11 najlepších notebookov do 60 000 Euro

Hľadáte dobrý notebook?? Chcete slušného pracovného koňa, ktorý nebude skúšať vaše nervy? Budete zaň musieť utratiť pekný peniaz. Ale notebook kúpený za menej ako 60k. Notebook vám bude slúžiť roky s minimálnym alebo žiadnym zastarávaním. Pozrime sa teda na najlepšie modely predávané za vyššie uvedenú cenu. Preskúmanie je založené na analýze špecifikácií prenosných počítačov na portáli.

Najlepšie notebooky do 60 000 Euro

Nomináciamiestonázov výrobkucena
Najlepšie notebooky do 60 000 Euro1Apple MacBook Air 13 Mid 201751 700 €
2ASUS VivoBook S15 S53045 960 €
3Dell Vostro 548136 790 €
4ASUS ZenBook 13 UX331UA36 813 €
5ASUS TUF Gaming FX50545 590 €
6DELL G5 15 558751 990 €
7Acer Nitro 5 (AN515-52)57 990 €
8Lenovo Ideapad 330s 1533 990 €
9Xiaomi Mi Notebook Air 13.3″ 201949 490 €
10HP 250 G616 070 €
11DELL INSPIRON 537037 400 €

Apple MacBook Air 13 Mid 2017

Hodnotenie: 5.0

APPLE MACBOOK AIR 13 MID 2017.webp

Náš výber notebooku Apple s 13-palcovým displejom. Technológie Apple sú zvyčajne drahé, ale ak budete hľadať dostatočne tvrdo, budete môcť nájsť MacBook Air z roku 2017 za približne 60 tisíc eur. Euro. Budete sa však musieť zmieriť s niekoľkými zjednodušeniami, ktoré tvorcovia tohto modelu urobili. Najviditeľnejším z nich je zobrazenie. Jeho rozlíšenie je len 1440×900 pixelov. Vo väčšine prípadov to úplne stačí. Ak však chcete upravovať videá alebo fotografie, tento notebook pre vás určite nie je vhodný.

Podobne ako ostatné notebooky Apple, aj tento umožňuje zobrazenie na monitore. Používa rozhranie Thunderbolt. Ak budeme pokračovať v rozprávaní o konektoroch, nemožno nespomenúť prítomnosť dvoch portov USB 3.0. Niektorí s tým určite nebudú spokojní. Ale už sme si zvykli, že kalifornský gigant zarába na splitteroch a inom príslušenstve.

Tento notebook nemá problém komunikovať s globálnym webom. Pripojenie k routeru prebieha prostredníctvom vysokorýchlostného štandardu Wi-Fi 802.11ac. Zariadenie obsahuje aj rozhranie Bluetooth 4.0. Tento modul sa zvyčajne používa na pripojenie slúchadiel. Na tento účel môžete použiť aj 3,5 mm audio konektor.

Pod hliníkovým šasi notebooku sa skrýva 8 GB RAM a 128 GB trvalej pamäte. Ten je prezentovaný ako disk SSD, čo hovorí o vysokej rýchlosti systému MacOS a všetkých aplikácií. Notebook má tiež dvojjadrový procesor Intel Core i5 5350U. Je dostatočne výkonný na to, aby ste mohli bez problémov písať články alebo kód. Vážnejšie úlohy na tomto notebooku nezvládnete, čakajú vás veľké lagy. Je to však pochopiteľné, keďže sa pozeráme na model, ktorý sa predáva za 60 tisíc. Euro. Profesionálne notebooky Apple sú oveľa drahšie.

Výhody

 • MacOS bude fungovať bez väčších problémov;
 • Slušné množstvo pamäte RAM;
 • K dispozícii je Thunderbolt;
 • Podporuje Bluetooth 4.0 a Wi-Fi 802.11ac;
 • Slot na kartu SD je prítomný;
 • Dlhá výdrž batérie (približne sedem hodín);
 • Dokonalý touchpad.

Nevýhody

 • Chcel by som priestrannejšie SSD;
 • Nie príliš výkonný procesor;
 • Nie je to najlepší displej;
 • Môžu sa vyskytnúť problémy s ovládačmi pre periférne zariadenia.

ASUS VivoBook S15 S530

Hodnotenie: 4.9

ASUS VIVOBOOK S15 S530

Väčšina notebookov je k dispozícii v niekoľkých konfiguráciách. ASUS VivoBook S15 S530 nie je výnimkou. Tento model možno nájsť za veľmi malú sumu peňazí, ale takáto konfigurácia bude obsahovať skromné komponenty. A čo dostanete, ak sa rozhodnete minúť 60 tisíc za HD. Euro?

Za tieto peniaze ponúka ASUS notebook s integrovaným 1 TB pevným diskom. Pre niektorých to bude jednoznačné plus, pretože takýto zväzok umožňuje ukladať veľmi veľké množstvo multimediálnych súborov a dokumentov. Nemožno však poprieť, že pevný disk je pomalá a krehká vec. Chcete v budúcnosti zrýchliť systém Windows 10? Nezabudnite vymeniť pevný disk za disk SSD.

Na rozdiel od notebooku Apple má tento notebook výrazne výkonnejší procesor. Poháňaný štvorjadrovým procesorom Intel Core i7 8565U. Nemôžeme ho nazvať monštrom, ale čip dokáže oveľa viac. Niektorí ľudia dokonca používajú notebook s týmto procesorom na úpravu videa. Prečo nie?? Pomôže vám s tým diskrétny grafický adaptér NVIDIA GeForce MX150. Je škoda, že kapacita videopamäte tu umiestnenej grafickej karty nepresahuje 2 Gb. Nebudete ho môcť nazvať herným notebookom. Pod notebookom sa skrýva aj 8 GB pamäte DDR4 RAM. Problémom týchto komponentov je ich hmotnosť. Výsledkom je, že notebook váži 1,8 kg. Nie každý chce nosiť do práce taký ťažký počítač, keď si za rovnaké peniaze môžete kúpiť oveľa ľahší ultrabook.

Obraz sa tu zobrazuje na vysokokvalitnom displeji IPS, ktorý dokáže potešiť maximálnymi pozorovacími uhlami. S uhlopriečkou 15,6 palca ponúka F

  HD. Konektor HDMI neprichádza do úvahy, vstavaná obrazovka je pre používateľa určite dostatočná. A tu je USB 3.1 Typ C sa určite bude hodiť. Rovnako ako USB 3 v plnej veľkosti.1, podpora veľmi vysokých prenosových rýchlostí. Na kryte zariadenia nájdete aj niekoľko pomerne pomalých portov USB 2.0. Výrobca nezabudol ani na 3,5 mm audio konektor, ktorý slúži na pripojenie náhlavnej súpravy.

  Modul Wi-Fi 802.11 na prístup na internet.11ac. Počítač sa dodáva aj s modrým zubom. prítomnosť čítačky kariet špecializovanej na microSD vyzerá trochu prekvapivo – v poslednej dobe sa vytráca z väčšiny moderných notebookov. A snímač odtlačkov prstov je ešte prekvapivejší. Nemusí však byť prítomná, aj tu záleží na zakúpenej konfigurácii. O osvetlení klávesnice možno povedať tieto slová.

  No, na čo sa sťažujú kupujúci ASUS VivoBook S15 S530? Predovšetkým veko, na ktorom sú jasne viditeľné početné odtlačky prstov. Nie každému sa tiež páči hravý touchpad. A mnohí by chceli trochu viac jasu v podsvietení obrazovky. Pokiaľ ide o výdrž batérie, od notebooku s diskrétnou grafickou kartou neočakávajte zázraky – je to približne tri hodiny.

  Výhody

  • Výkonný procesor;
  • K dispozícii je samostatná grafická karta;
  • Slušné množstvo pamäte RAM;
  • Dodáva sa s operačným systémom Windows 10;
  • Displej s vysokým rozlíšením;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Dostatok trvalej pamäte;
  • Podporuje Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.2;
  • Slušný počet slotov;
  • Je tu čítačka kariet.

  Nevýhody

  • Krátka výdrž batérie;
  • Na veku sa budú hromadiť odtlačky prstov;
  • Nie je to najlepší touchpad;
  • Slušná veľkosť a hmotnosť;
  • Prial by som si, aby sme mali SSD.

  Dell Vostro 5481

  Hodnotenie: 4.8

  DELL VOSTRO 5481

  Ďalší notebook existujúci v niekoľkých modifikáciách. Nech si vyberiete ktorúkoľvek z nich, získate notebook, ktorý vyzerá ako produkt Apple. Tiež používa hliníkové telo a jeho hrúbka nepresahuje zakázané hodnoty. Vo vnútri je však stále miesto na plný pevný disk. Je zahrnutá v nižších konfiguráciách. Ak ste ochotní vyhodiť 60 tisíc za pár počítačov Dell Vostro 5481, budete sklamaní. Keď sa vám dostane do rúk notebook s diskom SSD, ktorý má kapacitu 256 GB, dostanete ho do rúk.

  Dell Vostro 5481 je jedným z tých notebookov, ktoré nemajú diskrétnu grafickú kartu. Namiesto toho používa grafický čip Intel UHD Graphics 620. To znamená, že majiteľ počítača bude musieť zabudnúť na hry a úpravu videa. Všetky ostatné úlohy vrátane prehrávania videa vo veľmi vysokom rozlíšení však integrovaná grafika zvláda bez problémov.

  Prácu tohto modelu zabezpečuje štvorjadrový procesor Intel Core i5 8265U. Tento čip by mal byť schopný spustiť program Adobe Photoshop a iné podobné programy. Písanie a úprava fotografií sú najbežnejšie úlohy, ktoré tento notebook musí zvládnuť. Poteší vás 14-palcový displej IPS s rozlíšením 1920×1080 pixelov. Dobrou správou je, že počítač môžete začať používať hneď po jeho kúpe, pretože už má operačný systém Windows 10. Na spodnej strane zariadenia sa nachádza malý kryt, ktorý ukrýva dva sloty RAM. V predvolenom nastavení je nainštalovaná 8GB karta. Ak to nestačí, môžete v budúcnosti zvýšiť množstvo pamäte RAM.

  Hmotnosť tohto notebooku je 1,55 kg. Nie je to veľa, ale nedá sa to nazvať ani príliš ťažkým. Konektory USB 3 sa nachádzajú na jeho bočných okrajoch.1 typ A v dvoch, čo stačí na pripojenie externých pevných diskov a akýchkoľvek periférií. K dispozícii je aj port USB 2.0. Možno ho pripojiť napríklad k tlačiarni. Výstup obrazu na monitor alebo televízor prostredníctvom konektora HDMI. K dispozícii je aj USB 3.1 Typ C, ktorý sa už nejaký čas stáva nepostrádateľným atribútom nielen smartfónov, ale aj notebookov.

  Interakcia so smerovačom sa tu môže uskutočniť prostredníctvom siete Wi-Fi 802.11ac. S podporou takéhoto štandardu sa nebudete sťažovať na rýchlosť prenosu dát. K dispozícii je aj modul Bluetooth, vďaka ktorému mnohí zabudnú na 3,5 mm audio konektor.

  Zostáva dodať, že ako zdroj energie sa tu používa trojčlánková lítium-iónová batéria. Bohužiaľ, je nepravdepodobné, že by ste ho používali dlhšie ako päť hodín.

  Výhody

  • K dispozícii je čítačka kariet;
  • To nie je zlé množstvo pamäte RAM;
  • Je nainštalovaný operačný systém Windows 10;
  • Používa sa priestranný disk SSD;
  • Maximálne pozorovacie uhly;
  • Displej s veľmi vysokým rozlíšením;
  • Podporuje Bluetooth 4.1 a Wi-Fi 802.11ac;
  • Množstvo konektorov.

  Nevýhody

  • Nie príliš dlhá výdrž batérie;
  • Žiadna diskrétna grafická karta.

  Prečítajte si tiež –15 najvýkonnejších notebookov

  ASUS ZenBook 13 UX331UA

  Hodnotenie: 4.7

  ASUS ZENBOOK 13 UX331UA.webp

  Tento zápisník existuje v dvoch modifikáciách. Aspoň pri pohľade na ponuku Slovenskách internetových predajcov. Nanešťastie, druhá modifikácia sa predáva za veľa peňazí. Ale ten mladší sa do nášho limitu zmestí viac ako dosť – žiada sa naň asi 40-tisíc ľudí. Euro. Pripravte sa však na to, že potom budete musieť investovať do nákupu ďalších komponentov, ktoré by mali prácu na počítači spríjemniť.

  Táto verzia notebooku má k dispozícii iba 4 GB pamäte RAM. Budete si musieť kúpiť ďalšiu kartu, aby ste odstránili úzke miesto. Výmena disku SSD nebude v budúcnosti od veci. Ide o to, že kapacita 128 GB sa rýchlo stane nedostatočnou.

  Treba poznamenať, že ASUS ZenBook 13 UX331UA je v podstate ultrabook. Svedčí o tom nielen jeho hrúbka, ale aj hmotnosť len 1,12 kg. Nie je divu, že pod kovovým puzdrom nie je miesto na grafickú kartu. Namiesto toho používa grafický akcelerátor Intel UHD Graphics 620, ktorý je súčasťou dvojjadrového procesora Intel Core i3 8130U. Mimochodom, čip beží na taktovacej frekvencii 2200 MHz, takže nedostatok energie sa prejaví pomerne zriedkavo.

  Operačný systém Windows 10 zabezpečuje prevádzku notebooku. Jeho rozhranie sa zobrazuje na peknom displeji s uhlopriečkou 13,3 palca a rozlíšením 1920×1080 pixelov. Môžete si tu jednoducho nainštalovať množstvo programov, ktoré komunikujú s globálnym webom. Pripojenie k routeru cez 802 Wi-Fi.11ac, takže rýchlosť prenosu dát bude veľmi vysoká. O technológii Bluetooth 4 sa nedá povedať nič zlé.2. Tvorcovia tohto notebooku si však uvedomili, že nie každý má bezdrôtové slúchadlá, a preto nechceli svoj výtvor ochudobniť o 3,5 mm jack. Notebook vybavili aj rozhraním USB 3.1 zásuvka typu C a dvojica zásuviek USB 3.0. Mnohí ľudia budú s takouto sadou spokojní. Aj keď treba uznať, že ešte jedna zásuvka USB by bola fajn.

  Ultrabooky majú oproti štandardným notebookom jednu veľkú výhodu. Dokáže fungovať na plné nabitie dlhší čas. ASUS ZenBook 13 UX331UA vyžaduje sieťový adaptér až v neskorých hodinách a len počas intenzívneho používania.

  Výhody

  • K dispozícii je snímač odtlačkov prstov;
  • Pekná klávesnica s podsvietením;
  • Veľmi malé rozmery a hmotnosť;
  • Výdrž batérie je viac ako desať hodín;
  • K dispozícii je čítačka kariet microSD;
  • Podporuje štandard Bluetooth 4.2 a Wi-Fi 802.11ac;
  • Dobré zobrazenie;
  • Dodáva sa s operačným systémom Windows 10;
  • Veľmi nízka cena.

  Chyby

  • Chcel by som priestrannejší SSD;
  • Výkon procesora je stále nízky;
  • Veľmi málo pamäte RAM;
  • Prípad rýchlo zhromažďuje odtlačky prstov.

  ASUS TUF Gaming FX505

  Hodnotenie: 4.7

  ASUS TUF GAMING FX505.webp

  Zvyčajne za 60 tisíc. Predávajú sa len pracovné notebooky. Môžu sa používať buď na prácu, alebo na prezeranie multimédií. Herné notebooky stoja iné peniaze. Existuje však niekoľko výnimiek z pravidla. A presne taký je ASUS TUF Gaming FX505. Od tohto notebooku však neočakávajte dokonalý herný zážitok. Toto nie je model, ktorý dokáže spustiť hry v rozlíšení 4K s obrovskou snímkovou frekvenciou. Ide o pomerne jednoduchý počítač s 15,6-palcovým displejom s rozlíšením 1920×1080 pixelov. Vnútro notebooku je navrhnuté na spúšťanie hier pri tomto nastavení. Pozorovacie uhly sú tu mimochodom na historicky najvyššej úrovni. Je to dôležité, pretože obrazovka by vás nemala vyrušovať od herného zážitku, mala by poskytovať maximálnu ponorenosť do hry.

  Tento model funguje pod systémom Windows 10. Takže ho môžete začať používať hneď po zakúpení. Hmotnosť zariadenia je 2,2 kg. Nič iné sa neočakávalo. Netreba nad tým reptať, pretože mnohé herné notebooky sú ešte ťažšie. Čo ďalšie môžete očakávať od notebooku, ktorý obsahuje grafickú kartu? Môže to byť GeForce GTX 1050 Ti, GeForce GTX 1050 alebo AMD Radeon RX Vega 10 – všetko závisí od vašej konfigurácie. Viac ako pravdepodobne 3 GB video pamäte.

  Mnohé moderné prenosné počítače sú založené na procesore Intel. Základná doska ASUS TUF Gaming FX505 je však poháňaná procesorom AMD Ryzen 7 3750H. To čiastočne umožnilo výrobcovi dosiahnuť primeranú cenu. Na čip sa nedá osobitne sťažovať, pozostáva zo štyroch jadier, ktoré fungujú na taktovacej frekvencii 2300 MHz. Podporované 8 GB pamäte RAM. Hry a iné súbory sú uložené na dvoch diskoch. Prvým je bežný 1 TB pevný disk. A druhý disk je pevný disk. Má menej ako 128 GB, takže bude slúžiť najmä na ukladanie súborov operačného systému a niektorých obzvlášť dôležitých programov. Zaujímavé je, že SSD je pripojený k základnej doske cez M.2, takže sa môžete spoľahnúť na rekordné rýchlosti prenosu dát.

  Súbor bezdrôtových modulov závisí aj od konfigurácie. V každom prípade budete mať prístup k sieťam Wi-Fi 802.9.11ac. Na druhej strane, Bluetooth je k dispozícii vo verzii 4 alebo 5 štandardu. Pokiaľ ide o konektory, je ich málo. Čo je zvláštne, pretože notebook nie je práve malý. Väčšina kupujúcich dvoch USB 3 však.1 a jeden USB 2.0 by mala stačiť. Nezabúdajte, že k tomuto notebooku pravdepodobne nebudete trvalo pripájať externý pevný disk, pretože integrovaný pevný disk by mal mať dostatočnú kapacitu na uloženie čohokoľvek.

  ASUS TUF Gaming FX505 je pravdepodobne notebook, pri ktorom si nemôžete dovoliť ľutovať svoje peniaze. Pokiaľ neočakávate, že si zaobstaráte počítač, ktorý môže byť dlhší čas bez napájania z elektrickej siete.

  Výhody

  • Inštalovaný výkonný procesor;
  • Slušné množstvo pamäte RAM;
  • Dodáva sa s operačným systémom Windows 10;
  • Dobrá grafická karta je integrovaná;
  • Pevný disk je doplnený jednotkou SSD;
  • Nie je to zlý displej IPS;
  • Podporovaný je štandard Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0.

  Chyby

  • Krátka výdrž batérie;
  • Veľké rozmery a hmotnosť;
  • Chcel by som viac konektorov;
  • Touchpad môže byť trochu váhavý;
  • Veľa sa zahrieva.

  DELL G5 15 5587

  Hodnotenie: 4.6

  DELL G5 15 5587

  Tento notebook je určený na domáce použitie. Umožňuje bez problémov sledovať filmy, upravovať fotografie a dokonca hrať hry! Je to tiež zriedkavý prípad, keď si notebook relatívne dobre poradí s úpravou videa. Potom už nie je škoda tých 60 tisíc. Cenovka je rovnaká ako cena, ktorú zaň zaplatíte!

  Tento notebook nechcete nosiť do práce. Skutočnosť, že tento model váži 2,61 kg. Tento parameter označuje prítomnosť pevného disku aj samostatnej grafickej karty vo vnútri. Má tiež štvorčlánkovú batériu. Neočakávajte však, že plné nabitie batérie vydrží gigantický čas.

  Ako ste si už možno domysleli, výrobca musel šetriť na nezrejmých častiach. Samozrejme, s nainštalovanou veľmi drahou grafickou kartou GeForce GTX 1050? V dôsledku toho sa tvorcovia počítača rozhodli neinštalovať systém Windows, ktorého licencia stojí veľa peňazí. Používatelia si musia nainštalovať operačný systém sami. Výrobca tiež upustil od niektorých ozdôb. Napríklad žiadny snímač odtlačkov prstov.

  Tento notebook je založený na štvorjadrovom procesore Intel Core i5 8300H. Je to celkom slušný čip, taktovaný na pôsobivých 2,3 GHz. Pod šasi sa nachádza aj 8 GB pamäte RAM. Druhý slot je tu prázdny, takže pamäť RAM by sa mohla v budúcnosti aspoň zdvojnásobiť. A na ukladanie používa hybridný pevný disk. Kapacita 1 TB s 8 GB polovodičovej pamäte vyhradenej pre často prístupné súbory. Nie je to úplne najlepšie riešenie, v budúcnosti ho môžete nahradiť plnohodnotným SSD diskom.

  Niektoré agregátory cien nazývajú tento notebook herným notebookom. Niet divu, vzhľadom na prítomnosť grafickej karty. Treba poznamenať, že si ľahko poradí so spustením moderných hier pri F

   l HD, ktorý má displej IPS. 4 GB video pamäte, viac je v notebookoch veľmi zriedkavé. Ak sa vám zdá, že je váš displej príliš malý, môžete ho s uhlopriečkou 15,6 palca pripojiť k televízoru alebo monitoru prostredníctvom konektorov Thunderbolt alebo HDMI.

   Výrobca nezabudoval žiadne pomaly sa pohybujúce zásuvky. Namiesto toho sú na boku až tri konektory USB 3.1. Nezabudnite na kombinovaný audio konektor. Ak máte bezdrôtové slúchadlá, môžete na toto rozhranie zabudnúť, pretože váš notebook podporuje Bluetooth 4.2. Na pripojenie k internetu môžete použiť Wi-Fi 802.11ac.

   Výhody

   • K dispozícii je čítačka kariet SD;
   • Množstvo vysokorýchlostných konektorov;
   • Bola implementovaná podpora Wi-Fi 802 802.11ac a Bluetooth 4.2;
   • Má 1 TB pevný disk;
   • Maximálne pozorovacie uhly;
   • Dobré rozlíšenie displeja;
   • Je nainštalovaná dobrá diskrétna grafická karta;
   • Slušné množstvo pamäte RAM;
   • Používa pomerne výkonný procesor.

   Nevýhody

   • Dodáva sa s
   • nux na palube;
   • Výdrž batérie maximálne štyri hodiny;
   • Chcel by som SSD disk;
   • Veľmi veľké rozmery a hmotnosť.

   Acer Nitro 5 (AN515-52)

   Hodnotenie: 4.5

   ACER NITRO 5 (AN515-52)

   Ďalší notebook, ktorý by sa dal nazvať herným notebookom. Svedčí o tom nielen grafická karta, ale aj agresívny dizajn notebooku. Zariadenie má čierne šasi, zatiaľ čo klávesnica a niektoré ďalšie časti konštrukcie sú červené. A má osekané rohy.

   Tradične existuje mnoho verzií tohto modelu. Niektoré z nich stoja veľa peňazí. Ak ste si na kúpu notebooku HP Pro vyčlenili len 60-tisíc, Nitro 5 má veľa funkcií, pre ktoré sa vám oplatí ho kúpiť. Možno sa budete musieť zmieriť s niektorými obmedzeniami. Nedostanete najmä výkonný procesor radu Intel Core i7. Budete si musieť vystačiť s čipom Intel Core i5 8300H. Jeho schopnosti by však mali stačiť. Väčší výkon by ste chceli len na náročnejšie úlohy, ako je napríklad strih videa.

   Každý herný notebook musí mať samostatnú grafickú kartu. Tu sa používa grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. Je viac než schopný hrať najmodernejšie hry v rozlíšení 1080p a s vysokou snímkovou frekvenciou. Musíte si však uvedomiť, že tento grafický adaptér je pre výrobcu notebooku drahý. Z tohto dôvodu tu nenainštaloval systém Windows 10 a obmedzil sa na bezplatný systém

  • nux.

   Pod šasi tejto konfigurácie notebooku Acer Nitro 5 (AN515-52) sa skrýva 8 GB pamäte RAM. Samozrejme, v budúcnosti sa môže zvýšiť. 256 GB SSD na ukladanie súborov. To znamená, že sa na výkon nemôžete sťažovať. Ale kam uložiť hry, ktoré sú v dnešnej dobe neslušne ťažké? Na externom pevnom disku. Prípadne si môžete kúpiť oveľa väčší disk SSD, ktorý nahradí váš súčasný disk SSD. Nemusíte sa báť, teraz sú za rozumnú cenu. Len nezabudnite, že potrebujete model, ktorý sa pripája k rozhraniu M.2.

   Tento notebook má priestor pre obrovské množstvo konektorov. K dispozícii je napríklad USB 3.1 Typ C, ktorý poznajú majitelia moderných smartfónov. Na bočnej strane sa nachádza aj USB 3 v plnej veľkosti.0. Na pripojenie jednoduchých periférnych zariadení sú k dispozícii dva porty USB 2.0. Na výstup obrazu na monitor alebo televízor je k dispozícii zásuvka HDMI. Pokiaľ ide o bezdrôtové pripojenie, čakajú na vás technológie Bluetooth a Wi-Fi 802.11.11ac. Môžete tiež spomenúť prítomnosť čítačky kariet, ktorá je určená pre karty SD.

   Hlavnou nevýhodou tohto notebooku je jeho veľká hmotnosť. Má hmotnosť 2,7 kg. To znamená, že tento notebook nebudete vynášať z domu.

   Výhody

   • Čítačka kariet;
   • Používa sa disk SSD;
   • Je nainštalovaná dobrá grafická karta;
   • Maximálne pozorovacie uhly;
   • Displej má dobré rozlíšenie;
   • Úctyhodné množstvo pamäte RAM;
   • Má zabudovaný veľmi výkonný procesor.

   Nevýhody

   • Veľmi veľké rozmery a hmotnosť;
   • Krátka výdrž batérie;
   • Dodáva sa s operačným systémom
   • nux;
   • Možnosť vážneho zahriatia.

   Lenovo Ideapad 330s 15

   Hodnotenie: 4.5

   LENOVO IDEAPAD 330S 15.webp

   Jeden z najjednoduchších notebookov na súčasnom trhu. Mnohé modifikácie tohto modelu sa predávajú za 30-35 tisíc. Euro. Je jasné, že takéto počítače budú pracovať pomaly, riešenie akejkoľvek vážnej úlohy na nich nie je potrebné. Našťastie môžete na pultoch nájsť o niečo pokročilejšie konfigurácie. Napríklad za 50 tis. K dispozícii vo verzii založenej na už pomerne výkonnom procesore Intel Core i5 8250U. Pozrime sa na to podrobne.

   Na rozdiel od lacnejších verzií je táto doplnená o grafickú kartu AMD Radeon 540. Je zrejmé, že nejde o najvýkonnejšie riešenie a množstvo videopamäte v tomto grafickom adaptéri je len 2 GB. Táto grafická karta však stále postačuje na hranie moderných hier pri F

    l HD so snímkovou frekvenciou aspoň 30 FPS. Grafický adaptér môže nejakým spôsobom pomôcť aj pri úprave videa. Aj keď sa procesor prejaví – práca v niektorých aplikáciách Adobe Premiere Pro bude pomerne pomalá.

    Výrobca prekvapivo stavil na operačný systém Windows 10. Licencia stojí veľa peňazí, takže tvorcovia notebooku museli ušetriť nejaké peniaze. V tomto prípade – na pamäti RAM, ktorá bola znížená na 4 GB. Odporúčame vám, aby ste túto kartu vymenili za väčšiu hneď po zakúpení notebooku. Škoda len, že je k dispozícii len jeden slot.

    Ak má moderný notebook pevný disk, zvyčajne má kapacitu 1 TB. Lenovo Ideapad 330s 15 nie je výnimkou. Grafická karta a pevný disk sú dôvodom, prečo notebook váži 1,87 kg. To však nie je prekážkou, mnohí ľudia nosia tento notebook do práce. Mimochodom, v budúcnosti by ste mohli zariadenie trochu odľahčiť výmenou pevného disku za SSD. V takomto prípade zlepšíte výkon svojho operačného systému.

    Notebook nemá žiadne problémy s pripojením k routeru. Ak podporuje štandard Wi-Fi 802.11ac, váš počítač bude môcť sťahovať súbory veľmi vysokou rýchlosťou. Notebook podporuje aj pripojenie príslušenstva cez Bluetooth 4.1. Pokiaľ ide o káblové rozhrania, neexistujú žiadne pomalé konektory. Celkovo jeden USB 3.1 rozhranie USB typu C a dve rozhrania USB 3 plnej veľkosti.1. Výstupy na monitor alebo televízor cez HDMI. Nezabudnite na 3,5 mm audio konektor. Notebook má tiež priestor na kartu SD. Človek by si myslel, že sa to bude páčiť každému, kto má zrkadlovku.

    Je zaujímavé, že tvorcom tohto notebooku sa podarilo dosiahnuť slušnú výdrž batérie. Výrobca uvádza 9 hodín! V skutočnosti nedostanete oveľa menej, ale v každom prípade nebudete trpieť.

    Výhody

    • Veľký počet vysokorýchlostných konektorov;
    • Prevádzka batérie je veľmi úsporná;
    • K dispozícii je čítačka kariet;
    • Pevný disk má slušnú kapacitu;
    • Podporovaný je štandard Bluetooth 4.1 a 802 Wi-Fi pripojenie.11ac;
    • Maximálne pozorovacie uhly;
    • Dodáva sa s operačným systémom Windows 10;
    • Rozlíšenie displeja nie je zlé;
    • Predáva sa za zlomok ceny.

    Nevýhody

    • Slušná veľkosť;
    • SSD by bolo lepšie;
    • Malá pamäť RAM;
    • Slabé reproduktory.

    Xiaomi Mi Notebook Air 13.3″ 2019

    Skóre : 4.4

    XIAOMI MI NOTEBOOK AIR 13.3″ 2019.webp

    Produkty Xiaomi sú u nás veľmi žiadané. Mnoho ľudí verí, že táto čínska spoločnosť vyrába takmer dokonalé zariadenia. A každému sa páči cenovka! Nie je prekvapením, že Xiaomi Mi Notebook Air 13.Model 3″ 2019 sa stal vo veľmi krátkom čase skutočným hitom. A ľuďom nevadí, že klávesnica na tomto notebooku má len latinku. Je možné, že po zakúpení bude musieť pracovať na operačnom systéme – nemusí podporovať cyriliku v predvolenom nastavení. Preinštalovanie systému Windows našťastie nie je taká náročná úloha.

    Tento model je k dispozícii v niekoľkých modifikáciách. Za 60 000. Získate tú najlepšiu zo všetkých. Bude vybavený procesorom Intel Core i7 8550U. Ako ste si možno všimli, nie každý zástupca nášho rebríčka má takýto čip! Zariadenie obsahuje aj 8 GB pamäte RAM. To stačí na to, aby aplikácie a operačný systém fungovali bez výrazného spomalenia. A na ukladanie súborov má tento disk 512 GB SSD. Nie je to zázrak??

    Tento ultrabook váži len 1,3 kg. Čínskym remeselníkom sa prekvapivo podarilo umiestniť diskrétnu grafickú kartu. Je to grafická karta NVIDIA GeForce MX250 s niekoľkými gigabajtmi video pamäte. Tento grafický adaptér nie je príliš výkonný, ale napriek tomu si s ním môžete zahrať niektoré hry.

    Obrázok je zobrazený na displeji s uhlopriečkou 13,3 palca a rozlíšením 1920×1080 pixelov. Obraz zostáva farebne verný bez ohľadu na uhol pohľadu. Päť až šesť hodín pracovného času bez pripojenia. Nie je to zlý výkon, hoci nie je dokonalý!

    Na takomto notebooku budete potrebovať vysokorýchlostný prístup na internet. A môže byť poskytnutý, najmä ak váš router podporuje Wi-Fi 802.0.11ac. Notebook dokáže komunikovať aj s bezdrôtovou náhlavnou súpravou pomocou rozhrania Bluetooth 4.1. Nikto však nezakazuje pripájať bežné slúchadlá pomocou 3,5 mm audio konektora. Medzi ďalšie prítomné zásuvky patrí jedna USB 3.0 typu C Wi-Fi a dvojicou portov USB 3 plnej veľkosti.0. K dispozícii je aj rozhranie HDMI, cez ktoré môžete obraz prenášať do televízora alebo monitora.

    Výhody

    • Má snímač odtlačkov prstov;
    • Podporuje štandardy Bluetooth 4.1 a Wi-Fi 802.11ac;
    • Veľký počet vysokorýchlostných konektorov;
    • Malé rozmery a hmotnosť;
    • Dobrý displej IPS;
    • Používa sa priestranný disk SSD;
    • K dispozícii je grafická karta;
    • Slušné množstvo pamäte RAM;
    • Zabudovaný výkonný procesor.

    Nevýhody

    • Žiadna čítačka kariet;
    • Operačný systém bude potrebné preinštalovať;
    • Na klávesnici nie je cyrilika;
    • Pamäť RAM pripájaná na základnú dosku.

    HP 250 G6

    Hodnotenie: 4.3

    HP 250 G6.webp

    Tento obchodný notebook je k dispozícii v najväčšom počte modifikácií. Tento model môžete ľahko nájsť za približne 20 tisíc. Za úplne inú cenu. Horná hranica je často 48K. Euro. Za túto cenu sa notebook predáva s dvojjadrovým procesorom Intel Core i5 7200U s taktom 2500 MHz. To ukazuje, že notebook je určený na najjednoduchšie pracovné úlohy. Úprava videa a vykresľovanie 3D modelov pre hry rozhodne nie je o tomto počítači. Hoci má samostatnú grafickú kartu AMD Radeon 520; „Žiadna grafická karta;.

    Systém Windows 10 Pro poskytuje funkcie pre prenosný počítač. Je príjemné, že nemusíte míňať peniaze za drahú licenciu. Operačný systém funguje bez väčších problémov, pretože notebook má 8 GB pamäte RAM, ktorá patrí k štandardnej DDR4. SSD disk so zbernicou M-bus tiež poskytuje dobrý výkon.2. Dôležité je, že jeho kapacita je 256 GB. K dispozícii je aj optická mechanika! Nie je vylúčené, že niektorí zákazníci ju môžu považovať za užitočnú. Radšej by sme sa ho zbavili, čím by sa notebook stal o niečo ľahším. Pri hmotnosti 1,86 kg si však vôbec nesťažujete.

    Jedinou sťažnosťou je displej. Ako by sa tu mohla nainštalovať matica TN? Má rozlíšenie 1920×1080 pixelov, ale nie veľmi široké pozorovacie uhly. Ak sa vám podarí nájsť HP 250 G6 s displejom IPS, radšej si ho kúpte, nebudete ľutovať. To, čo sa deje na obrazovke, spracúva nielen procesor, ale aj spomínaná grafická karta. Žiadny zázrak, iba 2 GB video pamäte.

    Napriek relatívne malej hrúbke má notebook značný počet konektorov. Dva porty USB 3 upútajú pozornosť ako prvé.1, slúži na pripojenie externého pevného disku a podobne. K dispozícii je aj oveľa pomalší USB 2.0. Najlepšia možnosť pripojenia tlačiarne! A ak chcete obraz prenášať na ľubovoľný televízor, na pomoc vám príde zásuvka HDMI. K dispozícii je aj výstup VGA, ale je nepravdepodobné, že ho využijete. 3,5 mm audio konektor by sa však mohol hodiť.

    Pokiaľ ide o bezdrôtové rozhrania, všetko je štandardné. Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0. Použitá batéria je tiež bežná. Dobrou správou je, že aj tak vydrží na batériu päť až šesť hodín. Majitelia týchto notebookov zvyčajne nepotrebujú viac.

    Dôstojnosť

    • Slušné množstvo pamäte RAM;
    • Dodáva sa so systémom Windows 10 Pro na palube;
    • K dispozícii je diskrétna grafická karta;
    • Dobré rozlíšenie displeja;
    • Používa sa disk SSD;
    • Notebook je vybavený optickou mechanikou;
    • Optimálny počet konektorov;
    • Dostupné štandardy Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 4.0;
    • Prítomná čítačka kariet.

    Chyby

    • Matrica je vyrobená technológiou TFT TN;
    • Nemožno ho však nazvať ľahkým;
    • Pomerne veľa hluku.

    DELL INSPIRON 5370

    Hodnotenie: 4.3

    DELL INSPIRON 5370.webp

    Výber je doplnený o ďalší notebook, ktorý má na svetovom webe prevažne pozitívne recenzie. Tento model tiež poskytuje určitý výber, ktorý existuje v niekoľkých modifikáciách. Nájdete tu najmä verziu s diskrétnou grafickou kartou od spoločnosti AMD. Ak však nechcete strácať čas hraním hier, je lepšie zvážiť Intel Core i5 8250U len s grafickým čipom UHD Graphics 620. Na prácu v niektorých aplikáciách Adobe Photoshop je dostatočne dobrý.

    Uvedený procesor pozostáva zo štyroch jadier pracujúcich na taktovacej frekvencii 1600 MHz. Čipovej súprave pomáha 8 GB pamäte RAM. Dva sloty RAM umožňujú ďalšie rozšírenie. Pokiaľ ide o ukladanie súborov, využíva 256GB disk SSD. Vďaka tomu sa spoločnosti DELL čiastočne podarilo znížiť hmotnosť notebooku na 1,4 kg.

    Ak predchádzajúci recenzovaný notebook trpel priemerným displejom, DELL INSPIRON 5370 ním netrpí. Obrazovka má uhlopriečku 13,3 palca a rozlíšenie 1920×1080 pixelov. Na zobrazenie bola použitá technológia IPS, takže sa nemožno sťažovať na pozorovacie uhly.

    Na komunikáciu s inými zariadeniami sa tu používajú tradičné aj bezdrôtové rozhrania. Tá zahŕňa Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth. Pokiaľ ide o káblové konektory, kupujúci notebookov sa teší na USB 3.1 typ C a dvojica USB 3 plnej veľkosti.1. Nezabudlo sa ani na výstup HDMI, hoci väčšina majiteľov notebookov ho nebude potrebovať. K dispozícii je aj slot na kartu microSD. Čisto pre prípad.

    Výhody

    • Pomerne malé rozmery a hmotnosť;
    • K dispozícii je čítačka kariet;
    • Podporované sú vysokorýchlostné bezdrôtové štandardy;
    • Optimálny počet konektorov;
    • Maximálne pozorovacie uhly;
    • Dobré rozlíšenie displeja;
    • Slušné množstvo pamäte RAM;
    • Používa sa disk SSD;
    • Je nainštalovaný operačný systém Windows 10.

    Nevýhody

    • Veľmi skromná webová kamera;
    • Chcel by som výkonnejší procesor;
    • Mnohé konštrukcie nemajú podsvietenú klávesnicu.

    Záver

    Notebooky preskúmané v tejto recenzii určite potešia každého zákazníka. Neočakávajte však, že urobia zázraky. Nemôžu napríklad nahradiť špičkový herný počítač. Bohužiaľ, obzvlášť výkonné modely stoja ešte viac.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: