20 najlepších online hier pre PC

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a neslúži ako návod na nákup. Pred nákupom je potrebné odborné poradenstvo.

Dnešný priemysel videohier je tak nepredstaviteľne obrovský, že začínajúci hráč sa jednoducho snaží naslepo nájsť hru pre seba bez toho, aby na tomto hľadaní strávil polovicu svojho života. My v Expertology sme pre vás pripravili malého sprievodcu, ktorý vám pomôže zúžiť hľadanie na minimum – výber tých najlepších online hier z herných štúdií s jednou kľúčovou podmienkou: sú bez konzol a dajú sa hrať na štandardnom (aj keď dosť výkonnom) PC.

Pri zostavovaní rebríčka naši odborníci vybrali hry, ktoré sú aktuálne a populárne na začiatku roka 2019 bez ohľadu na to, pred koľkými rokmi boli vydané ich prvé verzie. Do úvahy sa brali aj štatistické priemerné herné preferencie našich krajanov. V prípade hier, ktoré neboli zahrnuté do recenzie, ale stoja za pozornosť, sa bližšie pozrieme na tieto užšie problémy. Pokiaľ ide o MMORPG, tento žáner sme už predtým preskúmali v samostatnom špeciálnom vydaní.

Najlepšie online hry pre PC

Nomináciasedadloonline hrahodnotenie
Najlepšie online strieľačky pre PC1Counter Strike: Global Offensive (CSGO)5.0
2Overwatch4.9
3Battlefield 54.8
4Call of Duty: Black Ops 44.7
Najlepšie závodné, akčné a MOBA hry online pre PC1Crossout5.0
2GTA On
 • ne
 • 4.9
  3DiRT Rally4.8
  4DOTA 24.7
  5

  PUBG

  4.6
  6Star Conf

 • ct
 • 4.5
  Najlepšie taktické strieľačky, vojenské arkády a simulátory pre PC1Svet tankov5.0
  2Svet vojnových lodí4.9
  3Vojnový hrom4.8
  Najlepšie online strategické hry pre PC1Age of Empires 2 HD5.0
  2Total War Saga: Thrones of
  itannia
  4.9
  3Starcraft 24.8
  Najlepšie online sandbox hry pre PC1Minecraft5.0

  Najlepšie online strieľačky pre PC

  Prvým výberom v tomto prehľade sú online strieľačky alebo našimi slovami „strieľačky. Ide o najpopulárnejší žáner a takýto dopyt je zrejmý – strieľačky vám umožnia získať jasné emócie od prvých minút hry, nevyžadujú hodiny alebo dokonca dni čerpania postavy (vo väčšine prípadov), nevynucujú ťažké myslenie a plánovanie stratégií, neukladajú dlhodobé záväzky voči ostatným účastníkom online, podľahnú rýchlemu vývoju. Je to tiež jednoduchý spôsob, ako sa rýchlo zbaviť stresu, relaxovať po náročnom dni v práci a kedykoľvek bez váhania zastaviť hru.

  Counter Strike: Global Offensive (CSGO)

  Hodnotenie online hier (PC): 5.0

  COUNTER STRIKE GLOBAL OFFENSIVE (CSGO)

  Legendárna hra otvára výber, presnejšie jej aktualizovaná online verzia pre PC Global Offensive. Skratka CSGO je známa aj ľuďom, ktorým sú počítačové hry ľahostajné, ale ktorí trávia aspoň nejaký čas v živom online priestore.

  Po neúspešnom vydaní pokračovania pôvodnej hry – CS Source – málokto veril, že sa podarí oživiť nesmrteľnú klasiku, ale spoločnosti Valve sa to podarilo. Tajomstvo obrovského úspechu prvej hry spočívalo v jej jednoduchosti. Bolo rozhodnuté ponechať mechaniku hry takmer nezmenenú – na začiatku stačí kúpiť zbrane a môžete ísť naplno rozbiť nepriateľov.

  K dvom režimom hry (pre teroristov alebo pre osloboditeľov) pribudli ďalšie dva: GunGame – je potrebné metodicky zabíjať nepriateľov, získavať stále pokročilejšie zbrane, 26. Fraga je potrebné „odsúdiť“ nožom; „zničiť cieľ“ – jeden tím musí za minimálny čas vyhodiť do vzduchu konkrétny bod, druhý sa tomu musí snažiť zabrániť.

  Vylepšená online hra rozšírila sortiment zbraní – pribudli napalmové granáty, falošné „vystreľovacie“ granáty, Molotovove koktaily. Množstvo rôznych grafických prvkov pre každú zbraň. Všeobecne platí, že CSGO má kompletný remake grafiky podľa moderných štandardov. Aj keď Source engine v súčasnosti zďaleka nie je „najnovším trendom“, jeho možnosti vývojári naplno využili – skvelá kresba detailov, vynikajúca fyzika.

  V online hre došlo aj k niektorým zmenám, ktoré fanúšikovia neprijali s veľkým nadšením. Ok, spätný ráz zbraní CSGO je veľmi expresívny – aby ste mohli zamieriť oheň na niekoľko nepriateľov a urobiť fragging na výstrel, musíte byť skutočným majstrom. Rýchly beh po oblasti pod silnou paľbou tiež nie je možný – ak zasiahnete postavu, jej pohyb sa veľmi spomalí, lišta života sa sama neobnoví.

  Celkovo je CSGO jednoznačný úspech. O hre Counter Strike sa opäť hovorilo a ako! K veľkej armáde veteránov sa pridalo množstvo nováčikov, ktorí pre svoj vek nezachytili vrchol popularity prvej hry. priemerná online prítomnosť je na niektorých miestach rekordná.

  Výhody

  • Vzrušujúca dynamika;
  • rozšírený súbor herných režimov;
  • Prepracovaná grafika so skvelou fyzikou a detailmi;
  • obrovská komunita fanúšikov a pôsobivá online prítomnosť.

  Nedostatky

  • mnohým sa nepáči príliš silný spätný ráz zbraní, ktorý takmer znemožňuje „rozdávanie“ headshotov v dávkach.

  Overwatch

  Hodnotenie online hier (PC): 4.9

  OVERWATCH

  Pokračuje hodnotenie najlepších online hier pre PC podľa Expertology veľmi špecifické strelec s prvkami PVP, hranie rolí, akčné a MOBA výroby B

 • Overwatch. Kreslená online strieľačka s množstvom funkcií a „odlišností“ bola vydaná pomerne nedávno – v roku 2016 a rýchlo získala veľké publikum fanúšikov. Okrem PC je Overwatch dostupný aj vo verziách pre PlayStation 4 a Xbox One.

  Príbeh udalostí sa odohráva v konflikte medzi ľuďmi a strojmi v relatívne blízkej budúcnosti. na zachovanie a udržanie mieru vo svete bola vytvorená špeciálna jednotka hrdinov, ktorá dostala názov Overwatch. Organizácia odviedla kus práce, dokonca bola pre nedostatočné využitie rozpustená, ale čoskoro bola obnovená, aby sa vyrovnala s novou hrozbou – rastúcou kriminalitou.

  Musíte si vybrať z asi dvadsiatich hrateľných postáv „jeho“, vybrať online rovnako zmýšľajúci tím a ísť na mnoho rôznych miest obnoviť spravodlivosť. Môžete plniť jednu z troch úloh: poškodenie – skutočné spôsobovanie poškodenia a ničenie cieľov; tank – vysoká odolnosť a vysoké brnenie, tieto postavy idú do boja ako prvé a ako prvé dostávajú údery; podpora – posilňovanie ostatných hrdinov, liečenie a ďalšie užitočné pomocné činnosti.

  Zvláštnosťou tejto online hry pre PC je potreba dôkladného plánovania budúcej bojovej taktiky, keďže bitky trvajú len 15 minút. Pokiaľ ide o herné režimy, je ich naozaj široký výber: capture the point, eskorta, misie PvE, proti umelej inteligencii, súťažná hra, aréna, niekoľko arkádových režimov a mnoho ďalších.

  Za krátky čas hra získala desiatky prestížnych ocenení v rôznych kategóriách, získala pôsobivú komunitu fanúšikov, svet Overwatch dokonca napísal knihy.

  Výhody

  • krásna grafika;
  • dynamiku;
  • mnoho herných režimov;
  • veľká komunita.

  Nevýhody

  • sporné vyváženie v niektorých režimoch.

  Battlefield 5

  Hodnotenie online hry (PC): 4.8

  BATTLEFIELD 5

  Pokračuje hodnotenie piata verzia (prísne na počítanie – pätnásty v sérii online hier) senzačné v čase, keď online strieľačka Battlefield. Online multiplatformovosť – okrem PC je hra prispôsobená aj pre PlayStation 4 a Xbox One. Vyvinula spoločnosť EA DICE, Švédsko. Vydavateľ – Electronic Arts, USA.

  Zasadené do historického prostredia a štylizované do obdobia druhej svetovej vojny. Vývojári pod kontrolou vydavateľa verne reprodukovali bojiská. Prítomné sú všetky frakcie a koalície, ktoré sa aktívne zúčastnili na najkrvavejšej vojne v dejinách ľudstva: Nemecko, ZSSR, USA, Spojené kráľovstvo a ďalšie.

  Počas vojny získate takmer všetky typy zbraní a vybavenia. Táto verzia odstránila „ozveny“ prvej svetovej vojny – kone, meče a ďalšie kontroverzné body prvej časti hry, ktoré spôsobili odmietnutie časti publika. Zároveň sa však zvýšila politická korektnosť – je tu výrazne viac žien a černošských postáv, čo sa tiež nie každému páči. Hru pre jedného hráča môžete hrať za jednu z troch frakcií – ZSSR, USA a francúzsky odboj.

  Aspekt multiplayeru zdedil klasický prístup, ktorý zahŕňa až 64 ľudí online, ale zároveň sa rozšíril rozsah multiplayeru. Takže pribudlo plnenie úloh (Grand Operations) pre konečné víťazstvo, kampane pre jedného hráča, kooperatívne misie (Combined Arms), budovanie opevnení s príslušnými výhodami.

  Pozoruhodným prvkom tejto online hry je hlboký a detailný zvuk. V online režime hrá orientácia len podľa zvuku často rozhodujúcu úlohu pri výsledku bitky. Dobrý pár slúchadiel teda prináša nečakane silné výhody.

  Výhody

  • široký výber online herných režimov;
  • vysoká historická presnosť;
  • Zvýšený v porovnaní s predchádzajúcimi verziami realizmu;
  • dostatok príležitostí na prispôsobenie postavy a zbraní;
  • Hlboký a detailný zvuk.

  Chyby

  • obsesívna politická korektnosť, podľa mnohých názorov.

  Call of Duty: Black Ops 4

  Hodnotenie online hry (PC): 4.7

  CALL OF DUTY BLACK OPS 4

  Výber rebríčka strieľačiek z pohľadu prvej osoby uzatvára ďalší istý hit – štvrtá veľká online hra (pätnásta v celej sérii) zo série Call of Duty, konkrétne príbehová pod-séria Black Ops. Táto online hra pre PC má aj verzie pre PlayStation 4 a Xbox One. Vyvinutá americkou spoločnosťou

  eyarch. Oficiálne vydaný len „včera“ – v októbri 2018. Distribuované prostredníctvom služby Steam a .

  Ide o prvú veľkú hru v sérii, v ktorej sa kladie dôraz na online zložku a režim pre viacerých hráčov, pričom tradičné kampane pre jedného hráča sú úplne vylúčené. Nie každému sa to páčilo, ale bolo to potrebné, pretože monotónnosť z verzie na verziu hrozila potopením série. Na druhej strane bol predstavený nový režim Blackout, ktorý predstavuje klasický Battle Royale až pre 100 hráčov. Bol to skutočný závan čerstvého vzduchu pre zarytých fanúšikov a silný motor popularity hry vo všeobecnosti.

  Špeciálne poďakovanie vývojári hry dostávajú od fanúšikov za skutočne rozsiahle a pestré lokality. V tomto hernom svete sa môžete v dobrom slova zmysle stratiť. Veľkým plusom je aj rozmanitosť herných režimov a široký výber zbraní. Dej sa môže odohrávať na tých najneočakávanejších miestach – od väznice Alcatraz až po staroveký Rím. Multiplayer v tejto verzii je prvý v celej sérii; nezahŕňa automatickú regeneráciu zdravia, obsahuje novú balistiku a predvídateľný spätný ráz.

  Hoci táto verzia hry nedokázala zopakovať obrovský úspech svojho prvého vydania (svetový rekord v predaji), aj tak sa stala vrcholom minulého roka. Séria je stále dostatočne úspešná na to, aby sa fanúšikovia mohli každých pár rokov s dôverou tešiť na nové verzie – prešla 14 nomináciami na šesť prestížnych ocenení, z ktorých tri boli víťazné, vrátane „Najlepšej spoločenskej online hry“ na Gamescome 2018.

  Výhody

  • Obrovské lokality;
  • rôzne zbrane;
  • Živý a dynamický Battle Royale v režime Blackout;
  • dynamiku a pohon vo všeobecnosti;
  • hudobný dizajn;
  • slušná grafika;

  Chyby

  • Slabým miestom je vyváženosť postáv;
  • niektorí používatelia sú nespokojní s absenciou režimu kampane pre jedného hráča.

  Najlepšie online závodné, akčné a MOBA hry pre PC

  Druhá nominácia v rebríčku najlepších online hier pre PC od Expertology zahŕňa výber troch hier v žánri, ktorý bude aktuálny a žiadaný vždy a všade – pretekanie. Iba tu sa bude klásť dôraz na hry, ktoré majú viac ako len športovú zložku. Náš tím sa zámerne vyhol očividným hitom všetkých čias, ako sú Need for Speed alebo F1, práve kvôli tejto očividnosti.

  Zaraďovanie rozsiahlych žánrov, ako sú akčné hry a MOBA (online multiplayer arena battles), je tiež náročné vzhľadom na široké spektrum preferencií používateľov a často polarizované názory. Preto boli do tohto výberu zaradené: DOTA 2 – kvôli superpopulárnej, ale nie tak očividnej hre ako niektoré legendy; League Of Legends – pre vysoké hodnotenia kritikov, publikácií a samotných hráčov; Star Conf

 • ct – vyvážiť fantasy a postapokalyptickú štylistiku vesmírnej zložky; ďalšie online hity v príbuzných žánroch.

  Crossout

  Hodnotenie online hry (PC): 5.0

  CROSSOUT

  Výber otvára Crossout, novinka z roku 2017 od Targem Games, ktorú vydala renomovaná spoločnosť Gaijin Entertainment. Od svojho vydania táto online hra pre PC nestratila popularitu a len posilnila svoju pozíciu. Okrem PC sú k dispozícii aj verzie pre Playstation 4 a Xbox One. Distribuované bezplatne.

  Je to dynamický závod zasadený do postapokalyptického sveta s bláznivou zmesou funkcií a subžánrov. K dispozícii sú akčné hry, MMO, hry pre viacerých hráčov, PVP, sandbox, otvorený svet, stratégia a dokonca aj prvky online zberateľskej kartovej hry. Zvláštnosťou Crossoutu je vysoká dôležitosť schopností a talentu umelcov a dizajnérov – čo je pre hru, v ktorej očakávate len naháňačky, prestrelky a inú akciu, neočakávaný krok, ale vývojári majú s týmto zvratom celkom pravdu.

  Udalosti online hra sa odohráva vo veľmi blízkej, ale už post-apokalyptickej budúcnosti, kde väčšina ľudstva zomrela na záhadnú epidémiu zvanú Crossoot. Tí, ktorí prežili, väčšinou stratili svoju ľudskú podobu v dôsledku mutácií a sprievodných vedľajších účinkov epidémie. A len malá časť ľudí zostáva rovnaká a je nútená prežiť v nových brutálnych podmienkach a snaží sa obnoviť starý svet.

  Hneď na začiatku ste vyzvaní (bez možnosti voľby), aby ste si vyskúšali úlohu konštruktéra – vozidlo, v ktorom budete vykonávať závratné naháňačky, si musíte zostaviť sami. Podrobnosti o mechanizmoch vozidiel, typoch ochranných pancierov, druhoch zbraní a najrôznejšom pomocnom vybavení poskytli najširšiu škálu – to prirodzene robí každé vozidlo úplne jedinečným pre každého hráča. Samozrejme, existujú obmedzenia týkajúce sa počtu dielov, konečnej hmotnosti a podobne, takže konštrukcia stroja a jeho vybavenie si vyžadujú veľkú pozornosť.

  Medzi herné režimy patrí doručovanie nákladu, tímový Deathmatch-stret s ostatnými hráčmi, lúpež s následným únikom, PvE-misie, ako aj v poslednom čase veľmi populárny režim „Battle Royale“. V priebehu hry je možné vykonať takmer všetky úpravy konštrukcie a vybavenia vozidla. Náhradné diely môžete kúpiť na trhu od živých postáv alebo NPC, alebo ich jednoducho nájsť medzi troskami či dokonca sami vyrobiť.

  Bitky sa odohrávajú z pohľadu tretej osoby a sú plné vzrušenia vďaka nepredvídateľným, neočakávaným zvratom a „kartám v rukáve“, ktoré sú spôsobené jedinečnosťou každého stroja.

  Výhody

  • Vzrušujúca hra plná akcie;
  • Neuveriteľne flexibilný dizajn vozidla a možnosti výbavy;
  • dobre implementované populárne herné režimy;
  • Pestrá zmes žánrov;
  • pokročilý model poškodenia;
  • zadarmo.

  Chyby

  • Nevyhnutnou nevýhodou free-to-play je dotieravé darovanie;
  • Niektorí používatelia poukazujú na nevyváženosť a príliš arkádovú fyziku.

  GTA On
 • ne
 • Hodnotenie online hry (PC): 4.9

  GTA ON<li></div><p>NE“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/18416666198051-8920.jpg“ title=“GTA ON</p><li>NE“><p>Pokračuje rebríček online hier pre PC, ktoré je dokonca ťažké jasne definovať v jednej alebo druhej kategórii. Grand Theft Auto je však mega udalosťou v hernom priemysle už od vydania prvých verzií, takže jeho online verziu pre viacerých hráčov sme nemohli nebrať do úvahy. Vyvíja britské štúdio Rockstar North. Pôvodne bola vytvorená pre PlayStation 3 a Xbox 360, ale od apríla 2015 je k dispozícii aj pre používateľov PC.</p><p>Ťažko by sa hľadala aspoň trochu blízka obdoba GTA online pre PC alebo akúkoľvek inú platformu, ktorá by bola tak bohatým a kvalitným stelesnením niekoľkých živých žánrov. Tu aj pretekanie, aj akcia, aj strieľačka, aj prvky sandboxu. To všetko je zasadené do kontextu otvoreného sveta s mimoriadne realistickou simuláciou skutočného života – randenie, partnerstvo, obchodovanie, konfrontácie, zločin, strety so súpermi, všestranný vývoj postavy. A toto majstrovské dielo je zabalené do živého obalu s vynikajúcou grafikou, humorom, jedinečnou atmosférou a originálnym soundtrackom. Hodnotenie „18+“ výslovne poukazuje na bezohľadné hranie s takmer úplnou absenciou fyzických a morálnych obmedzení pre hráča a jeho postavu.</p><p>V online verzii hry pre PC ponechali vývojári komponent hrania rolí ako hlavný. Hráč a jeho postava majú široké možnosti trávenia času v hernej metropole – vylepšovanie schopností, plnenie misií, nákup nehnuteľností a budovanie špeciálnej formy podnikania, najrôznejšie druhy zábavy. Krátko pred vydaním online verzie vyjadrili odborníci z odvetvia obavy, že prechodom na online verziu by mohli utrpieť herné mechanizmy, čo sa však nestalo. Naopak, motor sa „naučil“ rozpoznávať ľudskú reč a synchronizovať pohyb rtovej postavy – to prinieslo nevídaný efekt pohltenia a prítomnosti.</p><p>Hoci je tu dôležitá zložka úloh, nemôžete hrať za „dobrých chlapcov“, pretože ich niet. O „kariérnom raste“ postavy hovorí už samotné pomenovanie úrovní: Hrdlorez, Vreckár, Vojak, Spúšťač, Nepriateľ spoločnosti, Partner, Pouličný boss, Zlodej v zákone. Čím vyššia hodnosť, tým väčší výber zbraní, obrany, vozidiel, možností prispôsobenia, misií a úloh. Počet týchto misií vo všeobecnosti je zarážajúci – je ich viac ako päťsto.</p><p>Otvorenosť sveta tejto online počítačovej hry, šírka možností, takmer úplná absencia akýchkoľvek hraníc, maximálne ponorenie – to všetko určilo šialenú popularitu hry.</p><p>Hra je distribuovaná na platenej báze. Existujú znížené ceny pre krajiny SNŠ, ale cena je stále celkom slušná – 1999 Euro.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>neporovnateľná rozmanitosť v počte misií, úloh a najrôznejších alternatívnych životných skúseností</li><li>vynikajúce herné mechanizmy;</li><li>úspešná kombinácia štýlov a žánrov;</li><li>rozpoznávanie hlasu prehrávača motorom;</li><li>Najhlbší efekt ponorenia a prítomnosť;</li><li>obrovská komunita fanúšikov.</li></ul><h4>Chyby</h4><ul><li>hra nie je lacná a platená.</li></ul><h3>DiRT Rally</h3><p>Hodnotenie online hry (PC): 4.8</p><div style=DIRT RALLY

  Nakoniec, v rámci nášho rebríčka, venujme pozornosť „skutočným“ pretekom, kde je v centre všetkých športových a súťažných komponentov. Toto je jedna z najrealistickejších automobilových simulácií online s reálnymi „dospelými“ ťažkosťami a vzrušujúcou hrateľnosťou. Vyvinula ju britská spoločnosť Codemasters, distribuuje sa v službe Steam. Okrem PC sú k dispozícii aj verzie pre platformy PS4, Xbox One, SteamOS a dokonca

 • nux.

  Hneď na úvod treba povedať, že táto hra pre PC je seriózna v každom ohľade a rozhodne nie je určená pre fanúšikov arkádových hádaniek. Fyzika tu umožňuje hráčovi pocítiť trať rallye takú, aká skutočne je: v daždi na rozbahnenej ceste sa auto stáva takmer neovládateľným a výsledky hry ovplyvňuje úplne všetko, vrátane stupňa opotrebovania pneumatík. Herný engine, ktorý mnohí zaslúžene označujú za najrealistickejšiu hru tohto žánru.

  Ale pre vytrvalého hráča, ktorý neočakáva žiadne zázraky, ale je ochotný investovať čas do rozvoja vlastných schopností a starostlivého vypracovania vlastností vozidla, sa hra rozvinie v celej svojej nespornej kráse. Viac ako štyridsať typov špeciálnych vozidiel pre rallye, celá škála slávnych pretekov s desiatkami vzrušujúcich etáp na cestách po celom svete, účasť v prestížnych online súťažiach, komunikácia s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi v ligách. Vozidlo môžete ľubovoľne vylepšovať, prispôsobovať a upravovať.

  Nezávislé prieskumy ukazujú, že hráči už raz hru DiRT vyskúšali a väčšinou ju považujú za etalón online simulácie športových vozidiel.

  Výhody

  • Najrealistickejšia fyzika spomedzi ostatných online hier;
  • vysokokvalitná grafika s vysokým počtom detailov;
  • široký výber vozidiel a množstvo možností modernizácie/prispôsobenia;
  • optimalizácia;
  • mnoho máp.

  Nevýhody

  • pomerne drahé;
  • Bodové sťažnosti subjektívnej povahy od používateľov.

  DOTA 2

  Hodnotenie online hier (PC): 4.7

  DOTA 2

  Z pretekov v našom rebríčku sa dostávame priamo k tímovej akcii v žánri MOBA. A nie je to len tak hocijaká vec, ale „rovnaká“ DOTA 2, o ktorej sa nepočuje, okrem niekoho, kto nikdy nebol na internetových priestoroch vôbec. Táto podivná skratka znamená Defense of the Ancients a nie je ničím iným ako vlastným modom (mapou) pre inú hru – Warcraft III: Reign of Chaos, resp. jeho pokračovanie. Prvá hra DotA si tiež získala veľkú popularitu, ale druhá jednoducho rozmetala všetky bariéry a nechala za sebou dokonca aj veľmi populárny Skyrim. Okamžite sa stal kyberšportovou disciplínou s miliónovými finančnými odmenami na prémiových šampionátoch, kde získaval prestížne ocenenia. Dokonca sa dočkala aj rusky hovoriaceho dabingu v podaní profesionálnych hercov a neoficiálneho – v hernom priemysle mimoriadne zriedkavého javu.

  Čo sa týka žánru, DOTA 2 je viac ako len MOBA. Nechýbajú ani prvky hrania rolí, stratégie, PvE a PvP – všetko výhradne online v tíme ostatných hráčov. Viac ako sto unikátnych postáv s vlastnými silnými a slabými stránkami, rôzne herné režimy, množstvo podrobných máp a ďalšie funkcie až po navrhovanie vlastných artefaktov prostredníctvom služby WorkShop v službe Steam.

  Samotná hra je v klasickej podobe súbojom dvoch tímov po piatich hráčoch (postavách). Jeden tím hrá ako sily svetla, druhý ako ich protiklad. Úlohou je ovládnuť nepriateľskú hradnú pevnosť a zároveň chrániť svoje. Úspech závisí od schopností každého hráča, jeho tímovej práce, taktického myslenia a schopnosti inteligentne budovať obranu a takticky rozumne útočiť. Dôležité je aj vzájomné porozumenie a spoločné rozhodovanie – tu pomáha online hlasová komunikácia prostredníctvom náhlavnej súpravy alebo chatu. Treba povedať, že DOTA 2 je jednou z najemocionálnejších hier, čo má za následok nie úplne cenzúrne prejavy emócií v chate alebo hlase. Musíme však priznať, že úplná absencia cenzúry v DOTA 2 a tony tepla sú akýmsi žetónom, bez ktorého sa online hra stráca.

  Hra je vyvinutá na novom engine, dokonale optimalizovanom (ako samotný engine), takže pre pohodlnú hru nie je potrebný ani super výkonný počítač – postačí aj celkom priemerný počítač. Celosvetová základňa fanúšikov tejto hry je skutočne obrovská. Hrou DOTA 2 trávia denne stovky tisíc ľudí a jej popularita len rastie.

  Výhody

  • množstvo postáv;
  • Široký výber režimov, máp a ďalších funkcií;
  • farebná grafika;
  • nový motor so skvelou optimalizáciou
  • obrovská komunita;
  • živú emocionálnu atmosféru;
  • Disciplína eSports.

  Nevýhody

  • náročnosť učenia je pre mnohých ľudí neúnosná.

  layerunknown`s Battlegrounds (PUBG)

  Hodnotenie online hry (PC): 4.6

  PLAYERUNKNOWN`S BATTLEGROUNDS (PUBG)

  Predposledná pozícia v tomto rozsiahlom výbere hodnotenia online hier pre PC – možno najviac kontroverzné a kontroverzné. Je to skutočný akčný hit, ktorý vyšiel v decembri 2017 a celý 18. rok víťazne kráčal po planéte, drvil všetky možné rebríčky a na niektorých miestach vyvolával v hráčskych komunitách skutočnú hystériu. Kontroverzné na zaradení hry do rebríčka je to, že jej šialená popularita sa zmenila na presne taký istý šialený hype, keď vydavateľov premohla chamtivosť a priamo v samotnej hre sa začala objavovať reklama. To vyvolalo nezmieriteľne negatívnu reakciu fanúšikov, ktorí v priebehu niekoľkých dní monštruózne znížili hodnotenie hry v službe Steam. Tomuto bodu sa naši odborníci nemohli vyhnúť a považovali ho za nevýhodu. Vývojári a vydavatelia by mali pracovať na chybách.

  Teraz to najlepšie. Žánrová príslušnosť PUBG celkom univerzálny – na prvý pohľad je to strelec, ale prítomnosť mnohých ďalších zložiek, otvorený svet, „prežitie“ a ďalšie veci, ktoré z neho robia ešte viac akcie cez prizmu strelca. Hra je postavená na Unreal Engine 4. Okrem PC sú k dispozícii aj verzie pre Playstation 4 a Xbox One.

  Konfrontačný aspekt hry je založený na princípe „všetci proti všetkým“ – všetci online hráči sú štandardne buď čistí, alebo potenciálni nepriatelia. Súťažiaci, ktorých je 100, sú letecky vysadení na vzdialenom ostrove, kde musia prejsť prirodzeným výberom, ktorý zahŕňa banálne „len jeden musí prežiť“. Postava môže zomrieť nielen priamo rukou nepriateľa, ale aj náhlym delostreleckým úderom z ničoho nič alebo elektrickým poľom, ktoré ohraničuje neustále sa zmenšujúci hrací priestor.

  Zbrane sa musia dostať všade – do budov, do mesta, na opustené základne. Z času na čas sa z lietadiel zhadzujú rôzne užitočné veci ako „humanitárna pomoc“. Široká škála zbraní je potešujúca a môže to byť čokoľvek od granátometu až po panvicu. Presne taká istá široká škála zariadení s tromi úrovňami ochrany. Po meste sa môžete pohybovať pešo aj autom.

  Táto online hra bola vďaka predčasnému prístupu a šikovnej reklamnej kampani taká očakávaná, že po začatí predaja v službe Steam predbehla PUBG dokonca aj hru Counter-Strike: Global Offensive v počte online. Počet predaných kópií pomerne rýchlo prekročil hranicu 5 miliónov. Stala sa jedným z najpôsobivejších vývojových trendov v hernom priemysle za posledné roky.

  Zásluhy

  • návyková hrateľnosť;
  • vysoko online;
  • pôvodný príbeh;
  • veľká mapa so zúženou hracou plochou;
  • kvalitný zvuk;
  • rôzne zbrane.

  Chyby

  • nedostatky v optimalizácii;
  • Obťažujúca reklama v hre (pravdepodobne už nie je relevantná).

  Star Conf
 • ct
 • Hodnotenie online hry (PC): 4.5

  STAR CONF<li></div><p>CT“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/7716666198051-1920.jpg“ title=“STAR CONF</p><li>CT“><p>Tento veľký výber rebríčkov uzatvára online multiplayerová vesmírna akčná hra pre PC Star Conf</p><li>ct. Ide o prvú online hru pre PC v našom prehľade, ktorú kompletne vytvorilo ruské štúdio StarGem Inc s prispením ďalšej miestnej spoločnosti Gaijin Entertainment. Boli vydané aj verzie pre Mac OS a<li>nux. Dostupné v službe Steam od februára 2013. Oficiálna verzia 1.0 – február 2014. Distribúcia na základe modelu free-to-play, čo je v tomto kontexte plus aj mínus, keďže free-to-play je extrémne obmedzená a všetko ostatné je k dispozícii len za dary a je dosť agresívne vtieravé.<p>Základom tejto online hry sú jasné a farebné bitky PvP vo vesmírnych lodiach, ako aj misie v režime PvE. Režim otvoreného sveta je k dispozícii takmer od vydania hry pre PC a iné platformy.</p><p>Široká škála tried vesmírnych lodí vrátane Interceptora, Stormtroopera, Fregaty a Destroyeru. spravovať sériu lodí rôzneho účelu v rámci tímu ostatných účastníkov s cieľom dosiahnuť ciele hry. V hre sa kladie dôraz na tímovú prácu a úspech závisí od koordinovanej súčinnosti všetkých účastníkov proti nepriateľskému tímu. Priemerné trvanie bitky PvP je 5 až 10 minút a účasť v nej vám dáva možnosť získať hernú menu a synergiu. Peniaze môžete minúť na vylepšenie svojich lodí alebo na získanie nových. Bitku môže hrať minimálne 6 a maximálne 32 hráčov. Relácie v otvorenom svete nie sú časovo obmedzené.</p><p>„Star Conf’s“ Veľký svet</p><li>ct je rozdelená na miesta, ktoré môžu byť prekonané hyper-ramenami prechádzajúcimi časopriestorovým kontinuom. Vesmír je zaplavený najrôznejšími postavami NPC, z ktorých väčšina nie je úplne priateľská. Samozrejme, budete sa musieť vysporiadať s vesmírnymi pirátmi, samozrejme.<p>Hra má pomerne originálny prístup k zobrazeniu inej mysle, ktorá vznikla nezávisle od ľudskej línie. Predstaviteľmi takejto odlišnej mysle nie sú „zelení mužíci“, ale inteligentné vesmírne lode. Nazývajú sa kryštálidy a v každom ohľade prevyšujú pozemské vesmírne vozidlá.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>krásna grafika;</li><li>kvalitný zvuk;</li><li>dobre optimalizovaný motor;</li><li>Rôzne režimy;</li><li>otvorený svet;</li><li>bezplatný základný prístup.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Vtieravý dar;</li><li>niektorí používatelia zaznamenali problémy s rovnováhou.</li></ul><h2>Najlepšie taktické strieľačky, vojenské arkády a simulátory pre PC</h2><p>Nasledujúci výber hodnotení online hier pre PC zobrazuje preferencie impozantnej armády hráčov, ktorí uprednostňujú vojenskú tému s viac či menej vernou reprodukciou skutočných historických miest, zariadení, vybavenia. Takýchto hier je veľa a aj tie najlepšie z najlepších sa počítajú na desiatky. Preto sme pridali ďalšiu zložku – simulátor a naši odborníci na všetky pestré hry určili tri podľa niekoľkých dôležitých kritérií.</p><h3>Svet tankov</h3><p>Hodnotenie online hry (PC): 5.0</p><div style=SVET NÁDRŽÍ

  Výber otvára hit, ktorý úplne posadil nielen mladých hráčov, ale aj štyridsiatnikov. Hru vyvinulo bieloruské štúdio v dnes už pomerne vzdialenom roku 2010 a odvtedy sa WoT len rozrástol o armádu fanúšikov, ktorá ďaleko presahuje postsovietsky priestor. Distribuované zadarmo

  Podobne ako mnohé moderné videohry, aj World of Tanks má komplexnú žánrovú identitu. Niektorí ju klasifikujú ako akčnú hru, iní ako taktickú strieľačku alebo simulátor, či dokonca ako MMORPG. V skutočnosti je online komponent pre viacerých hráčov jedným z kľúčových prvkov hry. Inak je to online bojový simulátor pre ťažké obrnené vozidlá, vyrobený v štýle druhej svetovej vojny a so značnou presnosťou reprodukuje vojenské vybavenie tej doby.

  Aspekt hrania rolí pre viacerých hráčov v tejto online hre sa prejavuje tým, že hlavná zložka hry – súboje PvP – prebieha medzi živými hráčmi, ktorí ovládajú tanky, ktoré sa zase správajú „akoby“ postavy. To je mimochodom aspekt úlohy v hre – môžete a mali by ste rozvíjať, zlepšovať, vylepšovať a pumpovať svoje tanky. Tankových bitiek sa zúčastňujú dva tímy s maximálne 15 hráčmi. Cieľom boja je úplné zničenie nepriateľských vozidiel alebo ovládnutie jeho základne.

  Okrem PvP hra ponúka celý rad možností, herných scenárov a režimov: protiútok, útok, hodnotená bitka, rota, tréning, pevnosti, globálna mapa. Osobitnú zmienku si zaslúži režim Frontová línia, živý a vzrušujúci scenár s až 60 obrnenými vozidlami. Niekedy hra poteší rôznymi udalosťami s PvE-misiami, ktoré poskytujú príležitosť rýchlo získať množstvo herných odmien.

  V roku 2018 prešla hra veľkými zmenami, aby sa zlepšila a prispôsobila možnostiam moderných počítačov. Napríklad kvalita grafiky bola zvýšená na HD, herný svet bol rozšírený, krajina bola vylepšená a hra ako celok dostala vlastný originálny engine. Vývojár naďalej aktívne podporuje svoje dieťa, posúva ho na nové úrovne a postupne ho šíri do celého sveta.

  Výhody

  • návyková hrateľnosť;
  • Free-to-play bez nadmerných odmien pre platiacich hráčov
  • vysoká historická autenticita vozidiel
  • obrovská Slovenskojazyčná komunita;
  • stabilné servery;
  • neustály vývoj a sľubné vyhliadky.

  Nevýhody

  • Problémy s vyvažovaním.

  Svet vojnových lodí

  Hodnotenie online hier (PC): 4.9

  SVET VOJNOVÝCH LODÍ

  Od tankov k vojnovým lodiam – pokračuje naše hodnotenie ďalší jasný produkt bieloruského štúdia Wargaming, ktorý sa inšpiroval obrovským úspechom vyššie uvedenej online hry pre PC World of Tanks, ktorý sa rozhodol pokúsiť aspoň čiastočne zopakovať svoj úspech, ale už vo formáte námorných bitiek v rovnakom historickom prostredí druhej svetovej vojny.

  Hra je veľmi podobná iným hrám od štúdia – podobné rozdelenie tried, podobný sociálny systém, podobné algoritmy vylepšovania lodí a ich posádok. K dispozícii máte obrovskú lodenicu s výberom prototypov skutočných vojnových lodí.

  Herné možnosti sú tiež dostatočne široké, takže každý môže ukázať svoj talent stratéga a taktika. Útoky zo zálohy, dôkladne premyslené útoky z boku s prvkami skrytých manévrov, strety zoči-voči – na výber sú desiatky rôznych taktík. Tímový aspekt zostáva mimoriadne dôležitý – kľúčom k víťazstvu a ochrane vlastných lodí a personálu bolo a zostáva vzájomné porozumenie, koordinovaný postup, efektívna spolupráca.

  Ovládanie je dostatočne jednoduché, bez dlhého učenia, hoci niektorí hráči považujú jeho jednoduchosť za spornú, ale je ich málo. Vyberte si zo širokej ponuky lodí: rýchle, ľahké a obratné torpédoborce, delové člny, obojživelné útočné lode, ťažké krížniky, ktoré sa dokážu samy postaviť silným nepriateľom, bojové lode a lietadlové lode s ochrannými tímami, ktoré môžu poskytovať leteckú podporu ostatným lodiam. využíva aj mínolovky, delové člny, fregaty a sprievodné plavidlá na podporné funkcie a nebojové úlohy. Hra odráža školy vojnových lodí mnohých krajín a koalícií sveta počas druhej svetovej vojny: Nemecko, Spojené kráľovstvo, ZSSR, Japonsko, Spoločenstvo národov atď.

  Ekonomický systém hry je kombinovaný s ďalšími dvoma projektmi štúdia World of Tanks a World of Planes. Využíva sa obchodný model free-to-play, ktorý vám umožňuje vyskúšať si základné funkcie hry úplne zadarmo a urobiť informované rozhodnutie, či chcete prispieť na plné funkcie.

  Výhody

  • Krásna a kvalitná grafika;
  • free-to-play;
  • hudobný dizajn;
  • vzrušujúce hranie;
  • rôzne bojové režimy.

  Chyby

  • Nevyvážené hospodárenie na vysokej úrovni;
  • zjavné chyby sú opravené na dlhú dobu.

  Vojnový hrom

  Hodnotenie online hier (PC): 4.8

  VOJNOVÝ HROM

  Dokončuje tento výber najlepších online hier pre PC podľa Expertology slávny vojenský simulátor vyvinutý domácim štúdiom Gaijin Entertainment. V štýle a historickom prostredí druhej svetovej vojny a povojnového obdobia. Plná verzia bola po všetkých beta testoch vydaná v roku 2016 a naďalej sa vyvíja.

  Hra bola pôvodne vyvinutá ako vojenský letecký simulátor a mala iný názov. Po sérii beta testov sa však herný svet a funkcie rozšírili a názov hry sa zmenil na všeobecnejší, ale dominantná prítomnosť lietadiel zostala.

  Užijete si tu ohromujúcu grafiku, dynamickú a realistickú hrateľnosť a širokú škálu vojenských vozidiel od tankov, protilietadlových diel, samohybných diel, lietadiel a ďalších z obdobia druhej svetovej vojny až po kórejskú vojnu.

  Pri vývoji tejto online hry pre PC kládol tím hlavný dôraz na maximálny súlad s miestami skutočných bojových scén z polovice 20. storočia. Môžete dokonca používať skutočné mapy a archívne dokumenty. Zároveň bola dôkladne vypracovaná mechanika správania sa vozidla a balistika. Obzvlášť pôsobivá je detailná fyzika výstrelov a poškodenia – zohľadnené je všetko: kaliber guľky alebo strely, trajektória, prejdená vzdialenosť, uhol dopadu, povaha materiálu povrchu, vplyv vetra a dokonca aj gravitácia.

  Dôležitú úlohu v hre zohráva schopnosť každého člena posádky bojového vozidla, či už je to pilot, vodič, strelec alebo technik. Ponúka možnosť výberu krajiny alebo koalície, na ktorej strane bude hráč v hernom svete konať, a to tiež prináša svoje špecifiká.

  Viaceré lokality v hre sú relatívne malé a vyžadujú načítanie na základe relácie. bitky PvP, v ktorých môžete bojovať s iným hráčom v arkádovom režime ovládaním niekoľkých bojových strojov alebo sa zúčastniť historických bitiek, ktoré obnovujú skutočné udalosti z minulosti. Hra vám umožňuje zostaviť si vlastné režimy na tréning alebo na iné účely. Aspekt online multiplayeru tu v žiadnom prípade nie je „verdiktom“ – môžete hrať aj offline sami – v takom prípade hráčovi príde na pomoc primerane zdatná umelá inteligencia.

  Výhody

  • dobrá grafika;
  • návyková hra pre fanúšikov adrenalínu;
  • vysoká miera zhody herných lokalít so skutočnými historickými krajinami a udalosťami;
  • aspekt simulácie je hĺbkový;
  • najbohatší súbor vojenských vozidiel;
  • prístupné ovládacie prvky;
  • úžasne realistický systém poškodenia.

  Nevýhody

  • sťažnosti jednotlivých hráčov na jednotlivé údaje.

  Najlepšia online stratégia pre PC

  Ďalší výber online hier pre PC v našej recenzii je venovaný jednému z najvýznamnejších a najpopulárnejších žánrov – stratégii. v hernej komunite je publikum hráčov stratégií jedným z najväčších. Naši odborníci zámerne nezaradili do rebríčka také nesporné hity všetkých čias a národov ako Sim City, Civi

 • Prvým zo štyroch vydaní bol prvý zo štyroch dielov hry Heroes of Might and Magic, a to kvôli jej zjavnej nadradenosti. Tieto hry zostanú v dejinách, ale my sa zameriame na tri zaujímavé produkty, ktoré sa v posledných rokoch dostali na vrchol popularity. Jedinou výnimkou je legendárna hra Age of Empires, ale hovoríme o jej modernej reedícii, ktorá je úplne inou hrou.

  Age of Empires 2 HD

  Hodnotenie online hry (PC): 5.0

  AGE OF EMPIRES 2 HD

  Keďže sme konkrétne spomenuli Age of Empires, začnime s ním. Pôvodná hra bola vydaná v roku 1997 a z rôznych dôvodov spôsobila skutočnú revolúciu v tomto žánri a okamžite si získala obrovské množstvo fanúšikov. Napriek všetkému revolučnému a legendárnemu však v dnešnej realite šprintová grafika a rozlíšenie tých čias nevyzerajú ani smiešne.

  štúdio Hidden Path Entertainment (pôvodný vývojár už neexistuje) sa rozhodlo pre pomerne riskantný krok a vydalo aktualizovanú verziu hry pre moderné PC s online komponentom, na novom engine s HD grafikou. Nápad sa podarilo zrealizovať tým najlepším možným spôsobom, keď v roku 2013 vyšla prvá remastrovaná HD verzia, po ktorej nasledovala séria rozšírení a pokračovaní a celkový úspech projektu.

  Hráč očakáva široký výber národov-civilizácií – tu a britské a japonské, a Góti a Saracéni, a Turci a Vikingovia – celkom 13 rôznych herných „závod“ s výraznými znakmi skutočných historických civilizácií ľudstva. Každý zo štyroch vydaných prídavkov pridal 4-5 nových civilizácií. Na konci roka 2018 sa konalo celkovo 31 pretekov.

  Dej sa odohráva v rozsiahlom historickom období, ktoré začína pádom Rímskej ríše a končí renesanciou. Hlavný cieľ hráča je zrejmý – prežiť, rozvíjať svoju postavu a poraziť súperov, ktorí sa vyvíjajú paralelne. Všetky aspekty hry smerujú k tomuto cieľu – ťažba zdrojov, budovanie štruktúr, akumulácia kapitálu, budovanie a rozvoj armády, vedenie bitiek.

  V režime pre viacerých hráčov (až osem hráčov) je k dispozícii diplomacia – môžete nielen bojovať s ostatnými hráčmi, ale aj spolupracovať. Vyhrajte hru tým, že postavíte a udržíte div sveta, masívny, časovo náročný a na zdroje náročný stavebný stroj.

  Výhody

  • aktualizovaná grafika;
  • Vysokokvalitný zvuk a zvukové efekty;
  • prístupné školenie;
  • mnoho civilizácií;
  • nostalgické pocity medzi „oldfags;
  • skvelá rovnováha pretekov.

  Slabé stránky

  • Najmä nároční hráči stále považujú grafiku za zastaranú;
  • určité rozmazanie AI a botov.

  Total War Saga: Thrones of
  itannia

  Hodnotenie online hry (PC): 4.9

  TOTAL WAR SAGA THRONES OF</div><p>ITANNIA“ src=“/wp-content/uploads/2023/05/36616666198051-2620.jpg“ title=“TOTAL WAR SAGA THRONES OF <br />ITANNIA“></p><p>Pokračuje zaradiť ani nie len hra, ale súčasťou rozsiahlej série online stratégií pre PC pod názvom Total War. na rozdiel od spomínanej hry Age of Empires 2 HD už nejde o ťahovú stratégiu s prvkami reálneho času. Tróny <br />itannia bola vydaná v roku 2018 a bola jasným potvrdením toho, že vývojári idú správnym smerom. Napriek nemilosrdnosti kritikov získala hra ocenenie za najlepšiu stratégiu na Independent Game Developers‘ Association Awards 2018 a množstvo ďalších nominácií. Hru vyvíja britské štúdio Creative Assembly, dcérska spoločnosť samotnej spoločnosti Sega. Technologicky vychádza z deviatej hry veľkej série Total War: Attila.</p><p>Stredoveká štylizácia v historickom prostredí Britských ostrovov od roku 878 n. l. Mapa je technicky menšia ako predchádzajúce hry v sérii, ale nenechajte sa tým zmiasť – hustota obyvateľstva na ostrovoch je taká, že obmedzenú mapu vôbec nepocítite. Tento prístup odstránil problém s nudnými pustatinami, ktoré sa v niektorých iných hrách museli prejsť v niekoľkých ťahoch – čo je veľkým prínosom pre celkovú dynamiku.</p><p>Hráč sa bude musieť pridať k jednej z piatich národností a v rámci národností k jednej z dvoch frakcií. Vyberte si z Welšanov, Škótov (Gaelov), Anglosasov, usadených Vikingov a zbojníkov. Každá „rasa“ má svoj vlastný kľúčový zdroj a preferované zručnosti: Napríklad Walesania inklinujú k hrdinským činom a hromadeniu „hrdinstva“ a Vikingovia sú skôr brutálni otrokári.</p><p>Možností, ako sa hráč môže správať a žiť alternatívny život v stredovekom svete, je veľa – tu sa vývojári naozaj snažili. Môžete ťažiť zdroje, vyvíjať technológie, stavať štruktúry, obchodovať a spolupracovať a samozrejme bojovať. Hustota obyvateľstva a tesná blízkosť nútia hráča uvažovať o diplomacii a naučiť sa vyjednávať so silnejšími susedmi alebo ich upokojiť, dokonca až do tej miery, že vydá dievčatá svojho ľudu za chlapcov inej frakcie.</p><p>Hra nádherne zachytáva atmosféru raného stredoveku prostredníctvom vynikajúcej grafiky s veľmi detailnými postavami a prostredím, ako aj rozmanitého a veľmi atmosférického zvukového dizajnu.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Všetky výhody koreňovej mechaniky Total War;</li><li>krásna a kvalitná grafika;</li><li>Pôsobivý zvuk, množstvo atmosférickej hudby;</li><li>Výrazné rozdiely medzi frakciami z hľadiska hrateľnosti;</li><li>Ruská lokalizácia najvyššej kvality;</li><li>hĺbka a tempo.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>Nerovnomerná základná náročnosť medzi jednotlivými národmi;</li><li>pomerne veľa aspektov je úplne rovnakých ako v ostatných hrách série.</li></ul><h3>Starcraft 2</h3><p>Hodnotenie online hry (PC): 4.8</p><div style=STARCRAFT 2

  Tretia a posledná strategická hra v tomto hodnotení je jednou z najpozoruhodnejších hier žánru, vytvorená v štýle sci-fi vo vesmírnom prostredí s príslušnými špecifikami. Pôvodná 3D verzia hry s názvom Wings of

 • berty bola oznámená v roku 2007 a oficiálne vydaná o tri roky neskôr. Ohlasy hráčov na hru boli také pozitívne, že vývojári z B
 • zzard Entertainment sa takmer okamžite rozhodol pridať dve pokračovania k základnej hre.

  Aktualizovaný Starcraft 2 sa stal široko známy vďaka svojmu multiplayeru takmer okamžite po oficiálnom vydaní. Je to magnet, ktorý k hre priťahuje milióny ľudí na celom svete. Vývojári sa však nevzdali kampane pre jedného hráča, ktorá je implementovaná veľmi dobre.

  Sociálna zložka hry zostala prakticky nezmenená – hráč má na výber z troch rás, ktoré dobývajú rozľahlý vesmír – high-tech Protossov, početných bojovných Zergov a vlastne aj ľudí – univerzálov v celej ich mnohotvárnej kráse.

  Sémantická zložka hry sa podobne ako väčšina stratégií točí okolo hlavných aspektov – ťažby zdrojov a vedenia početných bitiek s nepriateľskými rasami. V detailoch má však Starcraft 2 niekoľko vlastností, z ktorých väčšinu považujú kritici a hráči za zjavné výhody.

  Pozoruhodným úspechom vývojárov bola dokonalá vyváženosť – do tej miery, že ani jednotky najvyššieho rangu sa nestanú nezraniteľnými polobohmi a príležitostne stále potrebujú podporu iných armád. Presne to isté nie je jednoznačnou zárukou úspechu veľký počet vojnových lodí – prostredníctvom rozumného a inteligentného využívania špeciálnych zručností a jednotiek môže hráč rozbiť armádu nepriateľa, aj keď je v početnej prevahe.

  V ovládaní hry ako celku boli vykonané významné zmeny. Úlohy je možné zoradiť. Limit pre súčasnú mobilizáciu jednotiek zvýšený na 500. To všetko dáva hre Starcraft 2 šancu stať sa nielen pokračovaním legendy, ale aj samostatnou legendou.

  Na prvý pohľad sa môže zdať, že hra je pre začiatočníkov náročná, a v mnohých ohľadoch je to pravda. Vďaka dobre implementovanému ligovému systému sú však pre hráča vyberaní súperi na základe jeho schopností, čo výrazne uľahčuje rozvoj funkcií herného sveta.

  Zásluhy

  • fascinujúci dej;
  • krásny fantasy herný svet;
  • hudobný dizajn;
  • mnoho funkcií;
  • vysokokvalitná ruská lokalizácia;
  • Rôzne rasy;
  • dokonalá rovnováha.

  Nevýhody

  • niektorým používateľom sa nepáči možnosť plniť misie len pre ľudí.

  Najlepšie online pieskoviská pre PC

  Náš prehľad uzatvára špeciálny žáner online hier pre PC a iné platformy, ktorý sa objavil relatívne nedávno, ale v okamihu si získal pôsobivé publikum po celom svete. Je to pieskovisko, tzv. Tento termín naznačuje skutočnú, nie iluzórnu nelinearitu hry, väčšinou otvorený svet a úplnú slobodu konania hráča. Kritici a recenzenti sú často v pokušení priradiť k tomuto žánru čokoľvek vrátane GTA. Naši odborníci sa rozhodli „nerozširovať“ a zaradili do hodnotenia „čistý“ sandbox – legendárny Minecraft. Toto je jediná pozícia v tejto kategórii a ďalej je jasné, prečo tak.

  Minecraft

  Hodnotenie online hry (PC): 5.0

  MINECRAFT

  Existuje veľa sandboxových hier, všetky majú svoje vlastné funkcie, ale žiadna z nich sa takmer v ničom nevyrovná Minecraftu. Je to skutočná vlajková loď celého herného žánru, ktorý už dávno prekročil hranice čisto hráčskeho publika a dal vzniknúť celému priemyslu – cosplay, streamerom na YouTube a Twitchi, mnohým napodobeninám a výpožičkám, dokonca aj literatúre a umeniu.

  Mladší hráči môžu byť na prvý pohľad zmätení a tí starší si môžu myslieť, že sa vrátili do čias, keď bola grafika hranatá a neohrabaná. Áno, neuvidíte fotografický realizmus – postavy a svet sú zobrazené schematicky, zámerne nedbalo. Ale každý prvý skutočný norník vám povie, že „to nie je chyba, to je chyba“ a bude mať pravdu.

  Minecraft má veľa dôležitých funkcií, ktoré ho robia takým atraktívnym. Prvou je úplná, stopercentná sloboda konania. Hráč prostredníctvom svojej postavy môže stavať a ničiť domy alebo celé mestá, získavať zdroje, kradnúť, bojovať, spolupracovať, stavať vlastné bláznivé stavby, úžasné meradlo. V spolupráci s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi online môže hráč vybudovať celý kontinent so všetkými atribútmi inteligentnej vyspelej civilizácie.

  Vzhľadom na vyššie uvedené je ľahké pochopiť, že dej tejto hry pre PC absentuje, podľa definície. Nie je to potrebné, a ak by to bolo potrebné, bolo by to len na škodu. Presne z toho istého dôvodu tu neexistuje koncept vývoja postavy (ani hlavný antagonista, ktorého by bolo treba zabiť).

  V hre Minecraft sú tri herné režimy:

  Základný kreatívny režim, ktorý je dostupný pre všetkých zadarmo. Neexistuje žiadna životnosť a úplná „neobmedzenosť“ stavebných materiálov. Môžete vytvoriť čokoľvek v ľubovoľnom rozsahu.

  Prežitie – zdroje sú už obmedzené, stavebné materiály sa musia hľadať a ťažiť. Musíte tiež niečo zjesť a bojovať s príšerami, ktoré vyliezajú zo zeme. Pravda, vychádzajú len v noci a hráč má možnosť sa ukryť. Musíte si kúpiť predplatné.

  Hardcore je rovnaká hra ako Survival, len s maximálnymi nastaveniami. Keď postava zomrie, stratí všetko, čo získala, a svet, ktorý vybudovala, sa natrvalo vymaže z herného servera.

  O tomto majstrovskom diele môžete hovoriť dlho, ale žiadne slová nedokážu opísať tajomstvo magickej príťažlivosti Minecraftu. Je to prakticky nevídané pole pre kreativitu a sebavyjadrenie. Nesmieme však zabúdať ani na to, že táto hra je azda najkrutejším zabijakom času všetkých čias.

  Výhody

  • vlajková loď žánru;
  • Úplná sloboda konania s obmedzeniami len v rámci herných režimov;
  • Nekonečný herný svet;
  • Rozvíja inteligenciu, pamäť, predstavivosť a kreativitu;
  • hlboká angažovanosť.

  Nevýhody

  • niektorých odrádza zámerne vintage grafika.
 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: