15 najlepších aplikácií na úpravu videa

Až donedávna bol strih videa žiadaný len vo veľmi obmedzených oblastiach – v televízii a súvisiacich oblastiach, v súkromných službách nahrávania videa a v niekoľkých veľmi špecifických oblastiach. Prudké rozšírenie internetu a rovnako prudký rozvoj digitálnych technológií radikálne zmenili situáciu a dnes už aj žiaci základných škôl, ktorí vedú videoblogy, strihajú videoklipy. Editori Expertology vám predstavia prehľad najlepších aplikácií na strih videa a komplexné spracovanie videoprenosu.

Poradie aplikácií na spracovanie videa

Nominovalmiestonázov výrobkuhodnotenie
Najlepšie platené aplikácie na úpravu videa1Adobe Premiere Pro5.0
2Sony Vegas Pro4.9
3

Štúdio incle

4.8
4Edius Pro4.7
5Corel VideoStudio4.6
6Magix Movie Edit Pro4.5
7Camtasia Studio4.4
Najlepšie bezplatné aplikácie na úpravu videa1Avidemux5.0
2VirtualDub4.9
3Bezplatný editor videa VSDC4.8
4Editor videa ZS44.7
5Windows Movie Maker4.6
Najlepšie aplikácie na úpravu videa v systéme MacOS1Avid Media Composer5.0
2Final Cut Pro4.9
3
 • ghtworks
 • 4.8

  Najlepšie platené aplikácie na úpravu videa

  V prvej kategórii sa pozrieme na najlepšie softvérové balíky so širokou škálou funkcií a vlastností. Všetky riešenia uvedené v tejto kategórii sú distribuované na platenej báze a poskytujú bezplatné

  ial-period.

  Adobe Premiere Pro

  Hodnotenie: 5.0

  Adobe Premiere Pro

  Začneme najbohatšou aplikáciou všetkých čias. Ide o produkt slávnej spoločnosti Adobe Systems Corporation. Dokáže naozaj úplne všetko a v zásade na plnohodnotnú prácu s videom nepotrebujete nič iné. Pozrime sa bližšie na kľúčové body.

  Dokonca aj základný súbor funkcií aplikácie bez jediného doplnku tretej strany stačí na pokrytie väčšiny potrieb profesionálneho editora videa. Je tu jednoduchá úprava videa po jednotlivých snímkach, selektívna korekcia farieb, inteligentná redukcia šumu, import a export do mnohých formátov vrátane tých najexotickejších, široká škála najrôznejších špeciálnych efektov, bohatá sada nástrojov na manuálne pridávanie vektorových prvkov, kompatibilita s VR-videom a mnoho ďalšieho. Premiere Pro ponúka video v ultravysokom rozlíšení 4K, neobmedzený počet stôp, import online vysielania a ďalšie funkcie. Čo nenájdete v základnej sade, získate v jednom z mnohých doplnkov a doplnkov.

  Pri všetkých týchto dobrých stránkach sa nemôžeme vyhnúť zmienke o najslabšej stránke produktu: jeho optimalizácii. Aplikácia je mimoriadne náročná na spotrebu zdrojov a základné systémové požiadavky najnovších verzií sú pre mnohých používateľov nad ich možnosti. A nie všetko sa dá vysvetliť objektívnymi dôvodmi. Nanešťastie pre Premiere Pro nie sú zamrznutia, spomalenia a pády ničím výnimočným, a aby ste nestratili výsledky hodín práce, nesmiete zabudnúť na ukladanie, a ešte lepšie na nastavenie automatických záložných kópií projektu. Práve táto okolnosť pravidelne strháva aplikáciu z prvých miest všetkých možných hodnotení. To je vlastne jediná nevýhoda aplikácie Premiere Pro.

  Teraz niekoľko slov o licencovanom používaní. Až donedávna, keď ste si platený softvér museli kúpiť len raz, bolo neúnosne drahé dovoliť si licencovaný softvér Premiere Pro. S rozvojom obchodného modelu mesačného predplatného je teraz aplikácia dostupná doslova pre každého – predplatením služby Creative Cloud od spoločnosti Adobe získate licencovaný prístup k aplikácii Premiere Pro za takmer symbolické predplatné. Môžete si ho vyskúšať zadarmo na 30 dní

  obdobie.

  Adobe Premiere Pro je 100 % profesionálny nástroj typu „všetko v jednom“ bez akýchkoľvek výhrad. Pre väčšiu dôslednosť môžeme povedať, že Premiere sa používa v profesionálnej zostave mnohých televíznych a rozhlasových spoločností, vrátane dokonca BBC, používa sa na montáž celovečerného hollywoodskeho filmu – napríklad „Sociálna sieť“ alebo „Deadpool“. Je to zďaleka najvyspelejší a zároveň najrozšírenejší editor videa na svete.

  Výhody

  • takmer neobmedzené možnosti;
  • užívateľsky prívetivé, jasné a mnohým ľuďom známe rozhranie;
  • prijateľná cena predplatného;
  • profesionálna ruská lokalizácia;
  • neustály rozvoj, zlepšovanie a podpora;
  • Množstvo špecializovaných zásuvných modulov;
  • Úplná integrácia so softvérom od iných dodávateľov;
  • multiplatformové.

  Výhody

  • Chybná optimalizácia, ktorá vedie k vysokým systémovým požiadavkám a občasným pádom.

  Sony Vegas Pro

  Hodnotenie: 4.9

  Sony Vegas Pro

  Pokračuje hodnotenie ďalšieho profesionálneho softvérového produktu vytvoreného v múroch legendárnej japonskej korporácie Sony. Vegas Pro síce z hľadiska funkčnosti beznádejne zaostáva za predchádzajúcim riešením, ale rovnako tak bez výnimky zaostávajú aj všetky ostatné vývojové riešenia iných štúdií, takže to nemožno považovať za nevýhodu.

  Softvérový balík poskytuje používateľovi širokú škálu nástrojov na nelineárnu úpravu videa, množstvo video filtrov na vytváranie špeciálnych efektov a zlepšenie kvality „obrázkov“, jednoduché vytváranie animovaných objektov, možnosť vykresľovania a ukladania projektu v rôznych video formátoch. Vegas Pro neukladá žiadne obmedzenia na počet stôp v procese úprav, dokáže importovať online vysielanie za chodu, umožňuje pracovať s videom v ultravysokom rozlíšení 4K bez akýchkoľvek obmedzení. Podpora režimu viacerých monitorov a práca s MIDI-klávesnicami tu bola implementovaná veľmi dobre.

  V porovnaní s predchádzajúcim softvérovým riešením od spoločnosti Adobe je Vegas Pro oveľa demokratickejší z hľadiska systémových požiadaviek. Aplikácia nie je taká náročná, je tiež veľmi dobre optimalizovaná, má oveľa vyššiu rýchlosť pri inak rovnakých hardvérových vlastnostiach, stabilite a odolnosti voči chybám.

  Pokiaľ ide o funkcie, ktoré nemusia byť v samotnom balíku Vegas Pro, väčšina z nich sa nachádza v iných produktoch Sony, ktoré možno nainštalovať samostatne.

  Vegas Pro je veľmi populárny v profesionálnom prostredí webových vývojárov, ale nie je obmedzený na – Premiere možno vidieť na počítačoch mnohých hollywoodskych štúdií.

  Výhody

  • profesionálna úroveň;
  • široká funkčnosť;
  • Plne pracuje s videom v rozlíšení 4K;
  • neobmedzený počet skladieb;
  • stabilita;
  • dobrá optimalizácia;
  • vysokokvalitná ruská lokalizácia najnovších verzií.

  Nevýhody

  • jednorazová a lacná licencia.

  Štúdio incle

  Hodnotenie: 4.8

  Štúdio Pinnacle

  Tretia v našom rebríčku je ďalšia mimoriadne populárna aplikácia, ktorú pozná takmer každý, kto sa niekedy zaoberal úpravou videa. vlajkový produkt rovnomennej softvérovej spoločnosti, ktorú od roku 2012 vlastní Corel Corporation. Od začiatku roka 2019 je najnovšou a úplnou verziou verzia 22

   timate.

   Plná verzia aplikácie obsahuje širokú škálu funkcií, ktoré dokážu pokryť drvivú väčšinu úloh moderných štandardov úpravy a spracovania videa: množstvo pripravených filtrov, tisíce špeciálnych efektov, podpora neobmedzeného počtu stôp, práca s rozlíšením 4K bez obmedzení, troj- a štvorbodový strih, rozdelené obrazovky, účinné nástroje na krížovú kontrolu, kompatibilita s mnohými formátmi a mnoho ďalšieho.

   Jasnou výhodou aplikácie Pinnacle Studio je jej inteligentná prístupnosť, logické a intuitívne rozhranie a celkovo jednoduché používanie. Týmto spôsobom sa líši od predchodcu Sony a je akýmsi vstupným bodom pre nováčikov – umožňuje ľahko vytvárať profesionálne diela aj s veľmi skromným teoretickým zázemím.

   Aplikácia je k dispozícii v troch rôznych sadách funkcií: základnej, rozšírenej a maximálnej (

    timate). Distribuuje sa prostredníctvom zakúpenia licencie a stojí polovicu ceny Vegas Pro, dokonca aj v najplnšej zostave.

    Výhody

    • jednoduché používanie a jednoduché učenie
    • použiteľnosť;
    • rozsiahle funkcie;
    • prevádzka v rozlíšení 4K;
    • neobmedzený počet skladieb;
    • vysokokvalitná funkcia širokouhlej korekcie;
    • oficiálna ruská lokalizácia.

    Nevýhody

    • pomerne dlhý záznam hotového videa v požadovanom formáte;
    • obmedzené možnosti vytvárania vlastných špeciálnych efektov (vyrovnané obrovskou sadou predinštalovaných).

    Edius Pro

    Hodnotenie: 4.7

    Edius Pro

    V ďalšej časti rebríčka najlepších aplikácií na úpravu videa Expertology sa pozrieme na ďalší významný a obľúbený produkt. Edius Pro je multifunkčný nelineárny editor videa od renomovanej americkej spoločnosti Grass Valley. Aplikácia bola prvýkrát vydaná v roku 2003 a od začiatku roka 2019 je jej najnovšia a úplná verzia 9.10.

    V Edius Pro venovali vývojári veľkú pozornosť spracovaniu vysielania vo vysokom rozlíšení, ktoré pochádza z rôznych hardvérových zdrojov. Aplikácia vám poskytuje flexibilitu, vďaka ktorej môžete jednoducho a rýchlo riadiť televízne vysielanie, aplikovať viacero špeciálnych efektov on-the-fly alebo off-line, používať chromakey atď. .

    „Vec“ Ediusu Pro – podpora takmer nemožného počtu formátov a kodekov s nepretržitým sledovaním konjunkcie. Kedykoľvek sa na trhu alebo v profesionálnom prostredí objaví nové a zaujímavé riešenie, môžete si byť istí, že v priebehu niekoľkých dní bude Edius Pro zodpovedajúcim spôsobom aktualizovaný. Situácia, keď má odoslané video neznámy formát a nedá sa importovať, je takmer vylúčená.

    Jednou z najvýraznejších vlastností tohto výrobku je jeho jedinečná mnohotvárnosť. Vďaka efektívne implementovanej technológii prekódovania aplikácia poskytuje možnosť zostavovať videosekvencie z rôznych zdrojov s rôznym rozlíšením, formátmi, frekvenciami atď., a to všetko v reálnom čase.

    Aplikácia je distribuovaná pod proprietárnou licenciou a pre bežného používateľa stojí pekný peniaz – na úrovni nie zlého notebooku.

    Výhody

    • rýchlosť;
    • optimalizácia;
    • použiteľnosť;
    • plná podpora 4K bez obmedzení;
    • podpora rekordného počtu formátov videa a kodekov; okamžité aktualizácie v prípade nových významných riešení;
    • jedinečný multiformátový proces;

    nevýhody

    • drahá proprietárna licencia; žiadny predplatený prístup.

    Corel VideoStudio

    Hodnotenie: 4.6

    Corel VideoStudio

    Pokračuje hodnotenie ďalšie dieťa Corel, tentoraz z ústredia štúdia, skôr než dcérske spoločnosti (pôvodne pracoval na vytvorení inej známej spoločnosti –

     ead). Toto je rodina softvérových balíkov VideoStudio. Stav v roku 2019 zahŕňa dve verzie – Pro a o niečo drahšiu
      timate.

      Na rozdiel od vyššie uvedeného programu Pinnacle Studio, ktorý tiež patrí tejto legendárnej spoločnosti, nikto nepochybuje o profesionálnej úrovni programu VideoStudio. Mnoho ľudí sa nechá zlákať hlasným „Corel“ v názve produktu. Toto riešenie je v skutočnosti oveľa jednoduchšie, cenovo dostupnejšie a ľahšie použiteľné ako všetky vyššie uvedené riešenia. Táto aplikácia má hmatateľne nižšie systémové požiadavky, ľahko ju zvládne aj začiatočník a vo všeobecnosti má skôr amatérsku ako profesionálnu špecializáciu.

      Napriek tomu je funkčnosť VideoStudia celkom slušná, takže ani mnohí profesionáli nepociťujú výrazný rozdiel. Množstvo filtrov a špeciálnych efektov pripravených na použitie, online import videa, žiadne obmedzenia pri úprave videa v ultravysokom rozlíšení 4K, podpora viacerých formátov. Aplikácia dokonca efektívne zvláda 3D a 360 stupňov. Počet skladieb je obmedzený, ale je ich dostatok – 25.

      Verzia 2019 Pro obsahuje ďalšiu sadu transformačných a kontinuálnych prechodov, nástroje na postprodukčné spracovanie, vylepšený editor titulkov, efekty v štýle 360 stupňov – malá planéta, králičia nora. verzia

       ponúka ďalšie pluginy a formáty, nástroje na stabilizáciu videa, pokročilé poradenstvo a technickú podporu a niektoré ďalšie doplnky.

       Distribuovaná proprietárna licencia Corel VideoStudio a relatívne lacná. Následné aktualizácie sú bezplatné. K dispozícii je 30-dňové skúšobné obdobie.

       Výhody

       • Pomerne bohatá funkcionalita s nízkymi systémovými požiadavkami;
       • užívateľsky prívetivé;
       • použiteľnosť;
       • zaujímavé špeciálne efekty;
       • Podpora 4K;
       • pracovná rýchlosť.

       Nevýhody

       • niektorí používatelia považujú cenu programu za nezodpovedajúcu jeho možnostiam.

       Magix Movie Edit Pro

       Hodnotenie: 4.5

       Magix Movie Edit Pro

       Pokračujeme v plynulom prechode nášho hodnotenia od monštruóznych ťažkých profesionálnych programov k jednoduchším a cenovo dostupnejším riešeniam, zvážte zaujímavý produkt nemeckej softvérovej spoločnosti Magix – Movie Edit Pro.

       Ide o pomerne lacný a pomerne výkonný editor videa, ktorý dokáže viacstranne spracovať video v rôznych formátoch. Užívateľsky prívetivé nástroje na zmenu základných nastavení videa, stabilizáciu, opravu medzier v zvukovej stope, prekrývanie titulkov, vytváranie plynulých prechodov, použitie špeciálnych efektov z pôsobivej základnej sady.

       Movie Edit Pro dokáže rýchlo a jednoducho zachytávať video z rôznych zdrojov, automaticky nahrávať vysielanie v určenom čase. Z historického hľadiska je to program, ktorý sa často používa na digitalizáciu starých analógových nahrávok. Softvérový balík je dobre optimalizovaný, takže aj spracovanie videa v ultravysokom rozlíšení 4K je celkom pohodlné, rýchle a bez pádov.

       Aplikácia obsahuje množstvo riešení na kľúč, ktoré používateľovi ušetria veľa času a pomôžu mu vytvoriť profesionálny vzhľad hotového projektu bez akýchkoľvek špeciálnych znalostí alebo skúseností. Na tento účel sa v balíku programu nachádzajú desiatky a stovky zvukových a video šablón. Vlastné špeciálne efekty v prostredí Movie Edit Pro môžete tiež ľahko vytvoriť, ale to je pre skúsených profesionálov.

       Významnou výhodou tohto editora videa je zabudovaný plánovač úloh, ktorý možno použiť na flexibilné nastavenie scenárov práce offline. Program dokáže napríklad nahrať televízny program alebo online vysielanie v nastavenom čase bez ľudského zásahu a uložiť ho v prednastavenom formáte na ďalšie spracovanie.

       Minimálna cena programu Movie Edit Pro je približne 70 USD a konečná cena závisí od výberu zabudovaných efektov a stôp. Sedemdňové skúšobné obdobie je možné predĺžiť až na 30 dní registráciou na oficiálnej webovej lokalite vývojára.

       Výhody

       • široká funkčnosť;
       • elegantné rozhranie;
       • maximálna optimalizácia pre rýchlosť vykresľovania;
       • bohatú sadu pripravených špeciálnych efektov;
       • Podpora 4K;
       • jednoduché a účinné prostriedky na stabilizáciu obrazu a zvuku;
       • integrovaný plánovač;
       • nelineárne formátovanie v reálnom čase;
       • relatívne atraktívna cena.

       Nevýhody

       • drobné nedostatky v organizácii pracovného priestoru.

       Camtasia Studio

       Hodnotenie: 4.4

       Camtasia Studio

       Camtasia Studio uzatvára zoznam najlepších platených programov na úpravu videa podľa Expertology s najjednoduchším, ale zároveň veľmi funkčným a celkovo zaujímavým programom. V skutočnosti vývojári nedávno odstránili z názvoslovia predponu Studio, ale my ju budeme stále nazývať starým názvom, aby sme ju lepšie rozpoznali a vyhli sa zámene s inými produktmi.

       Na začiatku, v čase prvej trhovej verzie, bolo Camtasia Studio jednoduchým nástrojom na zachytenie a prevod do videa toho, čo sa deje na obrazovke monitora, s minimálnou sadou základných nástrojov na spracovanie. Postupom času sa projekt rýchlo vyvíjal a teraz sa Camtasia môže pochváliť širokou funkcionalitou zachytávania videa z rôznych zdrojov, množstvom filtrov a zabudovaných špeciálnych efektov, podporou 4K, ľahko použiteľnými nástrojmi na vytváranie interaktívnych titulkov a ďalšími zaujímavými a užitočnými funkciami.

       Ako sa vyvíjal samotný program a prudko rástla popularita a dostupnosť služby YouTube a streamovacích služieb, Camtasia Studio si postupne získavalo priaznivcov medzi videoblogermi a streamermi. Ide o to, že jeho pôvodná hlavná funkcia – zachytávanie diania na obrazovke a prijímanie „obrázkov“ z rôznych zdrojov – zostala hlavným leitmotívom a vývojári ju doviedli k dokonalosti. A presne takýmto postupom musia recenzenti prechádzať od vydania k vydaniu. Jednoduchá, ľahká, rýchla a nenáročná na hardvér, Camtasia odviedla skvelú prácu!.

       Bohužiaľ, náklady na oficiálnu licenciu v stovkách dolárov výrazne kazia veľmi priaznivý obraz a na pozadí predplatného za cent pre rovnaký Adobe Premiere Pro je zmätok. Našťastie je to jediná nevýhoda.

       Výhody

       • nízke systémové požiadavky;
       • Rýchlosť;
       • použiteľnosť;
       • pracovať s rozlíšením 4K bez obmedzení
       • neobmedzený počet skladieb;
       • množstvo zabudovaných špeciálnych efektov a filtrov.

       Nevýhody

       • cena nie je úplne odôvodnená.

       Najlepšie bezplatné aplikácie na úpravu videa

       Druhá kategória najlepších aplikácií na úpravu videa podľa Epertology zahŕňa najlepšie riešenia pre tých, ktorí nie sú pripravení platiť za licencovaný softvér, ale zároveň nechcú porušovať zákon a autorské práva. Naši odborníci tu zhromaždili päť vzorových editorov videa, ktoré sú distribuované úplne zadarmo a dokážu vyriešiť pomerne širokú škálu úloh.

       Avidemux

       Hodnotenie: 5.0

       Avidemux

       Začnime jedným z najbohatších programov na úpravu videa, ktorý je úplne zadarmo. Toto je Avidemux – open source aplikácia. Funguje ako veľmi dobrý a cenovo dostupný konvertor videa a poskytuje pomerne komplexnú sadu nástrojov na strihanie a spájanie videozáznamov, vytváranie vizuálnych efektov, používanie filtrov, jednoduché nelineárne spracovanie videa, redukciu šumu, odstraňovanie prekrývania, zmenu veľkosti a ďalšie.

       Avidemux podporuje širokú škálu formátov videa, od veľmi populárnych až po pomerne exotické. Konverzia z jedného formátu do druhého sa vykonáva doslova „na dve kliknutia“ alebo v prípade potreby pomocou ďalších možností.

       Aplikácia umožňuje viacvláknové video, kódovanie videa v predvoľbách, vytváranie skriptov, jednoduchú zmenu veľkosti a orientácie, vkladanie a odstraňovanie segmentov. Vybrané zásuvné moduly poskytujú možnosti pre titulkovanie, poloautomatické dávkové spracovanie a možnosť samostatného importu a exportu videa a zvuku. pre PlayStation Por

       a ďalšie nositeľné pomôcky v programe majú špeciálne predvoľby kódovania. Pre pokročilých používateľov, ktorí dokážu robiť v materiáloch zmeny doslova ako šperk, poskytuje Avidemux režim príkazového riadku.

       Výhody

       • pracovná rýchlosť;
       • podpora mnohých formátov;
       • množstvo pripravených filtrov a špeciálnych efektov;
       • Podpora 4K;
       • vyvážený výkon;
       • úprava videa bez prekódovania.

       Nevýhody

       • nepodporuje snímanie streamovaného videa;
       • Drobné pripomienky používateľov subjektívneho charakteru k štruktúre menu a jednoduchosti nastavenia parametrov pre nové projekty.

       VirtualDub

       Hodnotenie: 4.9

       VirtualDub

       V našom rebríčku pokračuje ďalšie bezplatné riešenie, ktoré postačuje na viac-menej plnohodnotnú úpravu videa. VirtualDub je známy svojím asketickým rozhraním, ktoré nováčikov zmätie a spôsobí, že si nie sú istí jeho funkčnosťou. Stačí si však zvyknúť na takúto lakonickosť a jej široké možnosti sa stanú zrejmými. Spomedzi bezplatných riešení majú VirtualDub a Avidemux jeden z najrozsiahlejších súborov funkcií.

       Podľa prieskumov sa VirtualDub najčastejšie používa ako jednoduchý nástroj na zachytávanie a spracovanie niekoľkých klipov v dávkovom režime. Funkcie programu umožňujú oddeliť a spojiť fragmenty videa, vymeniť, vložiť, synchronizovať zvuk s videom. Vstavaný editor obrázkov a súbor integrovaných filtrov a špeciálnych efektov.

       Jednou zo zaujímavých nových funkcií VirtualDubu je možnosť zabezpečiť distribuovanú prácu prostredníctvom niekoľkých pracovných staníc v lokálnej sieti.

       Balík sa inštaluje rýchlosťou blesku, distribučný súbor váži len veľmi málo, čo spolu s funkčnosťou VirtualDub výslovne naznačuje vynikajúcu optimalizáciu. Balík funguje rovnako dobre na 32-bitových aj 64-bitových systémoch.

       Výhody

       • pracovná rýchlosť;
       • kompaktnosť;
       • stabilita a spoľahlivosť;
       • podpora mnohých formátov;
       • pohotová technická podpora;
       • distribuovaná prevádzka na viacerých počítačoch v sieti.

       Nevýhody

       • nezvyčajne asketické rozhranie odrádza niektorých potenciálnych používateľov;
       • Žiadna ruská lokalizácia (dôležité v kontexte tohto produktu).

       Bezplatný editor videa VSDC

       Hodnotenie: 4.8

       Bezplatný editor videa VSDC

       Pokračuje hodnotenie ďalšieho veľmi dobrý voľný video editor, vytvorený tímom talentovaných programátorov, ktorí sú takmer holé nadšenie a poskytujú poradenstvo a technickú podporu e-mailom.

       VSDC poskytuje pomerne bohatú sadu nelineárnych editačných funkcií: prijímanie videoprenosu z ľubovoľného zariadenia alebo priamo z pracovnej plochy; strihanie a spájanie segmentov videa; používanie špeciálnych efektov vrátane selektívneho maskovania; používanie filtrov a prechodov; vytváranie snímok v ľubovoľnom populárnom bitmapovom formáte a mnoho ďalšieho.

       Aplikácia podporuje viacero formátov na import aj export. To platí aj pre webové formáty, napríklad HTML5 alebo WebM.

       Dôležitým rozdielom a výhodou VSDC je dobre implementovaný systém profilov na ukladanie a publikovanie hotových videí na sociálnych sieťach a stránkach na hosting videí.

       Cenené pre vynikajúcu kombináciu kompaktných rozmerov, funkčnosti, výkonu a použiteľnosti. Pri práci s týmto produktom si nemožno nevšimnúť žiarlivý a zásadový prístup vývojárov ku každému detailu. VSDC sa neustále vyvíja a každou aktualizáciou potvrdzuje svoju dobrú povesť.

       Výhody

       • užívateľsky prívetivé rozhranie;
       • rýchlosť;
       • import online vysielania;
       • dobre navrhnutá optimalizácia;
       • podpora mnohých formátov;
       • mnoho komplexných návodov na YouTube.

       Slabé stránky

       • drobné sporadické pripomienky používateľov; neboli identifikované žiadne objektívne nevýhody.

       Editor videa ZS4

       Hodnotenie: 4.7

       Editor videa ZS4

       Teraz sa pozrime na predtým pomerne populárny bezplatný softvér na úpravu videa ZS4. Už dlho nebol aktualizovaný a jeho perspektívy sú otázne, ale stále má veľké celosvetové publikum, ktoré nechce meniť svojho osvedčeného a dôveryhodného asistenta.

       ZS4 je veľmi jednoduchý editor, ktorému chýbajú také „prémiové“ funkcie, ako je podpora rozlíšenia 4K, online snímanie a sledovanie viacerých objektov. Napriek týmto obmedzeniam je však mimoriadne rýchly, stabilný, funguje hladko a obsahuje dostatočný súbor funkcií na jednoduché úpravy a dokonca aj na vytváranie pôsobivých efektov.

       Pomocou základných nástrojov môžete strihať a vkladať časti, synchronizovať video a zvuk, vykonávať korekciu farieb. Ak chcete získať viac farebných efektov, môžete použiť niektorý z viac ako 150 pripravených špeciálnych efektov.

       Oficiálna webová stránka aplikácie je od začiatku roka 2019 stále „živá“ a funguje. Zatiaľ nie je známe, či developeri projekt zrealizujú.

       Výhody

       • rýchlosť výkonu;
       • kompaktnosť;
       • stabilita;
       • Stručný, ale dobre premyslený súbor funkcií;
       • Podpora pre väčšinu populárnych formátov videa.

       Nevýhody

       • Žiadna ruská lokalizácia;
       • už dlho neboli žiadne aktualizácie, je možné, že projekt zamrzne.

       Windows Movie Studio (Movie Maker)

       Hodnotenie: 4.6

       Windows Movie Maker

       A aby sme dokončili výber najlepších bezplatných aplikácií na spracovanie videa, nemohli sme ignorovať jednoduchú aplikáciu Windows Movie Studio, ktorú používatelia lepšie poznajú ako Movie Maker. Výber našich odborníkov sa môže zdať zvláštny, ale na zaradenie aplikácie Movie Studio do našej recenzie sme mali dobré dôvody.

       Túto aplikáciu na strih videa pozná aspoň zbežne každý používateľ rodiny operačných systémov Windows, pretože je štandardne súčasťou samotného operačného systému, rovnako ako ďalšie „učebnicové“ miniatúrne aplikácie, ako sú Poznámkový blok alebo Maľba. Napriek obmedzenej funkčnosti a úplnej absencii akýchkoľvek závažných doplnkov môže byť Film Studio ideálne pre tých, ktorí potrebujú vytvoriť vlastné základné spracovanie videa, upraviť jednoduchý film ako poznámku, darček alebo prezentáciu. Filmstudio sa dá použiť aj ako účinný „odrazový mostík“ na osvojenie si základov spracovania a strihu videa od základov.

       Nástroje programu umožňujú montáž a úpravu videa na veľmi základnej úrovni. Video možno zachytiť z webovej kamery alebo obrazovky, uložiť, orezať, skrátiť, spojiť, použiť titulky a podtitulky a pridať jednoduché titulky a prechody. Dostupné formáty a rozlíšenia sú veľmi obmedzené – iba AVI a WMV s kvalitou nepresahujúcou 720p.

       Pracovný priestor Filmové štúdio sa skladá z editačného stola, okna náhľadu a oblasti obsahu. Na paneli úloh sú odkazy na často používané príkazy a nástroje. Všetko v aplikácii je navrhnuté tak, aby ste nemuseli hádať, čo konkrétny parameter, príkaz alebo nástroj znamená. Jednoduché video s peknou tvárou tu môžete upraviť v pravom slova zmysle „na niekoľko kliknutí.

       Výhody

       • výnimočná jednoduchosť a prístupnosť pre začiatočníkov;
       • Jednoduché, ale celkovo pekné efekty;
       • snímanie videa z kamery a obrazovky;
       • minimálne systémové požiadavky;
       • stabilita;
       • Úspešné zameranie na zvládnutie základov spracovania videa začínajúcimi používateľmi.

       Nevýhody

       • Jeho veľmi obmedzené funkcie nie sú nevýhodou, ale skôr nevyhnutnosťou.

       Najlepšie aplikácie na úpravu videa pre MacOS

       Tretia nominácia Expertology za najlepšie aplikácie na úpravu videa zahŕňa aplikácie, ktoré sú kompatibilné s operačným systémom MacOS a vo všeobecnosti sa viac spájajú s týmto operačným systémom, a teda so stolnými počítačmi a notebookmi Apple. Niektoré z vyššie opísaných riešení sú multiplatformné a môžu bez problémov fungovať na počítačoch Mac, ale v tomto kontexte ide skôr o možnosť ako o hlavný prúd a zámerne sme tento bod nezdôraznili, aby sme čitateľa nemiatli. Tu sa zameriavame na natívne editory videa Apple.

       Avid Media Composer

       Hodnotenie: 5.0

       Avid Media Composer

       Prvou úvahou je editor videa najvyššej úrovne, ktorý podľa všetkých, aj nepriamych, účtov suverénne zanechal všetky alternatívy ďaleko za sebou. Ide o Avid Media Composer, špičkový vlajkový produkt spoločnosti Avid Technology, ktorá je významným štúdiom. Prvýkrát bol vydaný už dávno, v roku 1989, a pôvodne bol určený pre počítač Macintosh II. Teraz je to multiplatformný balík a rovnako ľahko ho možno používať v operačných systémoch rodiny Windows, ale prostredie MacOS je preň organickejšie.

       Po stránke schopností, flexibility, možností, kompatibility a mnohých ďalších parametrov sa tento produkt môže porovnávať len s takou ťažkou váhou, akou je Premiere Pro. Media Composer dokonca prekonáva dieťa spoločnosti Adobe v mnohých dôležitých ohľadoch. Vtip – je to obľúbený video editor legendárneho režiséra Jamesa Camerona, a to je v tomto programe upravená väčšina scén nemenej legendárneho filmu „Avatar.

       Keď už hovoríme o funkciách programu Media Composer, ťažko povedať, že aplikácia nevie alebo nemôže robiť dosť. Možnosti sú nekonečné: zachytávanie videa z akéhokoľvek zdroja, plná práca s ultravysokým rozlíšením 4K, obrovská škála filtrov a špeciálnych efektov, ako aj praktické nástroje na vytváranie vlastných, bohatá sada nástrojov na 3D modelovanie, dolaďovanie všetkého a oveľa, oveľa viac. Aplikácia je k dispozícii v rôznych modifikáciách, od základnej až po maximálnu (

        timate). Ako nejaký „živý organizmus“ sa Media Composer vyvinul do niekoľkých funkčných modulov, ktoré sa stali samostatnými produktmi: spravodajský systém Avid NewsCutter, dokončovacia aplikácia Avid Symphony a rad ďalších.

        Náklady na neobmedzenú licenciu sú neúnosné a pre bežného používateľa nedostupné. Tento produkt však využíva aj obchodný model s mesačným predplatným a je už pomerne dostupný.

        Výhody

        • neobmedzené možnosti;
        • priemyselný štandard v televíznom a filmovom priemysle;
        • stabilita;
        • optimalizácia;
        • Kompatibilita s čímkoľvek;
        • lacný predplatený prístup;
        • multiplatformové.

        Nevýhody

        • neboli zistené žiadne objektívne vyjadrené nedostatky; zriedkavé sťažnosti používateľov sú subjektívne a diskutabilné.

        Final Cut Pro

        Hodnotenie: 4.9

        Final Cut Pro

        Druhú pozíciu v tomto rebríčku obsadil ďalší profesionálny a mimoriadne populárny editor videa pre počítače Apple – Final Cut Pro. Ide o špičkový produkt, o čom najlepšie svedčí jeho rozšírené používanie vo filmových a televíznych štúdiách. Final Cut upravil desiatky slávnych hollywoodskych trhákov. Nie toľko ako Avid Media Composer, ale aj tak. Aplikáciu pôvodne vyvinula spoločnosť Macromedia, potom ju kúpila a ďalej vyvíjala korporácia Apple a potom ju Cupertinians prepísali úplne od začiatku a mierne premenovali na Final Cut Pro X.

        Final Cut má najširšiu sadu nástrojov ako každý profesionálny editor videa, ale jeho rozhranie je veľmi podobné jednoduchému bezplatnému editoru iMovie. Krok, ktorý osloví nováčikov a uľahčí im prechod z amatérskeho na špičkový profesionálny softvér.

        Funkcie ako ultra vysoké rozlíšenie 4K, jemné doladenie, filtre a špeciálne efekty, možnosť importovať video z ľubovoľného zdroja, integrácia modulov tretích strán – to všetko je pomerne štandardné a absolútne nevyhnutné a všetky tieto funkcie sú tu implementované v plnej miere. Medzi hlavné novinky patrí súbor nástrojov na prácu v prostredí virtuálnej reality, podpora formátu 360 stupňov, kompatibilita a súbor nástrojov na spracovanie HDR videa. Všetko je implementované s charakteristickou stručnosťou, eleganciou, dôkladným remeselným spracovaním a mimoriadne dôkladnou optimalizáciou spoločnosti Apple.

        Zoznámenie sa s aplikáciou je bezplatné počas 30-dňového skúšobného obdobia. Licencia je jednorazová. Od marca 2019 stojí tento produkt pekný peniaz – približne 300 dolárov, ale stále to nie sú tisíce, ktoré by ste museli zaplatiť za neobmedzený program Avid Media Composer.

        Výhody

        • rozsiahle funkcie;
        • jednoduchosť používania a prístupnosť pri vývoji;
        • podpora a kompatibilita s inováciami
        • Starostlivá optimalizácia;
        • Stabilita a spoľahlivosť;
        • veľká komunita;
        • priemyselný štandard vo filmovom a televíznom priemysle;
        • relatívna cenová dostupnosť.

        Nevýhody

        • vyžaduje pomerne veľkú znalosť angličtiny – neexistuje oficiálna lokalizácia do ruštiny.

       • ghtworks
       • Hodnotenie: 4.8

        Hodnotiť článok
        ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
        Pridať komentáre

        ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: