41516 490 €
8Nádrž HP Smart Tank 515, čierna13 990 €
9Atramentová nádržka HP 31510 590 €
10Canon PIXMA G2411, čierna12 390 €

Epson EcoTank L6550, čierna

Hodnotenie: 4.9

Epson EcoTank L6550, čierna

Recenziu otvára pomerne drahý model z radu EcoTank od spoločnosti Epson. Toto multifunkčné zariadenie formátu A4 je určené na kancelársku prácu a má vhodné vlastnosti. Do polovice roka 2021 bude v Rusku k dispozícii za viac ako 60 000 Euro. Euro. Niektorí online predajcovia sa držia na neodporúčanej cene viac ako 70k. Euro, preto si nevyberajte len prvého online predajcu, na ktorého narazíte.

Oficiálne je toto multifunkčné zariadenie označované ako „pre malé kancelárie“. Z hľadiska schopností je však zariadenie celkom schopné zvládnuť aj väčšie pracovné zaťaženie. Predovšetkým ponúka rýchlosť tlače 32 strán za minútu v čiernobielom režime a 22 strán za minútu v plnofarebnom režime. Ďalej uvedená rýchlosť tlače je pre režim strednej kvality. Pri najvyššom rozlíšení (tu 4800×2400 dpi) bude rýchlosť nižšia. K dispozícii je funkcia tlače fotografií a automatický obojstranný režim.

Plnofarebná tlač je založená na štandardnej schéme CMYK so základnými farbami azúrovou, purpurovou, žltou a čiernou. Takmer všetky multifunkčné zariadenia v tomto preskúmaní používajú túto schému.

Skenovací motor v tomto modeli je skenovacie lôžko s dotykovým senzorom (CIS). Nie je to najbezchybnejšie riešenie, pretože si vyžaduje veľmi tesný kontakt medzi obrazom a snímačom. Napríklad skenovanie hrubých kníh bude problematické kvôli rozmazaniu stredu rozkladu. Ale to nie je nevýhoda, len vlastnosť.

Možnosti pripojenia sú dobré. K tlačiarni sa môžete pripojiť napríklad cez USB alebo Ethernet káblom cez štandardný konektor RJ-45 alebo bezdrôtovo cez Wi-Fi pomocou funkcie Wi-Fi Direct. Podporované funkcie iPrint (ekvivalent bezdrôtovej tlače AirPrint od spoločnosti Epson), E-mail Print, Epson Connect, Wi-Fi Direct.

Pred nákupom stojí za to starostlivo premýšľať o umiestnení stroja, pretože aj keď nie je rekordne veľký, ale stále dosť objemný – 425x350x500 mm a váži až 17.5K. Ovládanie je pomerne jednoduché, pričom najvýraznejšou vlastnosťou je veľký farebný LCD displej s uhlopriečkou 10″.

Väčšina používateľov si tento model pochvaľuje pre jeho predvídateľne vysokú a stabilnú kvalitu tlače a slušnú rýchlosť. Kritické pripomienky sa týkajú najmä chýbajúcej podpory jazyka PostScript, ktorá by bola v takomto pomerne lacnom modeli celkom vhodná.

Výhody

 • Vysoká rýchlosť tlače;
 • automatický obojstranný režim (obojstranná tlač);
 • funkcia tlače fotografií;
 • funkcia faxu;
 • Tlač bez počítača;
 • Bezdrôtové pripojenie Wi-Fi a Ethernet;
 • Pohodlné ovládanie s veľkým farebným LCD displejom na paneli.

Nevýhody

 • žiadna podpora jazyka PostScript.

Epson L7180, čierna

Hodnotenie: 4.8

Epson L7180, čierna

Recenzia pokračuje trochu nejednoznačným modelom, ktorý však objektívne patrí k najlepším v tomto segmente, preto ho naši recenzenti odporučili zaradiť do recenzie. Nejasnosti sa netýkajú technických vlastností, ale marketingovej politiky spoločnosti Epson – o nej vám stručne povieme nižšie.

L7180 je multifunkčné zariadenie s väčším dôrazom na tlač fotografií. Samozrejme, že bežné kancelárske použitie na tlač, skenovanie a kopírovanie najrôznejších dokumentov nie je obmedzené.

Jednou z najdôležitejších vlastností tejto multifunkčnej tlačiarne je jej maximálny formát A3. Na tomto pozadí sa pomerne vysoká cena nezdá byť taká vysoká, najmä preto, že zariadenie je aj pomerne kompaktné – 526x168x415 mm a váži približne 10 kg pri inštalácii na stôl. MFP sa vyznačuje aj štýlovým a efektívnym harmonickým minimalistickým dizajnom.

Druhým pozoruhodným bodom je vysoké rozlíšenie tlače 5760 × 1440 dpi. Rýchlosť sa v porovnaní s predchádzajúcim modelom neznížila – až 28 strán A4 za minútu čiernobielo a farebne.

Tu uvedená sada rozhraní je plne postačujúca na použitie multifunkčných zariadení v kancelárskom prostredí. K dispozícii je štandardné priame pripojenie cez USB 2.0, ako aj port Ethernet (RJ-45) a bezdrôtový modul Wi-Fi. Podporované službou AirPrint, so slotom na pamäťovú kartu s priamou tlačou a vlastným používateľsky prívetivým webovým rozhraním.

Používatelia hodnotia túto multifunkčnú tlačiareň väčšinou pozitívne a poukazujú na vysokú kvalitu tlače dokumentov a fotografií, dlhú životnosť kaziet CISS, bezdrôtové pripojenie a používateľsky prívetivé ovládanie.

Pri všetkých výhodách tohto modelu má však kvôli marketingovej politike výrobcu nepríjemný vedľajší účinok. Takže napriek tomu, že ide o multifunkčné zariadenie s CISS, a zdá sa, že nemusíte míňať peniaze na spravidla drahé kazety, umelé obmedzenie je stále. Zásobník na použitý atrament (tzv. „pampersky“). Táto kapacita je vyčipovaná a nedá sa obnoviť. Nový stojí od 1500 do 2000 Euro. Aby ste toto obmedzenie obišli, potrebujete kvalifikovaného technika.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Market so statusom „Level 7 Gadget Inspector“: „Normálne multifunkčné zariadenie a ešte viac ako to. Už tri mesiace čakám, kým sa mi minie atrament. Denne tlačí fotografie, text, prezentácie. Očakávania boli splnené. Plní svoje úlohy na sto percent.“.

Výhody

 • Formát A3;
 • pomerne malá veľkosť vo veľkom formáte;
 • pomerne vysoká rýchlosť tlače;
 • Pripojenie Ethernet (RJ-45);
 • Pripojenie Wi-Fi;
 • Podpora AirPrint;
 • dlhá životnosť kazety;
 • Dve čierne kazety, jedna s pigmentovým atramentom;
 • Elegantný a výrazný dizajn.

Nevýhody

 • žiadne významné.

Epson L6190

Hodnotenie: 4.7

Epson L6190

Pokračuje rebríček druhého zaujímavého modelu s CISS z prezentovanej pätice Epson. Táto multifunkčná tlačiareň sa od predchádzajúceho modelu líši „o polovicu“ hneď v dvoch aspektoch – formátom a cenou. O polovicu lacnejší model, predovšetkým vďaka menšiemu formátu.

Tento model, rovnako ako predchádzajúci, je vytvorený pre umiestnenie na stôl, tým viac, že tu je úplne povolené rozmery – 375x231x347 mm a hmotnosť – 6.8 kg. Pri prevádzke je napájaný zo siete a spotrebuje polovicu energie v porovnaní s vyššie uvedeným 12W modelom. MFP má kompaktný displej s veľkosťou 2.4 palce. Samostatná vyberateľná odpadová nádržka na atrament.

Piezoelektrický tlačový motor vytvára obrázky na základe 4 základných farieb. V režime tlačiarne je maximálne rozlíšenie 4800×1200 dpi. Automatický obojstranný režim a samostatný režim tlače fotografií. Rozloženie maximálnej rýchlosti je takmer rovnaké ako v predchádzajúcom modeli, 33 kópií za cyklus. za minútu pre čiernobiele a 20 pre farebné. Farebná fotografia 10×15 cm sa vytlačí za 69 sekúnd. Môže tlačiť bez okrajov.

V režime skenera (typ skenera je rovnaký ako pri vyššie uvedenom modeli) číta originál A4 s maximálnym rozlíšením 1200×2400 dpi. Hĺbka vnímania farieb – 24 bitov, stupnica sivej – 256 odtieňov. K dispozícii je zariadenie na automatické podávanie vrátane obojstranného, kapacita 30 listov.

Režim kopírky má rovnaké maximálne rozlíšenie ako skener – 1200×2400 dpi. Vytlačí až 99 kópií v jednom cykle. Možnosť zväčšenia alebo zmenšenia štvornásobne.

Funkcie a možnosti zabudovaného faxu sú nasledovné: pamäť – 180 strán; limit rozlíšenia – 200×200 dpi; plnofarebný; softvér PC Fax.

Prípustná hmotnosť papiera presne zodpovedá hmotnosti vyššie uvedeného modelu, 64 až 256 gramov na meter. Kapacita automatického podávača je 250 hárkov, výstupný slot je na 30 hárkov.

Kapacita farebných atramentových nádržiek v systéme CISS zodpovedá bežným 7.5,000. kópií a 6k. Stránky sú čierne (pigmentový atrament). Minimálny objem kvapky – 3.3 vrstvy.

Možnosti pripojenia – USB, Wi-Fi, miestna sieť. Podporuje pamäťové karty, priamu tlač, AirPrint. Sada ovládačov obsahuje podporu pre operačné systémy iOS, Mac OS, Android a najnovšiu generáciu Windows. Webové rozhranie. Žiadna podpora jazyka PostScript.

Výhody

 • Lacný originálny atrament;
 • rýchlosť tlače;
 • Dostatočne kompaktné rozmery;
 • minimálny hluk.

Nevýhody

 • Málo sťažností používateľov na správne fungovanie zásobníkov.

Epson L6170

Hodnotenie: 4.7

Epson L6170

Pozrime sa teraz na multifunkčné zariadenie od spoločnosti Epson, ktoré je prakticky dvojčaťom predchádzajúceho modelu, nebyť niekoľkých rozdielov. Tie sú opísané ako prvé.

Jediným výrazným rozdielom je odstránenie funkcie faxu. Vďaka tomuto jedinému rozdielu sa však cena zariadenia výrazne znížila. Vzhľadom na to, ako rýchlo sa klasické faxy s prenosom dát cez telefónnu sieť prestávajú používať, nemožno absenciu tejto funkcie v zariadení považovať za nevýhodu.

Ďalšie rozdiely majú už „minimalistický“ charakter: kapacita automatického podávania je určená na 150 listov (oproti 250 litrom vo vyššie opísanej multifunkčnej tlačiarni); menej funkčný ovládací panel; skromnejší dizajn.

Dokonca aj rozmery a hmotnosť tohto modelu sú úplne rovnaké ako u jeho predchodcu a to isté platí aj pre technológiu tlače, rozlíšenie v rôznych režimoch, produktivitu a ďalšie.

Niekoľko bodov, ktoré stoja za zmienku a ktoré sa týkajú modelov L6170 aj L6190. Po prvé, je to jednoduché, ale elegantné riešenie problému chybného doplnenia nesprávneho atramentu. Špecialisti spoločnosti Epson vyriešili problém tak, že každá kazeta má individuálny tvar výtoku, ktorý zodpovedá iba „správnemu“ zásobníku vo vozíku na princípe kľúča so zámkom.

Druhý dôležitý bod – MFP sa dodáva s dvojitou sadou spotrebného materiálu. Podľa konvencie výpočtu, založenej na priemernej intenzite používania multifunkčného zariadenia 300 kópií mesačne, by štandardná dodávaná súprava atramentu mala vystačiť na tri roky prevádzky bez nákupu nového atramentu (11.2k. Farebné obrázky A4 a 14k. čierna a biela).

Čierny pigmentový atrament zasychá okamžite a „drží“ ako toner pri laserovej tlači, t. j. pri kontakte s vodou „nepláva“ a nerozmazáva sa pri zvýrazňovaní textu fixkou.

Výhody

 • rovnaké funkcie ako drahší model s výnimkou faxu;
 • dvojitá sada spotrebného materiálu v súprave;
 • rýchlosť a bezproblémová inštalácia;
 • vymazať nastavenia;
 • kvalita a rýchlosť tlače.

Nevýhody

 • neboli zistené žiadne jasné nevýhody.

Epson L850, čierna

Hodnotenie: 4.7

Epson L850, čierna

Ďalšie zaujímavé fotocentrum Epson strednej triedy, ktoré bude v Rusku k dispozícii v polovici roka 2021 za niečo vyše 30 tisíc eur. Euro. Vzhľadom na určité obmedzenia výrobca zaviedol do tohto modelu niektoré vylepšenia, ktoré sú pre mnohých používateľov dôležitejšie ako funkcie, ktoré boli odstránené.

Najprv o obmedzeniach. V tomto prípade sa zaoberáme výhradne káblovou multifunkčnou tlačiarňou, ktorá sa pripája len cez USB. Nie je prítomný port Ethernet (RJ-45) ani modul Wi-Fi. To výrazne obmedzuje použiteľnosť zariadenia v kancelárskom prostredí, ale pre malé kancelárie a domáce použitie môže toto jediné pripojenie stačiť.

Teraz o výhodách a tých je v prípade Epson L850 veľa. Po prvé, jeho rozlíšenie je 5760×1440 dpi, čo je na model strednej cenovej kategórie celkom dobré. Po druhé, farba – k štandardnej sade štyroch kaziet CMYK sa pridávajú ďalšie dve – svetlomodrá a svetlomodrá. To prináša výraznú výhodu z hľadiska kvality farieb pri tlači fotografií. Životnosť kazety nie je rekordná, ale prijateľná – 1800 strán, a keďže hovoríme o CISS, nezáleží na tom.

Rýchlosť tlače tohto modelu je jednou z najrýchlejších v tejto triede a dokonca aj v prémiovej triede – až 37 strán za minútu čiernobielo aj farebne. Farebná fotografia 10×15 cm sa vytlačí za 12 sekúnd. Veľkou výhodou pre kvalitu tlače fotografií je dostupnosť dvoch ďalších kaziet, svetlomodrej a svetlomagentnej.

Ako už bolo spomenuté, existuje len jeden spôsob pripojenia, ale je tu široká podpora rôznych typov externých pamätí: SD, Compact Flash a Memory Stick vo variantoch Pro, Duo a Pro Duo.

Záruka na tento model od výrobcu je flexibilná – buď 12 mesiacov, alebo 3 000 výtlačkov, podľa toho, ktorý stav nastane skôr.

Používatelia si všeobecne pochvaľujú kvalitu tlače, ktorú táto multifunkčná tlačiareň poskytuje, jej rýchlosť, spoľahlivosť a spoľahlivosť. Veľa sťažností na jediný spôsob pripojenia cez USB a chýbajúce bezdrôtové rozhranie. Niektorým používateľom chýba aj automatická obojstranná tlač.

Z používateľskej recenzie spoločnosti Yandex.Trh so stavom „Level 5 IoT“: „Môžete skenovať zo samotnej multifunkčnej tlačiarne bez toho, aby ste museli otvoriť skenovací program v počítači. Fotografie sa tlačia v pohode a ostro. Nízka hlučnosť skenera a rýchlosť v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi“.

Výhody

 • vysoké rozlíšenie;
 • vysokokvalitná fototlač;
 • Šesť tonerových kaziet s dvoma ďalšími farbami;
 • Dve farby navyše (len 6 kaziet);
 • Podpora širokej škály formátov pamäťových kariet;
 • Multifunkčný a používateľsky prívetivý ovládací panel;
 • LCD displej.

Nevýhody

 • Len pripojenie USB.

Epson L4160, čierna

Hodnotenie: 4.6

Epson L4160, čierna

Zvážte ďalší model multifunkčného zariadenia od spoločnosti EPSON, ktorý sa už cenovo blíži k rozpočtovej kategórii. V polovici roka 2021 si v Rusku môžete kúpiť stroj za niečo vyše 20 000 eur. Euro.

V kombinácii funkcií možno L4160 s istotou považovať za jednu z najlepších kombinácií ceny, funkcií a kvality. Vyznačuje sa vysokým rozlíšením 5760 × 1440 dpi, tlačou fotografií, pomerne vysokou rýchlosťou čiernobielej tlače (až 33 strán za minútu). Veľkou výhodou je automatický duplexný režim.

Pokiaľ ide o plnofarebnú tlač, tá je už pomalšia – do 15 str. Výtlačky fotografií sú obzvlášť pomalé, jeden výtlačok formátu 10×15 cm sa vytlačí za 69 sekúnd. Kvalita výsledných fotografií je dobrá, ale stále by ste si mali byť vedomí, že v tomto ohľade je MFP horšie ako modely trikrát drahšie, a to je prirodzené. Všimnite si, že kvalita nie je v žiadnom prípade zlá, dokonca aj čierny atrament je tu pigmentovaný, a je to len otázka každej triedy, ktorá má svoj vlastný strop schopností.

Možností pripojenia zariadenia k počítaču nie je veľa, iba USB a Wi-Fi, ale samotný fakt bezdrôtového pripojenia zvyšuje výhody tohto modelu. K dispozícii je aj podpora AirPrint, takže môžete tlačiť priamo z iPhonu a iPadu. Potešila aj rozsiahla podpora pamäťových kariet rôznych formátov. Môžete tlačiť priamo z karty aj bez počítača. Ovládanie frontu je veľmi pohodlné – ovládací panel je vybavený miniatúrnym, ale informatívnym farebným LCD displejom. Má vlastné zabudované a celkom praktické webové rozhranie.

Skenovacia jednotka tejto multifunkčnej tlačiarne má rozlíšenie 1200 x 2400 dpi, rozpoznáva farebné odtiene s 24-bitovou bitovou hĺbkou. V režime kopírky je rozlíšenie menšie – 1440×720 dpi v čiernobielom režime a v plnofarebnom režime.

Vo svojich recenziách na najväčších internetových trhoch v Ruskej federácii používatelia chvália to, čo sme začali opisom modelu – kombináciu ceny, kvality a funkčnosti. Upozorňujeme, že najlepšiu kvalitu fotografií možno dosiahnuť len pri použití kvalitného, najlepšie originálneho fotografického papiera.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trhovisko so statusom „IT špecialista 4. úrovne“: „Dobrá tlačiareň, bez reklamácií, obojstranná tlač, farebná, skener, tlačiareň, funguje z akéhokoľvek zariadenia cez wi-fi“.

Výhody

 • Vysoké rozlíšenie a kvalita tlače;
 • tlač fotografií;
 • vysoká výťažnosť kaziet;
 • Wi-Fi;
 • Podpora AirPrint;
 • automatický režim obojstrannej tlače;
 • Podporuje pamäťové karty rôznych formátov;
 • Relatívne kompaktný a ľahký.

Nevýhody

 • Pozoruhodné percento pripomienok používateľov o potrebe častého čistenia trysky.

Bezdrôtová atramentová nádržka HP 415

Hodnotenie: 4.5

Bezdrôtová atramentová nádržka HP 415

Teraz zvážte, že prvý model v našom rebríčku MFP nie je japonská značka, ale americká – HP. Názov radu Ink Tank Wireless jednoznačne poukazuje na hlavné výhody zariadenia – prítomnosť CISS a bezdrôtové pripojenie. Cena tohto modelu je porovnateľná s predchádzajúcim modelom.

Fyzická veľkosť krytu je 525x158x310 mm; hmotnosť mimo obalu je 4.67 kg. Spotreba energie – 10 a 2.1W prevádzka a pohotovostný režim. Používa sa technológia farebnej termálnej atramentovej tlače so štyrmi základnými farebnými odtieňmi. Predpokladaná produktivita sa odhaduje na približne tisíc obrázkov mesačne, čo tento model podmienečne zaraďuje do kategórie multifunkčných zariadení pre individuálne aplikácie, väčšinou na domáce použitie.

Zásoba každého farebného atramentu je určená na 8 tisíc výtlačkov formátu A4, čierneho na 5 tisíc. Farebný atrament v tomto modeli je rozpustný vo vode, zatiaľ čo čierny atrament je pigmentový.

V „úlohe“ tlačiarne zariadenie vytvára obrázky s rozlíšením až 4800×1200 dpi vo farbe alebo až 1200×1200 dpi v čb/šm, vrátane bezokrajovej tlače a tlače na fotografický papier. Rýchlosť tlače (maximálna): 19 kópií A4 za minútu čiernobielo alebo 15 kópií farebne. Prvý výtlačok v cykle vychádza po 14 s pri monochromatickom a 18 s pri farebnom.

Zariadenie dokáže skenovať s rozlíšením 1200 × 1200 detailov a 24-bitovým rozsahom rozpoznávania tónov (alebo 256 odtieňov sivej). V režime kopírovania maximálna technická kvalita výtlačkov nepresiahne 600 × 300. Možnosť štvornásobného zväčšenia. Až 9 kópií na jeden kopírovací cyklus.

Zásuvka na podávanie papiera pre maximálnu (odporúčanú) kapacitu 60 listov, výstup 25 listov. Vhodné pre papier s automatickým podávaním s maximálnou gramážou 300 gramov na štvorcový palec. metre.

Zariadenie je vybavené pomerne výkonným, na túto triedu zariadení, procesorom s frekvenciou 360 MHz. Multifunkčné zariadenie možno pripojiť k PC cez rozhranie USB 2.0, ako aj cez Wi-Fi. Oficiálne ovládače sú vydané pre systémy Windows, Mac OS, iOS, Android.

Výhody

 • relatívne výkonný procesor;
 • pigmentovaný čierny atrament;
 • Vysoká životnosť atramentu;
 • bezdrôtové pripojenie.

Nevýhody

 • Nízke rozlíšenie režimu kopírky.

HP Smart Tank 515, čierna

Hodnotenie: 4.5

HP Smart Tank 515, čierna

Ďalším v našom prehľade je cenovo výhodná multifunkčná tlačiareň americkej spoločnosti Hewlett-Packard. V polovici roka 2021 stojí zariadenie v Ruskej federácii približne 12 000 eur. Zariadenie má pomerne výkonný procesor s frekvenciou 360 MHz a za túto cenu ponúka prekvapivo dobrú funkčnosť.

Rozlíšenie tlače je nižšie ako pri drahších modeloch, ale pre väčšinu požiadaviek používateľov je viac než dostatočné – až 4800 × 1200 dpi pre plnofarebnú tlač a 1200 × 1200 dpi pre čiernobielu tlač. Plnofarebný model založený na CMYK, ktorý používa štyri kazety.

Čo sa týka rýchlosti tlače, nie je to práve rekordér, ale v tejto cenovej kategórii je úplne adekvátna. V režime návrhu – až 22 strán za minútu čiernobielo a 14 strán farebne. K dispozícii je režim tlače fotografií. Pomalá rýchlosť, jedna fotografia 10×15 cm za 76 sekúnd, ale stále poskytuje dobrú kvalitu.

Veľkou výhodou tohto modelu je životnosť kazety. Je to až 8k. Kapacita strán pre farebné kazety a až 12k. strán pre čiernu kazetu. A skutočným príjemným prekvapením je balenie. Súčasťou balenia je kompletná sada plniteľných tonerov – po jednej fľaštičke farebného atramentu a troch fľaštičkách čierneho atramentu.

Čo ešte určite poteší v tejto multifunkčnej tlačiarni, sú možnosti pripojenia. Okrem štandardného káblového pripojenia USB obsahuje aj pripojenie Wi-Fi a Bluetooth. Podporuje AirPrint a má vlastné webové rozhranie.

V režime kopírky je maximálne rozlíšenie výrazne nižšie – iba 600×600 dpi. Skenovací modul je kontaktný (CIS), skenuje v rozlíšení 1200×1200 dpi na ľubovoľnej farbe. Rýchlosť skenovania do 5 strán A4 v čiernobielom režime a do 3 strán za minútu v plnofarebnom režime s 24-bitovou farebnou hĺbkou.

Hlavnou pozitívnou spätnou väzbou od používateľov na trhoch RF je pomer cena/výkon. Množstvo pozitívnych ohlasov na bezdrôtové pripojenie a jednoduché nastavenie. Malé percento kritických pripomienok k rýchlosti – pred a počas tlače.

Z recenzie používateľa služby Yandex.Trhovisko so statusom „IT špecialista 2. úrovne“: „Kúpil som ho na domáce použitie. Úplne splnil moje očakávania. Žiadne sťažnosti na kvalitu výtlačkov, textu aj fotografií. Trochu „pomalý“ pri štarte, ale to nie je to hlavné.

Výhody

 • Slušná kvalita tlače vrátane fotografií;
 • Dlhá životnosť kazety;
 • Wi-Fi a Bluetooth;
 • Podpora AirPrint;
 • Príjemné webové rozhranie;
 • farebný LCD displej;
 • zásoba atramentu.

Nevýhody

 • Niektorí používatelia hlásia pomalú prevádzku.

Atramentová nádržka HP 315

Hodnotenie: 4.4

Atramentová nádržka HP 315

Ďalší „Američan“ z radu atramentových nádržiek HP. Zároveň je to najlacnejší z modelov v tomto prehľade.

Tento model je najmenší a najľahší v celom prehľade: 525x158x310 mm, hmotnosť z vrecka – 4.67 kg. Nominálna spotreba energie je 10 W v prevádzke a 2.1 – čakanie na. Termálna atramentová technológia pre farebnú tlač. Približný nominálny výnos 1 tis. kópie mesačne je norma pre osobné použitie. Farebné atramentové nádržky vydržia až 8k a 6k. Podmienené farebné a čiernobiele výtlačky.

Zariadenie ako tlačiareň poskytuje technickú kvalitu tlače 4800×1200 dpi v plnej farbe a 1200×1200 dpi v monochromatickom režime. Podporovaná je tlač fotografií a bezokrajová tlač všetkých druhov obrázkov. Rýchlosť (maximálna) – 19 a 16 strán čiernobielo, resp. farebne. Prvá tlač trvá 18 sekúnd farebne a 14 sekúnd čiernobielo.

Rozlíšenie skenovania v tomto modeli je 1200×1200 dpi. V režime „Xerox“ tlačí v rozlíšení 600 × 300 dpi v ľubovoľnej farbe, až o 400 % nahor alebo nadol. Jeden kopírovací cyklus zahŕňa 9 kópií.

Zásobník na papier má kapacitu 60 listov, zatiaľ čo vývod papiera má kapacitu 25 listov. Odporúča sa, aby hmotnosť papiera nepresiahla 300 gramov na m. qv. a najmenej 60 gramov na m. štvorcový.

Elektronika MFP beží na 360MHz procesore. Iba káblové pripojenie priamo k počítaču cez rozhranie USB 2.0. Systémy Windows a Mac OS sú podporované vlastnými ovládačmi.

Výhody

 • Jednoduchá a ľahká obsluha stroja;
 • minimálna veľkosť a hmotnosť
 • pigmentovaný čierny atrament;
 • najdostupnejšia cena.

Nedostatky

 • Len pripojenie USB 2.0.

Canon PIXMA G2411, čierna

Hodnotenie: 4.3

Canon PIXMA G2411, čierna

Poslednou položkou v prehľade najlepších multifunkčných zariadení s CISS podľa časopisu Expertology je cenovo najdostupnejšie multifunkčné zariadenie značky Canon. Tento model sa v lete 2021 bude v Slovenskách internetových obchodoch predávať za približne 10 tisíc eur. Euro.

Rozlíšenie čiernobielej a farebnej tlače tohto modelu je nízke, ale postačuje na väčšinu používateľských úloh – 4800×1200 dpi. Má dokonca funkciu tlače fotografií. A kvalita multifunkčného zariadenia je celkom dobrá. Dlhá životnosť kaziet 7 000 kusov. farba a 6 tisíc strán. stránky čiernej farby. Hoci v prípade CISS to nie je také kritické ako v prípade plných kaziet, ale aj tak to výrazne zjednodušuje život používateľa, pretože nemusíte často dopĺňať nádoby.

Slušná kvalita za takú prijateľnú cenu sa však nedá dosiahnuť bez určitých kompromisov. V tomto prípade je kompromisom pomerne slabá elektronika, čo sa prejavuje v pomalej prevádzke. Rýchlosť čiernobielej tlače formátu A4 je niečo vyše 8 strán za minútu a farebnej tlače maximálne 5 strán. Jedna fotografia štandardnej veľkosti 10×15 cm v plnej farbe sa vytlačí za 60 sekúnd.

Tento model má dobrý modul skenera. Hoci je citlivý na dotyk (CIS), má rozšírenú hĺbku rozpoznávania farieb 48 bitov. Rozlíšenie tiež nie je rekordné, ale na väčšinu účelov úplne postačuje – 600×1200 dpi.

Používatelia často píšu recenzie na najväčšie online trhoviská v Runete, ktoré najviac zdôrazňujú cenu, kvalitu a funkcie. Samostatné pripomienky k pomalosti MFP. Mnohí tiež vyzdvihujú jednoduchosť inštalácie, nastavenia, prevádzky a doplňovania.

Z recenzie používateľa na stránke Yandex.Trh so stavom „Gadget Inspector Level 2“: „Good MFP. Moja žena prestala chodiť do fotoobchodu po tom, čo som ho kúpil. Všetko si robí doma. Keby to bolo rýchlejšie, bolo by to v poriadku.“.

Výhody

 • slušnú kvalitu tlače;
 • Jednoduché používanie a dopĺňanie
 • dlhá životnosť atramentovej nádržky
 • pigmentovaný čierny atrament
 • Vylepšená hĺbka rozpoznávania farieb skenera – 48 bitov;
 • Najvýhodnejšia cena.

Nevýhody

 • pomalý výkon.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: