12 najlepších počítačov typu všetko v jednom

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Pred kúpou sa poraďte s odborníkom.

Medzi stolnými a prenosnými (notebookmi) počítačmi je akýsi medzistupeň – monobloky, alebo ako sa im hovorí v angličtine, „All-in-One“, teda „všetko v jednom“. Tieto počítače síce nie sú prenosné, ale sú čo najkompaktnejšie. Majú svoje stabilné spotrebiteľské publikum a dnešná recenzia z časopisu Expertology bude venovaná takýmto riešeniam.

Ako si vybrať monoblok

Monobloky sú veľmi špecifickým typom počítača, ktorý si vyžaduje vedomý výber. Niektoré funkcie, ktoré nie sú tak dôležité pre stolný počítač alebo notebook, môžu byť uprednostnené v počítači typu „všetko v jednom“.

Pri práci na tomto vydaní sme sa bližšie pozreli na ponuku trhu koncom roka 2020 a začiatkom roka 2021. Okrem vlastných testov naši odborníci zohľadnili aj názory nezávislých testerov vrátane zahraničných. Naše kritériá výberu a hodnotenia sa napríklad do veľkej miery zhodujú so zisteniami a radami odborníkov z Wirecutter, jednotky pre objektívne hodnotenie širokej škály produktov v denníku New York Times. Za dôležitý považujte aj názor odborníkov Techradaru. Odporúčania pre váš výber ponúkajú odborníci z organizácie Consumers Union.

Preto sme pripravili hodnotenie najlepších monoblokov dostupných na Slovenskom trhu na začiatku roka 2021 na základe konsolidovaného názoru domácich a zahraničných odborníkov, výsledkov našich vlastných testov a údajov spätnej väzby od používateľov.

Čo je to monoblok?

Na začiatok stručne definujme hlavné body, ktoré odlišujú monobloky od iných počítačových tvarových faktorov a ktoré ovplyvňujú kritériá výberu.

Všetky funkčné prvky počítača typu „všetko v jednom“ sú zabalené do jediného krytu s monitorom. Vizuálne takýto počítač dokonca vyzerá ako monitor a len jeho hrúbka dáva jasne najavo, že ide o niečo viac v každom zmysle. Takýto „monitor“ obsahuje všetko ostatné v typickom stolnom počítači: základnú dosku, procesor, pamäť atď. . I/O porty týchto zariadení sú zvyčajne umiestnené priamo na šasi, zriedkavo na stojane.

Z hľadiska funkčnosti sú monobloky horšie ako stolné počítače, pretože sa dajú oveľa horšie upgradovať – výmena jednotlivých komponentov môže byť zložitá alebo dokonca nemožná. Nemajú žiadnu výhodu oproti notebookom, pretože počítače typu „všetko v jednom“ sú výlučne variantom stolného počítača.

Výhody monoblokov sú najmä v oblasti estetiky, ergonómie a stavu. Počítače v tomto formáte sa často používajú na pracovných staniciach určených pre zákazníkov, kde je dôležité pohodlie aj imidž. Monobloky vyzerajú štýlovo, efektívne, draho a všeobecne reprezentatívne. Sú určite pohodlnejšie, prenosnejšie, kompaktnejšie a vyžadujú si minimálne zapojenie.

Pokiaľ ide o výkon a funkčnosť, neexistujú žiadne obmedzenia. Monobloky môžu byť výkonnostne a cenovo na úrovni strednej triedy, a naopak, môžu mať špičkovú elektronickú výbavu, výnimočnú kvalitu obrazovky a stáť pre bežného spotrebiteľa úplne nepredstaviteľné peniaze.

Jediná vec, v ktorej monobloky zjavne nie sú obzvlášť silné, je hranie hier. Existujú modely, ktoré dokážu viac či menej „ťahať“ moderné hry, a my sa pozrieme na niekoľko z týchto možností. Ale až na výnimky sa stále nemôžu porovnávať s plnohodnotnými hernými počítačmi.

Teraz sa bližšie pozrieme na hlavné body, ktorým treba venovať pozornosť pri výbere monobloku.

Zobrazenie

Pre monobloky sa vytvorili určité konvenčné štandardy, pokiaľ ide o veľkosť obrazovky – 24 palcov. Presnejšie povedané, skutočná veľkosť uhlopriečky je v takýchto prípadoch 23.8 palcov. Väčšina SSD diskov v našom prehľade bude vyzerať takto.

Pokiaľ ide o rozlíšenie, minimálna norma v roku 2021 je F

  lHD 1920×1080, menší displej je takmer nemožné nájsť na trhu, a to nestojí za to, pretože to bude definitívne nevýhodou, čo celkovo neposkytuje žiadnu cenovú výhodu.

  Monobloky možno vybaviť rôznymi matricovými technológiami a postup je úplne rovnaký ako pri výbere akéhokoľvek monitora. IPS je optimálnou voľbou, pretože tieto matrice poskytujú najširšie pozorovacie uhly – až 178 stupňov bez straty jasu alebo viditeľnosti. Najlacnejšia, ale vizuálne najhoršia voľba podľa viacerých faktorov – TN matrice, pretože pozorovacie uhly sú najužšie a v určitom bode sú farby vizuálne veľmi skreslené až do úplnej inverzie (negatívne). Kompromisný variant vplyvu na náklady a vizuálne vnímanie – technológia VA a jej rôzne varianty.

  Výkon

  Monobloky sú z hľadiska základnej elektroniky plnohodnotné počítače, ktoré používajú prakticky rovnaké procesory, pamäť a komponenty ako stolové počítače. V tejto oblasti je teda pomerne málo výhrad a konvencií – mali by ste sa riadiť rovnakými prístupmi, aké by ste použili pre akýkoľvek iný počítač.

  Napriek tomu stojí za to venovať pozornosť typu pevného disku, pretože ak je kazeta vybavená mechanickým HDD, potom bude s najväčšou pravdepodobnosťou štandardom „notebook“, to znamená s nižšou rýchlosťou vretena. Pokiaľ ide o SSD, tieto konvencie už väčšinou neplatia a špecifikácie modelov si musíte overiť individuálne.

  Herný potenciál

  Ak chceme pokračovať v téme výkonu, mali by sme spomenúť, že väčšina monoblokov nie je určená na plnohodnotné hranie hier. Tento bod jasne naznačuje skutočnosť, že väčšina modelov je vybavená grafickými kartami. Zvyčajne sa obmedzuje na grafické moduly integrované v procesore. Menej často sa inštalujú diskrétne grafické karty, ale ani tie nie sú špičkové.

  Tento prístup sa dá ľahko vysvetliť náročnosťou chladenia herných grafických kariet v takomto kompaktnom šasi. A to nie je jediný dôvod – monobloky majú stále určitú tematickú orientáciu na použitie predovšetkým na kancelársku prácu.

  Napriek tomu sú niektoré modely naozaj výkonné grafické karty a bez problémov „ťahajú“ moderné videohry na maximálny výkon. Existujú aj varianty „strednej triedy“ s diskrétnymi grafickými kartami, ktoré však nie sú príliš výkonné a umožňujú hrať na stredných nastaveniach.

  Dizajn

  Moderné monobloky väčšinou vyzerajú veľmi reprezentatívne a takmer každá voľba bude ozdobou pracoviska. Rozdiely môžu byť v ergonómii, napríklad v tom, ako veľmi sa dá nakloniť obrazovka (celá samostatná jednotka), či je výškovo nastaviteľná, či sú vhodne umiestnené vstupno-výstupné porty a v ďalších bodoch, ktoré môžu byť veľmi individuálne.

  Komunikácia

  Rozhranie a komunikačné kritériá pre počítače typu „všetko v jednom“ sú podobné ako pre notebooky. Notebooky, nie počítače.

  Rozdiel spočíva v tom, že počítač možno ľahko dovybaviť ľubovoľnou rozširujúcou doskou s požadovaným rozhraním alebo vymeniť tú, ktorá zlyhala. V prípade monoblokov je všetko oveľa zložitejšie a v 99 % prípadov si musíte vystačiť so súborom rozhraní, ktoré poskytol výrobca.

  Preto by ste sa mali pred kúpou informovať o dodatočnom porte HDMI, aby ste mohli monoblok v prípade potreby používať ako externý monitor; mali by ste tiež porovnať svoje potreby v oblasti portov USB potrebných špecifikácií – napríklad port typu C.

  Pokiaľ ide o bezdrôtové pripojenie, notebooky aj počítače typu „všetko v jednom“ majú predinštalované moduly Wi-Fi a Bluetooth, ako aj to, akej sú generácie a či dokážu zabezpečiť požiadavky na prenosovú rýchlosť – to by ste si mali overiť individuálne.

  Webová kamera

  Podobne ako notebooky, aj väčšina monoblokov má kameru zabudovanú v monitore. Jeho rozlíšenie je spravidla minimálne, ale existujú aj lepšie – od 1 Mpixel. Dôležité nie je rozlíšenie kamery, ale jej poloha. Je vhodnejšie, ak je fotoaparát umiestnený na obvyklom mieste v strede obrazovky v hornej časti. Je zriedkavé nájsť ju umiestnenú inde, ale takéto experimenty sa zriedka stretávajú s pozitívnym ohlasom kvôli rozhodne nešťastnému uhlu.

  Príslušenstvo

  Monobloky sa často dodávajú spolu so značkovou myšou a klávesnicou, a ak áno, je to výhodou z hľadiska súladu s koncepciou „jednotného systému“. Niekedy však môže byť nepríjemným prekvapením, keď bezdrôtová myš a klávesnica nie sú súčasťou veľmi dobrej multifunkčnej jednotky. To už je v rozpore s ideológiou monoblokov, kde je jednou z hlavných výhod minimum dielov a kabeláže.

  Okrem toho, aj v rámci tej istej série/modelu môžu rôzne modifikácie obsahovať rôzne príslušenstvo na pripojenie. Preto je potrebné tento bod objasniť prísne individuálne.

  Reproduktory

  Zdanlivo nepodstatným bodom je integrovaný audio systém. Prevažná väčšina monoblokov má zabudované reproduktory. Spravidla ide o stereo pár s výkonom 2-3 W na reproduktor. Tento bod je dôležitý, ak nemáte v úmysle inštalovať externý systém reproduktorov. Vyhýbanie sa externým reproduktorom môže byť praktickým alebo koncepčným rozhodnutím, aby sa veci minimalizovali. V takom prípade môže mať kvalita zvuku štandardných reproduktorov význam.

  Aktualizácia

  Na záver bod, ktorý priamo nesúvisí s fungovaním monobloku, ale môže výrazne ovplyvniť výber konkrétneho modelu. Možnosť aktualizácie tohto počítača je porovnateľná s prenosnými počítačmi. Ak plánujete používať monoblok rok alebo dva, možno bude potrebné aktualizovať systém o viac pamäte RAM alebo vymeniť pevný disk za rýchlejší s vyššou kapacitou.

  Niektoré modely to uľahčujú, iné sú výrazne obmedzené. A potom sú tu monobloky, kde je táto funkcia deklarovaná, ale nie je dobre rozvinutá. V takýchto prípadoch môže nastať situácia, keď z technického hľadiska nie je problém puzdro rozobrať, ale môže hroziť nebezpečenstvo pri opätovnej montáži a potenciálne poškodenie matrice alebo komponentov.

  Najlepšie bloky All-in-One

  NomináciaMiestoNázovCena
  Najlepšie počítače typu všetko v jednom pre prácu a kanceláriu423.8″ HP ProOne 440 G335 387 €
  327″ ASUS Vivo AiO A46UN73 655 €
  223.8″ Lenovo AIO V530-24ICB53 710 €
  127″ Apple iMac Pro (Retina 5K, polovica roka 2020).)168 740 €
  Najlepšie monobloky pre domácnosť523.8″ HP 24-df0030ur31 990 €
  423.8″ Lenovo AIO V540-24IWL63 520 €
  323.8″ MSI Pro 24X 10M38 911 €
  227″ Acer Aspire C27-96242 990 €
  121.5″ Apple iMac (Retina 4K, polovica roka 2017.)112 987 €
  Najlepšie herné monobloky323.8″ DELL OptiPlex 748095 086 €
  227″ DELL OptiPlex 7770142 738 €
  127″ Apple iMac Pro (Retina 5K, koniec roka 2017).)379 990 €

  Najlepšie monobloky do kancelárie

  V prvom výbere vám predstavíme zaujímavé monobloky, ktorých vlastnosti postačujú na kancelársku prácu v rôznych smeroch a s rôznymi požiadavkami – od jednoduchého spracovania dokumentov až po prácu s rozsiahlymi grafickými projektmi. Tieto modely sú v priemere výkonnejšie a drahšie ako vnútorné jednotky, o ktorých budeme hovoriť nižšie.

  23.8″ HP ProOne 440 G3

  Hodnotenie: 4.6

  23,8 HP ProOne 440 G3

  Začnime najlacnejším pracovným variantom, ktorý vyrába spoločnosť Hewlett-Packard. Toto je najjednoduchší model pre kanceláriu a je vhodné hneď zdôrazniť hlavnú nevýhodu. Displej tohto zariadenia typu „všetko v jednom“ nie je dotykový. V opačnom prípade nie je zlé vybaviť recepciu alebo iné pracovisko v kancelárii „živým“ prúdom klientov – banka, notár, cestovná kancelária atď. .

  Čo sa týka obrazovky – uhlopriečka je tu podmienečne minimálna pre monobloky – 23.8 palcov. Menšia veľkosť nie je nevýhodou, ale otázkou osobných preferencií. V našom prehľade bude len jeden monoblok s menšou uhlopriečkou – Apple iMac 2017. Zariadenie HP ProOne 440 G3 má displej IPS F

   HD 1920×1080.

   Tento model sa dodáva v niekoľkých modifikáciách a my uvažujeme o tej najskromnejšej – založenej na 2-jadrovom procesore Intel Pentium s 2.9 GHz. RAM „nikdy menej“ – 4 GB, drahšia modifikácia – 8 GB, ale to je maximum. Špecifikácia pamäte – DDR4, frekvencia 2133 MHz.

   Pevný disk – 500GB mechanický HDD. Drahší variant s procesorom Intel Core i3. K dispozícii je jednotka DVD-RW. Grafická karta je integrovaná Intel HD Graphics 510, čo znamená, že herné možnosti tohto zariadenia typu „všetko v jednom“ sú nulové.

   Pokiaľ ide o komunikáciu a pripojenie, zariadenie HP ProOne 440 G3 má všetko, čo potrebujete. Na spodnej strane krytu sú dva porty USB 2.0.0, tri USB 3.0 – všetky na zásuvkách typu A a jeden USB 3.0 Typ C. Má tiež výstup RJ-45 LAN (gigabitová vstavaná sieťová karta), video rozhranie HDMI, štandardný „mini jack“ 3.5 mm port pre slúchadlá a samostatný port pre mikrofón. Bezdrôtová komunikácia – Bluetooth 4.0 a 802.11a/g/n/ac. Čítačka kariet SDXC/SD/SDHC je štandardom.

   Celkové rozmery monobloku sú 58×44.719.1 cm, váha 6.45 kg. V šasi je zabudovaná dvojica stereo reproduktorov, ktoré produkujú prekvapivo dobrý zvuk. Monoblok má elegantný dizajn, ktorý je dostatočne príjemný. Rámčeky obrazovky sú veľmi široké, ale v tomto tvarovom faktore je zriedkakedy záznam tenkých rámčekov.

   Tento model sa dodáva so značkovou bezdrôtovou myšou a klávesnicou. Pred kúpou je však lepšie si tento bod ujasniť, pretože rôzne modifikácie sa môžu dodávať s káblovým príslušenstvom. Ďalší bod – v popisoch na trhoch sa často uvádza, že obrazovka je matná a bez odleskov. V skutočnosti hovoríme o jednotlivých úpravách a väčšina z nich je stále s lesklou obrazovkou.

   Výhody

   • primeraná cena;
   • Má mechaniku DVD-RW (pre tých, ktorí ju potrebujú);
   • Zvuk z reproduktorov nie je zlý;
   • rýchle dobíjanie miniaplikácií;
   • kvalita vyhotovenia a príjemný dizajn;
   • klávesnica a myš sú súčasťou balenia.

   Nevýhody

   • bez dotykovej obrazovky;
   • V minimálnej modifikácii je výkon dostatočný len na základné úlohy.

   27″ ASUS Vivo AiO A46UN

   Hodnotenie: 4.7

   27 ASUS Vivo AiO A46UN

   Teraz zvážte model s podstatne väčšou uhlopriečkou obrazovky a výkonnejšou elektronikou. Pozoruhodnou črtou tohto monobloku je, že napriek výrazne vyšším špecifikáciám sa výrobcovi podarilo udržať cenu v prijateľných medziach – od začiatku roka 2021 za približne 60 tisíc. Euro.

   Rozdiel vo veľkosti uhlopriečky je výrazný – 27 palcov oproti 23.8 na predchádzajúcich dvoch variantoch. A obrazovka zároveň s dobrými vlastnosťami – prinajmenšom matica IPS so všetkými jej plusmi z hľadiska pozorovacích uhlov. Rozlíšenie – F

    lHD 1920×1080.

    Tento model je ešte výkonnejší ako predchádzajúce dva a zároveň výrazne. Procesor – už 4-jadrový Intel Core i5 8250U, RAM minimálne 8 GB a možno 16, ak nájdete vhodnú úpravu. Rýchlosť procesora možno zvýšiť až o 3.4 GHz v režime turbo. Ďalšou pozoruhodnou vecou je prítomnosť samostatnej grafickej karty NVIDIA GeForce MX150 s 2 GB video pamäte. To z notebooku ešte nerobí herný notebook, ale rozhodne to rozširuje možnosti jeho použitia.

    Štandardný pevný disk 1 TB HDD. Typ – pre notebooky s rýchlosťou vretena 5400 otáčok za minútu. Pripojovacie rozhranie – SATA.

    Hlavná skupina vstupno-výstupných portov sa nachádza v zadnej časti monoblokového šasi, tesne nad dokom stojana. Toto usporiadanie nevyhovuje každému, ale je to najbežnejšia poloha. V tejto skupine sú 4 porty USB 3.0, rozhranie HDMI, sieťový port Gigabit Ethernet a napájacia zásuvka. Na spodnom konci vpravo je port USB 2.0, čítačka kariet a výstup na slúchadlá a mikrofón. Bezdrôtové pripojenie zabezpečujú štandardné moduly Bluetooth v4.1 a Wi-Fi 802.11 a/g/n/ac.

    Rovnako ako takmer všetky monobloky má aj tento model webovú kameru s rozlíšením 1 megapixel. Kamera je celkom štandardná, ale jej umiestnenie v spodnej časti obrazovky sa značnej časti používateľov nepáči kvôli uhlu, ktorý vytvára pri bežnom videohovore.

    Vizuálne vyzerá monoblok štýlovo vďaka tenkým rámikom a minimalistickému, univerzálnemu dizajnu. Stojan je široký, ale stabilný a vyzerá tiež veľmi elegantne. Rozmery monobloku sú 630 mm x 462 mm x 187 mm a váži 8 kg.5 kg.

    Výhody

    • Kombinácia funkcií a ceny;
    • Väčšia uhlopriečka;
    • Vysokokvalitný dotykový displej IPS;
    • výkon;
    • samostatná grafická karta;
    • štýlový dizajn, robustný stojan.

    Nevýhody

    • kamera namontovaná na spodnej strane.

    23.8″ Lenovo AIO V530-24ICB

    Hodnotenie: 4.8

    23,8 Lenovo AIO V530-24ICB

    Prehľad pokračuje ďalším zaujímavým variantom monobloku značky Lenovo. Tento model má menšiu uhlopriečku ako jeho predchodca, ale ponúka niektoré výhody, ktoré môžu byť dôležité pre niektoré kategórie používateľov. Výrobca monoblok oficiálne označuje ako „pracovný“, čo jasne naznačuje.

    Tento model je jedným z najlepších na rýchle nasadenie pre širokú škálu kancelárskych pracovníkov a profesionálov. Dodáva sa s predinštalovanou profesionálnou verziou systému Windows 10 a je prakticky pripravený na používanie hneď po pripojení. Existujú verzie bez operačného systému (len DOS), ale licencovaný softvér je pre každú organizáciu nevyhnutnosťou. Preto je predinštalovaný systém Windows 10 pre zákazníka výhodný.

    Pokiaľ ide o špecifikácie, tento model mierne stráca na svojho predchodcu, pokiaľ ide o obrazovku, ale vyhráva, pokiaľ ide o výkon a flexibilitu prevádzky. Takže aj tu je elektronika založená na procesore Core i5, rovnako ako v predchádzajúcom prípade, ale s pokročilejšou verziou – so 6 jadrami oproti 4 v AiO A46UN. Základná konfigurácia pamäte RAM je 8 GB. Pamäť je dostatočne rýchla – 2666 MHz, pre moduly sú vyčlenené dva sloty a fyzicky možno počítač rozšíriť až na 32 GB pamäte.

    K dispozícii je široká škála možností pevného disku. Pre tých, ktorí hľadajú rýchle operačné systémy a aplikácie, sú vhodné SSD disky s kapacitou od 128 GB do 512 GB. Ak je dôležitá väčšia kapacita úložiska, na výber sú mechanické disky s kapacitou až 1 TB. Formát podobný notebooku a rovnaká rýchlosť otáčania 5400 otáčok za minútu.

    K dispozícii je aj optická mechanika DVD±RW, ktorá je síce zastaraná, ale v pracovných situáciách, napríklad v rýchlom polygrafickom priemysle, môže byť stále potrebná pre maximálnu flexibilitu pri práci so zákazníkmi.

    Na prvý pohľad má tento model veľmi základnú konfiguráciu: tri porty USB 2 a dva porty USB pre notebooky.0, dva USB-A 3.1 Gen 1, jeden USB-A3.1 Gen 2, jeden výstup RJ45 z karty Gigabit LAN. Najlepšie zo všetkého sú dve vstupné a výstupné rozhrania HDMI, takže môžete zobrazovať obraz z monobloku na externej obrazovke a používať ho ako externý displej.

    Z recenzie overeného používateľa služby Yandex.Trh so statusom „IT špecialista 3. úrovne“: „Obrazovka IPS s dobrým jasom. Tenký rám okolo obrazovky. Mechanické sklíčko fotoaparátu. Noha nezaberá veľa miesta na stole. Nastavenie polohy obrazovky v dvoch osiach“.

    Výhody

    • tenký rám obrazovky;
    • Dve vstupné a výstupné rozhrania HDMI;
    • výkonný procesor;
    • výber pevných diskov;
    • Jednotka DVD±RW (výhoda pre tých, ktorí ju potrebujú);
    • Profesionálna verzia systému Windows 10;
    • bezdrôtová myš a klávesnica sú súčasťou balenia;
    • výsuvný fotoaparát;
    • Polohovanie v dvoch osiach.

    Nevýhody

    • Neštandardné a pre mnohých neznáme rozloženie klávesov na klávesnici;
    • Slabý zvuk z bežných reproduktorov.

    27″ Apple iMac (Retina 5K, polovica roka 2020).)

    Hodnotenie: 4.9

    27 Apple iMac (Retina 5K, polovica roka 2020)

    Časopis Expertology dopĺňa svoj výber najlepších monoblokov pre prácu a kanceláriu o najjasnejší model v tejto kategórii, ktorý je aj v najnižšej konfigurácii dvakrát drahší ako predchádzajúci. Apple iMac 2020, najnovší produkt najprestížnejšej svetovej značky elektroniky a počítačového hardvéru. Monoblok sa dodáva v niekoľkých variantoch a my spomenieme funkcie, z ktorých si môžete vybrať.

    Začnime obrazovkou a grafikou všeobecne, pretože tento model má takúto špecializáciu. Obrazovka môže byť v nominálnej hodnote vybavená F

     lHD 1920×1080, ale potom by sa stratil leví podiel výhod počítača. Druhá možnosť je 5120 × 2880, čo je 5K. Pri uhlopriečke 27 palcov poskytuje hustotu pixelov 226 ppi, čo je na stolný počítač výnimočne vysoká hodnota. Matrica je IPS tak, ako ju používa spoločnosť Apple, teda Retina.

     Cupertiniány v tomto modeli vám dávajú možnosť doladiť výkon podľa vašich potrieb, čo do značnej miery určuje konečnú cenu súpravy. Monoblok teda môže byť poháňaný procesorom Intel Core i5-10500 alebo vyšším až po špičkový 10-jadrový procesor Intel Core i9-10910. Kapacity od 8 GB do 128 GB LPDDR4 2666 MHz RAM. Grafická karta – iba diskrétne grafické karty AMD Radeon Pro so špecifikáciami od 5300 so 4 GB pamäte GDDR6 po 5700 XT so 16 GB pamäte GDDR6.

     Tu je potrebné stručne objasniť možnosti monobloku. Tento model je výkonná grafická pracovná stanica, ktorá si poradí s najnáročnejšími návrhovými úlohami náročnými na zdroje vrátane 3D. Ale ani najvýkonnejšia grafická karta z neho nerobí herný model, pretože sa tu predsa len zameriavame na profesionálne využitie počítača. Takže nikto nezakazuje hrať hry na tomto monobloku, ale špecializácia stále funguje.

     Dátové úložisko tejto série je tiež k dispozícii v mnohých variantoch, od najmenšieho 256GB SSD disku až po najdrahší 4TB alebo dokonca 8TB disk.

     Komunikácia a konektivita tohto monobloku nezaostáva ani za zvyškom konfigurácie. Nachádzajú sa tu 4 porty USB 3.1 na zásuvkách typu A, výstup z napájacej karty. Mimochodom, sieťový adaptér si môžete vybrať aj tak, že si vyhľadáte vhodnú modifikáciu – v ponuke sú dva varianty – 1 Gbit a 10 Gbit adaptér, pričom cenový rozdiel medzi týmito modifikáciami je značný. K dispozícii sú aj dva porty USB typu C s funkciou Thunderbolt 3 a jeden port Thunderbolt 2.

     Výhody

     • Prestížna značka;
     • rôzne verzie vrátane najvyšších špecifikácií;
     • 5K obrazovka (ako možnosť);
     • možnosť výberu SSD disku v balíku až do 8 TB;
     • profesionálna grafická karta v ponuke;
     • dizajn a ergonómiu;
     • 10 Gigabit Ethernet (voliteľné);
     • Pamäť RAM je možné upgradovať bez toho, aby ste museli monoblok úplne rozobrať;
     • Klávesnica a myš sa dodávajú s vlastnými nabíjateľnými batériami (dobíjateľné);
     • vysokokvalitný zvuk z reproduktorov;
     • Porty USB typu C s funkciou Thunderbolt 3.

     Nevýhody

     • vysoká cena.

     Najlepšie monobloky pre vašu domácnosť

     V druhom výbere uvádzame najlepšie monobloky, ktoré sú optimálne na domáce použitie. Charakteristiky opísaných modelov sa v mnohých ohľadoch prekrývajú s vyššie opísanými variantmi kancelárskej práce. Tu sme však dali prednosť cenovo dostupnejším riešeniam, pričom sme brali do úvahy, že priemerný rodinný rozpočet je stále obmedzenejší ako firemný. Okrem toho je intenzita používania počítača doma miernejšia. Je teda dôvod zohľadniť v prognóze potenciálne menšie opotrebenie a menej nehôd.

     23.8″ HP 24-df0030ur

     Hodnotenie: 4.5

     23,8 HP 24-df0030ur

     Najskôr sa pozrime na najlacnejší monoblok v sérii, ktorý vyrába americký technologický gigant Hewlett-Packard. Výkon nie je dostatočný na väčšinu vašich každodenných úloh, ale postačuje na značnú časť vašich potrieb. Zároveň sa vzhľad tohto monobloku určite a bez preháňania stane dekoráciou v štýle high-tech pre akýkoľvek domáci interiér

     Začnime dizajnom, pretože je to jeden z najdôležitejších, takmer kardinálnych bodov monoblokov. Všetky moderné počítače tohto formátu sa vyznačujú minimalizmom v dizajne a tento model nie je výnimkou. Rozdiely môžu byť významné, napríklad v hrúbke rámu obrazovky – čím tenší rám, tým lepšie z mnohých hľadísk. A v tomto ohľade je HP 24-df0030ur priamo na vrchole – rámčeky sú menšie ako 10 mm, a to na troch stranách vrátane hornej, nielen po stranách, ako je to často v prípade zariadení s obrazovkou so zabudovaným fotoaparátom.

     Pokiaľ ide o kameru, jej umiestnenie je do veľkej miery zodpovedné za minimálnu hrúbku horného rámu. Konkrétne tu je fotoaparát zasúvací, to znamená, že nezaberá miesto na prednej strane, ale podľa potreby sa vysúva z puzdra v hornej časti obrazovky. Tu je mimochodom ďalšie plus pre používateľov, ktorí horlivo dbajú na súkromie – keď sa fotoaparát nepoužíva, nie je potrebné ho zakrývať nepriehľadnou páskou.

     Teraz o elektronike a komponentoch zariadenia „všetko v jednom“ a o tom, čo môžu poskytnúť. Všetko tu beží na dvojjadrovom procesore Intel Celeron J4025 s maximálnou rýchlosťou 2900 MHz. 4 GB DDR4 RAM bez podpory korekcie chýb. V low-endových modeloch je pamäť ECC vzácnosťou, takže absencia takejto podpory nie je nevýhodou. Pevný disk SSD je dobrý, ale jeho kapacita je 128 GB, čo mnohým nemusí stačiť.

     Teraz o tom, čo táto konfigurácia môže poskytnúť. Na jednej strane je tu procesor stále veľmi skromný, pokiaľ ide o výkon, takže môžete počítať s pohodlnou prácou len v kancelárskych aplikáciách a porovnateľných aplikáciách náročných na zdroje. Grafické spracovanie je možné len na základnej úrovni a v najzákladnejších programoch. aj prehrávanie videa ako F

      lHD 1080p môže veľmi zaťažovať procesor, najmä pri 60 fps.

      Na druhej strane je však zaručené rýchle načítanie operačného systému (tento model má oficiálny Windows 10 Home), rovnako rýchle načítanie aplikácií, práca so súbormi – to všetko vďaka pevnému vysokorýchlostnému disku SSD. Ak teda monoblok používate tak, ako je určený, je celkom schopný zvládnuť každodenné úlohy domáceho počítača.

      Výhody

      • Bleskové načítanie operačného systému a aplikácií;
      • rýchly zápis a čítanie súborov;
      • elegantný dizajn;
      • Tenký rámik na obrazovke;
      • matný povrch obrazovky;
      • Výsuvný fotoaparát;
      • najvýhodnejšiu cenu;
      • Jednoročná oficiálna záruka spoločnosti Hewlett-Packard.

      Nevýhody

      • klávesnica a myš sú pripojené káblom;
      • Niektorí používatelia stále nebudú mať k dispozícii výkon.

      23.8″ Lenovo AIO V540-24IWL

      Hodnotenie: 4.6

      23,8 Lenovo AIO V540-24IWL

      Druhým bodom výberu bude monoblok vyrobený spoločnosťou Lenovo s rovnakou uhlopriečkou obrazovky ako predchádzajúci variant. Elektronika je o stupeň vyššia a výkon nie je taký nenáročný ako v nízkorozpočtovom modeli HP ProOne 440 G3. S takýmito vlastnosťami je počítač drahší približne o polovicu. Tento model je v mnohých ohľadoch podobný vyššie uvedenému AIO V530-24ICB, ale má niektoré rozdiely.

      Tu by sme mali začať so vzhľadom. Model sa výrazne líši od svojho predchodcu, pokiaľ ide o zaužívané štandardy elegantného dizajnu. Hoci uhlopriečka obrazovky je tu úplne rovnaká – 23.8 palcov, rámy sú oveľa tenšie, najmä bočné. Inak v štýle dominuje minimalizmus. Rozmery monobloku – 450x541x214 mm, hmotnosť – 6.4 kg.

      Obrazovka má podobné rozlíšenie ako predchádzajúci model – F

       lHD 1920×1080 s pomerom strán 16:9. Ale technológia matrice je iná – WVA, teda jedna z modifikácií VA, ktorá tiež poskytuje široké pozorovacie uhly až 178 stupňov, ako IPS, ale je lacnejšia. WVA má v porovnaní s IPS určité nevýhody, ale pre väčšinu používateľov nebudú viditeľné.

       Z hľadiska výkonu je Lenovo AIO V540-24IWL o pomyselný krok vyššie ako predchádzajúci variant. V základnej konfigurácii je elektronika tiež riadená dvojjadrovým procesorom, ale vyššej triedy – i3-8145U s taktom 2.10GHz (pretaktované na 3.90GHz). Existujú modifikácie s procesorom Intel Core i5-8265U, ale sú oveľa drahšie.

       Okrem toho je k dispozícii aj 4 GB alebo 8 GB pamäte RAM, v závislosti od modelu a s o niečo rýchlejšou frekvenciou 2666 MHz. Až 32 GB pamäte s možnosťou rozšírenia pomocou dvoch slotov.

       Ukladanie dát v tomto modeli je organizované na 1 TB HDD. Pohon typu Notebook, t. j. s rýchlosťou vretena 5400 otáčok za minútu. K dispozícii je štandardná čítačka kariet a jednotka DVD-RW.

       Tento model má o niečo viac komunikačných možností. K dispozícii sú štyri porty USB 2.0 na zásuvkách typu A, dva porty USB 3.1 Gen 2 aj na type A, výstup RJ45 z gigabitovej sieťovej karty. Najdôležitejšie je duálne vstupné a výstupné rozhranie HDMI.

       Tento model má jednu výraznú nevýhodu, ktorá nesúvisí s každodennou prevádzkou, ale s aktualizáciou alebo opravou. Výrobca tento monoblok označuje ako „upgradovateľný“, čo je naznačené špecifickými upevňovacími prvkami (excentrická skrutka v rohu pod gumovým krytom). Pri demontáži a najmä pri opätovnej montáži je však veľmi vysoká pravdepodobnosť poškodenia matrice, a to aj v kompletnej servisnej dielni.

       Výhody

       • Kombinácia ceny a výkonu;
       • 1 TB pevný disk;
       • Vstup a výstup HDMI;
       • Pamäť RAM je možné rozšíriť až na 32 GB;
       • Tenké bočné rámiky obrazovky;
       • Elegantný a rafinovaný dizajn vo všeobecnosti.

       Chyby

       • Náročnosť montáže a demontáže pri modernizácii.

       23.8″ MSI Pro 24X 10M

       Hodnotenie: 4.7

       23.8 MSI Pro 24X 10M

       Ďalej sa pozrieme na výkonnejší displej od taiwanskej spoločnosti Micro-Star International, materskej spoločnosti svetoznámej značky elektroniky MSI. Séria Pro 24X dokázala spojiť dobrý výkon s množstvom zaujímavých inovácií za relatívne prijateľnú cenu.

       Prvou a najvýraznejšou vecou na tomto modeli je jeho v každom ohľade štíhly a elegantný dizajn, ktorý je pre monobloky dôležitý. Hrúbka časti monitora je iba 6 mm.5 mm a všetka elektronika sú umiestnené v malej jednotke, ktorá zaberá menej ako polovicu priestoru v zadnej časti. Uhlopriečka obrazovky 23.8″, rovnako ako predchádzajúci model, rám obrazovky je rekordne tenký, takmer „miznúci“ – 2.2 mm po stranách a na vrchu. Spodná časť je tiež krát tenšia ako predchádzajúci model. Rozlíšenie obrazovky je F

        lHD 1920×1080, matný povrch, technológia IPS s najširšími pozorovacími uhlami.

        Celý sortiment zahŕňa niekoľko modifikácií založených na troch triedach procesorov. Mladší z nich, na ktorý sa pozeráme, je založený na procesore Intel Core i3-10110U. Pamäť RAM je 4 GB alebo 8 GB, ľahko rozšíriteľná až na 32 GB bez zložitej manipulácie. Pamäť je pomerne rýchla pri frekvencii 2666 MHz. O ukladanie dát sa stará rýchly disk SSD s dvojnásobnou kapacitou oproti predchádzajúcemu 256 GB.

        Ďalší pevný disk vo form factor 2 možno nainštalovať rovnako jednoducho ako rozšírenie pamäte RAM.5. Vľavo vzadu sa nachádza špeciálne „vrecko“ s rozhraním na pripojenie.

        Rozloženie rozhrania si zaslúži samostatnú zmienku. Výrobca tu teda poskytol veľa portov USB: dva porty USB typu A 2.0 a dva USB 3.2 Gen1 na zadnej strane a ďalšie dva USB 3.2 zásuvky typu A Gen1 na ľavej strane. Na ľavej strane sa nachádzajú aj dve zásuvky mini-jack 3.5 mm konektor pre slúchadlá a mikrofón.

        Toto zariadenie typu „všetko v jednom“ má dve gigabitové sieťové karty s dvoma portami RJ-45 na zadnom paneli. Výstup HDMI 1 je vpravo.4. Žiadny vstup HDMI, čo niektorí používatelia považujú za trochu frustrujúce, pretože monoblok nebude možné používať priamo ako externý monitor.

        Z recenzie overeného používateľa služby Yandex.Trh so statusom „IT špecialista 5. stupňa“: „Juniorský model má všetko, čo potrebujete na rýchle nasadenie a pohodlnú prácu. Core i3 10. generácie v kombinácii s diskom SSD NVMe beží veľmi rýchlo. Nasadenie troch pracovných staníc trvalo len asi hodinu. Štýlový vzhľad oslovil majiteľa firmy“.

        Výhody

        • Miznúci tenký rám obrazovky;
        • Technológia Anti-F
        • Ochrana proti blikaniu a ochrana očí;
        • povrchová úprava šasi je čiastočne z brúseného kovu;
        • ľahko nainštalovať ďalší pevný disk;
        • Dve gigabitové sieťové karty;
        • účinné a tiché chladenie;
        • Kombinácia cena/výkon.

        Nevýhody

        • niektorým používateľom chýba vstup HDMI;
        • nedotykový displej.

        27″ Acer Aspire C27-962

        Hodnotenie: 4.8

        27 Acer Aspire C27-962

        Prehľad pokračuje monoblokom, ktorý sa od predchádzajúcich dvoch odlišuje väčšou uhlopriečkou obrazovky – 27 palcov. Ide tiež o celý rad, ktorý vám umožní vybrať konfiguráciu na základe kľúčových komponentov, a my budeme uvažovať o strednom variante, kde už môžeme s istotou hovoriť o vysokom výkone pre bežné úlohy.

        Tento výkon je zásluhou procesora – procesor Intel Core i5-1035G1 poskytuje oveľa vyšší výkon v aplikáciách vrátane niektorých aplikácií, ktoré sú pomerne náročné na zdroje. 8 GB pamäte RAM je minimum pre túto triedu počítačov, ale pre väčšinu používateľov je to viac než dosť. Pracovná frekvencia pamäte RAM: 2133 MHz. Voliteľná rozšíriteľná pamäť až do maximálnej veľkosti 32 GB.

        Veľkou výhodou tohto modelu je, že si môžete vybrať tandem rôznych typov pevných diskov. Táto verzia sa dodáva s 256 GB SSD a 1 TB mechanickým HDD. Najskôr je optimálna vysoká rýchlosť na inštaláciu operačného systému a aplikácií. Zavedenie systému Windows za niekoľko sekúnd a inštalácia aplikácií prakticky cez noc.

        obrazovka v tomto modeli má špeciálnu „kvalitu obrazu“, na ktorej výrobca trvá. Aktívna matica IPS s F

         lHD 1920×1080 poskytuje pozorovacie uhly až 178 stupňov a skutočne realistický ostrý obraz s pôsobivou reprodukciou farieb. Jediná vec je, že obrazovka nie je dotyková, a to už nespokojní niektorí používatelia, pretože monoblok nie je najlacnejší a už spôsobuje trochu zvýšené očakávania používateľov.

         Teraz niekoľko slov o vzhľade a ergonómii. Aj tu vidíme veľmi štíhly rám, nie ako v predchádzajúcom prípade, ale aj tak – 3.7 mm. Je pravda, že tieto rámčeky sú len po stranách, pretože na vrchu je webová kamera. Napriek tomu toto riešenie vyzerá úspešnejšie, ako keby bola kamera umiestnená v spodnej časti. Aj časť monitora je veľmi tenká – 6.8 mm. Uhol monobloku na stojane sa môže pohybovať od -5° do 25°.

         Možnosti pripojenia zariadenia sú pomerne skromné, s dvoma portami USB 2,5″.0, dva USB 3.1 Gen 1, jeden výstup HDMI, sieťový port RJ45, kombinovaný mini-jack pre náhlavnú súpravu. Bezdrôtové pripojenie – štandardné Wi-Fi a Bluetooth 4.0.

         Opísaná konfigurácia už umožňuje „zaťažovať“ počítač úlohami náročnejšími na zdroje. Ak je vybavený samostatnou grafickou kartou GeForce MX130 s 2 GB videopamäte, je možné vykonávať aj stredne náročnú grafickú prácu a dokonca aj amatérsky strih videa.

         Výhody

         • veľká obrazovka;
         • tenké okraje obrazovky;
         • Kvalitný obraz so širokou škálou farieb;
         • dva pevné disky – SSD a mechanický (voliteľný);
         • vysokovýkonný procesor;
         • Rýchlosť načítania systému a spúšťania aplikácií;
         • samostatná grafická karta.

         Nevýhody

         • nedotykový displej.

         21.Apple iMac 5″ (Retina 4K, polovica roka 2017).)

         Hodnotenie: 4.9

         21,5 Apple iMac (Retina 4K, polovica roka 2017)

         Napriek tomu, že počítače iMac od spoločnosti Apple nikdy nie sú skutočne lacné, tento počítač si ako domáci počítač nenecháme ujsť. Koniec koncov, existuje veľa používateľov Cupertina a v každom prípade má jasný prémiový segment svojich zákazníkov. Urobili sme niekoľko kompromisov a odporúčame zvážiť Apple iMac 2017 ako domácu možnosť. V predaji je stále veľa týchto modelov.

         Najprv sa pozrime na vizuálnu stránku tohto nepochybne vynikajúceho monobloku. A tu by bola prvá (a takmer posledná) sťažnosť na tento model. Samotná obrazovka je najmenšia v našom prehľade – 21.5″ porty USB, ale to nie je nevýhoda. Ďalšou vecou je veľmi hrubý rámček okolo obrazovky. Vzhľadom na to, že v roku 2017 preteky o „bezrámčekovosť“ v každom možnom gadgetu ešte neboli tak výrazné, nie je to ani príliš zjavná nevýhoda, ale v roku 2021 je to už viditeľné, a nie z najlepšej strany.

         Zvyšok displeja je nepochybne vynikajúci – mimoriadne dobrá matrica IPS takmer na 100 % zodpovedá koncepcii Retina, ktorá vyžaduje hustotu pixelov, pri ktorej už jednotlivé pixely nie sú viditeľné voľným okom. Tento efekt sa dosahuje kombináciou veľkosti obrazovky s uhlopriečkou 21.5 palcov a rozlíšenie 4K 4096×2304. Obrazovka bohužiaľ nie je dotyková.

         Z hľadiska výkonu je k dispozícii široká škála modifikácií založených na rôznych procesoroch – od Intel Core i3-8100 po Intel Core i7-8700. Tri možnosti pamäte – 8, 16 alebo 32 GB. Diskrétna grafická karta – AMD Radeon Pro 555, 555X alebo 560. Štandardným pevným diskom je 1 TB mechanický pevný disk s rýchlosťou otáčania 5400 otáčok za minútu.

         Súbor rozhraní si zaslúži osobitnú pozornosť a pochvalu. Má 4 porty USB 3.0 na klasickom slote a dva porty USB 3.0 typu C a USB 3.1 typ C s funkciami Thunderbolt 2 a Thunderbolt 3. Vysokorýchlostné rozhrania, prvé až do 10 Gb/s, druhé až do 40 Gb/s. Tieto porty môžu fungovať aj ako DisplayPorty, čo umožňuje pripojiť externé grafické karty a iné periférne zariadenia, ktoré vyžadujú výnimočne vysokú šírku pásma. HDMI, DVI a VGA sa pripájajú cez adaptér, ktorý je potrebné v prípade potreby zakúpiť samostatne.

         Výhody

         • špičková prémiová trieda a prestížna značka;
         • dizajn a ergonómia (okrem hrubého rámčeka);
         • Obrazovka s rozlíšením 4K;
         • Dokonalá reprodukcia farieb;
         • rozhrania vrátane dvoch generácií Thunderbolt;
         • samostatná grafická karta;
         • flexibilný výber modifikácií procesora;
         • Magická klávesnica a myš Magic Mouse 2 sú súčasťou balenia.

         Nevýhody

         • hrubší rám obrazovky;
         • nedotykový displej.

         Najlepšie monobloky na hranie

         Posledný výber v tomto prehľade najlepších monoblokov podľa časopisu Expertology je venovaný tým modelom, ktoré aspoň do určitej miery umožňujú plnohodnotne hrať moderné videohry. Nie sú to z definície najlacnejšie možnosti, ale ak to rozpočet dovoľuje, potom možno koncepciu monobloku „všetko v jednom“ realizovať na 100 %, a to aj s herným potenciálom.

         23.8″ DELL OptiPlex 7480

         Hodnotenie: 4.7

         23,8 DELL OptiPlex 7480

         Najskôr sa pozrieme na monoblok značky DELL, ktorý ešte nebol uvedený v našej recenzii. Odporúčaný model je z našej obľúbenej série OptiPlex, menší variant s menšou 23.8 palcov po uhlopriečke.

         Hneď na začiatku. Herné schopnosti tohto zariadenia typu „všetko v jednom“ zabezpečuje samostatná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1650. Je súčasťou jednej z niekoľkých modifikácií počítača DELL OptiPlex 7480. Grafická karta bola pôvodne navrhnutá so zameraním na potenciálnych hráčov. Obsahuje 4 GB grafickej pamäte GDDR5 s frekvenciou 8 GHz.

         Pokiaľ ide o príklady populárnych hier, táto „čistá“ grafická karta so správnym množstvom procesora a pamäte RAM poskytne nasledujúci herný výkon.

         Fortnite bude možné hrať na vysokých nastaveniach s frekvenciou snímok za sekundu až 70 fps . Na „ultra“ fps klesne na 59.

         Približne rovnaká situácia pri vysokých nastaveniach bude v inej kultovej hre – GTA V – až 80 fps. Na druhej strane, na strojoch Ultra klesne výkon na nie veľmi príjemných 40 fps.

         V PUBG budete môcť hrať normálnu hru pri 60 fps len na stredných nastaveniach, pri vysokých nastaveniach to nebude tak nepríjemné, ale len trápenie – asi 15 fps.

         Pokiaľ ide o „tanchiki“, to znamená, World of Tanks, potom tam bude k dispozícii aj na nastavenie „ultra“ s framerate až 60 fps.

         Teraz k podmienke, ktorú sme spomenuli ako nevyhnutnú na to, aby ste zo svojej grafickej karty vyťažili maximum. Kapacita procesora. Tu nám výrobca umožňuje ľahko vybrať konfiguráciu z hľadiska realizovateľnosti a rozpočtu. Takže v ekonomickom variante môžete získať monoblok s Core i5, a keďže ste menej obmedzovaní zdrojmi, má zmysel pozrieť sa na i7 alebo i9. Minimálna kapacita pamäte RAM je 8 GB alebo 16 GB a neskôr ju možno rozšíriť na 64 GB. Štandardná konfigurácia pevného disku je 512 GB SSD a môžu existovať aj iné alternatívy.

         Za zmienku stojí aj to, že tento monoblok bude celkom vhodný na streamovanie hier. Už len preto, že má webové kamery s vyšším rozlíšením – 2Mpix. Určite nie na úrovni špecializovaných samostatných kamier, ale podstatne lepšie ako polovica najslabších integrovaných kamier, ktorými je vybavená väčšina monoblokov rovnakej triedy.

         Výhody

         • výsuvná webová kamera;
         • fotoaparát so zvýšeným rozlíšením;
         • Nie je to zlá diskrétna herná grafická karta (pre all-in-one);
         • Výber rôznych konfigurácií založených na procesore;
         • Možnosť rozšírenia pamäte RAM až na 64 GB;
         • 512GB disk SSD;
         • Nová generácia Wi-Fi 802.11ax;
         • Príjemný, minimalistický dizajn;
         • Zabudovaný napájací zdroj;
         • jednoduchá aktualizácia.

         Nevýhody

         • Drobné pripomienky používateľov týkajúce sa príslušenstva a predinštalovaného nepotrebného softvéru.

         27″ DELL OptiPlex 7770

         Hodnotenie: 4.8

         27 DELL OptiPlex 7770

         Druhý model v zbierke najlepších herných monoblokov sa môže zdať podobný predchádzajúcemu, pretože patrí do rovnakého radu DELL OptiPlex a aj špecifikácia je podobná. Napriek tomu ide o zásadne odlišné modely.

         Hlavný rozdiel oproti predchádzajúcej verzii – oveľa väčšia obrazovka s uhlopriečkou 27 palcov. Kvalita rozlíšenia matice IPS F

          lHD 1920×1080. A tu máme výhodu – obrazovka je citlivá na dotyk. Je pravda, že je to stále možnosť a ak chcete, môžete si vybrať alternatívnu konfiguráciu s obvyklými.

          Obrazovka je tu viac-menej zrejmá, ale veci sú oveľa zaujímavejšie s grafickou kartou. V modifikácii s diskrétnou grafickou kartou tu máme NVIDIA GeForce GTX 1050. Samozrejme, na predchádzajúci model stráca výkonom, ale stále je to jedna z najlepších možných volieb pre monoblok s tak veľkou obrazovkou, ktorý by bol vybavený dobrou grafikou a stále stál aspoň slušnú sumu. Hoci v tomto segmente sú všetky monobloky drahé.

          Analyzujme herné možnosti grafickej karty v kombinácii s maximálnym výkonom zvyšku elektroniky a aj v rámci tejto série je na výber z rôznych možností procesora a kompletnej sady RAM od 8 do 16 GB s možnosťou rozšírenia na 32 GB.

          V hre World of Tanks je priemerné fps na vysokých nastaveniach 60-65, na ultra 50-55. V GTA V bude snímková frekvencia 55-60 fps pri vysokých nastaveniach a rozlíšení F

           lHD 1920×1080. A tu v PUBG bude ťažké – môžete hrať len na stredných nastaveniach, a potom pri snímkovej frekvencii 40-45 fps.

           Z hľadiska konfigurácie úložiska je na hranie hier najlepší tandem SSD a HDD. Typická konfigurácia – 256 GB SSD a 1 TB HDD.

           Výhody

           • dotykový displej (voliteľné);
           • veľká uhlopriečka;
           • vysokokvalitná matrica s dobrým podaním farieb;
           • širokú škálu konfigurácií založených na procesore a pamäti;
           • Diskrétna grafická karta (voliteľná) nie je zlá, ako pre monoblok;
           • Súčasťou je bezdrôtová myš a klávesnica;
           • Tandem SSD a HDD.

           Nedostatky

           • Nie všetky moderné hry budú fungovať pri prijateľných nastaveniach.

           27″ Apple iMac Pro (Retina 5K, koniec roka 2017).)

           Hodnotenie: 4.9

           27 Apple iMac Pro (Retina 5K, koniec roka 2017)

           A prehľad najlepších monoblokov v časopise Expertology končí niečím výnimočným. Opäť sme zohľadnili záujmy a očakávania zákazníkov spotrebnej elektroniky Apple a do našej recenzie sme zaradili tieto špičkové počítače Apple iMac, a to nie „len“ počítače Pro. Ide o špičkový stroj, podobný tomu, ktorý sme recenzovali vyššie v kategórii pracovných monoblokov. Tento model je mu v mnohom podobný, ale Pro je Pro a tento monoblok je výrazne drahší, viac ako dvojnásobne.

           Najpozoruhodnejšie vlastnosti by sa tu ťažko vyzdvihovali, pretože každá z nich je na príliš vysokej úrovni. Ale keďže v tejto kategórii zariadení uvažujeme konkrétne o hernom kľúči, povedzme, že matica IPS Retina s rozlíšením 5120 × 2880 je dobre doplnená výberom modifikácií na základe rôznych samostatných grafických kariet. Dostupné varianty AMD Radeon RX Vega 56/64/64 Pro. Pozrieme sa na herné schopnosti 64 Pro najmä na základe toho, že v monobloku s cenou pod 400 tisíc. Bolo by zvláštne ušetriť pol percenta na špičkovej grafickej karte.

           Pripojovacie rozhrania sú typické pre stolné počítače Apple – je tu množstvo portov USB rôznych generácií, výstup sieťovej karty a štandardné rozhrania Wi-Fi a Bluetooth. Ale azda najdôležitejšie zo všetkého sú vysokorýchlostné porty Thunderbolt 2 a Thunderbolt 3.

           AMD Radeon Pro Vega 64 v hre GTA V teda dokáže poskytnúť pohodlný herný zážitok aj v režime QHD / 1440p (tu sa hodí vysoké rozlíšenie obrazovky) pri snímkovej frekvencii 45-50 fps. V hre PUBG nebude situácia taká ružová – môžete hrať len pri stredných nastaveniach / 1080p, ale s vynikajúcou snímkovou frekvenciou – 100-110 fps. Ťažko uveriť, ale aj Cyberpunk 2077 bude bežať (nie je to tak hrozné, pokiaľ ide o spotrebu zdrojov), ale frekvencia bude 35-40 na „ultra“, 40-45 na vysokej a strednej a len na nízkych grafických nastaveniach bude pohodlná 75-80 fps.

           Výhody

           • špičková prémiová a špičková značka
           • Mimoriadne vysoký výkon;
           • stabilitu a optimalizáciu typickú pre hardvér Apple;
           • výnimočne kvalitnú matricu;
           • dokonalý imidž;
           • výkonnú samostatnú grafickú kartu;
           • Podpora Thunderbolt 2.

           Nevýhody

           • šialená cena.
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: