15 najlepších superprémiových krmív pre mačky

Obsah článku
 1. Najlepšie superprémiové krmivo pre mačky
 2. Najlepšie superprémiové krmivo pre mačky
 3. Kuracie krmivo pre mačiatka Monge Natural Superpremium
 4. Výhody
 5. Nevýhody
 6. Krmivo pre mačiatka na báze kuracieho mäsa Leonardo Kitten
 7. Výhody
 8. Nevýhody
 9. Suché krmivo pre mačiatka Healthy Start, 1st Choice Kitten
 10. Výhody
 11. Nevýhody
 12. Krmivo pre mačiatka s kuracím mäsom Bozita
 13. Výhody
 14. Nevýhody
 15. Farmina Matisse krmivo pre mačiatka
 16. Výhody
 17. Nevýhody
 18. Najlepšie superprémiové krmivo pre sterilizované mačky
 19. 1st Choice Whole Foods pre sterilizované mačky t
 20. Výhody
 21. Nevýhody
 22. Pstruhové krmivo pre sterilizované mačky Monge Natural Superpremium Cat Monoprotein Steri sedvonHodnotenie: 4.7Štvrtá cena – krmivo vytvorené pomocou jedinečnej technológie na kontrolu hmotnosti sterilizovaných zvierat. L-karnitín premieňa tuk na energiu, dodáva vitalitu a minimalizuje priberanie na váhe. Všetky zložky sú ekologicky a biologicky šetrné. Hotový výrobok je prísne kontrolovaný. Zloženie bolo vyvinuté tímom odborníkov na výživu a klinicky testované. Obsahuje optimálne množstvo minerálov na podporu funkcie obličiek.Obsahuje zložky s antioxidačnou ochranou na posilnenie imunity. Taurín slúži ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení. Mastné kyseliny zlepšujú vzhľad, zabraňujú suchej pokožke, lámavým vlasom, pružnej, hodvábnej a nezamotanej srsti.Optimálny pomer bielkovín, tukov a sacharidov zabezpečuje rýchle zasýtenie na dlhú dobu, aby sa neprekročila dávka a mačka sa vždy cítila pohodlne. Vôňa priťahuje aj domáce zvieratá, ktoré majú hlad po jedle. Výhody Hladina PH moču sa kontroluje; účinné prírodné antioxidanty; Aktívny a zdravý životný štýl mačiek; vysokokvalitné zloženie vitamínov a minerálov. Nevýhody neidentifikované. Krmivo pre kastrované mačky to Starostlivosť MissyHodnotenie: 4.5Pohár víťaza v tejto skupine získava krmivo, ktoré je ideálne pre dospelé mačky. Niekoľko druhov vybraného čerstvého mäsa z kozy, jahňaciny, kačice, diviaka, jeleňa, polárnej ryby, pstruha dúhového, makrely, tresky, tresky, sardinky, sleďa. Táto bohatá receptúra poskytuje kvalitné, ľahko stráviteľné živočíšne bielkoviny bez akýchkoľvek prísad. Použité mäso je čerstvé a nespracované, aby sa zachovalo čo najviac jeho výživových hodnôt a aby malo chuť, ktorá je intuitívne blízka mačaciemu telu.Účinné látky nielenže zlepšujú trávenie a robia vyprázdňovanie pravidelným a bezbolestným, ale tiež podporujú prirodzené vyprázdňovanie vlasových guličiek zo žalúdka. Pelety nemajú obvyklý zaoblený tvar. Sploštený riad čistí zuby a dobre sa žuje.Podľa recenzií sú domáce zvieratá po prechode na krmivo Orijen Tundra aktívnejšie. Tí, ktorí sa príliš nepohybovali, začali hrať. Výrazné zlepšenie stavu srsti. Prestáva sa zhlukovať a ľahšie sa rozčesáva. Výhody viac ako 85 % zloženia tvorí čerstvé mäso; starostlivo kontrolovaný výber surovín; vysoká biologická dostupnosť látok; Atraktívna prírodná aróma a chuť. Nevýhody neboli identifikované. Krmivo pre mačky AINER NaturalAd t cat Fresh Chicken suchéHodnotenie: 4.8
 23. Výhody
 24. Nevýhody
 25. Krmivo pre kastrované mačky to Starostlivosť Missy
 26. Výhody
 27. Nevýhody
 28. Krmivo pre mačky AINER NaturalAd t cat Fresh Chicken suchéHodnotenie: 4.8

*Prehľad toho najlepšieho podľa redakcie. Informácie o výberových kritériách. Tento materiál je subjektívny, nie je reklamou a nepredstavuje sprievodcu nákupom. Konzultácia s odborníkom pred kúpou.

Každý majiteľ, keď si zaobstará domáce zviera, chce, aby bolo čo najdlhšie aktívne, šťastné a zdravé, a robí pre to všetko, čo je v jeho silách. Správne krmivo pre dlhú životnosť vašej mačky. Človek uprednostňuje podávanie prírodnej stravy. Mnohí ľudia si však vyberajú hotové krmivo pre mačky s optimálnym pomerom živín a minerálov. Tie sa delia na ekonomické, prémiové, superprémiové a holistické. Prvý typ je finančne najvýhodnejšia možnosť s nie vždy bezpečnými prípravkami. Tá je najdrahšia.

Budeme hovoriť o superprémiových potravinách. Vyrobené z mäsa najvyššej kvality. Zloženie je prísne vyvážené podľa veku a potrieb zvieraťa. Obsahuje vitamíny, tuky, stopové prvky, minerály. Norma nepovoľuje žiadne zvýrazňovače chuti ani chemické arómy. Krmivo je ľahko stráviteľné a rýchlo zasýti hladnú mačku, čím sa minimalizuje riziko obezity a sprievodných ochorení.

Superprémiové receptúry majú v sebe špeciálne prísady: tráviace, antialergické, imunitu stimulujúce. Špecializované terapeutické potraviny. Aby ste sa uistili, že jeho každodenný príjem potravy je plynulý a bez vedľajších účinkov, mali by ste kúpiť správne krmivo pre jeho stav. K dispozícii sú samostatné, starostlivo zostavené rady krmív pre mačky, sterilizované mačky a dospelé mačky.

Odborníci z nášho časopisu zistili, ktoré značky a superprémiové krmivá pre mačky sú u chovateľov najobľúbenejšie, a vybrali 15 najlepších, pričom zdôraznili všetky ich výhody.

Najlepšie superprémiové krmivo pre mačky

Kategóriamiestonázov výrobkucena za kg.
Najlepšie superprémiové krmivo pre mačiatka1Monge Natural Superpremium580€
2Leonardo Kitten1 235€
31. voľba Mačiatko1 070€
4Bozita1 280€
5Farmina Matisse Kitten420€
Najlepšie superprémiové produkty pre sterilizované mačky1Reklama 1. voľby
  Krmivo pre sterilizované mačky na prevenciu ICD
560€
2Sanabelle Sterilizované krmivo pre mačky na prevenciu ICD550€
3Monge Natural Superpremium Cat Monoprotein Steri
 • sed
 • 510€
  4Hill’s Science Plan Krmivo pre mačky pre sterilizované mačky690€
  5to Starostlivosť Missy450€
  Najlepšie superprémiové krmivá pre dospelé zvieratá1Orijen Tundra1 100€
  2TRAINER Prírodná reklama
   t cat Fresh Chicken suché
  500€
  3Reklama na Arden Grange
   t Cat
  700€
  4Leonardo Ad
   t Dokončiť 32/16
  700€
  5Eukanuba Cat Ad
   t
  510€

  Najlepšie superprémiové krmivo pre mačky

  Kuracie krmivo pre mačiatka Monge Natural Superpremium

  Hodnotenie: 4.9

  Monge Natural Superpremium Chicken Kitten Food

  Talianska značka Monge vedie v kategórii. Poskytuje vysokokvalitnú výživu pre mačiatka od prvého mesiaca života. Kompletné krmivo pre mačky obsahuje všetky zložky potrebné pre nezrelý organizmus. Vápnik a fosfor sa podieľajú na správnej tvorbe kostí a vývoji pohybového aparátu, čím zvyšujú pevnosť kostry.

  Antioxidanty na čele s vitamínom E posilňujú imunitný systém, čím zabezpečujú život bez chorôb a stresu. Omega 3 a 6 obsiahnuté v receptúre zabezpečujú rast krásnej lesklej srsti a minimalizujú riziko dermatologických ochorení. Prípravok zabezpečuje normálnu rovnováhu črevnej mikroflóry a podporuje dobré vstrebávanie všetkých živín. Dodáva mačiatkam silu a energiu na skúmanie okolitého sveta a uisťuje majiteľov, že ich čaká kvalitný život.

  Značka má kompletný výrobný cyklus. Podniká v chove kurčiat, ktoré sa potom stávajú hlavnou zložkou kompletného krmiva pre malé zvieratá.

  Výhody

  Nevýhody

  Krmivo pre mačiatka na báze kuracieho mäsa Leonardo Kitten

  Hodnotenie: 4.8

  LEONARDO KITTEN KURACIE KRMIVO PRE MAČIATKA

  Na druhom riadku je krmivo nemeckého výrobcu, ktoré je medzi Slovenskámi chovateľmi pomerne obľúbené. Jeho stráviteľnosť je spôsobená vysokým podielom čerstvého kuracieho mäsa. Chia semienka regulujú činnosť čriev, čím zabezpečujú bezbolestnú a stabilnú stolicu. Bioaktívny komplex ProVital a výťažok z kvasníc na posilnenie organizmu a zvýšenie vlastnej obranyschopnosti.

  Krokety zabezpečujú žuvanie. Nemajú žiadny vplyv na zuby a majú optimálnu veľkosť 8 mm. Príchuť je prirodzená a pre domáce zvieratá atraktívna. V prípade obzvlášť vyberavých zvierat je súčasťou receptúry slad na zlepšenie chuti. Leonardo Kitten je vhodné pre gravidné a dojčiace mačky vďaka bezpečnému a premyslenému zloženiu krmiva.

  V spätnej väzbe sa uvádza, že výrobok úspešne zvládol náročný a stresujúci proces odstavovania a privykania mačiatka na pevnú stravu. Všetky požiadavky boli zohľadnené. Mačiatko je aktívne, srsť je lesklá, koža je jemná, bez podráždenia a sucha.

  Výhody

  Nevýhody

  Suché krmivo pre mačiatka Healthy Start, 1st Choice Kitten

  Hodnotenie: 4.7

  1st Choice Kitten Suché krmivo Healthy Start Chickens

  Tretia bola kanadská značka, ktorej vyvážené zloženie pomôže mačiatkam zosilnieť, rásť a správne sa formovať. Obsahuje ľahko stráviteľné bielkoviny, potrebné množstvo vitamínov, minerálnych látok. 1st Choice Kitten sa môže podávať od 2 mesiacov veku, ihneď po odstavení. Dostatočne hladký prechod pre vaše mačiatko.

  Tvar a veľkosť granúl dokonale prispôsobené fyziologickej štruktúre čeľuste, prispôsobené najkrehkejším zubom. Nevyžadujú namáčanie, čo výrazne uľahčuje život a šetrí čas. Zloženie obsahuje zložky, ktoré uľahčujú a spríjemňujú trávenie. Obsahuje malé množstvo horčíka na prevenciu močových kameňov.

  Príkrm údajne harmonizuje proces odstavenia. Žiadne nežiaduce reakcie z tráviaceho traktu. Hlad je rýchlo uspokojený. Mačiatka nepotrebujú príliš veľa potravy a vyzerajú aktívne a zdravé.

  Výhody

  Nevýhody

  Krmivo pre mačiatka s kuracím mäsom Bozita

  Hodnotenie: 4.6

  BOZITA KRMIVO PRE MAČIATKA S KURACÍM MÄSOM

  Štvrté miesto zaslúžene obsadila švédska značka. Vďaka nemu si mačiatka rýchlo zvyknú na pevnú stravu a majú všetky výživové prvky pre správny rast a fungovanie vnútorných systémov. Medzi zdroje bielkovín patrí kuracie mäso a škandinávsky losos. Dodáva energiu, je ľahko stráviteľný a stabilizuje tráviaci proces. Bohatý na mastné kyseliny, ktoré pomáhajú podporovať zdravú kožu a udržiavať srsť lesklú a pružnú.

  Spoločnosť Bozita vyvinula jedinečný a patentovaný imunitný stimulátor, ktorý pomáha správne vytvárať vlastnú obranyschopnosť. Vyrobené z prírodných zložiek známych svojimi liečivými vlastnosťami. Taurín zabezpečuje stabilnú funkciu srdcového svalu. Pomáha udržať ostrosť zraku až do vysokého veku.

  Chovatelia tvrdia, že krokety sú ideálne pre malé čeľuste a dobre sa žujú a prehĺtajú. Nespôsobuje alergické reakcie, neoslabuje stolicu a pomáha kontrolovať množstvo jedla zjedeného počas dňa rýchlym uspokojením hladu.

  Výhody

  Nevýhody

  Farmina Matisse krmivo pre mačiatka

  Hodnotenie: 4.5

  Farmina Matisse Krmivo pre mačiatka

  Piata pozícia je určená pre mačiatka od 1 mesiaca do 1 roka. Obsahuje 36 % kuracieho mäsa, ktoré má vysoký obsah bielkovín, je ľahko stráviteľné a zaručuje zdravé a ľahké trávenie. Zahrnuté sú morčacie mäso, losos a tuniak s vysokou biologickou hodnotou. Optimálne veľké granule priťahujú pozornosť mačiatka svojou prirodzenou vôňou. S radosťou jedia a nie sú vystresované prechodom z mlieka na pevnú stravu.

  Vysoká stráviteľnosť pomáha kontrolovať kŕmnu dávku a poskytnúť rastúcemu organizmu všetko, čo potrebuje. Ryža a kukurica im dodávajú životnú energiu na hranie. Taurín podporuje kardiovaskulárny systém a predchádza očným chorobám.

  Vedci tejto značky vytvorili ideálnu receptúru s vitamínmi a minerálmi, ktorá udrží mačiatka zdravé a dobre živené počas jedného roka pred prechodom na krmivo pre dospelých. Farmina Matisse je vraj chutná aj tým najnáročnejším domácim zvieratám, ktoré si rýchlo zvyknú na krmivo, ktoré ponúka.

  Výhody

  Nevýhody

  Najlepšie superprémiové krmivo pre sterilizované mačky

  1st Choice Whole Foods pre sterilizované mačky
   t

  Hodnotenie: 4.9

  1ST CHOICE AD<ul></div><p>T STERILIZOVANÝ KOCOURÍ TUK NA OCHRANU OBALOV, BEZ BIO, S KURČATOM“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/1261666197731-8515.jpg“ height=“400″ title=“1ST CHOICE AD</p><ul>T KRMIVO PRE STERILIZOVANÉ MAČKY, BEZ OBILNÍN, S KURACÍM MÄSOM“><p>Najlepšie v tejto kategórii sú krmivá vyvinuté veterinárnymi lekármi a odborníkmi na výživu, ktorí dokázali vybrať funkčné zložky na zlepšenie kvality života sterilizovaných domácich zvierat. Poskytuje nielen výživnú dennú stravu, ale pôsobí aj ako prevencia proti močovým kameňom a nadváhe. Zdroj bielkovín – čerstvé kuracie mäso. Zloženie s bylinkami, zeleninou, vitamínmi a minerálmi.</p><p>Minimálny obsah tuku a maximálny obsah vlákniny regulujú metabolizmus, zabraňujú hromadeniu nadmerného množstva tuku a udržiavajú zvieratá aktívne. Potraviny zlepšujú nielen vnútorné procesy, ale aj vonkajšie podmienky. Srsť je mäkká, hodvábna a lesklá. Ľahšie sa rozčesáva, nezamotáva sa a nezasekáva sa v zámotkoch.</p><p>1st Choice zabezpečuje posilnenie svalov, kĺbov a svalstva. Krokety pomáhajú odstraňovať zubný povlak. Jeho veľkosť je pohodlná na žuvanie. Kanadské potraviny stabilizujú hormonálne, fyziologické a emocionálne zmeny po sterilizácii.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>Bezobilná, nealergénna receptúra;</li><li>vyvážená strava;</li><li>Neustála kontrola hmotnosti vášho domáceho maznáčika;</li><li>Normalizácia močovo-pohlavného systému.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h3>Krmivo pre sterilizované mačky na prevenciu IBC, Sanabelle bez obilnín</h3><p>Hodnotenie: 4.8</p><div style=Sanabelle Krmivo pre mačky pre sterilizované mačky, bez obilnín, na prevenciu ICD

  Na druhom mieste je superprémiový výrobok, ktorý pomáha majiteľovi kontrolovať dennú dávku kastrovanej mačky a eliminovať nadváhu. Znížená energetická hustota zabraňuje premene potravín na tuk. Vláknina znižuje chuť do jedla, dodáva pocit sýtosti na dlhú dobu, čistí črevá od toxínov a nespracovaných potravín. Zloženie bohaté na omega-3 eliminuje zápaly a znižuje riziko vzniku močových kameňov.

  Potravina je úplne bez obilnín, takže ju môžu používať alergici a ľudia s potravinovou intoleranciou. Zdroj bielkovín – ľahko stráviteľná hydina a morské plody. Odborníci na výživu sa postarali nielen o kontrolu nadváhy, ale aj o normálne fungovanie všetkých telesných systémov.

  Sanabelle prospieva srdcu, cievam a pohybovému aparátu, zlepšuje zrak, znižuje suchosť a lámavosť vlasov, čistí a posilňuje zuby.

  Výhody

  Nevýhody

  Pstruhové krmivo pre sterilizované mačky Monge Natural Superpremium Cat Monoprotein Steri
 • sed
  von
 • Hodnotenie: 4.7

  Monge Natural Superpremium Cat Monoprotein Steri<li></div><p>sed</p><tr>Krmivo pre kastrované mačky so pstruhom“ src=“/wp-content/uploads/2023/03/9191666197731-8115.jpg“ height=“400″ title=“Monge Natural Superpremium Cat Monoprotein Steri<li>sed<br /><tr>Krmivo pre kastrované mačky so pstruhom<p>Čestné tretie miesto patrí krmivu, ktoré zabraňuje obezite u sterilizovaných alebo kastrovaných zvierat. Poskytuje cenný zdroj bielkovín, ktoré sú ľahko stráviteľné, rýchlo zasýtia hladné domáce zviera a poskytujú výživovú podporu v podobe vitamínov a minerálov. Zloženie je obohatené o xylooligosacharidy, ktoré regulujú činnosť čriev. Yucca shidigera neutralizuje nepríjemné pachy pri vyprázdňovaní, čím vytvára dobre prispôsobené, pohodlné prostredie pre všetky domáce zvieratá.</p><p>Antioxidačný komplex zlepšuje kvalitu života, znižuje riziko infekčných ochorení a má protizápalové vlastnosti. Znížený obsah kalórií umožňuje udržať optimálnu hmotnosť. Mačka má dostatok energie na aktivitu a hru.</p><p>Značka obsahuje iba funkčné zložky, ktoré mačke prinášajú maximálny úžitok. Chovatelia potvrdili vysokú kvalitu monoproteínu Cat Steri</p><li>sed<br /><tr>von, bezpečnosť, wellness pre vašu sterilizovanú mačku.<h4>Výhody</h4><ul><li>prevencia obezity;</li><li>prevencia urolitiázy</li><li>hodnotné živočíšne bielkoviny zo pstruhov;</li><li>Podpora zdravia srdca a ciev.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h3>Hill’s Science Plan ICD preventívne krmivo pre sterilizované mačky</h3><p>Hodnotenie: 4.6</p><div style=HILL'S SCIENCE PLAN KRMIVO PRE STERILIZOVANÉ MAČKY, KURACIE

  Štvrtá cena – krmivo vytvorené pomocou jedinečnej technológie na kontrolu hmotnosti sterilizovaných zvierat. L-karnitín premieňa tuk na energiu, dodáva vitalitu a minimalizuje priberanie na váhe. Všetky zložky sú ekologicky a biologicky šetrné. Hotový výrobok je prísne kontrolovaný. Zloženie bolo vyvinuté tímom odborníkov na výživu a klinicky testované. Obsahuje optimálne množstvo minerálov na podporu funkcie obličiek.

  Obsahuje zložky s antioxidačnou ochranou na posilnenie imunity. Taurín slúži ako prevencia kardiovaskulárnych ochorení. Mastné kyseliny zlepšujú vzhľad, zabraňujú suchej pokožke, lámavým vlasom, pružnej, hodvábnej a nezamotanej srsti.

  Optimálny pomer bielkovín, tukov a sacharidov zabezpečuje rýchle zasýtenie na dlhú dobu, aby sa neprekročila dávka a mačka sa vždy cítila pohodlne. Vôňa priťahuje aj domáce zvieratá, ktoré majú hlad po jedle.

  Výhody

  Nevýhody

  Krmivo pre kastrované mačky
  to Starostlivosť Missy

  Hodnotenie: 4.5

  </div><p>Starostlivosť Missy “ src=“/wp-content/uploads/2023/03/1531666197731-3715.jpg“ height=“388″ title=“<br />to Starostlivosť Missy“></p><p>Piata potravina v prehľade je zo superprémiového radu Care známeho výrobcu <br />to. Hypoalergénne zloženie nepoškodí mačky s citlivým trávením. Neobsahuje sóju, kukuricu, pšenicu. Obsah mäsa presahuje 50 %. Je to kuracie mäso, morčacie mäso a 2% pečeň. Vyvážené množstvo tukov a vlákniny minimalizuje výskyt obezity a dodáva energiu na celý deň. Zloženie obsahuje zložky, ktoré majú mnohostranný účinok na všetky telesné systémy.</p><p>Rakytníkový extrakt má priaznivé účinky na obličky a močové cesty. Vitamín C zabraňuje tvorbe zubného povlaku a podporuje zdravie ďasien a ústnej dutiny. Optimálne PH moču je zabezpečené zníženým obsahom horčíka. Komplex minerálov obsahuje selén, taurín, zinok, mangán, jód, vápnik, fosfor, železo, meď.</p><p>Pivovarské kvasnice robia vlnu hustejšou, lesklejšou, zabraňujú vypadávaniu vlasov a stimulujú rast zdravých vlasov. Majitelia mačiek sú s výsledkami krmiva spokojní. Mačka je krokety s potešením, rýchlo sa zasýti, nepreje sa.</p><h4>Výhody</h4><ul><li>vysoký obsah energie;</li><li>Minimalizuje kryštalizáciu solí v moči;</li><li>odstránenie nadváhy;</li><li>podpora pohybového aparátu.</li></ul><h4>Nevýhody</h4><ul><li>neidentifikované.</li></ul><h2>Najlepšie superprémiové krmivo pre dospelé zvieratá</h2><h3>Orijen Tundra krmivo pre mačky všetkých plemien</h3><p>Hodnotenie: 4.9</p><div style=ORIJEN TUNDRA KRMIVO PRE MAČKY VŠETKÝCH PLEMIEN

  Pohár víťaza v tejto skupine získava krmivo, ktoré je ideálne pre dospelé mačky. Niekoľko druhov vybraného čerstvého mäsa z kozy, jahňaciny, kačice, diviaka, jeleňa, polárnej ryby, pstruha dúhového, makrely, tresky, tresky, sardinky, sleďa. Táto bohatá receptúra poskytuje kvalitné, ľahko stráviteľné živočíšne bielkoviny bez akýchkoľvek prísad. Použité mäso je čerstvé a nespracované, aby sa zachovalo čo najviac jeho výživových hodnôt a aby malo chuť, ktorá je intuitívne blízka mačaciemu telu.

  Účinné látky nielenže zlepšujú trávenie a robia vyprázdňovanie pravidelným a bezbolestným, ale tiež podporujú prirodzené vyprázdňovanie vlasových guličiek zo žalúdka. Pelety nemajú obvyklý zaoblený tvar. Sploštený riad čistí zuby a dobre sa žuje.

  Podľa recenzií sú domáce zvieratá po prechode na krmivo Orijen Tundra aktívnejšie. Tí, ktorí sa príliš nepohybovali, začali hrať. Výrazné zlepšenie stavu srsti. Prestáva sa zhlukovať a ľahšie sa rozčesáva.

  Výhody

  Nevýhody

  Krmivo pre mačkyAINER NaturalAd
   t cat Fresh Chicken suché

  Hodnotenie: 4.8

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: