Top 12 monitorov s uhlopriečkou 24

V kancelárii sa sotva zaobíde bez niekoľkých monitorov. Väčšinou stredne veľké, pokiaľ pracovníci nie sú fotografi, grafickí dizajnéri alebo strihači videa. Ideálnou voľbou je inštalácia monitora s uhlopriečkou 24 palcov. Podobné zariadenia si kupujú aj žiaci, vrátane tých, ktorí chcú počítač používať na hranie hier. Preto sme sa rozhodli venovať 24″ monitoru v samostatnom článku. Hodnotenie je založené na analýze špecifikácií monitorov atmonitors/.

Najlepšie hodnotené 24″ monitory

NomináciaMiestoNázovCena
Rebríček najlepších 24″ monitorov1ASUS ROG Strix XG248Q 23.8″32 330 €
2DELL P2415Q41 600 €
3AOC AGON AG241QX25 710 €
4Samsung S24H850QFI17 290 €
5LG 24UD5821 490 €
6ASUS VG248QE14 900 €
7BenQ ZOWIE XL2411P15 671 €
8Iiyama Pro
 • te XB2483HSU-B3
 • 9 870 €
  9

  ahoj

 • ps 243V7QDSB
 • 7 950-€
  10AOC I2481FXH9 458 €
  11LG 24MK430H8 070 €
  12Viewsonic VA2419-sh8 750 €

  ASUS ROG Strix XG248Q 23.8″

  Hodnotenie: 4.9

  ASUS ROG Strix XG248Q 23,8

  Začnime najdrahším a najpôsobivejším modelom v našom prehľade, ktorý vyrába spoločnosť ASUS. Okamžite zdôraznite, že ide o herný model, ktorý je oficiálne súčasťou ekosystému Repub

 • c hráčov. Toto je dôležitý bod, pretože tu je dôležité pochopiť, že monitor je bezchybný na hranie a je oveľa menej vhodný na dizajn.

  Hlavnou vecou, ktorá robí tento monitor herný, sú vlastnosti matice a takmer všetky, počnúc technológiou, a to TN. Nenechajte sa vystrašiť kombináciou písmen – práve vtedy nie je TN matrica s úzkymi pozorovacími uhlami zlom, ale naopak.

  Dôvodom je, že herné monitory často používajú matrice založené na tejto zdanlivo nedokonalej technológii, ktorej výraznou výhodou je extrémne krátky čas odozvy, len 1 ms. V ostatných prípadoch je známe, že TN-matrice majú lepšiu hĺbku čiernej a tu máme do činenia s modernou a relatívne drahou matricou, aj keď je to TN.

  Pre bežného hráča je dôležitá obnovovacia frekvencia obrazovky, ktorá je rozhodujúca pre elektronické športy. Frekvencia snímkovania je tu tiež prehnane vysoká – až 240 Hz, s 30-275kHz linchpinom. Treba si uvedomiť, že 240 Hz dostaneme pri maximálnom rozlíšení obrazovky – F

   lHD 1920×1080. Rozlíšenie 4K tu nie je k dispozícii, pretože je jednoducho príliš veľké pre moderné hry.

   Skutočný kontrastný pomer je na úrovni dobrej IPS-matrice – 1000:1 a jas je dokonca výrazne vyšší – 400 cd/m². Účinným odstránením blikania podsvietenia pomocou F

  • Môžete hrať celé hodiny bez únavy očí. Technológia FreeSync umožňuje, aby monitor spolupracoval s grafickou kartou, ktorá automaticky vyberá optimálne snímkové frekvencie pre maximálnu synchronizáciu.

   Monitor má dve rozhrania, ako napríklad dva porty HDMI 2.0; DisplayPort; dva porty USB typu A; jeden port USB typu B. Súprava USB funguje ako rozbočovač. Všetky porty USB verzia 3.0.

   Na záver vysvetlenie pre perfekcionistov. Veľkosť uhlopriečky monitora tesne pod 24 palcov – 23.8. Tí, ktorí hľadajú 24, by nemali hľadať nič iné ako takmer identický ASUS ROG Strix XG248Q. Je prakticky rovnaký, len veľkosť obrazovky v uhlopriečke je 24.5 palcov.

   Výhody

   • Rekordne krátky čas odozvy 1 ms;
   • Najvyššia snímková frekvencia 240 Hz pri maximálnom rozlíšení;
   • zvýšená rezerva jasu;
   • dobrý kontrast;
   • Podsvietenie F
   • cker-Free;
   • Synchronizácia grafickej karty FreeSync;
   • antireflexný povrch;
   • úspora energie.

   Nevýhody

   • Relatívne úzke pozorovacie uhly, ktoré sú bežné aj pre najmodernejšie a najdrahšie matrice TN.

   DELL P2415Q

   Hodnotenie: 4.8

   DELL P2415Q

   Model sa zdá byť príliš drahý. Ak však chcete monitor používať na herné účely, bude vám plne stačiť iba táto možnosť. DELL P2415Q obsahuje displej IPS s rozlíšením 4K. To vám umožní zobraziť fotografie vo veľkom detaile bez toho, aby ste ich museli priblížiť. Aj tento monitor je vynikajúci na sledovanie moderných filmov a jediným rozpakom bude jeho uhlopriečka. Na hry budete potrebovať poriadny počítačový hardvér, takže pri výbere monitora s rozlíšením 4K musíte myslieť na to.

   Môže sa pochváliť nielen obrazovkou s vysokým rozlíšením, ale aj veľmi vysokou obnovovacou frekvenciou. S pozorovacími uhlami nie sú žiadne problémy, ale to je isté. Za zmienku stojí podsvietenie bez blikania, pretože pomáha vašim očiam, aby neboli unavené ani po mnohých hodinách sledovania.

   Panely IPS zvyčajne nemajú hlbokú čiernu farbu. Ale DELL P2415Q má kontrastný pomer 1000:1. Obraz vyzerá lepšie len na oveľa drahších zariadeniach s obrazovkou OLED. O čase odozvy nemožno povedať nič zlé. Neprekročí 8 msec. Odborníci potvrdia, že ide o celkom primeraný parameter, najmä pre displej s rozlíšením 4K.

   K tomuto monitoru môžete pripojiť počítač a iné zariadenia prostredníctvom DisplayPortu, Mini DisplayPortu a HDMI 1.4. Nie je to zlá sada! DELL P2415Q má aj zvukový výstup na zadnej strane displeja. Na porty USB sa nezabúda. Môžete povedať, že zadná stena je nimi doslova posiata! Presnejšie, kupujúceho čakajú štyri konektory USB typu A (špecifikácia 3).0). To všetko vám umožňuje schovať systémovú jednotku a pripojiť periférne zariadenia a slúchadlá len k monitoru.

   Napriek skvelým nastaveniam displeja zariadenie ani nepomyslí na veľkú spotrebu energie. Častejšie je spotreba energie 50 W, v niektorých prípadoch sa zvyšuje približne na dvojnásobok. A ešte je potrebné poznamenať pomerne malú hmotnosť monitora, vďaka ktorej sa ľahko zavesí na stenu (je potrebné upevnenie 100×100 mm).

   Výhody

   • Obnovovacia frekvencia obrazovky je 76 Hz;
   • Stojan umožňuje nastavenie výšky;
   • K dispozícii je otočenie o 90 stupňov;
   • Podporuje sa montáž na stenu;
   • Obrovské množstvo konektorov;
   • Je implementovaná kompenzácia nepravidelnosti podsvietenia;
   • Maximálne pozorovacie uhly;
   • Zobrazených farieb je až jedna miliarda;
   • Veľmi vysoké rozlíšenie;
   • Používa sa podsvietenie bez blikania;
   • Nízky čas odozvy.

   Nevýhody

   • Veľmi vysoká cena.

   AOC AGON AG241QX

   Hodnotenie: 4.7

   AOC AGON AG241QX

   Ďalší monitor, ktorý má veľmi tenký rámik. Jeho súčasťou je aj elegantný stojan s jedinečným dizajnom. Čo sa týka ceny, za tento model si pýtajú približne 23 tisíc ľudí. Roubles. Nie je to veľa, ale nie je to nehorázne vysoká cena. Najmä keď viete, že tu umiestnený displej má rozlíšenie 2560×1440 pixelov. Opäť platí, že toto nie je najvyššie nastavenie. Ale aspoň vám to umožní ušetriť nejaké peniaze za grafickú kartu a procesor – nebudete potrebovať mimoriadne výkonný hardvér.

   Výrobca umiestňuje svoj výtvor ako herný monitor. Nie je to prekvapujúce, pretože má čas odozvy kratší ako 1 ms. Bohužiaľ sa to podarilo len vďaka výrobnej technológii. Zmienka o TFT TN v špecifikáciách naznačuje, že výrobok trpí nedostatočne širokými pozorovacími uhlami. Niektorí ľudia si preto tento model určite nekúpia. Nebude ich zaujímať ani to, že tu zabudovaný displej má obnovovaciu frekvenciu 146 Hz. Ocenia ho však tí, ktorí budú sedieť priamo pred monitorom – vychutnajú si kvalitné podanie farieb, plynulosť obrazu aj bleskovú odozvu.

   Podobne ako mnohé iné monitory má aj tento podsvietenie bez blikania. Zariadenie sa môže pochváliť aj vysokým kontrastom. Tento model dokáže produkovať zvuk, ale nemôžete vážne počítať s dvojicou reproduktorov s kombinovanou kapacitou 6 wattov. Je lepšie okamžite využiť stereo výstup, ktorý je tu prítomný, a pripojiť k nemu reproduktory. Monitor umožňuje aj výstup zvuku do slúchadiel.

   Ak hovoríme o konektoroch, nemôžeme nespomenúť možnosť použiť zariadenie ako rozdeľovač USB. Na zadnom paneli monitora AOC AGON AG241QX sa nachádzajú štyri vysokorýchlostné porty USB. Ak ich chcete používať, musíte monitor pripojiť k počítaču pomocou konektora USB typu B na konci kábla. Na pripojenie tlačiarní a multifunkčných zariadení sa zvyčajne používa rovnaký kábel. Dve rozhrania HDMI, jeden DisplayPort, DVI-D a VGA. Používateľ má skrátka širokú škálu možností!

   Tento monitor podporuje technológiu FreeSync, ktorá určite poteší majiteľov dobrých grafických kariet. Pokiaľ ide o spotrebu energie, je to približne 37 wattov. Mimochodom, napájanie je zabudované v monitore. To znamená, že pod stolom nájdete bežný kábel s tradičnou zástrčkou na konci.

   Zariadenie váži len 5,53 kg, takže pri umiestnení na zabudovaný stojan pravdepodobne nebudete mať žiadne problémy. Mimochodom, umožňuje nastaviť výšku monitora, ako aj otočiť ho do režimu na výšku. Produkt podporuje aj nástennú montáž vo formáte 100×100 mm.

   Výhody

   • Multifunkčný stojan;
   • Nízka spotreba energie;
   • Podporuje montáž na stenu;
   • Funkcia FreeSync je integrovaná;
   • Veľmi vysoká obnovovacia frekvencia obrazovky;
   • Pôvodný dizajn;
   • Veľký počet konektorov;
   • K dispozícii sú porty USB;
   • Dostatočne vysoké rozlíšenie.

   Nevýhody

   • Nízky výkon stereo reproduktorov;
   • Pozorovacie uhly nie sú maximálne;
   • Vysoké náklady.

   Samsung S24H850QFI

   Hodnotenie: 4.7

   SAMSUNG S24H850QFI

   Pre výrobcov monitorov je stále veľmi ťažké úplne sa zbaviť rámčekov. Mnohí sú však na ceste k tomu, aby tak urobili. Napríklad spoločnosti Samsung sa v prípade modelu S24H850QFI podarilo znížiť šírku rámu na minimum. Iba oblasť pod obrazovkou je taká široká, aká by mala byť.

   Použitý displej je založený na technológii PLS. Vďaka tomu môžete dúfať v maximálne pozorovacie uhly a vysoký kontrast. Tento LCD panel má však niekoľko nevýhod. Po prvé, má čas odozvy 5 ms, čo nemusí vyhovovať fanúšikom online strieľačiek a iných podobných hier. Po druhé, takáto obrazovka stojí peniaze, takže samotný monitor nie je lacný. Cenovka nezačne vyzerať tak desivo, keď si uvedomíte, že integrovaný displej má rozlíšenie 2560 × 1440 pixelov. Okrem toho sa môže pochváliť obnovovacou frekvenciou 75 Hz! Samozrejme, podsvietenie bez blikania.

   Zadná strana zariadenia má veľmi slušný počet konektorov. Majiteľ monitora väčšinou používa rozhrania HDMI a DisplayPort. Podporuje aj príjem obrazu z portu USB. Podobne ako vyššie uvedené modely, aj Samsung S24H850QFI možno použiť na pripojenie ďalších zariadení. K dispozícii je trojica konektorov USB 3.0. V tomto prípade musíte monitor pripojiť k počítaču pomocou zásuvky USB typu C. Nezabudlo sa ani na konektor pre slúchadlá. Zabudované reproduktory, ak vôbec niečo, zariadenie nemá.

   Mnohé špičkové monitory sa dnes dajú otáčať o 90 stupňov a majú nastaviteľnú výšku nad povrchom pracovnej plochy. Samsung S24H850QFI nie je výnimkou. Aj na zadnej strane tohto modelu sú otvory na montáž na stenu – budete potrebovať štandardné príslušenstvo 100×100 mm. Hmotnosť monitora je 6,4 kg. To znamená, že napájanie je vo vnútri, a nie mimo neho. Väčšinu času bude spotrebovávať 38 W. Spotreba energie začína dosahovať 100 W len v niektorých prevádzkových režimoch.

   Výhody

   • Dobrá snímková frekvencia;
   • Maximálne pozorovacie uhly;
   • Čas odozvy nemožno nazvať dlhým;
   • Slušný kontrast;
   • Slušné rozlíšenie, aj keď nie 4K;
   • Veľký počet konektorov;
   • K dispozícii sú porty USB;
   • Podporuje sa funkcia FreeSync;
   • Môžete ho zavesiť na stenu;
   • Stojan je multifunkčný.

   Nevýhody

   • Vysoká cena;
   • Existujú prípady oslnenia.

   LG 24UD58

   Hodnotenie: 4.6

   LG 24UD58

   Je známe, že spoločnosť LG má vlastnú divíziu, ktorá vyrába obrovské množstvo IPS-panelov. Preto nie je prekvapením, že práve tento displej bol súčasťou modelu LG 24UD58. Dôležité je, že obrazovka má rozlíšenie 4K! A to má cenovku približne 20k. Euro!

   Každý chápe, že panel IPS má výhody aj nevýhody. Medzi prvými môžeme spomenúť maximálne pozorovacie uhly. A hlavná nevýhoda môže byť považovaná za nie tak vysoký jas. A čas odozvy 5 ms nebude vyhovovať každému. V prípade tohto konkrétneho displeja musel výrobca kvôli úspornosti znížiť obnovovaciu frekvenciu na 61 Hz. Ktorý z čitateľov Expertology má však grafickú kartu, ktorá v hrách s takýmto rozlíšením produkuje vyššie FPS??

   Obrazovka tohto modelu má tradičnú antireflexnú vrstvu. Rámy nie sú ani úzke, ani široké. Vidíte, že výrobca sa rozhodne nesnažil o rekord. Je potešujúce, že monitor má funkciu FreeSync, ktorú ocenia mnohí majitelia grafických kariet AMD. Má zabudovaný napájací zdroj, ktorý zvyčajne spotrebuje približne 35 wattov.

   Bohužiaľ, tento model má niekoľko ďalších zjednodušení. Môžete ich rozpoznať, ak sa pozriete na zadný panel. Kde sú naše obľúbené zásuvky USB?? Bohužiaľ tu nie sú, takže budete musieť naďalej používať príslušné konektory na základnej doske alebo základnej doske. Čo sa týka príjmu obrazu, k dispozícii sú tri zásuvky: dvojica rozhraní HDMI a jeden DisplayPort. K dispozícii je konektor pre slúchadlá. Nemá vlastné reproduktory.

   Zatiaľ čo vyššie preskúmané jednotky sa otáčali o 90 stupňov, stojan LG 24UD58 túto funkciu vylučuje. Nemôžete nastaviť ani výšku. Ale podpora nástenného držiaka je tu stále.

   Výhody

   • Veľmi vysoké rozlíšenie;
   • Maximálne pozorovacie uhly;
   • Čas odozvy by mal vyhovovať väčšine kupujúcich;
   • Množstvo konektorov;
   • Podporuje technológiu FreeSync;
   • Nízka spotreba energie;
   • Dá sa zavesiť na stenu;
   • Podsvietenie bez blikania.

   Nevýhody

   • Nie príliš vysoká obnovovacia frekvencia;
   • Jednoduchý stojan;
   • Žiadny rozbočovač USB;
   • Reprodukcia farieb nie je ideálna.

   ASUS VG248QE

   Hodnotenie: 4.5

   ASUS VG248QE

   Taiwanská spoločnosť pri výrobe tohto monitora ušetrila veľa peňazí. To je zrejmé z najjednoduchšieho dizajnu stojana. Môžete to zistiť aj podľa veľmi širokého orámovania. Všetko však nie je také zlé, ako sa zdá. Inak by sa monitor do nášho hodnotenia jednoducho nedostal.

   Výrobca dobre zapracoval na LCD displeji. Jeho výkon by mal vyhovovať mnohým hráčom. Obnovovacia frekvencia obrazovky sa tu zvýši na 144 Hz. Hráčov poteší aj odozva, ktorá je len 1 ms. To znamená, že svoju porážku nebudete zrovna pripisovať displeju tohto monitora.

   Podpora zobrazovania obrázkov v 3D vyzerá celkom neočakávane. Na jej zobrazenie používate okuliare s uzávierkou. Ťažko povedať, či ju moderný kupujúci potrebuje, ale určite nebude zbytočná. Výrobnú technológiu však možno považovať len za nevýhodu. Výrobcovi neumožnila dosiahnuť maximálne pozorovacie uhly. A typ podsvietenia WLED nebude vyhovovať každému.

   Tento monitor má zabudované stereo reproduktory. Ich celkový výkon však nepresahuje 4 watty, takže ich pravdepodobne nevyužijete. Ak niečo, je jednoduchšie vyviesť zvuk na slúchadlách alebo reproduktoroch, našťastie sa nezabudlo na príslušný konektor. Tento model má tiež po jednom konektore HDMI, DVI-D a DisplayPort. Pokiaľ ide o rozhrania USB, nie sú.

   Napriek nízkej cene, a tento monitor sa pravidelne predáva len za 16 tis. Používa stojan, ktorý umožňuje nastaviť výšku zariadenia a okamžite ho otočiť o 90 stupňov. O čo ide? S rozlíšením. Na rozdiel od drahších modelov tento monitor zobrazuje F

    l HD. V skutočnosti však mnohým ľuďom stále úplne postačuje. Najmä pre majiteľov počítačov so slabým hardvérom podľa dnešných štandardov.

    Ak chce výrobca monitora znížiť hrúbku svojho výtvoru, môže zvážiť jeho vybavenie externým zdrojom napájania. ASUS VG248QE sa našťastie pripája k elektrickej sieti pomocou štandardného kábla a zástrčky. Spotreba energie je zvyčajne nižšia ako 45 W.

    Výhody

    • Podporuje sa montáž na stenu;
    • Používa sa multifunkčný stojan;
    • Nízka spotreba energie;
    • Množstvo konektorov;
    • Extrémne krátky čas odozvy;
    • Vysoká snímková frekvencia;
    • Podporuje 3D.

    Nevýhody

    • Nízky kontrastný pomer;
    • Rozlíšenie nebude vyhovovať každému;
    • Nízky výkon zabudovaných reproduktorov;
    • Žiadny rozbočovač USB;
    • Pozorovacie uhly nie sú maximálne.

    BenQ ZOWIE XL2411P

    Hodnotenie: 4.4

    BENQ ZOWIE XL2411P

    Postupný prechod na jednoduchšie monitory. A presne tak by sa dal nazvať model BenQ ZOWIE XL2411P. Aspoň tak to vyzerá na prvý pohľad. Tu je použitý veľmi široký rám a na pravej dolnej strane, kde sa nachádza ovládací panel, je zvláštny hrboľ. Dizajn stojana sa tiež zdá byť zvláštny. Je však všestranný, umožňuje nastaviť výšku obrazovky a tiež ju otočiť do režimu na výšku.

    Za cenu 14k. Je nepravdepodobné, že dostanete monitor s displejom 4K. Nie, používateľ má k dispozícii tradičnú klávesnicu F

     l Obraz HD. Nie však len tak hocijaký displej, ale s rozlíšením na 144 Hz! Netreba dodávať, že pri tomto rozlíšení to bude v mnohých hrách cítiť, aj keď počítač nemá zabudovanú mimoriadne výkonnú grafickú kartu?

     Použitý displej je TN TFT, obraz sa zobrazuje s podsvietením WLED. Z toho vyplývajú určité obmedzenia. Môžete očakávať dobré, ale nie maximálne pozorovacie uhly. Na farebné podanie sa určite vyskytnú aj sťažnosti. Má však neuveriteľne nízku odozvu, čo ocenia najmä fanúšikovia Counter-Strike a ďalších podobných hier. Z hľadiska kontrastu je priemerná.

     Podobne ako mnoho iných modelov, ktoré tu boli preskúmané, aj tento monitor dokáže vyviesť zvuk do slúchadiel. Nemá však vlastné reproduktory. Nie je tu žiadny rozbočovač USB, čo je ešte nešťastnejšie. Pokiaľ ide o spôsob prijímania obrazu z počítača a iných zariadení, existujú tri rozhrania: DVI-D, HDMI a DisplayPort 1.2.

     Zostáva dodať, že monitor spotrebuje približne 45 W a je napájaný zo zabudovaného zdroja.

     Výhody

     • Multifunkčný stojan;
     • Podporuje montáž na stenu;
     • Veľký počet konektorov;
     • Nízka spotreba energie;
     • Nízky čas odozvy;
     • Veľmi vysoká snímková frekvencia.

     Nevýhody

     • Nie každému sa bude dizajn páčiť;
     • Nie je tu žiadny USB-hub;
     • Nie je to veľmi vysoké rozlíšenie;
     • Nie príliš široké pozorovacie uhly;
     • Po zakúpení musíte stráviť pol hodiny nastavovaním farebného podania;
     • Telo a stojan sú vyrobené z lacného plastu.

     Iiyama Pro
    • te XB2483HSU-B3
    • Hodnotenie: 4.3

     Iiyama Pro<li></div><p>te XB2483HSU-B3″ src=“/wp-content/uploads/2023/03/7311666194321-9012.jpg“ height=“384″ title=“Iiyama Pro</p><li>te XB2483HSU-B3″><p>Ďalší monitor so zastaraným dizajnom. Má jednoduchý stojan a rám okolo obrazovky by niektorých ľudí dokonca vydesil. Ak si však monitor kúpite na pracovisko, nemusíte si s tým robiť starosti. Toto zariadenie sa pravidelne objavuje najmä na stoloch bankárov. Sú celkom spokojní s panelom MVA, ktorý je tu nainštalovaný a má rozlíšenie F</p><ul>l HD a podsvietenie bez blikania neunavuje ich oči.<p>Rozlíšenie displeja je 1920×1080 pixelov. Pozorovacie uhly sú maximálne. Zobrazenie farieb je dobré. Je tak dobrý, že sa často používa na úpravu a hodnotenie fotografií. Je pravda, že s modelom Iiyama Pro sú určité problémy s kontrastom</p><li>te XB2483HSU-B3 je horší ako oveľa drahší konkurenti. Na snímkovú frekvenciu si však nemožno sťažovať – 75 Hz bude vyhovovať aj tým, ktorí si tento monitor kupujú kvôli hrám. Jeho čas odozvy je 4 ms, čo tiež nie je zlé, hoci nedosahuje rekordných hodnôt.<p>Tento monitor má nielen displej, ale aj zabudovaný zvukový systém. Stereo reproduktory s celkovým výkonom 4 W sa však zdajú byť užitočné len na pracovisku. Doma určite budete chcieť pripojiť samostatné reproduktory. Môžete to urobiť pomocou jedného zo slotov na zadnom paneli. K monitoru možno pripojiť aj flash disky USB a rôzne periférne zariadenia, pre ktoré sú k dispozícii dve zásuvky USB 2.0. Predtým však musíte monitor pripojiť k počítaču pomocou kábla s konektorom USB typu B na konci ako akúkoľvek tlačiareň.</p><p>Pokiaľ ide o reprodukciu obrazu, používa obvyklé pre zariadenie s takouto cenovkou. Táto trojica populárnych rozhraní: HDMI, DisplayPort a VGA. Táto zásuvka umožňuje zobraziť na monitore obraz z počítača a hernej konzoly.</p><p>Pri inštalácii tohto modelu nie je potrebné uvoľniť miesto pod stolom. Má zabudovaný napájací zdroj. Mimochodom, ide o jeden z energeticky najúspornejších monitorov v našom výbere, ktorý väčšinu času spotrebuje len 26 W.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Je implementované podsvietenie bez blikania;</li><li>Nie príliš dlhý čas odozvy;</li><li>Nie je to najvyššia cena;</li><li>Podporuje sa montáž na stenu</li><li>Multifunkčný stojan;</li><li>Nízka spotreba energie;</li><li>Vysoký počet konektorov;</li><li>Zvýšená snímková frekvencia;</li><li>Dobré pozorovacie uhly.</li></ul><h4>Nedostatky</h4><ul><li>Nie každému sa bude dizajn páčiť;</li><li>Nie príliš hlasné stereo reproduktory;</li><li>Rýchlosť USB 2.0 ponecháva veľa priestoru pre želanie;</li><li>Kontrast nie je ani zďaleka dokonalý;</li><li>Rozlíšenie je len F<ul>l HD.</li></ul><h3><p>ahoj</p><li>ps 243V7QDSB</h3><p>Hodnotenie: 4.2</p><div style=Philips 243V7QDSB

     Mohli by ste si myslieť, že ďalej v našom prehľade budú len monitory, ktoré majú široký rám a lacný displej. Ale nie, musíme spomenúť zariadenie značky Philips! Napriek cene okolo 8 000 eur je XB2483HSU-B3 najvýhodnejším modelom na trhu. Výrobok má úzky rámček, umiestnený okolo veľmi kvalitnej obrazovky. Technológia IPS znamená, že si budete môcť vychutnať maximálne pozorovacie uhly. A rozlíšenie je F

      l HD stále vyhovuje nielen kancelárskym pracovníkom, ale aj niektorým tínedžerom.

      Displej, ktorý je tu umiestnený, je osvetlený pomocou technológie bez blikania. Je to bezpečná stávka na dlhodobú únavu očí. Obrazovka sa tiež môže pochváliť časom odozvy 5 ms. Je vhodný na sledovanie filmov a spúšťanie jednoduchých hier. Problémy si všimnú len hráči a hráči elektronických športov, ktorí si cenia každý zlomok sekundy. Obnovovacia frekvencia snímok sa zvýšila na 76 Hz. Obraz je tak plynulejší. Nezabudnite však, že toto nie je televízny prijímač, takže sám „nedokončí“ ďalšie kroky.

      Takýto lacný monitor sa nezaobíde bez niekoľkých vážnych zjednodušení. Niektorí by boli znechutení nedostatkom konektorov USB. To znamená, že nemôže fungovať ako rozbočovač USB. Takisto nie sú zabudované reproduktory. Nezabudlo sa však ani na zvukový výstup, ktorý zjednodušuje pripojenie reproduktorov. Na zadnej strane monitora Philips 243V7QDSB sa nachádzajú sloty VGA, DVI-D a HDMI.

      Inak monitor nie je ničím výnimočným. Má zabudovaný napájací zdroj, ktorý najčastejšie spotrebuje maximálne 14 W. Toto zariadenie určite neovplyvní váš účet za elektrinu. Pokiaľ ide o stojan, nemá žiadnu funkciu, monitor môžete len mierne nakloniť. Niektorí ľudia radšej vynechajú stojan a nalepia ho na stenu. K dispozícii sú porty USB, stačí si kúpiť držiak VESA, ktorý je vhodný pre rozmery 100×100 mm.

      Výhody

      • Veľmi úzke okraje okolo obrazovky;
      • Maximálne pozorovacie uhly;
      • Záručná doba sa predlžuje na dva roky;
      • Veľmi nízka spotreba energie;
      • Počet konektorov uspokojí väčšinu kupujúcich;
      • Zvýšená snímková frekvencia;
      • Nízke náklady;
      • K dispozícii je zvukový výstup.

      Nevýhody

      • Rozlíšenie je F
        HD nie je pre každého;
       • Dlhý čas odozvy;
       • Žiadne porty USB;
       • Podanie farieb nie je ani zďaleka ideálne.

       AOC I2481FXH

       Hodnotenie: 4.1

       AOC I2481FXH

       Ďalší monitor s neuveriteľne tenkým rámčekom. Výrobok má tiež jedinečný stojan so zakriveným dizajnom. To všetko robí z tohto modelu najlepšiu voľbu do detskej izby! Mimochodom, s monitorom bude môcť stráviť veľa času, pretože je tu implementované podsvietenie bez blikania! Ale stále mu odporúčame, aby si zvykol častejšie vychádzať spoza počítača pri mobilných hrách.

       Nie je to obzvlášť drahý monitor. V tejto súvislosti sa netreba čudovať, že jeho LCD má rozlíšenie F

        HD. Bol vyrobený pomocou technológie AH-IPS. To hovorí niečo o maximálnych pozorovacích uhloch. Je to dôležité, pretože na monitor sa budete pozerať z veľkej vzdialenosti, napríklad z gauča. Potešiť by vás mal aj slušný kontrast, najmä ak začnete sledovať film. V hrách môžete oceniť obnovovaciu frekvenciu, ktorá dosahuje až 76 Hz.

        Panely IPS sa zvyčajne nemôžu pochváliť rýchlou odozvou. Tu však výrobca na tomto parametri zapracoval a dosiahol hodnotu 4 ms. Mnohým ľuďom stačí aj na pohodlné hranie online strieľačiek, nehovoriac o iných žánroch.

        Je jasné, že v monitore s kapacitou 10 tisíc. Nebude zabudovaných veľa ďalších komponentov. Najmä nie sú k dispozícii žiadne reproduktory. Žiadna podpora 3D. No použitý stojan vám neumožní otočiť monitor o 90 stupňov ani zmeniť jeho výšku nad stolom. Nie sú tu ani žiadne otvory na montáž na stenu!

        Výrobca však nešetril na všetkých komponentoch. AOC I2481FXH sa môže pochváliť slušným počtom slotov. Jednoduchý VGA je tu doplnený dvojicou zásuviek HDMI. Je možné pripojiť aj slúchadlá, pretože má konektor na slúchadlá.

        Niektorých ľudí určite poteší, že spotreba energie je len 23 wattov. Ale napájanie spôsobí menej šťastných emócií. Výrobca ho nezabudoval do svojho výtvoru, takže napájanie je externe. To znamená, že musíte sledovať jeho prítomnosť pod stolom vždy, keď z neho pravidelne utierate prach.

        Výhody

        • Veľmi dlhá záručná doba;
        • K dispozícii je výstup na slúchadlá;
        • Zvýšená frekvencia skenovania;
        • Podsvietenie nemá efekt blikania;
        • Nie je to veľmi dlhý čas odozvy;
        • Maximálne pozorovacie uhly;
        • Slušný počet konektorov;
        • Veľmi nízka spotreba energie;
        • Pekný dizajn.

        Nevýhody

        • Rozlíšenie – iba F
          HD;
         • Stále si môžete sťažovať na podanie farieb;
         • Používa externý zdroj napájania;
         • Existujú príklady s poruchami a rozbitými pixelmi.

         LG 24MK430H

         Hodnotenie: 4.0

         LG 24MK430H

         Tento monitor sa predáva v Slovenskách obchodoch za 8-9 tisíc. Euro. Je jasné, že za takéto peniaze vám nebude ponúknuté technicky dokonalé zariadenie. Výrobca tohto modelu sa však snažil zbaviť väčšiny obvyklých nevýhod.

         Na začiatku má výrobok najjednoduchší dizajn. Používa jednoduchý stojan, ktorý je sotva nastaviteľný, a šírka rámu okolo obrazovky určite zarmúti tých, ktorí majú priame skúsenosti so špičkovými smartfónmi. Ale vzhľad je pravdepodobne jedinou vážnou nevýhodou tohto modelu.

         Monitor vyrobila spoločnosť LG. Nie je ťažké uhádnuť, že má panel IPS. Táto obrazovka trpí časom odozvy do 5 ms, ale môže sa pochváliť maximálnymi pozorovacími uhlami. Pokiaľ ide o rozlíšenie, je to 1920×1080 pixelov. Kontrast je slušný, ale nie viac ako to, pre ideálne čierne, samozrejme, nedúfajte. Tento monitor sa bude najviac páčiť deťom, ktoré rady trávia čas hraním hier. Ide o to, že obnovovacia frekvencia sa zvýšila na 75 Hz.

         Zaujímavosťou je, že tento model sa dá dokonca zavesiť na stenu. Vyžaduje si však atypický držiak VESA vo formáte 75×75 mm a nie každý obchod ich predáva. Pokiaľ ide o pripojenie k elektrickej sieti, uskutočňuje sa prostredníctvom napájania. Budete ho musieť umiestniť pod stôl, s tým sa nedá nič robiť. Spotreba energie tohto monitora je približne 30 W.

         Hlavnou funkciou monitora AOC I2481FXH je podpora technológie FreeSync. Zvyčajne sa udeľuje výrazne drahším monitorom. Inak je nepravdepodobné, že by vás toto zariadenie prekvapilo. Nemá stereo reproduktory, ako si môžete myslieť o podpore 3D. Nezabudlo sa len na výstup pre slúchadlá. Mnohým ľuďom sa zdá jednoduchšie pripojiť ich k systémovej jednotke, najmä ak sa príslušný slot nachádza na jej hornej strane. Pokiaľ ide o zásuvky na príjem obrazu, je ich neprijateľne málo: na zadnom paneli je jeden HDMI a jeden VGA. Ak chcete pripojiť počítač aj hernú konzolu, môžu sa vyskytnúť ťažkosti.

         Výhody

         • Maximálne pozorovacie uhly;
         • Vysoká snímková frekvencia;
         • Má výstup na slúchadlá;
         • Veľmi nízka spotreba energie;
         • Podporovaný je nástenný držiak;
         • Podpora technológie FreeSync.

         Nevýhody

         • Nie každý bude so vzhľadom spokojný;
         • Minimálny počet konektorov;
         • Nie je v ňom zabudovaný rozbočovač USB;
         • Čas odozvy nepoteší každého;
         • Chcelo by to väčšie rozlíšenie;
         • Dodáva sa s externým napájaním.

         Viewsonic VA2419-sh

         Hodnotenie: 4.0

         VIEWSONIC VA2419-SH

         Cenovo najdostupnejší monitor v našej ponuke. V Slovenskách obchodoch stojí približne 7 tisíc. Roubles. Samozrejme, existujú aj lacnejšie modely, ale o ich kúpe vám radíme ani neuvažovať. Skutočnosť, že má veľmi nízke rozlíšenie podľa moderných štandardov. A pozorovacie uhly sú často celkom zbytočné. A je dôležité si uvedomiť, že monitor sa nekupuje na pár mesiacov, ani na jeden rok, ale na veľmi dlhú dobu. Tak prečo neutrácať o niečo viac, než ste si predsavzali?

         Ide o jeden z najlacnejších dostupných monitorov s displejom IPS. Táto obrazovka sa môže pochváliť maximálnymi pozorovacími uhlami, čo je jej hlavná výhoda. Rozlíšenie displeja je 1920×1080 pixelov, čo je ideálne na sledovanie filmov. Toto zariadenie sa bude páčiť aj herným nadšencom, pretože obnovovacia frekvencia je zvýšená na 75 Hz, vďaka čomu je obraz veľmi plynulý. Jediná vec, ktorá poskytuje tento FPS, je vaša grafická karta! Obrazovka sa môže pochváliť podsvietením bez blikania. Výhodou je aj to, že vďaka absencii blikania si takmer vôbec nenamáhate oči. Jedinou nevýhodou je čas odozvy 5 ms. Hoci si to všimnete len v hrách eSports.

         Napriek nízkej cene má monitor zabudovaný zdroj napájania. Zariadenie nemá prakticky žiadny vplyv na váš účet za elektrinu, pretože spotrebuje iba 31 wattov. Mimochodom, môžete ho ľahko zavesiť na stenu – jediné, čo potrebujete, je nástenný držiak VESA 100×100 mm. Mnohí zákazníci však radšej používajú stojan, aj keď nie je plnohodnotný.

         Tento monitor nemá stereo reproduktory. Jeho zadný panel má však zvukový výstup, ktorý umožňuje pripojiť reproduktory alebo slúchadlá namiesto systémovej jednotky. Ak hovoríme o príjme obrazu, ten sa realizuje pomocou HDMI a VGA.

         Výhody

         • Záručná doba bola predĺžená na tri roky;
         • Vyššia obnovovacia frekvencia;
         • Maximálne pozorovacie uhly;
         • Implementované podsvietenie bez blikania;
         • Zvukový výstup je prítomný;
         • Nízka spotreba energie;
         • Podporovaný je nástenný držiak;
         • Nízke náklady.

         Nevýhody

         • Radi by sme videli viac konektorov;
         • Nie je to najlepší čas odozvy;
         • Rozlíšenie – iba F
           l HD;
          • Žiadna podpora FreeSync;
          • Nie najlepší stojan.

          Záver

          Toto je zoznam najlepších počítačových monitorov, ktoré majú k dispozícii 24-palcovú obrazovku. Snažili sme sa predstaviť modely najvyššej triedy aj modely nižšej triedy. Teraz sa musíte rozhodnúť podľa toho, koľko peňazí ste ochotní za takéto zariadenie minúť. Odporúčame, aby ste nešetrili. Bez ohľadu na to, ako sa na to pozeráte, kvalita zobrazenia závisí od toho, ako rýchlo sa oči osoby pracujúcej s počítačom unavia.

 • Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: